Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

neurologia
โ€ข
11. jan 2010

dobreeeee,

evka tak to sme sa minuli ja som cakala nik sa neozvyval tak som to zbalila a bezala do postele spat.... ๐Ÿ˜‰

katka u nas je to tak ze...............obycajne zehlievam v spalni a je tam so mnou aj joss a bud sa hrajka alebo tam pri mne odpadne a buva no a nemam pocit ze by ju zehlicka rusila ani vysavac jej spanku nevadi ona spi a ja vysavam a pohoda....vseobecne to mame tak dohodnute ze niesme nejak tichucko lebo joss buva normalne sa rozpravame pocuvame hudbu kukame film ...nechodime po stickach ze aby sme ju nezobudili ....a zatial problem nieje...

dnes rano sme sa tiez metlovali a ohrablovali-vyhrnali sme sneh a dosli sme k zaveru ze si dnes pojdeme asi kupit sanky vsade je sneh takze sa pojdeme trochu "povozit" ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
11. jan 2010

ranecko,
tak nas budi kazdy den Hausmeister s tou jeho frezou na odhrnanie snehu ๐Ÿ˜  , ja som tolko snehu za moju 15 rocnu karieru v Nemecku este nezazila, teda v tomto Rhein-Neckar Kreise, na nohy ma oziaba stale, cizmy s kozusnou nehrozia ziadne, no vesele a doma z prechadzky som po hodine, kedze viac nevydrzim.
Kati, ta tvoja kamoska ma nejake zvlastne deti, ved ked decka spia, tak vtedy treba predsa robit, no jej nic ine neostava ako si lahnut tiez. To by som sice mala aj ja, ale neda mi to nechat v byte bordel a neozehlene pradlo.
A kojit som prestala v 13. mesiacoch, Maxik sa sam odstavil, asi zbadal, ze mu uz mlieko nesmakovala, kedze som uz bola davno tehotna ๐Ÿ˜ฒ Aj teraz mam v plane kojit 13 mesiacov a potom rovno na kravske, umelace nekupujem ๐Ÿ™‚

zuzanasaw
โ€ข
11. jan 2010

Ahojte, hlasim sa po case i ja... este stale zo Sk a neviem ani dokedy. Povodny plan bol, ze tento piatok sadneme na vlak a hajde domov, ale...
Asi si este pamatate, ako s nami sef tocil v novembri a decembri - ked donesies vsetky papiere v poriadku, nemecku zivnost a pod., okamzite nastupujes do prace dalej. Lenze... tento pondelok m. naklusal do prace, ze uz ma teda vsetko hotove a sefov nikde. Jeden na lyzovacke, druhy chory. no kto rozhodne, ci uz moze pracovat? v utorok detto. v stredu sviatok a ked nebehol vo stvrtok, tak mu len sef uhybavo povedal, ze je "docasne uvolneny, pretoze nemaju dost roboty". Hlavne, ze firma nabieha z jednosmennej na dvojsmennu prevadzku, kedze nestihaju. Tot oficialna verzia. Neoficialna sa nepozna โ˜น

Takze asi tak sme dopadli. Muz sedi doma v DE a hlada si pracu, nevie ani kam sa pohnut, ci zostat na severe, ci tiahnut kdesi na juh, kde je asi viac roboty (ale neviem si predstavit, ako by zakazdym isiel na pohovor 600km tam a 600Km spรคt a dva byty podnajom platit, no nic moc), ci niekde v Prahe nieco hladat, ci rovno naspat na SK. Jemu sa z DE velmi nechce, ale uvidime, kde nakoniec padne ponuka. a kedy ๐Ÿ˜–

Inak sme ako-tak zdravi, Emka nam sice trosku teplotovala, ale uz je asi fit, akurat sa jej cnie za Charlotte zo skolky. No vysvetlujte to dietatu, ako to chodi โ˜น MOja robota v DE tym vlastne tiez padla, kedze som mala nastupovat v tej istej firme, a vobec, odkedy sa Arbeitsamt vyjadril, ze kym mi nedaju z firmy ponuku na vyssi plat (tarifa pre inzinierov), oni mi nedaju pracovne povolenie. A firma sa tvarila ako mrtvy chrobak. takze ked nepotrebuju m., nepotrebuju ani mna...

Pisete o kopach snehu a sneznych frezach ๐Ÿ˜• Tu dva dni zaprsalo, priam poriadny lejak bol a po snehu nebolo hned ani stopy. Cez den +6ยฐC, no kde by sa aj vzal. Tak nam len stale prsi a vsade je len blato ๐Ÿ˜ Bleeeeeeeee......

Nestihla som docitat viac, ale vyjadrim sa len Katke k tomu rod. prispevku na sk. Doteraz to bolo 164E. Po novom to maju zvysit az na tych 256E, ale poziadat si o zvysenie mozu len tie zeny, ktore pred porodom pracovali (alebo boli dobrovolne pripoistene) a odvadzali do socialky minimalne 270dni. Takze ak je sesterka uz 6 rokov doma a nebola dobrovolne pripoistena, pocas rodicovskej dovolenky na socialku stat neprispieva a teda mala prerusene platenie a teda zvysenie nedostane. podobne som na tom aj ja, tiez som plynule presla z jednej rodicovskej dovolenky na druhu.

A este, Emku som kojila 20mes, Nikusika este kojim a to ma 18mes, dokedy neviem, nijako ma to nezatazuje a je to vcelku prijemne ๐Ÿ˜ต V podstate len v noci, ale nemam problem ho jednu noc nenakojit, keby som sa chcela vzdialit. Vid Silvestrovska noc ๐Ÿ˜‰

A co sa tyka hluku pocas spanku deti, sme mozno trosku tichsie, ale ziadna bezhlucna izolacia. Vecer si normalne mozeme pustit telku a to Niki spinka pri nas, ale vysavat by som asi nedokazala. Ale aby som si ani vodu na kavu konvici neprevarila... to zas nie...

Dufam, ze sa mate fajn, ze sa nikomu nic vazneho nestalo a Vianoce a Silvestra ste vsetky prezili v zdravi ๐Ÿ˜€

Prajem Vam prijemny den a slubujem, ze zas niekedy nakuknem ๐Ÿ˜€

janulka04
โ€ข
11. jan 2010

ahojte babule, tak sa ohlasujem po dllllllhej dobe ๐Ÿ˜€
chcem sa opytat bab, ktore su v blizkosti Mnichova...neviete, kde robia 4D UZV? โ˜น
som sa zabudla mojho lekvosa opytat a ma dovolenku โ˜น

verohit
autor
โ€ข
11. jan 2010

caves zenule, vdaka vam za podporu.. ๐Ÿ˜‰ x- ved viete, ako to chodi, jeden den je schei.... a potom to zase ide nejak.... ja viem ze ma drahy podporuje, a ze sa snazi robit vsetko pre to aby sme sa videli za tyzden aj castejsie ako 10hodin.... ale nejak sa to nedari... vcera sme sa boli sankovat a blbnut v snehu, tak sa snazil jak nejaky pubertak, vykresloval mi srdiecka do snehu atd ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜  a potom ked Mimca zachrapala (v aute) tak sme kecali... hm, zial sme zase dosli len k jednemu rieseniu, zatnut zuby a bojovat dalej...

Pauli
dik,dik.... hej, tak gratulujem k Hawarovmu velkemu kroku, viem kolko uvah, myslienok a rozhodovania za tym stoji... a drzim palce nech sa moze venovat tomu co ho laka... inak to je fakt supi, ze sa ti tym rozsiri moznost pracovat... tak dufam ze sa toho rychlo chopis, budem ti veeeelmi drzat palce!!! a co tvoj Ausbildung??
no a co sa tyka planovania rodiny.. tak ja by som chcela, ale zatial pomaly a isto s tym ze sa este do nicoho a nikde nenahlim.... chcela by som si to vychutnat, a tak si radsej pockam na vhodnejsie podmienky, dufam ze to ale zase nebude vecnost ๐Ÿ˜‰ a to ze vy to zatial odkladate, si myslim ze je tiez o.k. ved si este mladucka... a kvitujem ti to ze sa chces venovat aj svojej kariere..

Ingrid
๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ tak tvoje spravy stoja fakt za to!!!! do kelu Elenka nesklamala, vidiet ze pochadza z lekarskej family a vie uz v 2,5roku ze cecky musis chladit,chladit,chladit ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ale tie sopky stoja fakt za to ๐Ÿ˜Ž ๐Ÿ˜€
a foto si este rychlo kuknem...
Mimca si v jaslickach pomerne zvykla... rada sa hra s deti a hlavne rada spieva a hra na hudobne nastroje, rano ked ju odvadzam, tak place ako sirena( i ked sme uz mali tyzden bez plakania ale po dlhych prazdninach je to zase ako od zaciatku)ale ked zavriem dvere uz je klud... vychovavatelky su spokojne...ze je velmi angazovana, desiatu aj obed pekne spapa... zatial ju vsak este stale vyrusuje poobedny spanok v kolektive.. hm na to si musi tiez nejak zvyknut... vรคcsinou ked niekto place tak sa hned zobudi a naspi len nejakych 20min.. tak a potom to dohana ked ju vyzdvihnem.... takze je to este dost zacarovany kruh... a pracujem u nas v backwerku... tja, raz mame rodinny podnik... ๐Ÿ˜Ž

Zuzisaw
jezkovi oci, vy to mate tiez furt hore-dole.. no snad sa aspon manzelovi postasti najst nejaky job.. aby ste tu zase mohli byt pokope... ale ak mam byt uprimna, stale si to cele nejak nedokazem vysvetlit, ze s vami tak lahko vybabrali.. โ˜น ๐Ÿ˜’
a deturence nech su ti zdravucke.... ozaj a Emka chodi na Sk aj do skolky??

a pozeram ze si spominate na vase lovestory ๐Ÿ˜ต Bea a Evi pekne pribehy.. ๐Ÿ˜‰

krasne popoludnie vsetkym a ko konikovania.... u nas je tiez snehu, ale tak primerane takze sa na sever od Renky hore nechytame...

ozaj Reni a Ingrid a ako ste spokojne s vasimi Sitzsackmi??

verohit
autor
โ€ข
11. jan 2010

Yanni
Miminku som kojila 16mesiacov... odvtedy mlieko a mliecne vyrobky neje.. ale to som si vsimla uz pocas kojenia ked som je nahodne ponukla mliecnu kasu atd.. tak to odmietala... tak sa to snazim doplnat zeleninou a inymi maskovanymi vecami.. ๐Ÿ˜‰
co sa tyka tvojej kamosky... ja tiez makam ked Mimi spi... urcite vtedy nevysavam a nerobim taky buchot, ale mam na kuchyni zavrete dvere a varim, upratujem kuchynu zehlim v noci... dokonca mavam zapnutu pracku alebo susicku a nevyrusuje ju to..cez den som to robila od jej narodenia ze ide ticho radio, skratka nocny klud nemame. viem si zase ale predstavit, ze su deti velmi rozlicne a hlavne vedia byt velmi konsikventne, ked je drobec na klud zvyknuty tak si ho vyzaduje... a musim sa priznat, ze castokrat ma Mimi na nic spanok tak si nezacinam robit velke veci, lebo potom som len nervozna ked za pol hodinu pricupita a ja som este len zacala a uz vidim ze to daleko nedotiahnem... hm, volakedy som si tiez hovorila ako to budem robit ja a ako to bude urcite fungovat.... tja, musela som si zvyknut na vela veci a hlavne sa prisposobit aj niekomu inemu ๐Ÿ˜‰

verohit
autor
โ€ข
11. jan 2010

a este jedna prosba: hladam penazku od George&Gina&Lucy Model: Bac Pay jesenna kolekcia 2009 vo farbe navy navy.... ak by ste niektora videli alebo mali tak.... ๐Ÿ˜‰

verohit
autor
โ€ข
11. jan 2010

sorry preklep Model Pay Bac..

rpinguin
โ€ข
11. jan 2010

Verus, prave som sa vratila z vonku, zrovna v jednom obchode mali zlacnene na 29,90, ale neviem, ci tam bola ta tvoja farba a ktora kolekcia to bola. Pre teba?
Drz sa, muz ti povedal dobre, ze to je len teraz take obdobie ๐Ÿ˜‰

marosko
โ€ข
11. jan 2010

Zdravim Vas vsetky.Uz sme aj my v Nemecku. Vcera v noci sme dorazili tak tu mame organizovany chaos. Vsak to poznate........nakupit,vybalit,poprat...........ach so

Aj ked neskoro, ale este chcem vsetkym Vam aj vasim rodinkam popriat vela zdravicka,stasita,lasky do noveho roku 2010.

Ingi, pre Vas gratulacia k Marcelkovi. Je krasnucky.

Nabuduce napisem viac,snad Vas budem mat kedy docitat.

evinkaaa
โ€ข
11. jan 2010

Pekny vecer ๐Ÿ˜ต ,

konecne nemame kosu (a ked mi je kosa, tak to kludne napisem a urcite ma absolutne nezaujima, ze niekto napise, ze kosa je v tomto pocasi somarina!!! ๐Ÿ˜€ ) a mame sneeeeeh ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ . Uz nemame len 1 cm snehu, ale od dnes rana uz asi 5cm ๐Ÿ˜€ . Ale cely den snezi. Sice tak jemnucko, ale snezi. Domovnik vkuse odhrna a posypa. No toto je konecne zima, ako si predstavujem. ๐Ÿ˜ต

marosko (danka?!) - vitaj spรคt ๐Ÿ˜ต Tieto navraty poznam. Zazili sme len nedavno. Clovek nic ine nerobi, len vyklada a uklada, pere, zehli... ๐Ÿ˜’

Verca - nepozerala si tu penazenku na ebay? Ci by si ju tam nenasla... ๐Ÿ˜’
A hlavu hore, neboj urcite sa to zlepsi. To je len "kriza" ๐Ÿ˜ต

janulka - ja som sice z mnichova, ale poradit ti v tom neviem. Sorry. ๐Ÿค

Zuzi - tak si este uzivajte sk a dedkovcov. ๐Ÿ™‚ Kedy sa planujete vratit do de? Drzim vam palce, aby sa konecne stastie obratilo aj na vas a aby manzel nasiel pracu a ty tiez. ๐Ÿ˜ต

Reni - ako sa ti brodi s kocikom v snehu? ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
11. jan 2010

ozi, Zuzi, teba som zabudla. To az tak sa vyhrotilo, ze ten sef muza prepustil, ci preco je donuteny najst novu pracu? Inac Ing. su hladani, tak dufam, ze sa vam postasti. Mala by si nieco proti sa prestahovat inde? Ved je to fuk, na juhu sa budete mat urcite lepsie.

Evi, no strasne sa mi brodi tym snehom a hlavne s tym boardom. Maxik dnes celu prechadzku nervacil, ze mu snezi do ksichtu, takze na boarde sedel a hlavu mal zaborenu v kociku pri Matidinych nohach ๐Ÿ˜€

Aha Verus, na Sitzsacky si sa pytala. No ja som moc spokojna a kazdy kto k nam pride tiez. Je to sranda, Maxik na to skace zo sedacky, takze kupa super a za 50โ‚ฌ, takze fajn.

evinkaaa
โ€ข
11. jan 2010

Reni - no to si viem teda predstavit, ze to neni nic moc s brodit s takymi malymi kolieskami. Juuuj ๐Ÿ˜’
A maxikovi vadil sneh? No to je fakt neprjemne, ked to pada do oci. โ˜น A nechce sa hrat v snehu? Nerobi si gule ci snehuliaka? ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
11. jan 2010

verus my sme taky vak na sedenie kupili segre na vianoce...a kym si ho vzala ona tak sme sa na nom povalovali my.... ๐Ÿ˜Ž a joss odtial kukuckovala na stromcek...no nam sa velmi pacil a super vecicka teraz nam tak chyba tak si nejaky zaobstarame.... ๐Ÿ˜‰

evka no konecne si sa dockala snehu aj ty ....ja uz nadavam bo to len odhrnam a odhrnam az ma z toho vsetkeho uz lakte bolia....

renca uz si sa naucila robit s fotkami a mac-om vies mohla by si nejaku novu hodit do albumu som na vas zvedava...no a dnes som sa s kocikom vybrala aj ja potrebovala som ist do obchodu nakupit....skoro ma porazilo ved som ledva presla a dopotila som sa ako somar co som tlacila ...ty jo fuska to bola aj som zapadla tak to som myslela ze tam budeme aj nocovat kym som sa odtial vyhrabala....och

rpinguin
โ€ข
11. jan 2010

Beus, no keby som sa naucila, tak by si nejake uz videla ๐Ÿ˜‰ Cakam, kym mi pride ta citacka, este nedosla a kabel z fotaku som kdesi zapatrosila, tak neviem kedy to bude ๐Ÿ˜‰ No to odhrnanie nezavidim, nastastie tu mame haumeistra na to, si predstav, ze som este Maxika tisla ๐Ÿ˜€

Evi, jeho akosi so snehom nenapadlo nic robit, len stal a pistal, ze mu snezi do ksichtu, takze nic ine nehrozilo v tom pocasi s nim robit โ˜น , takze o rok bude lepsie na tom ๐Ÿ˜ต

dania
โ€ข
11. jan 2010

Ingi, a co je Rejkjavik 001? Nejaky film?Ja strasne moc doufam, ze tam konecne uvidim polarni zar! Bracha ve Vancouveru ceka na olympiadu, mezitim tak trochu popracovava, aby si vydelal na zivobyti. Chce tam asi nasat tu atmosferu, zajit na hokej, puvodne mel v umyslu delat tam instruktora lyzovani a snowbordingu, ale utrhl si nejake vazy v kolene (taky nasledek sportu ๐Ÿ˜ ), takze ted po operaci ma po veverkach a musi delat ve skladu nebo zametat snih. Na dobu olympiady ma najitou praci operatora bezpecnostnich rentgenu (bude prohledavat na vstupech batohy). Chodi ted pravidelne o vikendech na skoleni a tesi se, ze je to i docela dobre zaplacene. Tak doufam, ze mu to nadseni vydrzi... Koneckoncu hry zase nebudou trvat vecnost, tak to asi prezije.
Mimochodem, krasne fotecky, Marcelek je jako E.T. na te spolecne s El. ๐Ÿ™‚ A ta fotka Elci s culikama je tak zajimave vybledla, ze to spis vypada jako mala Inguska pred 28 rokama ๐Ÿ™‚ Ale moc ji to slusi. A koukam, ze El ma krasnou kuchynku, to by ji T zavidel ๐Ÿ™‚ Vcera nechtel spat, tak jsem zacala vyjmenovat, kdo vsechno uz spi (napr jsem mu nakecala, ze strejda Jenda v Kanade uz spi, ackoliv to vzhledem k casovemu posunu byl absolutni bullshit, pokud si teda nedaval poobedniho slofika) a T prohlasil: Elenka spinka...

Evi, hezky pribeh seznameni mate ๐Ÿ™‚ Tak o nasem seznameni asi holky uz slysely, ale shrnu to, abys vedela, jak je to u nas: My jsme se seznamili pred 4,5 rokama v USA na letni skole, ale zacli jsme spolu chodit az po navratu doma, cca pred 4 lety. Pak jsem se po skoro roce znamosti na dalku (znavena vikendy stravenymi na dalnici Praha-Bremy) sebrala a prestehovala do D, kde mi nejdriv doslo, ze to asi bude pekny prusvih, kdyz neumim ai ceknout nemecky a snazila se to zachranit hledanim pracovniho mista ve vyzkumu (podle me jedina moznost uplatnit se s anglictinou), coz se po cca 2 mesicich zazracne povedlo, a zhruba ve stejny okamzik jsem byla tehotna s T ๐Ÿ™‚ Nojo, lepsi kdyz se podari 2 veci najednou, nez nic, ne? Ale manzele nejsme, N. se do toho nezene a ja uz mam jedno manzelstvi zdarne za sebou, takze taky ne ๐Ÿ˜

Katko, primo u nas to nebylo tak zle se snehem, teda mame tu taky cca 15 cm, ale kousek od nas byly nektere cesty zavate a neprujezdne.

Zuzi, probuh ty s vama teda vyj---i, co k tomu dodat? Tak moc drzim palce, at co nejdriv najdete neco lepsiho!

Pauli, tobe taky preju hodne stesti v hledani nejake zajimave prace. Vlastne vam obema.

dania
โ€ข
11. jan 2010

Bei, v 16 jste se seznamili na diskotece? Ty ses teda ero!

evinkaaa
โ€ข
11. jan 2010

Reni - no maxik ma este dost casu, aby ho sneh zaujal. Pockaj, o par rokov bude stavat iglu jedna radost ๐Ÿ˜€

Asi pred 6 rokmi, ked som bola na vianoce doma, sme postavili (ja, brasko, jeho priatelka, mamina a ocino) vonku pred barakom na luke take velikanske iglu. Normalne sme potrebovali 2-metrovy rebrik. Stavali sme ho par hodin. Medzitym snezilo o dusu. Ale nas to neodradilo. Naplnali sme kyble a brasko hore na rebriku to daval na "strechu". Podvecer sme to poliali vodou, aby to zmrzlo a vydrzalo to par dni a okoloiduce auta a ludia sa zastavovali a fotili si to. Dokonca turisti z inych statov. To bola sranda ๐Ÿ˜€ Fakt to vyzeralo ako nejaky domcek.

Dani - ako to tu pises s tym spanim, ze si vysvetlovala timikovi, ze kto uz spi.... si pamรคtam, ze ked sme boli mali, tak nam rodicia stale pri papani hovorili, ze "za maminku, za otecka, za babicku, za deduska...." ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€
Tak aj ty si si uzila fernbeziehung? Aj ja to dobre poznam. Mala som 5-rocny vztah s priatelom, ktory byval v mnichove a ja vo viedni. A skoro kazdy vikend sme pendlovali vieden-mnichov (mnichov-vieden) ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
12. jan 2010

Cafte zeny,

jojoj plno hodin a som prva ๐Ÿ˜ฒ no toto

renca no ved som na teba aj myslela ked som funela za kocikom ..ze ja si stazujem ale co potom vravis ty tak to si teda neviem predstavit.... ๐Ÿ˜‰
a ako sa ti dari dodrziavat novorocne predsavzatie po 20:00 nejest?
a este jedna otazka na tvoju osobu ๐Ÿ™‚ date matildicku pokrstit? (alebo uz ste dali a mne opat nieco uslo?)a kde ju date tu v DE ale na SK?

zuzka ja neviem co povedat...k vasej situacii je to smutne ale urcite bude dobre.... ๐Ÿ˜‰ prajem aby si mm skoro nasiel pracu ...

rpinguin
โ€ข
12. jan 2010

Beus, jasne, ze dame, niekedy v lete, krstna musi domaturovat a mat prazdniny. Dame ju tu pokrstit nasim fararom, ako inac tu v MA ๐Ÿ™‚
Inac, dnes na obedny spanok som Maxika zavrela do izby, on sa vzdy pohra a nakoniec ulozi sam. Pop chvili bolo ticho, tak som isla omrknut a on sa ulozil pod postel, len nohy mu trcali....to bol ale pohlad, ani nahodou nema v izbe dve postele ๐Ÿ˜€

jabera
โ€ข
12. jan 2010

baby, srdecne zdravim.
konecne som vas docitala a stiham aj napisat.

beus, no, normalne mi zle prislo, ako som citala, co sa vasim stalo. esteze to takto dopadlo... myslim, ze ja viem, na ktorej ceste sa to stalo, taka ta dlha rovna za nitrou, smer nova bana? ak je to ona, tak to je taka cesta smrti, istu dobu som tadial castejsie jazdila a tam vecene havarka, krize pri ceste... kreteni maju pocit, ze ked je to rovne, tak sa vsetko stihne a potom to odnesu normalni ludia. aspon, ze z toho vasi vyviazli takmer ok, ale v tejto situacii cloveka trapi aj to, ze je auto na maderu a kopa starosti a penazi v kybli... snad aspon nieco poistovna uhradi,a jked viem dobre, ako to chodi... malokedy je to vsetko, hlavne, ak auto nebolo nove. je vlastne treba kupovat ine auto, alebo sa to da opravit?

renci, prosim ta, ako riesis, ked mas migrenu a si sama doma s detmi? porad mi nieco... co sa da robit??? ๐Ÿ˜– ozaj a ked bea to nejedenie spomina, mas nejky patent na seba,aby si nejedla,alebo si proste taka silna, ze si povies a dokazes to? ja sa neviem donutit k tomu nezratiu vecer...

veronika, som rada, ze si sa ukazala, dufam, ze sa obcas este dostavis.. s tou vonou ti fakt neporadim... a co vas vlastne trapi? ( nebola by som taka osobna,a le ty si zacala ๐Ÿ˜‰ ) s prachmi problemy? niiekedy mam pocit, ze keby sme nemali financne tazkozti, tak by ani ziadne starosti neboli... ked nie su prachy, akosi je vsetko tazsie.. ze si clovek ani to zdravie nevazi poriadne.. aspon u mna to tak funguje..
pytala si sa na kasicky, tak ked mam plne kozy, odstriekam a odkladam do chladu, ked je toho moc, tak aj zamrazujem. zvacsa mam nastriekane v priebehu dna na tu veceru tak akurat. ak nie, tak niekedy len z vody uvarim a dochutim zo zdroja ๐Ÿ˜€
a miminke nechyba nieco, co je iba v mliecnych vyrobkoch? mas nejake konkretne nahrady? ja sama som taky nemliecny typ, tak by ma to celkom zaujimalo.

zuzi, bozemoj, velmi mi vas je luto. spomenula som si, ako boris behal po konkurzoch a ukazat sa a vsetko mozne.. vzdy ked sme nieco nasetrili, tak vyrazil, po celom nemecku, vecne ten pocit, ze je to zase zbytocne, az raz sa zadarilo.. vies, velmi by sa mi pacilo, keby ste si nasli nieco nablizku. normalne na to teraz stale myslim, ze ako by to bolo super, keby vas osud zavial trebars do lipska. mne je jasne, ze by ste radsej inam, ale to ma nezaujima ๐Ÿ˜€ v kazdom pripade strasne drzim palce, nech sa to cim skor vyriesi, lebo tato situacia musi byt zufala...

inge, marcelko je zlaty, elenka jakbysmet, len nech to kocka moc neprezenie s tym snehovym pornasom u vas, aby ti to mlieko neodislo uplne... ja som si nikdy chladit netrufla, len som kojila dlhsie z jedneho, aby si druhe myslelo, ze netreba tolko mlieka a to mi zabralo.. ale zas pri tom nebola taka prca, ako musi byt u vas pri pyramidach ๐Ÿ˜‰

no, ked uz tu taka mila tema spominania na zoznamenie bola, tak sa pridam... my sme sa zoznamili na inzerat na internete. dal ho boris, ja som reagovala. v priebehu dvoch dni sme si vymenili nieco malo mailov a potom sme sa stretli a uz vlastne boli stale spolu. zobrali sme sa po styroch mesiacoch, lebo 2 mesiace nebol volny termin na urade ๐Ÿ˜ vzhladom k nasmu veku a k tomu, ze sme boli obaja v tom roku rozvedeni to bol dost sialeny napad.. ale dost dlho som to nelutovala ๐Ÿ˜Ž
inac, pikoska, borisova ex ma frajera! dokonca ich boris videl v meste v blave, ale vedeli sme to uz skor od barusky. chlapik je sympos, veliky chlap, vraj je aj prijemny, takze predpokladam, ze ju coskoro posle do riti.. ale je teraz super klud, kiez by bol tak zaslepeny neviemcim, ze by s nou ostal...

jaj a v prahe bolo vybore, aj ked len kratucko. bart mal same baby okolo sba, pacilo sa mu, darceky podostaval, pokusim sa aj fotky dodat.. ja som si dokonca uzila par hodin v meste so sestrou, bart bol s maminou a neterkami, ale musim priznat, ze ku koncu uz som mala chut utekat za nim. ale vsetci prezili v zdravi. cesta sem bola hrozna, skro ziadne auta a vidiet nebolo nic, trvalo to 5 hodin miesto 3, isli sme max. 80, fakt to bolo neprijemne. okolo nas si to preficali jedny nove zamky, ale inak sa vsetci tiez len tak smochtali ako my. bola som rada, ze sme celi dorazili.
snehu je tu tak, ze som vcera do obchodu ani nedosla a vratili sme sa domov.. kym to nepolavi,asi ani nevyleziem s kocikom.
no, tak som sa konecne vypisala z podoby, sice s pauzou u barta ale stastne som to dokoncila, idem tie fotky skusit

jaj, dani, marosko, vitajte doma. ako ste zdravotne? maroskove vecne choroby ustupili? ide uz do skolky?

jabera
โ€ข
12. jan 2010

renci, tak to je sranda fakt., neodfotila si ho? a nechala si ho tam spat, ci si ho vytiahla?

evinkaaa
โ€ข
12. jan 2010

Ahojte kocky,

Janulka - tak este raz vitaj. Aj ked my sme sa uz zvitali v IP, ze?! ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ Mas postu, kukni si ๐Ÿ˜ต

Reni - ten tvoj huncut ale stvara veci. ๐Ÿ˜‰ Ale je to zlate. A to pod tou postelou naozaj spal, alebo sa tam len skryl? ๐Ÿ˜ต

evinkaaa
โ€ข
12. jan 2010

Jani - kraaaasne fotocky. Bartik vyzera tak nadsene a ako sa tesi z darcekov. No naaaaadhera ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

neurologia
โ€ข
12. jan 2010

renca dufam ze si ho odfotila a potom hodis foto...tak ked spat na posteli je taka nuda ๐Ÿ™‚

janka bartik je z fotky na fotku krajsajsi...take licka ma chutnuckeeee...
a autiak sa opravit uz neda to je uz srot tak je rozbite ..cize zaobstarat si nove a to este ani nasi nevedia kolko dostanu z poistovne a ci si budu moct dovolit kupit druhe auto....

jabera
โ€ข
12. jan 2010

bei, no, to je.... hlavne, tie poistovne to natahuju jak gumu v trenkach, tvaria sa akoby sa ich to netykalo, moc dobre to poznam... ale nakoniec tie prachy pustia, musia... ale nanic je, ze treba kupovat nove auto, tolko tazko dostanu...

evi, cau, ๐Ÿ˜€

vdaka za pochvaly dietata... strasne sa tesil z darov, viac ako doma, lebo bolo doobeda a bol v dobrej nalade.

neurologia
โ€ข
12. jan 2010

jeeej janka je tu ...este si tu?

evinkaaa
โ€ข
12. jan 2010

Baby, ktore ste na facebooku? ๐Ÿ˜ต

evinkaaa
โ€ข
12. jan 2010

Beus - ๐Ÿ˜ต

marosko
โ€ข
12. jan 2010

Uz poobede som sa pokusala napisat,ale neodoslalo mi to.Nastastie som to mala skopirovane,tak teraz skusim vlozit.

Jani ty si jasnovidka?Ako vies ze bol Marosko zas chori?Alebo je to uz asi u nas bezne,ze.
A aj ja som si uz v duchu povedala,ze by Zuzku mohlo zaviat k nam na juh. No doprajem aj tebe niekoho. Ty to tam mas poriedko.Tak uvidime.

Zdravim Vas opรคt na skok......Beus ak by sa dalo napis opรคt nejaky suhrn.Nemam sancu Vas docitat.
Viem,ze si si tu vysluzila tento privlastok tak preto sa obraciam rovno na teba. Ale kludne moze aj niekto iny, komu to cas dovoli.

My mame krasnu zimu asi ako vsetci. Do syta sme si to uzili (sankovacky,bobovacky,stavanie snhuliakov) aj na Sk no potom ako zacalo razom prsat bolo hned vsetko prec. Cestou sem to bola parada cesty len mokre a mini snehu , ale od nedelneho vecera len pada a uz to vyzera ako rozpravkova zasnezene krajina.
No mame problem,ze tu nevieme v okoli najs nejaky mini kopcek na zimne vyblaznenie. Snad to vydrzi do vikendu a mi budeme mat cas sa tu rozhliadnut po terene.

A ako sme sviatkovali? Na Stedry vecer po rozdani balickov sme sli pozriet este moju babku. A tam Maros uz zacal kricat,ze ho boli "pipik".Tak sme hned kukli,ze co a on uz mal zapalene vajicko. Hned sme bezali na pohotovost na oddeleni. Samozrejme tam nam nic nedali (mozu len hospitalizovat,nie vypisat recept),tak som mu dala co bolo doma od teploty a zapalu a na druhy den sme sli zas na pohotovost,tam sa to doki nezdalo, hned nas vyslala do Ziliny nech to pozrie odborny lekar,cize urolog a ty si nas tam hned nechali. Hned ho chceli operovat citujem Dr."uz brusim noze"no ked sme mu spomenuli,ze uz operovany bol a tieto iste priznaky zapalu mal uz asi 4x od vtedy,tak trochu pribrzdil a zacal,ze najskor teda uvidi ake budu hodnoty na odberoch a tak.....no zapal to bol ale aj tak si nas tam nechali na "pozorovanie" Nemusim pisat,ze cez sviatky aj tak s nim nic nerobili a par vizit bolo aj bez toho,zeby sa na neho pozreli. Tak sme si zo 4 dni polezali a sli domov.

Potom sme sa snazili trochu preliecit...no zaroven postihat kontroli a az potom sme zacali objehat navstevy. Tak sme boli viac na behu,no ale to uz navraty na Sk take byvaju. Nakolko "kazdeho "chceme na chvilu pozdravit.

Teraz sme zacali opรคt skolkovat a ja na kurz a mam pocit,ze som uplne vygumovana. Strasne dlho sa musim skoncentrovat aby som zas prepla na nemcinu. Mam pocit,ze som za tie 3 tyzdne zas vsetko zabudla.
Taketo "odlucenie" od jazyka nerobi dobrotu ani mne ani detom.
A uz teraz viem,ze na par dni budem musiet ist na Sk uz vo februari nakolko Sonicka uz bude mat 3 tak ukoncit matersku.

Este jedna otazocka na Vas.Dostali sme pozvanie na jednu narodeninovu oslavu k Maroskovej spoluziacke zo skolky. Poradte,co sa nosi na taketo akcie,nakolko je to nasa prva party. ๐Ÿ˜‰ (a zaroven moja prva navsteva v spolocnosti Nemcov.Zacinam mat obavy ako sa budem dorozumievat. No ved ruky,nohy mam tak snad)

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre