Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

yanni
โ€ข
9. nov 2009

No Zuzi, to vas ale riadne doplietli. Ja by som sa vyhovorila fakt na nevedomost a zle informacie zo strany uradov. No tie tri mesiace to je pravda, ale neviem co to vobec este tak funguje. Lebo ako eu-bรผrger nedostanes uz nic no pasu, , ja som raz videla take karty pre eu-bรผrger ale to freizรผgigkeitsbescheinigung to nahradi a ty nic ine nepotrebujes. No mne to vsetko fakt pripada trocha zvlasten.Asi fakt skusaju ze cudzinci, ved uvidime co sa da z nich vytlct. No fakt mi to tak pripada. Ale nedajte sa. Joj to je na nervy.

yanni
โ€ข
9. nov 2009

Zuzka uz som odpisala IP

zuzanasaw
โ€ข
9. nov 2009

Babenky, prepacte, ze sme vas s Katkou zahltili pre vas nepostatnymi informaciami...

Vacsina z vas to asi precita az zajtra, tak vam aspon prajem pekny dnik ๐Ÿ˜ต

iii
โ€ข
10. nov 2009

caves, tak ako sa mate? u nas paradicka, este dokonca hostujeme aj muza, ktory sa kvoli nejakej zakernej viroze musel prihlasit "krank" ๐Ÿ˜‰ no snad to od neho nechytim, o e. sa nebojim, ta ma hrosiu kozu.

zuzi, no to je teda palka, nevzdavaj to. ty si urcite zasa pomutilu hlavu nejakemu uradnikovi, ktoremu teraz lezi v zaludku, ze si nielenze z vydata, ale este poberas aj pridavky na deti ๐Ÿ˜€ ti vravim, neflirtuj s tymi nemcami...

oli, ja sice nie som pediater, ale myslim si o tom to iste, co ti napisala aj danka - nie je potrebne to dramatizovat, medialna masaz je sice velka, ale casto ma prasacia lahsi priebeh ako normalna. s tym ockovanim ja ti neviem - v celom dortmunde je snad len par pediatrov, co ockuju deti, ostatni to odmietli ako poriadne nevyskusane a tym padom rizikove. a hlavne trva istu dobu, kym sa ti po ockovani imunita vybuduje, takze pokial to uz mate v skolke, je to neskoro. doma ho kludne mozes nechat, ono je teraz ajtak take blbe obdobie viroz - teraz som bola hodit e. do spielgruppe a teda nachcipani tam boli vsetci.

mate pravdu, ten geschwisterkurs je naozaj paradny - robi ho zadarmo jedna hebamme, pre deti od 3 - 8 rokov, ja tam teda zostavam s e., bojim sa, ze by tam este sama nieco vyviedla (prinajlepsom by sa tam niekde vycurala na nevhodne miesto).... ale je to pre deti pecka.

jani, tie tehotne babiky etc. som videla, ale pravdu povediac neznasam take monofunkcne hracky, ktore pripravia deti o moznost pouzit svoju fantaziu. strasne rada sa pozeram, ako e. oblecie svojmu medvedovi tricko, da pod neho zemiak a potom ho oblepi lepiacou paskou a toci mu ctg. aspon sa uci improvizovat, to sa jej urcite v neskorsom zivote zide.
jo, a bartovi gratulujem k prvym uspechom v telocviku ๐Ÿ™‚ u nas to bolo tak, ze ked sa e. zacala hybat, bola akosi o dost kludnejsia. aj bart?

marodom skore uzdravenie a pekny den zatial, ja sa coskoro zasa ozvem. u pauli som si objednala poriadny balicek z avonu, tak sa tesim, ked to pride a budem moct kritizovat ๐Ÿ˜€

oli1104
โ€ข
10. nov 2009

Ahojky holky,

tak Misa do skolky sel. S manzelem jsme to vyhodnotili stejne, jako Dani, ono panika neni na miste.
Navic teda je stejne vsechno jinak, sice ten pripad tam je, ale to dite uz je zpatky, takze spis pripad praseci chripky BYL. Takze stejne uz neni co resit.
Jinak pry v jinych skolkach je pripadu vice nez v nasi, ten jeden, takze ja se tim prestavam zabyvat, stejne to neovlivnim.
Ono, kdyby na te nastence stalo, ze je tam pripad chripky, vlastne bych se tim nezabyvala, ono je to fakt medialni masdaz, co si budeme povidat...

U nas ja take nejsem ockovana, manzel je proti sezonni chripce.

Jinak jste me prekvapily s preventibnim vysetrenim, to si moc neumim predstavit, co by dr. rekli ๐Ÿ™‚, co by teda jako zkoumala, kdyz nema zadne projevy nemoci atd. ๐Ÿ™‚

No nic, jdeme se oblikat, jdeme pro nej.

paula
โ€ข
10. nov 2009

ahoj holky!
Laurinka nam poskrabala nuzkami novou plochou obrazovku ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  jsem z toho uplne na mrtvici. Absolutne nevim kdy a jak se to stalo, protoze si myslim, ze kdyz ma nuzky, tak ze ji mam vzdy pod dozorem... no asi ne. Za trest ji ted nenecham par dni divat se na televizi. zadne pohadky, zadne detske dvd. I kdyz to je trest asi vetsi pro me ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€
Je nejake pojisteni, ktere se na takovy pripady vztahuje? Mate to nekdo? Je to to haftpflichtversicherung,nebo bychom museli mit jeste neco vic? My nemame nic. Vsadim se, ze kdyz to uzavreme, tak uz se nic nestane. ๐Ÿ˜ 

Zuzi, pevne nervy s uredniky. Ja bych z toho byla asi taky pekne soknuta. Preji at se to brzy vyresi k vasemu dobru.

Oli, super, ze jste nepropadli panice, ja bych se asi taky prvne lekla, ale kdyz pises, ze ten pripad uz je stary a vlastne preleceny... proc to vlastne na tu nastenku dali az ted? ๐Ÿ˜•

Ingi, ten geschwisterkurz, to zni fakt super, to asi nedela kazda nemocnice vid?

Evi, prace jde dobre, nekdy lepe, nekdy hure, ale zatim to splnuje moje ocekavani - tj. ze mam pri laurince co delat, dostanu se vic mezi lidi a neco malo si prividelam a sama pro sebe mam super kosmetiku levneji. ๐Ÿ˜‰
Chces se stat taky Avon lady? ๐Ÿ™‚

neurologia
โ€ข
10. nov 2009

ahojte,

zuzi uffff to ani nesranduju ....urcite sa to vyriesi a dufam ze k vasej spokojnosti a ja som bola vcera nasrdena kvoli jednej uradnicke co sa ku mne spravala ako k nesvojpravnej (dovod ze som cudzinka)....ale tak toto vase je fakt divne tak naskor vam peniazky daju a potom chcu spat...... ๐Ÿ˜ฒ

inga tak to je potom pani hebamme ked to robi zadara a ten napad sa aj mne paci deticky sa vela toho naucia...inak aj ta nasa hebamme bola dobra vila lebo jeden par chcel darovat kolisku (pekna drevena) a tak nam to sprostredkovala a dokonca nam ju aj doviezli + bolo aj prekvapko dostali sme igelitku plnu detskych veciciek (rozne body,natelniky...dupacky)vsetko velmi pekne sme im chceli zaplatit a oni nechceli ....

pauli tak z tej poskrabanej obrazovky by ma uz siblo....ved aj my budeme musiet pc potom niekde premiestnit bo dostane na frak....
a ked bude ma nete ten avon katalog tak hod link pokukam...som zvedava

paula
โ€ข
10. nov 2009

ahoj Bei, no az tam ten katalog daji,tak dam urcite vedet. ๐Ÿ˜‰ ja to hlidam. Uz jsem prisla na to, ze oni to tam asi aktualizuji jen kazde dve kampagne, daji tam vzdy 2 katalogy najednou.ta jedna ale ted zitra konci,tak uz to tam snad daji.
To je super, ze vam to ta hebamme tak zprostredkovala. Zda se, ze co se tyce miminek,tak je tu hodne dobrych lidi. My dost veci kupovali pro L. na ebay a taky se nam stalo, ze kdyz jsme jednou vyzvedavali nepouzitou detskou matraci (za 2e vydrazenou) tak nam k tomu pridali jeste deku a tasku plnou plastovych lahvi. ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
10. nov 2009

ahoj te baby,

zuzka, bozemoj, to je des! normalne by ma slahlo. chudatko, daj vediet ako postupujes. uplne mi je z toho spatne. nam este nedali ani halier, stale chcu nove papiere, ale vraj nam to daju... teraz som sa az zlakla. ale nemozu po tebe snad chciet vracat to naraz?!?! keby aj na tom trvali, tak snad nejake 50 eur splatky najviac... ved musite zit z niecoho... drzim ti velmi palce...

pauli, chudak tv, ale urcite to laura nemyslela zle, ver jej ๐Ÿ˜‰ ..... ja som zhruba v jej veku nakreslila na stenu veeelikeho panaka voskovkami. pamatam sa na to... dostala som varechou ( mamina tvrdi, ze to zvelicujem, ze ma nou iba tak akoze poplacala) a slubila som, ze to uz nikdy neurobim. potom som isla pre farbicku a mamina sa ma vydesene pytala, ze co planujem a ja, ze mu musim este dokreslit oฤi....takze asi tolko som pochopila ๐Ÿ˜€

evi, bart nema modrinu sice, ale zato nervy ma riadne! lebo by rad vselico, napr. jedol repraky a podobne, vytahoval by kable a nejde to.... tak vresti spoza niecoho a tak...

ingus, no, mas pravdu s tou gravidnou babikou, len ma tak napadlo, ze by to elenka ocenila, ale pravda je, ze ked si poradi sama, je to ovela lepsie... je to uzasne, ako je tehotna vlastne s tebou, snad nebude na krpca strasne ziarlit.... potom musis podrobne opisovat, ako to riesis, moze sa mi to hodit ๐Ÿ˜‰
no, bart je chvilkami tichsie, ale potom ho najdem, ako vcera, ze ma v ustach fixku na cd, obalenu chuchvalcami prachu a je zaparkovany za reprakom... vrieska az ked nevie vycuvat.

bei, to tvoje dievcatko je tak nadherne... to neni ani mozne, povedala by som, ze je na teba.. strasne sa podobas na jednu dievcinu z medzibrodu, nemas tam korene? taka podoba, akoby ste sestry boli! pri b. bystrici.. a koliska je super! ste si zasluzili od hebamme za ten sok s vahou.. ale zlata, ze na vas myslela

yanni
โ€ข
10. nov 2009

Pavli, no zaplatit by to mohol Hausratsversicherung. Ja som tak raz spalila paplon, ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€, hodila som ho cez nocnu lampicku a nevsimla som si to. Ona sa zapla. Isla som na nakup a kes som prisla o par hodin domov tak smrdela cela buda. Len som hodila po byte a hladala co sa pali. No a ked som vosla do spalni tak ma skoro porazilo. Perie len tak lietalo po celej izbe. No co uz. Stava sa. A zahlasili sme to na poistovnu a zaplatili to. Perfis. Ak mate Hausrat tak to skus nahlasit.

verohit
autor
โ€ข
10. nov 2009

ahojte zenule, vsetky vas pozdravujem, my sme v ksefte a Mimi odfukuje uz skoro 1,5hodiny ๐Ÿ˜‰ tak som si vas trosku precitala aby som bola v obraze ๐Ÿ˜‰ prave tu "horel" vedlajsi dom, ale chvala bohu nic velke, ale do kelu cela ulica bola zaudena, marnost no nechcela by som byt na mieste cinu.. boli tu polisi, ale zvladlo sa to aj bez hasicov.... ๐Ÿ˜’
my sme ako vzdy ๐Ÿ˜… dost zaneprazdneni, ocino je uz tyzden vo vlasti, je nam za nim smutno, Mimi sa na neho kazdy den pyta a az teraz badam kolko sa na nu nalepilo, co spolu preberali...

Zuzi
no sila ๐Ÿ˜  โ˜น tiez by som postupovala ako ti poradila Katka.... hlavne podat to odvolanie... myslim si vsak ze je to uradnicka chyba ked nieco odklepli a nemali dostatocne podklady... nemate nahodou Rechtschutzversicherung?? ak by ste sa nepohli s tym dalej, tak aspon sa nechat poradit od profikov??!!! a v najhorsom pripade si naozaj vydobit splatky, ale dufam ze sa to vyriesi bez toho aby ste museli tie sumy posplacat..

Bea
Jozka, ti rastie ako z vody, a pozeram ze je velmi fit ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต krasne dviha hlavicku a ocividne sa jej poloha na brusku paci ๐Ÿ˜‰

Pauli
no supi, ze mas moznost sa venovat aj "pracovnym veciam" prajem ti nech sa ti distributorska sfera krasne rozbehne, a ked budem .....sorry dokoncim na buduce, Mimi je hore ahooooj ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ™‚

zuzanasaw
โ€ข
10. nov 2009

Baby, ja mam slzy v ociach... Dnes som bola na Aulenderbehorde s kamoskou, ktora osobne dobre pozna toho kretena. Uz naplati ani to, ze ja s deckami to Freizugigkeitbescheinigung dostanem, aj keby muz preukazal dostatocne financie na konte na zivobytie. Proste tu nepracujem a tak mi ho nedaju! Ak nedaju potvrdenie, nedaju ani pridavky a ak nebudu pridavky, nebude ani velmi z coho splacat. Navyse po muzovi zas chcu, aby sa tu legalne zamestnal, ci urobil si zivnost a platil dane v DE, nie na Sk.
Pritom sa vo stvtok dohodli na jasnych dalsich postupoch. Navyse ho chcu zdanit uz aj za tento rok, pretoze tu bol nahlaseny na Meldeamte, tu im netrebalo Auslenderbehorde absolvovat. A ked som sa opytala, ci sa mal po kazdom prichode a odchode do DE znova prihlasovat a odhlasovat, kreten sa len zasmial a povedal "nemusel, ja ich vidim kazde rano, ked idem do prace". Doslaka, vidi nase auto, nie manzela!

A ak sme tomu kretenovi otrieskali o hlavu ten dokument, co mi vcera dala Katka, kde sa jasne pise, ze prislusnici krajin EU (vratane Slovenska) nemusia na pridavky dokladovat ziadne potvrdenie a mozu dostat Kindergeld, povedal len "MOZU, ALE NEMUSIA". Do kelu, to pre koho platia tie pravidla tak a pre koho tak? Vraj tam nie je zakomponovane, ze Sk je z tych novsich europskych krajin v EU, az od 2004 a pre tie to plati inak ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  ๐Ÿ˜  Ze to bola len chyba tej pracovnicky, pretoze pri priklepnuti si neuvedomila, ze sme "novoeuropska krajina"! Mame napisat odvolanie, ale bez nejakej istoty...

โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น โ˜น

Ja mam nervy v cudu!!!

jabera
โ€ข
10. nov 2009

boze, zuzi...... co teraz? mate nejake plany? mate vobec co este skusat?

yanni
โ€ข
10. nov 2009

Zuzka mas IP, nemozem รถffentlich pisat lebo dostanem zase nakydane ze sa vraj robim mudrou ๐Ÿ™„

Jani ako Bartik, vala sudy vala? ๐Ÿ˜‰ Ozaj ako to ide s jedenim? Uz nema take problemy chodatko? Co mu uz skusas davat jest? No musim sa popytat, nie ze mi dakedy sesterka hodi meleho na krk a ja nebudem vediec co s takym drbcom ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

A este otazocku alebo skor prosbu o radu co navrh na vsetky mamicky. Spominala som tu ze moja sesternica caka vo february maleho MAteja a je to vobec prve mimi v rodine, takze vsetko sa musi kupovat. no konecne sme sa dohodli kto co zozenie aby nemala 5 babyfonov, 30 flias 150 bobys a tak. Tak ja jej chcem kupit ten babyfon, nakonie sme sa dohodli ze predsa len taky normalny na odpocuvb ziadny s kamerou alebo to co aj do dychanie munitoruje. Poradte mi aky kupit. Ake mate vy a ako ste spokojne? Uz musim pomaly nieco zhanat. nechcem na poslednu chvilu niekedy v decemry pred vianocami ked uz budem aj tak v cestovnej horucke. Diky vopred ๐Ÿ™‚

yanni
โ€ข
10. nov 2009

sorry za chyby, normalne uz neviem ani pisat ๐Ÿ™„

yanni
โ€ข
10. nov 2009

JAni az teraz so riadne docitala tu story s tym panakom. Aj zasmiat som sa musela. Ze vraj oci dokreslit. No po tomto by som sa uz asi nevedela hnevat. Juuuuuuj fakt mile ๐Ÿ™‚

jabera
โ€ข
11. nov 2009

ahojte baby, supla som par fotos....

kati, ja mam angelcare monitor dychu a som spokojna... ale to uz je drahe pomerne, my mame len cisty monitor, telefon samostatne... ved pokukaj na nete ceny a uvidis. pocula som, ze tie monitorym co sa pripinaju na plienku su niekedy problemove v to, ze spadnu a potom pipaju... toto je normalne pod matracom.
citala som, ze je to aj tak o nicom, ze ak sa babu zastavi dychnie kvoli sids, ze to aj tak nejde rozdychat, lebo ide o nejaku poruchu v mozgu... ale ja som aj tak radam ze ten monitor mam, ovela lahsie sa mi tak zije, ked vidim v noci blikat to pokojne zelene svetielko.. ๐Ÿ˜‰
no a k bartovmu papaniu, je to lepsie, tie strajky boli zjavne v spojitosti so zubkami. uz bolo aj masko, to mu ohromne chutilo..no a kym ma hrusku na desiatu, tak krasne kaka, inak je to tazsie, ale uz vieme ako na to...a neboj, sesterka ti povie, co mu mas dat, kdyby neco... ja sa drzim toho, co pisu na kojeni.net, od zaciatku idem podla tejto stranky, je mi sympazicka. citala som vselico, ale niektore rady sa lisia, tak uz necitam ine.
aj toto si upravujem, lebo to "pozadovane" mnozstvo potravy na jeden sup bart aj tak nikdy nezje. on to ma ako pri kojeni, proste po troskach a casto. trosku to zatazuje v ramci nejakych vyletov a podobne, ale pockam, ako sa to vyvinie same...
tak toto bol vazny rozbor stravovania..

renci, kde si? neni ste chori? ๐Ÿ˜•

yanni
โ€ข
11. nov 2009

Ahoj Janka,

no z Bartika je uz riadny chlap. Pozrela som tie tvoje nove fotky. Juj zlaty je, hned by som ho vybozkavala ๐Ÿ˜‰
No to je dobre ze tak dobre papa, a hlavne ze to uz aj s tym kakanim ide. Ved to musi byt hrozne ked clovek nemoze. Pre dospeleho je to trapenie a nie to este pre take male babo.

No dik za tip, ja som tie anglecare uz pozerala, sme to aj spolu preberali, ale nakoniec sa rozhodla ze chce len normalny babyfon. No normalny nie je problem ale ten angelcare aj s fonom stoji okolo 150 โ‚ฌ a to uz je aj pre mna vela. No aj som na nete pozerala aj v ebay sa to vysplha vzdy nad 100 โ‚ฌ. To je nehorazne. no ale ked sa teraz rozhodla len pre normalny bez tej Matte, tak som trochu recherche robila ale je ich strasne vela a vselijake, ja fakt neviem ktory by bol taky naj. Ked som bola aupair tak sme ani len fon nemali, bolo to pred 13 rokmi, takze vela o tom neviem. No a kamoska co ma taku 5 mesacnu tiez nema ani fon, lebo mala spava u nej v spalni a cez den v obyvacke, takze ju ma stale v dohlade, nejako sa zaobide aj bez techniky. No ale Ada(sesterka) chcu maleho od zaciatku ucit na vlastnu izbicku tak to potrebuje, ked pozatvara cez den dvere ked spi aby vedela co sa tam deje. No v obchode by mi tiez asi vedeli poradit ale tam mi urcite nabulikaju ten najdrahsie len aby mali trzbu. No ja fakt neviem.

No a na Renku som sa aj ja uz pytala. uz som jej aj mail napisala, ze ci sa nieco vazne nestalo. Ved viac Hiobsbotschaften by som asi nezniesla. Staci to co sa deje so Zuzkou.

rpinguin
โ€ข
11. nov 2009

cavky zenule,
ale nebojte, som tu, len som akosi nemala co pisat....sa mi nechcelo ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ no a je to vonku ๐Ÿ˜
Ale mam docitane aspon, takze
Kati, teba prosim ta kto zdrbal, ze si premudrela, ved to sme tu predsa vsetky, ci nie? ๐Ÿ˜‰ A ked sa v niecom vyznas, s cim mozes pomoct, tak to predsa len a len uvitame. Super, ze ste so Zuzkou nieco ako-tak poriesili.
To su ale fakt palky, co chcu ti uradnici po nej......no je to banda (takze sa neuraz, su aj mili a cestni). My mame babyfon tiez, nejaky Philips to je, ale ani neviem, kde ho mame. Dostali sme ho od svagrovej a to musi byt clovek asi fakt hluchy alebo mat niekolko poschodovy dom, aby to baby clovek nepocul. Ja teda pocujem vsetko a to mam aj telku zapnutu. Skusim ti vyhladat, aky mam a dam vediet. A to fakt chce ucit ta tvoja sesterka na izbicku od zaciatku? No ved sa nabeha a urcite od toho upusti, ked sa to narodi ๐Ÿ˜€ Na zaciatku ma clovek vzdy take plany s baby a potom je aj tak vsetko inac.

Jani, Bertik je teda presne ako asi vsetci chalani. Co sa som narozculovala na Maxikovi, vzdy isiel len tam kam nemal, najhorsie bolo, ked isiel do kosa a z neho vyberal obsah ๐Ÿ˜  No je chutny na tych foteckach ๐Ÿ˜ต

Oli, tak u mna pocas kojenia chudnutie nehrozi, kedze mi ide strasne na sladke, takze pockam este rok a potom kojenie zabalim a zacinam nejest sladke, na diety aj tak nie som. Ten recept ti Danka uz urcite dala. Ja som bud nemozna alebo by som sa pecenia asi radsej chytat nemala. Vzdy sa mi pri peceni uplne tie boky strasne povytacaju a to robim presne tak, ako aj Inga napisala, ze kratko piect na vysokej teplote.
S ockovanim suhlas s babami.
Muz je proti prasacej zaockovany, ja proti nicomu a ani nebudem. Nechcem ako kojaca. A ako to dopadlo v tej skolke nakoniec? Bolo viac pripadov alebo len ten jeden?

Pauli, tie flase, ktore ste dostali, to akoze Leergut?

Bea, Jozina je podarena, tiez taka vlasana ako moja. Ako mas so zaspavanim? Ja stale strasne, cez den a aj noci su ok, ale uspavam hadam aj 2h. Lezi medzi nami a ja ju drzim, hladkam, pcham dudel a ona nie a nie zaspat ๐Ÿ˜ 
Inac sme zdravi, vcera som mala len zasa hroznu bolest hlavy, tak ani Rรผckbildung nehrozila.

neurologia
โ€ข
11. nov 2009

Ahojte,

kati mi sme tiez rozmyslali nad vysielackou ale nakoniec sme ju nekupili-nemame az tak velke byvanie aby ju potrebovali malu pocujeme tak ci tak a aj tak ju mam vsade zo sebou...ale ak by sme kupovali tak sa nam pozdavali tieto
http://www.consumer.philips.com/c/avent-baby-ge...

http://www.consumer.philips.com/c/avent-baby-ge...

ale aj my mame monitor dychu (pod matrac) Nanny od Jablotronu a veru ako pise janka mam vdaka nemu kludnejsi spanok v noci len kuknem na svetielko pekne blika zelenou farbou a spim kludne dalej....som velmi rada ze sme ho kupili....
ja si neviem predstavit ze mala by mala samostatnu izbu....by sa mi nechcelo takej rozchrapanej ist v noci do druhej izby nachovat ju takto clovek len zoberie z postielky a je a kolkokrat v noci sa len tak precitnem kuknem z postele na nu ako buva skuknem spominane svetielko a uz je...ale ved to uz je na kazdom ako mu vyhovuje

janka bart je velmi krasnucky....taky smejko

veru rano som uz aj ja vravela mm ze renca tu ma veeeelku absenciu......no ved ona sa ukaze a porozprava nam...

neurologia
โ€ข
11. nov 2009

sakra clovek o vlku a vlk za dverami -v tomto pripade ma predbehla prispevkom betarka jedna....

iii
โ€ข
11. nov 2009

ahojky,
tak sa musim pochvalit, aka som bola posledne dni usilovna, zlozila som postielku, poprala vecicky, pozehlila, drobec sa uz moze narodit. elenka sa pohybuje okolo postielky s posvatnou uctou, tak ja dufam, ze jej to vydrzi. to pisem len tak, aby ste si nebodaj nemysleli, ze nieco nestiham ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

katka, k tej vysielacke - ja som osobne proti monitoru dychu. vysielacka bez kamery, velmi prakticke je, ked su obidve casti dobijatelne (ale mozu byt aj na baterky) - proste ze ich mozes vybrat z dobijaca a na par hodin pouzivat bez sietoveho pripojenia. prenos zvuku staci jednosmerny (teda o dietata k rodicom). jo a trosku by som sa riadila podla ceny - tie lacne su castokrat naozaj zle (sumia, neprenasaju zvuk...), okolo 100 eur uz najdes naozaj kvalitne. dobre su napriklad philipsy. ale je ich milion. moj model ti nedoporucim, lebo ma par "nevyhod".

pauli, a co na to hawar? ๐Ÿ˜€ mozno sa laure len zdala byt obrazovka prilis velka a chcela ju upravit....no iste to nemyslela zle. je to velmi vidiet?

jani, tie doporucene mnozstva jedla pre deti ma vzdy vedia pekne pobavit - ked bola e. v bartovom veku, zjedla asi tak desatinu toho, co tabulkovo mala. potom som to uz vsetko radsej prestala citat, nerobilo mi to dobre ๐Ÿ˜‰

zuzka, drzim palce, aby ste to nejak vyriesili. pan uradnik zjavne asi preziva krizu stredneho veku, ked sa musi takto realizovat. najhorsie je a tom to, ze ziju v nemecku miliony pristahovalcov, ktori nemaju na rozdiel od vas najmensiu ambiciu pracovat, pridavky beru a nikto po nich nejde. mame tu znameho, co vlastni jeden turecky imbiss, a teda ten zamestnava skoro vsetkych na cierno......

letim pre e. do predskolky, caves zatial!!!

paula
โ€ข
11. nov 2009

Reni, ze prej leergut ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ no jo, koukam,ze jsem napsala plastove flasky ๐Ÿ˜‰ Mela jsem napsat KOJENECKE LAHVE. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
heh, to bysme byli fakt strasni asociali, kdyby jsme si vzali tasku leergutu. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

paula
โ€ข
11. nov 2009

Ingi, ta obrazovka, to je strasne. Je to videt, i kdyz se divas na televizi. je to poskrabane docela dost. ๐Ÿ˜… Ona si ted strasne rada hraje s jejima nuzkama, umi i krasne vystrihovat, ale uz mi roztrihala satek a ted jeste televize. Musim ji vic hlidat. aspon si ted trochu odvykne divat se.

Dnes jsme byli u detske na U7a, tak jsem strasne stastna. Doktorka se divila, ze uz L. nema plenky a rikala, ze je "napred" v reci, v motorice v plenkovani. To potesi kazdou maminku. ๐Ÿ˜ต No a taky se ptala, jestli se L. diva na televizi, tak jsem rekla, ze tak pul hodiny denne, max. hodinu a pry je v tomhle veku jen do pul hod. o.k. No a L. ji hned zacne vysvetlovat, ze se ted stejne divat nesmi, protoze televizi poskrabala. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
11. nov 2009

pauli, hahha, laurinka je sikovna, ako na seba zaluje. ozaj, ja som sa ta uz daavno chcela opytat, nemala si ty ist s laurinkou na nejake vysetrenie s oฤkom? ze jej zabiehalo? bol asi to ty, podla mna... ak nie, tak prepac.. len ma zaujimalo, ako to dopadlo...
inac, tiez som sa pozastavila nad plastovymi flaskami,ale prelozila som si to spravne ๐Ÿ˜€

inge, no, ale si ty velmi sikovna, ze uz mas nachystane.. a okna su umyte? necaka ta len porod, ale aj vychovavatelka pre elenku, nezabudni!

baby, viete co je sranda ( len to svedci o tom, ze kazdy sme individualny vo svojich potrebach), my mame maly dvojizbovy byt, ale ja babyphone ocenujem uplne maximalne. ked bart vecer zaspi a ja umyvam riady, nepocula by som ho plakat, keby nebol na drate..

jaj a skoro som zabudla, neviet mi poradit ze ked tu predavaju zivych kaprov, ci ich aj zabiju? lebo, to, ze predavaju pred vianocami, to viem, ale netusim, ako je to s tym vrazdenim.. my to nezabijeme ani jeden, tak nech viem, ci mam uz kupit mrazeneho, ci cakat... nech mi to nevypredaju, ja bez kapra neprezijem

rpinguin
โ€ข
11. nov 2009

Pauli, no ved vies, ze mne to akosi nedochadza a ja zacnem este aj vtipy analyzovat ๐Ÿ˜€ , prepac za tie flasky ๐Ÿ˜‰
Inac to Hausratsversicherung je na to. Ked su decka v dome, tak to treba mat, aj ked aj dospelaci (vid Katku) toho vedia v domacnosti "navyvadzat" ๐Ÿ˜€ Mna by porazilo a hlavne, keby bola telka nova. My mame staru 13 rocnu sunku, ktoru mi kupil este moj ex na zaciatku studia, ale ide, tak naco novu ๐Ÿ˜
A co je U7a? Nas bude co nevidiet U7 cakat, ale co je to 7a? Nejaky Zusatz, ktory sa plati? K comu je to?

A kedy sa zacinaju decka pozerat na TV? Ja som este nezacala, aj ked mi sem-tam telka ide, ale Maxik na nu ani nepozera, kedze mu tam nebehaju farebne kreslene obrazky. To sme zistili, ze to ma rad, ked muz pozeral Simsonovcov. Zacnem niekedy okolo 2 rokov so Sandmรคnchen, to je 10min. a konec. Inac na Vianoce som mu kupila DVD Pettersson und Findus, co sa mi strasne paci, takze bude aj jemu musiet ๐Ÿ˜€
Uz som aj zirafu, ovcu, kozu a jezka kupila. Aj tu Zaubertafel a uz je na Vianoce vybaveny ๐Ÿ˜€

Jani, no ja zasa pocujem vsetko v byte a taky plac sa teda u mna neda prepocut, takze mne zasa su tie babyphony nanic.
Ani monitor dychu mi netreba, pocula som, ze to zacne niekedy pipat, aj ked sa nic nestane. Malu Matildu pocujem az moc, pili ako motorova pila kazdu noc, to moj oco e proti nej nic ๐Ÿ˜€

Kati, tak ten moj stary Philips uz nenajdem, uz sa to nevyraba a po tom, co vzali k sebe Avent sa to uz Philips Avent vola. V toys R us som videla tie phony, skus tam nazivo kuknut.

yanni
โ€ข
11. nov 2009

No caute kocky,

Reni vdaka bohu sa nic nestalo. Ja uz malujem certov na stenu.
A mas pravdu, ved mi sme vsetky mudre, ved sme zeny ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Pauli, no ja som o tych flasiach ani neprecitala. No nejako prehliadla. Ale dobry for, ze vraj vratne. Normalne sa tu aj nasmejem ๐Ÿ™‚

Baby dik za tipy, ja uz som na nete pozerala ale ich je strasne vela a rozne, asi pojdem do obchodu poobzerat.

Verus ako idu ksefty? Ty v tom vasom Backshope aj predavas ci robis len papierovacky a tak. Lebo s dietatom tak to cele vies sama ked muz je prec, no klobuk dolu.

ingi to si fajn popisala tie fony. Dik. Pocuj, pocula si nieco o tych vlnach? Niektore fony neodporucaju koli vlnam ci comu. Ako to zistim, ze ci ten ktory vysiela a ci nie alebo kolko alebo ako to je. A preco si proti tym monitorom dychu? Skodi to mimi ci ako?

Janka ja by som ti aj odpovedala na toho kapra ale nemozem, lebo nemozem byt mudra ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Ale len tak na okraj, musis sa predajcu spytat, ci ti ho zabiju. V Mnichove sme raz pred 100 rokmi kupili a nam ho aj klepli ale vypytvat sme si ho museli uz sami. A o dva roky neskor nam ho zabit nechceli. Od vtedy som uz kapra ani nekupila, len "zmrzlinu". Na SK nasi kupuju, aj ked mi kapra nejeme na Vianoce, ale mi zive a plavaju vo vani a potom ich otec odbachne gumipuskou (len for) ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Pogoogluj ci niekde v tvojom okoli nie je Zucht. Ked si pojdes kupit priamo do rybnika tak ti ho urcite aj zabiju.

iii
โ€ข
11. nov 2009

katka, no podla mna je dolezite dodrziavat iste zasady, ktorymi mozes celkom ucinne predchadzat nahlemu umrtiu kojencov. monitor dychu ta len vystresuje, casto pipa neopodstatnene, a keby nahodou k tomu naozaj doslo, tak by musela matka dieta hned ozivovat (masaz srdca, dychanie a cojaviem co este), co by podla mna v tom strese nezvladla. hm, niekedy by mohlo mozno aj odstranit vankus zo ksichtu ๐Ÿ˜€
o vlnach neviem nic, ale v ziadnom pripade nedavam vysielacku k hlavicke dietata. jo a v spalni sme nemali mobil, pocitac, ani televizor...ale to su skor take vseobecne zasady, ktore platia aj pre dospelych.

jani, ten kapor zaujima aj mna, lebo svokra sa zastrajala, ze donesie ziveho kapra zo slovenska ๐Ÿ˜€ heh, okna este nemam, ale koberec je uz vytepovany, na ten je ona dost hakliva. ale uz sa tesim, ako na nu v poporodnom hormonalnom rozvrate budem kricat a ona to bude MUSIET chapat ๐Ÿ˜‰
inak super fotky, hraciu deku mozes tym padom zabalit, ze?

pauli, nad plastovymi flaskami som sa tiez pozastavila, heh.
no gratulujem k uspesnemu U, co vsetko tam kontrolovali? pocula som, ze je to zamerane hlavne na sluch?

neurologia
โ€ข
11. nov 2009

baby chceli sme si otvorit nemecky ucet (zatial sme mali slovenske a stacili...ale uz je na case otvorit si nemecky...)....a v banke ktoru sme si vybrali nam ho v podstate odmietli otvorit.....nesplname podmienku ze aspon 3 roky musime byt v nemecku..... โ˜น tak ideme dalej do inej skusit ...tak dufam ze sa zadari...

janka a naco potrebuje mat inga umyte okna?-ci uz na vianoce....?

pauli v pohode ja som pochopila ake flase si myslela...ze nie vratne ๐Ÿ˜€ to by boli aj oni nejaky divny keby vam vratne flase davali.....
nas zajtra poobede caka U3 tak som zvedava.....

renca no musim silno poklopat na drevo ale noci su dobre .....vecer uz nebuva kukuckuje dookola kupeme a podobne aktivity a potom sa cca.o 22:00 ide papat a to uz ma vtedy dost a vlastne zabuva na prsniku to ju uz len pekne prelozim budat do jej kralovstva...niekedy sa trosku preberie povystiera sa a buva dalej...no vcera sa prebrala nejak velmi lebo potom mrncala...som si myslela ze je este hladna alebo co tak som ju zobrala ze papat schmatla prsnik ale nevysala ani kvapku len ju podudlikovala....a zabuvala....
si sikulka ked uz mas na vianoce pokupene ako som citala....

jabera
โ€ข
11. nov 2009

ingus, ty si tipovala koberec? ty sa vies zohnut? prijmi moj obdiv, teda... to je super, ze mas moznost si takto beztrestne pohucat po svokre. som zvedava, co vsetko elenka pochopi vdaka jej vtipnemu pristupu..
no, bart este aj vyuzije tu hraciu deku, lebo on obcas tak zatvrdne s niecim v ustach a uz sa nehybe, len tak kuka do nikam... a zvacsa je to prave pod hrazdickou, asi sa mu pacia tie veci, ktore mu visia do tvare. ale pravda je, ze sa najradsej odgula uplne mimo..

kati, ten rybnik ma nenapadol, to by stalo za kukes... musim borisovi povedat, nech sa v skole popyta, ziaci su velmi ochotni poradit v takychto veciach..

ja nemam silu to zviera zabit... ved by mi ani nechutil. a inak mi teda chuti az hanba, uz sa strasne nanho tesim...chudak...

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre