Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzanasaw
18. apr 2010

Reni, tak to ne, uz nas studene nefunguje, ten chce stale zohriate mliecko ci caj 🙂 Ale kuchyna je na par krokov, tak to aspon ocko nema daleko 😀 😀 😀

Bei, ono to nie su vlastne ani flasky, tie nemala nikdy ani Emka ani Dominik. Nosim si zo Sk z Tesca do zasob take tie nekvapkajuce pohariky. Inak su pohariky dost drahe, ale tie z Tesca stoja nejakych 2,20e a sluzia rovnako dobre, ak nie lepsie 😉
Ze "dojna krava", noooo ten privlastok by som vynechala a potom by to paslo asi na kazdu mamu, co nechce kojit 😖

Jej a este vam napisem, ze som sa dnes bola vyviest zeriavom asi do 60m vysky. Kraaaaaaaaaaasna podivana na mesto. M. na strach z vysok, ten najprv nesiel, ale ked videl, ze som dosla dolu vysmiata, dal mi na krk dve deti, ze ked som chcela, nech sa o nich staram, ze on bude mat co robit, aby sa postaral sam o seba a sli sme cela rodina 🙂 Prezil to v zdravi, ale zato isiel domov tak nabudeny adrenalinom, az mu to cez usi tieklo 😵 No co uz, kazdy z nas blbne asi inym sposobom, ja mam rada vysky 😀 A Dominik a Emka v tej ohradke zacali vo vyske dokonca poskakovat, co sa tak tesili, az ju celu rozkyvali... no aspon nieco maju po mne 😀 😀 😀

A tak ma napada, baby, skocila si uz niektora z vas Bungee Jumping a z akej vysky?

dania
18. apr 2010

Zdravim po delsi dobe. Docitala jsem vas jenom zbezne, mela jsem minuly tyden strasne nervy s terminy v praci, ted vikendu uzivame pocasi, na kole, na zahrade, no fakt parada...
Jani, drzim palce, at mas B brzy doma! Jak to zvladate s Barcou? Jinak klobouk dolu jak ses zakousla do toho kurzu, je to urcite velka drina, ale ten vysledek za to stoji!
Bei, ze dojna krava, no skoda pro ni a jeji baby, rekla bych... S vynechanim flasky upne souhlasim, taky jsme to tak delali. Teda jeste jsme meli na cesty a na ven takovy ten poharek s hubickou, to se docela osvedcilo.
Ingi, ty mas teda stesti na hrozny typy, viz tvoje strasidelna storka z ubahnu! no comment. Ale M je fakt legracne prerostly 😀
Zuzi, ja z vysek dobry pocit nemam, a na gume bych neskocila ani za nic, to bych dostala urcite infarkt. Zato moji hladinu adrenalinu zveda ta sopka na Islandu, porad sleduju jak to tam vypada, kazdou chvili se objevuji fotky z mist, kde jsme pred 3 tydny byli, jeee, to by bylo neco pro geolozku zustat trcet na sopticim Islandu! No skoda, spatne jsme si to nacasovali, ale zase to mohlo dopadnout tak, ze bychom se tam nedostali vubec. Bracha se ma pristi tyden vracet z Kanady, tak jsem na to zvedava, jestli to klapne.

dania
18. apr 2010

Hele, tady treba: tyhle koniky jsem vyfotila (fotka nahore) nedavno na Islandu, je to cca 7 km vzdusnou carou od te sopky, je legracni je potom videt znovu na zpavodajskem serveru...

yanni
18. apr 2010

Jeeeeeeeeej Dani super fotky 😉

Bei, Renatka, no ja viem aku tu garnizu mate, ja som tiez rozmyslala, ale nakoniec som len tu spominanu tyc kupila, Vormieter mal tiez len tyc a diery ostali tak nebol problem tu tyc zamontovat do tych dier. Taku teleskopicku som kupila aj do obyvacky aj spalni tak sa to super dalo prisposobit do tych povodnych dier a nemuseli sme vrtat. No co si budem vrasky robit 😉

Bei a ake kvietky si kupila? A odkial mate tam tych slimakov? Ja zase mravce. Neviem odkial vyliezaju, zajtra zbehnem nieco na ne kupit a musim aj riadnu metlu na tu terasu, pokusala som sa vcera zametat takou tou normalnou "domacou" ale to mi trvalo hodinu. To je velmi mäkka, tak musim taku daku "skrabacku" ist kupit. Booooooooze to s takou terasou je ale roboty. A k tej druhej som sa este ani nedostala.

Zuzka to fakt, Bungee Jumping? No mna clovek ani na husenkovu drahu nedostane a nie to este skakat z mosta dole hlavou....No ty si fakt riadne odvazna. No ja mam toho adrenalinu az az, nepotrebujem este viac...

Ingi a kde su tie Marcelkove fotecky?

Ozaj babenky, kde mate tie recepty? Chcem sa inspirovat. Mam o dva tyzdne cez vikend navstevu, tak hadam sa slusi aj daco upiect. Bez pomoci Dr. Oetkera. no ak nie tak ten to isti 😀

jabera
18. apr 2010

dani, to je super tie fotos..a to su obidve tvoje, ci len jedna?
no, kurz teraz musi, hold pockat.. nema byt kto s bartom. ale idem tam zajtra popytat si nejku robotu na
doma, aby som nestala...

zuzka, na take veci ako lano a podobne srandy ma nedostanes ani za nic na svete 😝 nic, z coho sa neda bezpecne zliezt na maticku zem....

neurologia
18. apr 2010

danka
no fotky su nadherne...akoby si ich vystrihla z nejakeho kalendara s konikmi...no raz darmo ked niekto vie fotit tak vie to sa musi uznat....

katka
"nasa" tema o peceni je tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/recepty-mamiciek-z-nemecka-2/
a kvietky som si kupila impatiens...minuly rok sa im tu velmi darilo a ani slimakom nesmakovali...cize idealny kvet sem k nam na terasku a ze odkial sa nabrali slimaci no dost nam tu prsalo a mame tu vela vela stromcekov rozne ihlicnany a ked aj bolo pekne tak pod stromcekmi bolo vzdy vlhko a slimaci tam boli poskryvani...a vyliezali odtial von az sa nam tu akoby premnozili a liezli mi po oknach vravim otvorila som dvere tak uz boli vo vnutri a podobne srandicky robili...

zuzka
ze skocit si z mosta ....no tak to urcite nieeeeee to nehrozi ja sa vysok bojim....ved ked tu bola svokra boli sme v ulme a tam je kostol a da sa vyslapat si to az hore tak som sla aby som nekazila partiu ale ako mi lepiloooo no strasne normalne mi nohy trpli co som sa tak bala....no som myslela ze nastala moja posledna hodina....

babenky no krasny den sme dnes mali pocasicko ako z rozpravky...takze sme sadli na bike joss posadili do jej "ferrari" a slo sa skoro ma piclo bo pred nami same kopciska boli...bola to fuska ale stalo to za to fotky sme porobili krasne-hodim ich sem neskor....ale cesta domov bola superacka to sme sa len spustali dole kopcom 😎 doma sme trosku popracovali na terase -pozametali...trochu vyniesli von stolicky stolik a potom sme sa vonku napapali mali sme sparglu....mnaaam

evinkaaa
18. apr 2010

Ahojte,

Jani - boli sa dnes tiez pri borisovi? Ako sa ma? Este nevies nic, ze co mu vlastne bolo? 😒 A ako sa mas ty s bartikom? 🙂

Zuzi - teeeda, ty si riadne odvazna. Mna by clovek na nieco take nikdy nenalakal. Nech ma kto len chce povazuje za "feige", ale taketo "wilde sachen" nikdy v zivote. Ani na tie divoke husenkove drahy tiez nikdy v zivote 😖 Moj manzo je na taketo vselijake divociny, ale ja nie.

Dani - nadherne fotocky si pridala. Strasne sa mi pacia. Ty vzdy robis take esteticke fotky 😵

Reni - tak si teda pekne nakupila. Ale este si nam stale neprezradila, ze co si vlastne na tu svadbu oblecies??? 🙂

Bea - vierkin manzel nebol nikde, ja som sa jej len tak pytala, ze ci uz dosiel z robotky domov, lebo ona bola cely cas sama.
A ake kvetinky si si pokupila?
My sme si minuly vikend pokupili veeela kvietkov. Velmi sa tesim, lebo je to take zelene a "zive". A vcera sme si kupili este taky malicky stromcek v takom peknom kvetinaci. Vyzera to super. Uz len treba krasne pocasie a dostatok slniecka a konecne vylozime aj stol, stolicky a lehatko na lenosenie. Juuuj, uz sa tesim. 😵

dania
18. apr 2010

Jo ja jsem to asi spatne vysvetlila s tema fotkama, jen ta horni je moje, cca 3 tydny stara, ta dolni je z nejakeho zpravodajskeho serveru, focena ze stejneho mista, jen jiny uhel trochu a ti sami konici 🙂 A ted tam maji nad sebou sopecny mrak a ve dne tmu jako v noci. TAk dobrou!

iii
19. apr 2010

zuzi, ake nekvapkajuce pohariky? vobec neviem, co myslis. ten zeriav musel byt pecka...ja som predtym mala velmi rada vysky, kolotoce a pod..... ale teraz, ako mam deti, mam nejaky panicky strach zo vsetkeho, asi je to hormonalne. vcera som si sadla na taky velky retazovy kolotoc a skoro som zomrela, mala som chut vrieskat, nech to okamzite zastavia 😝

bei, evka - co ste to posadili na balkon? nech sa troskju inspirujem, dnes sa chystam do gartenzentra.... planujem opat vysadit jahody, tie sa mi osvedcili

katka, link na fotky som ti posielala na IP, schovala som si album, nech uplne verejne nevystavujem svoje poklady

dani no vidis, mozes fotit pre spravodajsku agenturu, ked ta vyhodia z univerzity, tvoja fotka ma este o nieco lepsiu kompoziciu ako ta druha. fuh, ale je to sila, ze? inak fotila si pred alebo po tom prvom vybuchu? no jo, chudaci, nielenze im ekonomia ide do sr...., este aj toto

baby, krstili ste niekto dieta v nemecku?

neurologia
19. apr 2010

Dobre ranko,

inga
no nekvapkajuce hrnceky ma naprklad aj avent su to hrnceky s takym akoby naustkom/pitkom a ked ho prevratis hore dole kade tade tak netecie....ani nekvapne z neho 😎
no ja som ani predtym nemala rada vysky...ale aj u mna nastala zmena a to v tomto: mne nevadilo ale vobec nevadili krvaky ako nemyslim filmy ale napr niekde brutalna havarka mozgy vnutornosti vsade....(kamos mi niekedy zvykne poslat taky mail) ale teraz to kuknut?to neprichadza do uvahy normalne mi zu toho pride spatne...alebo napr.minule davai v telke taku "sok" reklamu o auto nehode ze divecata sli niekam autom kecali bavili sa telefonovali nedavali pozor na cestu a bola havarka iba jedna prezila v druhom aute vsetci mrtvy a potom to pokracovalo ze ako pride k nim domov policia a tuto zdrvujucu spravu ozmania rodicom...a ich reakcie...no ti poviem cely den som bola z tej reklamy mimo uplne smutna....az mi bolo tak tazko na hrudi...
my tu nebudeme krstit...pretoze je jednoduchsie ked pojdeme domov...akoby vsetci mali prist sem.... 😉

inga,evka
kupila som si muskaty (minuly tyzden) mali v penny fajn cenu 0,48 eura za kus...a v sobotu som si kupila impatiens 10kusov za 1,48 eur mali v obi (lepsiu cenu som nikde nevidela)
obzerala som aj jahody...ale nakoniec som nekupila...ale buduci rok by sme chceli sa chceli dohodnut s domacimi ci by nam neuvolnili kusokcek zahradky...a nieco by sme si vysadili...

rpinguin
19. apr 2010

hahhaa, ze nekvapkajuce hrnceky 😀 MAxik dokazal vsetko, aj z toho Aventu nejako vodu von dostat. Mne sa do ucenia na pohar nechce, ono je ta flasa predsa len pohodlnejsia. Pocas jazdy dostane flasu a pije sam, s poharom by som musela byt stale pri tom a hovorit neustale "pi pomalsie" 🙂 Maxik ma stale tie slamkove flase. V jednej ma vzdy caj a v druhej vodu. Matilde som akosi este vodu nedavala.
A inac mam stale ten problem toho nocneho pitia mlieka. Ked nedam, vresti a bude stat pri mojej posteli, kym mu to mlieko nedonesiem 😠
Zuzi, ty ako s Domcom? Ten vezme aj caj si vravela, ze?

Ingi, hej, my krstime v juli tu. Pride len krstna Matildina a je mi jednoduchsie krstit tu, ako sa hnat na Slovensko a mam sväty pokoj 😀 A co laptop? Vybraty?

Dani, a ozi, to ale teraz ina sopka vybuchla, ci to ten dym-popol ide este stale z tej, ked ste tam boli vy? Ale asi nie, sorry, dost blba otazka.

A co sa bungee tyka, tak som to vzdy chcela, ja som tiez na tie vysky a rychlosti. Ale zistujem, ze sa zo mna stalo to iste, co z Ingy. Pri lyzovani som to zbadala. Nebala som sa spustit zo ziadneho kopca, cierne zjazdovky pohodicka a ked neboli ziadne Buckle, tak najlepsie susom dole 😀 , teraz ale sa fakt akosi zacinam bat, ved presne aj helmu som kupila 😀 Uz len dufam, ze pri kolotococh a husenkovych sa bat nebudem, lebo to je moje. Tie velke zabavne parky su fakt super, sa neviem dockat, ked pojdem s deckami do nejakeho holiday alebo europa parku 😵 😵 😵

A tie jahody sa pestuju v kvetinaci? Takom truhliku? JA sa aj tak bojim, ze mi to Maxik osklbe, ale laka ma to.

zuzanasaw
19. apr 2010

Reni, Domino si vezme cajik v pohode, ale chce ho v noci teply, cez den je to jedno. V podstate mu je nevadi, ci ma mlieko alebo caj.

Ingi, o tych hrncekoch ti uz vysvetlila Bejka. Su s gumenym naustkom (

https://www.youtube.com/watch?v=pElHKsruDBg

ale tie sme mali dohryzene po par pouzitiach a kvapkalo z nich tak ci tak alebo s plastovym naustkom a tie sa nam osvedcili. Z flase v kuse tecie, to by boli decka stale pooblievane. A flasa je asi riziko ako cumel, niekto vravi, ze potom dieta uz nechce prsnik, neviem posudit, ale podla mna je mamina cica aj tak najchutnejsia 😉

Nase deti su krstene na Sk, ale prave na Velkonocnu nedelu tu v kostole krstili nejakeho asi 8-10mes chlapceka. Priebeh uplne rovnaky, akurat, ze u nas sa to asi odbavi za 10min a tu to tahali cez celu omsu, az z toho boli rodicia totalne unaveni, ako to decko revalo, co uz tak chcelo spat. Farar sa zjavne nedal vykolajit z konceptu... Co ta zaujimalo, Ingi? Ja osobne by som asi radsej na Sk, keby som mala este raz. Tahat sem celu family a potom ich mat vsetkych naraz na krku, no neviem si to dobre predstavit...

K tym vyskam, ja som trosku ujeta, ale aj na mna uz doslo kus zodpovednosti, to zas nie, ze by som bola uplne ulet. za mlada to bolo ine kafe. Bei, ten bungee som neskakala z mosta, to mi zavana samovrazdou, ale zo skokanskeho mostika na Strbskom plese. Volny pad 83m a mala som 17. Neviem ale, ci by som sla este aj teraz 😒

A take tie zabavne parky? Dani, ved vy tam mate HeidePark Soltau, co by od vas kamenom dohodil. Nechcem, aby to vyznelo ako vystatovanie alebo nejak blbo, len vam chcem odporucit, kto by sa rozhodol vyskusat.

https://www.youtube.com/watch?v=pElHKsruDBg


http://www.youtube.com/watch#!v=3tkQl66wHf0&fea...
http://www.youtube.com/watch#!v=3bR-MtVcDy0&fea...
Husenkova bol riadny ulet, to som mala dost aj ja. Clovek pada pod 61° uhlom a ryhlost to ma neskutocnu. Ta veza bola celkom fajn. Vytiahne to cloveka do 100m vysky a potom ho spustia volnym padom dole. Cele to trva asi 4s, clovek sa vystoji v rade hodinu, kym sa tam dostane, ale fakt to bolo super. Ja som hned chcela otocit, ale nebolo nikoho, kto by tam chcel este raz 😉
Ale inka je tam aj kopa oddychoviek ako delfinarium, mountain rafting, "prechadkovy" vlacik nad vodou a podobne...

Tak vy takto zahradkujete? Zaujimali by tie jahody - to normalne do kvetinaca alebo truhlika a na balkon? My mame terasu, ale nemame kusok zeme, takze to nie je kam posadit. Prezije to aj v kvetinacoch?

Dani, tie fotky, super si to vystihla, mas vkus, darmo. A ta za agentury, no des, musi to byt strasne tam teraz pobyvat... Len to ani mne nejako nie je jasne. To bol prvy vybuch, ked ste tam vy boli a dymi to odvtedy, ci to znova sa ta sopka ozvala? Aj leje? Nejak sa vsade pise len o tom dyme a zastaveni leteckej prevadzky, ale ziadne konkretne info o sopke. Ale ked naposledy boli aktivna vyse roka, no este moze byt sranda...

Janka, co nove s Borisom??? A ako to zvladate s Barborkou a jej odvozom do skoly? a spoluzitie bez Borisovej pritomnosti? Drz sa, dievca!

A co je s nasou Veronikou Dostojevskym? Ta sa uz par dni neozvala. Zacinam ju asi nahradzat dlzkou prispevkov 🙂

rpinguin
19. apr 2010

Zuzi,
v Heideparku som bola, aj vo Phantasialande a potom v tych nasich velkych tu, co mame, ktore som hore uz spominala. Tak ja som zasa na tie husenkove strasne, aj tie Free Fall veze, proste vsetko, bungee by som ale asi neskocila z hore uvedenych dovodov 😒 , kolotoce mi ale akosi ostali- aspon dufam.

Aha, Evi, no mam take hodvabne saty z Mexxu, take volne 😀

iii
19. apr 2010

aha, trinkbecher myslite 😀 to je hrozne, ze nemam vobec slovensku slovnu zasobu v tych detskych veciach, ktore som zazila iba tu. my sme ale podobne pohariky nikdy nemali, e. som ucila v pol roku pit normalne z pohara. nepaci sa mi, ked sa dieta napriklad hra v pieskovisku a povaluje sa pri nom pohar, z ktoreho si obcas da. proste prerusi sa hra, sadne si na lavicku a obcerstvi sa, nejaku formu by to malo mat. no jo, som stara konzerva 😝
zuzi - krstiny, zaujima ma, ako to tu chodi, kedze netusim, kedy na sk pojdeme....nevidela som tu este nikdy nikoho krstit. renca, potrebovali ste nieco specialne k tomu? preklady vasich krstnych listov?

jabera
19. apr 2010

ahojte baby.

inge ty si bola vcera na retiazkovom kolotoci??? no co ti? a to si mala marcelka v satke na sebe ? 😉

zuzi, tie obrovske horske drahy, na tom som raz bola v kanade, ked som mala 10 rokov a teda uz fakt nemusim. uz nikdy nemusim ani vidiet kolotoc 😀
no... tak som dnes vlastnonozne odviedla barborku do skoly, na to som sla do mojej skoly vysvetlit preco tam nie som. potom do borisovej skoly, co ze roboty, tam som povedala, co som dokazala. bola som velice spokojna, vsade sme sa dohodli.. potom k detskej dr. povedat, preco boris v piatok nebol pre termin k odbornikovi pre barusku do lipska... tak uz som nepochodila, lebo maju urlaub do stvrtka. a potom do lidla, nech kupim borisovi nieco a ked som prisla pred dom, na lavicke baruska..... ☹ ☹ ☹ ze ju bolelo brucho a vracala, tak ju ucka pustila domov....
baby, skoro som skolabovala. boris mi volal, ze mal nahovno nejake vysledky a ide na dalsie vysetrenia a dr. mu povedal, ze mu vobec nevie povedat, kedy by mohol ist domov. b.chcel, ze on odide, aby sa riesilo to s baruskou. tak som ho zastavila, nech neblbne, ked ho tu porazi a uz nadobro, tak nevyriesi vobec nic... stale uvazujem,, co teraz.. je to naprd, ani nasa lekarka, ani boris, ani moja nemcina. myslim, ze dievca ma vazny psychicky problem, sama mi povie, ze ju to boli, len ked je v skole a doma nie. nejak sa to musi riesit,ale ja neviem, co ma teraz , do riti , robit. joa od rana ma celkom seriozne boli prava mandla,a le to proste ignorujem...

tak prijemny novy tyzden prajem.,

zuzanasaw
19. apr 2010

jeminky, Janka, mas toho dost na krku! vydrz to, kym pride Boris zdravy a potom to vsetko hodis na neho, aby si si kus aj ty oddychla. Skola nech ta nemrzi, ved vidis, ze si sa krasne vsade dohodla!!! to dozenies. a Baruska, no moja neter sa rano dokazala aj zgrcat, len aby nemusela do skoly. ako je na tom s nemcinou? nie je problem tam? sama na sebe vidim niekedy tu bezmocnost, ked musis hovorit a nevies sa vykoktat. co vykoktat, to nejak poviem, ale ked nerozumiem, co chcu povedat mne ☹
DRZ SA!!!

jabera
19. apr 2010

zuzi, diky... no, ona rozumie nemecky takmer vsetko, ale nehovori, to sa hanbi. vies, ja jej aj verim, ze jej je mozno blbo od zaludka, vraj teda grca,ale vzdy len v skole, este nikdy doma... je to strasne tazka situacia... a borisa mi je luto, vrati sa a hned rovnaky kolotoc, bojim sa, ze tam potom skonci zase. a hlavne ani neviem, kedy sa vrati..
este je samozrejme aj moznost, ze ju neboli vobec nic, len keca, ale nejkamam pocit, ze tie bolesti ma, lebo sa netvari, ze jej je zle aj doma. tak asi to je fakt z toho odporu voci skole. ale ako toto dopadne...

iii
20. apr 2010

jani, si sa zblaznila, m. v satke na kolotoci? 😀 takto daleko som este nezasla....chrapal v kociku (do ktoreho sa uz mimochodom nezmesti, nohy musi mat ohnute).
ale pozeram, ze ty sa nenudis a pracujes na svojej kondicii.....chudaci b+b, nema to nikto z nich lahke. vedia vlastne barborkine ucitelky, aka je situacia? ja i myslim, ze skuseny pedagog by mal vediet odhadnut, kedy dieta simuluje a kedy je to vazne....a co boris, uz lepsie? viete daco? no jo, ty si dobra bojovnicka, mas moj obdiv! ja by som sa uz asi davno poskladala

sofia2008
20. apr 2010

Ahojte 🙂 som tu medzi vami nova, asi o dva mesiace by sme sa mali s mm min na dva roky kvoli jeho praci prestahovat do Nemecka, konkretne do mesta Saarlouis..ja som momentalne v 14tt, ak vsetko pojde dobre, tak to vyzera tak, ze rodit by som mala asi v Nemecku..chcela by som sa Vas opytat asi vela veci 😀 no hlavne ma zaujima, ako su na tom nemocnice v Nemecku, ci je tam lepsia starostlivost ako u nas /co dufam/..a ci sa tam da dohovorit aj v AJ, kedze moja nemcina nie je az na takej dobrej urovni..mam troska z toho celeho strach 😒 dakujem vam pekne za odpovede, kludne mi mozete poslat aj IP..prajem pekny den 🙂

jabera
20. apr 2010

hahah, ze pokrcene nohy v kociku 😀 je uzasny.... taky prerasteny. niekoho, alebo nieco mi to strasne pripomina a neviem si spomenut co. mozno take kukuckine mladatko v inom hniezde.. rozhodne marcelko budi dojem, ze si si ho pozicala od niekoho. len tam potom matie ta fyzicka podoba v tvaricke, lebo to tam uz je trosku vidno.

u nas ... no, zijeme.. bart spi, bar. na laptope, ja idem varit... boris bol na kardiovysetreni a este niekam ide... kupila som mu nutelu, nech ma radost....

neurologia
20. apr 2010

Ahojte,

janka
no ja uz neviem fakt co by ste mali s barborkou robit....ked takto chorobu predstiera-kedze doma jej potom ako zazrakom vsetko prejde...a nic ju neboli...ked aj to je pravda ze je to dost taky kriticky vek a mozno sa nevie v skole zaradit najst si kamaratov...

inga
a neplanujes dat marcelka do sportoveho kocika ked uz ma tie nozicky pokrcene...?nam je korbicka este dobra a myslim ze v nej vydrzime este nejaky ten mesiac mozno aj dva mesiace....ale zas my sa mierami na vas nechytame... 😉

sofia2008
vitaj medzi nami....
no ja si myslim ze anglicky sa tu dohovoris urcite....ja som zo zaciatku nepovedala jedine nemecke slovo-sice som nemecky rozumela ale hovorit som si netrufla ...a AJ som sa dohovorila a ta nemcina nejak sama prisla...casom ked som ju viac pocula...

neurologia
20. apr 2010

sofia2008
tvoje meno je sofia?alebo sa volas inak?

sofia2008
20. apr 2010

ahojte..nie,moje meno je Martina 🙂
neurologia, dakujem za odpoved..ja nemecky celkom rozumiem, len hovorit si netrufam, ale dufam, ze tak ako pises, ze to casom pride same 🙂

yanni
20. apr 2010

Martinka vitaj. N o Bei-neurologia ma pravdu: Nemcina pride ale musis chodit medzi ludi a snazit sa hovorit, aj ked nespravne. Ludia co chcu ti porozumeju 😉

A nechcem dristat na slovenske zdravotnictvo ale urcite je tu lepsia staroslivost ako na SK. Porod sice porovnat z vlastnej skusenosti nemoze ale z rozpravania bab tu na konovi a mojich kamosiek na Sk, no to ti poviem, to su rozdiely ako den a noc....

leelo
20. apr 2010

martinka, ahoj. caute aj ostatne dievcata.
aj ja som teraz nakukla 1.raz do tejto temy a mam podobny osud ako ty - zijem v nemecku od augusta 2009 a rodila som tu v oktobri 2009. stahovali sme sa tiez kvoli muzovej praci, prakticky mojim nastupom na matersku.
mam este vsetko v cerstvej pamati , tak sa pytaj 😀
ja mam z angliny statnicu, milujem ten jazyk, pracovala som pre americku firmu na sk aj v usa chvilu, ale odkedy som v nemecku, povedala som si - hop, musim sa naucit plavat a snazim sa vylucne po nemecky. porodnu terminologiu a co sa tyka babatiek som mala nadupane, lebo som uz dlhsie vedela, ze tu budem rodit. ostatne sa na mna lepi-nelepi za jazdy 😉
baby, tak som vam sem vtrhla, dufam, ze neva. aj ja som mala/mam vela otazok , co sa nemecka tyka, zatial ma nenapadlo hladat temu nemecko tu na mk, neviem preco. takze doetraz sme si pomahali sami s muzom ako sme vedeli 😉
je fajn, ze ste tu!

jabera
20. apr 2010

leelo, cau a kde si? myslim, kde zijes? a ako sa volas?

evinkaaa
20. apr 2010

Ahojte baby,

vitam dve nove tvare 🙂 🙂 🙂 Predstavte sa nam v kratkosti, ako sa volate a kde v de ste? 😉

Jani - juj, ty to mas teda fakt tazke. Nezavidim ti ani nahodou, ale obdivujem ta velmi. Si veeelmi silna a statocna baba. Sklanam pred tebou klobuk 😵 Ja by som sa uz asi tiez davno zlozila 😖 Velmi ti drzim palce, nech sa vsetko zlepsi aj v tvoj prospech 😵

Ingi - tak ty si takto kolotocujes? Paradicka...ale niesi v tom sama. Ja som bola minuly rok na klasickom velkom retiazkovom kolotoci a normane som mala tiez chut vrieskat. Päste som silno zaprela do tej retiazky a nepustila, az ked kolotoc prestal 😀 A povedala som ti - nikdy viac! 😅

Reni - takze saticky z mexxu... 😵 Budes urcite kocka. Potom po svadbe sa tesim na foto.

leelo
20. apr 2010

ahoj 🙂 som petra, byvam v mnichove.
a ty? je tu medzi vami niekto z m.? tipujem, ze ano...

jabera
20. apr 2010

ahoj petra, jana som. no, ja som z vychodneho.. ale z mnichova je evka a katka kusok odtial .. myslim, ze to je vsetko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre