Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
12. júl 2012

@rpinguin http://www.amazon.de/Schmuckbaum-Schmuckständer...
ine som nenasla, ale zadaj si Kettenhalter aus Holz, alebo Schmuckhalter 🙂

atinkaa
12. júl 2012

@rpinguin cauki som sa bala ze tu bude len sami zapad a skoncim ako dederonka samojedina 😅 😕
som rada ze nem 😉

kmk11
12. júl 2012

@rpinguin tak mohla by som sa spytat na nasej detskej farme 🙂 tam majstruju rozne veci z dreva - len neviem, ako su na tom s casom 😉 tieto veci robil Michael v dielnicke:
http://drobizg.webnode.sk/pre-sikovne-rucky/pro...
Kreisel, vtaciu budku, svietnik
aj velikansku piratsku lod tvoril tamojsi stolar

atinkaa
12. júl 2012

krasne veci nielen drevene sa daju najst tu
http://www.etsy.com
http://www.sashe.sk/
http://www.fler.cz/

a asi by som aj googlila v poradi ako som to tu dala 😉

evinkaaa
12. júl 2012

Cauko kocky.

Tak po dlhsom case sa ozyvam aj ja 😀. Sem-tam som si vas precitala, dobre, ze ste vela nepisali 😀

@kmk11
@rpinguin
@iii - vdaka za pochvalu torticky. 😵

@oli1104 - vdaka. Ano, modelovala som vsetko sama. Ja davam na torticku iba veci, co sa daju spapat. Nic umele 😉

@misiatko999 - Miska, tebe dakujem za taku peknu objednavku. A kludne sa ozvi aj nabuduce. Velmi rada ti nieco nove upeciem. 😉

Vitam novu tvar @atinkaa 😉. Kde v ddr vlastne si?

Nejako je to tu v teme v poslednom case tiche... Asi ste pomaly po dovolenkach, vsak?

@rpinguin - renca, skusala si ohladom toho, co hladas, pozriet na dawande? 😉

rpinguin
12. júl 2012

@kmk11 jemine Kati, ved to je hruza, co si mi tam nasla 😀 😝 zasa googlit ja viem az moc dobre, sedim za compom predsa cely den a na Spielplatzi na mobile 😀 A som myslela, ze ty osobne to robis.
Mne sa to, co som ja davala link asi najviac pozdavalo. Asi si to necham poslat na SVK, ked tam budeme. Viac ako 15€ za taky kram nedam.

@atinkaa diky za ochotu, ale nic som v tvojich linkoch nenasla 😕 Inac ono tu mame Mnichov zastupeny najviac, kocky si myslia, ze inde v Nemecku ani joby nie su 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝

@evinkaaa Evi a co ta skolila choroba? Uz je vsetko ok? Na dawande som nic nenasla ☹

evinkaaa
12. júl 2012

@rpinguin - renci, ved zajdi obcas na nejake kunstmarkty a najdes tam prakvapujuco krasne veci. Oplati sa 😉
Dik za opytanie, ano vse ok 😔 .

rpinguin
13. júl 2012

@evinkaaa no koncom augusta tu mame akurat taky Mittelalterfest, zeby som tam pokukala? Ale ako sa poznam, tak to ja uz davno predom nieco poriesim, sa mi nechce dlho cakat a ine tu nic nemame 🙂 V auguste ideme (ja skoro po dvoch rokov) na SVK, tak aj tam pokukam.

@atinkaa tak do CZ/SK teda nic nebudem prevadzat, sa mi nechcu citat podmienky zasielok do zahranicia 😉 A ani ma tam akosi nic nezaujalo.
Povodne som myslela, ze na Amazone nieco najdem, ale tam len same plechace, by som sa bala, zeby mi to vsetko skorodovalo 😀

kmk11
13. júl 2012

@rpinguin no ja som nemyslela, ze mas priamo to zobrat - ale ako dokaz toho, ze som si dala namahu 😀 na Tollwoode, tom zimnom, byva jedna drevarska firma, ktora robi zaujimave veci (nabytok a doplnky), len uz nemam bohuzial ich vizitku 😒 sak si zmajstruj nieco sama, ved si sikovna to slovenska deva 😝 😀

kmk11
13. júl 2012

@rpinguin co mate vlhky byt? 😝 😀 😀 😀

bustik
13. júl 2012

Ahoj holky, jdu k vám pro radu. Jedeme ke tchýni do Německa na dovolenou a potřebovala bych poradit nějakou zábavu pro skoro 4letou. Tchýně bydlí v Günzburgu - Bavorsko. Vím jen o Legolandu a v městečku je vnitřní herna. Poradíte? (safari, velké venkovní hřiště, zámek s prohlídkou pro děti...)

yanni
13. júl 2012

@bustik ved sa opytaj tchyni 😀 V zapadakove ako Günzburg poznam tiez len Legoland ale urcite tam bude aj nieco ine pre deti, ved aj tam ziju rodiny s detmi, ktore musia aj z casu na cas zabavit, nie? 😉

bustik
13. júl 2012

Yanni - to je právě kámen úrazu, ona neporadí - když už tak najde nějaké pivní slavnosti, nebo do města a hlavní program je, kde se najíme - zábava pro Kristýnku jako blázen 😖 . Když jsem hodně otravovala tak našla právě to kryté hřiště. Zkoušela jsem hledat na internetu, ale nic kloudného jsem nenašla (nemluvím německy - takže hledám jen na českých stránkách). Samozřejmě to nemusí být přímo v místě - tak +- 100km. Asi 130km jsem se dívala, že je Bodensee - tak jestli jste tam některá byla, nějaké zkušenosti... Vždycky líp poradí někdo "místní" s podobným zaměřením (děti) 😉
@yanni

rpinguin
13. júl 2012

@yanni ty moc nemudruj a daj maila 😀

@kmk11 vlhky byt 😀 nie, len som citala zopar recenzii.....ono zbastlovat by som aj nieco hadam vytvorila, len by sa mi muselo chciet 😲 😝

@bustik ved sa nestresuj, poriesis, ked budete tam, ci to si chces kazdy den predom planovat? A zasa velku rolu hra aj pocasie, tak si mozte kazdy vecer urobit plan na druhy den a vybavene 🙂 a Nemecko ma plno zabaviciek pre decka, dokonca aj DDR, ked ma clovek auto a fantaziu 😉

mooc
13. júl 2012

@kmk11 to u nas ale mesto za pomoci dobrovolnikov organizuje

mooc
13. júl 2012

@bustik ak chces atrakcie pri bodensee, tak google.. 😉 pripadne napisem s cim mame my skusenosti (len letim pre prcka do skolky, tak neskor) a na ako dlho idete na dovcu? 😝 a co konkretne chces, kupanie, turistiku, spielelandy?

yanni
13. júl 2012

@bustik tak to mozes rovno aj v Mnichove kuknut,tu je toho pre deti vela.

deina
13. júl 2012

@kmk11, dakujem, to je mile, urcite by sme radi niekedy sli, ked bude pekny vikend (teda pekne pocasie). Vy tam chodite kazdu nedelu? Kde to je? A co je to vlastne za farmu, normalne taka, ze bauernhof?

atinkaa
14. júl 2012

@rpinguin sak sa nic nedeje...ja som dala linky do plena ak sa neujali tak nist 😉

kmk11
17. júl 2012

@rpinguin no ved zacni nieco bastlovat a mozno u seba objavis skryte rezervy 😀 😀 😀
@mooc aha, tak toto je tusim taka medzinarodna akcia - upozornila ma na to znama a oni to tusim prvykrat spoznali vo Viedni
@deina nuz ja mam sluzby rozdelene este s jednou dalsou zienkou - minuly mesiac bola niekde sluzobne mimo, tak som chodila vacsinou ja - ale oficialne je to tak, ze jeden tyzden ona, druhy ja a prazdniny po dohovore - tento vikend som bola ja, ale "plavali sme vo vode ako prsalo ... za dva tyzdne idem na Sk a potom by som mala mat sluzby na konci augusta 😉 Na FB mam odtial video 😉 ved mozeme dohodnut 😀

deina
17. júl 2012

@kmk11, ok, mozeme. Koncom augusta by sme mali byt naspat zo SR. 😅

kmk11
20. júl 2012

najneskor 10.9. sme i my spat 😀 ved sa potom dohodneme 😉

evulik22
20. júl 2012

Ahojte , mam este len 2 mesacne babo, ale uz ma zaujima ako je to tu so skolkami v Nemecku vseobecne, zatial sme vo Franfurkte 2 roky urcite potom nevieme, chcela by som dat maleho do takej kde prevladaju nemecke deti kvoli nemcine, alebo potom do anglickej kde pokracuje na anglickom lyceuu aspon vo Wiedni poznam francuzske lyceum,
a ako sa k vam vobec spravaju nemecke maminy? aj v skole...... v rakusku to je pohoda,

philipha22
21. júl 2012

@evulik22 ahojky, mozem sa spytat si pri Frankfurte am Main???

philipha22
21. júl 2012

@verule80 my byvame 30 min. od Frankfurtu a najomne na mesiac mame 1000€ skolka 120€ + 85€ strava...

evulik22
22. júl 2012

philipha22@ ahoj, dakujem ze si sa ozvala, ano byvam vo Franfurkt am Main, v Niederrad, hladali sme dlho, aj my sme taky bytik do 1000 eur hladali, ale vyzerali hrozne, spinave, aj okolie nebolo pekne, a teraz sme nasli konecne tento ma len 81m2, mame zahradu a je tam zelen okolo, zatial staci , potom mozeme hladat väcsi,skolky su platene aj statne?
Budem rada ak nas prides navstivit, rada by som tam mala nejake kamosky 🙂

evulik22
22. júl 2012

@philipha22 v mojom prispevku to zneje ako keby sme uz byvali 2 roky vo Fr, myslela som ze sa tam stahujeme teraz a predbezne budeme 2 roky... 🙂

verule80
24. júl 2012

@kmk11 Moc dekuji za webove stranky na pronajmy! Jsem se koukala a diky tomu, ze je to asi 150km od Franfurktu tak to nevychazi spatne. cca 600-700EUR

Porad teda jeste vahame zda do toho jit. pockame do zari. Ja pracuji na castecny uvazek a vypada to, ze se bude rusit cast firmy ve ktere pracuji, tak to by byl veliky argument pro to tam jit.

@philipha22 Diky za info o cenach za bydleni a skolku. Za tu skolku to neni spatny. I kdyz teda by jsme to asi ten prvni rok neresili. Diky tomu, ze holky neumi slovo nemecky, tak jsem si rikala, ze bych je pripadne dala do skolky az ten druhy rok...

rpinguin
24. júl 2012

150km od Frankfurtu, to ja som 220 od Frankfurtu, to je tiez nieco podobne, nie? 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre