Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
8. nov 2008

a este som zabudla..............pozrite si toto 😀 😀 😀 :

https://www.youtube.com/watch?v=-jPHPdV3MI4
katka27
8. nov 2008

Inga, tak to je brutal 😀 😀 co nespis??? idem ja radsej spat, napis mi az budes mat chvilku cas!

kackabrcka
8. nov 2008

caute kocky konecne som sa na vas dopatrala.. je tu nietko kto mi povie viac o svadbe v nemecku .. caka ma to a ale este len pojdem vybavovat papiere..

diky 😀

geminis
8. nov 2008

Holky, jsem tu jen na skok?? Je dnes nějaké to chození se světýlky nebo zítra?? Kolem našeho domu se prohnali včera s hudbou a světýlkama. Tak nevím, zda už jsme to neprošvihli a nbylo to včera, ale někdo zde psal o sobotě!!! Máme lampionky a nic.

Kackabrcka -- vítej. Já bohužel neporadím, vdávala jsem se na Moravě, i když můj sen byla pláž a moře! Ale aspoň to bylo venku!!!

verohit
autor
8. nov 2008

cavte zenule, prajem krasny vikend, u nas konecne zubate slnko vystrcilo svoje hnaty... a vzdy ked je pekne tak Mimi zalomi a spi ako sipkova ruzenka 😎

ja som dnes tak trochu jaj po palici, v noci som sa nejak dobre nevyspala do druhej som nevedela sklidnit hormon a potom zase Mimi no a nad ranom o pol piatej vstaval tata do prace a Mimi chcela ist silou mocou s nim 😖 ta ma anteny lepsie ako v Bajkonure... ale ten cirkus ked tata zavrel dvere.. marnost, normalne som pocula ako susedia splachuju takze sa pobudili a vyuzili.... 😎

Ingrid
parada Mittellaltermarkt ma tu v Rgbg tiez velku tradiciu... kazdy rok v juli sa tu prehanaju zbrojnosi a chyzne... podobne akcie ako pises... ja mam vzdy najradsej ked sa vecer zotmie a k programu patri show s ohnom.... fakiri atd.. 😉 je supi ze ste si uzili... 😵
jejej tak to mate doma malu horolezkynu 😉 😵 ja tiez casto nevychadzam z udivu a obcas jej dam sancu predviest co dokaze 😉 😝 😅 😎

Kackabrcka
napis co konkretne potrebujes 😉 ja som sa vydavala v Nemecku (jaj aj to su uz roky..)

Hani
no tak aspon u nas je Martinsumzug zajtra 😉

zatial vsetkym pekny vikend

zuzanasaw
8. nov 2008

Ahojte,

@leni,
tebe sa 2v1 nejako zapacilo 😀

@iii,
Emka-choroby-skolka. Ked Emka este len nastupila do jasli, bola vkuse 2t v jaslickach a 2t doma. Ale to som bola doma aj ja a pri prvom zakaslani som ju uz nepustila. Potom som ale pochopila, ze s tym deticky rastu a je to vlastne prichod do kolektivu, kedy su vsetky deticky zakonite chore a navyse ja som zacala chodit do roboty, takze som ju doma (resp. u kamosky) nechavala az po "tretom zakaslani". Pokial nie su teploty, organizmus musi zabojovat sam. Mozno je to sebecke voci ostatnym detickam, ale imunitu si predsa vypestovat niekde musia...

@oli,
snad je vam vsetkym uz lepsie...

My sa brodime v chorobach, Emka je ukaslana uz takmer tri tyzdne a tak som len cakala, kedy to chyti maly. No zakazte jej objimat a bozkavat ho. Drzal sa statocne az do predvcera, kedy zacal kychat, pokasliavat a donekonecna len odsavame sopliky - holt vysavacu 😉 Na mna to prislo vcera a dnes som uz s cervenym nosom. M. pre istotu pred par dnami hnackoval. No proste veselo.

Ked uz sme pritom - poznate
CODREX? DA SA TU KUPIT NIECO PODOBNE? UZ SME SA PYTALI V LEKARNI, ALE NEPOZNAJU HO TU...

zuzanasaw
8. nov 2008

@pauli, zmluva podpisana?

@iii, ta pesnicka, no neviem, podla mna prepadak... Klip o nicom a cakala som, ze Gott trosku viac zaziari 😉

zuzanasaw
8. nov 2008

Textu ale velmi nerozumiem, takze jedine po textovej stranke...

rpinguin
8. nov 2008

nech zije ceska nemcina 😉 😀
poznala som to uz, ale fajn, ze Gott sa da nakecat na kazdu volovinu 😎 No ale na original samozrejme nemaju.

Zuzi, jooooj, 3 tyzdne chuda mala kasle? To je teda dost. Drzte sa, nech uz vas to netrapi, ved je to strasne dlho. Coldrex nepoznam, nemam sa ani koho spytat, muz sa zasa vzdelava v kniznici.

Verus, no Maxik vyzera, ze mu chuti len na fotkach 😉 , skutocnost je ina. Getreidebrei nema rad vobec, zato je teda Renner. Yasminku musim este pozriet, som sa stala normalne tajny fan tvojho bracha 😉

Zdravim Kackubrcku, tiez neporadim, svadba bola u nas na Slovensku.

Pauli, no nenapinaj, ako to dopadlo s bytom? Usiel mi den podpisanie zmluvy, zeby az tento pondelok?

Pekny vecer vsetkym a peknu nedelu!

rpinguin
8. nov 2008

Milchbrei je ten Renner....akosi som to slovicko tam zabudla 🙂

paula
9. nov 2008

ahoj holky.
smlouvu k bytu jsme meli podepsat ve ctvrtek, ale zase nam rekli, at prijdem v pondeli 😠 😠 pry predchozi pronajemce jeste nevratil klice a oni chteji udelat oboji najednou - predat klice a podepsat smlouvu. Tak jen doufam, ze si z nas nedelaji srandu. Nervy uz docela tecou. Ale porad si rikame, ze kdyby nas nechteli, tak by snad normalne rekli ne, nez nas takhle natahovat. Uz mam dost veci pobalenych a nebere to konce. 😒

Ingrid, me se ta pisnicka libi. 😉 Kam na to chodis.

Zuzisaw, nemyslis coldrex? Mozna se to tu jinak jmenuje.

Co se tyce skolek a soplikovani, tak je to docela tezke, jasne, ze se dite nejake infekci nevyhne a ty zdrave a silne se tou obcas prodelanou infekci posili, ale jsou i slabsi, co jsou pak nemocne celou zimu a tezko to nesou... maminky tech se pak muzou jen bat, co ti jini do skolky donesou. Podle me se kazdy musi zaridit sam, podle sveho ditete... Proto my uz do spielgruppe nesly, kdyz si L. po treti prinesla nemoc a jeste nebyla dolecena. Ale ted uz je uplne zdrava, tak pevne doufam, ze i kdyz tam bude nejaky usoplenec, tak to nechyti. 😉 🙂
Skolka je samozrejme neco jineho a jeste kdyz maminka musi pracovat, tak si to musi vic rozmyslet. Nekdy me ale prijde lepsi, hned ze zacatku nemoci dite ze skolky vzit a nemoc "vylezet" a pak je za tyden klid, nez kdyz tam dite porad chodi a trva mu treba 3 tydny, nez se z toho dostane. Ale jak rikam, kazde dite je idividualni a myslim, ze rozumny clovek to pozna, kdy jeste muze do skolky jit a kdy uz je lepsi zustat doma. 😉

bodka7
9. nov 2008

caute kocenky
som sa tu usadila a citala jak zerava, ze co noveho 😉 pokusim sa konecne reagovat.

no my stale spolu, drzi sa ma jak repic, sakra a na zimu nech sa nevyhovara, vcera bolo u nas 18 stupnov.
uz som ho chcela aj nejako potlacit, ale ako? schody mame pravdepodobne uz tak natrenovane, ze mi to nic nerobi 😠

@pauli
no mna by asi porazilo, ale co narobis. vynadat im nemozes, tak uz len cakat. budem drzat palce 😉 nech to klapne.

@verus
ja citam asi tak rychlo, ako ty pises, takze si tie chyby ani nevsimam 😀 dolezity je obsah 😎
a Mittellaltermarkt byva aj u nas a je vzdy uplne super. vzdy sa tam najde nieco dobreho pod zub 😝
uz si pripadam ako nenazranec, vsade kam idem, musim nieco kostovat 😀

@iii
😲 to musis mat inak oci na stopkach.

@zuzisaw
zelam skore uzdravenie. ja si pamatam, ze my (ja s bratom) sme kazdorocne v zime kohrcali jak stare hrnce. a najhorsejsie bolo, cibulovy caj s madom bleeeeeeeeee 😖

@oli
a vy ako?

@kackabrcka
ja ti budem vediet poradit. my sme sa brali v de pred 2 rokmi. myslim, ze odvtedy sa toho vela nezmenilo 😉
len napis, co potrebujes.

@reni
maxik vyzera, ze mu chuti nie len na fotkach, ale aj v skutocnosti 😉 ved nie je podviziveny. a musim ho pochvalit, ze aj ked hadzal pri tom sladkom zemiaku vselijake ksichtiky, tak ho pekne cely spapal 🙂

@geminis
ono to u nas byva vzdy 11.11, ten lampionovy pochod. aj ked to nepadne na vikend.

bodka7
9. nov 2008

@iii
ingrid 😀 😀 😀 tak to je iny trhak. mauri je totalny fan Bushido, ale myslim, ze ked si toto vypocuje, tak hodi poznamku "es ist zum kotzen", uz len kvoli kajovi 😀 😀 😀

paula
9. nov 2008

Leni, jestli to chces popohnat, tak jestli mas gymnasticky mic - fit loptu, tak na te se trochu v sede pohupovat nahoru a dolu. Hebamme na predporodnim kurzu nam to zakazovala, ze je to nejlepsi na prasknuti vody, ale kdyz uz mas na case, mohla by sis tim pomoct. Pak se jeste pije malinikovy caj (dostanes v lekarne), nebo homeopatie, nebo akupunktura... s tim ale nemam zkusenost. S tim skakanim na mici jo 🤐 a Laurinka prisla presne.

dania
9. nov 2008

Ahoj kocky,
Tak jsme zpet v Nemecku. V Cechach jsme se meli krasne a uteklo to jako voda, zase musim zitra do roboty.
Nevim, jestli stihnu vse docist, ale ted mam chvilku cas, Timmy je znaven a odpadl.
Cesta tam byla narocna, jeli jsme az po praci (takze ja mela najeto uz 140 km), a to dvema auty, ja jsem vezla moji uz byvalou bilou cordobu odevzdat do Cech. Timmyho jsme si s Nicem stridali v aute, a ten budto spal (kdyz byl s tatou) nebo rval (kdyz byl u me) 😀
S autickem jsem se ani poradne nerozloucila, jak jsem byla grogy, a to mi verne slouzilo 3 roky. No snad se bude u meho taty mit lip nez u me, rozhodne ho asi necekaji takove streky.
V Cechach jsme dale navstivili maminu a jeli jsme na Vanov na nasi chaticku, coz bylo vazne romanticke, v tuhle rocni dobu jsme tam byli snad uplne sami. Po ceste zpet jsem Nica premluvila, ze pojedeme pres Karlovy Vary, ja k nim mam nostalgicky vztah, protoze jsem tam asi 3 roky jezdila pracovne kvuli jednomu projektu v laznich, je tam moc prijemne pracovni prostredi. No prave tam byla ta nase stara parta, tak jsem se chtela podivat, co noveho. Chudak Nic, radsi jsem mu ani dopredu nerikala, ze kolem KV neni asi stopa po dalnici 🙂 Tak se nam ta ceste trochu protahla. Ale prezil to a ja jsem mela radost.
No asi se mi nechtelo domu, ale ted to nejak preklepem a v prosinci mame 2 tydny dovolenou a uz jsme zabookovali listky na trajekt na Korsiku, juhuuuuu! Pojedem za teplem.

Jenom me trochu mrzi, ze jsme propasli lampionovy pruvod, to jsem se moc tesila a Timmy by byl urcit nadseny ze svetylek a ja z bastleni lampionu.

Zuzko,
nam to trva domu ruzne: do Prahy tak 10 hod, my jezdime oba dost pomalu, zadny zavodeni. A casto treba to rozdelime do 2 dnu a prespime nekde po ceste, my mame obytny vuz 🙂
Coldrex si vozime z Cech.

Hani (od dvojcatek),
ja jsem se schvalne koukla na ty adventni kalednare, ty stromecky ujdou, ale strasne se mi libily ty s tema dvema figurkama. Ja ho snad Timmymu objednam! My tady zadny NKD obchod nemame.

Ingrid,
vy ste ale ranni ptacata s Elenkou.
Proti koupelnovym extravagancim vasi Elenky to sice nic neni, ale ja zas nestiham zaklapovat viko na zachode, protoze Timmy se v nem porad caka a hazi tam hracky a obleceni, co kde najde. Porad neco lovim z misy 😀
A ten Mittelaltermarkt vam teda zavidim, my jsem tady na tom taky byli v lete a byla to vazne zabava, videli jsme tam damy s fretkami, to Timmyho nadchlo 🙂 A taky nejake ceske historicke skupiny tam byly.

Oli,
tak to je dobry, ja mam taky doma Anglicanan a taky mluvime anglicky, jenom ja s T. cesky, taky podle toho ta moje nemcina vypada 🙂 Jinak doufam, ze jste uz v poradku po hromadneu otrave croassanty.

Lenko Bodko,
tys jeste tady??? To jsem teda necekala. Paula ma pravdu, malinik jsem taky pila a na akupunkturu chodila, ale brala jsem to spis jako sverazne formy prijmu tekutin (v pripade caje) a lekce nemciny (v pripade akupunktury). Nakonec jsem prenasela 🙂

Pauli,
to nemyslis vazne, to je ale protahovacka! Tak snad uz konecne zitra...

Mausi,
co bazarek, nejaky uspesny prodej ci nakup? Mne sa tady kupi vecicky po T., taky bych to mela nekde nabidnout. Uz mate snih?

zuzanasaw
9. nov 2008

Jo, myslela som Coldrex, len som to samozzrejme v rychlosti preklepla 😀
Tiez ho mam zo Sk, ale zasoby pomaly dochadzaju, tak som chcela vediet, ci sa tu neda nieco podobne kupit. Asi nabehnem do lekarne s jednym sackom so zlozenim, nech tam nieco najdu 😉

@leni,
ja pevne verim, ze uz tlacis 😵 😉 😝
Inak cibulovy caj s medom je fakt bleeeeeeee 😝 😝 😝

@pauli,
pevne verim, ze uz zajtra...

@dani,
ono to tak byva, ze ked dieta strazi chlap, zakonite spi. Ked sa zas dostane k mamine, treba ho krotit, tisit a ukludnovat 🙂

evaviki
9. nov 2008

Ahojky,
mam na Vas prosbicku.. Nechodite nahodou niektora nakupovat do Killtec-u? Strasne sa mi tam paci jedna bunda (kabat), ale tu stoji 5000 Kc, co je fakt mazec. Tak som sa chcela spytat, ci nahodou neviete povedat, ci a cca o kolko su ceny v nemecku nizcie ako v cechach.. Zeby som si zbehla na nakup..
Dakujeeem.

verohit
autor
9. nov 2008

ahojte zenule, vsetkym krasny vecer.. tak som uz nieco napisala a to sa mi prave vymazalo 😠 😠 😠

tak len v kratkosti:

Zuzisaw
COLDREX tu nemaju (myslim si ze je to aj tak viac menej analgetikum-mas pocit ze ti je lepsie ale nelieci) a urcite ti v lekarni poradia ked sa spytas a opises symptomy 😉 ja osobne tym ze aj kojime by som volila homeopatikum WELEDA- FERRUM PHOSPHORICUM mam to overene je to dobre a plus pouzivam spray do nosa odEMSER je to prirodna sol.... 😉 takze vsetkym skore uzdravenie!!! 🙂 a drzte sa

Ingrid
jaj pesnicka pekna halt v originali.... Bushido je este mlady, Gotak posobi für immer zial uz nie mlado skor sarmatne 😉 takze suche ale osviezi 😅

Dani
to je supi ze ste si cestu tak sprijemnili... 😉 a na taku romantiko chatu by som sa nechala tiez rychlo nahovorit...
ten hajzel je u nas podobny... Mimi sa don stale pozera a nechape ked sa splachuje.. 😎 vobec sa nebudem cudovat ked si tam raz zaclnkuje, takze deckel zu!! 😉

Reni
co sa tyka papania no mozno je to aj zubakmi alebo zase nejakou "fazickou" ono je to v praxi fakt na porazenie.. ja tiez varim, mixujem.. a potom casto pustam do kanala... kase u nas uz nejdu vobec ale atraktivne je to co jeme my a kusky.. skus uvarit zemiacik a mrkvicku atd a daj mu to do ruky co s tym spravi.. ja to tak robim ze si aj pomixujem aj dam kus do ruky a to u nas ide.. 😉 mliecne kase nehrozia ani z daleka.. blee

verohit
autor
9. nov 2008

Reni
ja som tiez ctitelka brachovych fotiek.... ak chces mozem ti poslat jeho linky na stranky kde ich prezentuje... clovek sa fakt pokocha, väcsinou foti prirodu a to je fakt "pur" 😵 dokonca mal uz aj fotky v casopisoch o foteni aj v ceskych.. foti kalendar pre jednu firmu a o svadobnych a pod nehovoriac.. 😉 ja som dostala v auguste dva obrazky s jeho foto... margaretku a este jeden kvietok na ktory prilieta cmeliak... fakt parada... takze mame v spalni prijemne ambiente..

Pauli
drzim pevne palce nech uz konecne viete na com ste.... inak by som im zacala robit problemy, lebo ustna dohoda je tiez zaväzna!!!

Leni
klid, drobec vie kedy je ta spravna chvila.. max. sa este 14 dni vyspis a budes ho mat pri sebe!! 😵 drzime palce a drzte sa... inak tie krce na stehnach su pravdepodne tiez poslickovia 🙂 caj z malinovniku som pila, chutil aj som sa nechala akupunkturovat.. na mne to fakt fungovalo 😉 mali sme termin 30.12 a MImi sa narodila 23.12 o 23.02 takze sa sekla len o 58 min.. ale to by som uz ja nebola asi vydrzala 😀 😝

evaviki no neviem ten obchod nepoznam, a urcite sa da natrafit na vyhodne veci zial konkretne neporadim... snad len ako typ spravit si vylet a prekuknut to 😉

krasny vecer vsetkym idem este hltat, zehlit a drichmat, zatra zaciname so Spielgruppe.. tak som zvedava co na to MImi 😉

verohit
autor
9. nov 2008

opravujem preklep 29.12. o 23.02

iii
10. nov 2008

verco aj ja chcem LIIIINNNK na fotky!!!!

tak ako ste povikendovali? u nas to bol taky socialno-relaxacny vikend, navsteva, kupalisko, sauna, prechadzky....akurat muz mal prilezitost sa zasa s elenkou trosku zblizit, snazil sa ju aj nakrmit, prebalit, no katastrofa, pytal sa ci stale to jedlo rozhadzuje okolo a ci stale pri prebalovani uteka prec, ze takto sa to neda.........ze to musime robit inac. ake nebol schopny navrhnut ako inac.
ale ma pravdu, ze s jedlom je to uz zufale, ja ju lyzicou nesmiem krmit, ona musi sama, strka si to za tricko, potom si to rozotrie po hlave, potom zacne ukazovat na nieco ine, napr. chlieb so sunkou, sunku da do ust, chlieb hodi na zem, sunku ale nevie rozhryzt, tak jej nakoniec aj tak z ust vypadne, potom sa chce napit z hrnceka, samozrejme sama......rozleje to na seba, potom strati trpezlivost a pretoze je stale hladna, chce nakojit. takze na odkojovaci program vyzera tak, ze vcera mala mliecko 4krat za den a teraz v noci sa este nespocetne krat prisala.
ak mate nejaka zaujem si ju vziat na kratku prevychovu, hlaste sa, rada zaplatim! ja som uz v koncoch.

pauli to si snad robia srandu? asi vam musi na tom byte vemi zalezat......

dani vitaj nazad, cesta okolo karlovych varov je dobra......tu poznam 😀 kde je vanov?
ozaj, s tym zachodom, to je asi specialita vsetkych deti, ale........davaj bacha, syn jednej znamej tam hodil okrem inych predmetov aj kluce od auta a ona ich uvidela, az ked sa pri splachovani otocila. no vylovit ich uz ale nestihla a kedze nemali nahradny kluc, vyslo ich to na pekne draho.

tak jo, idem uvarit obed, o chvilku sa zobudi zviera a to uz vela nestihnem
pekny den, este nakuknem

dania
10. nov 2008

Hahaaaaaa,
Ingrid,
ten tvuj popis Elencina stolovani mi neco pripomina 😀 Timmy je nastesti vsezravec (vcera s nami povecerel ryby v kyselem nalevu - jeho kasicka byla moc nudna), ale ten svincik kolem stolu po jidle, to je eklhaft. Na chate (je to Vranov - prehrada na Dyji, ne Vanov, prklepla jsem se) ma mamka koberec pod stolem (plus nefungujici vysavac) a to jsem vazne trpela. Doma proste po jidle zametu... 🙄 Ja jsem ale optimista, myslim, ze kdyz ty nase robata nechame takhle stourat, tak se to rychle nauci a budou brzo papat pekne a relativne ciste samy. Znam deti, co je rodice nenechali patlat jidlo a pak to dopadne tak, ze je museli krmit do 5 a deti umely samy jen tak vypit kakao z lahvicky pripadne snedly pommes rukama, takze to radsi vydrzim par mesicu 😀

bodka7
10. nov 2008

dobre ranecko

pisem teda, kym este stiham. zuzisaw este netlacim 😀 sme stale pokope.
praveze, ja sa necitim nejako zle, ja by som pokojne v takomto stave vydrzala az do vianoc 😖 ani brucho mi nezavadzia, ani vodou naliata nie som, ani krcove zili nemam a aj tie krce na stehnach uz zmizli. jedine, co je blbe, ze maly kope, ako keby chcel uz odtial utiect 😅 tak ja fakt neviem.
caje pijem, skoricu jem. fitloptu nemam, lebo ja som sa s tym fit-robenim v domacnosti moc nepriatelim 😅
tak az sa nic neudeje, mam vo stvrtok kontrolu u dok a uvidime, co sa bude diat.

no a najlepsie z toho vychadza moj manzel, ako vzdy. ked ma nejaky termin, kam sa mu nechce ist, tak sa vyhovara, ze on nemoze, lebo musi byt v pohotovosti 😠 😠

bodka7
10. nov 2008

*oprava zily 😝

dania
10. nov 2008

Leni,
tak to si jeste pekne uzivas aspon trochu klidu, vid 🙂

Ingrid,
my jsme kojeni pres den uz docela opustili, maximalne kdyz jsem doma a davam T po obede do postylky, tak na uspani, ale to je spis z lenosti, kdyz uspava tata nebo babysitter, tak to potreba neni. No a pak vecer a rano, to jeste jo a v noci jen pokud je krize, vetsinou zkousim prvne cajik, i kdyz kojeni je pro me jednodussi, to nemusim vstavat 😅
Jenomze jak uz kojim pravidelne jen 2 krat denne, tak mlicka mam uz jenom trosicku. To uz by ho to pres den ani nenasytilo.
Tak pekny den, ja mizim za chvilku do prace.

bodka7
10. nov 2008

@dani
snazim sa, zakial sa da 😀

som vam pridala par foto do alba 😎 a zdrham uz volaco robit. mala by som si konecne dobalit tu tasku do nemocnice 😅

zuzkaprofant
10. nov 2008

Caf bodka no ako esteste kinderko ako citam trzkam palce pri porode 😉

nac dievcata robi sa tu vysetrenie ze ci babatko bude zdrave? Lebo kamoska co tu rodila mi tvrdi ze take sa tu nerobi tak ja neviem

bodka7
10. nov 2008

@zuziprof
dakujeme 😵

vysetrenia sa tu robia samoska, ale ak nie si nejake riziko, nejake vrodene vady, podobne pripady v rodine, pripadne vysoky vek u zeny, tak sa vysetrenia platia.
ja som osobne som si dala urobit v prvom trimestri (tusim ale 13tt) test (NT-Messung+odber krvi) stalo to 70 euro.
dok mi povedal, ze ked toto je v poriadku, tak netreba uz nijake ine vysetrenia, ze keby mimcu nieco bolo, bolo by to z vysetrenia hned znat a odporucal by mi dalsie (odber plodovej vody a pod)
takze tak 😉

zuzkaprofant
10. nov 2008

jaj lebo moj mi nic nespomenul ze sa nieco robi tak ja neviem ale asi je v poriadku vsetko 😀 😀 tvoj doky ti vravel ze je taka moznost alebo si sa ho ty pytala lebo na sk sa obi presvietenie sije, potom sa robi aj neskor ine tak neviem ci aj tu

rpinguin
10. nov 2008

Verus, ze vahas, jasnacka, posli link. Skukla som aj Yasminkine fotky, fakt nadhera, hlavne tie jesenne. A jeho manzelka ma fakt take zvlastne modre oci alebo ma kontaktne? 😎 Fakt to dobre vyzera.

Co sa nasho jedenia tyka, tak je to asi obdoba ako u Ingrid. Zeleninka moc nesmakuje, cely poharik zjest nehrozi stale, ovocie ako-tak. Esteze som objavila tie male kelimky, to ma akurat. Pocas jedla si pcha stale ruky do ust a obhryza stolicku na ktorej sedi a do toho stale capka rukami po stole. Milchbrei vecer ma fakt uspech, to davam Grieß a zalejem vodou.
No a kojenie? Tak to mam doobeda a 4x v noci. Dnes som vstala este s bolestami sije, takze sa nemozem otacat a o krizoch ani nehovorim, ale 28.11. uz mam termin u ortopeda. Uz to dalej nevydrzim.

Dani, ty stastlivec. Bud rada, ze Timmy vsetko spapa. A wow Korsika, super. Kolko °C tam je vlastne v decembri?

Zuziprof., ked ti dr. nic nepovedal, tak je asi vsetko v poriadku. Pri prvom UZV. v 13.tt mi dr. povedala, ze je taka a taka moznost (asi myslela to, co mala Lenka za 70€), ale ze si mysli, ze u mna je vsetko ok, ze to nemusim. To mi povedala, ked som sa spytala na jej mienku. Moc toho vsade necitaj, iba ta to poblazni. No a co sa robi u nas na Slovensku som ja napr. necitala vobec, kedze ma to ani nezaujimalo. Ved naco, ked mam dr. tu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre