Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
1. máj 2012

@evinkaaa uzi si to 😉

deina
1. máj 2012

@evinkaaa, stastnu cestu a peknu dovolenku. 😉

deina
2. máj 2012

Caute, tak sa mi zda, ze kedysi davno ste spominali nejaku dobru stranku - e shop - odkial ste objednavali elektroniku? Nepamatate sa niektora na to, co to bolo? 😅

yanni
2. máj 2012

@deina keine Ahnung. amazon.de????

rpinguin
2. máj 2012

@yanni zena, kde si? na amazone elektroniku? 😀 😀 😲

@deina myslis nejaku slovensku, co som sa ja pytala na notebooky? dostala som tipy, ale neviem, co to bolo 😀

yanni
3. máj 2012

@rpinguin no ja neviem o akej stranke sa debatili. Tak ja nijaku elektroniku nekupujem, mna amazon napadol len, ze ja tam vela kupujem. Dokonca aj kable, motorovy olej, filtre a ine veeeeeeeelmi potrebne veci.
Ale ak SK stranky, tak tie uz ani ja neviem. Musela by som zase braskula pootravovat.

kmk11
3. máj 2012

@yanni a ty uz si spat? 🙂
@deina neviem, na co to potrebujes, ale ja som napr minule kupovala fotak cez amazon - asi mesiac som pozerala stale dookola - az sa tam ako zazrakom jedneho dna objavila ponuka toho modelu, co som ja chcela a vdaka nej som usetrila tusim 300 euracov - no a ti oficialni predajci, co ponukaju, tam maju i svoje webove stranky, takze mozes hladat takouto metodou

kmk11
3. máj 2012

@deina naklikni si, co potrebujes http://www.amazon.de/Haushaltsgeräte-Hausgeräte... ak vies, co chces a nepotrebujes to okamzite vcera, tak sa oplati vyckavat na svoju prilezitost ;)

deina
3. máj 2012

Nie, nie slovensku stranku... ono to bolo strasne davno, tusim ju Evka spominala alebo Reni (@moooc), nevadi. 🙂 Pracka sa nam pokazila, tak kukam, aku a kde kupit, ci len tak skocit trebars do Saturnu, alebo cez net skusit...

kmk11
3. máj 2012

@deina pozri si test a potom vyberaj http://www.test.de/Produktfinder-Waschmaschinen... 😉

deina
3. máj 2012

Idem popozerat, ale ja nemam nejake velke poziadavky, len ze musi byt plnena zhora (aby boli tlacidla mimo Miskov dosah 😅 ) a musi mat program na rucne pranie, co ma snad takmer kazda pracka.

kleopatris
3. máj 2012

@rpinguin moj mm objednava vsetko cez amazon, aj elektroniku 😉 aj telku objednal aj radio a podobne somariny... 😀

rpinguin
3. máj 2012

@kleopatris fakt? no my zasa vsetko z nejakych elektronickych shopov, ono jasne, ze amazon ma asi vsetko, ale potom asi to, co sme chceli my- notebooky, tv, dvd player sme vzdy "odniekadial inakial" (jezis, to asi nic slovenske nebude, co? 😀 😀 😲 , ale ekvivalent ma teraz v rychlosti nenapada 🙂 )

inac nedavno chcel muz do roboty na prezuvanie crocsy, tak som objednala z amazonu a smrdeli ako tchor, tak isli spät, taky humus naftalinovy som uz dlho necuchala 😀 tak sme nakoniec objednali u colorway.de

inac aj mobila som si objednala v nejakom shope a nie u amazonu, aj ked tam ho mali tiez, ale nebola som si ista popisom

rpinguin
3. máj 2012

@deina Dani, co je program na rucne pranie? To ani nepoznam, nejaka novinka?

yanni
3. máj 2012

@rpinguin Renci a ja som si myslela, ze som asi take mizerna gazdinka ako ty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale program na rucne pranie poznam. To ma teraz asi kazda pracka. Moja bude mat na Vianoce 8 rokov, takze ziadna novinka to rucne pranie. Inak to rucne pranie sa "da urobit". Jednoducho vypnes zmykanie 😀

rpinguin
3. máj 2012

@yanni ako vypnut zmykanie? ved ked dam program, tak sa pracka zapne a vypne sa, ked je skoncena, teda vypnem ju ja, ale ked doperie, tak ja otvorim dvere. A naco je taky program dobry?

deina
3. máj 2012

To je len taka blbosticka, aby si nemusela nic prat v rukach. Dobre na haklive veci...

rpinguin
3. máj 2012

@deina ty peres nieco v rukach? ved to sa da aj v pracke, ja tam teda dam vsetko do nej 🙂 a teraz uz ani na farby nehladim, odkedy mi katka poradila ten trik s tymi papierikmi, ci handrickami, ci co to je 😀

yanni
3. máj 2012

@rpinguin Renci, ja som si tvoju pracku neobzrela, ale pockaj, nabuduce okuknem. Ono mas program ale ten program sa da aj prisposobit ako ty chces. Mne sa napr. da vsade regulovat otacky zmykania a da sa to zmykanie aj vypnut. A inak to je riadna blbosticka to rucne pranie, ja to nepouzivam. V rukach tiez nic neperiem, ja hadzem vsetko to toho pekelneho stroja, ved naco je ta pracka. Inak moja mama volakedy za onych cias prala napr. vlnene veci v rukach. Ako stara pracka vypustila dusu, kupila si este pekelnejsi stroj ako mam ja a tiez uz vsetko perie v pracke. Len k vlnenym veciam nesmies dat avivaz, lebo sa ti zbiju, jedno aky program si navolis.

A ozaj, velmi to nepodcen s tymi vreckovkami, tak biele a cervene som este neskusala. Len ak nejaky pasik bol, tak to hej, ale priamo nejake cervene tricko k zvysku bieleho pradla som este nehadzala. Inak Ja mam len dve farby, tmave, ako napr. rifle, cierne veci atd. a svetle. A svetle je u mna vsetko, co nie je velmi tmave 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Obcas, ked som si nie ista, tak tam hodim tu vreckovku, uz len koli cistemu svedomiu 😀 😀 😀 😀 😀 A nic sa nepofarbi a nemam ani zadubene pradlo.

deina
3. máj 2012

@rpinguin, nie, neperiem v rukach, ale bojim sa to tam dat len tak, niektore veci, tak radsej nech tam to rucne pranie je.

Inac papieriky pouzivam aj ja, vsetko dokopy, super vec. 😅

rpinguin
3. máj 2012

zeny, co sa pri vas clovek nauci, o existencii tych papierikov som do minuleho tyzdna nevedela vobec 🙂

@yanni Kati a to tam je napisane, ze Handwäsche? To by som predsa videla, ale nevidim tam nic podobne a nejake cisla 1400 a 600 mam aj ja, to budu asi tie otacky zrejme. Ty mas inac vyrazy, ze sa vlnene veci zbiju 😀 a nemas zadubene pradlo 😀 😀 😀

@deina a co to napr. je? ja viem akurat o podprdach, ale aj tie sa daju dat do pracky.

yanni
3. máj 2012

@rpinguin renci ja tam nemam nic napisane, ono je to len taky obrazok vanicka a v nej ruka. A vo vysvetlivkach je to rucne pranie. Tiez mam napr pranie v szudenej vode, to je len nakreslena hviezdicka, ale kto by uz pral v studenej vode, vsak.No a s tymi otackami, to aj ja mam cisla od 500 a este preskrtnute otacky a pod tym gombik a ked ho stlacas tak si mozes vybrat ake chces otacky alebo aj bez zmykanie, cize to preskrtnute.

A zeno, to sa u nas tak rozprava, to si este nepocula?Ja spisovnu slovencinu neovladam 😀 😀 😀 😀 😀

A inak, vsetko sa da prat v pracke. Ja uz som aj koberec, topanky. Radsej sa ani nepytaj co vsetko 😀 😀 😀 😀 😀

deina
3. máj 2012

@rpinguin, mm ma napr jeden kasmirovy sveter, ktory by sa mal prat rucne, tak ten periem len na hentakom jemnom programe. Jeden som mu uz znicila, ked som ho supla na bezny program s ostatnymi vecami. 😅

deina
3. máj 2012

@yanni, koberec? 😀

yanni
3. máj 2012

@deina tak ja tiez kasmir periem na vlne. Ale nie na rucnom pranic. Jednoducho navolim vlna a je to. Tekuty perwoll a ide sa.

Jasne ze aj koberec. Ale nemysli si, ze najaky 5x5 m. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 To je taky comu sa tu nadava Brücke a este v chodbe mam tak 2x2 metre alebo tak nejak. To ja vsetko hadzem do pracky. Podprdy, vlnu, hodvab, paperovu bundu atd. Ja sa s tym neseriem.

kmk11
3. máj 2012

@yanni koberec pri pohlade na vlnu zjemnie, podprda sa pri pohlade na koberec vedla seba vystuzi ...atd... 😀 😀 😀

yanni
3. máj 2012

@kmk11 noooooooooooooooooooo ked sa to hodi dokopy tak mozno hej 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
3. máj 2012

@deina - ahoj dani. Dakujem pekne. Asi mysis www.redcoon.de Ci? Aj Peti som ju poslala a hned v ten den tam nakupila a velmi si pochvalovala. Ja tak isto. A to uz dllhe roky. Elektroniku jednoznacne tam. A my odtial vlastne mame aj spotrebice, telku a taketo veci. Redcoon vlastne patria k Saturn-u a viem, ze sa da, ze ak nieco na redcoon-e najdes za nejaku cenu a pojdes s tou cenou do najblizsieho Saturn-u, tak ti to za tu cenu predaju. Aj ked ju tam maju mozno vyssu. Velakrat odskusane a kedze tam mame kamarata, co je Abteilungsleiter, tak nam tieto infosky povedal. To ale vela ludi nevie. Ved aj odkial 😀

Baby, dakujem vam pekne. Mali sme a aj mame nadherne pocasie. Vcera bola polhodinova burka, ale fakt ze nic moc. Hrmelo, akoby malo prsat rok a prsalo vsudy vsetkeho nanajvys pol hodinu. Ale dnes troska viac. Ale aspon to sparno "zmyje" a dobre to padne.
Nestiham vas citat, kedze mame vela "prace" a radosti a vselijake aktivity. Precitam si vas, ked prideme zasa naspät do de. Majte sa krasne.

lenka2411
3. máj 2012

@deina mall.sk

yanni
4. máj 2012

@lenka2411 hihi dobre. Mylis, ze Danke sk-stranka pomoze? No pracku si asi nebude davat posielat do DE. Ale inak za mna, diky za link, idem porovnat ceny 😉

Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, mne sa nechce do Amtuuuuuuuuuuuuuuuu. Nach dem Urlaub ist vor dem Uralub.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre