Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

petra5258
5. júl 2011

@deina aha vidis ten nepoznam,uz som si ho pozrela na nete, originalny ale ja radsej za sebou ako vedla seba lebo Linda s oblubou budi Sisu stuchanim 🙂 a na tom Joggery je strieska predlzena na slnecnu clonu co je velky plus lebo tie slnecniky stale prestavovat aby im nesvietilo do tvari ma nebavi... len som teraz kukala ze dodacia doba 30 dni, no to si pren radsej zbehnem... Maju prevadzku v Mocenku 🙂

ivic26
7. júl 2011

ahojte kocky,
ako sa mate? Ja uz sa neviem dockat vikendu, konecne si trosku oddychnem. Teraz stale cakame, kym nam z poistovne poslu potvrdenie, ze aj ja s detmi sme tu poisteni, lebo musime stihnut U5 s Marinkou. Doteraz sme to robili tak, ze sme pri Matuskovi ofotili ockovaci preukaz, co im stacilo a teraz nam posledne dala doktorka potvrdenie, co vsetko chceli, ze je to v poriadku, dali sme to prelozit a stacilo to. No ale kedze uz budeme mat nemecke zdrav. poistenie, tak nech to rovno spravia uz tu. Len zase mam problem. Doktorka, ku ktorej sme doteraz chodili, je sukromna. A to nam povedali, ze tak to si musime vsetko platit sami, ze mozeme ist len k statnym lekarom. Z coho som mierne zase sklamana, ze uz zase treba nieco menit a vybavovat a uz ma z toho asi porazi.
Totiz statny lekari, ako som milionkrat spominala, neboli velmi dobri a asi u 2och, co som skusala, hovorili, ze su plni a ze neberu novych pacientov. A som zvedava tiez, akonahle nam pride potvrdenie, ze sme poisteni, ide ucitelka zo skolky volat do Frühförderung zentra, lebo ma trosku problemy so zmenami a aj ked ho na nieco pripravime, ze ideme ja neviem cez vikend do mesta a on ma svoju predstavu v hlave a je ina, ako ta nasa, tak je problem a place a je nestastny. Takze aby aj ucitelky vedeli, ze ako maju s nim pracovat, aj ja aby som vedela, ze ako na neho, lebo ja sa snazim byt prisna a neustupit, ale niekedy vidim, ze je toho na neho vela a je mi ho luto, tak urcite to aj mne pomoze.
A k tym znackam, o 2 roky sa chceme vratit na Slovensko a viem, ze keby si tu prehlasim znacky, a potom zase prihlasujem doma, tak je problem s tym certifikatom nejakym, aj ked sme auto kupovali doma na slovensku. No my co byvame, tak je ulica sukromna, susedia zatial nastastie nic a to mame auto tu uz od januara, teraz ho pouzivame len na nakupy, takze vacsinu casu stoji pred domom. A kolko stoja tie dane za auto?
@deina - Dani a ako Tvoji chalani? Misko pojde v septembri do skolky? Nejako nemam cas citat dozadu, tak ak si to pisala uz, tak mi prepac. A chodite s Matejom na krabbel gruppe? Inak ja som si vacsinu kamosiek nasla prave na krabbel gruppe a som velmi rada, lebo zvlast jedna mi pomohla zdokonalit sa v nemcine, ked som len prisla a bola cele dni sama, len skoda, ze sa odstahovala prec a nestretavame sa tak casto.

deina
7. júl 2011

@ivic26, zevraj by sa v septembri nejake miesta uvolnit mali, co sme hovorili so skolkami, tak uvidime. Hadam nam to vyjde. 😉 Co sa tyka tych zmien, viem si predstavit, ako Matusko reaguje, mam doma to iste s Miskom. A ked sme sem prisli, to bolo az priserne, co on robil. Aj teraz ma obcas problem, ani si tu skolku pravdupovediac predstavit neviem, chudak ucitelky. 😅 Matko je ovela pohodovejsi, ale tak on je este maly, tak je asi viac prisposobivy. Jemu staci mat mamu nablizku. Chodim s nimi na cvicenia, tam sa im obom paci a niekedy od septembra chceme dat s kamoskami deti do spielgruppe. Ja som uz aj bola raz s Matkom, nie som si ista, ci sa mu to pacilo, tak sme nepokracovalli, ale v septembri bude mat uz 2 roky, tak sa mu mozno bude pacit viac. 🙂

yanni
7. júl 2011

@ivic26 ako to myslis s tymi statnymi lekarmi? Ved tu su vsetci sukromnici. Len niektori maju zmluvy s gesetzliche Versicheruingen a niektori beru len za cash. Ale takych nie je az tak vela, predsa je väscina ludi poistenych gesetzlich. Ja mam napr. vsetkych lekarov co beru aj gesetzlich a su to tiez sukromnici. Len ociara mam co berie len za hotove alebo privatne poistenych. Ale to uz je fakt nobl doki, to rozoznat uz z ulice, ked da pozries na tu budovu, v ktorej ma ordinaciu. To je fakt ine kafe, ti poviem.

A k tym znackam. Sorry ja nemam nejak cas odpovedat. Do roka po prestahovani do DE by si si mala dat auto prepisat na DE. Ale medzi teoriou a praxou su Welten. Kedze sa o 2 roky chcete vratit, ja by som neprehlasovala pokym ta niekto na to neupozorni alebo nebonzne. A ked ta aj niekto bonzne, tak ta nezavru. Len ti pride nejake lajstro, ze mas vorsprechen alebo hned s info kde si ho mas prehlasi. Ja by som v tomto pripade tvrdila, ze som nevedela, ze si musim prehlasit, kedze EU a ste tu len docasne a podobne. Treba sa vediet vyhovorit. Keby si vedela, co vsetko stoji u mna v TG. Poliaci na takych farach ze by si zasla a na polskych znackach, cesi, volaky holandan ci co to je za sortu sa tu stale premava a dokonca aj jeden bystrican 😀 😀 😀 😀 Pravda je, ze vsetko zalezi od susedskych vztahoch. Tu sa pozname ale nikto sa do nikoho nestara. O mne tiez susedia vedia a dokonca jedna super susedka je hrda ze som na SK znacka. Hned vyklada ze je sudetska nemka 😀 😀 😀 Inak policajti ma uz tiez zastavili a o sk znackach nepadlo ani slovicko. A ani sa necudovali ze som im pri kontrole papierov strcila do ruky nemecky obciansky a slovensky vodicky a dokonca ani na priezvisko sa nepytali. A to mam na vodickom este ova a na obciansko uz bez. Asi to vobec necheckli 😀 😀 😀 😀 Inak ja mam pre pripad prihlasene auto na mamu, keby nahodou nieco, tak je pozicane. Ja to bude tahat tak dlho ako sa to bude dat. Aj tak planujem o take 3 roky kupit nove a to uz budem prihlasovat tu. A davam si tu v servise menit 2 krat do roka aj kolesa a nikto nic. A to byvam v malom meste, vela ludi ma tu pozna. Ale to je tak ako bolo u Zuzky, ked ti nejaky debil chce uskodit a je to jedno ci ta vobec pozna alebo nie, tak ti uskodi. A jedno akym sposobom.

neurologia
7. júl 2011

@yanni
katka
ked sme boli na jednej navsteve tak hostitelov brat -policajt nas upozornil ze by sme mali prepisat auto...a ze ake mame vodicaky a my ze sk a on no ze aj tie nam treba DE...ze ako mozme jazdit s sk vodicakmi...no a ze ked budeme mat de znacky vodicak musi byt uz tiez de...ale nieje to nejaka kravina ? preco si mam robit de vodicak ked som slovenka teda myslim obcianstvo ....

yanni
7. júl 2011

@neurologia juj bei no ja som riadnu kravinu napisala. ja mam DE vodicak, som to poplietla s tym menom. mam na DE vodicaku este stale ova a na DE obcianskom uz bez ova. No to ta prepracovanost 😀

Takze s vodicakmi je to takto: ak mas uz ten EU vodicak tak ti netreba DE. Ja som mala este tu ruzovu karticku, tu trochu väcsiu ako je teraz den EU. Tie EU vodicaky platia v celej eu, jedno ktora krajina ho vystavila aj ked teraz zijes inde. Ja som si ho este musela dat prepisat, lebo to bol slovensky a na cudzie vodicaky mozes jazdit len urcitu dobu. Ale to bolo pred 10 rokmi a SK este nebolo v EU.

A s obcianstvom to nema nic spolocne. Obcianstvom mozes byt aj hotentot a mozes si urobit vodicak napr. v DE.

Inak na vylevy policajtov, egal ci kamos ci nie, by som sa velmi nespoliehala. Ani oni nevedia vsetko. Presne ako u mna na sude. Keby si vedela, co niektore moje kolegyne ludom za bludy povedia. Hlavna vec ze je clovek vybaveny a opusti miestnost 😀 😀 😀 😀 😀

neurologia
7. júl 2011

@yanni
katka a este jedna otazocka na teba....aby som v tom mala jasno :D kebyze chceme DE vodicak tak si ho len nejak "zmenime" alebo musime absolvovat vsetko ako keby som si robili vodicak prvykrat...cize aj tu krasnu cenu by sme museli zaplatit...lebo este s tym prisiela ttila minule z prace ze kolega chcel DE vodicak a tak musel znova do autoskoly jazdy skusky atd...a teda o 2500€ lahsi ....

yanni
7. júl 2011

@neurologia aky mate vodicak? ten eu? ak ten tak naco si ho chcete dat prepisovat? Ak stary tak neviem ako je to teraz. predsa je to uz 10 rokov ako som si ho dala ja prepisovat. Vtedy to bolo tak, ze SK a DE mali nejaku dohodu, ze si navzajom uznaju vodicaky a len ich prepisali. Zaplatila som len nejakych 70 DM, co sa plati aj normalne, ked si tu ides po novy vodicak. Ale musela sa tam dodrzat lehota myslim ze to boli 2 roky ako si si prihlasila pobyt v DE. Po presvihnuti tejto lehoty by som musela ist tiez do autoskoly a cely program opakovat ako keby som este vobec nemala vodica. Len to sme vtedy este neboli v EU. Mozno ze teraz uznaju a bez vsetkeho prepisu stary vodicak aj ked dte tu uz dlhsie.

Inak ten vodicak som musela dat dokonca oficialne pri Übersetzerovi prelozit.

yanni
7. júl 2011

@neurologia bei ved sa opytaj uja guuuuuuuuuuuuuuugla, mozno nieco vypoti 😀

neurologia
7. júl 2011

@yanni
katka mi mame tie nove eu...a prepisovat sa nechystame...len attila chodi domov niekedy s takymi novinkami 😲 ...ze len pozeram ako puk .... 😉

zuzanasaw
8. júl 2011

Baby, znacky, tema aktualna aj u nas. My sme v DE uz 4 roky a stale na Sk znackach. ALE: Ked sme boli na cudzineckom urade prehlasit nove bydlisko, pan nas milo upozornil, ze tie sk znacky by sme si mali teda naizaj prehlasit, pretoze:
1) podla nem. zakonov mame na to rok po prihlaseni sa na pobyt
2) inak sa to povazuje za vyhybanie sa plateniu dani - KFZ Steuer, co je stihanelne Finanzamtom. Ak na to pridu, daju doplatit za cele obdobie, odkedy je tu clovek nahlaseny na pobyt plus nejaku pokutu.
Auto je registrovane na mm, takze my to riesit musime, ale aspon nam uznali poistku a bezskodovy priebeh zo Sk, takze nas to vyjde asi na 600€ rocne, co zas nie je tak strasne. Ale KFZ sa nevyhneme, takze dalsich asi 300€ za diesel.
Ivic, rozni sa to podla typu vozidla a ci je benzin alebo diesel.

yanni
9. júl 2011

@zuzanasaw Zuzka no to je dobry for, ze za cele obdobie pobytu. Ja mam auto 2 roky a som tu 11 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Takze by som povedala, ze len za obdobie, od kedy mas auto. Ale v praxi funguje samozrejme vsetko inak. A ujo pri prehlaseni pobytu ako zistil, ze mate auto? Na EMA sa predsa nik nepyta, ze ci mas auto. To je ako s prestahovanim, tvoja povinnost sa do 7 dni nahlasit na novu adresu a do 7 dni prehlasit auto. Ale ak nahodou nie je ten ujo tvoj sused alebo nebyvas v zapadakove so 100 obyvatelmi alebo ta niekto nebonzne, tak to nemaju ako zistit.

yanni
9. júl 2011

@zuzanasaw ozaj a vy ste este stale na SK znackach? Ja by som to po tej vasej "afere" uz neriskovala.

zuzanasaw
9. júl 2011

Ved to, Katka, preto sa to teraz snazime riesit cim skor... A auto je napisane na mm odkedy je prihlaseny tu v DE na pobyt, preto som pisala, ze spatne za cely cas pobytu. A ten pan na cudzineckom, co nas na to upozornoval, chodieval kazde rano okolo nasho bytu a parkplatz sme mali rovno pod oknami, takze presne vie, o com rozprava. Teraz sme uz prestahovani, susedov sa nebojim, ale o dalsi spor teda nestojim... 😖

yanni
10. júl 2011

@zuzanasaw aha takze to ten UJO. Ja som si myslela, ze to uz ste si dali prepisat. Ved to je hadam uz aj viac ako rok, co si to tu spominala. Takze sup-sup prepisat. Viem, ze to ide do penazi, predsa je ta poistka na SK lacnejsia a ziadne dane, ale ked uz raz bol problem, tak by som hned dala prepisat.

yanni
10. júl 2011

Ina baby ja mam na vas otazocku. Brala z vas niektora HAK? Ako bolo po vysadeni?Ak ste hned otehotneli, tak to nie je moj pripad. Len ja mam teraz strasne problemy. Uz fakt neviem, co mam robit. Po ca. 4 mesiacoch po vysadeni som sa vyhadzala ako pubertacka, strasne rychlo mi mastneju vlasy, nic nepomaha ani na plet ani na vlasy. Pribrala som, napriek zdravej strave, takmer ziadnych sladkosti, chlieb mam tak 1-2 do tyzdna, chodim kazdy vecer behat, v stredu mam este pilates, pohybu v pekarni mam tiez az az. Uz som zufala. "najmudrejsiu" radu co som pocula, tak sa vrat spät k Pille. No dakujem- 10 rokov chemie stacilo. Koziar a gyncar by ti tiez len antibiotika predpisali, to tiez nechcem, jedneho svinstva som sa zbavila a dalsie mam do seba pchat? Viem, ze to ide z vnutra, pokym sa hormony neustalia a telo nedetoxuje, ale neviete nejaky babsky recept alebo homeopatika ako to prezit alebo urychlit? Hlavne ta plet. Co viac ako cisti? Vraj to moze trvat aj mesiace. Uz pijem aj zihlavovy caj, vraj to ma cistiaci ucinok co sa krvi tyka, len to sa da len doma alebo po veceroch, stale behat na wecko, no trafi ma. Baby pomooooooooc. Pomoc na toto v mojich paragrafoch nie je 😕

deina
11. júl 2011

@yanni, mozno aloe vera gel? Mohol by urychlit tu detoxikaciu. Sice som neskusala, ale mohlo by pomoct. A tusim sa to da aj pit, aj sa tym natierat...

iii
11. júl 2011

@yanni katka, to sa spravi, ked budes mat po puberte 😉
ale vazne, ja som mala velmi podobne problemy, a vyriesilo sa to tehotenstvom.....jednoducho, rychlo a ucinne. HAK uz teda tiez nikdy nechcem brat, ale netusim, ako vyriesim temu verhütung. gynekolog vravel, ze spiraly vyslovene nema rad, lebo su casto zdrojom infekcie a je to jednoducho cudzie teleso v tele. tak mozno sa dam na meranie teploty? heh

pozeram, ze ste tu riesili uspavanie......tak co clovek, to iny vkus. ja stale zostanem pri detoch, az kym nezaspia, a su to naozaj najkrajsie chvilky dna, vecer su take zlate, makkucke, pritulne 😵 ale su to asi jedine deti v NRW, co maju tento komfort, tu sa to jednoducho nenosi.
mame teraz navstevu, tak vyuzivam babysittersky servis, mam v plane kompletne beauty, wellness.....juchuuu!

zuzanasaw
11. júl 2011

Katka. neviem presne, ale zda sa mi, ze aj caj zo zelerovych listov by mohol precistit organizmus, tak skus vyskusat, za to nic nedas... iba ak spotrebujes viac toaletaku 😀

Ingi, co tak kondomy? no ide to do penazi... ale zalezi aj od frekvencie 😀 😀 😀 A to uspavanie, netvrdim, ze to nie su prijemne chvilky dna zaspavat spolu s detickami, ked su take "roztecene", ale vacsinou pritom vytuhnem aj ja 😉 A je po zabave v spalni 😵

leelo
12. júl 2011

ahojte nemecke panicky 🙂
kati, chce to cas. ved si vezmi, kolko rokov si to brala, za ten cas sa v tele co-to nahromadi a postupne ide von. hlavne vela pi a spi a papaj vlakninu😉
my sme sa vratili z dovce, kde bolo najsuper na svete vdaka nasmu benikovi, ktory odchadzal z kanarov s plynulou spanielcinou a bol to velky statocny cestovatel, bez jedineho zaplakania a milovnik zazitkov a ludi. stale sme si vraveli, ze to bude ine ako tie nase dobrodruzne cesty za "bezdetna", ale bolo to presne take super, ak nie lepsie. cez drobca sme mali aj kontakt s domacimi zabezpeceny. tyzden je desne malo, ale stihli sme to gro juzneho pobrezia ostrova.
ja som sa citila ku podivu tiez skvele, asi to bol ten najvyssi cas a dobre, ze sme sli.

z oblasti noviniek snad len to, ze ostatny tyzden sa u mna niesol v znameni doktorskych terminov a vysledky su, ze mam dalsieho krasneho chlapceka v brusku, ze mam gestacny diabetes a Hebamme!
tak ako pri Benovi, aj teraz nam cca v 18.tt tvrdili, ze dievca, ale ja vravim muzovi, ze uvidis, zase to bude chalan, jednoducho im neskor rastu pipiky. a tak aj bolo. J sa tesil na babu, ale bude sa musiet zmierit s dalsim futbalistom 😝
vysledok ultraschallu ok, ale ten diabetes ma teraz dost znervoznel, uvidim, co zajtra povie internista.
Hebamme, co sa ma ujme, je dost vychytena, ma vela roboty, ale uz minule tehotenstvo ma odmietla, tak teraz ma vzala. snad sa zhodneme aj v nazore na dojcenie, co by malo byt ok, kedze rodi v geburtshause. ja mozem na ambulantny porod asi s diabetom zabudnut a to som sa tak tesila!
k tomu uspavaniu - ja som taka ista hipisacka ako Ingrid a hodlam v tom aj pokracovat. praveze teraz spim s malym aj poobede, aj vecer spolu zaspavame, ved ja som uplne grogy. muz nech si sedi pri telke sam, vsak parkrat nesedel a mame z toho 2. babo 😀
no a najspolahlivejsia verhütung metoda je abstinencia, za ine ruku do ohna veru nedam.
este ma napadlo, ze sa tu davno davno spominal myslim lakovany nabytok a biele kozene sedacky. tak my sme si pri prilezitosti stahovania priviezli zo SK nas superdrahy cierny lakovany... a vyzera po tych par tyzdnoch fakt skvele! ale zase nekupovali sme ho na 20 rokov, tak to beriem v tomto duchu.
evi, ty si sa ma est epytala, kam sme prestahovani. je to o 2 ulice dalej, vzdusnou ciarou asi 200m. nemenim ani edeku, ani metro a hlavne nam zostane nas milovany park. predtym sme vlastne byvali na jeho zapadnom konci, teraz na juznom.
inak nasi teraz uz ex-domaci fakt skveli ludia. nechali nam kluce od bytu aj po nasom odstahovani, lebo sa dozvedeli, ze Leihküche nam meska. tak sme si este chodili do dovolenky varit do stareho bytu.

baby, zelam vam vsetkym krasne leto. nech zase neubehne tak rychlo ako vsetky predchadzajuce 😉

yanni
12. júl 2011

Caute babulky,

dakujem za rady, no ja uz na to serkam, necham to tak, ako to je. A Ingi @iii ani ma nestras, ze tehotenstvo to isti. No to viem aj sama, ale tak dlho ako Streuselkuchen fakt nechcem zit. A moze byt, ze to tehotenstvo ani nikdy nebude, kedze ziadny normalny Samenspender. Nejaky by aj bol ale ten sa mi nepaci a ja chcem mat pekne deti 😀 😀 😀

Inak to VErhütung. No som zvedava ako to budem riesit ja, keby nieco bolo. Ja uz nic nechcem a nicomu neverim a abstinencie mam momentalne az prilis vela, tak to chcem potom roztocit 😀 😀 😀 😀

@leelo Peti a ty si kde teraz. ste v DE? Kedy ides na SK? Stihneme do Septembra este stretko? Ja budem kvasit cely september na SK, kedze Maroko padlo a ine sa mi uz teraz fakt nechce vymyslat.

yanni
12. júl 2011

@leelo este som zabudla. Peti ty ani nevrav, ze to bude zase chalan. Ja uz som bola nastavena na babu. To to je hroza, ti chlapi zabudli ako sa robia dievcatka? 😕 Sami chalani. Moje dve sesterky vlani obe chlapcov, dve najlepsie kamosky na SK obe po 2 chlapcoch, Renci tuto chlapciatko, Ingi bude mat tiez urcite chlapca, citim to nejako v kostiach 😀 😀 😀 😀 😀 Ja cem Luckuuuuu. A ked nebude Lucka ale Lucko tak pojdem vymenit 😀 😀 😀 😀

mooc
12. júl 2011

@yanni kati, my sme pobrali chalanov, aby tebe dievcatka na vyber zostali.. inak ja byt tebou to mozno risknem.. staci ze bude lucka pekna a mudra a sikovna po mame, nie? co tam po spenderovi..

@leelo peti gratulko k chlapcekovi.. celkom sranda, ze tym tvojim neskor rastu pipiky.. ja som praveze pri oboch vedela velmi skoro, ze budu chlapci, lebo pindurov prezentovali od zaciatku 🙂 😝

uspavanie, no niekedy by sa mi hodilo, keby nicky chcel zaspat aj s niekym inym ako so mnou.. ale fakt je, ze mi je tazko, ked ho do tej postele neukladam a bez nasej pesnicky ani neviem byt.. ved co o chvilu uz to nebude chciet a tak si to teraz treba vychutnat..

zuzanasaw
12. júl 2011

Jej, Peti, @leelo, ze chlapcek... Ja mam doma mix, je to krasne, ale aj tak sa maly nechce hrat s barbinkami a je taky zbojnik, ze pootlka vsetko a vsetkych naokolo. Mozno sa ti skor spolu vyhraju... A nebudes musiet kupovat zas novy satnik 😉

Katka, @yanni, tak som si tu vyspevovala este predvcerom, ze asi budeme riesit auto a dnes nam uz na nom svietia nove DE SPZ 🙂 Vcera poobede sa manzel nastartoval, a dnes rano to hned obehol a znacky premontoval 😵

A ze pipiky rastu neskor, to neviem, ale ten nas chlap nam este do 32.tt nechcel ukazat, co tam vlastne schovava...

deina
13. júl 2011

@leelo, jej, gratulujem k chlapcekovi. 😵 😵 Ako sa hovori, budes ruza medzi trnmi.

Babyyy, mam super spravu, Miska mi vezmu do skolky, ktora sa mi najviac pacila. Statna skolka, ale ma vybornu povest a je hned tu na rohu pri nas. Zatial len doobeda, ale to nevadi, on je tak ci tak chalancek, co si velmi tazko zvyka na nove, ja som povodne aj chcela len na doobeda. Akurat mi volali, tak sa tesim, ze nemusime cakat na september ako nam povodne hovorili.

evinkaaa
13. júl 2011

@deina - dani, uz som chcela "hundrat", ze preco si mi to vcera nespomenula a ty pises, ze si sa to dnes dozvedela. 😀 Tak srdecna gratulacia a nech sa miskovi paci a nech si rychlo zvykne. Kedy teda nastupuje? 😉

@leelo - peti, srdecne blahozelam ku chlapcekovi. Vas futbalovy tim sa rozrasta 😀 Planujete v buducnosti aj tretie?

@zuzanasaw - zuzi a ty co? Nebude tretie? 😵

@iii - ingus, uzivaj si wellness-tag 😵 😵 😵 a znezi navstevu na babysitting. 😉

mammy81
13. júl 2011

Ahojte dievcence,
ako sa mate???
@leelo jej gratulujem k chalanovi 😉 tohto roku sa asi iba chlapci rodia 😀
@iii tak si pekne uzivaj 😉 Ako sa citis?? brusko uz mas??
@deina tak vidis dockali ste sa gratulujem k skolke uz len nech sa mlademu zapaci ale ver mi zaciatky su najhorsie 😝
@mooc Renci tak a vy ako gazdujete v stvorici?? Nehodis nam nejake foto maleho ako uz podrastol 😉
@neurologia sikovnica ,krasne vecicky si posila ja by som chcela baldachyn nad postielku,ale vaham medzi farbami fialovou a zelenou 🙄 ,a neviem sa rozhodnut takze som zatial od toho popustila 😀

My sa mame ako tak 😝 😝 mna chytil v nedelu druhy migrenovy zachvat takeho stadia ze som zase dva dni nic nepila a nejedla skoncila som na infuziach a dnes som sla extra na gyndu lebo sa mi nepacilo ze male sa moc nehybe,ale nastastie je vsetko OK.Len doky nemal cas kedze vedla rodili tak ma len tak "odflakol". 😝 neviem ci je to cosi pre mna rodit v porodnom dome ja si asi pekne polezim jak Renca (pingi) 😀 par dni v nemocke.
A mam aj Hebamme dokonca az 3 tak asi zacneme aj s akupunkturou na migrenu ci vobec pomoze je vo hviezdach.
tak zhruba o nas 😵

majte sa paaaaaa

ivic26
14. júl 2011

ahojte,
Peti @leelo aj ja gratulujem k chlapcekovi, tretie vyjde urcite dievcatko 🙂 ako sa citis a ako zvladas tehotenstvo?
Katka @yanni - takze ta nasa detska lekarka, co som nasla je privat, takze asi tak, no ale uz sa na tom len smejem a ideme hladat niekoho ineho, kto sa nam postara o tie nase deturence.. co uz... K HAK Ti nic neporadim, lebo ja som brala len asi rok a to bolo pred 10timi rokmi, takze vobec nemam take skusenosti, ale na precistenie organizmu moze byt dobry aj jacmen, ten je aj na imunitu...
@zuzanasaw - ako si to myslela, ze sa mam rozhodnut podla typu vozidla, ze ci je to diesel, alebo benzin? ale tak menit sa nechystame, radsej potom doplatim tie dane..
@evinkaaa - evi, ako sa mas? Tvoje kolace su take krasne.. radost sa na ne pozerat a skoda ich jest.. to ja peciem len take rychle, co vsetko spolu zmiesam a hotovo 🙂 ale pred 2 tyzdnami v sobotu sme mali Sommerfest v skolke a tam som robila zase ten jahodovy, to bol trosku zlozitejsi, ale cely plech zjedli, tak aj chutil, co som rada
@mammy - jejda, tak nech Ta migreny uz len obchadzaju, nabuduce ju posli prec. Dobre si spravila, ze si dala male skontrolovat, je to lepsie vediet, ze je v uplnom poriadku.
@neurologia - Bei a Ty sa ako mas? Ved Ty uz pomaly finisujes 🙂 .. ake su aktualne vysledky a ako to vyzera s porodom?
@deina - Dani, supeeer, skolka robi straaasne vela, ja vidim, ako sa mi matusko meni pred ocami, ako robi veci, co vidi u ostatnych deti, ktore doteraz doma nerobil, fakt len kukam niekedy a pytam sa sama seba, ze toto je moje dieta ? 😀 Inak mne sa ani nezda, ze zaciatky su najhorsie, ja este stale kazde rano pocuvam, ako nechce ist do skolky a chce ostat doma sa hrat a ja mu vzdy poviem, ze maminka musi navarit a upratat a ze by sa so mnou doma nudil a ze tam su ine deti a je mu tam dobre (lebo ozaj je rad v skolke) a potom, ked je uz obleceny, tak je dobre. Ak je Misko podobny, ako Matusko, tak treba sa vyzbrojit trpezlivostou hlavne rano. Drzim palce, aby to co najlepsie u vas islo. A ako je Misko na tom s nemcinou? Lebo mm si mysli, ze pre Matusa je to tazke aj kvoli tomu, ze nevie vzdy povedat, co chce. Rozumiet rozumie dost vela, to mi potvrdila aj ucitelka, ale rozprava len par slov - ako prve aufräumen, dankeschön a par dalsich. No a zacal pouzivat nemecke r, z coho sa velmi tesim. Neviete, ako trenovat slovenske? Nejake tipy na hry, alebo tak?

deina
14. júl 2011

@ivic26, to s tym "r" veru neviem, my tiez planujeme navrat na SR o par rokov a Misko mi bohvieako pekne nerozprava. Nevie este "r", ale nejdu mu aj ine pismenka, proste nehovori cisto. Ako to riesit, neviem. 😒

Co sa skolky tyka, tak teraz je sice cely vyteseny (neviem, co si pod tym predstavuje 😅 ), ale ako ho poznam, to bude peklo prve tyzdne. On je taaaak "prisposobivy" a svojsky, ze uz teraz mi je luto aj uciteliek. On je sice zlate dieta, aj sikovne, ale niekedy je s nim velmi tazko. A bohuzial po nemecky nehovori. Vie par slovicok, ale to je take, ze vie cislovky po nemecky a slovicka ako notruf, buch, ball, tisch... ale nevedel by si este nic vypytat alebo povedat. Okrem toho on sa napr nevie sam obliect, naje sa len ako tak, taketo veci mu nejdu. A nezaujima ho to, co ostatne deti, momentalne opat len cisla a cisla, vsade ich cita, dava dokopy... Ale mozno v skolke pride na chut aj takym beznym detskym hram, velmi v to dufam.

@evinkaaa, vidis, este sme sa aj bavili o skolke a hned na druhy den doobeda mi volali, ze maju volne miesto, ci nemame zaujem. 😵 Raz sme isli okolo nej, ukazovala som ti ju, je hned tu pri nas ako ked ideme do parku (raz sme tam boli na ihrisku), maju celkom pekne ihrisko vonku a je to prizemie a prve poschodie jednej bytovky.

zuzanasaw
14. júl 2011

Evka, @evinka, ani nahodou. Muz sice stale basni o tretom dietati, ale mne teda kludne stacia aj dve 😀

@ivic26, podla toho, ci nas diesel alebo benzin auto sa odvija KFZ Steuer. A od kazdych zacatych 100cm3 kubatury.

@deina, moje decka tiez nevedia "r" a neviem ho poriadne ani ja, takze ja to neriesim... aj ked moja svokra je preto poriadne nastartovana. Len by som chcela vidiet toho logopeda v DE, ktory by Emku naucil pekne ciste "r" 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre