Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
27. jan 2010

Hedu,
ako Bei (neurologia) pise, zoberte sa a budete mat pokoj. A dostanes tu aj pridavky a ked budete mat druhe tak, aj ked si nerobila, tu minimalnu matersku 300 € a ked das dceru od 3 rokov aspon na par hodin do skolky, trebars len koli socialnym kontaktom, tak aj poplatky za skolku moze odpisat tvoj muz z dani.

iii
27. jan 2010

bei, no radsej spokojne stihle dieta ako nespokojneho vypaseneho bobika....mas tu lepsiu variantu 😉

verco, ty si mohla byt miestna celebrita! take cosi prepast, ako si mohla?

dani, aha, chceli natocit nieco s autentickymi a nezaujatymi postojmi vedcov, ze? ale zasa len tak, ako sa im hodi...

hedu, vsetko je v nemecku jednoduchsie, ked si v oficialnom zvazku....ale to ti uz baby napisali.

pre zaujimavost, prisiel mi ucet za porod - tak si predstavte, ze ambulantny porod, 3 hodiny v nemocnici bez akejkolvej anestezie stoji 1250 eur. fuh...

iii
27. jan 2010

a pre vsetky milovnicky nutely mam rozumnu a snad aj zdravsiu alternativu - v dm maju od alnatury zarbitterchocolate aufstrich.... nie je to tak presladene ako nutela a je to spravne horko-cokoladove. mnam

verohit
autor
27. jan 2010

caves damy, ja dnes mixujem pracu na pc a dole v obchode,mame novy personal takze treba zaucat.. ono to je celkovo taky zmätok..... 😎 vzdy mi je tak trochu luto tych nasich novych obeti.... "az tak sa to da nazvat"...

ved vravim ze som bola trochu napalena, lebo sme si nechali ujst celkom slusnu reklamu...

verohit
autor
27. jan 2010

do kelu, chlap na nacapal prave ze tu "kurnikujem" 😀 😅 tak musim prasit... potom dokoncim.... 😉

neurologia
27. jan 2010

inga a to si ten ambulantny porod budes musiet zaplatit?to neplati poistovna? 😲

jabera
27. jan 2010

baby, ja vas velmi pozdravujem a bozkavam srdecne. mala som v plane moc pisat, ale to sa proste neda, okrem toho mam taku naladu, ze by som sa len stazovala a to stale nechem...

danka, obdivujem ta, ze si schopna nieco dostat do hlavy, pri malom dietati, nikdy nepochopim taketo schpnosti a hlavne cielavedomost.. vazne.

ingus, ja si cecky važim rukami a to tazsie pouzijem.. ten porod, fuha, ja som si tiez myslela, ze je to v poistke. vysvetluj, ozrejmuj!

danka marosko, no, chudacik maly, velmi na vas myslievam, ked si spomeniem..

baby, ja uz fakt nemozem. zase sa stazujem, do riti. ale tak co mam robit. nechavam tu volne plazit meresjeva, rit nedvihne, lešti tu zahumusenu podlahu, pred chvilkou rozsypal vsetky noty, zjavne vie stale viac podocahovat. nemam minutu volnu. asi som ja divna, nikto sa tu nestazuje, zrejme som nejak neprisposobiva, lebo ja nevim co. no, fakt koncim, lebo uz pisem jak slahnuta zas len o sebe, pritom som chcela na milion veci reagovat. majte sa tu zatial pekne.

evinkaaa
27. jan 2010

Ahojte,

Verus - super, ze si znova zavitala. 😵 Juuj, tak vy ste taki vzacni "pristahovalci" 🙂 To je parada a zaroven skoda, ze vam to vcera v tej telke nevyslo. Mozno nabuduce... 😵
Ako sa paci miminke v jasliach? Zvykla si uz?

Ingi - no to je teda palka. 😕 Ale ja si pamätam, ked sme uzavreli pre mna privatversicherung, tak prva otazka od manzela na nasu poistovaciu poradkynu bola, ze preco budem platit ja mesacne skoro o stovku viac ako manzel. A ona nato hned tak rozumne odpovedala, ze poistovne pocitaju s tym, ze ako zena budem mat dieta (teda za normalnych okolnosti kazda) a teda ma bude cakat porod. A porody mozu stat kludne v rozmedzi aj od 15.000 do 30.000 euro, ked je komplikovany. Takze preto vyssia mesacna suma za mna. Rozpravala nam, ze uz mali castokrat pripad takehoto porodu, ked sa nieco skomplikovalo a trvalo dlhsie, ze to ide do tisicov. Hm, to som nevedela... 🤐
A ozrejmi nam to, ako to je. Ides to platit sama?
Inak tu nutelu od alnatury som videla uz davnejsie, ale ja nutelu neoblubujem, tak som ju nezobrala. Ale pre tych, ktori nieco take miluju, je to urcite skvele. Alnatura ma vela vynikajucih veci. 😵

Janulka - ty si prosim ta nerob tazku hlavu. Vsak sme tu nato, aby si sa mohla vyrozpravat, ked ta nieco trapi. Ved o to tu aj ide. Tak kludne s tym von... 😵 A hlavu hore, to su len hormony 😀 Neboj, urcite to prejde. 😔

Bea - takze si na bazariku dobre pochodila? Super, ze sa oplatilo. Josy bude v lete urcite krasavica 😵

U nas je kosa, ale urcite nie -15 stupnov. To nie. V noci okolo jednej bolo -8 stupnov. Aj to je dost, ale lepsie ako minus 15. Uf 😖 Na sk maju teraz "pestro" s tymi velkymi mrazmi. Nezavidim... 🤐

iii
27. jan 2010

porod zaplati samozrejme poistovne v plnej vyske, ale kedze sme privatne poisteni, tak dostaneme vzdy rechnung - som aspon v obraze, co kolko stoji a nemoze si za mna nikto uctovat nejake fiktvne vykony... to som napisala len tak pre zaujimavost

jani, to potazkavanie ceckov rukami robim tiez, na verejnosti sa niekedy pozabudnem a vyzera to dost povazlivo potom 😎 meresjev 😀

evinkaaa
27. jan 2010

Ingi - presne tak. Aj my si vzdy pozerame dopodrobna kazdy vykon, ked dojde od lekara faktura. Aspon ma clovek prehlad, ze kolko co vlastne stoji 😕

jabera
27. jan 2010

evii, no, to nebudu hormony, to uz je, moj koniec, toto.... ved on si mlati hlavu o zem, veci, postielku, mna, proste nicomu nerozumiem.... hnut sa od neho nemozem. aaaaale, skoda slov, fakt.. pristihujem sa pri tom, ze nanho pozeram, on vresti aj alen cumim a nevnimam..

ingus, no, na ulici som to este nerobila, to fakt, hahahah. inac, to ako sa da kojit v takej kose?? ved ti tam ostane navzdy primrznuty... prosim ta, nech som mudrejsia, kym skolabujem, tebe dodje faktura a platis to v hotovosti a tebe to poistovna preplati, ci to mas len informacne a cele to rovno riesi poistovna?

jabera
27. jan 2010

evi, ty si to raz vysvetlovala to poistenie, to je to, ze 20% preplaca poistenec?? to je dost pri takom porode za 30litrov, nie?? 😖 ci mi zas nieco nedochadza??

reni, kedze asi onedlho normalne skoncim, nemozem zabudnut, co uz davno zabudam! ze maxik ma dalsie velke plus tou čorkou nutely!! skvely vkus ma chlapec. este nieco sa mi hrozne lubilo, co spravil, ale nepamatasm....

moje dieta mam v satke, strasne sa zaklana, mozno vypadne.. nereve, len poknukava, super.. stihol roztrhnut nejaky dokument nas ktorom je ten rišsky orol, neviem co to je..ved sa to zlepi. jej a vcera som mu chcela odstrihnut par vlasov, co mu isli hrozne do oci a dopadlo to ako moja pomsta 😀 😀 😀 chudak..

evinkaaa
27. jan 2010

Jani - ja mam kamosku a jej mala ma osem mesiacov a este nevie sama sediet a len sa plazi. Teda akoze plazenie. A ze ked sa "rozbehne", tak "bezi" aj proti stene a nic ju nezastavi. Kamoska ju vkuse musi sledovat. Stale mi hovori, ze aka je ta mala "nerozumna". A aj na posteli, ze ide az na okraj postele a nic smelo by isla dalej, keby ju nezadrzala. Ze mala akoby bez zmyslov vsade hrrrr a potom bum 😀
Daj si cokoladku na ukludnenie. Zabudni na chudnutie a bicyklovanie a ukludni si tvoje nervy 😀 😀 😀

neurologia
27. jan 2010

jani a to on sa tak jeduje?-akoze ma nervy ze nieco chce a nedociahne na to...alebo tak?alebo len tak z dlhej chvile si buchne hlavou 😉

to potazkanie prsa som skusala aj ja ale nemohla som sa tym celkom riadit bo niekedy boli obe rovnake...a nevedela som sa rozhodnut ktore ....to teda bude... 😝

neurologia
27. jan 2010

janka to je vasa svadobna foto?-myslim v albume
ja si zas pamatam tak ze evka si rechnungy odkladaju a potom to na konci roka vsetko odovzdaju alebo nie podla toho kolko by im poistovna mala vratit-ked boli malo u doktorov tak nedaju lebo poistovna im viac vrati ci tak nejak alebo uz zas plieskam kraviny?

jabera
27. jan 2010

evus, no, to je u nas tiez tak, ze maka jak torpedo vsade. uplne mu je jedno kam a ako by to mohlo skoncit. to je asi aj bezne, len to strasne vycerpava, chcem mu dat moznost pohybu, ale nevladzem tolko za nim behat a predklanat sa, to je pre mladsie rocniky toto... hahaah, cokolada... tak ti pooviem, ze pred chvilkou som hypnotizovala take 2 bonbony a radsej som dojedla spenat.

bei, no, on je zaprety na rukach a pozera, tvari sa ze rozmysla a zrazu urobi klik a drbne ksicht o zem. niekedy neplace, tak to zopakuje a potom uz reve.. to robi aj o postielku.. akoby skusal, kedy to zaboli. teraz ho mam v satke trieska mi hlavu o hrud a reve desne, lebo stojime, tak to je taka zurivost. a kuse mi do satky.. mame chodit, si zela..

neurologia
27. jan 2010

joss zacina byt tiez na pohybcela hrrr...myslim ked je v manduce tak to aby som sa ani nezastavila bo je cela bez seba hned...a ponajnovsom komanduje auto... 😀 ked sa hybe fajn ale ked zastaneme na cervenej to je hned zurivost a krik...no s niektorymi vecami nic nenarobi jednoducho su tak...nato bude este musiet prist... 😉

jabera
27. jan 2010

bei, tak stojacie auto je aj nas koniec 😀 nenavidi to.. inac, ten pohyb, ako sa joss dostala pod stol tomu my hovorime šúlanie a bartovi šulanec. on ho pouziva casto, aj ked teraz uz je hrdina makajuci na predlaktiach..

evinkaaa
27. jan 2010

Beus - nie, neplieskas kraviny. Je to presne tak. Teraz sme zbierali cely rok fakturky od lekarov a recepty. A prepocitali sme si vsetko a suma, ktoru sme dali za lekarov a lieky bola omnoho vyssia ako by bol Rückerstattungsbeitrag. Takze sme ich pekne zaslali a teraz cakame na peniazky 😵

Jani - obcas aj nieco sladke telo potrebuje 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som pred chvilou dojedla slovensku Kavenku. Mnaaaam. Ale cely den bol taky zdravy, tak preco nie nieco mensie sladke... 😵 A na veceru bude selbstgemachte pizza. 😝

jabera
27. jan 2010

evi a to najprv vsetko platite v hotovosti? stale nechapem...

bei, ano, nasa svadobna..

evinkaaa
27. jan 2010

Jani - ano. Idem k lekarovi. O niekolko dni alebo tyzdnov (to je rozne) dojde fakturka. Pekne si ju skontrolujeme a zaplatime. A cakame do konca roka. Ak je suma vyssia ako by nam vratili, tak ich posleme. Ak je nizsia, tak ich neposielame a oni nam vratia 😀

evinkaaa
27. jan 2010

Prepac, teda nie v hotovosti, ale zaplatime online. 😎

evinkaaa
27. jan 2010

Jani - aka pekna fotocka. Bola si naozaj vkusna a podla usmevu aj velmi stastna nevesta 😵

mammy81
27. jan 2010

Ahojte zienky,
no mam take depresivne obdobie takze som vas ani poriadne necitala len som vas teraz preletela.a uz ani neviem co som napisat chcela ☹ -boze skleroza 😀

No nas imunitny test dopadol dobre nenasli jej nic len ma menej zeleza,ktore teraz budeme doplnat sirupom 3x denne a uvidime,ci to pomoze.
V pondelok sme boli u zubara na kontrolu,tak chuda sa len obzerala ci niekto za nou nestoji a jej masku neprilozi 😕 ,ale zvladli sme aj to.

na mna cosi doliezlo alebo lepsie povedane som si po to bola lebo sme boli na futbale a taka kosa bola ze som si ani zadok necitila 😝 ,a teraz sa mi to vracia samozrejme-sikovnica som 😒

No Inga pekna palka to tak nejak by stal aj porod ked niesi vydata sa mi zda.... 😕

Bei,Jani panecku tie deti s vami narabaju 😀 😀

No kosa bola aj tu rano a vecer okolo siestej som bola auto dat do garaze a uz cencule viseli ta ktovie co to bude dnes za krutu noc.V Poprade mali -20 brrrrrrrrr.nam rano ani radiatory nesli no zimu sme mali a ja mam rada take prijemne teplucko. 😵

mammy81
27. jan 2010

Dani (Marosko) pana tiez to mate krute no clovek by tu narkozu aj na seba vzal keby mohol ze??to je asi najhorsie pre kazdu maminu,drzat zmietajuce sa dieta a k tomu este aj tu masku 😒 😒 😒
skore uzdravenie vam prajem 😵

paula
27. jan 2010

ahoj holky! co je noveho? Jak se vsechny mate?
Veru, super ze jsi se objevila? to ti fakt usla velka sance, ukazat se v televizi. Treba se jeste objevi. 😉

Ingi, to je opravdu zajimava informace, co stoji porod. 😉 V podstate jeho nejlevnejsi varianta,vid.
Taky by se mi libilo vedet kolik se za co plati.

Holky nepotrebujete nekdo nejakou kosmetiku, nebo spodary, nebo darek pro nekoho? Me se snad tento mesic nepodari udelat minimalni objednavku. 😒 😉

paula
27. jan 2010

V ceskem kalendari ma dnes svatek Ingrid. je to ve slovenskem take tak? Jestli ano, tak vsechno nejlepsi. 😉 😵
A hodne deti. 😀 😀 😀

yanni
27. jan 2010

Ahojte,
no prave som prisla domov, baby je len minus 5 ale gefühlt hadam aj - 20. No dnes som nejaka primrznuta.

Janka uz si to pochopila s tymi rechnungami od lekarov? Ja to mam tiez tak, ides k dokimu, po case ti pride faktura, tu bud hned dokimu zaplatis (poukazes prachy) alebo podas na poistovnu, ta ti posle prachy na konto a az potom zaplatis dokimu. Ja tiez zbieram faktury, na nete si mozem pozriet, kolko mi ten ktory rok vratia a ked uz mam sumu faktur, co prevysuje to, co by mi mali vratit, tak hned posielam faktury na poistovnu a necakam do konca roka. Ale ja to mam trocha komplikovanejsie (Beamtentarif) ako ti normalne privatne poisteni. Nejdem to tu rozpisovat.
Ale ked sa to tak vezme, tak ten Ingin porod ani taky drahy nebol. Ved len vytrhnutie zuba mudrosti stoji takmer 5 stovak a za obyckovu chripku som dostala fakturu 156 € a este ca. 40 € som zaplatila za lieky. No riadne palky. Ale aspon clovek vie, za co plati. Pravdu povediac, gesetzlich by som uz nechcela byt poistena. Tam ti tiez z platu strhavaju a nepreplatia nic. U zubara si musis skoro vsetko platit, ja skulava, co brile co sosovky potrebujem, by som bola asi este skulavejsia 😀 , ved tie nic nepreplacaju. No co uz.

VErus a vy ste vymenili celu BElegschaft v pekarni, ci mate len nejaku novu silu? U nas sa tiez budu diat k 15.02. hrozne veci. Par ludi asi poleti, chlapik nejako nechce predlzit par ludom zmluvy. Najhorsie na tom je, ze u nas co su voll- alebo teilzeit, cize na zmluvy, vsetko len ungelernte s detmi atd. co vlastne inde ani nemaju sancu najst robotu. Nas sef je hrozna svina.
Ozaj a to ako na vas prisli ti z telky? To nejak cez pekaren, kedze ste tam inak viditelni. Ved Regensburg je dost velky, to urcite nie ste jedini, so su tak perfis integrovani. No hadam vas este pozvu. 😉

No idem ja pod sprchu a potom do spisa. Som na cucky. Cely tyzden sa nahanam, este zajtra na velky nakup, v sobotu mam hosti na veceru, taku mensiu narod.party. Este vobec neviem co budem varit. Baby poradte, pridu mi 8 ludia a su medzi nimi aj moslimovia, cize z takeho riadneho bravcoveho gulasa nebude nic 😠 Mna asi svihne, nemam vobec nijake napady.

No tak dobru noc, uz mam zbrckavene oci 😀

yanni
27. jan 2010

Pavli na Sk ma dnes meniny Bohus. Viem to aj bez kalendara aj ked nepoznam nijakeho Bohusa. Ale viem to z inej priciny 😉

paula
27. jan 2010

ta pricina me zajima 😉 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre