Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
19. nov 2009

oli, tak ja som plod nasej vydarenej symptotermalnej metody prave ulozila spat 😀 a som pravdupovediac velmi rada, ze je tak nespolahliva 😉

oli1104
19. nov 2009

🙂 🙂
A co selhalo ? Jako, ze sis blbe odecetla teplotu ? Nebo jak ?

mammy81
19. nov 2009

Ahojte zienky,
Reni tak ja mam bezhormonovu spiralu a som s nou nadmieru spokojna.prvu som mala dva roky,potom mi ju vybral a rozhodla som sa pre dalsiu a tu mam uz asi treti rok a dufam ze na buduci tyzden konecne pojde von,pretoze uz druhy mesiac mi to nevyslo. Je to super nemas ziadnu starost.

Evi no tohto roku som si kupila taky je to podlhovasty akoze kosik a do neho buchnem styri sviecky a ozdobim to a mam adventny veniec. 😀 skusim skopirovat obrazok ked sa bude dat. 😉

Oli tak ja na to neverim ved uz mal byt koniec sveta v roku 2000 a este stale sme tu 😅 ,len obcas pri sledovani telky a tom diani vo svete si poviem stale ze ta zem sa zblaznila.napr.tsunami alebo tie katastrofy.

rpinguin
19. nov 2009

Oli, ja to neviem vobec pocitat, aj ked podla mienky farara by sa len takto malo ochranovat 😀 , ms nepravidelna, takze asi len tie kondomy.
Steffi, no je taka medena ta spirala, ale tiez som tolko toho pocula okolo, asi ako Oli pise, ze neviem neviem, takze asi nic.
Evi, no ja sa vencami nezatazujem, decka su na spolupracu male a financne sa to aj tak neoplati. Vcera som kupila super veniec, teda tiez nie veniec, kedze su sviecky v rade za len nejakych 7€, takze naco si robit robotu a ta cecina este aj super vonia. Vylozila som to na balkon do 1. adventu.

A teraz otazka, stale rozmyslam nad surodeneckym kocikom (Inga nesmej sa). Nasla som takyto:
http://www.kidscomfort.eu/BABIDEAL_All_Inclusiv...
Ja totiz vobec nemozem s Maxikom do mesta, kedze mu stale uteka a chce vsetko sam pozerat a mna nebavi ho nahanat, takze kocik by bol vynimocne len na cestu do mesta alebo k doktorke. Inac bude chodit a stat na buggyboarde. On si na ten buggyboard aj tak stale sada, takze asi este nechce moc stat a nejako skoro ho vzdy unava popadne, takze neviem. Lacnejsi som uz nevidela, jedine nejaky opotrebovany a to sa bojim kupit.
Takze moja dilema dna 😀

oli1104
19. nov 2009

Renco, uz jsi neco koupila te kamosce ? A co neco z "cokoladovyho" obchodu ? Nejakou fakt hezkou cokosku ? Anebo mne by se teda zavdecilo s nejakym hezkym cajem, treba konvicka s salkem k tomu.........

🙂 🙂 sourozenecky kocarek 🙂

zuzanasaw
19. nov 2009

Reni, u nas zatial HAK tbl., ale uvazujem o spiralke Mirene. Nemate niekto o nej nejake poznatky? Hoc len z pocutia inych?
Ja kondomy nejak nemusim, to by sme asi aj tak skrachovali 😀 😀 😀 Ale nie, aby si zas Janka nemyslela, ze provokujem čulym sexualnym zivotom 😵 😵 😵

Jani, tie pošťanice to neboli, boli to prave po-statnice 😉

A holky, dik za vasu podporu v boji s uradnikmi!!!

mammy81
19. nov 2009

Zuzi to je ale hormonalna spirala.ja som nasla na googli toto:

http://www.mirena.de/scripts/Die-Hormonspirale/...
mozno ti to pomoze,ja mam tu medenu spiralu(Kupfer spirale) a som nadmieru spokojna. 🙂 ja osobne tabletky nechcem a kondomy?? to nemusi moj manzel i ked ja by som ich obcas radsej pouzivala z pocitu väcsej suchoty 😀 .

Reni pekny kociarik 😉

boze ja som dnes dostala chut na granatove jablko,ale ma ta chut presla ked som ho rozpolila a si ostriekala stenu v kuchyni. 😠a ako keby este aj malo bolo som po dlhom trapeni ze si ho odstavim ten pohar vyliala na koberec. ☹ 😠
uz viac si ho nekupim ani keby mi sliny neviem ako tiekli 😠

zuzanasaw
19. nov 2009

Steffi, dik za link. podstatu vlastne poznam, len ma zaujimali osobne skusenosti. Snazil sa ma na to nahovorit moj doky, ale poznam len jednu holku, ktora to ma, a prvy mesiac po vlozeni to vraj nebolo bohvieako prijemne. Tak ma zaujimali aj ine osobne pocity...

A to granatove jabko si kludne kup, treba organizmu dopriat to, co si ziada. Vratane cokolady 😀 😀 😀 Toto jabko bolo zrejme len nejaky nepodarok, to dalsie uz bude mnam-mnam 😉

rpinguin
19. nov 2009

Zuzi, ved nenapinaj, co ste nakoniec poriesili?
No ja som zatial pocula len negativa a dnes tomu este aj Oli dopomohla, takze kondomy to istia a cim väcsie balenie kupis, tak tym su predsa lacnejsie, takze az take drahe to zasa nie je.
Steffi, u mna je to zasa skor ten pocit cistoty ako suchoty 😀 A granatove jablko by som si veru dala, len sa mi nikdy s tym nechce prplat. IDem si asi dat pomelo 😀

mammy81
19. nov 2009

Zuzi no neviem aky je pocit po vlozeni tej hormonalnej spiraly ale to komicke tahanie(myslis si ze ti niekto chce maternicu vytiahnut)prejde po nejakej pol hodinke a ani nevies ze tam cosi mas.a samozrejme je to bolestive len pri vyberani ale horsie ako porod to nieje 😉 caka ma to na tyzden tak ti potom dam vediet aky to bol pocit.

Reni ved presne to tvrdim ja by som bola za 😅 .

no vam poviem ze moj mazel stoji na A6 od pol siedmej a ze sa to nehybe no ten bude zurivy ci boze 😖 uz mam mrle ci vsetko ok 😒

dania
19. nov 2009

baby, co je to ten fenomen 2012? odpustite pracujuecej matke nevedomost... 😎 Ne vazne, po zbeznem pruzkumu webovek si myslim ze je to pitomost. Vzdyt to je nejaka reklamni stranka navic ( na kocarky, parfemy a kdovico jeste)!

Ingi, co je to ta suprafetacie???

Steffi, no Kloss 🙂 Mne to moc nechutna, ale lepsi nez se s necim takovym pachtit, takhle je to aspon rychle.

Jani, to byl stejne B obetavy s tema knihama vlakem, ale asi mel maslo na hlave od minule...

Zuzi, Reni, Oli, Stefi, ja mam tu Mirenu, a jsem docela zastance. Mam ji v podstate od konce setinedeli, abychom nemuseli pouzivat kondomy, ja je pouzivam tak maximalne pro nahodny sex 😀 ale v partnerstvi to nesnesu 😀 (Co je vyhodneho na pocitu suchoty a cistoty? 😀) Jsem s tou spiralou spokojena moc. Hormony se uvolnuji lokalne, takze se to da i pri kojeni. A zadne vedlejsi ucinky nepozoruju. Mela jsem ze zacatku pochybnosti, protoze pocatecni investice neni zanedbatelna, ale jsem rada, ze jsme se tak rozhodli. Je to fakt pohodlne reseni. Zavadeni teda nic moc, ale to nebude u Cu-teliska urcite o nic lepsi.

Steffi, to bylo ale granatove jabko pro vztek! 😠 😀

dania
19. nov 2009

Zuzi, ja jsem si taky myslela, ze mi tu spiralu chce Dr vnutit jen kvuli profitu. ale nekonec jsme spokojene obe, ja i doki 😉

mammy81
19. nov 2009

Dani ved ja som zufrieden az az. ja som si s hormonmi dat nechcela kvoli migrene lebo ze to aj z tych hormonov moze hlava boliet ze ich mas privela.tak mi dal tu medenu a super ziadna starost 😅
a ze nahodny sex??? 😀 😀

Dani tak to bolo do placu 😢

dania
19. nov 2009

No neblazni, to urcite nejak sikovne vydrhnes 😉 Prinejhorsim manze vymaluje a nadelite si novy koberec.

rpinguin
19. nov 2009

no zeny, takze diky, ziadna spirala nebude 😀 Aby som este trpela pri vyberani, ci nasadzovani a nedajboze este krvacala, no diky. Zlaty durex 😀
tak dobruuuuuuuuuuuuuu

neurologia
20. nov 2009

dobre ranko,

jos je od vcera soplava az-az (nekasle nekycha len sopliky su) takze som vytiahla odsavacku na vysavac vyzeralo to hrozostrasne.....ze jej to aj mozog vysaje ale v pohode "posadila" som ju do autosedacky a slo sa na vec bala som sa ze bude rev ale nic take sa nekonalo este sa jej to aj pacilo len tak si nastavovala hlavicku...aj skerit sa zacala asi ju to steklilo v nosteku... 😀

inak danka robila som tvoju roladu a mala uspech piskotu som spravila z 5 vajec......ked som ochutnala tu plnu skoro som ju celu zosrotovala som sa musela krotit aby ostalo na kolac (ta chut mi pripominala chut ruskej zmrzliny) takze u mna chutilo som cakala na mm co povie a ten ze mnam ....takze patri ti veeeeeellllka pochvala dakujem 😉

zuzi sakris renca ma pravdu tak ved nam povedz ako ste pokrocili vo vybavovani...takto nas natahovat 😠 sme zvedave ....

rpinguin
20. nov 2009

Bea, ja nie som nejaky zastanca tej odsavacky. Matilda chytila hned tyzden po narodeni sople, ale to co vytieklo som akurat utrela a bol koniec, s manualnymi aj tak narabat neviem, takze len nos utrem 🙂
A pocuvaj, aky ty mas vlastne plech? Bolo to cesto hrube? Mne sa aj dost hrube zdalo, mna ta rolada privadza do zufalstva. Akosi sa mi to nechce rozliat po celom plechu, boky sa povytacaju, nieco strasne...., ale ten krem je fakt dobry 😉

Oli, ozi, kupila som Leonardo Trinkgläser- tie sa vzdy zidu. A ked si popisovala vlastnosti Kacky,ved to su same pozitiva, preco teda radsej chlapcov preferujes?

mammy81
20. nov 2009

ahojte zenulky,prave som sa vratila z vianocnych nakupov 😀 boze ako ja to neznasam 😝 No rano som listovala prospekt ernsting-family a tam maly taky detsky notebook a som ze pozriem na neho co vsetko robi a som ho nakoniec kupila ofci pod stromcek bol zlacneny na 28 eur,tak nech ma radost aj oan kedze minule mi trepla ze a co ved mas aj ty a aj ocko a ja nemozem? no to bude radost.

Bei ze je to mnamka ta plnka mne ju minule moji dvaja vylizali skoro kym som to tam natrela. 😅 a musela som ju robit aj minule ked mal svokor narodky takze uspech mala.
Reni to cesto nieje vobec hrube musis ho pekne rovnomerne roztiet ja mam taku formu aby bolo hranate a dam to na plech a do toho to vlejem a rozotriem pekne a sa mi ani konce nevytacaju.cosi robis asi zle. 😉
a este dotaz ono sa to vybera pocas ms.

rpinguin
20. nov 2009

Steffi, ze cos zle robim viem, ale co? 🙂 Uz som premyslala nad tym, ci nemam krive plechy, kedze sa mit neda rovnomerne rozotriet a neostane to vsade, len sa to zbiera akoby v strede 😠
No zevraj sa to vklada pocas ms, ale ci aj vybera to neviem. Kojace zenske, ktore cakaju na ms, tak tym sa to vklada hocikedy.
Sofca sa urcite potesi 😵

marosko
20. nov 2009

Ahojte babenky,

pekne ste toho popisali.Najskor sa tu rozpisete a typujete na nasledujucu tehu a teraz riesite antikoncepciu? Takto potom nikto nebude tehu? 😀 Ja mam tu klasicku nehormonalnu "danu" este zavedenu na Sk ale tiez si myslim,ze lepsie ako prezervativy.Hlavne je to istota pocas celej doby. Aj ked nieco doseba ma urcite aj vzruso z toho,ze ked to mozno nevyjde. No potom tie stresy ked mi meska kamoska,tak to fakt nemusim. Menst.mam sice silnejsiu,ale zatial si nestazujem. A hlavne mam na 5 rokov klud.

Co sa tyka adventnych vencekov,tiez som si vzdy planovala,ze si nieco vyrobim. No doteraz to dopadlo vzdy tak,ze som ani na poslednu adventnu nedelu nemala co zapalit. Teraz som asi v auguste natrafila na vypredaje (rusili tu obchodik)Tak som za 2€ kupila uz vyzdobeny aj so svieckami. Sice umely,ale potesi.

Uz ste zacali aj nieco vianocne vypekat?Mate niekto osvedceny recept na medovnicky?Taky, aby boli do Vianoc mäkucke. Hodte typ. Na nete je ich neurekom,ale uvitam radsej odskusane receptiky.

Stefi,Evi vy ste take sikulky,ze uz nakupene vian.darceky? Ja vobec netusim,co kupit pre Maroska. On totisto pri nicom moc nevydrzi.Mate skusenost niekto s Wii,ci je to vhodne (ci to uz zvladnu ovladat)aj pre 5 rocne deti?Skor tu pohybovu cast,nie pc hry.Na to ma asi este cas,aby vysedaval pri PC.

Pauli,Ingi co uz mate nakupene pre banbulky?

neurologia
20. nov 2009

baby vy uz mate pokupene na vianoce ....ja este nic jedine sestre...boze musim sa nakopnut a uz nieco pokukat lebo sa mi potom nechce splynut s tym davom v obchodoch.....

renca no plech ti aj odmeriam ak chces ale neviem kde je meter bo mal ho mm ked montoval mycku a ked nieco pouziva vzdy to dostane nove miesto a ja to neviem najst 😒 cesto mam pekne rovnomerne hrube a ani mne sa kraje nevytocili.....mozno mas fakt krive plechy a stava sa ti to aj pri inych kolacoch-piskotach? mne sa ani piskota z 5 vajec.....nezdala vobec hruba taka akurat

ked uz spominate tolko tie adventne vence mozno dnes kupim aj ja....ideme trochu po obchodoch tak mozmo...
ked my s mm sme take deti este radsej mame adventny kalendar plny cokoladiek a kazdy den jednu hodit do bruska....takze na mikulasa to coko kalendarik isty.... 😝

danka-marosko mam super recept na medovnicky su fajnucke (teda nam velmi chutia a minule vianoce sa potajme hostil aj spolubyvajuci 🙂 ) a makke su hned ja ich peciem kratko pred vianocami a vobec neztvrdnu su stale makke......
a aj ja mam radsej recepty od niekoho cize odskusane ako z netu lebo tam nikdy nevies co z toho bude az to bude....a parkrat som sa v internetovych receptoch sklamala.....

rpinguin
20. nov 2009

Beus, tak potom mi hod ten recept, ak si myslis ovsem, ze to zmaknem upiect 😉
Dani- marosko, ktosi tu mal Wii, ale uz neviem kto, asi uz nejaka neprispievatelka, ja neporadim.

marosko
20. nov 2009

Bea sup sup,sem s tym receptikom na medovnicky, mozno ho budu chciet aj ine baby. Alebo mozes aj do IP aj tu roladku. Ak ti pravdaze Jos dovoli. A na teba mam este jednu prosbu, ohladne toho odstavovaca. Porad na co si davat pozor pri kupe. Alebo co uprednostnit.

Neviete mi poradit ako rychlo vybavuju tie pridavky na deti? Posielali sme to 30.10.a este nic neprislo. Netusim ci najskor pride najake vyrozumenie alebo hned € na ucet? Alebo tam radsej zavolat a popytat sa na to?

neurologia
20. nov 2009

dani-marosko aj ja si spominam ze niekto tu spominal Wii sa mi mari ze to bola oli ale niesom si na 100% ista...
a odsavac na vysavac som si kupila tento (tu na konikovi je aj taka tema tak som pocitala co tam pisu a tuto si jednoznacne chvalia ...a po vcerajsej soplikovej premiere aj ja dalej odporucam)

http://www.docsimon.sk/tovar/baby-vac-2-ergonom...

pridavky no my este nedostavame ale poslali sme a mozno o dva dni nam prisiel papier ze uz na tom pracuju a ked bude rozhodnutie hned nam daju vediet....takze neviem

rpinguin
20. nov 2009

Dani, myslis Kindegeld? Najskor ti pride papier domov, ze je to vsetko ok a az potom na ucet.

honnig
20. nov 2009

Cauky holky,
zdravim po delsi dobe.

Dani, my mame Wii a ja si myslim, ze je to az pro starsi deti. Manzel se s tim vyblbne dostatecne 😀 😀 Ne, vazne, jak pisu. Ale je to muj nazor, treba by to zrovna M. mohlo bavit. Asi by to chtelo vyzkouset, pokud mas moznost treba vypujcit z DVD pujcovny. U nas ve meste ta moznost je.

Reni, ja se pobavila u toho kocarku, ale nedivim se ti. Hlavne ted v zime. Jak jsi se rozhodla? A M. pekne roste a je moc krasna.
Uz davno ses ptala, jestli mi nevadi, ze manzel kouri, nevadi, doma nekouri a mem aute taky ne, ale penez to stoji hodne. Ja jsem ale hodna zena, takze cigara vozime z CR, prece jenom to vyjde levneji... 😀

Jani, Kacce rostou zuby stejne jako Bartikovi. Takze je z ni taky maly upirek...navic ta jedna dvojka je porad strasne malinka, ale trapi ji to hodne. akze se bude
Jak jste dopadli s tou cizineckou policii? Doufam, ze se chteli jenom osobne seznamit.... 😉

Pauli, hodne uspechu s Avonemi 🙂

Dani, hlavne, ze jsi uz zdrava. Expedice do zoo je ted naplanovana na brezen pristiho roku. A co dovca, uz mate plan?

Bei, mala je krasnoucka. Gratuluji k mycce, ja dostala susicku. Huraa technice. 🙂 A taky fandim odsavackam na vysavac.

Ingi, posledni tehulka? Tak ja se zatim k dobrovolnicim nepridavam....snad koncem pristiho roku. Nejak nam dava dite do tela. A to celou noc spi, pres den skoro ne, ale to se da zvladnout.

Zuzi, jak jste dopadli vy? Nejdriv to tak hruzostrasne popises a nedas vedet reseni....

Steffi, tak snad se S. zacne v plavani libit. Ja se ji nedivim, ze se ji kritika od ucitele nelibi. Pokud neslysis, jak ji to rekl, tak bych rozhodne byla na strane ditete. A navic kritika pred jinymi detmi....nic moc.

Jinak u nas je porad tak stejne. V rijnu jsme byli u nasich, uz mame nemecke SPZ na aute, K. mela trochu uraz, tak jsme byli na pohotovosti, ale vubec nic se ji nestalo. Si udelala trochu letecky den.... ☹ Smejdi, kde muze. Porad nechce jist ovoce, rika mama a papa, vcera zacala delat halo, halo a tak ruzne. Venku pokrikuje na jakekoli dite, ktere uvidi. To ji chybi, ale Spielgruppe jsou tady plne a navic ani vsechny neotevreli, takze mame smulu. Plavani jsme s Mudr. odlozili po 1. roce, ale ekzem ma ted dobry, tak snad uz se to zhorsovat nebude.
Zidlicku jsme koupili Geuther Kid Hit 09.

Chteli jsme vedet nazor jejiho Mudr. na ockovani proti praseci chripce, tak Frankovi rekl, ze on nam svuj nazor nerekne, ze to bud chceme nebo ne. Ockovat se muze od pul roku, on ockuje od ukonceneho 1. roku a muzeme se zapsat do poradniku. Takze vyreseno. V poradniku nejsme, rok ma na konci unora, bude se branit sama. Ale nastesti jeste nebyla ted na podzim ani nachlazena, takze to dal neresime...Darky nemam. Manzel si koupil hodne drahy program a K. dostane trochu hracek. Tchan dostane elektricky ramecek na fotky a nase vyresim az po vanocich. Stejne tam uz nepojedeme..Braska s rodinkou dostali penize ve zlatem prasatku. To prase bylo nehezke, ale na Stedry den videt zlate prasatko je mile 😎

Antikoncepce - ja mam Cerazette, jsou to hormony, jednoslozkove, ale kvuli migrene mi jine nedoporucili. Mela jsem uz pred tehu a nepozoruju ani zlepseni ani zhorseni migren a za to, ze pribiram evidentne antikoncepce nemuze 😠

Darky na vanoce nemam. Manzel si koupil hodne drahy program a K. dostane trochu hracek. Tchan dostane elektricky ramecek na fotky a nase vyresim az p vanocich. Stejne tam uz nepojedeme..Braska s rodinkou dostali penize ve zlatem prasatku. To prase bylo nehezke, ale na Stedry den videt zlate prasatko je mile 😎

Antikoncepce - ja mam Cerazette, jsou to hormony, jednoslozkove, ale kvuli migrene mi jine nedoporucili. Mela jsem uz pred tehu a nepozoruju ani zlepseni ani zhorseni migren a za to, ze pribiram evidentne antikoncepce nemuze 😠

Adventni vence - umim, delam, ale letos uz ho neni kam dat, takze si koupim jenom vanocni hvezdy, a pak mam takovy skleneny pulkruh na 4 svicky, takze ten to vyresi. Vsude, kam se podivam, jsou potreby naseho ditete a ja nemam to srdce to nejak uklidit... 🙂

Zdravim i vsechny ostatni zenule a deticky jdu neco delat. Frank je nemocny a ja jsem i hodna nevlastni dcera, takze mamine pritelovi pomaham s ucetnictvim...Zatim se mejte. Hezke vanoce jeste nepreju, snad se ukazu casteji 😉

evinkaaa
20. nov 2009

Ahojte,

mnaaam, my robite normalne chute na dankin kolacik. 😝 😝 😝
Ale dnes vecer pokracujem v peceni "Weihnachtsplätzchen", takze kolacik nebude. Vcera podvecer som stihla co-to upiect a ozdobit a potom sme mali vecer kratku necakanu navstevu, tak sa vsetci vrhli na moje "plätzchen" a nemohli sa dojest 😀 . No ale to je fajn, takze dnes vecer peciem dalej.

Dani - Wii mame my. Teda neviem, ci som to uz spominala, ale tak teraz napisem. Ano, mame. A ci to je vhodny darcek pre 5-rocne dieta. Hm, to ti takto povedat neviem, pretoze my deti este nemame. Ale viem, ze nasi dobri kamarati a aj vzdialenejsi znami to kupili pre ich deti (jeden mal 6, ked to kupili a druhy mal 8) a oni si pochvalovali. Akoze najprv boli deti na tom "zavisle", ale postupom casu sa to upustilo a teraz sa Wii hraju len prilezitostne. Teda nie az tak casto, ako na zaciatku, ale predsa ano. My sme si Wii kupili vlani na vianoce. Zobrali sme to na Slovensko, ked sme boil a silvestra tam a im vypadli oci z jamiek. Vtedy to tam este nebolo a bol to velky hit tam a aj je. Hrali sme bowling alebo golf ci tenis cela rodina. Urobili sme si turne. Hrali sme na Wii-Fit "hula-hup", lyzovanie a co ja viem co vsetko. Je to velka sranda nielen pre deti a ked je daka party, tak niekto vzdy donesie okrem ineho aj Wii a je s tym vzdy zabava. Neni pri tom nikdy nuda. JA musim pravdu povedat, ze ja si to sama nezapnem a nehram. To je od veci. Na to treba partiu kamosov a ide saaa. 😀 Ale detom je to fakt jedno, oni sa zahraju aj same, to im nevadi.
URcite ich to chyti a budu sa z darceka velmi tesit. 😉 Este mi to neda nepovedat, ze po prvom "boxovani" s Wii sme mlai vsetci tak hnusnu svalovicu, ze sme sa nemohli na druhy den fakt hybat 😀 😀 😀 Ked to robis poriadne - ci uz jogu, ci aerobic, ci beh alebo lyzovanie, tak na druhy den si fakt citis svaly. 😎

Beus - aj ja som pocula na vysvacovu odsavacku len a len chvalu. Len velmi male percento deti to neznesie a place pri tom. Zevraj sa to detom paci, ten zvuk a tak. No ja neviem, to som len pocula. A ked som o vysavacovej odsavacke hovorila kamoskam tu, tak sa na mna pozerali ako na neviem koho, ze co im to vypravam. Im sa to zdalo strasne teroristicke pre dieta. No, to je kazdeho vec. To je podobne ako s tymi nausnickami. Pytala som sa kamosky na to a ona mi tiez povedala, ze to tu nerobia a ze to lekari skoro vobec tu nerobia, ale ti juwelieri, kde si tie nausnicky kupis a skor prestrelia ako prepichnu. Tak co je pravda, neviem. Ale asi to tak bude, ked ste vsetky tu napisali negativne skusenosti s prepichnutim tu.

Reni - sikulka, ze si uz kupila adventny veniec. Mne sa tento rok tiez nechce ziadny robit. Uz som sa rouzhodla, ze kupit hotovy a dokupim uz len farebne ladiace sviecky a hotovo. Bude bez roboty.

marosko
20. nov 2009

Bei dakujem za typ na odsavacku,ale ja som mala na mysli odstvovac na ovocie 😀

Dakujem za,ze ste mi uz niektore odpisali ohladom Wii. Evi po tvojom prispevku normalka rozmyslam ci ten darcek chcem pre Maroska alebo pre seba. 😀 No tak to je asi so vsetkymi hrackami,co sa mne nepaci nekupujem ani detom (napr.zbrane,scifi hracky,roboty....)Tak kym dorastie sa pohram asi najskor ja s mm 😀

oli1104
20. nov 2009

Zdarec,

tak ja budu pect o vikendu, ale jenom proto, ze jsem slibila ve skolce, ze neco udelam. Maji v sobotu Andventrsmarkt a tam se to bude prodavat a vytezek jde do skolky.
Jinak zacinam pect az tak nekdy kolem 10.12 🙂

Wii hrajeme u manzelove sestry v UK. Je to sranda. Ale pro ctyrletaka je to myslim brzy.

Odsavacky nemam a nepouzivam, nase mudra to nedoporucuje a na jedne dalsi diskuzi podle veku deti, kam chodim, tak tam holka z Prahy, kdyz jeji kluci meli problemy se zahlenenim, nachlazeni a tak, docela se to vleklo, tak na ORL v Motole ji rekli, ze odsavat v zadnem pripade.
No, asi kazdy lekar ma ruzne nazory 🙂

Jo, a nausnicky..... mne se to nelibi. U tech miminek vetsinou na te hole hlave fakt to zlato dost neprirozene zari, samozrjeme se daji dat jenom malicke pecicky, ja nevim. Mne to prijde zbytecne, K. bude mit nausnice az bude starsi pokud bude chtit.
Vlastne krome "zvyklosti" ci tradice nevidim zadny duvod, proc ty nausnicky davat. Jeste mozna jako zvyraznit, ze je to holka, ale to potrebu nemam tez 🙂

Jinak Dani, ta stranka byla prvni, co mi vypadla ceska, ono existuje spousta anglickych, bez reklam 🙂

Joooooooooo, jak je ta naplno do Dancine rolady ???????? Prosiiiiiiiim......

neurologia
20. nov 2009

oli

Na krem:
1 Mascarpone (treba z Lidlu)
1 slehacka (250 ml)
100 dkg cukru prasek
kakao

uslehat slehacem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre