Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzkaprofant
16. apr 2012

@rpinguin Ako myslis konkurentku 😀 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - kati, vies aj mne povedalo uz neskutocne vela ludi, aby som napisala knihu. Mne sa totizto snivaju take story, ze king to moze zabalit. Ale vazne 😀 Niekedy uplne bludy, ale davaju zmysel a do detailov premakane. 😀 Ale ja nemam to "basnicke crevo" co mas ty 😀 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@rpinguin - renca ja som geissenovcov raz pozerala, teda lepsie povedane, nechala telku, nech si ide a popri nej zehlila. No to je uz fakt taka kravina na n-tu 😀 😀 😀 Ktovie, ci je geissenka fakt taka sprosta, alebo to iba hra 😀

kmk11
16. apr 2012

@evinkaaa Evi, tak by sme to mali dat dokopy 🙂 ...hm, zeby pisanie story v cukrarni, ked budeme miesit cesto, ty budes rozpravat - ja mam skvelu pamat - doma zapisem 😀 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - alebo diktiergerät vo vrecku a ides 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
16. apr 2012

@evinkaaa neee, geräty sluzia na zakrpatenie mozgu... pamat treba trenovat 😎 😀

rpinguin
16. apr 2012

@zuzkaprofant tie gramaticke chyby som myslela, slova NEVYDIET alebo SPOMYNAT sa len tak casto nevidia

rpinguin
16. apr 2012

@kmk11 ja som sa na tu tvoju knihu doteraz nehlasila, sice zaujem by bol, ale nie je cas, tak aby si si nemyslela, ze sa hram na ignoranta. Mne to Katka v maili pretlmoci 😉

inac zeny, Matilda dnes 1x v skolke na cely den, adaptacne 2 tyzdne skoncili minulym piatkom, nechapacky, revy ziadne- len same chvaly, mam to ja zazracne decka 😉 😵

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - mas pravdu 😉 Tak budeme trenovat mozog a nechame fantazii freien lauf 😀

@rpinguin - mas ty ale zazracne decka. Tak ale to je super, aspon mas o starost menej. A ty co teraz planujes, ked mas decka cely den v skolke? 🙂

zuzkaprofant
16. apr 2012

@rpinguin jaj ja som expert na to, sa ospravedlnujem ked to niekomu oci taha🙂) 😀 😀 😀

kmk11
16. apr 2012

@rpinguin tak pockaj... to bol oznam pre tie, co mi napisali, ze by mali zaujem 😉 ja nikoho nenutim, to nie aby sa tu omylom zacala takato fama sirit 😀 len som dala oznam, aby dievcata vedeli, predtym, nez ma muz zachlosti 😀

rpinguin
16. apr 2012

@kmk11 ved ja nic nehovorim, len mam pocit, ze som asi jedina z tych, ktore tu chodia castejsie, nedala ziadny feedback na tuto temu, tak preto som to mala potrebu vysvetlit, zaujem by aj bol, ale chut nie je 😀

rpinguin
16. apr 2012

@evinkaaa co planujem? no karieru 😀 😀 😀 ale nie, nieco male by som brala, bud Teilzeit alebo aj na 400€ by mi stacilo, lenze nieco najst, co by sa dalo aj pekne obalit do CV je v tychto koncinach priamo nemozne, takze neviem, ale zasa taka zufala, aby som isla kdesi vybalovat do Lidlu kartony nie som 😀

zuzkaprofant
16. apr 2012

@rpinguin radsej budes doma ako ist do Lidla kartony vybalovat to vazne 😀 podla mna kazda praca je dobra ako doma sediet a cakat kym deti pridu domov. muz neivem ja by som brala vsetko ako doma sediet 😀

liana111
16. apr 2012

Ahojte 🙂 chcela by som vás poprosiť o radu. Chceli by sme sa presťahovať do Nemecka a prihlásiť si tam trvalý pobyt. Čo tu musím vybaviť tu na SK?Myslim ako to bude s občianskym, odhlásením sa a tak.. Ďakujem vám za každú radu

(na našich SK úradoch som sa už informovať bola, dobre že ma neposlali niekam... 🙄 )

niccky.z
16. apr 2012

@zuzkaprofant no to viem ked tam bude manzel uz mat pracu ja si budem hladat priebezne.
Mam uz odpracovanych dobrych 6 rokov a posledne 2 roky na seniorskej pozicii tak snad si nieco najdem

andreapata
16. apr 2012

@evinkaaa dakujem si zlata.

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 prijem trojnasobkom miete v mnichove, kde za 2 izbovy byt chcu pomaly 900 eur a trojnasobok zarobi kolko ludi? boze je to deprimujuce

andreapata
16. apr 2012

@renatad myslim, ze vam dost pomoze manzelova firma, ktora sa za vas zaruci, to nebude take tazke. ale co my smrtelnici bez znamosti?

yanni
16. apr 2012

@andreapata preco, takych je dost, napr. moja malickost 😕 😕
Ale co ja viem, 2izbovy? Vy chete ist kolki do 2i? Ved to je malo. Hlavne s dietatom je 2izbak malo. A 60m2 mam napr. ja sama a niekedy si myslim, ze aky prdienec. Len na väcsi by som uz potrebovala ak Putzfrau. Ja nikdy nestiham 😨 😨 😨

rpinguin
16. apr 2012

@andreapata tak smrtelnikom bez znamosti a bez dobreho vynosneho jobu by som radila zmenit lokalitu 😀

yanni
16. apr 2012

@rpinguin
@rpinguin
@rpinguin
@rpinguin Renci ale si to vystihla. Tak to potom bude dobre zapadat, smrtelnik, bez znamosti, bez jobu a v sch....lokalite.

rpinguin
16. apr 2012

@yanni Carmen nepozeras? Mne sa nechce, pozrem si zajtra v klude online 😀

andreapata
16. apr 2012

@yanni no ja by som chcela minimalne 2,5 izbovy, ale ak to do 10 mesiacov nezozeniem budeme nuteny vziat
vpodstate cokolvek ine aj mensie, kam mam ist na ulicu s dietatom? manzel ma svoju pracu rad, bavi ho, ale nezarobi trojnasobok najmu 3izboveho bytu, bohuzial. vysli sme z jeho platu doteraz, tak musime aj dalej.

andreapata
16. apr 2012

@rpinguin zmenit lokalitu a byt bez prace? to tiez nie je bohvieco?
baby to vasi manzelia fakt tak vyborne zarabaju? ak ano zavidim.

yanni
16. apr 2012

@rpinguin CArmen, kde?

yanni
16. apr 2012

@andreapata manzelia? Aki? Ja manzela nemam, ja sa musim sponzorovat sama 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
16. apr 2012

@andreapata hej, ratala trojnasobok miete - pretoze aj pre nu to bolo vzdy riziko, nechcela niekomu do bytu nastahovat Mietnomadov 😒 a inak je naozaj dost ludi, ktori si i taketo nieco mozu dovolit - ja som mala v podstate tiez dobry plat, ale smolu, ze som bola Steuerklasse 5. 😠 ... dobre je sa zoznamit s nejakym maliarom bytov - ti maju casto najcerstvejsie informacie, kde sa bude niekto stahovat, ktory byt sa uvolni - alebo chodit vencit psa - tam sa taketo veci tiez pretriasaju 🙂 inak toto boli tipy, ktore nam dali na Maklerausbildung 😉

yanni
16. apr 2012

@andreapata ale zase mat robotu, makat a aj tak nic nemat? Tak to tiez nie su bohvie ake vyhliadky. Tak to potom sa maju Hartz IV besser. Byt im zaplati stat, dostanu 364 e na hlavu, deti samozrejme podla veku, prislusnu ciastku, ked sa nieco pokazi, zase zaplati amt alebo im kupia nove atd. A vylihuju v posteli do obeda, nenamakaju sa a maju viac ako normalne pracujuci clovek.

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - mas pravdu. To by teda urcite vyhra nebola, keby si dostala niekde inde byt, ale potom ziadnu pracu nemala. Hm.... Ale aj niekde az tak daleko (kedze tu asi chcete ostat kvoli manzelovej praci, vsak?) by to nebolo ruzove. Uz z toho hladiska ako pises, ze sa nebudete vidiet casto a aj tie vydavky budu teda vysoke a potom sa to v podstate vyrovna, ked zoberies byt drahsi, ale v blizkosti. Hm, no nieje to jednoduche.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre