Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
10. feb 2013

@benyse Ahoj, nie som v EF., som juho-zapadne odtial, ale viem, ze su tam kazdy posledny piatok v mesiaci v jednej ceskej krcme stretka Cechov a Slovakov. Bola som tam vsehovsudy asi 4x, potom mi vzdy nieco do toho prislo a nechcelo sa mi. Posledny vlak mi ide o 22.30 a kebyze idem autom, tak nemozem nic pit, takze ani tak, ani tak 😀
Inac dlho tu nezijem, cosi vyse roka, ale uz som si zvykla, ale ja si zvyknem asi vsade 😀 uz sa mi odtialto ani nechce. 🙂

janasofie
10. feb 2013

nejaka maminka v okoli Stuttgartu.Byvame cca 15 km od stutt. vo Waiblingene snad sa niekto najde 🙂

janinka25
10. feb 2013

@janasofie ahoj ja som vo Schwetzingene

demi82
11. feb 2013

Ahojte prave čitam ze v nemecku nie je povinne ockovanie. Ako ste to riesili s ockovanim ? Nas maly bude mat tri mesiace prisli sme za manzelom pred tyzdnom. Tiez som sa chcela spytat ci neviete o nejakom slovenskom alebo ceskom pediatrovi fungujucom v okoli mnichova??

scho
12. feb 2013

@demi82 Neviem, nakolko su tieto udaje aktualne, ale mozno ti nieco z nich pomoze...
http://www.germany.cz/mkportal/modules/wiki/ind...

deina
12. feb 2013

@demi82, neviem o ziadnom slovenskom alebo ceskom pediatrovi... podla mna hladaj niekoho, koho mas v blizkosti. Nebudes predsa cestovat cez pol mesta s chorym dietatom. Ockovanie, to je na tebe. Ak povies, ze nechces ockovat, tak ta necakaju ziadne sankcie. Neznamena to, ze ta nikdo nebude prehovarat, avsak konecne rozhodnutie je len a len na tebe. Ja som nedala stvrtu hexu, meningokoky a MMR tiez nie. S prijatim do skolky problem nebol, len si poznacili, ktore ockovania chybaju.

aadrika
12. feb 2013

ahojte, 3 tyzdne byvame v Kirchheime pri Mnichove a hladam nejake Slovensky alebo Cesky na pokec a spolocne prechadzky s detickami 🙂 Ja mam 5.mesacneho synceka, tak dufam ze sa tu niekto najde 🙂

kleopatris
12. feb 2013

@aadrika ahojky, my sa stahujeme v auguste/septembri do Poingu, tak to bude kusok 😉

aadrika
12. feb 2013

@kleopatris jaj, skoda ze az v lete 🙂 tak daj potom vediet, to naozaj nebudeme mat daleko 🙂ty mas 2-rocneho synceka? a teraz uz tiez zijete v nemecku?

kleopatris
12. feb 2013

@aadrika teraz sme v Mnichove a maly bude mat buduci tyzden uz tri 😵 Kirchheim je celkom pekny a velky ze?

aadrika
12. feb 2013

Tak Mnichov tiez nie je daleko od nas, aj ked ja nie som este velmi mobilna s malym...ano Kirchheim ma milo prekvapil, je to tu super pre zivot s detmi, aspon co som zatial mala moznost zistit...vsade same detske ihrisko, cyklocesty a je to tu aj kludne a vsade sa rychlo dostanes... a ako dlho zijes v Nemecku? my sme sa prestahovali za manzelovou pracou, ja zatial "bojujem" s nemcinou, ale ked som v uzkych pomoze aj anglictina 🙂

deina
13. feb 2013

Ak poznate nieco silne, ucinne proti bolesti hrdla, sem s tym. Nieco bezne dostupne v lekarni. Auuuu... 😝 😝

kleopatris
13. feb 2013

@deina ja mam doma velmi dobre vysokokoncentrovane salviove kvapky na kloktanie a tie su fakt super, len neviem ako sa ta firma vola 😝 ale skus sa popytat v lekarni. Velmi dobre umrtvuju bolest a aj zapal s nimi rychlo prejde, len boli dost drahe, ale zase su cisto prirodne 😉

aadrika
13. feb 2013

@kleopatris Tak Mnichov tiez nie je daleko od nas, aj ked ja nie som este velmi mobilna s malym...ano Kirchheim ma milo prekvapil, je to tu super pre zivot s detmi, aspon co som zatial mala moznost zistit...vsade same detske ihrisko, cyklocesty a je to tu aj kludne a vsade sa rychlo dostanes... a ako dlho zijes v Nemecku? my sme sa prestahovali za manzelovou pracou, ja zatial "bojujem" s nemcinou, ale ked som v uzkych pomoze aj anglictina emoticon
Včera ve 21:24 • 1 dítě • Odpověz • Pošli IP •

9021helena
14. feb 2013

Hladam byvanie Minchov a okolie do 20 km tak 2-3 izbovy byt nevie niekto o niecom?Budem vdacna

adel22
14. feb 2013

@kleopatris ale pozor ak dojcite- tieto kvapky zastavuju laktaciu!

kleopatris
14. feb 2013

@adel22 diky za Info, Ale ja uz chvalabohu nedojcim ;)

kleopatris
14. feb 2013

@9021helena Kolko si pripravena platit mesacne najom? ;)

9021helena
14. feb 2013

@kleopatris tak aby nas to nezrujnovalo 🙂))ale nie tak do 800 eur

saska.t
14. feb 2013

@9021helena fuha tak taky maly najom som v Mnichove este nevidela, je to vobec realne?

yanni
14. feb 2013

@9021helena tak za tie prachy do 20 km nic nenajdes. A uz vobec nie 3izbovy. Iba ak Bruchbude. Tych 800 € ja warm alebo kalt?

kleopatris
14. feb 2013

Moja suseda sa ide teraz stahovat do minidvojizbaku za 950 tusim a novostavba, Hirschgarten.

adel22
20. feb 2013

Baby, potrebujem z Nemecka potvrdenie, ze som neobdrzala ziadne porodne v DE? Vyzaduju to na urade prace, soc. veci a rodiny v SR pri uplatneni naroku na porodne a ten prispevok k prispevku? Vdaka

mirka0703
20. feb 2013

@adel22 ahoj, ja som len napisala cestne prehlasenie ze som nic nepoberala a to stacilo....

adel22
20. feb 2013

@mirka0703 Vdaka🙂

djgatta
22. feb 2013

ahojte, zije niekto v ingolstadte a okoli?

saxanka84
22. feb 2013

@aadrika Ahoj...my byvame v Hohenkirchen-Siegertsbrunn na okraji Mnichova...15.3 cakame babetko.... 🙂 ako sa vola maly?

aadrika
22. feb 2013

@saxanka84 ahoj saxanka, tak Hohenkirchen nie je az tak daleko 🙂 A termin sa ti uz blizi tak drzim palceky 🙂 A uz viete co to bude? 🙂 My mame chlapceka , vola sa Teo, vyberali sme take meno aby sa hodilo aj na Slovensku aj tu v Nemecku...a uz tu dlho zijete v Nemecku? My sme sa nedavno pristahovali, tak nam tu chyba rodina aj kamarati...

stellamaris
22. feb 2013

@djgatta ahoj,ja zijem ca.30km od ingolstadtu,sme v Berg im Gau 😉
@adel22 ja som podala papiere na porodne,iba som tam vyplnila,ze v nemecku som nic nedostala....a v marci nam slovensko vyplati porodne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre