Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
31. dec 2009

Beus, no ja som fakt zvedava, kedy sa vam to podari....snaz sa, aby si ma predbehla 🙂

mammy81
31. dec 2009

babulky dovolte mi popriat vam krasneho silvestra a do noveho roku vsetko len to naj.hlavne vela zdravicka 😵 do skoreho konikovania 😉

neurologia
1. jan 2010

🙂 🙂 🙂 ze dobre ranko.... 🙂 🙂 🙂

ako u vas prebehla polnoc?-myslim ako detska....
renca matilda buvala alebo ju buchanie zobudilo? joss spinkala ako zabita ziadne buchanie jej vooobec nevadilo takze fajn...

rpinguin
1. jan 2010

dobre ranko,
bea, ani sa nepytaj. Matilda spala ok, fakt sa mi lepsie spi, ked som sama. Musim asi muza zo spalne vysackovat, ale on nechce ☹ A Maxik dosiel tentokrat uz o 1.57 ku mne. Som myslela, ze nevidim dobre na hodiny 😠 Pokusala som ho nechat u mna, ale to sa neda s dvomi deckami na posteli, tak som ho odniesla naspät.
Dole byvaju pod nami Juhoslovani a robili randaly asi do 4.00, ta muzika ho zobudila, delobuchy nie 😀
😀
Pekny dnicek, my cakame na zivitela, kym pride z prace.

jabera
1. jan 2010

ahojte babizne,

renci, tak dve deti v posteli, to je celkom sranda, fuha... tohto sa desim pri predstave dalsieho dietata. (inac, my uz sme ocka zo spalne vysackovali, ale nikomu to nehovor 😉 ) ono mi to je luto, ale musim povedat, ze je to pohodlnejsie... u nas to tak ostalo po borisovej chorobe a nejak sa to nevracia naspat.

tak my sme mali najlepsiu noc po dlhej dobe. mozno bart potrebuje aby mlatili dela vonku a on bude spinkat.
bol hore pred polnocou a potom az o 5.!! no paradicka, normalne som novy clovek.
my sme kukali na pc silvestra na markize a zrali, boris urobil jednohubky a kravinky, proste papucova kultura,ale celkom prijemne to bolo, mali sme fakt taky dochodcovsky klud..
uzite si zivitela, treba ho hyckat trosku, ved vies..

neurologia
1. jan 2010

teraz uz ozaj dobre ranko,

rano sa zobudim a joss medzi nami na postely a ja si vooobec nepamatam ako sa tam dostala 😅 ked sa hlboko zamyslim tak sa mi nieco mari ze pomrnkavala ze chce papat a ze som ju zobrala z postielky napapat....a z toho ponocovania som bola asi tak unavena ze som hned zaspala a uz ostala pri nas....alebo uz vie chodit baba jedna a zatial sa nepriznala ... 😝

yanni
1. jan 2010

Ahojte baby,

do noveho roka vam prajem vsetko len to naj.

Ja som spät v Lande, ale nic nestiham, v kancli vela roboty a este k tomu som prisla z SK taka nachcipana ze to az pekne nie je. Ale co uz.

Bei a vy fakt uz miesite? Bei a to s tym velkym vekovym rozdielom je len vec nazpru a povahy cloveka. Moj brasko je o takmer 7 rokov mladsi a vzdy to fungovalo a funguje super. A susedovci zase su len ca. 2 roky od seba a ti sa neznasali, tam bola vzdy len zvada a krik. Takze clovek ako planuje a mysli tak planuje, nemusi to vyjst ako si mysli. Zial...

Renci ako si spokojna s MÄCysom? Ty si musela byt velmi dobra 😉

Pavli, no to tie tvoje vonavky sa chlapom fakt velmi pacili. Az dva dni sme vetrali aby ten "smrad" vyletel 😀

Verus preco vzdala vianoc? Ved slavite, ci nie? No mne je to wurschd kde, ja mam vzdy rodinu okolo seba. Bud som ja na SK alebo nasi u mna. Cize nic nechyba.

JAni a to fakt zasnubny prsten? Ci len taky "normalny" co by mohol byt aj zasnubny? No normalne mam z toho gulas. 😀

Zuzka este ste v KE? A to ste preco isli vlakom a nie autom? Ved to je nekonecna cesta. Boooooze moja....

Ozaj Renci, ked to mam na rozume, ja tiez varim asi 6 litrov slepacej naraz a dam potom cast tej "brühe" zamrazit. LEn polievku, bez zeleniny. Mozes to mat aj rok zmrazene a nic sa tomu nestane. A s tym balkonom, tak nasi tiez davaju von ked mrzne a nepokazi sa to. Len nie je dobre viackrat zmrazit a rozmrazit. Ale raz je OK.

Ingi no ty si delo? Ja pocuvam len horory o porodoch a ty to zvladas za 15 min. No to je nieco...

No idem sa liecit. Pijem caj na hektolitre a nic nepomaha. Ide ma zadusit...

paula
1. jan 2010

ahoj Kati!
Vitej zpatky. Vse nej do noveho roku a brzke uzdraveni.
Jsem rada, ze se chlapum vonavky libily, doufam, ze i maminka byla spokojena.

Holky jak jste vcera slavily?
My u chlebicku a televize, jako duchodci 😀 premysleli jsme, ze v 11 L. vzbudime a pojedeme do Düss. na ohnostroj, ale nakonec byla takova zima, ze se nam vubec nechtelo, tak jsme se jen podivali z okna na sousedovic radeni. L. to poprve vzbudilo a nemohla usnout a rano vstavala v 6:30 😠 No jsem mrtva. 😉

rpinguin
1. jan 2010

Cavi Kati,
vitaj spät,
a vidis, nedaj na tie talafatky o bolestnych porodoch, je to vsetko easy a zenske, co si stazuju su padavky (moja mienka) a keby to bolo take strasne, tak su na svete len jedinacikovia 🙂
Pauli, ja som tiez dnes extremne unavena, asi tou nocou a tymi randalmi od susedov.
Za telku som sa vcera vobec nedostala, len na pc som bola a ucila sa. Vcera som mala iPhoto za ulohu. SOm fakt spokojna, iny comp by som nechcela 😵
Kati, liec sa!
A vlastne budte vsetky s vasimi rodinami zdrave!

jabera
1. jan 2010

kati, vitaj. no, to si si pekny darcek priviezla z rodnej hrude... tak sa liec, kym mozes.. prsten je obycajny a my mu hovorime zasnubny, lebo som taky pred svadbou nedostala. 😉 a ja som otravovala obcas, ze som ani poriadne o ruku nebola poziadana a uz sme sa brali, tak to mam takto spatne vynahradene.

renci, k tym padavkam, co sa stazuju kvoli porodu... no, neda mi nereagovat. okrem toho, ze kazdy sa narodi s inym prahom bolesti, existuju este aj rozne porody.. ked raz zensku rozsklbe po konecnik, alebo rodi dva dni, myslim, ze sa to neda porovnavat s tym, ked niekto rodi 2 hodiny, bez nastrihu, ako trebars ja a aj tak tvrdim, ze to bolelo ako svina a ze to bola bolest aku som si nepredstavovala ani v najhorsich snoch. napriek tomu, ze uz som na to vlastne zabudla. ale pamatam si, ze vtedy som to tak citila. a ubezpecujem ta, ze urcite nie som to, comu sa vseobecne hovori padavka. vydrzim toho ako kon, to mi ver... proste to priroda, alebo pan boh, alebo proste to, co mu clovek veri, zariadili tak, aby zenska pozabudla a aby vo vacsine pripadov ten porod prezila. inak by boli ti jedinacikovia.

jabera
1. jan 2010

renatka, dufam, ze som ta nejak neurazila, ale mna to tak rozrusilo s tymi padavkami 😅

evinkaaa
1. jan 2010

Ahojte baby,

akurat som pred pol hodinkou vstala 😀 😀 😀 Prisli sme z party o stvrtej rano. 😀
Juuuj, bolo strasne super, velmi dobra partia a zabava jedna radost. Jedenicko bolo strasne fajne a kazdemu chutilo.
(Bea - aj ja som urobila tie babanove jednohubky 😵 )

Idem si urobit nejaky cajik a neskor pojdeme s manzelom na malu "spacirku" 😵 . Dnes je lenosiaci den a nicnerobenie je dovolene 😀 , tak podvecer-vecer to kniha, telka alebo pc isti. 😵

paula
1. jan 2010

Reni, ja jsem taky padavka, jako svina. 😉 😀 Presne jako pise Janka, na tu bolest uz si presne nepamatuji, ale dobre si pamatuji, co jsem si myslela - pokud je rozeni takova hruza, tak uz nikdy nechci deti. No a jeste jine veci jsem si myslela (a rikala) ale to sem radsi ani nebudu psat.

iii
1. jan 2010

ahojky, prajem vam vsetkym pekny novy rok 😉 polnoc som oslavila slastnym spankom...

jani, vidim to podobne, ta bolest bola taka, ze by som si hned vzala zivot, keby som mala jak.....a nahorsie mi na tom prislo to, ze clovek nema ako cuvnut....ale ja mam prah bolesti dost nizko, som extra citlivka. je to asi ale zariadene tak, ze to zenska po case nejak vytesni.

heh, musim povedat, ze mame extremne skarede babetko - je strasne zlate, ale ma vsetky babetkovske neduhy, vyzera ako vysuseny starcek s exzemom po celom tele, velke dlhe kostnate nohy, obrovske tmave varlata (zabudla som slovensky vyraz).....no uplne na zjedenie. elenka sa narodila oproti nemu uplne dokonala.

a dnes ideme na prechadzku, tak som zvedava, ako to klapne s buggyboardom

katka, skore uzdravenie!

jo a este jeden poznatok - u deti evidentne neplati, ze 1+1=2 😝

dania
1. jan 2010

Cauky v novem roce, my jsme prave dojeli domu, na pulnoc jsme byli v Schönebecku (Bad Salzelmen) u Magdeburgu a tam jsme prenocovali, T zavalil si hodinu pred pulnoci a delobuchy ho nevzbudily ani my kdyz jsme ho stehovali ze sedacky do postele. Dneska snidane na pumpe, takova super novorocni pohodicka 😵 Snehu bylo fura v celem D, specialne v tom Bad Salzelmen urcite pres 10 cm, a to jsme ani nejeli pres zadne hory.

Renco, so se diskuze padavky tyce, ja jsem teda ohromna padavka dle tvych standardu, myslim, ze takovou bolest bych uz znova neprezila 😝 Poprve jsem aspon nevedela, do ceho jdu a rikala jsem si presne tvuj argument, kdyby to bylo tak hrozne, tak by ne svete byli sami jedinacci. Nojo, ale jak rika Ingrid, clovek proste nema jak couvnout a sebevrazda taky nepripada v uvahu. Nastesti to priroda zaridila tak, aby tyhle neprijemne stranky clovek nejak vytesnil.

Ingi, tak doufam ze ta vase zabicka brzy dospeje v krasne miminko, proto ty nechces ukazat zadne fotky? 😀

rpinguin
1. jan 2010

zeny, nekazte mi to tu, chcem len Katke odhovorit jej uz dopredu naplanovany cisarak 😀 Ved ja som tiez z tych, ktora bola ako pise Janka roztrhnuta hadam az po konecnik 😀 , tiez som jajkala, nadavala...asi ale viac na neschopnu anestezicku, ktora nechala na seba cakat ako na celu situaciu a ked zo mna vybehlo to nepecne cudo, ktore ked pilo prvych 20dni, tak mi bolo zle-nedobre a chcela som rodit radsej ako dalej kojit, ale aj tak to nebol az taky extrem. Extrem je u mna, ked mam migrenu a je mi na tycku, ze nadavam, preco nie su hajzle v kazdej miesnosti v byte 😀

Inga, neboj, po 6-7 tyzdnoch mas doma krasavca. Ono cerstve babätko krasne asi hadam ani nie je. Kazde je tak zvlastne cudne a krasne len pre tu svoju mamku, ktora si nevie dopustit, ze v krasne nevyhralo. Matilda teda rozhodne nie 😝
Dnes som ale skonstatovala, ze nam opeknieva a ze hadam aj pekna bude 😀 Muz nechapal, ze take nieco viem povedat.

Dani, no super Silvester ste mali. Aspon ste mali na dialniciach klud. Teda a ono je v Nemecku sneh, som myslela, ze vsade prsi.

dania
1. jan 2010

Renco, vymlouvat cisare je vec jedna, ale lhat se nema 😉 No to mas uplnou pravdu, cesty byly uplne prazdne, bylo to strasne nezvykle.

yanni
1. jan 2010

PAvli no jasne ze pacilii. Dala som mamine najskor obidve, s dotazom, ze nech si vyberie, ktora sa jej viac paci, ze mne sa pacia obe a zoberiem si ktora ostane a nakoniec "zhrabla" obe a ja nemam Jeziska ☹ ☹ ☹ ☹ No uz by bolo fakt na case nejakeho chlapa najst aby mi kupoval vonavky a prstene 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Jani to je pekne s tym prstenom. No ja sice vsetko planujem ale zasnuby a svadba by bolo "sponntanna zalezitost". Zasnuby vlasntne ziadne, zhrabnut za ruku a ide sa na urad 😀 Bola som este pred Vianocami u kamosky z gympla, ta byva teraz vo Zvolene tak sme spominali, sobasili sa a rodili 😅 U mna take nieco ako svadba s 80 hostami nehrozi, a ani nikomu nepoviem, len rodicom a braskovi. A po svadbe poslem oznamenia "Wir haben geheiratet...." A ked chlap bude protestovat, tak nebude ziadna svadba. A basta 😠 Take ceremonie robit ako za cias nasich mam a starych mam, nöööööö danke. Ja som dost pragmaticka (vsak Renca 😉 ) ziadne tutuli mutuli, sladucke ako medik, bud bude alebo nie.

A ja som tiez padavka. Ja mam hranicu bolesti v minuse ☹ Ja nevydrzim nic. Ja asi fakt len cisarsky a nadopovana liekmi pokym sa rana nezahoji a nic nebude boliet. Ved ja uz pri tejto mojej chripke stenem ako by som uz mala zomriet. Vcera som kukla Junior, asi vsetky poznate, Schwarzenegger tam je tehotny, tak som si hned pomyslela, ze skoda, ze to ta priroda nezariadila inak. Nech aj chlap skusi ake je byt zenou.

Ozaj, sesterke sa babyfon pacil, bola cela happy. Hned to cele prestavovala na anglictinu 😀 Inak uz ma necele 2 mesiace pred porodom, bruchata velmi ani nieje ale ceckata osto sest. Za tymi prsiami ju ani nie je vidiet. Ale ona je aj v normalnom stave prsnata, takze teraz sa to len nejako zo 6nasobilo.

Ingi a aky bol marcelko velky, ked ma pri 3,3 kostnate nohy? A neboj, ja som pocula ze vraj skarede babätka budu ako velki velmi pekni jedinci 😉

No idem varit slepaciu polievku na tu moju chripku.Booooze zase bude smrdiet cely byt. No dufam ze pomoze, lebo tie sracky z lekarne nejako nezaberaju 🙄

neurologia
1. jan 2010

dani a urcite si sneh videla v nemecku? 😉 pretoze tu len prsi a je relativne teplo...akoby ani zima nebola

inga akurat sme minule pozerali foto nasej joss a poviem ti len som kukala aka bola "skareda"ako stary clovek tiez nejaka flakata...vtedy som to ale nevidela bola ta najkrajsia ...vlastne pre mna je stale moj pokladik....

aaaa k porodom no fakt ked to pride tak jedine stastie ze sa neda cuvnut bo asi by sme boli vecne tehotne.... 😉

katka a kde mas fotku?
a jasan ze maly rozdiel neznamena super surodencov ale my to tak jednoducho chceme a snazit sa mozme no nie?-ved to nemusi vyjst na prvy sup... 😉

neurologia
1. jan 2010

katka aj joss mala 3400 g(ved to nieje vela na babatko ani malo povedala by som tak akurat) ale nozicky rucicky tenucke...ale brusko a hlavka velka taky nepomer ale to sa upravi....

evinkaaa
1. jan 2010

Dani - vitaj spat domka 😵 To je krasa, ked mate/si videla sneh. 😀 Aj ja chceeeem.
Ale predpoved pocasia "slubuje", ze cez vikend pride sneh aj u nas na juh. Tak uvidime, co bude na tom pravdy. Nejako na tieto predpovede neverim, lebo velmi zriedka vyjdu naozaj, ale este stale dufam, ze nejaku zimu mat budeme. 😀

Renca - ja sa o porode vyjadrovat nemozem, ale urcite neplanujem uz dopredu cisarak. Ja mam predstavu rodit co "najprirodnejsie" ako to len pojde. Uvidime, ako to realita zariadi 😀

yanni
1. jan 2010

Dani ze vraj klamat *hihihi* No to sa nema 😉 Ale ja Rencu uz poznam, juuuj ta mi veci "naklamala". VSak Reni? 😀 😀 😀 😀

Reni a ty asi nemas cas pozerat spravy pri deturencoch a konovani. Cely sever a vychod DE je zasnezeny az az a juh uprsany. Nasi vcera volali, na SK snezi, no to by som brala. Ale lyzovat som tuto zimu uz bola, az 2 krat 🙄 , potom tri dni vkuse na SK prsalo, tak co sa za dva dni pre Vianocami nakydalo, za pol dna zmizlo. A ZV, ZH a cas BB boli zatopene, nasi boli radi, ze nas to obislo a pivnica nebola pod vodou. Mame taky stary dom z 1929, sice uz 100x prestavany a renovovany ale za domom nam "curka" riadny potocislo a pivnica je po urovnou hladiny. No ale po tych velkych zaplavach pred uz neviem kolkymi rokmi, co cely kraj "okupovali" vojaci a basisti s pieskom, otec pivnicu na novo izoloval, tak to tentokrat vydrzalo 😉

Renci a migrenu mi ani nespominaj. Som rada ze ju nemam. MAmca ma od mladosti, ta si tiez vytrpi. Ale mozem ta upokojit, ked budes starsia, tak tie zachvaty trochu polavia. A po prechode niektorym zenam migrena uplne zmizne. Mamca ma teraz tak 1-2 razy za rok, taku tyckovu.

rpinguin
1. jan 2010

Dani, ja a klamat? Kdeze, ved ja som kostolna 🙂
Kati, ja by som radsej neplanovala, ono aj tak vsetko nakoniec dopadne inak, ci porod, ci svadba, ved uvidis ako sa to vsetko vyvrbi 😉
Evi, a ty vlastne ako? Co hovoril gyndos minule? Skus nejake ovu testy a budes mat po strese 🙂

evinkaaa
1. jan 2010

Reni - vies, no ja som to "odlozila" bokom. U nas to neni momentalne diskutovana tema. Vcera na oslave to zasa kamaratmi "pripomenuli" tymi vinsami, ze nam to zelaju. Ale inak o tom nehovorime vobec. 😀 Ja a manzel sa sustredime momentalne na ine veci a ked sa toto vydari tak pohoda. Nic nesilime a nemyslime na to uz vobec. Priroda to uz zariadi.
U gyndosa je vsetko ok. Mam aj tak k nemu ist niekedy buduci tyzden na kontrolu, tak trosku sa s nim o tom porozpravam. Ale urcite si nebudem robit stres nejakymi testami alebo nejakymi lekarmi specializovanymi na otehotnenie. (neviem si spomenut, ako sa volaju). Proste iba my s manzelom vieme, ako to je a vieme, ze je zatial vsetko ok. Vieme, ze kedy by sme si mali zacat robit starosti. Ale ten cas este nenastal 😀 😀 😀

jabera
1. jan 2010

baby, vy nemate sneh?? (poniektore) ja som myslela, ze to vsade je ako tu! straaaaasne snezi cely den...

dani, jaky pekny silvester a novy rok vy ste mali! to je super napad vtedy cestovat... to by ma normalne nikdy nenapadlo.. super, fakt.

ingus, ja chcem vidiet opickuuu!! urcite neni taky skaredy. je stihly, to je pravda, ale ved on sa vypasie.. a co elenka? ako ho vnima? vsetko napis a vela fotiek dodaj!

jabera
1. jan 2010

jaj a reni, ved matilda neni skareda!!! vazne! mne neprisla ani mensia skareda. dokonca, ked som tu obcas nakukla niekomu do albumu ( akoze cudzim, myslim) tak som videla aj take, ze krasne malilinke miminko a nerastlo do krasy, veru...
ale pravda je, ze mne sa bart tiez nepaci ako cerstviatko, ked teraz pozeram stare fotky... ale zato teraz sa mi velice lubi 😀

neurologia
1. jan 2010

baaaaby akurat som sa dozvedela ze mozmo bude novy prirastok do rodiny-bratrancova priatelka je tehotna-velmi sa este nechcu radovat a rozsirovat to lebo uz o jedno babatko prisli tak im hrozitansky drzim paste.... 🙂

jabera
1. jan 2010

bei, boze, take soky! ja ze ty!!! uz som isla zhyknut! 😀

neurologia
1. jan 2010

janka a ja som si zas myslela ze vsade ja tak ako u nas cize dazdivo... 🙂 a teraz sa dozvedam ze niekde aj sneh mate....

yanni
1. jan 2010

No Bei ved prave preto, ze 3,3 kg ako Ingi napisala, je tak akurat. Normalka priemer 😉 No ale asi ako vravis, ten tuk sa nehromadi niekde inde.

Jaaj no fotecka sa stratila. Nie vymazala som ju, som zistila, ze na konovi obchenduje dost ludi zo SK co ma poznaju, tak to nechcem riskovat, ze ma tu niekto spozna. No jedna kamoska z SK mi raz povedala ze na konovi obchenduju len sproste zenske, ze ona je inteligentna a cita len inteligentnu literaturu. No tak nech si trhne....
No tak sa snazte. Duvam ze to miesenie nebude u vas trvat 7 rokov ako u nasich. Ti sa sa snazili tiez od zaciatku. Drzim vam palce.

Baby a co je dnes prirodzene? Uz ani ten porod nie. Akorat ze sa niekto vola Ingi a rodi za pochodu. No ja to normalne nemozem prezit, ze to tak rychlo. Ingi a nemala si ani nic proti bolesti, vsak? Pri takej rychlosti, ti asi nestihli nic napichat, ci hej? No tomu sa hovori prirodzeny porod.
Ale ja aj tak planujem cisarsky (ak vobec dakedy daco bude), ja si nebudem robit nervy celych 9 mesiacov ze co a ako. Ta kamoska zo ZV rodila 2x cisarsky, prvy krat neplanovane, lebo maly nejak nechcel ist vo a druhy krat planovane a povedala ze inak by uz ani nerodila.

No ale kazdy nech si robi ako chce. Mamca mi vravela, ze ten porod samotny ani taky strasny nebol, a to vtedy este neboli take vymozenosti ako PDA a podobne, ale ten rozstrihnuty konecnik. Ani sa riadne vycurat a o velkej uz ani nehovori, 4 tyzdne si nemohla sadnut atd. NO a ona padavka nieje. Takze ja asi radsej ziadny porod. A je to vyriesene.

No idem konecne tu poliaku postavit a zeleninu ocistit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre