Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
10. aug 2011

@leelo, vdaka. 🙂 To je pravda, baby maju vzdy ovela vacsi a krajsi vyber. Ale 92 velmi zhanat nemusim, chuda Matko dedi vsetko oblecenie, moja sestra mu zvykne kupovat nove, lebo ze "vie, aky je to pocit, nosit vsetko po starsom surodencovi".

evinkaaa
10. aug 2011

@deina - a co jej vlastne robili v nemocke? Nejake vysetrenia alebo nieco davali?
Tak si daj.....nazdravie 😀

mooc
10. aug 2011

@evinkaaa jj, jedna ruka kocik, druha trojkolka.. este pridam dnesne foto z prechadzky ja sikovna mamina som totiz aj fotit stihala..
a idem spat, bru noc vam..
@leelo peti, nicky bude jazykove nemehlo ako ja, 4 roky som mala na skole nemcinu "pis ako pocujes", kym mi preplo a potom to zrazu slo.. ale ja som vraj ako dvojrocna ucila deti pri plote skolky basnicky.. a teda nicolas ma od basniciek daleko.. a ma oblubene slovo čapity a uz tyzden skumam co to je a neviem stale.. raz to vari, potom to kresli, potom to vonku videl..

evinkaaa
10. aug 2011

@deina
@mooc - kocky, dobruuuuuuu 😵 😵 😵

mooc
10. aug 2011

@evinkaaa 😵 bru evi

rpinguin
10. aug 2011

@mooc Reni, ze lepky 😀 😀
@leelo Peti, tak mas chlapa ako sa patri, Matilda mala o 10cm menej nez Maxik tusim, cize je chuda a mala (ale stale v norme), takze po kom ona je- neviem 😀 Ozi, mate uz nejake meno prespekulovane?

@janinka25 ty si ta z HD., ci z NRW? Ste dnes naraz dve prisli a romum v tuto pokrocilu hodinu vynechava 😀 Decko zriedkakedy dostanes pred 3. rokom do skolky, v Rheinlad-Pflalz- susedny Bundesland- napr. Ludwigsgafen ma skolky od 2 rokov, ale my v B-W a inde tiez od troch. Dovtedy su to jasle a na ne musis mat velke stastie, aby si dostala miesto pred tretim rokom. A co mas tak naponahlo?

deina
10. aug 2011

@evinkaaa, len vysetrenia, CT, rontgen a primar velmi chcel aj lumbalku, ale ona sa zlakla a nedala suhlas (lebo vraj bolest hlavy mohla byt aj z prasknutej cievky niekde v mozgu) a nejakych testoch potom vysla ta tetania a na rtg bolo vidiet, ze chrbtica nie je vporiadku.

@mooc, no sikovna si. 😅 Misko mal tiez tak jedno oblubene slovicko,ked bol maly - gingi - a to bolo vsetko, kamene, kvety, gastany... a gingovnik bol trojuholnik. To je take zlate, ked deti zacinaju rozpravat.

evinkaaa
10. aug 2011

@deina - uf, a coze ma s chrbticou.....to neznie dobre, ked vravis, ze musia mozno operovat. ☹ V kazdom pripade skore uzdravenie. 😉 😵

petra5258
10. aug 2011

@evinkaaa krasna torticka muzikovi, mnam .-)
Kocky tak dnes som mala posledne stretko s konikovkami z pb a zostalo mi smutno uz chytam cestovnu horucku... a inak je fakt zabava balit sa pri dvoch krpcoch, uz balime od nedele a sme asi tak v polke 😉 bezim lebo nestiham, to len tak som chcela napisat ze zijem 😀 😀

leelo
10. aug 2011

caute, stale upratujem kuchynu.

@evinkaaa evi, fakt pekna torta. my mame tiez vyrocie tento mesiac, mozno mu urobim prazenicu a caj😀 ale nieee, len sa smejem stale na tej diskusii o vareni. ono nieco na tom vyroku bude, ze "chladnicku a jogurt si vie otvorit sam". lebo ked ma chlap opateru a dobru stravu, tak sa potom rad rozmnozuje. vid mna tuto zimu - mala som obdobie vyvarania a vypekania a mam z toho 2.babo 😀 😝

@rpinguin reni, benjamin je na tu 92ku skor do sirky ako do vysky. ale je pravda, ze 86 je mu komplet mala. podla mna bude mat okolo tych 86.
meno nemame! to jedine ma mrzi za dievcatkom, lebo pren som mala v duchu meno vymyslene.

@mooc super fotecky, sak ty stihas aj nemozne 🙂 a som rada, ze plienka zabrala.
co sa reci tyka, to neovplyvnis. kazdy sa narodi iny. ale zasnem nad tym, co vsetko deti vnimaju, aj ked to nevedia povedat, alebo povedia neskor. ben niekedy vytiahne aj po tyzdnoch nejaku prihodu, na kt si spomenie a zacne tu udalost pomenovavat a rozoberat, akoby dovtedy hladal slova a ked ich uz ma naucene, tak spusti. vela veci mu staci povedat raz a on to potom v pravu chvilu zacne opakovat/pouzivat. napr. dnes ked zaspaval, tak stale dokola nieco rozpraval a ja som mu nerozumela. az potom mi svitlo - on vravel gute nacht a k tomu osoby a veci. ja som mu zacala rozumiet az ked mal zasobu vycerpanu a vravel uz haluze ako gute nacht kvetinac a gute nacht golfova rukavica. strasne som sa musela ovladat, aby som nevybuchla. muz vravel, ze pred par dnami mu na dvore povedal vecer sused gute nacht, benjamin, tak asi odtial to ma. mame este krasnu knizku s nazvom gute nacht, gorilla, ale to su viac-menej obrazky. tak si spojil tieto 2 veci dokopy a uz to vie pouzit. uplne zlate to je.
a rano, ked vstane, tak mi najnovsie hovori, dobry den, mama. to sa naucil na slovensku teraz ked sme boli. ja sa vlastne cely den len rehocem na nom.

@petra5258 vy sa stahujete do nemecka? a kamze? asi sme sa tu obisli, ked si pisala. vela stastia a nech sa vam na novom dari. v nemecku je fajn 😉
vidim, ze aj ty mas taky podobne maly rozdiel medzi detmi. tak asi sa to da prezit, ked este zijes.

rpinguin
11. aug 2011

@leelo Peti, ale v pohodicke je ten 17-18 mesacny rozdiel, decko uz nemas take male ako pri rocnom rozdieli (aj ked pochybujem, ze toto sa zenske s plnym kojenim zadari), neziarli to. U nas ziarli skor Matilda ako Maxik, ten ani nahodou, ma to na haku. A za dievcatkom nesmut (ale aj ja by som 😉 ), ono ked su dvaja zdravi, tak je to aj tak naj vyhra, niektore zenske nemozu mat ani to a musia podstupit liecby. Ja by som si to takto vykladala, keby ze je Matilda chalan.
A super s tou recou, ja to tak skoro nepoznam 😒 , u mojich sa rozkecava postupne po druhych narodkach, ale s dudlom v hube sa moc nenakeca a ten momentalne nepusti, takze pech 😀

yanni
11. aug 2011

Baby a vy co tahate nocne? Ja uz mam z vas nocne mory, ze co ma tu za romany cakaju, ked sem rano nakuknem 😀 😀 😀

@rpinguin renci nemozes spat, ze tak skoro buntosis? Inak Maxik kecia dobre, ja mu rozumiem 🙂 Ale zaujimave, na tom jednom videu, kde sa hraju a Matilda vyskakuje z postielky, tak Maxik si somre len po nemecky. Kasl on na tu tvoju Hochslowakisch 😀

@leelo Peti vsak je dobra ta variaca diskusia. Ja sa len rehocem. Normalne fakt podozrievam zenske co su doma, ze maju vela casu, ked sa zaoberaju v nete s takymi prkotinami. Co navarim to bude jest a ked nenavarim, nech si hlada. Ved nic nie je pod zamkou. Taka bola u nas vychova. Som v zivote nepocula a nevidela, ze by otec, ked prisiel z roboty ocakavaöl, ze bude frisch navarene a ze mu mama da na stol.A keby som mala takeho chlapa, tak nech sa rychlo prenauci alebo ide kade lahsie 😀 😀 😀 Aby som ja niekomu sluzku robila. A tu kuchtiacu fazu nespominaj, nie ze to aj mna chyti a bude Lucka. A chlap potom zdrhne, ked zisti, ze ja som taka kucharka ako Renca 😉))) NIe ze by som nevedela varit, ale mne sa nechce, ja ku kuchyni nemam vztah. A ja mam este tu chybu, ze robim vsetko frisch, este aj cestoviny robim sama. Tak si viete predstavit, kolko krat za rok mam cestoviny 😀 😀 😀 😀

@rpinguin Renci inak ja to tiez tak, nemam tlakac, tak to musi ist s tou slepacou aj v normalnom. Ale ja to robim tak, ze navarim na litre a cast vyvaru zmarazim. Tiez bolognese, navarim 100kg a rozporcujem a zmrazim. Potom mesiace len vytahujem z mraziaku. Cize par krat do roka kuchtiace fazy a mam vybavene 😀 😀 😀 😀

yanni
11. aug 2011

@janinka25 tak odpoved si uz dostala, väcsina Bundesländer ma skolku od 3 rokov, ked maju miesto, tak zoberu vynimocne aj od 2, ale to musis mat velke stastia. Jasle su fakticky uz od narodenia, ale casto musis dieta prihlasit este pred pocatim 😀 aby si dostala miesto. V sukromnych az taky problem nie je, ale su mastne.

rpinguin
11. aug 2011

@yanni Kati, no pre zmenu ma horucku Matilda, cez 39,5 som namerala, tak kricala o 6.45, ze chce vodu, teraz tu tancuje na stole, nechapem, co to je za horucku 😀
A ze nudle robis sama? To ti kupovane nechutia, ci ako? A ja teda mojmu naservirujem, ked pride, on mi sam totiz povie: Slniecko, nalozis mi? 🙂 No, tak mu nalozim a je rad, ze ma. Ja som totiz toho nazoru stale, ze zenska na materskej ma kopec casu, kebyze mi za to niekto este plati a ide mi to do dochodku viac nez 3 roky, tak sa ja veru inde nehrabem. V ktorej praci si mozem surfovat, hrat sa, citat, pobehat po obchodoch? V ziadnej 😀

yanni
11. aug 2011

@rpinguin juj to si nejako posuvaju tu horucku. ale ked tancuje go-go na stole, tak to je fajn 😀 😀

Hej sama, mam na to ten pekelny stroj. No tie celozrnne kupenske mi nechutia, tak si robim radsej sama 😉

Ale keby mne tak pekne povedal, ze slniecko, tak by som mu aj ja nalozila, a mozno aj nieco ine este 😀 😀 😀

Jasne ze ma kopu casu, ved to vidis ako zenske tu na konovi vypisuju. A este na take blbe temy, ze ci kazdy den varite. No koniec. Tomu sa hovori, zenska na materskej nie je ausgelastet.

Aaaaaaaaaaaaaaaaaale renci, abgesehen od shoppingov, sa ja v kancli, hram, citam, surfujem, konujem, teflonujem privat, klabosim az ma hlava z toho boli, puijem kafco ako na beziacom pase a este sa idem obcas aj poprechadzat po budove 😀 Len zial jednu nevyhodu to ma, nenavarim, neupracem, neozehlim, neoperiam, nepospim si na obed, juuuuuuj a tie shoppingy ma stvu, tie chybaju asi najviac 😀 😀 😀 😀 Ale co si ja tu privatnych veci povybavujem, na to doma nemam cas, nervy a ani chut. Uz zase premyslam ako idem v sobotu randale robit v pekarni, oni mi normalka 20 hodin nezaplatili za jul. Ved pockaj sefe, dostane jednu na bendzo.

Ozaj. Clausi sa ozval, ze vraj mal pokazeny comp. No kto tomu uveri, je sväty....

rpinguin
11. aug 2011

@yanni aha a telefony nie su, ci ako? Ale hlavne, ze sa ozval 😉
A vidis, predsa len nemas vsetko, to som este kopec inych veci nevymenovala- ako tie domace prace, ktore obcas tiez treba robit, a ktore ty musis po prac. dobe a aj farbenie vlasov, ku kadernikovi akurat nestiham, ale vysedavat niekde 2h sa mi tiez ani moc nechce, kym by to pofarbili 😀 Ved vravim, keby platili, tak berem a este ani o vyvoj deciek nepridem, ale kedze neplatia, poputujem ja niekam od sept. 2012 😀
A mne veru tie tmave nudel chutia moc, ine ani nekupujem.

yanni
11. aug 2011

@rpinguin no ved to, som si aj ja pomyslela, ze ci ma aj ten teflon pokazeny *hahahaha*

Voed to, ze tie domace prace. To len o vikendoch. A to by som ja radsej nieco ine robila, ako prala, zehlila atd. A kadernicku mi ani nespominaj, ja sa k necj uz chstam pol roka 😀 Aaaale uz to necham na SK, dam im zarobit 😉

Taj ja tiez len tie tmave, ale tie kupenske su nejake cudne, tak si robim sama. Ved az tak vela casu na to nepotrebujem. Len ten bordel potom poupratovat, to je na nervy.

datelinka5
11. aug 2011

@evinkaaa pekna torticka,ten vrch je z marcipanu ??mi budeme mat v novembri 20vyr. musim tiez nieco vymysliet 🙂 🙂

datelinka5
11. aug 2011

@rpinguin s tou kadernickou mas pravdu ,ja som naposledy sedela 3 hod. mobil som si vypla 🙂 chalani ma uz sli hladat kde som 🙂 oplieskala som 65 eur ale efekt bol suprovy 🙂 🙂 skoro ma nespoznali,je to sikovna baba a dokonca ceska,ma svoj salon 🙂 🙂 ked idem na nechty tiez tam pobudne skoro 2 hod.ale apson relaxujem a vypadnem do zenskeho svetu 🙂 od tych mojich chlapakov obcas 🙂 🙂 inac navstevujete sa medzi sebou co si tu pisete ??alebo byvate dalej od seba??

yanni
11. aug 2011

@datelinka5 xixxi kadernicka je tema na dlhu debatu 😀

Aj navstevujeme, aj piseme, aj teflonujeme, no proste vsetko. Ako kto.

rpinguin
11. aug 2011

@datelinka5 no sme vsetky dost daleko od seba, ale niektore sa uz aj privatne stretli, ja akurat len s Katkou (yanni), chystam sa na Danielu, ale akosi nam nevychdza cas a uz aj nicka som jej zabudla 😀 Take Mnichovcanky su ale asi vsetky uz postretavane.
A ty si sa taka mlada vydavala?Teeeeeeda 😉

datelinka5
11. aug 2011

@rpinguin no mlada,ale nelutujem 19 som mala 🙂 vela sme toho postihali 🙂muzicka mam mladeho tak si nemam co stazovat 🙂 🙂

rpinguin
11. aug 2011

@datelinka5 ako mladeho, on nebol plnolety, ked ste sa brali?

datelinka5
11. aug 2011

@rpinguin nie nebol 🙂

datelinka5
11. aug 2011

@leelo to mate pravdu baby beratung je suprova 🙂 ja som kuchynu vyberala v Segmüller a trvalo mi to do 13 do vecera kym nezatvarali 🙂 moj vozil maleho po obchode aj napapat sa 2 krat boli(,mal len 6 mesiacov ) nakoniec moj vyhlasil ze on uz nidky so mnou kuchynu nepojde kupovat 🙂 🙂 a to som bola este asi po mesiaci ,ked ju uz mali doviest znovu na 2 hod. sedeni 🙂 ale spokojna som s nou 🙂 🙂

datelinka5
11. aug 2011

@mimkaa2607 ked tak citam ,nasi muzickovia maju skoro rovnaku profesiu 🙂 moj tiez tu bol sam jeden rok a potom som prisla aj s detmi 🙂

datelinka5
11. aug 2011

baby chcem sa este spytat plati i slovenska karta metro aj v nemecku??kedze sme uz v EU 🙂

yanni
11. aug 2011

@datelinka5 Platí slovenská karta aj v inej krajine?
Zákaznícku kartu môžete využiť v 29 krajinách, teda všade, kde nadnárodná skupina METRO Group prevádzkuje svojich 615 samoobslužných veľkoobchodných centier METRO či Makro.
V zahraničnom centre Vám pracovníci zákazníckej recepcie na základe predloženia slovenskej METRO karty a cestovného pasu vystavia jednodennú kartu, ktorá Vám umožní plnohodnotný nákup.

aj ja mam ale som ju v DE za 10 rokov ani raz nevyuzila 😕

amilat
11. aug 2011

@rpinguin tu som Renca, prave dnes som kukla, no my sa asi nestretneme 😝 Ale teraz tu mam mamku do 22. tak navrhni nejaky termin alebo dva, a snad vyjde, lebo ty uz ides prec, ci??? A ja od prveho idem do roboty tak to uz potom ale vobec nie, takze teraz alebo nikdy 😀 aspon raz nech niekoho stretnem z kona a snaaaad raz aj niekedy Katku, ze Kati???
Bea, srdecne blahozelam k narodeniu dcerky nech je mala spokojne a stastne babo, krasne meno ste vybrali 🙂

datelinka5
11. aug 2011

@yanni ved prave aj mi sme tu uz dlhsie a este som neskusala,ale ke dpojdem najblizsie do Mnichova rozhodla som sa ist na nakup 🙂 do metra,apson mrknem co tam maju 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre