Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mammy81
3. aug 2010

Ahojte kocky,
Kati ja som sa Ta to pytala vdaka za odpoved.....

Reni no u nas to bolo tak ze zalezalo ake stare dieta bolo teda ak este nemalo 3 roky bolo to drahsie(89 eur).plus k tomu este ratali nejakych 6 eur(Spielmaterial+Baurücklage).a este tam bolo ze kolko hodin si chcela teda aj to brali do uvahy...nam stacili 4-5.
no a potom ked mala 3 roky som to musela menit a platili sme nejakych 79+6=85 eur.
jedlo im nosili a stalo nejakych 2eur. a ked si mala surodencov tak tam bola nejaka zlava.....

no nam sa skolka skoncila a Pavli vam zacina tak prajem krasny cas malej v skolke 😵 ono si to clovek ani neuvedomuje ako rychlo bezi ten cas..... ☹

Bea tak vam skore uzdravenie 😉 tak to mate na dve veci co??? ja sa tiez uz len modlim zeby bolo pocasie ok ked pojdeme na SVK ze kus povandrujeme.....
ostatnym ktore dovolenkuju prajeme krasnu dovolenku 🙂

rpinguin
3. aug 2010

@neurologia Tak Beus, no chuda, kasli na sk kecy, u nas je Matilda furt bosa, naco kupovat botky, ked nechodi sama od seba. Maxik sice uz chodil v jej veku, ale ja som extremne rada, ze ona je trosku ina v tomto 🙂

A nestraste ma tymi prachmi, ak mam platit 400€ mesacne, tak to ho necham radsej doma, ja si nepotrpim na nejake privatne saskarny 🙂 A ved ked je to skolka od kliniky, ved to hadam nie je sukromna, diky nezajem, cakam na miesto od statnej alebo katolickej, kde je tiez prihlaseny 😀 😀 😀 Sice by sme peniaze na nu mali, ale su to prachy vyhodene do luftu podla mna.

@mammy81 Steffi, ty si ma potesila tymi poplatkami. Uz len cakam, co napise Inga s Dankou a Paula, ti tiez budu vediet presnejsie, ked sa ich to tyka.

paula
3. aug 2010

ahoj holky!
Druhy den skolky za nama. Laurinka uz je tam "Alter Hase" 😉 zustala i pres obed, do vseho se zapojuje. Takze super.

O tech poplatcich se mi ani nechce moc rozepisovat, tady je to strasne slozite. Kazdopadne plati, ze v kazde spolkove zemi a v kazdem meste je to jine. Napr. düsseldorf je bohaty a vsechny deti od 3 let maji skolku zadarmo.

Tady existuje tabulka a plati se (na Jugendamt) podle 3 kriterii - prijmy, doba( do 25hod, do 35 hod a do 45 hod) a vek ditete. Deti pod tri roky se berou jen na cely den a plati 2x tolik nez deti nad 3 roky.
Skoda, ze tu tabulku ted on-line nikde nemuzu najit, jsou to opravdu velke rozdily v castkach, takze se mi ani zadnou konkretni castku nechce psat. Jen myslim do 25 000e prijmu rocne brutto se neplati nic.

Zvlast se plati jidlo - primo na skolku (u nas 40e snidane a obed). Ale jsou skolky, kde si deti snidani nosi a kdyz neobedvaji, tak neplati nic. Nase skolka ma jeste poplatek 15e, za to ze je vyjimecna - ma vice zarizeni a moznosti pro deti nez jine.

Musite si to holky zjistit presne u vas na meste (jugendamtu) jake jsou kde poplatky. nebo primo ve skolce.

Slysely jste, ze v Reinland-Pfalz ted zavedli vsechny skolky uz od 2 let zadarmo?

U nas je docela vtipne, ze jsme se z Düsseldorfu prestehovali do Neussu za nizsim najmem a ted, tim ze v Düsseldorfu poplatky za skolky zrusili a tady se plati, tak nam to ted vyjde v podstate nastejno. 😅

paula
3. aug 2010

jsem to ale jelen, my platime 50€ za snidani a obed. nevim, jak jsem prisla na 40€. posledni dobou jsem nejaka pomatena. 😀

rpinguin
3. aug 2010

@paula Pauli, o R-P viem o tych dvojrocnych a aj to, ze maju skolky zadarmo, nam staci prejst most cez Ryn a sme v Ludwigshafene v R-P, ale aj tak diky 😀

paula
4. aug 2010

Reni, co takhle se prestehovat? 😉

Holky, L. si ze skolky donesla neco v hlave a) vsi, b) pisek. doufam, ze B je spravne. 😉 😀 Dnes jsme dukladne vymyvaly vlasky.

neurologia
4. aug 2010

Ahojte,

pauli
dufam ze to je to B) a cim si jej tie vlasky umyvala?niecim specialnym? a aj si jej ich potom vycesavala-takym hustym hrebenom?

joss sa uz citi lepsie...uz vystraja 😉 a dnes mala taku zabavku..svokrovci chovaju sliepky husy kacky...a vecer ked ich chovaju tak ich pustia na dvor...a oni su cele "happy" a tak sa nahanaju lietaju no hotovy chaos a ak mam pravdu povedat ja som sa zlakla ze chcu na mna zautocit...a joss len velky smiech...
dnes sme boli aj v madarsku v tescu-bola skusobna jazda lebo kupili nove auto a atti sa chcel na nom previezt..a tak sme skocili aj do tesca a aj ked som nic nechcela nakupit tak sme odchadzali s plnou taskou oblecka pre joss 🙂

a ste pridavam fotky mojho vytvoru....ze plienkova torta bol to darcek pre attiho brata s manzelkou ktory ocakavaju prirastok

evinkaaa
4. aug 2010

Pauli - aj ja tiez dufam, ze to je teda B. 😉 A cim si jej vlasky umyla? Neviem, ci poznas, ale ak budes niekedy potrebovat, tak odporucam...
http://images.apozon.de/images/ebay/artikel/743...

Bei - tak uz si uzivate dovosku na sk? Parada... 🙂
Chvalim plienkovu tortu, super sa ti podarila. 😉

evinkaaa
4. aug 2010

@neurologia - bei, si spokojna s objednanymi vecami z peceniahrou? 🙂

neurologia
5. aug 2010

evka
s pomockami na pecenie som velmi prevelmi spokojna...uz som si pripravovala ozdobky na torty a bola som nadsena vsetkym co som si objednala...pretoze vyrabat ozdoby na "kolene" ako na tortach predtym bolo narocne a ani to nemalo pozadovany efekt....
pridavam foto mojich vytvorov stravila som nad tym celu noc-nespala som ale zato zakon schvalnosti fungoval a joss prespala celu noc ako uz davno nie...musela som robit v noci lebo cez den sa pri nej neda...ved vies MMF schne tuhne a ona potrebuje stale asistenciu ale to potom ono...

schatzinkaschatzinko
5. aug 2010

Bei smekammmm naadheraaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 som rada, ze u vas uz lepsie, verim, ze si dovolenku uzijes!!!

este kedysi pred 5 strankami tu bola diskusia o povode mojho manzela🙂) tak je povodom Poliak, ale uz straasne dlho v Nemecku, takze obcianstvo ma nemecke..to mal vlastne hned ako sem prisli.. a teta uradnicka mi hovorila, ked som vybavovala pas, ze A. ma automaticky SK aj De obcianstvo, no cert sa v tom vyznaj...aspon do toho pasu mohla napisat spravne miesto narodenia..musime sa tam trepat znova...

evinkaaa
5. aug 2010

Bei - no krasne ozdobky si urobila. A co konkretne si si odtial zadovazila? Moja minula objednavka bola gelove farby a nejake pachtworky. A teraz si chcem objednat nejake formicky zo silikonu na orchideu, nejake malinke valceky, ked budem modelovat kvietky, potom nejake drotiky a tieto veci na kvietky, dalej chcem tie jemnucke praskove perlete, kedze chcem na maminkinu tortu pracovat so sablonou (stencils), tak aj tu sablonu, funnky abecedu... no pravdupovediac bude toho zasa vela. Ale to vsetko potrebujem na maminkinu tortu, kedze ju chcem na narodky prekvapit. Mam v plane urobit presne tuto:

evinkaaa
5. aug 2010

Aha, este som zabudla dodat....najprv bola naplanovana tato torta pre maminku (ale aj tak ju urobim), ale moj manzel mi asi tak velmi doveruje, ze zvladnem vselico, ze si vymyslel, ze urobime maminke inu tortu. Teda vec je taka, ze maminka dostane od nas na narodeniny küchenmaschine so vsetkym, co k tomu patri (pretoze to si davnejsie zelala a ocino ju musel potajomky uviest do inej cesty, aby si ju nekupila sama 😀 ) a teda ideme sa pokusit vytvorit maminke tortu v tvare küchenmaschine. 😀 Uz som aj neico skusala a aj si vsetko premyslela...tak to neije az take zlozite ako sa to zda. Uz mam nejaky plan, tak teda dufam, ze sa nam to ako-tak podari a ze sa to bude na nieco podobat 😀 . Hladala som nejaku inspiraciu na nete a cuduj sa svete ani na TOM, ani na "flickr" (neviem ci poznas tu stranku, tam su nadherne torticky) a ani vlastne nikde (cez google) som nenasla niekoho, kto by urobil tortu aspon vo forme mixera, nieto este küchenmaschine. Tak sme teda povedali, ze ak to zvladneme, tak budeme prvi 😀 😀 😀

rpinguin
5. aug 2010

@evinkaaa Evi, da sa to biele dobre odlupat od torty? Mne to pripada ako vrchol nezdravosti, za to na ten vnutrajsok by som nedala dopustit, ten musi super chutit. Mne je uz pri pohlade na tie umele cukriky v obchode zle, nieto z nich este nieco vytvarat, co sa ma jest. 😀
@neurologia Bei, ta sova je ozdoba, ci na jedenie? A co znamena Be. Zuzka? A to plienkove cosi si robila cele sama? A ako sa robi ten bocian alebo pinoccio, ci co to tam sedi?

@paula Pauii, no diky, do LU. ma nedostane nikto.

evinkaaa
5. aug 2010

Reni - jasne, ze sa da. Teda ak myslis ten MMF potah... 😉 Ved su niektori ludia, ktorym to moc nechuti alebo sa zda sladke a oni to odhrnu a zjedia iba samotnu tortu. Ja to tiez nejem vzdy, len malokedy... 😀

schatzinkaschatzinko
5. aug 2010

Reni, a potom su taki, ktori jedia len potah a tortu odhrnu🙂)) 😀 😀 😀 😎 😎 😎 😵 😵 😵 😵 😉 😉 😉 😉

paula
5. aug 2010

ahoj, tak to byl pisek. 😉 😀 ufffff. Umyvala jsem normalnim samponem. 😉
Bei, smekam pred tvoji kreativitou.
Ja dnes pracovala ve skolce (naddelavam jeste dny z praktika, kdyz jsem byla nemocna) a meli jsme ve skupine 2 nove deti - tureckou holcicku a ruskeho chlapecka, co neumeli ani slovo nemecky. ☹ no bylo me jich hooodne lito. Ta holcicka jenom plakala, takze za hodinu zavolali maminku a ten chlapecek byl taky dost nestastny. Je to fakt hodne tezke pro deti i pro vychovatelky, kdyz neumi ani slovo.

dania
5. aug 2010

Cauky, teda plinkovy dort je parada 🙂 A Zuzka je urcite Bc, ne Be, vid? Bakalarka, Renco 😉
Evi, teda to je sousto, takovy dort! No at se podari.
Renco, ohledne Tveho dotazu, u nas se plati taky vsude jinak, podle provozovatele. Tam co jde Timmy, v sousedni vesnici, provozuji skolku evangelici a budeme platit cca 90 EUR za 4 hod denne (zadne jidlo, zadne spani). U nas ve vesnici by to bylo cca 250 za 4 hod denne, provozuje obec. Ale ceny se odviji i podle platu rodicu, tohle je maximalni castka.
Pauli, to je asi vazne tezke, pro ty nenemecke deti! No ale fajn, ze jsi v praci, aspon se ti doma nestyska po L, vid 😀
My jsme byli vcera s rodinkou navstivit Ingrid v kempiku u severniho more, spolecne jsme zagrilovali a deti si pekne pohrali. Maly Marcelko je teda kus chlapa!
A kdepak je Janca 😕 uz je zpatky v D?

rpinguin
5. aug 2010

@dania Dani, aha, tak to BC. ma nenapadlo vobec, to je akoze co za titul? Najlepsie je, ked si to niekto nacapi na dvere. Nejake lepsia matura to je mozno 😀 😀 😀 A pri tom mori vas neodfuklo? Nebola kosa? Takze aj 250€ je menej nez 400€, neviem, kde to moja polovicka vycitala.

@paula Pauli, no preto my tie reci delime, aj ked sme dvaja Slovaci doma. Tiez nechcem ten sok mat v skolke na zaciatku. Netrva to sice dlho, ale aj tak by sa mi nechcelo uz po hodine ho ist vyzdvihovavat len preto, ze je nestastny a nicomu nerozumie.
@schatzinkaschatzinko Vieri aha, takze aj taki ludia su? Dufam, ze ty k nim nepatris.

Baby, ozi, otazka. Mate niekto skusenosti s weight watchers? Ake to je, pocujem len chvaly, ale som leniva do nieco takeho ist.

evinkaaa
5. aug 2010

@rpinguin - reni, ja osobne s weight watchers skusenosti nemam, ale moja najlepsia kamoska mi na to hovori same chvaly. Vcera bola akurat u mna a sme sa o tom rozpravali. Je to hlavne o discipline... 😉

paula
5. aug 2010

Dani, no po L. se mi styska. jsem totiz ve skolce v Geheimdienst 😀 😀 😀 Jsem v jine skupine a jinem patre nez L. a nechci, aby zjistila, ze tam jsem, protoze pak by mozna porad chtela za mnou. To by nebylo dobre, ma si zvyknout, ze je tam sama. 😉
Reni, chces zkusit weight watchers? Ja zkusenosti nemam. Myslim, ze kdyz ma clovek silnou vuli, tak to dokaze i sam... ale mozna, kdyz tam chodis a vidis se s jinymi, tak to treba vic motivuje.
Ja chodim pul roku pravidelne na cviceni, ale na vaze se to moc neprojevilo (jen 3,5 kg dolu) ale kdybych tam nebyla prihlasena a nevidela ty funici okolo sebe, tak bych urcite nevydrzela. 😉 😀

dania
5. aug 2010

Reni, a nemate vy to 400Eur za cely den? Nebo taky pul dne?
No na Bc se taky studuje 3 roky a tak se to musi poradne oslavit 😀 Myslim, ze na vetsine Uni v D se ted musi udelat prvne bakalar a pak se muze pokracovat v Mgr studiu...
Pauli, aha, tak to se ti urcite styska, ale nastesti nemas tolik casu o tom premyslet 😉

rpinguin
5. aug 2010

Dani, no chcem cely den, ale aj tak sa mi to zda moc, to ho tam dam potom na pol dna alebo budem mat doma, som zgrlos no. A u nas sa BC. nerobil vobec, sa islo rovno na magistra.

Evi, Pauli, ved prave, vsade len chvaly pocuvam, ale ked mne sa taaak nic nechce robit so sebou, tak neviem. Chodit by som aj tak nikde nechodila, tie tucne zenske a ich chvaly pocuvat nemusim 😀 Da sa to robit aj online.

evinkaaa
5. aug 2010

reni - co mi kamoska hovorila, tak ty na tie weight watchers stretnutia vobec chodit nemusis. To je dobrovolne. Len na zaciatok sa mi zda, ze tam clovek ma ist, akoze sa prihlasit a tam dostanes vsetky "pokyny" a rady a proste cele info o tom. A potom sa uz riadis podla toho a tych tabuliek. Nic viac... 😀 Moja kamoska to robi 11 tyzdnov a schudla 11 kil. Ale stale mi vravi, ze to chce naozaj tvrdu disciplinu a nepovolit. Nieje to obmedzovanie v pravom zmysle slova, ale proste clovek zmeni stravovanie na zdravsie. 😉

evinkaaa
5. aug 2010

Renca - este som chcela k tomu bc. Ved bakalar je aj na slovensku a po obdrzani tohto "titulu" bud studium skoncis alebo pokracujes dalej na mgr alebo ing ci ine. 😉

neurologia
6. aug 2010

renca
ta sova to je jedla ozdoba k torte alebo na tortu proste kde ju umiestnis 😉 a tu plienkovu tortu som robila sama veru 😎 a navod na bociana (sedi na torte) som nasla na nete....
a este k tej potahovke na torte niekto spapa vsetko niekto len vnutro-tortu a potah necha na taniery

evka
no ufff ked som objednavala tak poriadne 😀 ved vies dlho som sledovala na nete (na TOM) co by som asi najviac -najcastejsie potrebovala a podobne spisala zoznam a objednavala...mam kostice,radielko (vies to co robi taky vzor "sitie"), vykrajovacky kvietky aj take mini kvietky so strunkou su krasne,gelova farby,perlotove prachy(biela perlet,zlata) patchwork-kvietky,a take stvorce,funky abecedy velku + malu,kliestiky

joss je riadny milovnik zvierat dnes sme boli u nasich a macky uz z nej mali traumu 😀 nedala im pokoj stale im bola v patach a ked som ju zobrala nech im da pokoj tak bol plac...tak mamca macku chytila nech ju pohladka ...no to ste mali vidiet macka odisla s otrasom mozgu 😀
teraz vecer sme boli u attilovho otca...oni maju vtaciky ...tak joss vysledovala ze ked potrieska po klietke tak zacnu chaosit a lietaju krizom krazom....tak ine nerobila len chodila trieskat do klietky a potom sa smiala na chudacikoch malickych ....

idem ja zalahnut...uz tu strasim sama....ale este som dokoncovala jednu ozdobu na tortu na krstiny....

evinkaaa
6. aug 2010

bei - to si si toho dost objednala. Ale vsetky tie veci ja som uz mala, ja objednavam teraz uz "iba" take drobnosti, co by sa este zislo. Boze, ved ja mam uz tolko tych veci, ze neviem kedy ich vsetky pouzijem... 😀 Ale mozem ti povedat, ze tie male kvietocky (ja mam vlastne 6 roznych velkosti) sa mi veeeeelmi osvedcili, dalej mam tiez bielu a striebornu perlet - ta je tiez nadherna, potom mam taky gel s leskom a ten je tiez suprovy, radielko poznam tiez - myslis to zlte, kde su na vymenu este dalsie dve a robi to vselijake vzory, kliestiky su tiez fantasticke, len musim s nimi viacej skusat, zatial som iba raz.
Tak ti zelam veeela zabavy pri peceni a nech sa ti veselo skusa 😵 A potom dufam, ze hodis foto torticky.

yanni
7. aug 2010

Renci Bc. je teraz na vsetkych Uni na SK. Pred par rokmi to zmenili. Ja somt o mala tiez este bez Bc. rovno na Mgr. Teraz musis najskor po 3 rokoch studia urobit Bc. a potom cakat ci ta prijmu na Mgr alebo ing a potom ta cakaju normalka este 2 roky do konca. moj brasko prave teraz v juni ziskal Bc. a kedze ho prijali dalej na Ing tak samozrejme ide robit aj ing.

Inak ani ja nemam rada tie potahy. No mama umelina. A ked si predstavim, ako tu baby pisali, ze sa to robieva aj u Marshmalows, tak to eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

Renci chces chudnut? No to sa da aj inak. W? a co si???? ved ty si zgrlos a to stoji prachy. Radsej si kup machlatka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dania
7. aug 2010

Wow, tak mame povodne pro zmenu zas u nas v CZ! Teda, je to sila, ted na to koukam v TV, ve Frydlantu bydli muj otec (nastesti na kopci) a vubec netusi, jak se dostane domu, je ted na vikend pryc. Jeho kamaradi maji vodu i v dome. Silnice, mosty znicene, bude to trvat, nez se zivot vrati do normalnich koleji. Beha z toho mraz po zadech, kdyz se clovek kouka na obrazky mist, ktere zna, po takove kalamite...

evinkaaa
8. aug 2010

Caute baby,

vcera vecer som piekla dve malinkate torticky pre kamaratov. Sme k nim dnes pozvani na obed a chcela som nieco priniest. Tak aspon nieco taketo: 😉
Pre vysvetlenie....kamoska je profesionalna hustlistka a kamaratovo najväcsie hobby je varenie, ale take na vyssej urovni, na ktore sa ja vooooobec nechytam (take a´la 5-sterne koch. 😀 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre