Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mammy81
21. okt 2009

Jeeeeeeeeej Bei tak sompozrela fotecky Jozefinky juj zlatunka je 🙂 ,na tej poslednej fotecke mi strasne pripomina moju S. 😵 take male cierne vlasate klbko,len moja mala zelene nemocnicne dupaky. 😵 😵 gratulujem este raz k malej kocke 😵
My sme si uz starosti robili s Jankou ze kde si ci sa cosi stalo a tebe kon nesiel 🙂 .a porod si mala aky bola to ta "zatka" co porod vyvolala?? 😉
no Hebamme vedia sposobit soky pana ja som s mojou nebola spokojna 😖 hned ma na druhy den po porode odradila jej pristupom a ked vosla a povedala S,ze ma otvorit Schnabel mala som dost a dotklo sa ma to som ju neznasala-a este raz pri nej rodit by som nechcela 😒 😠 😠
tak si to uzivajte s malou 🙂

zuzanasaw
21. okt 2009

Ahoj holky, ja len tak narychlo...

OTAZKA do plena...

Obhanaju nas z Ausländerbehörde Amtu--- chcu nam udelit Freizügigkeitsbescheinigung. Na co je to dobre, ked nechceme nemecke obcianstvo? Zatial mame len Aufenhaltsbescheinigung a v podstate nam to staci na vsetko, co sme doteraz vybavovali. Musime to mat? Mame napr. auto so slov.SPZ (co by sme samozrejme mat nemali), ale nechce sa nam ho prehlasovat na nem.SPZ a platit dalsie dane a poplatky 😒 Manzel sa ako slovensky zivnostnik (inka sa to v praci neda) ani nemoze kvoli slov. danovakom tvarit, ze je tu natrvalo. My sme tu podla slov. uradov len ako "kocovnici", alle kedze sme tu niekedy aj dlhsie ako 8 tyzdnov, podla nemeckeho prava sa musime prihlasit na pobyt... tak ho mame... ale potrebujeme nutne aj to Freizügigkeitsbescheinigung? My tu nechceme byt oficialni pristahovalci...

jabera
21. okt 2009

bei, bozemoj, mne normalne az slza ukapla!!! prenadherne fotky, uzasne, take autenticke. jozefinka je na zozratie, ja tusim idem okamzite obtazovat mojho manzela...
ta hebamme... ty brdo, akoze , je mi jasne, ze to nebol jej umysel a nechcela ta vylakat,ale teda... verim, ze ta islo porazit, clovek sa tak boji o to malinke babenko.. je taka nadherna. hlavne, ze je vsetko ok.
ked budes mat cas, napis, ako to bolo s porodom, nejaku nebezpecnu hadicku tam mas v nose, dialo sa nieco?

zuzka ja len, aby si nemyslela, ze ta nevidim, ale netusim.....

stefka, ako ste na tom? je malej lepsie?

ozaj , reni a co maxik?

jabera
21. okt 2009

lubi, ta hruska ma uz napadla, skusim... zas nekakal, ale zato trosku jedol, tu cukinu cistu. sice som bojovala, ale po par lyzickach nasilu uz pokracoval dobrovolne...
nechapem koho to decko je, ved v nasej rodine sa jedlo detom od ust trhalo..a nie podrstkovalo..

paula
22. okt 2009

Zuzi, Freizügigkeitbescheinigung je v podstate jen jine jmeho pro Aufenthaltsgbescheinigung. Je to jeden typ a maji ho tu vsichni, co jsou z EU. Nemusis se niceho bat, je to jen jiny papir, ale pro vas se tim nic nemeni. Asi u vas trochu zaspali, spravne uz byste ho meli mit davno. V podstate to znamena, ze se jako clenove EU muzete volne pohybovat po EU a usadit v kteremkoliv EU state. Se toho neboj 😉

Bei, opravdu prenadherne fotky. Jsi krasna maminka a Josefinka je nadherna holcicka. No z Hebamme bych asi mela taky dobry sok. Nase mela nastesti mechanickou vahu 😉 😀 jeste ze je tvuj muz takovy pohotovy a napadlo ho to. 😉

Holky, asi jste si vsimly, ze uz tu moc nebyvam. Ja mam ted "praci". Strasne me to bavi a da se to delat i pri Laurince a s Laurinkou, pri naprosto samostatnem rozdeleni casu a uloh. 😉
Jsem ted AVON lady - AVON Beraterin, jestli to znate. V cesku je to dokonce vic rozsirene nez tady. Jde o luxusni americkou kosmetiku, kterou nedostanete v zadnem obchode, jen pres poradkyne. Diky tomu maji dost dobre ceny. Ja dostanu kazde 3 tydny novy katalog a ten pak poukazuji znamym, kamaradkam, maminkam na hristi, oni si objednaji a ja z toho mam procenta. 😉 pokud to nekoho zajima, kouknete na www.avon.de , tam jsou aktualni katalogy a informace. Objednat pres internet ale nejde - jde jim prave o to osobni poradenstvi. Kdybyste nektera chtely nejaky vyrobek, nebo se stat poradkyni, tak se me ozvete do IP. Je to fakt idealni cinnost pri diteti, nebo i pri praci. 😉 🙂

yanni
22. okt 2009

Caute kocky,

juj to je zase dnes pocasie na spanie.Normalne sa nemozem sustredit na pracu. Mna tu ide porazit, asi by nebolo od veci mat uz babo. Len toho "samenspender" kde najst 😀 😀

No Beus, ty si ale kocka 😉 Mala je zlata, mate s nej urcite radost. Normalne mi pri tej fotke, kde mas slzu v ocku aj mne jedna vypadla. No co uz, ja som slabsia natura 😀 😀 😀

Zuzi ako uz Pauli spomenula, to Freizügigkeitsbescheinigung neznamena ze tu teraz si akoze navzdy alebo tak. Tu som mala aj ja ked sme sa dostali do EU. Dovtedy som si musela ist stale predlzovat pobyt a mohla si robit len u toho zamestnavatela na ktoreho si mala Arbeitserlaubnis. Mne akorat koncil pobyt v lete po vstupe do EU a isla som si to na Ausländeramt predlzit a ten chlapik mi len strci do ruk to Freizügigkeitsbescheinigung. Povedal, ze to nedostanu vsetci EU-obcania, hlavne nie z tych novych EU-krajin, len ti co su uz dlhsie v DE lebo to bescheinigung znamena nie len volny pobyt v EU ale aj pracu bez prac. povolenia. A kedze Nemci su svine, vyuzivaju tu 7 rocnu akusi blokadu pracovneho trhu, takze Slovaci, Cesi & Co. potrebuju este stale prac. povolenie. Takze to Bescheinigung je len vyhoda ak chces zmenit zamestnavatela, nemusi behat po uradoch za povolenim. A ozaj, ja bezim tiez na slov. aspezetkach a mam aj nem. obcianstvo. Minule ma aj zastavili policajti a nic sa nevypytovali. dala som im ale slovensky obciansky. Ale zato nemecky vodicky. Ale nic nepovedal, hned ma pustil dalej. Ale auto mam prihlasene na mamu, takze keby daco, je pozicane. Ale ako to vlasne naozaj chodi, vobec neviem. Len ja sa chcem tiez vyhnut tej Kfz-dani a vysokym poistkam. Tu je to fakt az prehnane. Bola som sa koli tej poistke informovat, tak aj s mojim spezialnym Beamten-Tarif ma to vynde na 4xtolko ako na SK. Tak to zatial necham tak. Ved mam pobyt aj na SK nahlaseny tak co by chceli 😉

No Pauli a to vravis az teraz ze si AVONacka? No super. a ja nahanam mamu aby mi zohnala kram na ruky a teba tu mam hned pod nosom. Vlani mi dala mama taky fajnovy krem, dostala ho od nejakej kolegyni, ale nejak ju nemoze zohnat, lebo uz je na dochodku aby mi ho objednala. Inak u nas to frcalo dos este ked som bola Teenie. AVON to bol na gymply pojem cislo jedna 🙂 🙂

Jani ako Bartik? Uz kaka dobre? No asi sa to na mna prenieslo. Mne bolo vcera na vykyd. Blähungen az az 😢 😢 😢

paula
22. okt 2009

Yanni, no na mem prvnim Freizügigkeitsbescheinigung byla dole poznamka, ze jakakoliv pracovni cinnost, krome samostatne (selbständigkeit) NENI povolena. 😠 takze ani tento papir neznamena automaticky prac. povoleni. Ale zalezi urad od uradu, kdyz jsem se prestehovala do Düsseldorfu, tak se te poznamce divili, ze jako proc a hned mi to povoleni dali. 😕 No myslim, ze o zkusenostech s Ausländeramty a jejich uredniky by jsme tu kazda mohly psat romany.
nedavno jsme delali Einbürgerung pro Laurinku a musela jsem jako jeji zastupce podepsat papir s mymi udaji. Prvne na nem byla Staatsangehörigkeit :irakisch (meho muze) a kdyz jsem pracovnika opravila, ze jsem Tschechisch (jako vsechny moje a Laurinky papiry) tak to opravil na TCHECHOSLOVAKISCH 😅 😨 😀 no nemela jsem slov. Tak jsem ho musela opravit jeste jednou. Asi byl nevyspaly nebo co. Ale Ceskoslovenska statni prislusnost snad nebyla ani kdyz jsme byli jeden stat, ne????

Yanni, myslis ten Avon Care?v campagne 8 je na strane 67,ted v akci za 3,50€, ten je super,sama ho mam. 😉 Jestli ho chces, tak dej vedet do zitra,to odevzdavam objednavku. 🙂
Tady v Nemecku to dela strasne malo lidi, ve srovnani s Ceskem (Slovensko nevim). Pry to tu bylo rozsirene driv, tak pred dvaceti lety a ted to upadlo. Zase je vyhoda, ze se lip hledaji zakaznici. V Cesku ti spis kazdy rekne, ze uz to dela jeho teta, znama, kolegyne atd. a ze bere od ni. 😉 Tady se ale musi lidi vic presvedcovat, ze je to kvalitni a vyplati se na to pockat, nez jit do drogerie. Prvni objednavka me sla ztuha, ale az si par lidi neco objednalo a byli spokojeni, tak to hned rekli dal a ted uz to jde mnohem jednoduseji. 😉

neurologia
22. okt 2009

napisala som nieco o porode tak ak sa vam chce citat:

veru zacalo sa to odchodom zatky no ale v piatok ked som sa vas pytala ze co to moze byt odisla len malinka cast a v sobotu potom uz odisla vsetka...mm ze bea ideme rodit ale som ho schladila ze u niekoho zacne porod takto a niekto este pobehuje hodnu dobu bez zatky....inak som sa citila fit nic ma nebolelo a mm mal narodky tak sme vecer dlhsie posedeli a sli spat okolo polnoci okolo 01:00 som sa zobudila na silne bolesti intervaly hned kazdych 5 min.som zobudila mm ze neviem poriadne ani prejst do kupelne a ze chcem ist radsej do nemocnice nech ma pozru on ze dobre hodi si sprchu a mozme ist takze okolo 02:30 sme sli do nemocky bolesti sa stupnovali a mala som ich kazdych 2,5 min. dali ma hned na ctg-ze asi ma poslu domov ale uvidi sa no ked videli ctg tak ze ostavame tam a rodime kukla ma aj doktorka ze babo je uz uplne dole ale este som otvorena na spicku prsta a aj plodovka este nepraskla tak ze pockame...rozhodli sa ze plodovku mi praskat nebudu ze nech sa mala rozhodne kedy...zatial sa vymenil personal a dokvitla nova hebamme (taka mlada) tak som si vypytala nieco od bolesti ale nie pda ale chcem rodit do vody....tak mi nieco pichla a ze mam lezat a vela pit lebo mam nizky tlak (to ja mam stale)...ale potom to uz prestalo ucinkovat tak som ju opat zavolala pozrela ma otvorena som bola uz uplne tak ze uz mi nic nedaju lebo mozem kazdu chvilu rodit ze cakame len na tu plodovku aby praskla ze sa mam prechadzat a predychavat....som ale myslela ze sa zblaznim od bolesti no ale zachvilku opat prisla ze mi daju pda (doktorka naordinovala)aby natiahli cas a mozno plodovka zatial praskne..tak mm vyplnil papiere a zaniesol jej ich no kym prisli pda ludia tak presli skoro 2 hodky...tak mi to popichali vsetko kde treba a ze cakame no zabralo mi to len na jednu stranu-lavu(a to som sedela ako mi kazali aby sa to vsade dostalo) na pravej som vsetko citila...zatial mi doniesli obed a opat ze mam pit....no a opat sa menili sluzby a dosla ina hebamme...pozrela ctg aj mna prezrela a ze kedy som bola na wc no od 01:00 som nebola tak ze mam pomalicky ist na wc no ale tam nic neslo...tak na vycievkovala aj brucho mi hned trochu splaslo ale malicka sa od rana posunula hore a dole sa nejak nechystala a tak ze to bude cisarsky s pda to som ale hned ozila ze ale jednu stranu si citim pri pda tak ze ina varianta s plnou narkozou to uz mi praskli nervy a velky rev moj porod do vody sa nekonal aj pda som dostala a este aj cisarsky v narkoze to ma uz dostalo ze to narodenie mojho babatka nebudem prezivat ale si to "odspim" no a ked som jej povedala ze som jedla skoro ju porazilo ze to sa mozem zadusit v narkoze najedena a to akoby ju organizmus posluchol totalne som sa vyg.... a uz bolo dobre....takze zavolali doktora aj tan na prezrel a skonstatoval ze malnka sa znovu posunula trochu dole ze mozno bude aj normalny porod tak sa rozhodol ze mi pichnu nieco na oddialenie kontrakcii-lebo uz som nestacila predychavat jednu za druhou ze nech si oddychnem dali mi aj kyslik (janka to su hadicky co vyzeraju tak stasidelne) ale uz ma nenechali samu boli tam po cely cas aj doky aj hebamme (ta mlada predtym ma ledva prisla niekedy pozriet kaslala na to a to som v ten den rodila len ja)nakoniec sa mala posunula dostatocne dole nakazali mi tlacit nastrihli ma a na pomoc si zobrali aj zvon....takze malinka sa narodila s pomocou techniky o 17:05....no ale ja som sa vyhla cisarskemu a vsetko si pekne prezila a bola pri tom...tato posledna hebamme bola totalna klasicka srandovala nenechala ma ani chvilku samu pomahala mi...mm bol po porode zniceny hadam viac nez ja a bol velmi rad ze sa rozhodol absolvovat to so mnou....

neurologia
22. okt 2009

ufff no popisala som toho dost toto je asi moj najdlhsi prispevok....

pauli AVON poznam aj na SR je to tak ze to robi pomaly kazdy a ziskat zakaznikov je tazke....to je pravda...

evinkaaa
22. okt 2009

Ahojte,

Pauli - super, ze mas takuto vedlajsiu pracu. Budem ti velmi drzat palce, aby ti to vyslo tak, ako si zelas. Mimochodom ti prajem vela spokojnych zakaznikov. 🙂
Avon poznam velmi dobre. Moja maminka to kedysi robila tiez, takze tie produkty poznam dostatocne dobre a veela som ich odskusala. Od kremov, sprchacov, sminiek ci parfemov. Najprv som to znasala dobre, ale potom nie. Mojej pokozke sa to prestalo pacit. Tak som avon prestala pouzivat a odvtedy ho vlastne nemam vobec. Zamerala som sa na inu kozmetiku. A ja mam najradsej Body Shop alebo Yves Rocher. To su moje oblubene a tam objednavam prakticky stale. 😎

Bea - no to je teda veeelmi podrobny popis tvojho porodu. To je fajn, ze si nam to tak rozpisala. Aspon ja pre seba mam ako-taky prehlad, ze ako to vlastne prebieha. Aj ked som to pocula uz tisic krat, ale je to fajn, ze to clovek cita stale a stale.A hlavne tie uspesne a bezkomplikovane porody. 😉
Takze ako som si vcera na fotke vsimla a teraz to vlastne pises aj sama, si sa dost vytrapila. Juuuuj, ale hlavne, ze to mas za sebou a malicku pri sebe. A ako to potom bolo pri porode, ked si pravu stranu citila? Na lavej si nemala bolesti a na pravej ano? Prepac, ze sa pytam ako blbec. 😒

yanni
22. okt 2009

No Beus, ty si to riadne popisala. Az mi zle prislo. no ja som strasna citlivka. Takze ja rodit nebudem ☹ A inak, co je to ta zatka? To som este nikdy nepocula. Ale pravdupovediac ani som sa o porody velmi nezaujimala. Ja len cisarak a nech mi daju vsetci pokoj s tym ze to je najkrajsi zazitok v zivote. JA uz len ked to slovo bolest a este tak dlho trvajuca pocujem, tak mi je na odpado 😖

Pauli a kolko si mala tych Freizügigkeitsbescheinigungen? KEd na prvom bola poznamka? No mne dali jedno a bolo. No pravdu ti poviem, ja som vtedy ani nepozerala ci tam mam nejaku poznamku. Ale som sa vtedy chlapika pytala ze ako je to s prac. povolenim a on ze uz nic nepotrebujem. A ja hned neveriacky, ze ci to fakt, ze aby ma nenahanali alebo tak a on mi to zopakoval esze tri krat. A ako si to teraz pisala, pozrela som prave do papierov a ja tam ziadnu poznamku nemam. No kto vie od coho to zalezi.

No hej to je ten krem Avon CAre Rich Moisture, taky modry. Tak mi ho prosim ta objednaj a posli data kde ti mam poukazat prasule. A posli aj katalog ak mozes, dake veci by som este potrebovala 😉

paula
22. okt 2009

Bei, to musel byt tedy hodne vycerpavajici porod. Dobre jsi to zvladla. 😉 Ja uz bych totalne panikarila 😅

Yanni, objednam ti ho rada. 😉 http://www.avon.de/PRSuite/e-brochure.page na katalog se muzes podivat tady. Campagne 7 uz neplati, kdyz kliknes na campagne 8 tak se muzes podivat. Objednavam to az zitra vecer, tak se ti toho treba bude libit vic, at se to vyplati s postovnym. 😉 Zbozi pak prijde pristi patek a pak to poslu tobe, samozrejme i s novym katalogem. 🙂
Je, ja mam radost, ze jsem tu nasla zakaznici. 😉 😀
Evi, diky za prani. No Yves Rocher, na to clovek taky musi mit, vid. 😉
Ja nechapu, ze tady v Nemecku to nikdo nedela, kdyz v Cesku a jak vidim tak i na Slovensku je to tak oblibene.

Yanni, prvni Freizügigkeitsbescheinigung jsem dostala 11.2005 kdyz jsem se vdala, bylo to moje prvni povoleni k pobytu a dali mi to hned, ale prave s tou poznamkou. Byla tam napsana tluste dole hned na te prvni strance.To asi kvuli tem sedmi letum pro nove staty. Druhe jsem dostala jen proto, ze jsme se prestehovali, jinak bych mela doted to prvni a po Meldeamtu jsme se sli prihlasit na Ausländeramt a tam to vyhodnotili jinak. 😕 Tak myslim ze hodne zalezi na miste, nebo na urednikovi, kdyz o neco zazadas, co dostanes (co se tyce povoleni k pobytu a praci).

rpinguin
22. okt 2009

zdar zeny,
tak uz som tu aj ja, stale striehnem na tie vreca, ale stale ma niekto predbehne 😠
Bea, no tak to si nemala moc ruzove, mne sa tiez vystriedali tri sichty pracovnikov, ale ja som tam uz isla s prasknutou vodou a bez kontrakcii, takze ja som cakala na opak ako ty 😀 No a ti anestezisti su tiez exemplar, ku mna prisli tiez neskoro....no vikend, co uz, ale teraz som rada a mozem byt hrda, ze mam zazite oba porody, aj s PDA aj bez. Inac fotecky pekne.....som sa nasmiala na mene tvojho muza. To mi nejakeho madarskeho panovnika pripomenulo. Ozi co si mu kupila na narodky?

Kati, ja som presne tak isto myslela, ze len cisarsky, ale teraz by som fakt nemenila. Je to fakt super a hlavne si na nohach hned. Ja som odrodila, vstala a podme ho po vlastynch kade-tade. Ked je cisarsky nevyhnutny, tak ok, chapem, ale sama by som ho teda nechcela. A si myslis, ze ten je bez bolesti? Radsej si pretrpim zopar hodin ako niekolko dni. No a ved vies, s akou myslienkou som ja isla rodit.....ze nic nie je take strasne ako ked mam migrenu a mozem ti povedat, ze som teda mala pravdu.
Vcera som mala zasa tyckovanie, hlavu mi islo rozvalit, do toho det a tak som si hovorila, ze by som radsej chcela rodit 😀
Inac, s tym Freizügigkeitsbescheinigung tiez neviem, tiez sa mi to zda tak, ako Paula pise. Ved pracovne povolenie je nieco ine. Moj muz mal dokonca problem s colnym uradom v Koline, kedze o povolenie nepoziadal, zacal robit, kedze si myslel, ze to firma urobi. Ti na to zabudli, takze platili za neho este 20 000€ pokuty. Neviem, ci to len v NRW tak bolo, ci je to teraz u nas v B-W a Bayern inac, ale v NWR to tak teda nebolo. A mam tam napisane, ze som optravnena tu byvat, ale na robenie potrebujem povolenie.

Pauli, no ja som uz na teba a tvoj job aj myslela, ze si nam o nom chcela napisat. Ja bohuzial nemam s Avonou ziadne skusenosti, kremy, puder, make-up pouzivam len clinique, sprchace kadejake a machlatka tiez. Ale co by som potrebovala je nieco pod ocne tiene, aby sa mi ta farba nestracala. Po case mi ten tien akosi zmizne a ono existuje nejaky taky podklad. Ty ako vizazistka vies ucite. Ono je to ako Oriflame, ze? Aky tam je rozdiel vlastne? Kedysi Oriflame fical. A ono tam nie su nikde ceny. Preco nie?

Jani, ze jedlo od ust tahalo 😀 😀 😀 Tak ako? Hruska zabrala? Ja by som potrebola opak, nieco co z hovienok urobi hrudky a nie velku masu rozotretu po celej plienke 😀
Jemine, to su temy, radej koncim 🙂

rpinguin
22. okt 2009

tak ja som ten moj prispevok tak dlho pisala, ze ma Paula predbehla 🙂
Pauli, ved ja mam to stare Freizügigkeit este z Bonnu, tu mne nikto nic nechcel. Treba to menit podla bydliska?
A Laure chcete vybavovat nemecke obcianstvo? Nedostala ho tak ako moji dvaja? Nie je to muz uz dlhsie?
Teraz, ked to vybavujete neskorsie, tak to nieco aj stoji, ze?

zuzanasaw
22. okt 2009

Ahoj holky,

dakujem vam krasne vsetkym za odpovede ohladne toho Frei...., aj ked nakoniec vlastne neviem, ci je to zaroven aj pracovne povolenie, ci nie.

Yanni, myslis, ze nebude problem s tou slov. SPZ, ked mame auto nahlasene na seba???

Bei, no natiahol sa ti teda ten porod a tolko stresov okolo toho! Hlavne, ze ste obe v poriadku. A to, ze manzel bol z toho znicenejsi ako ty 😵 To poznam, ked sa EMka narodila o 1:50 v noci a ja som este na sale 2hod musela lezat, mne adrenalin cez usi tiekol a muzovi oci padali 😀

Pauli, ja Avon poznam a dokonca mam z neho viac veci. Ked budem potrebovat, aspon viem, na koho sa obratit. SOm rada, ze si si nasla pracu, ktora ta naplna...

Janiiiii, tak ako tie vase kakalienka?

Ozi, nechapem preco, ale vsetky tu ospevujete Beine fotky a mne och VOBEC neukaze 😠 Mam tam len tie starsie veci na oblecko 😒

yanni
22. okt 2009

No baby tak ja fakt neviem ako to je s tym Bescheinigung. no ja som este raz kukla a na mojom fakt nic nie je. Pod Hinweis stoji len, ze Die Bescheinigung gilt nur in Verbindung mit einem gültigen Pass oder Reiseersatz. To je vsetko. Inak nic. a ked som sa vtedy pytala ci musim ist aj na urad prace koli prac. povoleniu tak mi ten uradnik povedal ze nie ze kedze aom uz velmi dlho v DE (nasiel v spise od kedy. Ten ked zmenis bydlisko poslu aotomatixky na ausländeramt pod ktory potom budes patrit) tak mi vraj tento papier plati aj v robote. No a ja ked som prechadzala od pravnika na sud tak nik nic nechcel. Este som sa extra bola pytat, lebo som aj tak behala po uradoch, hgesundheitsamt, vypis z registra trestov a ta, tak som sa isla spytat, ze ako co. a oni len pozreli na papier a povedali ze ok. A to je fakt zaujimave, ze viac tych papierov. Ten ti staci jeden, aj ked sa napr. prestahujes z BY do S-H. No ja som z toho jelen.

Pauli, ale ten moj krem v tom katalogu nie je. Vies ktory to myslim? Zajtra rano v kancli este pozriem dokladnejsie a napisem co by som chcela. Vyskusam nejaky sampon alebo tak, lebo mam v poslednej dobe stale take splasnute vlasy a nejak nic nepomaha, ani fenovat ani tuzidlo no ide ma klepnut. A na nechty nevies nieco odporucit? Sa mi rozdvojuju a potom zlomia. Viem ze teta mala volakedy z avonu nejaky taky lak na toto. ale co to presne bolo no fakt neviem. to je uz 100 rokov 😀

A napr. ja som s Yves Rocher nebola velmi spokojna. V Mnichove mali aj predajnu, neviem ci este existuje. Inak potom uz len NIvea, Loreal. A napr na ksicht mi velmi dobre robi nasa indulona nechtikova. Ta mi naspr pomohla aj na stehne som mala taku chraplavu kozu aj trochu scervenana, neviem z coho ci z plavarni a som si to tou indulonou natierala a zmizlo to.

A este Reni otazocka, z hrusky sa kandi mäkke? To u deti tak ucinkuje? Lebo ja mam posledne ca. 2 roky problemy s ovoci a zeleninou. Som ti uz asi aj spominala. No ja z hrusky napr. zduta ako sud a prdim az to pekne nieje. Kandit nic. A uz aj z jablka, nie tak extremne ale tiez je to o nicom. A salat mi napr. travi asi tyzden. Inak ja mam dobry metabolizmus ale toto ma fakt stve. Uz sa bojim aj strukoviny jest, lebo tie tiez naduvaju. A k doki sa dat durchchecken sa bojim, co ked mi nieco najdu. No to fakt nie.

No Reni to je asi rozne, niekto si pochvaluje cisarsky niekto normalny porod. Ja sa v tom fakt uz nevyznam. Kamoska mi teraz ked som bola doma rozpravala ze Ferka najskor normalne ale potom dlho nic tak jej urobili cisara a Oliho uz hned cisarom a povedala ze by tak isla rodit aj 5 krat. Rana ju ani velmi nebolela, len trochu tahalo tak asi tyzden a ani jazvu nema len taku uzku ciarku. No dobre to vyzera na to ze je tam 2 razy rezane. To moja jazva po siti na pleci co mi v 16stke vybrali znamienko vyzera horsie a kolko je to rokov. A Oli bude mat na Vianoce len 2 roky. Ale co za temu, ja rodit aj tak nikdy nebudem ☹

No idem drichmat, volako je uz neskoro. Ale ja uz mam jednu sichtu na gauci 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
23. okt 2009

Zuzka, no ja neviem presne ako to je s tymi espezetkami. Nedavno som niekde na nete citala, ze od prihlasenia pobytu v DE mas 1 rok na prehlasenie auta. ale ci je to pravda neviem. A nikde sa ani pytat nebotem, a keby nieco urobim sa sprostou, ze som nevedela. Ale na vasom mieste by som povedala, keby sa niekto zastarel, ze ste tu len ako sezonny pracovnici alebo tak, ze nie na stalo a ze sa vraciete tak ci tak na SK, takze co by este nechceli. Lebo ja som to fakt porovnavala, to su tu poistky nehorazne drahe a cim novsie auto tak je drahsie a ked si tu este nikdy na tvoje meno nemala prihlasene auto tak ti daju taku palku aj vyse 200 %. Lebo tu je to tak, kazde dalsie prihlasene auto na tvoje meno, jedno ci mas dve tri naraz alebo jedno predas nove kupis, ide to nejako na percenta a kazde dalsie je percentualne lacnejsie. No a ja ako som sa rozhodovala kupit auto tak mi to vypocitali Beamtentarif Vollkasko+Haftpflich skoro 1000 € rocne a samozrejme k tomu este Kfz-Steuer to ani neviem kolko je. No a teraz platim na SK Vollkasko+zakonnu 267 € rocne. no mam tam ale 30 % zlavu, 10 % ze platim raz rocne a 20 % mi urobila nasa poistovacka nejaku, co ja viem aku to. Ale tu v DE by som mla ten Beamtentarif tiez uz lacnejsie ako normalne. No ja by som to nemenila urobila by som sa fakt sprostou a povedala ze som si myslela ze ked EU tak je to jedno. Ved aj vodicky si mozes robit hocikde v EU a plati ti vsade. No a oni ti hned nemozu dat pokutu, mali by ta najskor aufklären, mozno len nejake Abmahnung a nejaku Frist ti daju dokial musis nachweisen, ze si prepisala auto. Ja by som sa aj isla spytat na policiu ako to je, ale naco pokusat, potom by si mozno na mna naschval posvietili.

paula
23. okt 2009

ahoj Reni, muz tu jeste neni dost dlouho, takze zadali s Laurinkou ted o Einbürgerung. Ja jsem tu jeste kratsi dobu, takze kdyby jsme chteli zadat vsichni spolu jako rodina, museli bysme jeste rok cekat. Takze ja az pozdeji. Penize to stoji nemale, to je fakt. 😉

Reni, ty ceny tam jsou vzdy pod "Artikelbeschreibung". Mozna ne moc velky napsany, ale jsou. 😉 Funguje to na stejnem principu jako Oriflame. Oriflame je svedska firma, Avon americka (nejvetsi v primem prodeji kosmetiky na svete), tady v Nemecku jeste jede Mary Kay a Jafra, ty jsou drazsi a musi delat takove ty party, jako treba Tupperware a vic prodavat. U Avonu mas taky stanovenou minimalni castku, za kterou musis objednat, ale je nizsi a misto prodejnich party spis propaguji prodej od zeny k zene. 😉
S tim podkladem pod stiny ti neporadim, v Avonu nic takoveho neni, ale jsou specialni dlouhotrvajici stiny, to ti dobre drzi a dlouho vydrzi (katalog 8,str.48 extra langanhaltender Lidschattenstift 11e, muzu ti dat vedet,az bude v akci za min 😉 )

rpinguin
23. okt 2009

Zuzi, no ved si nalistuj stranu dopredu, tam davala Bea link na jej fotky a hned uvidis to mnozstvo a mozes aj ty ospevovat 🙂
Co sa tyka sk SPZetiek, tak ono teda fakt problemy byt mozu. My sme ich teda mali, uz som to tu pisala. Zacalo to tym, ked som jednej starej 80rocnej babe odvalila zrkadlo na aute, ta chcela volat policajtov. Tym som nakoniec volala ja, kedze som mala mobil, ten sa mi smial do telefonu, ze preco ho kvoli takej lapalii volam, ze ci to nevieme same vyriesit. No nakoniec prisli, ale viac ich zaujimali sk znacky. Auto bolo na muzovho svagra napisane. To im nestacilo, videl, ze mam pobyt tu. Potom sme dostali list od nich, ze by sme mali KFZ Steuer zaplatit za tu dobu, co sme tu. Ja som povedala, ze to auto je tu kratko. Muz im tam napisal list, ohanal sa nejakymi zakonmi a paragrafmi, potom dali na chvilku pokoj. Onedlho zasa cakali na neho pred domom, kym pride z prace. Videli ho na tom aute, nic nepovedali, len skontrolovali papiere a isli. Nepovedali nic (blazni) a o par dni zasa papier v schranke. To sme napisali zasa papier, ze mame navstevu svagra tu a muz si to auto len pozical. Ono keby chceli moc rypat, tak by sa mohli zacat susedov pytat a ti by vedeli povedat, ze nam to auto stale tam stalo.
Mna to uz prestalo bavit, kupili sme si nove (teda dvojrocne) a uz len nemecke znacky. To svagrove sme odpratali na SVK. Ja nebudem setrit tych par eur na tom, co sa vlastne nema a je zakazane. Takto to mam bez stresu a sväty pokoj.
A vsetko zacalo vlastne tym odbitim toho zrkadla, takze Katka radsej nepokusaj a mozes teda este cakat.
A hrusku na zriedenie poradila Lubi, ja sa v tychto veciach aj tak nevyznam....som to ja matka. Maxikovi davam jest co chce 🙂

Pauli, no jasne, tak ja to vo volnej chvilke prestudujem. No pre tie peniaze my na to kasleme a ideme radsej na dovcu za to 😀

rpinguin
23. okt 2009

Kati, a aky darcek si kupila nakoniec pre to mimco? Este si neprezradila.

neurologia
23. okt 2009

renca hadam sa nehnevas ze povedali ze mas vo foto konkurenciu...... 😉

ja som mm kupila na narodky cokisku a pekny ramik na svadobnu foto chcel si zobrat do prace a aj torticku som mu ukuchtila.....sakris a porodila dceru tak sa mu hadam nemalilo.... 😀

rpinguin
23. okt 2009

ale Bea, kdezeeeeee 🙂
ale to meno ma fakt dobreeeee 😀 Vies ty po madarsky? To bude vediet Jozinka ale reci 😉

rpinguin
23. okt 2009

a ono to s tymi fotkami inac ani u teba byt nemohlo, ved mas 10 rokov menej, takze to musis predsa nejako kockovsky vyzerat 😉

fabienamata
23. okt 2009

Reni my tiez ideme kupit nejake 2 rocne auto, a tiez na nemecke spz, moze ale nemusi byt problem so slovens. spz.
ono ide aj o to,ze ked mas bezskodovy priebeh teda si nehavarovala, tak sa ti tie bonusy daju preniest aj zo slov. sem do De. Podla toho ako ti spravi poistovak poistku na auto. Zalezi aj on toho kolkorokov mas vodicak. Si tam rozne aspekty, co sa daju zohladnit , no samozrejme aj ako je stare auto.Poistovak vie najlepsie poradit.

No a renca ,bud rada ze nemusis vediet ,co riedi kakusu, lebo to je fakt zle, ked ma dieta problemy. Boji sa kakat ,lebo ho to boli, zdrziava do kedy moze, co zapricini ,ze ho boli brusko,nechce jest, a zapeka ho dalej. Je to jeden velmi zdlhavy kolotoc, bludny kruh. Ja som robila vsetko mozne a aj nemozne , aby som to zmenila na synovi, a trvalo to dlhoooo.
Ozaj co je Vendulkou, ma niekto spravy??

mammy81
23. okt 2009

Ahojte zienky,
tak konecne sme doobedovali a ideme sa prichystat na vikend ku svokrovcom. 😝 Dnes nas caka oslava tej 50-tky no zial dojdeme tam az vecer okolo pol osmej kedze manzel nemoze dojst skor z prace,takze to uz bude party v plnom prude a urcite bude uz aj par pripituckych-joj neznasam to!! a vobec akosi sa mi tam ani nechce 😒

Bei tak to Ta dobre potrapili ale hlavna vec ze je vsetko ok....a mas pokladik uz doma.

jeeeeee Pauli Avon som niekedy robila aj ja kym segra nezacala s Oriflame a potom som prestala pretoze som nemala az tolko zakaznikov,ale supi ze mas "neben Job".No ja som teraz tiez presla na Yves Rocher a som velmi spokojna a sa snazim si kremy vydrazit cez Ebay.obcas sa mi podari krem vyhrat za polovicnu cenu ako stoji v obchode 😵.

No S.dostala penicilin takze uz jej asi aj zabralo je uz bez teploty a jazyk uz nema ako jahodu vysypany takze uvidime ci v pondelok pojde do skolky.Vcera som len tak listovala v knizke detske choroby a dokimu som vravela ci nemoze mat sarlach,ze v skolke maju a on ze nie, a vcera v knihe tie iste priznaky takze neviem neviem ale obcas sa aj majster tesar utne 😒

Reni akurat som na Teba myslela v stredu ze ci si vyhrala aukciu a teraz som si precitala ze este hras 😅

a coze je s Jankou ze nepise??
vidim ze o kakani sa bavite juj este ze S.ma vsetko ok ale v rodine kde som robila operku bol chlapcek a ten mal strasne problemy boze on normalne sa skryl niekam a dupal dupal s nohami a tlacil az bol cely cerveny a spoteny mne ho tak luto bolo stale.a kaki take velke ze som nechapala ako z deckej ritky mohlo toto vist.

No idem balit tasky prajem vam pekny vikendik babulky

mammy81
23. okt 2009

bei tak aj ja si myslim ze Tvoj manzel dostal ten najkrajsi darcek aky dostat mohol a to vasu malu Jozefinku 😵

rpinguin
23. okt 2009

Steffi, aky darcek ste nakoniec vymysleli na tu 50tku? Tak si to vecer uzite. A Sofca ma zasa ATB., ved to ziena je len chorucke, chuda male. No nech to ma za sebou coskoro!
Ozi a vreco som konecne vcera vydrazila za 31,50-19,90 postovne, tak somrada. Uz to len musi prist a zodpovedat popisu.

Lubi, mas pravdu, da sa vsetko poprenasat, nam to bolo ale prd platne, ked sme sem prisli v osemnastke s cerstvym vodicakom obaja, takze zaciname uplne hore s Vollkaskom, ale nevadi, ved niekedy sa to zmeni.
O Vendul ma spravy urcite Ingus, ta neviem, kade beha, ze sa uz dlho neukazala 😉

A zeny, ja idem dnes vecer "aus" s kamoskami z Uni, ideme na sushi a potom na drink, uz sa tesim. Vylozim chlapovi sacky s mliekom a ide sa do nocnych ulic 😵

yanni
23. okt 2009

No Reni to ste mali ale poriadny problem s tym autom. Ani mi nenahanaj strach. No rok mozem tak ci tak behat na SK-znackach a potom sa uvidi ako co. Terza by som nerada vyhadzovala viac prachov ako musim, ja to mam uz na fest rozmyslene s tou kupou bytu. Na buduci rok zacnem za tym behat. Dnes som prave telefonovala s jednou bankou, islo vlasne o jeden moj pripad, oni su Gläubigerbank a dali ziadost na drazbu a nejak prisla rec na kupu tak sme kecali a povedal ze sa nemam co bat (no mne lepi zobrat tak vela Darlehen) ale ja mam stalu robotu a dobry prijem a vyhodit ma tiez nemozu. Ale aj tak mam stale taky cudny pocit. Sice to by bolo ako najomne, to tiez musim plati a je jedno ci najomne alebo platim splatky banke. No este uvidime, ale pokym nieco najdem a sa rozhodne o tom Finanzierung tak chcem cim viac nasporit aby som nemusela tak vela brat, alebo aspon aby bolo na renovierung.

Pavli diky, to budu ale ksefty 😀 😀 😀

Fakt Beus, ako je to s tou madarcinou? Igen alebo nem? 😀 😀 😀 😀 (ci ako)

Reni este som nic nekupila, Ada chce flase, tak ich dostane. oblecko nebudem kupovat nijake, to ostane z kazdej strany. Ale sme diskutovali o takom Babyfone co ma este jeden gerät ako set a to je na monitorovanie dychania. To by velmi chcela. lebo sa boji ze sa nieco stane. Zatial je, ozaj bude to chlapec Matej 😉 , maly v poriadku, vsetko v norme, len je to velmi vytuzene dieta a dost sa natrapila pokym otehotnela a operaciu ma za sebou, tak sa velmi boji ze by sa nieco stalo. No tak sme to kukali na Internete, ten Anglecare stoji do 160 €, na SK tiez tak ale tam maju zatial len ten starsi model, tu stoji rovnako uz ten novy. Povedala ze kukne este nejake ine znacky, ja som zatial nasla len dve ale aj tak sa mi najviac pozdava ten Anglecare. No tak sme sa zatial tak dohodli ze ak sa mi to podari zohnat do 100 € (napr v ebay maju aj uplne nove nepouzite) tak to ma odo mna ako darcek a ked sa nepodari lacnejsie len tak za normalnu cenu tak sa poskladame. No na SK by som fakt nechcela mat dieta, tam je vsetko take drahe. Aj oblecenie. Este ze nemusi kupovat babyschale, pozicia jej svagrina a ptom pre väscie Autositz pridu kupit sem. ale do vtedy je este daleko, to aj tak sa budu este porovnavat ceny.

dania
23. okt 2009

Cauky holky, tak se v rychlosti hlasim, aby nas Renca nevyskrtla ze seznamu 😀

U nas vse ok, dneska jsem delali zviratka z kastanu a bramboraky k veceri a vcera jsme byli s klukama na Freimarktu v Bremach, takova podzimni pohoda. Jenom do toho strasne moc prace. V nedeli letim do Spanelska na konferenci a chlapi za mnou dorazi v utery, poprve jedu nekam sama bez T, tak drzte palce, at to zvadnu 😖 Ale pak od stredy tam jeste spolecne pobudem do soboty, kdy letime zpet vsichni spolecne.

Musim jeste prispet jednou fekalni storkou, dneska nam Timmy nadelil do bedny s plysakama, lip uz si asi vybrat nemohl 😝

No s tim pojistenim, ja kdyz jsem jeste jezdila na CZ SPZtkach, jsem vzdycky trnula, co bude, az se neco stane. Auto by urcite chteli odtahnout do Cech, problem by byl s nahradnim vozem i vyrizenim pojistky, vzdyt vite, jak je v Cechach vsechno komplikovane... To bych na to spotrebovala pulku dovolene. Ted uz jsem na nemeckych znackach a klidnejsi, i kdyz o par set E lehci 🙄

Pauli, prima pracicka. Preju Ti, at se dari a az bude nekdy volneji, treba taky nakouknu do katalogu 😀

zuzanasaw
23. okt 2009

Vdaka za vsetky vase reakcie...

Uz len na margo autonehody v DE na Slov. SPZ - kolegovi sa podarilo chytit divu svinu - rozflakla mu cely predok auta. Auto odtiahli do fordovskeho servisu, spojili sa len so slov. stranou - neviem uz ale ci si to overovali vo Ford servise, ci poisku - ale vsetko mu opravili tu v DE bez nejakych vyhrad a slov. poistovna mu to vsetko preplatila.
Akurat rozmyslam, ze je to nehoda "z vlastnej viny" - t.j. jeho havarijna poistka. Neviem, ako by to bolo, keby bola niekomu sposobena skoda a islo by to zo zakonnej poistky. Nam ale poistovacka pri uzatvarani zmluvy tvrdila, ze sa nic nedeje a hoc je to aj nehoda v zahranici, vsetko je plne hradene...

Bei, krasny darcek muzovi k narodkam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre