Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

neurologia
5. jan 2010

hhhmmmm....vidim ze zatial vedu pampers.... 🙂
jaaaaj a este som chcela k obruskom nieco napisat v porodke sme mali tiez pampers ale joss totalne vrestala ked som ju nimi utierala tak som domov tiez kupila babylove biele (sensitive) bez parfemovania....a pri utierani ani nemukla....tolko moje postrehy ....a odkedy latkujem tak ju zoberiem pod vodicku umyjeme a hotovo....takze ani v oblasti obruskov tiez niesom velky expert 😅

yanni
5. jan 2010

Renci no preto sa pytam. Nevedela som aky je rozdiel medzi tymi zltymi a tymi zelenymi. Lebo aj tam aj tam je od 2 ci 3 kil, no fakt na nervy, kto sa ma v tom vyznat. No musim hned sesterke pisat nech nekupuje tie new. Lebo mi vravela ze by chcela tie kupit. Kupila balik Huggies na skusku, tie na SK nejako letia.

mammy81
5. jan 2010

Ahojte zenule,
konecne v Novom roku aj ja prikvitnem medzi vas 😅 .
v prvom rade INGA jeeeeeeeeej ja som to az vcera citala ze vy uz ste 4,tak prajem malemu vsetucko naj.hlavne zdravicko.je podareny take drobatko.no obdivujem tvoj rychly porod 😵 a to uz aj na spacirku ste boli wau.a teraz vyletik ci dovca?? ako reaguje Elenka na maleho??

takze ste vsetky pekne sviatkovali s rodinkami,hm?? 😵 joj aj my sme si to doma uzili len tie dni zbehli ako voda v potoku a uz sme aj sli spät.No mne zacala dovca na dve veci,hned na druhy den po prichode som stratila okuliare a mala som len sosovky a uz ma vecer velmi oci boleli,tak sme hladali na rychlo nejaku optiku takze mojim darcekom boli zase brile 😠,ale aspon som videla. 😀 no co cert nechcel som brile nasla po tyzdni na luke jezisi som sa tesila ako mala.divili sme sa ze ich nikto nevzal,aspon dobre pre mna.
rodinku sme si uzili,len prsalo a prsalo takze ziadne Tatry nam nehrozili(myslim na lyzovanie).
26.12 dosiel manzelov brat aj s bratrancom a boli s nami az do 2.1 takze sme aj Silvestra mali v rodine.i ked som 5 hodin stravila s babkou na centralnom prijme pretoze chodniky boli ako zrkadlo a ona spadla a vyvrtla nohu takze trosku stresu este v starom roku. 😒
dufam ze sa da coskoro dokopy a vsetko bude ok.

Jej Bei vy uz zapravujete?? no ja som to nechala otvorene a uvidime kedy sa podari niekomu splynut s jajkom. 😀

Jani Bartik je podareny a tie oci ach jaj...... 😵

Renca takze novy notebook??? hej ty sa mas ja mojho uz prehovaram asi rok a nic.muim do neho asi viac hucat.

Lubi ja som pouzivala tie fixies ci ako sa volaju a pampers. 😉

Evi takze vy ste uz silvestra boli doma v DE?? ste mali zur co?? 🙂

Pauli prepac dodatocne malej vsetucko naj k narodkam.

no idem nam daco uvarit zatial sa majte 😉

evinkaaa
5. jan 2010

Čauko,

Steffi - vitaj spät v de. Super, ze ste si vianocne sviatky uzili. Ale akaze to smola s tymi tvojimi okuliarmi. Juuuj 😔 NO ale asponze si ich nasla predsa potom. Budes mat nahradne do zasoby, keby nieco... 😀
A ako sa ma sofinka? Co jej zubok/zubky? Si pred sviatkami spominala, ze jej nieco odpadlo ci nieco podobne.
Ano, silvestrovsky zur sme mali tu. A uzili sme si ho dostatocne. Vsak treba, nie?!

Ja som dnes glancovala byt a prala este posledne veci z dovolenky. Boze, kolko toho bolo. Ako keby sme boli 5-clenna rodina 😀 😀 😀 .
Zajtra sme pozvali svokrovcom k nam na obed, tak som "musela" vsetko vyglancovat. A domyslela som menü. Takze je vsetko tip-top. 😵
A nic sa mi nechce. Dnes je nejaky cudny den. Vonku je strasnaaaa zima. 😕

mammy81
5. jan 2010

No Evi oni mi z kosika vypadli lebo som ho od snehu odtrepovala,a ono sa muselo nejak vysmyknut vonku co mi je divom.no ale sranda bola ze mi vidime na tu luku na to parkovisko z okna(7poschodie) a ja v sobotu 6 den po strateni cumim von oknom a som pozrela na tu luku a tam lezalo cosi biele, vravim ze niesu tam moje brile na zemi?a mama mi vravi to je papier lenze bol vietor a sa to nehybalo tak manzel ze on ide pozriet ci nahodou a nakoniec to boli moje druhe oci 😀 .este ze prsalo ze sneh zmizol lebo ja som bola pozerat ale to lezal este sneh.
takze taka prihodicka ......
Sofinka sa ma celkom dobre a na tyzden nas caka ta OP 14.1. aj sa bojim no uvidime.mala to cely cas otvorene a ani raz nepovedala ze ju cosi boli tak neviem ..... 😝

zase ides vyvarat?? a piect nejdes??

aj tu zima ked som sla po sofcu skoro mi palce odmrzli ked som ju tahala. 😝

evinkaaa
5. jan 2010

Steffi - mala si fakt stastie, ze si tie okuliare nasla. Ze ich niekto iny nenasiel a nezobral alebo nechtiac nepristupil.
Budem drzat sofinke a tebe, aby ste to zvladli a vsetko bolo v poriadku. Neboj, vsetko dopadne dobre 😵
Vies co, nejdem vypekat nic. Ved mame este troska z vianoc. Idem len varit obed so vsetkym, co k tomu patri. 😉

mammy81
5. jan 2010

Ved ja som sa aj zmierila reku co niekto ich nasiel da si nove skla a ma funglovky brile ved ja ich mam od septembra 🙄 .
ja som vsetko brala do PP a ostalo mi ......nic vsetko sa zjedlo. mama mi dala nejake jej co ona piekla ale ked sa bojim ze zozerem celu dozu sama 😀 ,snazim sa otvorit dozu len ked je manzel doma
😅

tak vam prajem zajtra prijemny den v kruhu svokrovcom 😵

evinkaaa
5. jan 2010

Presne, aj nam dala maminka jej kolaciky. Ale poviem ti pravdu, ze este nebol ani cas a vobec ziadna chut na ne. Su strasne vynikajuce a vyzeraju skvele, ale nejako nemam chut. A manzel sladke moc tiez nemusi. 😀
Ked zjete vase, tak kludni dojdi k nam 😀
Dakujem ti pekne. Oni nebudu cely den, pridu iba na obed a kratko po obede zasa odidu. Cize poobede sme s manzelom zasa sami 😵 Este neviem, co budeme robit.
Aky mas plan na zajtra ty?
A ozaj, aky bol jezisko?

mammy81
5. jan 2010

Jezisko?? ved som spominala dostala som brile 😀 ,ale nie take drobnosti ktore potesia a hlavne som podostavala od sestier nausnice a naramok z tej ocele co ma prekvapiloale samozrejme potesilo. a mamina prakticka pyzama nakupila.
pre deti bol najbohatsi ja sa tesim ked vidim ako im ocka ziaria a ako sa tesia.Sofca dostala od nas notebook a hned zarvala ze dostala facebook no tak sme z nej mali sou a ostalo to pri facebooku.(ked ho hlada) 😅

a u vas bol bohaty???stedri??

no take navstevy ja obcas zboznujem ale obcas som rada ked mam plny dom ludi a dzavotaju jeden cez druheho.
na kolac nepridem ale na kavicku by som dosla 😀

zajtra som chcela ist sa lyzovat so sofcou ze taky rodinny vyletik no zial manzel musel ostat este den v Parizi tak asi pojdeme s nou plavat nech si precvici lebo vo stvrtok ma dalsiu hodinu plavania. ale som sklamana ze nemozeme cosi podniknut spolu ani v PP sme neboli lyzovat pre nedstatok snehu a mna potom este aj migrena skolila tak som to chcela dohnat. 😠 😒

evinkaaa
5. jan 2010

Jasne, brile. Ved si to aj spominala 😀 😀 😀 😀 😀
Ale dostala si okrem toho krasne veci. Sperky z ocele mam tiez a som nadmieru spokojna. Su uzasne. Mam vela kamaratok, co maju nausnice, prstene, naramky ci retiazky z ocele a su tiez spokojne 😵
Prakticke veci na jeziska vzdy potesia telo i dusu, ze?! 😵 Ved ja si uz ani neviem Vianoce predstavit bez takychto praktickosti. 😀
U nas bol jezisko tiez stedry. Jezisko je vzdy stedry ku kazdemu 😀 Ale ako sa hovori, kazdy dostane to, co si zasluzil 😀 😀 😀 V kazdom pripade bol kazdy s jeziskom spokojny a to je hlavne. JA som dostala veeela knih na citanie, oblecko, sperky, plno kozmetiky, oblubeny parfem, peniazky a vselijake drobnosti.

Kludne mozes dojst aj na kavicku. 😵 No, tak akoze ku kavicke dame kolacik 😀 Ved nebudeme na sucho, no nie???

Ty mas manzela v parizi? Waw. Takze si sama so sofcou? Aj to dobre padne, vsak? Urobte si babsky den, take su skvele.

jabera
6. jan 2010

ahojte baby, zdravim vas.

stefka, caves. aj som uz na teba myslela. to je sranda, ako si objavila stratene okulare... vidis, ako dobre vidis do dialky 😉 ci to uz si mala na ociach tie nove.. skoda, ze ste si lyzovacku neuzili, tu je tolko snehu, ze sa pomaly z panelaku da zlyzovat dole. vsetko je biele, este aj cesty.
ozaj a sofka uz sa neboji na plavani? jaj a teraz ma napadlo, mozno si aj pisala,ale ja som necitala par stran pred vianocami, lebo som sa sem nedostala, ako ste dopadli u zubara?

renci, no, ale to je super, ze uz maxik spinka v posteli ozajskej. tak to mal len taky prechod asi - to nespanie. zaujala si ma tym prihlasovanim do tych firiem, co pises... to ma nenapadlo, boze, ze ja som ta skorej nepoznala 😀
inac, bart je na pampersky alergicky... take flaky sa mu z nich robili... ale musim ti este raz vzdat hold, lebo napad s velkou plienkou sa nakoniec osvedcil. 2 noci sa neprecural. dnes ano, ale to mal tu plienku strasne nacucanu. aj tak je to ovela lepsie, ze nebol az po krk mokry. treba mu to len riadne zatiahnut.
kasicky bart papa, mozno aj to ho tak vyzralo.. varim mu kukuricnu, ovsenu a proso, vsetko s mojim mliekom. do toho hrusku,alebo jablko a take 3 cm bananu, len aby to mal osladene. nevie sa toho dozrat. celkovo mu velmi smakuje. aj teda spi lepsie, odkedy sa naje vecer. ked mne je ho luto obmedzovat v jedle takto skoro.. a on zacne zurit, ked mu dam vecer iba trosku... no, ked bude takto priberat, neviem neviem...

ingus, to kojenie v kupelke je strasne smiesne, dufam, ze blbnes, hahahha. chudak chlapec.. som si ho predstavila ( mam velmi dobru vizualnu predstavivost 😀 ) ako ho holeho kojis a jemu odvsadial strieka vsetko 😀 😀 a aj tebe, to uz si radsej nepredstavujem.
ja mam barta este stale v satke tak hodinu denne (minimalne) musim povedat, ze mi to znacne zlepsilo kondicku, vyslovene to citim, ale inak je mi uz naozaj tazky. ale co narobim.. ved on este porastie. nejak si zvykam.

evi, pekneho jeza si veru mala. tie peniazky by aj mne mohol doniest, sakra... 😀 inac, na kavicku s kolacikom, to teda aj ja skocim niekedy, dobre? pozyvam sa tymto. ked budeme mat cestu do mnichova 😉

lubi, my pouzivame lidl plienky. musim povedat, ze som s nimi absolutne spokojna. skusali sme vselico, ale tieto najlepsie drzali a nevyhadzoval sa z nich. a teda, su aj najlacnejsie. este mi velmi vyhovuju huggies, ale tie sme tu nezohnali.

bei, to som aj ja prekvapena, ze ta strihali. mozno videli, ze treba.. mna teda nie, len 3 stehy som mala take vselikde a bola to naozaj pohoda, sedela som vlastne okamzite. sranda bola, ze pri chodzi to bolelo. dokonca to ani moc sranda nebola 😅

babizne, dnes o 17. ficime nach praha. tak sa lucim, v piatok som tu jak na koni. budeme nakoniec dve noci, tesim sa jak blcha. mame tu pobalene darceky, je to sranda, rano na to bart cumel jak puk, asi mu to nieco pripomenulo. tak sa tu pekne mavajte, uz sa tesim, ako si to tu precitam, co ste robili...

iii
6. jan 2010

caves, tak u nas je pekne sviezo, okolo minus 6, na dortmundske pomery naozaj aljaska. chcem sa spytat dvojnasobnych mamiciek, ako maju zorganizovane obliekanie krpcov v tomto pocasi.....pride mi teraz skoro nemozne sa vypravit s oboma niekam von

janka, tak nech ti vyletik vyjde a uzivaj si!

pauli, ze kazde tri hodiny.... 😀 to si asi citala v nejakej odbornej literature, ze? 😀

ozaj, videli ste otvaranie toho najvyssieho mrakodrapu v dubaji? heh, to je naozaj sila....za tie prachy by nakrmili celu afriku na mesiac, ale sejkovia sa aspon predviedli.

evinkaaa
6. jan 2010

Ahojte,

tak aj nam navsteva odisla a sme zasa sami a spokojni 😀
Boli sme troska vonka na prechadzke, bolo strasne zima, ale dobre to padlo.

Jani - tak si vyletik pekne vychutnaj a uzi. Ked prides, porozpravas nam co si zazila. 😵 A stastnu cestu.... 😵

Ingi - to iste si myslim o tom mrakodrape aj ja. Videli sme to tiez v telke, ale ze by ma to nejak ohurilo, tak to teda nie.
Mame vynikajuceho kamarata, ktory pravidelne cestuje do Dubaja pracovne a pobudne tam aj 3 mesiace. Zial nam teraz vravel, ze uz to nieje ten Dubaj, co bol kedysi. Neni to vsetko take ohurene a vyspevovane, ako predtym. Vlastne povedal, ze to robi taky "normalny" dojem. Lety tam su vcelku lacne, ved tam nikto nechce ist. 😀
Manzel bol tiez v Dubaji pracovne asi 3 krat a tiez mi rozpraval, ze ako to tam bolo (pred 4-5 rokmi asi) vsetko fantasticke, take "ine" ako tu. Rozpraval zazitky, ako z ineho sveta. Ale teraz? Docela normalne. 😉

neurologia
6. jan 2010

Ahojte baby....

vcera vecer sme nasich odprevadili-uz sli domov...rano cakam sms (mame taku dohodu ze sa vzdy ozveme ci sa v pohode doslo..) a nic nechodilo uz som zacala byt nervozna...iba poobede mi vola ocino ze mali auto-nehodu a su v nemocnici....a auto roztrieskane....
och som z toho mimo....stale musim nato mysliet.... 😢

evinkaaa
6. jan 2010

Juuuj, Beus, to mi je velmi luto. ☹ Pokus sa na to nemysliet, aj ked je to urcite tazke. Snaz sa "zamestnat", aby si nemala volne myslienky na to. Urcite budu tvoji rodicia v pohode a coskoro budu domka. Auto je jedno, aj ked je to urcite skoda. Hlavne je, aby boli v poriadku oni. Veeelmi drzim palce, aby to bolo co najskor zasa dobre 😵 😵 😵 Moc na teba myslim. 😉 Hlavu hore... 😔

yanni
7. jan 2010

Dobre rano zenule,

mam otazocku, prave som sa bavila s kolegynou na temu Elterngeld a Erziehungsurlaub.

Je Erziehungsurlaub naozaj unbezahlt? T. j. ab dem 13. Monat (ak otec neostane 2 mesiace doma) do 3 rokov nedostane matka nic len ten Kindergeld? A ked chlap malo zaraba a zenska nedostane Krippenplatz? Co potom? Sozialamt ci ako? No ja mam teraz v tom fakt gulas. Poradte prosim.

dania
7. jan 2010

Bei, doufam, ze budou vasi brzy v poradku. To me mrzi, ze se jim neco takoveho prihodilo. Oni od vas leteli a az na Sk meli nehodu? Tak se drz, holka, a dej vedet.

Jani, Bartik uz je opravdu strasne velky (a tezky). Teda zdalo se mi, ze je asi nejaky tloustik, ale pak jsem se jen tak pro zajimavost koukla do naseho zluteho sesitu a T to mel podobne v te dobe. Nojo, oni potom prestanou totiz pribirat, az zacnou behat poradne, vis. To si nedelej starosti. A uzij si krasne Prahu!!!
Jo mimochodem, my pouzivame (STALE JESTE 😠 ) LIDL plenky a jsou podle me lepsi nez Pampersky, ty kdyz se nasaknou tak jsou taove divne vlhke, a i ten tvar na vyhovoval, stejne jako cena. Ale co bylo nejdesivejsi, ceske Pampersky, ty jsou silene parfemovane, az se mi z toho obracel zaludek.

Holky, cetly jste ve zpravacho tech popradskych policajtech, jak propasovali tu mombu do irska? 😀 Fakt bomba.

Evi, my jsme byli v Dubaji jen na letisti, meli jsme skoro cely den cas na ceste do Japonska a tak jsme chteli do mesta, jenze za jednodenni viza pro me chteli (doufam ze ted nekecam) 150E, to nas dozralo, tak jsme se radsi povalovali na letisti... Mozna se to dalo vyresit nejak jednoduseji a levneji predem, ale nejak nam to nedoslo.

Evi, myslim, ze to je vazne tak, od toho 13. mesice nedostane zena nic. Ale nic vic o tom nevim, pokud rodinu partner neuzivi, tak asi ten socialamt... Mozna bude nekdo vedet...

dania
7. jan 2010

Ha, sorry, Katko, ty posledni 2 radky jsou pro tebe 😕

mammy81
7. jan 2010

Ahojte babenky,
juj Bei to mi je luto ,dufam ze Vasi budu rychlo v poriadku silno drzim palceky 🙂 .ako sa to stalo?? sli vasi autom??
a stalo sa to na Slovensku??
tam jazdia ako blazni neskutocny sobci su to. 😠 som mala tu cest to zazit ked sme sli mi do PP.nas obehoval jeden blazon na normalnej ceste oproti siel kamion ale pred nami bolo auto ze nemal kam vost debil keby ste videli ako sa tlacil medzi,kamion uz blikal so svetlami no ja som myslela ze to bola moja posledna cesta.a on sa vtrepal a hned potom dalej obehoval.som povedala keby som ho nasla nikede v priekope vyvrateneho by som asi osobne vysla von a by dostal jednu cez hubu 😠 😠.ked mozu na dialnici trielit a obehovat jedna radost idu ako posrani a ked nemozu tak obehuju jak blazni.by trebalo tvrdsie policajne kontroly a radary,to by pomohlo.Manze spominal ze v Cechach uz jazdia opatrnejsie odkedy su kontrolovany.
no len zial policajti na Slovensku aha co este nevytvoria.a este k tomu z mojeho rodneho mesta boze hanba 🙄 😝

Jani o zubkoch som pisala ze nas to este len caka 14.1 asi si preletela len.no uzivaj Prahy a cakame na tvoje zazitky. 😉

Evi nas caka navsteva svokrovcov teraz cez vikend 😝,berim sanky ze pojdeme na kopec nebudem doma sediet.manzel slubil ze sa nam bude venovat cez vikend pretoze z jedneho dna v Parizi su to uz tri. 😠 😒 som zvedava ci dodrzi slovo.

neurologia
7. jan 2010

Ahojte,

nasi sem prisli autom....a aj domov sli autom nehoda sa im stala na slovensku cca 6 km za nitrou...sli normalne po svojej strane cesty....nehodu zapricinil mlady chalan (asi sa hral na tazkeho machra pred svojim 3-ma kamaratmi co sli s nim v aute) siel na druhej strane (cize smer nitra) siel ako blazon a zacal obiehat auta pred sebou ale asi precenil svoje schopnosti pretoze aj ked ho ocino videl a spomaloval mladik sa nestihal zaradit do svojho pruhu a asi zastresoval a skocil na brzdu -dostal smyk kedze bolo smyklavo a riadenie uz nezvladol-jednoducho auto uz nemal pod kontrolou....takze to nabural do nasich a myslim ze to schytalo aj auto co chcel obehnut....ako auto je rozbite totalne kedze skoncili v garade a este aj v strome....
sestru hned odniesla sanitka kedze mala rozbitu hlavu tak ju poslali pre istotu aj na ct....nastastie ma len rozbitu hlavu a otras mozgu ...ocino nieco s kolenom a mamina zlomene rebra....no a jasne ze su vsetci trosku poudierany ako je super ze sa im nic vaznejsie nestalo jasne ze auto sa nahradit da ale ludsky zivot uz nie.....
ale kvoli nejakemu deb_lovy co asi trpi pocitom menejcennosti a potrebuje si dokazat aky je dobry....sa stavaju taketo nehody...

evka jasne ze hlavne ze oni su ok ale...vies uz dlho chcu prerobit trochu dom kedze je uz pre nich velky (deti odrastli ved viete...) odkladali peniaze aby to mohli zrealizovat -a teraz uz konecne mohli....a teraz sa stane nieco taketo takze z prerabky opat nic nebude lebo peniazky poputuju inde....tak su smutny ze auticko maju rozbite ze ani z planov nic nebude a vzalo nas to vsetkych lebo cloveku doslo ze predsa je len smrtelny a toto mohlo byt naposledy co sme sa videli....co sme boli vsetci pokope....
ale vsetko je ok ved si navzajom pomozeme....a bude dobre takze ako vravis hlavu hore... 🙂

iii
7. jan 2010

bei, nastastie to dopadlo tak, rebra aj koleno sa zahoja. fuh, no to mali teda stastie, celny naraz by mohol skoncit uplne inak 😝 auto preplati poistovna, nie? ale presne ako pises, clovek si uvedomi, ake je to vsetko stasie krehke....tak pozdravuj a rychlu rekonvalescenciu poranenym 😉

dani, popradsky incident - tak dobre som sa dost davno nepobavila (teda okrem paulinej otazky, ci kojim po 3 hodinach....to mi prislo tiez dost vtipne 😀 )....najlepsie na tom je, ze slovenska strana o tom informovala az po 3 dnoch na podnet zahranicnej tlace.
mam na teba otazku - ako je s UV, kolko toho prejde cez normalne okenne sklo?

evi, no mne prisiel ten mrakodrap dost dobry, skor som sa podivovala nad tym, ci to stoji zato v case, ked sa cele emiraty prepadavaju do ekonomickych s...ciek.

rpinguin
7. jan 2010

zdravim,
Bea, no ty koki, fakt nechapem tu dnesnu mladez s tymi kaskaderskymi kuskami a hlavne na zamrznutej ceste, ale fajn, ze to az tak zle nedopadlo a s tym autom, no co. Fakt je to zdravie najhlavnejsie.
Vcera som, zasa kdesi citala, ze nejaka Rumunka vyhodila stare cizmy a v nich mal jej muz celozivotne uspory, nejakych 38000€, aj na PP. policajtoch som sa pobavila 😀

Ozi, Inga, Bea, ake mate noci, ja strasne, nieco hrozne, ja si fakt nepamätam, ze by Maxik tak vyvadzal. Ju nakrmim a ona automaticky nezaspi hned 😠 Kojim zasa 10x denne ☹ Neni nieco von vzduchu?

Kati, no po roku nemas nic, len Kindergeld, ale na zvysne dva roky si mozes poziadat od slovenskej strany ten doplatok, je to nejakych 158€. Mne sa to zda ok, ved robi chlap a tym padom, ze je zenska doma, tak ma predsa len lepsiu danovu triedu, takze nie je problem, ze je zena doma. Slobodne matky na tom mozu byt horsie, tie musia ziadat dalsie financie odniekial, ale to nie je nas problem.

Steffi, ale ved aj brile ako darcek potesia. Si si aspon nejake D&G vybrala? 😉 😀

A tie Lidl plienky nejako ospevujete, ja nemam nic vyskusane, kedze som kdesi citala, ze ked jedny vyhovuju, ze sa nema experimentovat, takze neeperimentujem. Maxikovi som davala na noc Fixies, ale uz zmenili dizajn a su ako pampersky, takze uz nekupujem, kedze su este aj k tomu drahsie bez tych kuponov.

Jani, uzivaj Prahy, tam by som ja isla dokonca hned byvat, kebyze sa ma niekto opyta, kde by som chcela 😉

dania
7. jan 2010

Bei, no hlavne ze dopadli jeste relativne dobre! Poslouchej, jak to myslis s tema usporama, vzdyt tohle urcite zacaluje pojistovna, ne? No a jak dopadli ti v tech ostatnich autech? Nojo, tihle mladi kluci maji mozek zaplaveny testosteronem a vubec nerozeznaji riziko... chjo.

Ingi, na UV nejsem specialista, ale kazdopadne to je zajimava otazka, nad kterou jsem onehda v aute po ceste z Uni premyslela, a pak jsem to zapmnela najit. Takze tohle mam z WIKI. Asi vis, ze v slunecnim svetle jsou pritomny 3 druhy UV: UVA (vlnova delka 400-315 nm), UVB (315-280 nm) a UVC (280-100 nm). Obycejne sklo propousti 90% UVA (nad 350 nm) a naopak odstini pres 90% UVBaC (pod 300 nm). Ptas se kvuli novorozenecke zloutence? Na fototerapii pri te zloutence se pouziva spektrum 420-470 nm, takze to je v tom rozmezi, ktere prochazi sklem.

paula
7. jan 2010

Bei, to je hrozne s tou nehodou. Preji vsem brzke uzdraveni. 😉
Ingi, uz by jsi si mohla dat Marcelka do pasu. 😉
Co se tyce plinek, my meli pampersky a babylove od DM, ty byly take dobre. Mame me jeste na noc a ne a ne se jich zbavit.

evinkaaa
7. jan 2010

Ahojte.

Dnes mam nejaky zvlastny zly den. 😒 Dosla mi hnusna mrcha, takze depka je kvalitna a o bruchaboleni ani nehovorim. No horor. ☹ Esteze mam toho najsamlepsieho manzela na svete. Robi mi cely vecer wärmflasche, cajiky a vkuse sa ma pyta, ci nieco nechcem. 😵 Je mi fakt nejako hnusne. ☹
Sorry za moje vylevy. 😔

Beus - jasne, ze skoda peniazkov, ked ich rodicia planovali investovat inde. Aj ked tiez nerozumiem, preco ich teraz budu investovat do auta.....nepreplati nehodu poistovna? 😒
Ale ver mi, ze peniaze su, vzdy boli a aj budu. Tie nie su tak dolezite a vzacne ako ludsky zivot. Moj ocino mal pred 15 rokmi na "male". Lekari ho zachranili v hodine dvanstej. Nic prijemne. Nas (maminku, mna a braska) pripravili psychicky na najhorsie, lebo oni sami neocakavali nejaky pozitivny vysledok. Poviem ti pravdu, boli to najhorsie dni mojho zivota. 😢 Nechcem take nieco nikdy viac prezit a nezelam to nikomu. Koniec koncov to ocino zvladol, zabojoval a "isiel" pozitivne vpred. Vtedy zistil, ze bol fakt na hranici a odvtedy sa zmenil jeho postoj na zivot. Povedali si s maminkou, ze peniaze su dolezite na prezitie, ale nic ine nieje dolezitejsie ako zivot. Odvtedy sa "vykaslali" na nejake "otrocenie". Myslim tym napriklad to, ze nechodili denno-denne na zahradku a kopali a obrabali ako otroci a mrtvi padli do postele, nepoznali ziadny volny vikend a nic podobne, preotze vsetok volny cas venovali nejakym pracam. Jedneho dna si povedali, ze to nieje zivot, ale prezivanie. Ved ja a aj brasko sme prec z domu a mame svoju domacnost a to, co oni dvaja zjedia si kupia aj v obchode. O to to fakt nestoji. Zahradku predali a odvtedy zmenili celkovo myslenie a uzivaju si jedna radost. Este nikdy nechodili tak casto na dovolenky, na tury, do hor, na predlzene vikendy do wellnes hotelov, na tancovacku (napriklad si urobili tanecny kurz latinsko-americkych tancov), do barov a co ja viem kde. Proste zacali zit zivot, pretoze si povedali, ze praca a peniaze su dolezite, ale treba aj oddych a uzit si ich.
A musim povedat, ze to na nich vidno. "Omladli" o niekolko rokov, tesia sa zo zivota, maju stale usmev na tvari a su zalubeni ako v prvy den. Proste ich ta negativna skusenost z minulosti "poucila".
Tvoji rodicia sa urcite rychlo uzdravia. A neboj, dom opravia alebo prerobia aj neskor. Ved to im neujde. Hlavne bude, ze su zdravi, budu mat pojazdne auto a mozu ta prist navstivit. NO nie? Ved urcite bude aj im a aj tebe vzacnejsie, ze pridu a uvidia si vnucku ako velky dom. Ci sa mylim? 😒

Ingi - to mas teda pravdu, ze prave v dnesnej situacii, kedy maju plno dlhov, tak "vybuduju" take monstrum. 😒
A ozaj, ako sa "znasaju" elenka a marcelko? 😵

Steffi - tak si uzi navstevu svokrovcov cez vikend. 😒 Prajem, aby sa "cinil" aj manzel a splnil slub. 😀

Renca - takze spankovy deficit pokracuje?! ☹ Juuuj, chuda. Nech sa to co najskor zlepsi 😵

neurologia
7. jan 2010

hmmm poistovna..este nevedia kolko im da....tak uvidia
neviem ako je to tu ale na sr si aj odtahovku museli zaplatit a zevraj si to teraz maju pytat od vinnika nehody.... 😲

evi no jasne ze som rada ked dojdu...mne dom netreba... 😉

renca no joss mava noci dobre od tej 2 sa budi na papania cca 2-2 1/2 hodiny ale posledne dve noci zacala hrozne vzdychat...a to ma budi a potom nemozem zaspat....tak sa len prehadzujem ako ryba na suchu
a inak joss ked ju idem chovat -zacala byt z toho strasne vytesena...uvidi cici a je samucicky usmev...zacne papat a potom sa na chvilku odpoji usmeje sa na mna nieco povie a opat kludne papa...no xichtak to je

dania
7. jan 2010

Evi, to mas zlateho chlapa, kdyz te takhle podpori. Tak se nech hezky opecovavat, prezij tu mrchu a treba priste se zadari.

Jeste Steffi, to jste koupili Sofce opravdovy pocitac nebo nejaky detsky?

Holky, my kdyz jsme vecer jeli autem domu, tak bylo -15 stupnu. To je tu u more fakt neco extra! U vas urcite bude jeste vetsi kosa.

neurologia
8. jan 2010

dobre ranko,

dani 🙂 jasne ze jej nekupili skutocny laptop...kedze laptop maju aj rodicia tak chcela aj ona tak jej jezisko doniesol taky detsky notebook krycim menom facebook 😉
tu cez noc tiez nasnezilo....akurat sa mm cini a zameta chodnik....

neurologia
8. jan 2010

renca joss aj tuto noc vzdychala ako o preteky....uz sa na to budil aj mm...takze tu pobehuje ako matoha ze je nevyspaty...

iii
8. jan 2010

bei mame to podobne, marcel strasne zo spanku krochka...neda sa pritom vobec spat

dani, nam dneska vecer hlasia snehove burky a obrovsky vietor, takuto zimu som tu este teda nezazila. mam velky problem, ako obliect drobca do satky, ked ideme von, neviem to vobec odhadnut.
aha, diky za odpoved s tym ziarenim, kym som to vyhutala, tak maly spontanne odzltol a zamracilo sa...ale prekvapuje ma, ze obycajne sklo neprepusti skoro ziadne B alebo C. musim sa este pozriet, ako je to s vitaminom D, aka vlnova dlzka je potrebna na jeho premenu. nemam chut ho dopovat tabletkami.

evi, no ty sa mas...... taketo rozmaznavanie, to som nikdy nezazila 😀 ja teraz stale pocuvam, ze mam miesto brucha zelatinu...
ako to inak u vas vyzera? ako je to uz dlho, co neberies kontraceptiva?

inak musim marcela pochvalit, ze velmi posledne dni opeknel - vycistila sa mu koza a pekne sa zaokruhlil, vyrovnali sa mu falticky a vyzera konecne ako clovek. potom, co som ho okupala, uz ani tak kyslo nepachne. dnes chcem aktualizovat nasu fotozbierku, tak potom nieco prihodim.

a k tym plienkam - momentalne pouzivam iba latkovky a som nadmieru spokojna. na U2 som mu dala prvykrat pampersku a az teraz mi doslo, aky je to strasny humus. no a vacsinou sa aj tak vetra doma nahaty, tzv. studeny odchov tu mame 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre