Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
24. aug 2009

ahojte babizne!

tak uz sme naspat v ba, uzili sme si peknu dovolenku, az mi je smutno,ale o to viac sa tesim naspat do nemecka, uz o tyzden som tam, huraaa! dnes som slavnostne bola bartikovi pre pas, takze uz ho ani pašovat nemusime, takze pohodicka...
moj drahy manzel kupil zahradu, velmi som po tom tuzila, len sme nemali sajn o cenach, ale potvrdilo sa mi, ze ma isty zmysel byvat v zapadakove. dievcata, mame 3a zahradku s domcekom za 200 eur!!!! huraaaaaaaaaaaaaa!!!!
plati sa este rocne 30 eur klubu zahradkarov a elektrinu a vodu, co minieme.
idem sa zblaznit od radosti, ja proste pracu v zahrade zboznujem, je to 15 min. pesi od domu. je teda v dost neutesenom stave, 2 roky tam nikto nerobil, ale to vobec nevadi, ja sa na to velmi tesim, dufam, ze bude bartik obcas spinkat v kociku a ja budem radostne rylovat...
a ten domcek tam je rozkosny, ma taku malu terasku pred sebou, no, som normalne na vetvi... totiz si tu zahradku aj pamatam, lebo sme si ju obzerali pri prechadzkach, kedze sa nam zdalo, ze je prazdna. jaj, neviem sa dockat.
este si poberiem nejake naradie z mamininej zahrady, kedze juuz opusta a aj semienka a cibulky vselijakych tulipanov po babicke a take rodinne poklady rozne a pekne si ich nostalgicky zasadim, jaj, boze, asi sa rozpustim samou radsotou.
tak, informovala som vas o svojich aktualynch pocitoch, trosku obsirne, ale muselasom.

zatial som vas len preletela, ale musim okomentovat krasne renatkine brusisko, to uz asi neskovas za velke tricko, ze? ale je to teda krasa, normalne by som si to zopakla.

a inge s dankou sa stretli! to mi tak do oka padlo. vy sa mate, baby, teda... a inge, aka si ty stihla, a pritom tehotna, to je neuveritelne, teda... a aake zlate su tie vase deti, to snad ani mozne neni!
timik taku vaznu tvaricku ma, elenka posobi, ze ho trosku bali, spravna zenska... no su fakt rokosni obaja.

jo a moje dieta je lenivec 1.stupna... priznam sa, ze som sa uz aj malinko bat zacala... totiz, on sa este stale neotocil na brucho!!! robi uz taky kvazi mostik, ci akoby som to nazvala, ale inak je to poleno, fakt... a uz sa dvihal na brusku na cele vystrete ruky, este som to nafotila a poslala borisovia odvtedy to neurobil... a par dni sa tahal do sedu za rucicky, stale robil brusaky a uz to tiez prestal robit. ja nechapem. dufam, ze mu nic neni, snad je naozaj iba lenivec. ved uz buduci tyzden pojdeme k mudr, tak sa popytam.

tak som si popisala, uz sa tu budem zjavovat hustejsie, docela sa aj tesim, uz mi aj chybala i civilizacia v podobe pc. a som zvedava, co tu kto ma nove, ved onedlho koncia prazdniny, tak snad sa tu bude zliezat vacsie mnoztvo bab.

dania
24. aug 2009

Cauky!
Jani, no to je parada! Moooc gratuluju k vysnene zahradce. Urcite si to vsichni moc uzijete. Zahrada je pro deti idealni, bavi je lozit okolo a pomahat (teda to u vas pripada v uvahu spis az pritsi rok 🙂) A na grilovacky taky bomba. Manza je zlaticko, ze to zaridil. A 200E, to je JOKE 😀
Jinak musim potvrdit, ze Ingi je vazne kocka, tehu ji strasne slusi, krasne brisko, fakt hotova modelka. A jeste k tomu kolem cupita sladka Elenka... no k sezrani 😉

Zuzi, mame to docela daleko s Ingi, tak 3 hodiny jizdy, ale my jsme byli v Essenu a to uz je do Dortmundu coby kamenem dohodil.

Reni, taky by me zajimalo, co mas proti lvicatum? No jsou to proste osobnosti... Gratulace k vyroci.

Ingi, Timmy nosi nadsenei kolem krku novy kompas, kteremu rika kompa a kdyz se ho zeptam: kompas je od Elenky, vid? on na to tak zasnene odpovi: hmmmmmmmmm... 😵

Vikendu jsme si uzili bohovsky, v sobotu jsme byli na vode a v nedeli na kole, oba dny jsme grilovali a varili kukurici, takova spravna letni pohoda. Pokud vydrzi pocasi, tak jsme naplanovala na konec tydne vylet na Texel, juhuuuuu

iii
25. aug 2009

dobre ranko,
jani, no to je paradicka, ze mate zahradku! uplne ta chapem, ja prace na zahradke milujem, akurat sa tiez nemam kde teraz realizovat...za 200e!!! to je neuveritelne. pre barta je to idoska, buduci rok bude lozit po trave a za dva roky ti bude pomahat zberat urodu.
a ako bolo v utekaci? zmenilo sa tam nieco? hm, to su vlastne vacsinou miesta, kde cas stoji, ze?

baby, ja vam velmi pekne dakujem za komplimenty, myslim ze nie su uplne na mieste, ale pekne sa to cita 🙂 doma pocuvam iba "pampuch" a "tekvica".

zuzi, uz ste nazad? alebo si to este pisala zo sk?

reni, to sedatko za kociarik vyzera dost cool. a ako dlho svokra zostane? no jo, je to asi jedine riesenie...vychadzate spolu dobre?

dani, ked sa pytam elenky, co s timmym robili, tak najprv povie, ze timmy kakal 😀 to sa jej pacilo asi najviac 😉 ale z bublifuku je nadsena, glg si uz aj dala, bublinu ale sama nenafukne. k bremskym muzikantom sa dostaneme snad dneska pred spankom.
na ako dlho pojdete na texel? stanovat? hmmm, no paradicka...ajked mi pride to severne more pravdupovediac trosku jednotvarne, ale na prechadzku cez duny by som sa dala nahovorit kedykolvek. ozaj, skusala si surfovat?

inak sme cez vikend zazili krasnu nemecku poziarnu akciu....v lese vyliezla nejaka mala macicka strasne vysoko na strom a nevedela sama dole. tak ktosi zavolal poziarnikov, oni prisli s dvoma obrovskymi autami, a povedali, ze az bude mat hlad, zide dole sama..... no pre drobca obrovsky zazitok, vsetko to bolo ako z rozpravkovej knizky - poziarnici s prilbami, macka na strome, auto s hukackou.... my sme teda uzasnuto pozerali, kam idu nase dane...no jo, to je ten wohlstand.

lubinka9
25. aug 2009

ahojte,
viete mi poradit obchody, centra na kupu kocikov? Konkretne velke nakupne centra kde maju velky vyber znaciek a pod. Pripadne aj internetove obchody.
Som sice v Niedersachsen ale ked bude treba tak aj kusom pocestujem. Diky 🙂

jabera
25. aug 2009

ahojte vsetky.

inge, komplimenty boli rozhodne k veci! pampuch ani tekvicu vobec nechapem !?!?

utekac je skutocne stale rovnaky, mozno im pribudli jedny potraviny a dve hospody. sklaren zatvorena, takze ryby v potoku viditelne volnym okom.
vzduch tam bol uzasny a kam pozries, tam kopce a vona lesa, rano uz tak zimne studena, proste paradicka.

dani, presne, aj tie grilovacky, to je to na co sa tesim, my s boriskom radi papinkame, ved on uz si tam aj griloval v tom bordeli, co tam je... videla som fotky.

baby, ale tie vase deti su fakt zlate, jeden s kompou na krku, druha si pamata timikovo vylucovanie, normalne sa neviem dockat, az bude aj s bartom takato sranda.

jabera
25. aug 2009

jaj a lubinka, to ti ja fakt neporadim.

rpinguin
25. aug 2009

jehoooo Janula sa nam ozvala 😉 , uz aby si bola spät a pisala pravidelnejsie! To s tou zahradkou sa mi teda nechce verit, take ceny su asi len v DDR mozne, nech sa vam teda podari ju co najskor zutulnit.

Ingi, hej vychadzame dobre, to je fajn, len sa bojim, ze po case sa nejake nazory vyskytnu. To tak asi byva vzdy, ked sa clovek vidi s niekym casto. Je to ale zatial naj riesenie. No a ti poziarnici? 😕 Aspon mala Elenka podivanou, fakt uz nevedia, kde davat prachy...

lubinka9, ono je tych takych mensich obchodov kopec ako napr. Babywalz, Baby one,Toys R us, ale kde som bola je toto: http://www.spielzeug-markt.com/ Tam je toho asi najviac, tak pokukaj 🙂

Inac, dnes som bola na kontrole. Takze uz mam 6,5 kg nahor, takze uz je to lepsie 🙂. Baby ma okolo 3300g a okolo 52cm, inac vsetko je este tak, ze sa svet sa este nehrabe. Aj tak chcem az 4.9, takze mam casu dost.

Dobru nocku vsetkym!

rpinguin
25. aug 2009

Ingi, ozaj, no mameasi rovnakych chlapov, co sa komplimentov tyka 😀

lubinka9
26. aug 2009

ranko,
rpinguin dakujem 😵 , pozriem.

a drzim palce k porodu, nech vsetko dobre dopadne

rpinguin
26. aug 2009

Lubi, diky, este sa ale nechystam 😉 A ty si kedy "soweit" ?

Zeny a kde ste vsetky? Ako to, ze ranne vtaca este nanapisalo? 😕

dania
26. aug 2009

Cauky, tak my dneska po praci balime a jedem na ten Texel, uz se taaak tesim.

Ingi, budem spat v aute v kempu, ja v Holandsku miluju takove ty farmy, kde se da ubytovat, minikempy se tomu myslim rika, nebyva tam vetsinou vic nez 10-20 stanu. Prislusenstvi je tam vetsinou jenom zakladni, ale nam zachod a sprcha uplne staci, jedem jen cca na 3 dny. Berem s sebou bud kola nebo lod, to jsme se jeste nerozhodli. A bobycar, pochopitelne. Surfovat jsem jeste nezkousela, to spis az budem bydlet v Brazilii 😉 Hehe, to je dokonaly, ze nejvetsi zazitek z Timmyho ma Elenka jeho defekaci! To mu snad ani nebudu rikat...

Tak ja musim honem makat, mam toho dneska pred sebou jeste dost.

jabera
26. aug 2009

ahojte baby.

reni, ahoj, rada ta vidim. tak som pochopila spravne, ze mas doma svokru? (lebo docitat akosi asi nestihnem.) to ma celkom prekvapilo, myslela som, ze chces udrzat svoju domacnost bez dlhodobejsich navstev. aj ked ja som typ, ktory by si prave asi snazil niekoho zohnat na pripadnu pomoc....
tvoje "pribratie" ma stale neprestalo fascinovat... klobuk dole, ze si sa takto udrzala...
reni a preco chces drzat do 4.9.?

dani, stasntu cestu, to bude paradicka, jaj, jak vam bude dobre.
bobycar je take to srandovne auticko pre deti? videla som nieco podobne v nejakom inzerate, je to ono?
a vy sa fakt chystate do brazilie, ci to bol for?

no, musim sa zas postazovat...vcera som bola mierne na slucku. bolo totiz 1. pojednavanie ohladne zvysenia alimentov, borisa tam zastupovala pravnicka. volala mi a zbezne opisala, co sa tam dialo. nieze by som cakala nieco ine, ale vzdy ma tieto veci znovu vytocia do nepricetnosti. ta p... tam vypravala, ze ona kupuje malej stravu za 8000korun mesacne... ze synovi dava vyzivne do ruky, lebo my by sme mu nic nedali a ze nema co jest. ze boris sa k nej chodieval stravovat, lebo ja neviem varit..., ze boris vobec nejavi o deti zaujem...a taketo podobne kraviny. v podstate nam tym pomaha, lebo ta pravnicka mi hovorila, ze to bolo tak strasne trapne, ze to dverami plieskalo. ked si spomeniem, ze kym sme zili tu, tak bola barborka unas v podstate stale, a ona si dovoli povedat, ze boris nema o dieta zaujem.. boze moj. uplne ma slahnut ide z nej.to zas budu rosamba, ked pochopi, ze tu boris je. lebo on pride v piatok a v nedelu odchadzame. samozrejme sa s baruskou stretne, takze p... bude vediet, ze je tu. no, ani nechem pomyslat, co zas porobi.
boris bude musiet raz prist na pojednavanie, lebo chcu vypocut aj jeho, takze asi v oktobri, ked su zase prazdniny. aspon, ze ta sudkyna je ochotna sa prisposobit jeho volnu.
fuj, trosku som sa tu uvolnila, pardon, ale naozaj mi chvilkami idu plamene z usi a nosa, ked si na tu nebetycnu dementku spomeniem.

no a moje dieta je stale lenive, snad je to len lenivost... boris tvrdi, ze to ma po nom, ze bude proste absolutne nesportovy typ. tak ja neviem. snad. o 2 dni ma 5 mesiacov a neotaca sa.

rpinguin
26. aug 2009

no Jani, ty mas doma stresy teda, fakt nezavidim. Inac a tej Barborky sa preco vlastne nepytaju ako sa veci maju? Ved ma nejakych 14 rokov ak sa nemylim, to by teda uz mohli a ona by urcite povedala pravdu. Ta zenska by si mala najst chlapa, potom by asi menej myslela na koniny a osovcovania jej ex.
Co sa pribratia tyka, no asi sa moc nebeham za Maxikom. Aj u teba to tak bude. Bertik sa coskoro zacne pretacat, ved mu daj cas, on si najde dobu, kedy ho to omrzi na chrbte, potom to pojde a coskoro budete aj na druhe pomyslat a potom tiez nebudes tolko vyjedat. Aj ked ja si teda naozaj nic neodopieram, tiez mi je to zahada.
Svokra prileti az zajtra. No moja myslienka to nebola, ale som sa prisposobila prianiu mojej polovicky. A je aj lepsie, ked je Maxik pri niekom z rodiny, to som akosi viac kludnejsia.

Dani, pekny vyletik prajem. A idete len v trojke alebo berete aj starsich hosanov? A fakt chcete do Brazilie? Mne muz zasa stale Svedsko spomina, takze neviem- neviem, kde skoncime my 🙂

Pekny den vsetkym, mna caka dnes tretia akupunktura.

mammy81
26. aug 2009

ahojte zienky taaaaaaaak konecne po dlhsej abstinencii som k vam zavitala 😉 .my sme uz v Norimbergu asi 3tyzdne ale renovovali sme bytik a medzi tym nam nesiel net takze ani nebolo kedy .....este aj sophie mala narodeninky a priprava oslav ma stala nervov ale este nemame po vsetkom este v piatok oslava s kamoskami a konecne oddych.teda deti narodene v auguste alebo sept.to nemaju lahke pripravit oslavu ked vsetci su na cestach,no maju nevyhodu 😒.

Reni takze este ste traja?? jej uz Ta to caka co?? ako dopadlo stahovanie?? som si na Teba spomenula ked sme spalnu prerabali ze nevladzem a nieto este byt tehu ako ty. 😝 a inac pekna fotecka s bruskom 🙂 a svokra leti z Blavy??kolko stoji letenka ak sa smiem spytat,aby som vedela nabuduce ze radsej sadnem do lietadla a si to preletim jak sa trepat busom 😝 😝
Akupunkturu ti nezavidim ja som pri jednej odpadla zevraj som mala vela energie naraz 😔

Jani takze uz sa tesis do De??no mne sa moc nazad nechcelo ale zalezi asi od ludi akych mas okolo seba.A ta ex no nemam slov to su niektore zeny vazne take prihamane??!!ale aj oni doplatia na to.... 😒

iii jej gratulujem k chlapcekovi,meno uz mate?? 😵

Dani pekny vylet vam prajem vy ste asi stale na cestach co?? 🙂

prajem pekny den....

iii
26. aug 2009

aj ja chcem do brazlie!!!!

dani uzivajte si vyletik, som zvedava na zazitky z texelu. no e. sa este stale nachadza v analnom stadiu vyvoja, spoznava svet cez vylucovanie....nech jej to timmy nema za zle. ale teraz zacala kazde male baby spontanne nazyvat timmy, neviem preco - no deti maju proste nejake asociacie, ktore my dospeli nikdy nepochopime 😉 asi kvoli tym plnym lickam

jani no presne, tiez by ma zaujimalo, ci sa berie do uvahy aj vypoved dietata. ked aj to moze byt zmanipulovane.... no jo, obdivujem ta, ze to takto zvladas. ale ze to tym ludom samym nie je trapne - za 8000 strava, to je uz hustotka. ale vyska alimentov je predsa zavisla od prijmu dotycneho cloveka, ci nie? to je fakt hroza, ako si ludia dokazu navzajom zneprijemnovat zivot. no nakoniec budu tie rosamba na skoda jej samej.
inak e. sa zacala otacat tiez niekedy okolo 5. mesiaca, a to bola uplne prva na pekipe, takze bart urcite nie je nejak extra lenivy. s tym vekom mas pravdu, teraz je to od toho druheho roka naozaj krasne obdobie, take roztomile. prvy zlom bol okolo 8. mesiaca, ked drobec zacal liezt - zrazu som mala doma miesto leziaceho kviciaka maleho zvedaveho mravceka, ktory si chodil po byte a objavoval.
heh, utekac - no jo, priroda super, ale pamatam si, ze v tom mestecku na mna padla niekedy taka depresia, ze clovek tam musel pit, aj keby nechcel 😀

reni, no toho by som sa prave obavala - este k tomu take hormonalne rozladenie na zaciatku sestinedelia...ja by som asi akukolvek navstevu zabila. ale super, ze mate teraz vacsi byt, jedna svokra naviac sa tam strati 😉

jabera
26. aug 2009

ahoj stefi, vy ste sa stahovali? to mi akosi uniklo. tak hlavne, ze uz to mate za sebou. a si tam spokojna? lebo posobis tak vykludnelejsie ako minule, aj ked to uz je dost davno, co som tu bola.

reni, na akupunkturu som aj ja chodila, veru, neviem, ci to na nieco bolo, ale aspon som mala vychadzky...

inge, utekac je fakt taka diera, ze vacsia asi ani neexistuje.. chvilami ma az napadalo, ze ako je vobec mozne, ze sa tam este rodia deti, ze tam ziju mladi ludia. ved by som zosedivela.... zvacsa su tam zeny s kocikmi, chlapi pracuju vselikde po slovensku a aj svete. nejaki su v sklarnach v rusku, ked dojdu raz za cas domov, urobia dalsie mimino a idu naspat... fakt, to nenadsadzujem. a s pretacanim si ma potesila, snad tomu mojmu pokladu krivdim.
jej a vy uz viete, ze to bude chlapcek? odkial to stefka vie?

no a co sa barborky tyka, ju nepredvolaju,ak som to spravne pochopila, ale mozno sa v piatok dozviem ine. ono by to v nas prospech aj tak nebolo, lebo ona by nikdy nesvedcila proti svojej mame, to sa ona boji.
ona chudatko vypinala mobil, ked bola u nas, teraz v lete, lebo nechcela,aby to mama vedela a tvrdila jej, ze je u kamosky, len potom jej mater nadavala, ze sa jej nevie dovolat, a to zas sme sa bali aby bola u nas, lebo keby bart zaplakal, tazko by to ukecala, no, proste to ma decko tiez tazke... ale maly boris vypocuty bude, toho predvolaju a on sa len rehotal na tom, ze jemu dava mama mesacne alimenty.... ona proste tak strasne keca...nastastie velmi okato.

tobik
26. aug 2009

Ahojky holky!!!!

Tak jsme si uzili dovolenou v Cz a zase jsme tady! 😉 Babicky si uzili deticky,podnikli jsme par vyletu a po 3tydnech hura zpet.Dorazili jsme v sobotu casne rano (nocni cestovani se nastesti osvedcilo 😀 ), a jeste odpoledne jsme stihli letni grilovani u manzilka v praci...A od nedele se pokousime vratit do starych koleji,ale zatim to jeste nerusuji hromady pradla 😉 ,jinak vse ok.M uz se moc tesil do skolky a ted by tam nejradeji i nocoval 😀 .L uz ma prvni zoubek,druhy vyleze co nevidet a plazi se.Je to docela sranda,protoze couva.Pokazde se ohlidne,vybere cil a uz se sune...

Bohuzel jsem nemela pristup na internet,tak jsem ani nenakoukla.Najde se nejaka hodna dusicka co by vytvorila souhrn udalosti za posledni mesic?Predem mooooooc diky a vsem jeste prijemny vecer!!!

iii
27. aug 2009

ahoj zdeni, no super ze ste si uzivali...a te ti klape so skolkou po takej dlhej pauze. a obrovska gratulacia k zubku, to je vzdy taky magicky zlom, ze?
tu nic prevratne, vacsina bab este travi prazdniny vo vlasti (zuzka, janka, bea, tusim aj oli), renca uz ide pomaly do finale, danka vyrazila do do holandska na par dni. janka dostala od manzela do daru zahradku a renca sa prestahovala do noveho bytu oslavovala prve vyrocie svatby. paulina laura zacala s predskolkou a cakame od nich na nove spravy. no to je asi vsetko, snad som nic dolezite nezabudla.

jani, no jo, pevne nervy prajem, ako je s celou situaciou vysporiadany boris? a ako dlho je to uz na tejto urovni?
hm, smutne je, ze podobnych dier, kde ludia len takpovediac prezivaju, je na sk dost vela.

rpinguin
27. aug 2009

Ingi, co je to vlastne ten utekac? Nejake zapadakovske sidlisko? Ja som v BA- bola vseho-vsudy asi 4x za cely moj zivot.
Zdeni, vitaj spät, Ingi to super zrekapitulovala, mne sa nechcelo 😀 . Prisli aj nove bezdetne babeny, ktore sa zrazu stratili, ale Katka isla na SVK, takze tej je odpustene 🙂 , ale co je s Evcou?

Steffi, mne ta akupunktura nic nerobi, takze neviem, ci to bude mat nejaky ucinok, ale uvidime. Dalsi termin mam 3.9 (cize 2 dni po termine, ak neporodim) Doteraz som bola 3x. Svokre stala letenka okolo 70€, ale da sa aj za 30€ len musis sledovat lety. Leti z BA. do Hahnu, to mame asi 150km od nas. Neviem ani, ci k vam do N. nejake taketo lacne lietaju. Pozeram, ze S. mala peknu torticku. Piekla si ty? Teda a ze uz 5 rokov, no to supi do druheho baby 😉

Jani, Steffi vie, ze Ingus bude mat chlapca, lebo to tu sama napisala 🙂 Asi si vsetko nedocitala, ze? 😝 Meno nam ale este neprezradila. Tak drzim palce, nech to nejako doriesite s tou zenskou. Mate aj vlastne stastie, ze ste v Nemecku, ste aspon dalej od tych stresov.

rpinguin
27. aug 2009

Ingus, dala som do alba ten botnik (je to to velke vpravo, to vedla je cast garderoby). Zmesti sa do neho cez 40 topanok.

verohit
autor
27. aug 2009

Caves zenule, vsetky vas velmi pozdravuje, som v praci a nedalo nenakuknut, hlavne myslim na Renku ale vidim ze ta tu este pekne oxiduje, takze Matilde je tiez asi teplo a sa jej nechce 🙂 😉
my sa mavame dobre, slovo nuda nepozname.. chodime na ihriska, do prace a labzujeme kade tade... z Mimi bude asi artistka, lebo to co stvara uz niekedy ani nedokazem okomentovat 😵 😵 😵 ....

vsetky vas zdravim, chybate mi a ked uz konecne nase PC pojde tak sa tesim na konikovanie...

Jani
neviem o co presne vo vasom pripade ide (dufam ze mi to niekedy objasnis 😅 ) ale drzim vam palce nech to vypali v ten spravny prospech, aby ste si uz aj vy vydychli...

ahoooojte vero

emicka09
27. aug 2009

Caute holky,
zase nakukuju, ale neni moc cas - Emmicka neni moc spave miminko, bych chtela videt jak spi tech 16h denne, jak vsude pisou ☹
Lubinka - ja nakupuju pres internet v baby-markt.de, kocarek jsme koupili v kamennem obchode v Trieru- baby one.
Holky, co je to Familienbuch?? to jsme meli nekde dostat nebo si to mame nekde vyzvednout??

yanni
27. aug 2009

ahojte babenky,

no ja sa priznavam, este nie som na SVK, cestujem az v sobotu rano, ale nemam cas ani len citat a nie to este nejak velmi pisat. Som od nevidim do nevidim v Büro. Mam roboty vyse hlavy. A vecer doma sa mi potom uz nic nechce. No ukonovana som strasne 😀 😀 Trochu som to tu preletela, ale este vsetko nedocitala.

No Evi sa snazilkuje ostosest, takze nestiha ani konovat 😀 😀 😀

Emica to pisu riadne blbosti, ze vraj 16 h. NEch mi to dieta ukazu. Kamoska ma taku 3 mesacnu a ta od zaciatku vela toho nenaspala cez den. Noc sice prespi celu noc ale den je vraj hroza. Stale musi okolo nej pobehovat.

No a Familienbuch uz neexistuje, lebo od 01.01.09 je elektronicky. Ale zalezi od toho kedy si sa vydavala. Ak pred 01.01.2009 tak si mozes dat jeden vystavit. To je akysi "register" ktory sa zalozi uzavretim manzelstva a su tam zaznacene vsetky data manzelov a neskor aj ich deti, a vsetky zmeny, napr. zmena mena, smrt, narodenie atd. Mozes si ho dat vystavit aj dodatocne v Standesamte. Pozor nepomyl to s Familienstammbuch. TO je nieco ine, to je akasi zbierka dokladov ako rodny list, a tak.

yanni
27. aug 2009

Reni no ten botnik je fakt pekny 😉

No a ten tvoj Janosik-zbojnik 😉 vedla neho na tom bobycare este krajsi 🙂

iii
28. aug 2009

reni, naco je ta akupunktura?
hm, mne sa akosi nedari najst hebamme, vyzera to, ze cez sviatky chce mat kazdy volno. no jo, dosledky nedosledneho rodinneho planovania 😀

emicka vydrz, drobec si najde svoj rezim a potom bude spat o nieco viac. si doma sama, ci tam niekoho mas?

tak e. si priniesla zo spielgruppe prvu magen-darm grippe (zuri to inak vo vsetkych skolach a skolkach momentalne), nastastie to pri jej imunite trvalo asi len pol dna a uz je zasa fit. ach joj, no ale to je len zaciatok. decka su tam v tak tesnom kontakte, ze sa tomu naozaj neda vyhnut. v kuchynke si pripravuje spolocne pokrmy (samozrejme plastove), ktore potom postupne vsetky olizuju, jazdia na jednom bobycare traja naraz, ked sa niektore musi prebalit, ostatne pri tom aktivne asistuju... proste raj pre viry.

veronika no super, uz sa tesim na zazitky s amircou... 😉

emicka09
28. aug 2009

Diky moc, yanni 😉 no, my jsme se brali v CR v roce 2003, do Nemecka jsme se stehovali (a hlasili k pobytu) v listopadu (november) 2008, chteli po nas na urade oddaci list+preklad do nemciny, ale Familienbuch nam nedali. Ted to chce zdejsi farar kvuli krtu, tak snad nebude problem, kdyz mu reknu, ze zadnou F-Buch nemame..
Jinak jsem ted doma sama, manzel byl se mnou doma 2 tydny, ted uz chodi zase do prace, ale nastesti mu dovolili pracovat na 50% z domu, tak nejsem porad sama..
To s tema 16-ti hodina jsem cetla v knizce-ty lidi, co to pisou, snad nemaji deti nebo maji ale nejaky spavy 😅
ja doufam, ze se to s tim spanim zlepsi, ze treba bude spat delsi dobu v kuse, ted se budi 3x za noc na kojeni-po 2-3 hodinach, tak toho moc nenaspime ☹ navic bych se mela ucit, ale na to teda nemam ani cas, ani energii ☹
beruska uz mela 3 tydny-to to leti!! 😔 za chvili pujde do skoly 😀

jabera
28. aug 2009

ahojte baby.

renci, utekac je dedina nedaleko poltara. veruze som vsetko nedocitavala, to sa neda....

emi, gratulujem k miminku. neboj, spanie sa upravi, mam to za sebou... skutocne sa mi osvedcilo bartikovi vyhovovat v jeho potrebach, teraz uz si celkom slusne rozumieme. resp. ja jemu, on na mna kasle, hahaha
uz bolo aj obdobie, ze spal 8 hodin bez pauzy, teraz je to cca 6. ale aj to je paradicka. neboj, bude to len lahsie stale.

inge, boris je z toho vsetkeho este stale nanic, aj ked to trva vlastne asi od ich rozchodu, cize cca 9 rokov. a predtym asi tiez. ale odkedy sme spolu my dvaja, je to fakt desne, milostiva nevie rozchodil, ze si ho nejaka vzala a ona nema vztah.
aj teraz prave mi volal...baruska ma narodky, boris v noci dorazil sem. p... jej nedovolila sa s nim stretnut.no a tak je to stale. potom povie, ze on o malu nema zaujem.boris je smutny, ma pre nu dar, tak jej ho musi dat maly boris... predpokladam, ze p... to aj tzak rozmlati, pripadne s tym zmlati barusku. uz to ani nemam silu rozoberat, akosi to tu opat vrie.

yanni
28. aug 2009

Emi, no ked ste sa brali v Cechach tak Familienbuch ani nemozes mat, len ak by uz take nieco aj Cesi vymysleli 😉
No mne sa zda ze to sa da aj auf Antrag vybavit dodatocne. Ale nie som si ista. Myslim ze tato moznost je ale len za urcitych podmienok, sa mi zda ze aspon jeden z manzelov musi mat nemecku statnu prislusnost. Najlepsie bude ak sa opytas na standesamte, oni ti uz povedia co a ako. No a myslim si, ze fararko nebude robit problemy, aj ked nemate Familienbuch. Ved cirkev sa tesi ked najdu dalsiu obet co im bude platit dane 🙄 Ja by som si dala dieta radsej pokrstit na SVK/CZ. Tam sa cirkv este tak nezenie za prachmi ako tu.

rpinguin
28. aug 2009

Kati alebo dat dieta krstit tu a slovenskym fararom, tak to budem zrejme robit ja 😉 My sme si nasho slovenskeho dokonca brali na SVK, ked sme sa tam brali.
Pekny pobyt doma prajem!

Ingi, akupunktura ma zevraj usetrit 2h bolesti z porodu a ma to ist rychlejsie. SOm sice skepticka, ale vyskusam. Janka cosi tiez spominala, ze ju mala, ale pochopila som tak, ze nejaky pozitovny ucinok nezbadala.

Jani, Boris je nejako zatazeny na mena zacinajuce sa na B, ze? 😉

Emi, wow, ze muz bol 2 tyzdne doma s tebou, tak o tom som mohla ja len snivat, ale neboj, ked najdes rytmus, tak bude vsetko fajn a zabehas sa!

U mna nic nove, o Maxika super postarane a ja som bola dokonca 2h s kamoskou sama na nakupoch. Ved kedy sa mi to este podari, ze?

Pekny vikend prajem,
paaaaaaaaaa

alena001
28. aug 2009

Ahojky, najde se mezi Vama nejaka mamina z Drazdan, nebo jeho okoli? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre