Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
16. apr 2012

@zuzkaprofant, dobre, tak to sa mi pletie. 😅 Ale pisali sme si v nejakej reumatickej teme, ci aka to bola, ze?

zuzkaprofant
16. apr 2012

@deina presne ja mam sklerodermiu tak sme si pisali sa mi zda .))) A aj v inych

deina
16. apr 2012

@zuzkaprofant, ano, takze si dobre spominam. 🙂

No bezim varit a cvicit s Matko, lebo takto veru dnes nic nespravim... Pa pa

zuzkaprofant
16. apr 2012

@deina Dobre si spomynas ja prezliekam pradlo mam pauzu teraz , skoda ze prsi a hlasia na cely tt tak trcime doma:(

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant no keby bolo kde. Ale do 3. rokov je sanca takmer nulovat, aspo v nasich koncinach a aj od 3. rokov musis mat stastia. Alebo ak si berufstätig, tak tie deticky maju prednost. Alebo skor povedane, mali by mat prednost 😖

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni no ved to ja som ta posledna skupina bez prace🙂 Ale to je taky kruh zamotany kto ma zamestna ked nemam kde dat maleho ale co uz uvidime drzte palce do konca mesiaca nam maju dat vediet ci ho beru alebo nie 😀
inac ako si sa dostala robit do uradu to je dost tazke ci , mas VS alebo tu si si robila skolu ak to nie je tajne 😉

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant Ono to je vsetko postavene na hlavu. Ako sa tomu nadava, vsetky deti maju od . rokov narok na miesto v skolke? A od 2013 vsetky deti neviem od kolkych rokov narok na miesto v Krippe? Narok ano ale kto tomu uveri, ze aj to miesto hned dostane, tak je velmi naivny. Vela krat ide o stastie. A co su tie lepsie skolky, tak su cakacky.

Tak ja som zacala na SK ale vlastne som si vsetko robila uz tu. Po skole som dala Bewerbung a jednoducho ma zobrali. Take jednoduche co? A keby som bola vtedy uz Nemka, tak by som sa dostala este vyssie. Teraz nachhinein to uz ide tazsie.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni Uz si nemka 😀 no jasne ja viem ze je to tazke do gastra a pod da sa ale vysie u zien tazko a mat stastie, ja som zvedava co budem robit po materskej to som vazne zvedava ais pojdem na dalsiu a potom sa uvidi 😀 😀
a v akom obore robis na urade

kmk11
16. apr 2012

@yanni Kati, robila som si kurz Immobilienmakler, dokonca mam aj gewerbeschein 😉 takze viem, s cim treba pocitat - aj v Maklerbuero som robila - ale to pouzijem ako material do dalsej knihy 😀 😀 😀
no a ak si v Dachau spokojna, tak potom uz len hladat treba 😉 ...ale chapem, ze to nici substanz 🙂
inak za par milionov by som ti vedela poradit jednu vilu (tusim este nie je predana) ...ale je na Ammersee... predpokladam, ze budes mat vyhrady voci lokalite 😎 😀 😀 😀

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant oboje 😀 A ohanam sa cely den paragrafmi 😀 Ozaj a aku mas skolu? no je to zial v poslednej dome uz aj pre ing. dost tazke. ak sa pravdaze nec´hces dat abzocken.

@kmk11 ohje, tak ty tak?No ono je to este nie tak aktualne, tak o 3 roky, ale trosku som sa uz poobzerala, tak asi si potom budem musiet zobrat rok dovolenku, abý som sa nezblaznila.

Jaaaaaaaaaj a co ja budem robit s vilou. Mne staci takych 100 m2, popr. ak by bol domcek, tak do 150 m2 cistej obytnej plochy. A Ammersee je sice pekne okolie ale dalekooooooooooo na dochadzanie. O tom sa budeme bavit, ked budem na dochodku? 😀

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni no polovicny ing som 🙂 Mne je jedno aj co si najdem aj upratovat len aby som doma nebola🙂

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 ahoj, mne az tak nezalezi na tom ostat v mnichvoe, hladame aj v okoli. ale tam to nie je o nic lahsie. ide mi skor o to, ze manzel pracuje velmi vela a tak aby aspon maleho este vecer stihal vidiet. cize do pol hodky od ZOO cca. mm nerobi v zoo ale to je nas vychodzi punkt.

andreapata
16. apr 2012

@evinkaaa ahoj, hladame do pol hodky od ZOO. rada pojdem aj niekde do malej dedinky, len ako dostat nejaky byt to mi je zahadou.

andreapata
16. apr 2012

@yanni tak tak ako vravis, bude to stale zlozitejsie, nieco najst.

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant ved ked si doma a prachy nechybaju, tak si dorob doho ing. aby bol cely 😀 a potom aj nieco lepsie najdes ako upratovacka. Inak take na 400 euracov nie je problem najst. A myslim, ze ani v FS to nebude az taky problem. Len nechod cez nejake Personalleasingfirmen, to je Abzocke, ale bud sa pytaj priamo vo firmach, obchodoch atd. alebo odpovedaj na inzeraty, co su priamo od zamestnavatela.

@andreapata hm to je tazke do pol hodky od Tierpark. To je vsetko este Mnichov. Autom alebo MHD to je vsetko na jedno kopyto. Grünwald predrazeny, este myslim, ze je tam Pullach, tak juznejsie, ale inak vsetky ostatne svetove strany, je este stale vsetko M. Ono mozno su tam nejake mimidedinky, ale tam to ja velmi nepoznam. Da sa povedaz, ze jut takmer vobe. Vsetko ostatne ano, len ten najjuznejsi juh je pre mna velka neznama.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni Zatial si nedokoncujem by ma to vela stalo dochadzat na sk kazdy tt a vies uz mam rodinu maleho to by som nemala ho kde nechat , zatial som spokojna stym taz si dokoncim to sa da stale, a 400eur nie je problem mam to hned len ako pisem nemam kde nechat drobca lebo muz cestuje kazdy den na opacnu stranu mnichova tak ide skoro rano pride neskoro vecer a este skolku nemame ale uz pozerame co by bolo v hod mne je aj jedno ja stale aj tak nieco robim 😀

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant ved ja som myslela, ked budete mat skolku. Ved jasne, ze ked nemas kde nechat dieta, tak nie je nad cim rozmyslat.
Inak a preco SK? Ved si mozes dorobit aj tu. Teraz uz to nie je taky problem ako pred par rokmi, teraz uz aj DE-Uni uznaju vela zo zahranicneho studia. A co mas vlastne, bakalara?

kmk11
16. apr 2012

@yanni nuz ja uz iba zvazujem, ci nie je prilis zivotu nebezpecne, vydat knihu o praktikach maklerskych 😎 😀 😀 😀 - ale na zber informacii to bola zaujimava skusenost - nuz ale teraz sa snazim venovat vlastnym projektom, a kedze som v zaciatkoch, tak az cas ukaze, ci som sa spravne rozhodla 😅
a pamatam si, ze si chcela hladat o par rockov neskor ... ta vila i tak nie je pre nas pozemstanov - ma tusim 15 izieb, vyzera ako zamok a na pozemku je i potok s mostikom 😵 iba keby si planovala pracovat dalsich 200 rokov 😀
@andreapata ale do pol hodky od ZOO na bicykli ci aute alebo MVV? ono je to podstatna informacia aj z ktorej strany - ja byvam nad ZOO, ale ked sa chcem s MVV dostat ku thalkirchenovskemu vchodu, tak mi to tiez trva presne tolko, ako ked tam zbehnem peso 😉 autom som tam za 5 min - byty v inzeratoch maju niekedy i zaujimave ceny, ale treba naozaj hladat 24 hodin denne a vediet odhadnut, co je dummy prispevok - nuz a ina vec je, ak najdes, ci aj dostanes... a zalezi casto i od toho, ako sa prihlasis na inzerat - moja byvala sefka uz podla odpovede triedila zaujemcov do skupin A,B,C - C islo automaticky do kosa 😖

yanni
16. apr 2012

@kmk11 no len vydaj, mozno aj zbohatnes z tych poodhalenych maklerskych praktik amozes si kupit tu vilu. Inak ty brdo, 15 izieb? A to by mi naco bolo? To potom uz aj so sluzobnictvom. Ja nestiham gruntovat ani len tych mojich par m2. A potok? No v ziadnom pripade. Aby ma zozrali komare? 😀 😀 😀 😀
Ty pocuvaj, a ako sa mas na inzerat spravne hlasit? To by ma fakt zaujimalo, aj ked ja to uz ani nepotrebuje, ja zahlasim, ze som Beamtin a je to vybavene 😀 😀 😀 Inak ja som nikdy nemala problem, kazdy byt, co som chcela, som aj na prvy sup dostala. Inak ked som brala moj terajsi, tak som gleichzeitig bola obzriet aj iny a ten by som tiez dostala. Cize ja nemam o byty nudzu. Ten druhy bol sice o stovku lacnejsi ale stary a bez TG a len s balkonom, velky zhruba rovnako, tak som sa samozrejme rozhodla pre lepsie aj ked drahsie. Na tych par Kröten nezchudobniem

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 jaj prepac, vidis vobec ma nenapadlo, no ta pol hodka autom, to by slo, lebo tym ze ja somna materskej tak moc toho naozaj s malym nepotrebujeme ihrisko, par kamosov a ked niekam chceme ist tak mvv to isti. ja by som sla aj dalej ako tu pol hodinku, ale manzel uz raz robil v starnbergu, kam cestoval tych 50 minut a so zapchami aj viac a nevideli mse ho skoro nikdy, ked pridiel uz sme spali a ked sme sa prebudzali uz odchadzal a tomu by som sa chcela vyhnut. to nie je ziadny rodinny zivot potom. a mas pravdu, ked aj najdes nemusis dostat, teda vacsinou ani nedostanes. bytov je menej (tych bezahlbar) ako zaujemcov takze sanci ubuda.

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 no aj man by zaujimalo, ako sa chovat a hlasit, aby to neslo rovno do kosa. aj ked vacsinou ked poviem, ze mam dieta idem tam rovno. podla coho si makleri vyberaju? co povedat? ci radsej nepovedat nic?

kmk11
16. apr 2012

@yanni nuz aj u mojej sefky sa Beamte dostali automaticky bez mihnutia oka do skupiny A - to znaci Besichtigungstermin isty 😀 - dalej mali dobre karty ti, co hned ked klikli na inzerat so zaujmom o dalsie informacie, pripojili ku prvemu kontaktu aj zakladne informacie - nieco ako Bewerbung, atd, atd - no a nakoniec rozhodovali hlavne sympatie 🙂 - vela ludi totizto pri prvom kontakte napise iba: mam zaujem, mohli by ste ma skontaktovat alebo nieco na tento sposob - ale su i taki, co uz maju skusenosti, ze dostat v Mnichove byt je takmer zazrak (na taky dobry inzerat sa okamzite do troch hodin prihlasilo asi 100 zaujemcov, do 7 dni ich bolo i do 200), a tak poslusne predom posielaju cele litanie a vsetky mozne odporucania - to posobilo na moju sefku - ale do C skupiny sa dostali i ti, ktorych prijem nebol aspon trojnasobkom Miete 🤐

kmk11
16. apr 2012

DIEVCATA !!! prave dorazila kniha - 7 obrovskych kartonov a 26 kg - predpokladam, ze muz ma dorazi, ked to vecer uvidi 😵 😵 😵 ktore ste to mali zaujem??? potrebujem sa zbavit minimalne troch kartonov!!! ja som to povodne vyratala na mensi obsah ... heeeelp

deina
16. apr 2012

@kmk11, mozem aj ja jednu? 😅

zuzkaprofant
16. apr 2012

@kmk11 aka je to kniha a v nemcine ci slovencine🙂

renatad
16. apr 2012

@kmk11 aj mna by zaujimalo ako spravne sa hlasiť na inzerát, nakolko po týchto článkoch sme s 2 deťmi bez šance nájsť niečo naozmálne v M 😅 no tak asi strávime prvého pol roka po hoteloch ak nie aj rok či viac 🤐

kmk11
16. apr 2012

@deina nechces radsej 10? 😀 samozrejme, Dani 😉
@zuzkaprofant v slovencine - moje zazitky spred 18 rokov 😵 , ak chces, poslem ti link na ukazky 😉

renatad
16. apr 2012

@kmk11 než som napísala som sa dozvedela 🙂

yanni
16. apr 2012

@kmk11 vidis, ved ja viem preco som Beamtin 😀 Nie vazne, ono je to ako Freibrief. Akesi Zauberwort. Aj Banka, ked som sa pytala na Grundschuld, vsetci aki ochotni 😝 Uz zrazu ani nikoho nezaujima, ze si viac-menej Ausländer. Fakt je zaujimave, ze takemu statnemu skor daju Kredit ako niekomu, co sice vela zaraba ale ten Job nie je taky isty. Uz ´si ani u statu clovek nemoze byt isty. My mame strasne vela Angestellte, normalni zamestananci, tych mozu vyrazit ako aj vo freier Wirtschaft. Beamte uz vymieraju.

kmk11
16. apr 2012

@renatad ok 😉 to boli take tie najzakladnejsie informacie v skratke - ku dalsim by som si musela sadnut ku svojim materialom a prelistovat nimi 😉

@yanni veru, ak sa znovu narodim, budem BEAMTIN - cestne pionierske 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre