Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
16. apr 2012

@andreapata no s tym trojnasobkom som ja pisala o svojej sefke... vies kolko maklerov je takych, co im je jedno, koho kam nasackuju? a viem, ze sa daju zohnat i relativne cenovo dobre byty, len naozaj musis mat/ist cez Vitamin B 😒

yanni
16. apr 2012

@kmk11 ze vencit psa. To je dobreeeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 Tak u mna pes nehrozi. Ja mäsko akurat tak na tanieri. Dufam, ze ma nejaky Greenpeaci nezlyncuju.

yanni
16. apr 2012

@kmk11 Kati, ale byt Beamtin 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

andreapata
16. apr 2012

@yanni to viem, skor som myslela mamicky na materskej. teda jeden prijem v rodine.

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 no a nie je tiez urcita istota, ze budes platit najom a ze teda pre to urobis cokolvek aby si to zaplatila a neletela z bytu, ked mas dieta? ved nikto nechce ostat s dietatom bez strechy nad hlavou. ja fakt neviem, co robia rodiny, ktore nemaju tolko penazi.

kmk11
16. apr 2012

@yanni no vencenie psa naozaj zabezpeci pristup ku zdroju bohatych informacii - ale na druhej strane, ja uz som tu i strasne dlhu dobu, mam co-to preskakane a odrobene, a uz aj tie vitaminy B v zasobe za tych 18 rokov ... takze ja uz sa na mnohe veci pozeram cez skusenosti z minulosti a ta bola dost ina oproti dnesku ...

andreapata
16. apr 2012

@yanni no veru je to tak ako pises, obcas mam pocit ze v tejto krajine sa neoplati byt vydata a zit peknym rodinnym zivotom, kde sa manzel stara. ked zaplatime najom a vsetko co k tomu patri ostava nam 400eur na jedlo, plienky, mvv, spielgruppe... nevravim ze nic nedokazem usetrit, ale velke prachy to nie su.

andreapata
16. apr 2012

@evinkaaa ved to ked zoberiem byt dalej, lacnejsi, aj tak budem musiet dat bud na benzin alebo cestovne, takze sa to ci chcem ci nechcem navysi.

yanni
16. apr 2012

@andreapata ono si to treba premysliet, ci ten jeden plat utiahne 3-4 krky. Nie dieta za kazdu cenu a potom vyplakavat. V prvom rade ide aj tak o dieta.
A ano, tu su väcsinou baby, co muzi bez problemov uzivia celu rodinu z jedneho platu.

yanni
16. apr 2012

@andreapata
@andreapata no tak zo 400 e by som nevyzila ani ja sama a nie to este traja. A to ja som este da sa povedat dost sporovliva, Ani eln ten posraty iphone nemam, vsak Renci-pingi 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
16. apr 2012

@andreapata tak to ste dobri, ked zo 400€ dokazete este aj usetrit popritom vsetko, co si spomenula. A vy ste kompletne v Mnichove, ci v Pezinku, ci ako to je, ked v pase mas Pezinok 😕

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - u nas napodobne. Sice ostane nam urcite uplne v pohode, ale vydavky mame tiez neskutocne vysoke. Ale my platime velmi vela, co sa tyka zabezpecenia sa do buducnosti, aby sme to potom mali lahsie.

Presne, koniec koncov je to to iste, ci budes byvat blizsie a drahsie, ako ked dalej a lacnejsie. Rozdiel nieje ziaden. 😉

andreapata
16. apr 2012

@yanni cize inak povedane, kym nemas prachy nemaj dieta?

yanni
16. apr 2012

@andreapata
@andreapata takto ti poviem, ked nedochadza, tak musi aj mamicka naklusat do prace. Ono sposob sa vzdy najde ako prist k peniazom.

rpinguin
16. apr 2012

@yanni iphona my nespominaj, este stale ho nemam, ale cakam nan....uz mi bolo dokonca povedane, ze ho dostanem, ale ked pride pätka, ze mozem mat 4s- lenze, ked pride 5, tak chcem mat ten najnovsi samozrejme 😝

andreapata
16. apr 2012

@rpinguin sme v mnichove, v obergiesingu momentalne. v pezinku mam trvaly pobyt.

kmk11
16. apr 2012

@andreapata no vies, na to su v Nemecku urcite zakony, cize z bytu neletis hned ... a tu dobu, co mas, aby si tam ostala, sa majitelia bytu trasu, ze im ho prave Mietnomadi do posledneho srobika rozmontuju ... stava sa vselico - oni ked ta nepoznaju, tak nemaju vlastne ziadne zaruky -ale i keby ta poznali, ono sa v zivote tolko veci moze udiat ... pozri, neviem, akym sposobom hladas byt - ale zisti si, v ktorych novinach kedy vychadzaju inzeraty na byty, hned rano o siestej nabehni do stanku a vytacaj privat - ja ked som robila v tej Immobilien firma, musela som tiez obtelefonovavat - a i napriek tomu, ze makleri maju zly Ruf, predsa som niekolko Zusage ziskala - cize ty ked pojdes ako privat, tak by si mala nieco zohnat - dokonca aj byt, kde nebolo dieta problemom som zohnala... nepoznam tvoju taktiku, ani co hovoris ludom na telefone, ci ides len cez maklera...

andreapata
16. apr 2012

@yanni no ja by som velmi rada sla do prace, ale kam s malym? jasle nemaju miesta, sukromne si nemozem dovolit, rodicov mam na slovesnku,c ize babka dedko 0 bodv, ako mam ist niekam aj len na par hodin? vezmem maleho so sebou? az take jednoduche to nie je

rpinguin
16. apr 2012

@andreapata tak trvaly pobyt mam aj ja v Ziline tiez a 18 rokov tam nebyvam 😀

@kmk11 tak byt majitelkou bytu, tak neviem, ci by som sa potesila, keby mi niekto volal hned o 6.15 ohladne bytu 😀

yanni
16. apr 2012

@andreapata
@andreapata ked nevie clovek dieta zabezpecit, tak radsej nie. Ono tu myslim niekde na konovi uz bola taka diskusia. Nejde len o to ako a co teraz ale aj o buducnost. Zial uz nezijeme ako za komacov, teraz sa musis o svoju buducnost a Altersvorsorge postarat sama. Stat ti takmer nic neda, ak vobec bude niekdy na dochodky. Lebo aj ked sa deti robia, tak väcsinou nemaju robotu aby na dochodky svojich rodicov zarobili.
Popripade ked nedochadza, hladat lepsiu robotu.

andreapata
16. apr 2012

@kmk11 presne to robim uz 5 mesiacov a neprestanem, ci makler ci privat volam volam, ale ono sa postasti raz, nevzdavam sa. asi to chce len cas a stastie.

yanni
16. apr 2012

@rpinguin
@rpinguin
@rpinguin ty si ako ja. Ja som povedala, ze android, ale com dalej tym viac ma pali ifooooooooon ale ked uz tak 5. Ta ma prist v maji. Ale ako sa poznam, ani ta 5 nebude. Boze ani tuto radost si nedoprajem. Som ja blba co? 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - neboj, ten spravny cas pride. Este ma napadlo, ja sa spytam dobrych kamaratov (maju immobilienfirmu), ci nemaju v ponuke tu v mnichove nieco na prenajom. 😉

andreapata
16. apr 2012

@yanni tak pockaj pockaj, svoje dieta si zabezpecit viem. to ze ty zo 400 eur nevyzijes, este neznamena ze to nie je dost penazi pre niekoho ineho. kazdy ma ine naroky a nemyslim si ze dieta mozes mat len ked zarabas okolo 3000 eur. to by teda vela ludi deti nemalo. moje dieta ma vsetko, co potrebuje a aj viac. nic mu nechyba. to, ze je problem zohnat byt este nie koniec sveta. zozenieme, a aj ked mensi, vystacime si.

yanni
16. apr 2012

@andreapata
@kmk11 tak tam bude nejaky iny Haken. Asi v tom budu 3 ludia na 2izbak je vela a asi aj maly plat. Ja keby som mala byt prenajat, tiez si tam nepustim hocikoho. Ono na jeden byt je tolko zaujemco, ze si VErmieter moze vyberat. Hlavne ked je ten byt v dobrej lokalite, pekny....

kmk11
16. apr 2012

@rpinguin tak ja nikde nepisem, ze o 6:15 😉 kym som vsetky inzeraty presla, vytriedila, zapisala do nasich formularov (aby som vedela cielene klast otazky), tak uz urcity cas ubehol - lenze ti poviem, vies kolko ludi presne vie, co ich bude ocakavat, ked daju inzerat na byt do novin - bud im to nevadi, alebo v urcitych casoch vypnu telefon 😉 a mnoho mi hned na telefone povedala - jee, dnes ku nam volaju ludia uz od siestej... 😉
ja viem, ked my sme dali inzerat na immoscout - to bolo neskutocne ako vyzvanal telefon a mobily ... a teda par zakaznikov mat pri sebe, tak ich uklepem kladivom 😠 😎

andreapata
16. apr 2012

@evinkaaa ty si poklad..vdaka

kleopatris
16. apr 2012

@kmk11 ahojky, sorry, ze sem tak vtrhavam, len ked sa mi hodi 😀 ale citam, ze mas nejake skusenosti s imobiliami a par vitaminov B atd. 😉 nepoznas naaahodou niekoho v Poingu? alebo ty Kati @yanni? Chceme kupit dom v Poingu, ale nejak sa to tiahne a stale vraj Poing nevydal Baugenehmigung a uz sme z toho troska nastvati....a aj som citala, ze mate nejake tipy coho sa vyvarovat a na co si davat pozor, tak by som nieco uvitala 😅 😵 dakujem moc kraaaat

@andreapata podla toho co pises, by si mala urcite narok na Sozialhilfe, ci jak sa to vola, ze ti bude stat prispievat ten rozdiel k statnym jaslam 😉 ked splnate platove podmienky, tak mas narok a okrem toho si mozes 4000cky odpisat z dani za Betreuung...ale jasne, ze najprv musis tie peniaze mat, aby si mohla tie jasle zaplatit 😒

mooc
16. apr 2012

bry vecer vospolok

yanni
16. apr 2012

@andreapata ja som ale nepovedala zabezpecit v tomto momente. Clovek musi mysliet aj na buducnost. Zial mam to kazdy den na stole, ono je to uz Berufskrankheit.
A preco sa musite vlastne vystahovat. To ste mali byt len na cas, ci ako? Ved ked clovek plati najom, je poriadny a majitel si nezmysli, ze ten byt potrebuje wegen Eigenbedarf, tak takych Mieter by bral kazdy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre