Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
4. mar 2010

cavi zenule,
nestiham, dnes robim pripravy na zajtrajsiu party, pridu zbojnikovi kamosi, takze bude chaos v byte 😲
A Matildicka bude mat zajtra pol roka, takze pomaly budem aj s prikrmami zacinat a ona ma nieco cez 8kg, takze Marcelino je fakt maly sumo, ale radsej tak, ako dlhy cervik, ved je to materske mlieko.
A inac sa mi dnes zgulala z postele, porazi ma. Pri Maxikovi dava clovek pozor ako divy a ona uz druhy krat za ten pol rok jej zivota ☹

Kati, no jasne, berem, ak nebude chciet sesternica.

Steffi, jeminecku, no Sofca uz toho zazila ☹ Velmi rychle uzdravenie.

dania
4. mar 2010

Reni, vsechno nej obema drobcum a uzijte si party. kolik zbojniku prijde? a co strojis?

evinkaaa
4. mar 2010

Ahojte,

Steffi - juuj, sofinka je zasa chora. Chuda ☹ To neni nic moc, ked na nu kadeco tak rychlo "sadne". Drzte sa. Skore uzdravenie 😵

Reni - vy mate zajtra party? Supeeer 😀 Tak si uzi ten detsky krik a neporiadok 😀 😀 😀 Ale ty si sikovnica, ty zvladnes vsetko. 😉

Dani - vitaj po dlhsej dobe. Pekne, ze si sa ukazala. 😵 A s tym partnerskym suzitim mas pravdu. V pondelok, kym som sla k lekarovi, som mala chvilku take myslienky, ze co ak ozaj.... 😀....ze sa nase sladke "nicnerobenie" a uzivanie si, konci. Ja si s manzelom uzivam velmi casto a rada taketo chvilky, ked mame na seba cas a robime na co mame chut. Ale urcite sa budem tesit aj na obdobie mojho zivota, kedy to uz nebude az tak mozne, lebo tu bude niekto treti 😵
Uzivaj si este cz a maminky. A stastnu cestu domov. 🙂

rpinguin
4. mar 2010

Diky za blahozelania 😉
takze toto:
http://www.fke-do.de/content.php?seite=seiten/i...

potom tortu napecie Coppenrath&Wiese 😀 , chcela som aj nejaku lahku, aj recept mam super, ale zistila som, ze nemam tu Springform, takze neviem, co vymyslim 😉
potom este nejake mini jednohubky, dalej Alnatura keksiky, Alnatura chipsy a hadam staci 🙂
no a pozvana je tentokrat len SLovac+ moja nova ceska susedka, takze sme svoji 😎

evinkaaa
4. mar 2010

Reni - to znie fantasticky. Niekedy skusim tie mufinky aj ja 😀 . Robila si ich uz, alebo ich teraz pecies/piekla prvy krat?
Ten "buffet", co pripravis pre hosti bohate staci. Ved ked budu hladne, daco zjedia, ale väcsinou sa budu hrat, ci nie?
A Coppenrath&Wiese napecie dobre, neboj. 😀 Mas bez starosti 😉
Tak nech sa to vsetko dobre podari a nech oslava vyjde podla tvojich predstav. 😵
Ozaj, co dostane maxik na narodky???

neurologia
5. mar 2010

Ahojte,

renca
tak u vas sa dnes slavi...to uz hej prajeme vsetko naj....
moja sestra ma narodky dnes... 😉 a menu si pripravila dobre ta alnatura ma fajne veci...teraz som bola v dm-ke a mali tam ochutnavku take oblatky-slane a boli s bylinkami-napr.rozmarin...a boli taaaake dobre...
no a tie muffinky uz mas vyskusane ci budu mat dnes premieru?-ja nerobim rada takto naostro nieco nevyskusane clovek nevie ako to bude chutit....a pod.teraz nedavno som skusala z netu nejake citronovo cokoladove muffiny a poviem vam bol to hnus.... 😠

steffi
ooo sofca je opat chora ...a akurat teraz ked mala ist na party...zelam skore uzdravenie

danka
tak ty takto dovolenkujes....to je super veru uzite si domoviny...ved nas to caka teraz na velku noc ...aj ja tesim aj mam z toho stres...

ja som bola vcera uz o 20:00 zrela do postele...som poriadne ani na nete nebola....doobeda som upratovala ako besna...potom rychlo zbuchat extra-rychly obed vychystat nas a piratit von-mali sme taku skupinovu vychadzku (mavame ju 1x do mesiaca) potom este do obchodu...a domkov...doma sa mi joss nezdala taka bola mrzuta a zdala sa mi tepla...tak jej meriam teplotu a zvysena takze sme mali "vesely" vecer....
ale dnes rano nastastie uz nic....

rpinguin
5. mar 2010

Evi, uz dostal, vcera mal. Ja som minimalista, nepotrebuje nic 😀 ale kupila som mu Duplo v takom valove 😀 a potom takeho cosi, na co sa davaju drevene kruzky od najväcsieho po najmensi a staci. Ved aj dnes dostane, nech sa nezblazni 😀
A C&W napecie toto: http://www.coppenrath-wiese.de/produktdetails_3... boze sa to tu hanbim zverejnovat, ale to je aj tak ako druha torta, jemu este upeciem inu a aj tiramisu mam uz urobene.
Tie muffiny som este neskusala, tak som zvedava.
Tak idem makat, pekny den!

neurologia
5. mar 2010

renca
ja som taketo kupovane Coppenrath&Wiese este nechutnala....ale ked to tolko chvalis...tak asi kupim a vyskusame...
prajem vela zdaru v kuchyni.... 😉

iii
5. mar 2010

reni, vobec sa nehanbi, ja momentalne siaham po polotovaroch velmi casto...vzdy mam nieco v zasobe, pri tych deckach je to loteria, bud vyjde cas na varenie alebo nevyjde, dopredu nikdy nevies. a polotovary z rewe su naozaj bozske - blätterteig, pizzateig, male kysnute buchty na pare, fischfingers, alebo slivkovy kolac. pre chvile nudze....nedam dopustit
uzite si party!

dani, s organizacnymi a technickymi prekazkami pri udrzovani harmonickeho vztahu to nie je zasa az take zle, ako som predpokladala - clovek sa k tomu musi postavit trosku sportovo a vzdy sa najde nejaka chvila (vacsinou v bizarnom case, no ale co uz) na srandicky. tretieho potomka jasne ze chceme, resp. vzdy som chcela styroch, ale myslim, ze po porodeni a odkojeni tretieho dietata budem tak vyflusana, ze budem zrela tak akurat do prace 😀

a zasa nam snezi - ma hodi o zem

rpinguin
5. mar 2010

no tak smola, ani piskotove cesto nevyslo, takze som bola po Tortenboden....hanba mi 😲 ☹ nan pojde ovocie, zalejem bio pudingom a bude 😀
a inac tie muffiny sa mi lepia na tie maffinovske papieriky, takze neviem, kde bola chyba, zeby v tom, ze som pouzila farebne? No nechapem, bude sa to zubami oskrabovat 😀

dania
5. mar 2010

Reni, ty jsi ale kucharinka 😀 Ale nic si z toho nedelej, ja jsem na tom s pecenim podobne a vzdycky se najde nekdo, kdo to sni (v krajnim pripade ja sama) 😎

jabera
5. mar 2010

renci, strasne si ma pobavila 😀 😀

dani, tak ty si takto na rodnej hrudi uzivas! sa mas.. a co fretky, tiez sa z timika tesi? 😀

ingus, mna ti nejak ta poteba rodit uuuplne presla, si predstav... mozno neskor, ktovie co bude..

lubi, skoda, ze nebyvate blizsie, vies jak by sa mi hodili stolicky?

jabera
5. mar 2010

jaj, baby, myslim, ze som zabudla a ak nezabudla, tak nevadi 😀 pisala som vam uz, ze mi to zacalo chudnut? podla mojich prepoctov uz len nejake 2 mesiace a aj sa odvazim fotku vlozit... schudla som dalsie 2 kg, tak sa velmi tesim..
ficim na recepte od oli a renci, cize keine sladkosti a nezerem po 19. + urcite som obmedzila mnozstvo, to uz islo tak same, ani neviem ako. obcas bckl, zial, neda sa denne, lebo bart mi leze pod pedale. ale fakt to ide dole a ja sa z toho velmi tesim.

iii
5. mar 2010

reni, tvoje pecenie mi nieco pripomina 😀

jani, no ale ked mne je zasa nejak luto, ze uz je marcel taky velky..... 😉

baby, Nohavica ma jedno CD pre deti (vacsinou pesnicky so zvieracimi motivmi) - nemozem to nikde najst, tusite niekto, ako sa vola album? resp. nemate ho niekto?

iii
5. mar 2010

sakra, ci to bol plihal?

dania
5. mar 2010

Ingi, neni to SLONI V PORCELÁNU I. - PÍSNIČKÁŘI DĚTEM? PAk jeste existuje HAVĚŤ VŠELIJAKÁ a Havěť všelijaká 2. Jsou to pisnicky ruznych autoru. Ale my to bohuzel nemame...

evinkaaa
5. mar 2010

Cauko kocandy, 😀

Renca - nic si z toho nerob. 😉 Kazdy sme na nieco ine. Urcite si sa vynasla a vymyslela aj tak nieco uzasne. 😵
Dodatocne gratulujem maxikovi a matildicke k pol roku (boze, ako to rychlo leti) a vsetkym vospolok krasnu oslavu. 🙂

Ingi - co ty tu stresujes s polotovarmi. To je uzasna vec. Ja tiez niekedy nieco take kupim. Ved ked sa mi nechce varit (ty popri krpcom nestihas) alebo neni casu, tak taky polotovar padne vhod. Ja napriklad veeeeelmi milujem:
od Frosty - Hähnchen Thai Green Curry
http://www.frosta.de/produkte/tk/thai-green-curry/

alebo od Erasco - Grüne Bohnen-Topf
http://www.produsa.de/uploads/tx_lnetdb/Erasco-...

Mne je tiez jasne, ze ked niekedy v buducnosti budu krpci, tak tiez nebudem takto vyvarat a vypekat. Na to potom nebudem mat urcite ani naladu a ani cas. 😀 Tak si to uzivam este teraz 😀 😀 😀

Jani - veeeeelmi ti gratulujem k uspesnemu chudnutiu. 😵 😵 😵 😵 😵 Supeeer. Tesim sa s tebou. 😉 Vidis, teraz to pojde dolu jedna radost.

jabera
5. mar 2010

ingus, tri cunici..

jabera
5. mar 2010

nemam tu, ale v blave mozno. rozhodne to ma moja segra a viem sa ti k tomu dopracovat, ale chvilku by to trvalo.. tak piskni, keby si chcela.

fabienamata
5. mar 2010

Renca, dnes som bola na geburtstagparty, a bola tam taka ista torta ,len zaliata zelatinou, ziaden problem, gratulujem deturencom...boze ten cas letiiii
Ved ide o deti, nech maju zabavu!

Dani vsetko je v priprave. 😎 A ty si uz zase na Morave?

Jani ty chudnes?? A uspesne super. Ja som zacala chcem nejakych 5 kilov, nejem po 6, ale nechce sa mi orbitrekovat tak pravidelne, tak zatia lkilo je prec, ale nevadi aj to je dobre.

fabienamata
5. mar 2010

Ten sneh uz dosiel aj k nam, totalne sype, ale rozpusta sa nastastie. A ja som uz von, na terasu ,vylozila palmu 😀

BEa a
mafiny si robila v tych silikonovych formach, alebo papierovych. To by mohlo by nieco pre take necukrarky ako ja.Je to lahke??

neurologia
5. mar 2010

lubka
ja nerobim maffiny v tich papierikoch a mam formu taku tu klasicku na 12 kusov...receptik ti hodim do nasej pekarskej temy (najdes ju v sekcii recepty a vola sa ze recepty mamiciek z nemecka ) 😉

baaaaby ja som taka nejaka rozcarovana ☹ ....occhh musim sa spamatat lebo pride navsteva...

zuzanasaw
5. mar 2010

Spermüll - u nas je 2x do roka, vzdy na jar a na jesen. To vsetci povykladaju pred domy, co maju na vyhodenie a to maju tie litovske a ruske auta raj - domov chodia ovesane ako vianocne stromceky. To mi vzdy pripada ako sliedenie supov...

Janka, super, ze sa ti dari chudnut... juuuj, mat tak tvoje sebazaprenie! Aj ked uplne bez sladkosti si to neviem predstavit...

Ingi,poslem ti do ip link na stiahnutie - neviem, ci sa to tu moze tak verejne... Ak ho chce este niekto, ozvite sa...

Chorusikom skore uzdravenie a oslavencom len to naj 😉

evinkaaa
5. mar 2010

Ja robievam muffinky iba v papierikoch. 😀 Kedysi davno som robievala normalne v muffinackom plechu (ako ma bea) a bez papierikov a bolo to tiez fajn, ale takto sa mi to zda lepsie a "hygienickejsie". A proste rychlejsie. Mne napriklad vadilo to, ze som musela kazdu tu jamku natierat maslom a vysypat mukou, aby sa nepripiekli. To mi bolo zdlhave. Takto do jamiek iba vlozim papieriky, vlejem cesto a hotovo. 😵
Ale kazdy si robi ako mu lepsie pasuje, vsak? 🙂

Lubi - muffinky su veeelmi jednoduche a existuje milion receptov. 😀

U nas zatial nesnezi, ale zato je dost chladno. Momentalne mame nieco cez -2 stupne. ☹ Tak to vyzera, ze z jari este nic nebude 😒 .

dania
5. mar 2010

Zuzi, mne taky.... 🙂 prosim

neurologia
5. mar 2010

zuzi aj ja si prosim.... 🙂

rpinguin
5. mar 2010

tak zenule, party sa vydarila, frcalo Duplo, dostal ho od vsetkych skoro, je to fakt dobry darcek a strasne ho to bavi, bola prca s tolkymi deckami. Po ich odchode sa zasa zgrcal a uzavrel uspesny den 😀 Akosi ani jest mu nechuti, neviem, co to ma stale.
A muffiny, som myslela, ze sa to ma davat do papierikov a potom do formy, ved tak to pisali aj v tom recepte. Ja to teda tak robim, vyberiem z formy a ani umyvat ju nemusim, ked su tam tie papieriky.
A chudnutie mi ani nepripominajte, je to des, sice vazim menej nez pred tehu, ale mne sa to vobec nezda, som uplne neforemna....ako valec prsa, pas a boky jedna miera (grcajuci smajlik tu chyba)

jabera
6. mar 2010

😀 😀 😀 renci....

chudatko, ten max, co furt grcka,....

iii
6. mar 2010

reni, pekne od maxa, ze diplomaticky vyckal do ich odchodu so svojim kazdodennym ritualom 😀

ja som zasa slamena a vonku je sneh 😒

neurologia
6. mar 2010

Ahojte,

my mame navstevu taku na cely vikend... 😉

janka
to je super ze sa chudnutie takto rozbehlo....sa tesim uz teraz na fotocku....

renca
no ja mam tiez menej nez pred zaciatkom tehu ale sa mi to nejak nezda.... 😝 ale ja si myslim ze to je tym ze mame take nejake "uvolnene" svalstvo lebo ja ako teraz trochu cvicim aj doma...tak sa mi zda ze je to uz lepsie...ale zas ja mam doma len jednu sibalku...tak sa da este aj zacvicit niekedy...
no a o prsiach radsej pomlcim...cele tehu super ziadne strie...a ako sme zacali kojit tak ich mam take potrhane...az je cloveku dop placu ked to vidi....

inga
sneh ani nespominaj....uz ked som v noci kojil tak sa mi zdalo ze vonku je to nejak biele a teraz rano som skoro odpadla...tolko tu je snehu....a este stale pada...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre