Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
20. apr 2012

@mexico_16 - myslim, ze v tejto oblasti tu nemame nikoho 😖

nicky11
21. apr 2012

yanny zas ma nemusíš sudiť tak prísne...samozrejme že nehladam informacie len na koňovy ,vačšinu veci som si už naštudovala ale je predsa ine to počuť aj od niekoho kto tam žije a prešiel si tým,nemyslím si že je zle sa opýtať 🙂 v nemecku som bola zatial 1 krat v živote,nemám predstavu ako to tam funguje.Ine je prečítať si oficialne informacie a ine sa naozaj spýtať niekoho kto tam žije.Priatel by chcel už do mesiaca odísť,ale asi nepojdem hned sním,je to na mňa moc rýchlo,potom za ním aj s dcérkou prídeme.Priatel ma pracu priamo v Bremene ,tam mame aj rodinu a bývanie,tak tam by sme asi zostali.aj ked je to strašne velke mesto ,nakolko teraz žijem s rodičmi na dedine budem si musieť zvyknuť..no uvidííme.dakujem vám teda maminy zatial 🙂 🙂

saska.t
21. apr 2012

@nicky11 Ja zijem kusok od Bremen... 😉

kmk11
21. apr 2012

@nicky11 Katka to s tebou mysli dobre, ona len vzdy tak zhurta od srdca hned na jazyk 😀 😀 😀 a samozrejme jedobre sa pytat, len niekedy clovek nestastne sformuluje niektore otazky - myslim, ze ohladne vybavenia zdravotnickeho, potravinarskeho a pod si vobec nemusis robit starosti - zhananie skolky, neznalost nemciny, nove prostredie, ina mentalita - to uz su ine veci, ale myslim, ze prave vy uz vdaka rodine mate vela veci zlahcenych 😉

alice107
21. apr 2012

@nicky11 ahoj,napisem ti na ip.

nicky11
21. apr 2012

@alice107 no jasne napíš budem moc rada za akýkolvek postreh alebo radu či informaciu 😉

yanni
21. apr 2012

@mexico_16 -zial nik ☹

rpinguin
21. apr 2012

@yanni inac som sa preorientovala, ja ako fan a odoberac Stiftung Warentestu mam nastudovane testy smartphonov, cize mienku som zmenila a chcem Samsung Galaxy S2 😀 Iphone je sice kult, neni take velke hovado tehelne ako Samsung, ale okrem kamery ma akosi vsetko lepsie a stoji o 2 stovky menej, takze juchuuuuu

yanni
21. apr 2012

@rpinguin renci a co som ti vravela? Aj ja cem ten S2. Uz niekedy v decembri som prehadzovala v rucicke ten biely. Krasa. A uz aj trocha zlacnel ;.)

rpinguin
21. apr 2012

@yanni tak ideme kupovat? ale vyzorovo na iphone nema aj tak, ale neva, dolezite su predsa tie parametre. Inac treba davat pozor, ci je to i9100 alebo novsi i9100G, ten s tym Gckom je horsi, ale zasa castejsi v predaji, takze sa treba pytat, ono ani sami ti Händleri nevedia, co predavaju 🙂 Za kolko si videla ty? Ja za 415.

mammy81
21. apr 2012

Cavte drzky ako mate?? 😀 😀 😀
@rpinguin
@yanni ja mam samsung galaxy s plus a som maximum spokojna 😉 manzel ma iphone4 a vravel ze keby mohol vzal by si radsej samsung 😉
@evinkaaa ako sa dari???
@mooc preco stoji ten pas u vas az tolko??? ja som dala Amelie asi pred tromi tyzdnami spravit a dala som za to 13 eciek 😒

evinkaaa
21. apr 2012

Caute. 😉
Aj ja sa pripajam k skupine samsung galaxy patracim 😀 . Najprv som uvazovala nad htc-ckom, kedze tiez je skvely, ale ten ma manzel a rozhodla som sa pre galaxy a nelutujem. Ma vsetko co potrebujem a co nema, tak to nepotrebujem 😀 😀 😀
I-phone by som nechcela uz len preto, lebo ze "kult". 😠 Nein, danke!

@mammy81 - ahoj steffi. Dik, mam sa fajn. Inak "habe ich nichts neues zu berichten" 😀
A ty? Ako sa dari s malou? 😉

rpinguin
21. apr 2012

@evinkaaa kult nekult, mne by pasoval k macu pekne 😀 😀 😀 ale co uz, aj 2 stovky su peniaz pekny, takze tak, no a dorazili to tie testy, cize znamka 1,8 🙂 a Testsieger.
HTC maju o nieco horsie kamery a akku. Evi, ty ho mas tiez v hotovosti a ziadne zbytocne zmluvy, mas Congstar, ze? Tak to chcem aj ja, mesacne platit len tych 13€ za surf flat 1000.

evinkaaa
21. apr 2012

@rpinguin - reni, ved ja viem. Ty si taka "jablkova" 😀 😀 😀 😀 😀
Ano, ja som kupovala v hotovosti a mam cez congstar, ako som uz spominala. Je to dobry tarif, som spokojna 🙂

rpinguin
21. apr 2012

@evinkaaa Evi, inac tehla je to riadna, uz skoro ako ipad 😀

evinkaaa
21. apr 2012

@rpinguin - ale i-phone nieje teda o nic mensi. 😀 Mne ako tehla vobec nepripada. Mne sa praveze desing i-phonu vobec nepacil. Ale to mozno aj kvoli tomu, ze ja mam voci vsetkym "apfel-produktom" averziu 😀 😀 😀 😀 😀

mooc
22. apr 2012

@mammy81 steff aj u nas stoji kinderpass 13€ 😉 ta druha suma je pre normalny pas

iii
22. apr 2012

baby, ja som si kupila samsung za 15 eur, ktorym sa da telefonovat, pisat spravy a ma budik, a je perfektny, prezil aj pad (hodenie) do zachodu, bol prejdeny laufradom viackrat, no neskutocny kusok....to bola investicia mojho zivota! ozaj, co je to smartphone?

kmk11
22. apr 2012

ja som tiez z tych, co nosia so sebou iba handy ako modny doplnok 😀 strasne tym rozculujem svojho muza 😀 nikdy sa ma nevie dovolat - ale ja tvrdim, ze to mam naozaj iba na nudzove situacie... ostatne ma nezaujima 😎

zuzkaprofant
22. apr 2012

ja zboznujem jablka🙂) Mam dve pre istotu 😀 😀 len mi jedno treba dat opravit lebo drobec mi zablokoval 😠

yanni
22. apr 2012

@rpinguin Renci neviem kedy budem kupovat. Ja sa uz pripravujem od vianoc a este stale nic 😀 😀 😀 😀 A ceny som od vtedy uz nesledovala. Akurat co viem, vtedy stale nieco cez 5 stovak. Ale ti fakt neviem povedat, ci to bol ten s tym geckom alebo bez. A aky je v nich rozdiel?

Inak jaaaaaaaa bych taky to jablicko, ale ket si tych 7-8 ostovak predstavym. Ved to je tretina mojej Malta-Reise 😠

@kmk11 hihi to si ako ja. Ja to mam tiez len na nudzove. Ja ho z tasky nevytiahnem ako je den dlhy. Ale dobry budik to je 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Inak zajtra som v p. od troch, tak ak budes mat cas, budem robit po tebe Ausschau 😀 😀 😀 😀 😀 Spoznas ma bez problemov, hladaj tu co je najhlasnejsia, ma najväcsiu hubu a najviac kecia so zakaznikmi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nooooooooo a nic nerobi, len postava. Ja patrim k inventaru 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
22. apr 2012

ket=ked 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Pre pani ucitelku Buzerantsku z Buzerantska 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
22. apr 2012

@yanni Kati, ty si vyberas dni, ked ma nas junior vzdy nejaku aktivitu 🙂 ale muz mi prave tvrdi, ze ho moze ist vyzdvihnut - ak sa na tom nic nezmeni, dobehla by som 😉 - dokedy si tam? - pretoze judo nam zacina o stvrtej v Grünwalde, tak predpokladam, ze do piatej by som mohla stihnut prist ku tebe 😎

rpinguin
22. apr 2012

@yanni ket+ predstavym= 😕 😕 😨 😨
citaj tu: http://www.chip.de/artikel/Test-Samsung-Galaxy-...

mooc
22. apr 2012

@iii 😝 ja viem co je smartphone.. ale ja take ani nechcem.. nepotrebujem byt stale online.. 🙂 mam uz 6 rokov mobil a to som ho zdedila po mm (on ma novy najmenej 2x do roka) aaaaaa uplne najlepsie na mojom telefone je, ze baterka mi este aj takomto zrelom "veku" vydrzi najmenej 10 dni.. 😝 nemam dovod ho menit a to by nas novy nestal nic, lebo my mame mobily firemne..

baby, nicky sa odplienkoval sam, zo dna na den - vo dne aj v noci.. 😎 a zvazujem, ze zajtra ho este nedam do skolky kvoli tym parazitom.. pockam, kym nebudu uplne prec..

yanni
23. apr 2012

@rpinguin Renci ved sa uz nerozculuj. Ja pri pisani po SK uz ani nerozmyslam. No kedy ja potrebujem slovencinu. A necvicim ju ani pri citani bulvaru na nete ako ty 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inak dik za link, kuknem v kancli ak budem mat cas. Nejak mam v poslednej dobe perno, uz mi to ide na nervy, ziadne sukromne veci v kancli nestiham, normalne ma to se....

yanni
23. apr 2012

@mooc Reni aj ja mam moj uz 6 rokov a funguje. Len uz zacina nejak strajkovat 😠 Pomaly si uz mosim poridit novy. Ak ked, tak hned nejaky mensi luxus. Len co ma serie, ze tie smartfony, tie lepsie, su take hebeda.

No sikovneho ty mas junaka 😉 Ozaj a ako si budes ista, ze sa tie zvieratka uz odstahovali? Ja a ta moja paranoja. Ja by som sa musela presvedcit sama ale ako? 😠

yanni
23. apr 2012

@kmk11 Noooooooooooooooo ja si to sice tie dni vyberam, tento tyzden som ani nechcela, lebo mam fofry, neviem ako to vsetko postiham, aby bolo vo stvrtok alles porobene, ale maju tam jednu tehotnu a ta je teraz na chorej, tak som povedala, ze OKi, vynimocne v Mo-Tag.

rpinguin
23. apr 2012

@yanni Kati, takze si kupime, ok? A dame do toho congstar surf flat za mesacne 12.90€, telefonovanie a smsky ja moc nepotrebujem, ale volanie a pisanie za 9 centov je tiez super, to nema ziadny pausal. A velke to je, ale zasa ja ani moj terajsi po vackoch v gatiach nenosim a do bundy sa zasa zmesti vzdy 🙂
Do kabelky si mobil nedavam nikdy.
A neospravedlnuj sa necitanim, bulvar citat nemusis, staci, ze som uz ja taka posahana, ty si pekne odbornu literaru v slovencine studuj, ty by si v tom bulvari este hadam horsie chyby pochytila ako robis sama :-P 😀
Tak vela elanu do noveho tyzdna s vela casom pre privatne veci 🙂 Ja idem na shopping do EF. 🙂 , ked odsikujem mladych do skolky 😵

yanni
23. apr 2012

@rpinguin Renci ani ma nestvi. Taaak bulvar citam, obcas, ale po nemecky 😀 😀 😀 A co by som ja prosim ta robila s odbornou pravnickou literaturou v slovencine? Mne staci bohate ta nemecka 😉
No ja budem kupovat urcite. Ale este neviem kedy. Asi niekedy v lete. Teraz nemam na to cas. A tie tarify si musim este pokukat. Ja tiez netelefonujem, obcas nejaka ta smska, internet tiez nemusi byt, ved ho mam vlastne vsade, ale keby bol tak by som ho samozrejme pouzivala 😀 Ja mam o2o, kolko prevolam tolko platim. A platim tak euro mesacne 😀 😀 😀 😀 Ja by som tiez potom brala len nejaky minitarif na surfovanie. Co ja viem, musim este riadne kuk, ked to bude aktualne. A tiez tie ceny tych mobilov. A kde si nasla za 415?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre