Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jabera
10. máj 2010

je, vy pisete, neuveritelne kolko...

peti, dik za link, vies co ja si mozem s nemeckym clankom 😉 ale pismenka su tam pekne 😀

ingus, bartik sa odmenil sam tym, ako sa mal fasa, odomna ma odmenu v tom, ze som jeho matka, ved lepsiu by tazko hladal..
no schvalne, supni fotku ostrihanej elenky! ved sa nerehni sama... ja osm tiez barta este trosku osisala, ale okolie to prijalo pozitivne, mne uz pripada presprilis..

babay, tu sa tak nesere na auta, ajk u vas!

fabienamata
10. máj 2010

Ingi tak predsa si ostrihala E. Hod foto, prosim som zvedava. Ja som S. ostrihala tiez,ale davnejsie a dobre som urobila.Konceky vlasov mala vzdy zamotane a tazko sa dali ucesat. Teraz je to praktickejsie. A myslim ,ze jej to aj viac sekne.

leelo
10. máj 2010

pre zaujimavost sem davam ten sposog zapinania manducy, mozno sa skor ci neskor zide niekomu:

Môj spôsob je takýto: Manducu zapnem na páse, dám si ju na bok, namontujem si tam dieta, pritom ho držím s jednou rukou. Aby si pochopila dieta mam na pravom boku, prevou rukou mu podopieram zadok a chrbát zároven pricom som trochu naklonená do predu aby nespadol. Prehodím cez neho manducu lavou rukou. chytím lavou rukou pás manducy nadskakujem a pritom potahujem rukou manducu tak aby som ju mala na chrbte. Preložím si lavu ruku na dieta, nahodím si ramienko s pravou rukou, potom lave ramienko lavou rukou a zapnem pod krkom. Hotovo. Treba to cviciť, potom to ide lahko, treba sa do toho dostat.

Bei, robis to tak aj ty?
Jani, prepac tu nemcinu, toto mi uniklo 😉 a vtaky od vas asi vsetky zdrhli do hoyerswerdy

iii
10. máj 2010

peti, http://www.ergobaby.eu/de/p1832/ergobaby-origin...
presne ten, co je na obrazku, akurat ta kapucna je cranberry

rpinguin
10. máj 2010

no nenachadzam slov, oni dostavaju fakt 95% z byvaleho zamestnania v dochodku? 😠 no uz som ticho

Peta, tebe je naco Manduca, ked mas satok? Ja by som to nekupovala, keby som bola spokojna satkarka. Tiez si ju viem sama vzadu zapnut, da sa to. Horsie je to davat nejake rocne dieta na chrbat, to uz nedokazem, ale zasa 1,5 rocne uz je bezproblemov na chrbat vyhodit.

Ninny, kebyze mi chlap chyba, tak neriesim situaciu v danej krajine vobec a idem za kazdu cenu. Ked nevyskusas-nevies. A kde by to malo byt? Je to mesto? V kazdom väcsom meste sa nakontaktujes na ludi, ktori ti vo vsetkom pomozu a s anglinou tiez problem mat nebudes, takze hor sa do dobrodruzstva.

Beus, aj ja som si kupila v sobotu topanky, len som si ich v nedelu obula do parku a dnes nemozem chodit 😠 Asi ich musim riztahovat vo vlhkych ponozkach 😀

schatzinkaschatzinko
10. máj 2010

jejda, baby ja sa tu v tych vsetkych pojmoch uuplne stracam 😖 😖 😖 sa mi pacil Petkin Zusammenfassung🙂 Ingi, Ty mas uz aj specializaciu an detske ucesiky??hh🙂 mala neplakala?🙂 u nas nic takeho novieho, akurat tlak lieta jak besny, ale stale 2in1🙂

rpinguin
10. máj 2010

Peta, toto je lepsi navod:

https://www.youtube.com/watch?v=X0u3j04IifA

z pisaneho slova ja nic nechapem 😀

rpinguin
10. máj 2010

no ozi, ja by som sa do strihania neodvazila, musim ist v najblizsej dobe s mladym ku kadernicke, uz to ma ako helmu 😀
Vieri, ty sa neponahlaj, mas este cas 😉

rpinguin
10. máj 2010

zeny, co poviete?
takuto diskoteku robim doma:

https://www.youtube.com/watch?v=JGqJWfoQdJM

🙂 🙂 😵

jabera
10. máj 2010

renci to je dobre!!! to uz mi uplne leto pripomenulo...

jabera
10. máj 2010

reni, ja som od maleho malinka milovala tuto pesnicku, uplne som pri nej šalela ako dieta. chcela som velmi, aby to ten pan spieval mne, lebo som mala taky pocit, ze ju uprimne miluje 😅

https://www.youtube.com/watch?v=sVFxGd0onqM
rpinguin
10. máj 2010

no Jani, aj tu poznam, len skoda, ze Cesi maju ten Vokativ a nie je to Matilda, ale Matildo 😉

jabera
10. máj 2010

to nevadi... je to parada, este stale sa mi to paci...

leelo
10. máj 2010

nosic chcem pre muza, aby aj on nosil. satka mu nejako nepasuje, musim mu ju viazat ja 😎
aj preto chcem tie najtechnokratickejsie latkovky - inak by on uz vzivote neprebalil.
ingi, latkovky som uz-uz isla objednat zo svk, kvoli fakt dobrym cenam. nastastie som im najprv napisala a spytala sa na dobu dodania. a ta je vraj ? tyzdnov, kedze menia dodavatela. proste sami nevedia. potesili ma svojou pruznostou ...

btw krasne pesnicky ste tu dali. ja benjaminovi pustim benjamin blumchen rozpravku jedine 🙂

verohit
autor
10. máj 2010

Krasny vecer damy,
v prvom rade Vam dodatocne dakujem za krasne priania, veru som si uzila.... takze 31.na krku uz mozem len priberat 😅 😝 😠
minuly vikend nam super vysiel navstivili sme mojho strejdu v Prahe, bolo uplne skvele, Mimi nam nechcela nastupit pri odchode do auta a zacala plakat ze ona nechce ist domov 😅 😀 fakt sme si to uzili, takze ako sa hovori v Prahe bejvavalo blaze, ono to este fakt plati..... velmi ma to tam ocarilo, a bola som prekvapena kolko si toho z detskych cias este pamätam.... a cestu sme zvladli za 3 hodky, no fantazia, strejdo nam nakazal, aby sme sa aspon raz mesacne ukazali, 😀 ha,ha tak to by musel byt sviatok prace kazdu sobotu.....

Prajem vam vsetko naj,naj,naj hlavne vela sil a energie, vela zdravia a lasky ku dnu matiek, nech su nadalej z vas take skvele babizne ako vas poznam!!! (to plati aj pre tie ktore este matky nie su, alebo coskoro budu... 😉 )
my sme boli vcera v nedalekej ZOO v Straubingu mala ale veeelmi prijemna, Mimi si prisla na svoje a my tympadom tiez, cestu domov celu prespala, chuda to dieta sa vie vybit jak baterka... 😎

vela toho nenacitam, len tak zbezne, ale na tie osrane kolektory a auta som nadabila.... hm, to mate aspon dobre pokrstene!! ja som mala raz stastie, ked ma osrala lastovicka, marnost ale z tej vysky to aj trochu bolelo, to som mala nejakych 13rokov a boli sme na navsteve... 😀 😀 😀

co sa tyka kaviciek: Ingrid este raz dakujem za i.p. vidim ze je to aj aktualna tema na stranke!! mate krasnu masinku.... My mame ten isty princip, len z lacnejsieho bakelitu, preto uvazujeme o niecom poriadnom (tja, pravidelne musime mat vydaje, lebo nam tie prachy zdrapne danovy.... ale ono je to niekedy dost tazke v nasej branzi nieco "absetzen")... ta firma de Longhi mi je veelmi sympaticka, pripomina mi to Longiess hodinky.... chcem nieco male, sikovne co mna rano pozdravy (kedze nekavickujem) a manzelovi nacapuje dobre kafe!! a hlavne chcem tentokrat s Mahlwerkom na cerstve bohnen aj s mliekom, skratka sme sa v obchode pozastavili, ked sme zistili ze to co by sme chceli pomaly dobehne sumou nase automaty v ksefte 😅 😀 a tak uvidime a pockame na vhodnu prilezitost....

a tie dlhe saty, nie su fakt na zahodenie 😀 😀 ja som dostala pre istotu na narodeniny epilator 😀 tak tu po veceroch saskujem a dufam ze to raz nebude tak boliet.... ha,ha,ha..... ale musim dodat ze mam wet & dry masinku, a ono to je naozaj nieco celkom ine epilovanie pod horucou vodou...

Evi
tvoja torticka je fakt krasna, marnost, ved si odtvor nejake konditorai, fakt by si sa uzivila!! 😉

Mile damy, prajem zatial vsetko dobre a do skoreho konikovania

evinkaaa
10. máj 2010

Ste sa dnes utrhli z retaze, ci co? 😀 😀 😀 😀 😀
Tolko ste toho popisali, ze nestiham vas precitat. Ked bude viac casu, tak mozno...
Len tak som zbehla ako z rychlika a zazrela som celkom zaujimave temy, co ste preberali. A ani neviem, na co reagovat 😕

Dani - my sme tu auto os...te od vtakov este nemali. 😀 Ale nie, vazne. Ja tiez neviem, cim to je. Mozno tam hore mate nejake "agresivnejsie" tvory, ako my tu dole. 😉

Peti - nezohnali ste espresso masinku? A aku presne ste chceli? A ani v Saturne nemali uz ziadnu? Skoda, keby si mi povedala skor, mohla by som ti ju zohnat a mozno este lacnejsiu. 😒
Inac si mala vynikajuci napad s tou dlhou suknou a vnutri povoskovana 😀

Jani - tesim sa, ze si znova tu a ze si si fajn oddychla. Ako citam, mala si krasny vikend v Prahe. No teeeda. 😵 V dobrom ti zavidim. A budu aj nejake fotocky z vasho pekneho vikendu? 😵

Bei - aj ty mas krasny vikend za sebou. Vela ste toho zazili a urobili si pekny vyletik. Taketo tury ja velmi mozem 😵

Ingi - aj ja som zvedava na ostrihanu elenku 😀

verohit
autor
10. máj 2010

P.s. prosim ako vzdy o ospravedlnenie mojich gram. chyb... Minule som videla na zastavke vylepeny papierik akoze inzerat a ten bol cely vykorikovany cervenym perom... skratka nejaky ausländer chcel predal svoj moped, a nejaky nemec to uz fakt nemohol citat!! 😀
dobru noc

evinkaaa
10. máj 2010

Kym ja napisem prispevok, tak ma "niekto" sikovnejsi predbehne 😵
Verus - vitam ta. Vzdy sa tesim, ked sa ukazes 😉 . Dakujem za pochvalu. Ja osobne som moc spokojna nebola. Ale ako uz napisala bea, ved to je aj dobre, ze sme neni spokojne s tym a davame si coraz "vyssiu latku", aby to buduce dielko bolo este krajsie a lepsie. Zaciatkom juna sa budem zasa realizovat. Chcem upiect pre kamosku nejaku malicku tortu pre jej dcerku - bude mat 2 roky. Len take nieco jednoduche, ovocne a farebne. No, uvidim. A v polovici juna si budem piect sama pre seba na narodky 😀 .
Citam, ze sa mate tiez dobre a mali ste tiez krasny vikend v prahe ako janka. Paradicka. 😀
No, tema o kavickovani a espresso masinkach nas tu nejako drzi...

verohit
autor
10. máj 2010

Caves Evi aj ja veelmi tesim ked mame stastia a stretneme sa obcas na nocnych dialogoch, ale ja uz budem musiet ist do hajan aby som zajtra nemusela chodit ako matoha.....
ja si myslim ze vase dielka maju velmi vysoku uroven takze byt neskokojna je asi nepresny pojem..... skratka kazdy umelec sa pozera v inom momente na svoje diele inak, a urcite ho vzdy napada nejake vylepsenie, kedze kypite kreativitou 😵 😵 len tak dalej, malicka bude urcite baf z krasnej a sladkej torticky 😉 a potom sa nezabudni pochvalit, co za dielo si stvoris pre seba....
ja som mala v sobotu tiez hosti na obed, este sme oslavovali, kedze sme boli minuly vikend prec, tak som vyvarala, takze ked foto najblizsie spracujem tak prihodim....ale to do nasej temy na pecenie.... kazdemu chutilo, a ja som sa zase mohla vysantit v gastronomickej hobby...

evinkaaa
10. máj 2010

Verus - a ake menü si pre tvojich hosti vytvorila? Som velmi zvedava na fotocky 😵

rpinguin
11. máj 2010

Verus, tak to korigovanie by mohlo prist aj odo mna, aj ja som to uz urobila 😀 Ked niekto chce nieco predat a robi si uz nejaky inzerat, tak si ho ma nechat skontrolovat!
A dobre ranko vsetkym 🙂

leelo
11. máj 2010

caute krasky!
no tak ja mam alergiu , ked niekto nevie po slovensky a o pisomnom prejave ani nehovorim.
najviac ma vie vytocit, ked nevedia rozpravat moderatorky v telke - proste, vlastne, nespravne vykanie, no trasie ma 😠
alebo ked pisu na letakoch al.bilbordoch a vseobecne aj na webstrankach Vas, Tvoj - co mi pisu list??

no aj som zabudla, co som chcela, ale na temu kavicka nie 😀
Evi, my si chceme kupit nespresso masinku, to je taky kapsulovy system s vynikajucou kafou. masiny pre tento system robia napr. de longhi, krups, siemens, jura, miele... my mame doma uz 1 nespresso masinku, taku drahsiu, sem si chceme kupit lacnejsiu. davaju k tomu 50eckovy gutschein na kapsule, tak masiny idu rychlo prec. v saturne maju nas telefon a zavolaju, ked dorazi ta nasa. akcia trva len do 22.5., tak kupime aj drahsiu, ak bude nutne, ale nie za 360 euro ako ta co mame doma.
inak videla som tam tie nadherne jura stroje za 700 eur a vyssie, hmmm 😉
take si predstavujem do velkej kuchyne velkeho domu, nie do nasho kamrlika

neurologia
11. máj 2010

Ahojte,

vyzera to tak ze dnes budeme mat este aj teplucko-vykuklo slnko....hurrraaaaaaa

😀 😀 😀 baby ja vam poviem tu moju joss budem radsej satit ako chovat 😀 😀 😀
ale nie to bola len sranda som velmi rada ze jej chuti..otvara take usta ze lyzicka sa mi tam straca a je totalne nedockava kedy jej naberiem a opat dam do pusinky -schmatne mi ruku s lyzickou a uz si ju pcha do ustociek-je to sranda...a som velmi prekvapena kolko (ake mnozstvo) dokaze sfutrovat...len moje prsia si este nezvykli ze uz "obedujeme" sice jej potom este ponuknem cici a samozrejme neomietne...ale prsia mi idu vybuchnut-vlozky do podprdy tricko vsetko mokre....

iii
11. máj 2010

bei, s cim ste zacali prikrmovat? varis vsetko sama, ci siahas po nejakych hippoch? ja sa uz celkom tesim, ked zacne M jest, citim sa uz fyzicky trosku vycerpana. snad to bude lepsi jedlik ako E.

veronika, zoo v straubingu je nadhera, ze?

neurologia
11. máj 2010

ingus
zatial po kupovanych / hotovych prikrmoch nesiaham mozno neskor ked budeme niekam cestovat...takze zatial varim 🙂 zacala som pastinakom-ked nam aj kvapne neostane cerveny flak -ktory treba rychlo vyprat -ako po mrkve... 😝 mne robi strasnu radost ked ju vidim ako otvara pusinku a aka je cela zamachlena od papanice... 😀

peti
no to je pravda na plienky sa caka tyzdne... 😀
ja osobne som nemala objednane nic z SK-myslim z plienok...mam z ciech-vtedy sa to odtial viac oplatilo a mam este dost veci z ebay.co.uk samozrejme je vsetko nove-ale tie cenu su smiesne ked si ich porovnam s cenami v slov. e-shopoch

leelo
11. máj 2010

toto som nasla na fejsbuku. myslim, ze album je verejny, tak skuste. ide o nas stary-znamy vulkan. nadherne fotky:

http://www.facebook.com/album.php?aid=2043273&i...

iii
12. máj 2010

dobre ranko, prekvapujete ma s objednavanim plienok v cr a sr, kolko stoji versand do nemecka? vazne sa to oplati? ja som objednavala cez www.zwerge.de, prislo ot snad za 2 dni.

E zacina pomaly rozoznavat, ze su rozne jazyky .....vcera vecer nieco strasne blabotala, pytala som sa jej, co to hovori......"mamka, nechaj elenku na pokoji, elenka teraz rozprava po nemecky". a cely preslov zakoncila Danke, dortmund, tschuuus! 😀

leelo
12. máj 2010

dobre ranko,
ingi, ved ja by som si to dala zo sr poslat domov k mame. ale vidim, ze tie skutocne super ceny v porovnani s de su len na papieri/ na skle. v realite nevedia nic dodat, nic nie je na sklade. to si aj ja taky obchod otvorim tu z obyvky.
zwerge.de som porovnavala, este je dobra stranka aj
www.sonnenschnuckel.de
asi objednam stade, snad to do leta budem mat vsetko 😉

E je teda velmi zlata 🙂 rozlucila sa ako sportovy komentator. aj sa s nou doma bavite nemecky?

zuzanasaw
12. máj 2010

Ingi, no vidis a vraj je e. uplne rezistentna voci inym jazykom 😀 😀 😀

Peti, super link na tie fotky, fakt uzasne, ale zit by som tam teraz nechcela 😒

dania
12. máj 2010

Danke, dortmund, tschuuus! 😀

Petko, skoda, fotecky vulkanu jsou asi pod heslem a ja nefejsbukuju, ale neva. Ale osobne se mi nejvice libily fotecky tady: http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/more_f...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre