Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
4. mar 2009

Cauky holky,
jeste honem docitam, nez zalezu do postele. Musim si prenastavit rezim, T. nejak brzy vstava posledni dobou, takze musim chodit driv spat :-/ jinak budu porad zombee

Ingi,
zahradu mame, ale nic moc nepestujeme, ja jen rajcata, ale ty se daji pestovat i na balkone panelaku 🙂 Jinak jen par bylinek a zbytek je divoka vegetace 🙂 Ale presne jak rikas, nejlepsi je, kdyz T. usne v aute, ze ho necham spat na dvorku a obcas na nej kouknnu z okna, to je vazne pohodlicko. A rolku myslis co? JAko bobycar? Bobycar ma, ale zatim popojizdi jen po obyvaku 🙂 Co E.? Uz je taky motoristka?

Reni,
lachtan (Seelöwe) je jeden ze skupiny ploutvonozcu, patri tam mimo nich jeste tuleni, ty sou trochu mensi (Seehund) a mrozi (Walross) - ty maji kly a jsou obrovsky.

Oli,
o tom ctecim projektu jsem slysela v radiu, zda se mi to prima a dik za ten odkaz, ten seznam knih je uzitecny (to vypada jak seznam pro Jeziska 😀). Ja ale zatim moc nectu, T. na to nema trpelivost, porad mi utika, ale knizek mame doma spoustu, jeste po me a po brachovi, kazdy den prohlizime a ukazujeme si obrazky, taky kdyz se nekoukam, tak T. knihy trha a cmara do nich, grrrrrrrrr, takze se s nima po vsech strankach seznamuje.

DOTAZ: Jak to delate, aby vam deti sedely a poslouchaly co ctete?
Ja myslim, ze to ty prcky (do 2 let) jeste ani moc nebavi, protze nerozumi poradne celym vetam, takze jim staci zakladni popis obrazku a na nejakou omacku nemaji nervy. Snad to prijde pozdeji...

Vitej Camelotko!

Lubi,
ahooooj, tak uz jste doma? Zajdem spolu do ZOO, ozvi se kdy! Teda to spis ja vzdycky nemam cas, co? 😅

A Hani,
ste sikulky, ze to zvladate. Ja myslim, ze prvni dny jsou nejdrsnejsi, pak clovek uz tak nejak otupi 🙂 A hebamme uz mate?? 😀 Ale do ZOO s nami taky zajdete, ne?

Tak dobrou, ja dosrkam vinecko a bedtime.

iii
5. mar 2009

dobre ranko,
maximilianovi (o den neskor) vsetko naj naj k prvym narodkam.......mal aj tortu?

lubi no uz som myslela minule, ze co je s vami.....kam sa chystate lyzovat? u nas to dopadlo fajn, boli svokrovci na postrazenie, aj ked e. nebola nejak extra odviazana zo snehu.
reni kam idete vy?

dani rolka = zdrobnelina od rola (cesky role) = kusok pody na obrabanie 😉 ale ked sme uz o tom motorizovani, tak e. ma odrazadlo - zltu plastovu kacku (osemdesiate roky - cesky povod), s ktorou vzdy vonku budime pozornost az pohorsenie. nafotim a ukazem.
s tymi knizkami je to rozdielne....... elenka si velmi rada cita, asi od roka vydrzi aj 20 minut sediet pri knizke. neznasa ale, ked jej predcitavam text - to mi vzdy zapchava usta, proste chce ukazovat obrazky a k tomu volne improvizovane rozpravanie. ked varim, sedi pri mne v stolicke a hlada v knizke detaily, ktore jej poviem a ktore uz pozna.....(napr. kde v knizke sedi vcela na medvedovom uchu?)
ale mame par krasnych zdedenych kniziek - napriklad zvireci rikadla od ladu. oli diky inak za link!

hanka no ked slecinka zaspi uprostred hlavneho chodu, niet potom divu, ze krici za chvilku od hladu. a ako to klape s hebamme? tiez by ma zaujimalo, co sa dava pocas kojenia na tlak....

karin - ja si myslim ze detom je fakt jedno, aky ma skolka interier... to jednanie by ma nastvalo, no prislusna pani asi vyuziva svoj monopol, ze?

honnig
5. mar 2009

Ahojky,
jojo, hebamme mame. Frank ukecal tu, co s nami byla u porodu. Asi jsem vcera znela a vypadala opravdu zoufale, protoze ma plno a neni primo z Delmenhorstu. Jsem hrozne rada. 🙂 Byla tady dnes a nic nedelame spatne. Jenom Kacku musim zacit budit na krmeni. Ma proste velkou spotrebu a nepribira. V nedeli jdeme za hebamme do nemocnice, tak vyzkousime kocarek. Aspon se mam na co tesit. 😉

Dani,
do zoo zajdem. Na to se taky tesim, protoze tam je to vzdycky super. 😀

Vubec jsem Vas jeste nestihla docist, tak jestli nekoho opominam, omlouvam se.

honnig
5. mar 2009

Ingi,
na tlak mi dr. dal Beloc-Zok mite, musim se merit a brat pul tablety v poledne. A za tyden mu zavolam, jak to vypada. Ale prasky v seznamu hledal celkem dlouho. Moc toho neni.

rpinguin
5. mar 2009

zdarek holciny,
tak sme doma z U6. Miery ma 9700g a 79cm a zasa povedala, ze je stale s tych stihlych. Ved mne sa taky vobec nezda. Potom sa aj divila, ze uz tak dlho chodi, no bol tam atrakcia a taky kludnucky (sorry Ingi a Oli), ale potom spustil na chvilku, ked dostal ockovanie do noziciek. No a teraz z toho vsetkeho zaspal v kocari po ceste spät.
Ingi, diky za blahozelanie. Tortu mal taku zabalenu (polotovar) od Copenrath&Wiese, no ale akurat som ho pri nej odfotila a jeme ju my s muzom. Ja som v tomto dost prisna, takze nebude nic a on nie je taky, ze sa taha za niecim, co jedia ini. Pokial to nie je chlieb samozrejme 😀
Party s kamosmi bude az 18.3, kedze 2 zenske su na dovci, takze preto som to posunula a to objednam tortu normalne u cukrara. Mam im tam aj fotku doniest, som zvedava na ten vytvor.
Na lyzovacku ideme do Are, boli tam minuly rok MS v lyzovani, tak to ideme checknut a svagrova tam ma kupeny apartman a svokra tam tiez bude. Oni tam uz idu teraz niekedy. Sme uz skonstatovali, ze nas to vyjde viac, ako keby sme mali polopenziu v Rakusku a vo Svedsku mame volne byvanie. No co, raz staci a bude pokoj. Nie som velky fan dalekych ciest. A za lyzovanim lietat uz toboz nemusim.

Hani, super, ze si s Hebamme spokojna, ono to je velmi dolezite, kedze ti bude chodit domov niekolko tyzdnov. A co bolo s tym porodom take strasne? Nechces prezradit? Ja som takaaaaaaa zvedava, ze si to nevies predsravit. 🙂

Ozi, a co je odrazadlo? Taky nejaky dopravny prostriedok alebo zvieratko, co ma taku palicu vzadu, aby dospeli tlacili?

zuzanasaw
5. mar 2009

Tak jo,

Renci,
najprv Maxikovi, sice oneskorene, ale predsa posielame pusinku 😵
Emka je "Emma", ale v podstateje to naozaj jedno, ci je tam jedno alebo dve "m". V tej tabulke snad (ne)budes dopisovat podstatnejsie info konkretne o mne 😀
Odrazadlo - je jedno, akeho tvaru to je, ci zvieratko, ci auticko, proste to nema pedaly a dieta sa odraza nozickami samo 😉

Hani, super, ze ste uz doma. Najst si rezim je pri babatku asi najtazsie (hlavne prvom, ked je vsetko novucicke nove), ale kazda z nas to zvladala, podari sa aj vam 😵

My sme dnes v noci teplotovali a prerevali takmer celu noc, asi ide Nikimu dalsi zub. Bol ako besny. Teraz je akoze ok, len chvilami spusti sirenku asi ako Hankina Katka 😖

rpinguin
5. mar 2009

ok Zuzi, no mna by inac hnevalo, keby mi niekto dokomolil meno 😉 takze to je vlastne ako bobby car, ze? Kolko ma Niki uz zubkov?

iii
5. mar 2009

reni maxo je super obor, e. bola o dost mensia. inak s tymi tulenmi a lachtanmi je to dost matuce (lachtan je inak spisovne po slovensky usckatec - ma vyformovane usnice na rozdiel od tulena). a v nemcine sa mu hovori okrem seelöwe aj seebär.

dnes sa u nas snad ani nerozvidnelo.... 😖

rpinguin
5. mar 2009

a co je potom Seeelefant? Aj take cosi totiz existuje. No mam v tom riadny chaos 😀 ,
aj u nas je riadna tma 😠

iii
5. mar 2009

reni tak som nakukla do encyklopedie - seeelefant je tulen sloni, najvacsi plutvonozec. zaujimave je na nom to, ze samica koji tri tyzdne a strati tym tretinu svojej hmotnosti 😉

fabienamata
5. mar 2009

Dani uz sme dorazili, Sophia den predtym dostala horucku a ja pocas cesty, v zivote som tak netuzila lahnut si do postele ako cestou na slov. Ale uz sme v pohode.
Do zoo ideme v sobotu cela familia ,ale rada si to zopakujem s vami.
Ako T.uz spi lepsie?? My sme mali dnes v noci roodeo zase, a uz to len sucho konstatujem ,nema vyznam to riesit,ze preco. Dobra silna kava, niekolkokrat denne to poriesi ☹
Reni ty si taka zvedava ako ja. 😀
Vidim ze predpokladom vydarenej lyzovacky, je strazenie babkou alebo dedkom.Heh! My tiez berieme babinu! Uz jej hovorim aby potrenovala na kondicii!!
Ideme na Kaprun do Alp.
ingi ako citam nase dietka su v citani kniziek na vlas podobne. Okrem toho by najradsej prezerala naraz knizky dve. Takze ani ja necitam!!
Len obrazky a detailiky.
No vidim ze si v obraze s plutvonozcami 😀 Este poznam jedneho tipka a neviem mu meno asi vodna krava,alebo tak nejako.Jooooj!

Ahoj Hanka honig,najdolezitejsie na zaciatku je nacuvat potrebam drobca,co vobec nie je lahke.Prajem ti vela citu pre to. A hebamka pomoze urcite.

iii
5. mar 2009

tak ja tu dnes cely den zavislacim, ulozila som drobca spat a manzel dnes sluzi, tak si popijam shiraz sama 😀

potreujem poradit, muz bude mat teraz dost vela volna, v juni tri tyzdne - to chceme ist do uk stanovat, no a potom v aprili okolo velkej noci dva tyzdne. mate nejake tipy, co by sme mohli v aprili zaujimave vidiet? ja som strasne chcela svajciarsko, akurat sa bojim ze tam bude o tom case dost velka kosa. ak mate akykolvek napad - sem s nim.
povodne som myslela, ze si zaletime niekam na juh k moru, ale pravdu povediac mi je trosku proti srsti byt napriklad v egypte, kde za plotom izolovaneho rezortu ziju ludia v uplnych sr....

lubi odkial kam ste prisli? nech som v obraze.... 😉

dania
5. mar 2009

Ahojky,
a kdepak mame Vendulku a Verku tak dlouho, snad se maji dobre 🙂

Ingi,
tak zahonek T. nema, my jsme na to rolniceni nejaky levy vsichni, mame tu takovou polovicni bush. Ja bych vedela jak na to, delala jsem kdysi v zahradnicke firme a tam vladlo heslo: popilit, vsechno popilit. Ale o tom N. nechce ani slyset 🙂
Nojo, u nas je to s knizkalma taky tak, T. je totalne miluje a porad prohlizi, ale utika mi, kdyz mu je chci cist, zatim u nas leti jen obrazky. A presne ty detaily, v tom jsou tyhle drobci jedinecny.
A s tou dovcou, to zalezi, my jsme treba vloni v dubnu procestovali kus Recka a bylo to uzasne. Jestli se vam chce kodrcat tak daleko teda. Nebo Korsika, Sicilie, tam uz je v tu dobu docela prijemne klima. A v cervnu nevim, N. nema nikdy dovolenou v lete, takze to u nas ani nepripada v uvahu 🙂 Ale na leto obecne bych se nebranila Skandinavii nebo Pobalti. Nebo treba Slovensky raj 🙂

Reni,
tak ty ses ale ukazkova rabenmutter (ja myslela, ze nejhorsi sem tu ja 😀), ona si ho nafoti s dortem a pak mu neda ani ochutnat 🙂 A jeste k tomu nam ten obrazek neukaze! U nas je to tak, ze jsme prestali sami jist to co T. jeste nesmi, protoze on musi proste ochutnat s nami vsechno 🙂 A Svedsko bych si taky dala libit, ale spis v lete.

Lubi,
a to jdete do jake zoo? V Bremach? Zajdem vsechny i s Hankou nekdy v Bhv, tam je to vazne super, a takove miniaturni. Ale maji tam vsechna dulezita zviratka.

Hani,
tak to jsem rada, ze to s hebamme klaplo. Ja si pamatuju, ze prvni tydny s mmiinkem jsem nejak ani nerozlisovala jaky je den v tydnu, a dokonce ani nebylo dulezite, kolik je hodin, spala jsem treba ve dne a pak jsme zili v noci a podobne. Nez se miminko nauci ten rodinny rad, tak to chvilku trva 😀

Ta dobrou!

zuzanasaw
5. mar 2009

Caute zavislacky!

Reni, Niki ma zatial zuby tri, ale ak aj dnesna noc bude ako ta vcerajsia - do rana budu styri!!! Vecer kludne zaspal, ale teraz mi tu uz hodinu vyplakava, zas teplotuje, uz dostal aj Panadol, tak cakam, ze ho zlomi a opät zaspinka...
A hod foto Maxiho s tou tortou, ty Rabenmutter jedna!

U nas knizky uz frcia, ale to ma Emka uz 3,5roka. Myslim, ze vekom drobcov to utekanie prejde a budu sediet ako prikovani. Skuste trebars pri vecernom zaspavani, tak je predpoklad, ze kludne polezia...

Ingi, ja ziram, aki ste vy cestovatelia. To do Britanie na stany by ste isli ako? Nejako mi asi uslo, ale mate podobne auticko ako Danka, ci ako sa vlastne prenasate? Ako to vlastne zvlada Eli?

Danko, Veroniku asi zamestnava Miminka a Vendulka je uz zrejme po prestahovani, tak trebars este ani net nemaju. A mozno ich zasa zavalil sneh a Vendulka nema na kociku pluh 😀

dania
5. mar 2009

Zuzi,
tak pevne nervy 🙂

Ingi,
tyjo, dyt my sjem vlastne vloni v srpnu byli taky na tyden v Anglii stanovat. Krasne bylo pobrezi Irskeho more (Cumbia), az na severu u Skotska, tam jsem se chtela juknout na Sellafield a odebrat nejake radioaktivni vzorky 🙂 Je to tam takove pratelske a relativne bez turistu a pritom krasne. Doporucuju! Pak jsme byli v Lake district, coz je odtud kousicek, ale tam byl problem najit camping, kdyz nemel clovek dopredu rezervaci. A ty ceny, byli jsme znechuceni. Ale navstivili jsme tam strasne mile muzeum Beatrix Potter.

dania
5. mar 2009

Preklep: Cumbria

dania
5. mar 2009

Jo a jeste jsem chtela napsat, ze my radi jezdime do UK trajektem, ne tunelem, kdybys chtela, muzu pak i dohledat tu spolecnost a odkud to jezdi. Tak zatim!

rpinguin
6. mar 2009

dobre ranko,
a co nam kukucka prispala, ci uz zrejme kdesi beha po plavarnach 😀

Tak som dala fotku celej family, ale ten kolac je len taky polotovar, preto som chcela a tu ozajstnu tortu odfotit, ked bude mat tu party. Inac, ja mam to stastie, ze Maxik nam nase jedlo nikde nepyta, tak preto som ta "Rabenmutter". SOm zvedava, dokedy mu to vydrzi.

Idem dat ranajky, ozvem sa neskor!

iii
6. mar 2009

reni, super fotka, wooow, ty si ne taka kocka 🙂 vonku u nas je tak desne, ze sa mi nechce ani paty vystrcit z domu.

zuzi my jazdime autom a stanujeme v campoch alebo ked sa da, tak aj nadivoko (to je ale mozno prakticky len vo vychodnej a strednej europe). elen to zvlada fajn, samozrejme musime respektovat jej rezim a prisposobit vsetko jej potrebam, ale stanovanie s nou je celkom lahke, nie je hakliva ani na zimu, ani na mokro, ani na spinu 😀

dani ten trajekt je hlavne lacnejsi...mala by si tu stranku?
lake district je krasny, stravila som tam pred rokmi par dni v jednom budhistickom centre...to bol zazitok! tak severne ale nechceme ist. radi by sme si presli juzne pobrezie a mojim snom je pochodit si wales. nemas tip na nejakeho dobreho guida?

zuzi aka bola noc? lepsie?

rpinguin
6. mar 2009

Ingi, ze kocka 😀 , to je vsetko "Tarnung" .
Teda, vy ste ale riadne akcne s Danus, som si hned myslela, ze ona ti najlepsie poradi, kedze sa mi vy dve zdate uplne rovnake typy cloveka. Ja na stanovanie nie som ale vobec, mne sa to zda vsetko spinave, no ale asi to bude preto, ze som to ako decko nespoznala. No a ked si predstavim inych campujucich, tak ... (kde je ten gracajuci smajlik? 😀 ), kedze ono sa fakt nemoze hocikde ten stan rozlozit, iba v tych campoch, ale ako pises, tak vy to tiez nemusite, ked ste casto nadivoko.
Ja som skor na nejake hoteliky, aj ked my tym dovolenkam aj tak moc nedavame. Teraz ideme spolu vlastne prvy krat niekde v lete. Skor sme len po lyzovackach behali stale. Inac a Elen je dobra na ceste v aute? My sme kupili novu sedacku, tak uvidim, len viem, ze M. nie je velky cestovatel. Ale moznoze nechcel byt v Maxi Cosi malom. Dobra a pohodlna sedacka asi predsta len zjednodusi cestovanie.

U nas leje ako z krhly, mam dnes ticket na MHD a takto nemozem nikde v takom pocasi.
😠

Zuzi, Panadol mas zo SVK? Od kolkych °C mu ho davas? A ozi, ked sa meria teplota v rituli, ma sa nieco odcitat? Mne niekto povedal, ze sa odcita pol stupna, ale vcera som sa pytala Dr. a ta povedala, ze sa nic neodcitava, ze odkial to mam 🙂
Dufam, ze si sa trosku vyspala.

fabienamata
6. mar 2009

Dani do zoo sa chystame do Bhv, tu u nas myslim ze nie je zoo. No ak bude taketo pocasie tak to presunieme na inokedy, lebo v dazdi sa mi teda vobec nechce, zase by som nadavala ako pohan. 😠
No a mozmr dat spolocnu jazdu aj s Hankou- medovou 🙂 Tesim sa !

Ingi nic si nezmeskala, boli sme na slov.vybavovat nejake papierovacky,kedze koncom decembra ked sme tam boli naposledy , bolo vsetko ochromene kvoli euro! Bol tam zmatok poriadny!
A vy ste ozaj dobre akcna rodinka, na stanovacku s krpcom. No priznam sa, ze si to dost neviem predstavit a mojho muzika by som urcite na to nenahovorila.
My na to moc nie sme! Ale ked citam co pise Danka ,mozno aj o vela prichadzame...?Pobrezie mora..hmm, mozno ked bude Sophi vacsia, ale to by sme museli mat take auticko ako Danka ze ano?
Reni, som prekvapena co ti povedala d. o tej teplote.
Boze ved teraz ked bola Sophi chora ma bez odcitania 40 -tku! Ja odcitavam, tak nechapem, a som nastvana ze sa rozna nazory doktorov.
Clovek uz fakt nevie komu ma verit. Podla mna su to zasadove veci.
Ozaj a aku ste kupili autosedacku Maxikovi? Sophi je v tej vacsej ovela spokojnejsia , lebo viac vidi, i ked nam zase zacala pocas cesty vracat. V lekarni tu nam povedali ze pre take male deti pri nevolnosti z cestovania nic nevyrabaju, no a na slov.som kupila cocculine, mozu to aj tehotne a osvedcilo sa.
No a aka Mutter je Rabenmutter?

rpinguin
6. mar 2009

Lubi, no fakt, vyznaj sa v tych mienkach doktorskych 🙂 , teraz uz fakt neviem, ci sa odcitava, ci nie, tak asi nebudem.
Rabenmutter je po slovensky krkavcia matka, takze nie moc dobra 😀 , ale my tu len vtipkujeme. 😀 😀 😀
Sedacku sme kupili Römer King Plus, este v nej nesedel, takze este neviem, ako bude reagovat na zmenu.

iii
6. mar 2009

no toho 0,5 stupna je asi v konecnom dosledku jedno, nie?

reni a lubi, dnesne campingy vyzeraju ale uplne inak ako to, co si asi pamatate zo 70-80 rokov z bulharska a juhoslavie 😀 su nadherne upravene, travnate a krikmi ohranicene miesta pre stany, sprchy su ciste, v kazdej sprche stolicka, policka.... vela campov ma aj vlastny vyhrievany bazen, pracku, detske ihrisko....proste komfort so vsetkym. a pre deti je to jedinecny zazitok, aj take vsedne veci ako navsteva umyvarky alebo zohrievanie jedla sa stava obrovskym adventure.....

ach piekla som prave zerbo - taka nehorazna babracka! ale mnam, vysledok stoji zato 😉

rpinguin
6. mar 2009

Ingi, no mas pravdu, moje predstavy o campoch boli presne take ako pises 😀 A nie je tam hlava na hlave? Toto by mi asi vadilo, keby sa tam ludia rozkrikovali a varili gulase 😝 .
A ty taka kucharka? Wow, a zerbo je co? Nejake rebierko?
U nas stale leje ☹

iii
6. mar 2009

rebierko 😀 zerbo je originalna budapestianska receptura - taky trojvrstvovy kolac z hnieteneho cesta s orechovo-dzemovou plnkou a cokoladou navrchu

rpinguin
6. mar 2009

jeminecku, to som tomu ale dala, ja uz radsej budem drzat zobak, co sa tyka varenia a pecenia, a co je hnietene cesto, tak to sa uz toboz neodvazim opytat 😒 , aspon vidite, ze ma doma mamka prd naucila 🤐

dania
6. mar 2009

Cauky holky,
prave sem dorazila z prace a chci honem upect neco Nicolasovi k narozkam, co to zebro? NEhodilo by se to? Hod recept, Ingi 🙂 Hledala jsem na internetu ale naslo to samy maso 🙂

dania
6. mar 2009

Ingi,
my jezdime z Oostende v Belgii s touhle firmou: www.transeuropaferries.co.uk, je to takova trochu supacka spolecnost, provozuji to nejaky jugoslavci a ty lode jsou trochu osuntele 🙂 Ale maji tam docela peknej hraci koutek on-board. Trva to tak 4 hodity tusim. A kdyz nezabookujete predem, ale kupujete listek az na miste, maji prirazku.
Co se pruvodce tyce, pro UK nevim, ale jinak kupujeme vzdycky Rough guide, maji i England a Wales. Ty se nam zdaji nejvtipnejsi, ty popisy mist byvaji casto hrozne skepicke, takze clovek si nedela zadne velke iluze a pak je treba prijemne prekvapen. Treba v tom reckem pruvodci, kdyby clovek nejezdil vsude, kde RG pise "not worth visiting", tak by bylo pomalu lepsi zustat doma 😀 Jinak ale je to moc hezky psane, ja to vzdycky predcitam Nicovi za jizdy a pak musime delat blinkaci pauzy 😀

honnig
6. mar 2009

Cauky holky,
diky za podporu. Vim, ze si musime zvyknout. Delame s manzelem, co muzem. Je to fuska. Dneska mam trochu teplotu ☹ , tak ani nic nedelam. Ale dala jsem fotky do alba.

O nemocnici Vam napisu, az to trochu vstrebam. Co je s Jankou - Jaberou? Uniklo mi neco?

rpinguin
6. mar 2009

jeee Hani, super, ze si si nasla minutku, jasne, napis, ked sa ti bude chciet a dat. A pribera Katus uz lepsie? Alebo ju stale budis?
Janka je prestahovana a nevie, kedy bude internet zavedeny, tak preto sa neozyva.

Ingi, no mna by teraz tiez ten recept zaujimal, ale pises, ze to fuska, tak neviem, ci to zvladnem.
Dani, ze ZEBRO 😀 , tak som to povodne aj ja citala, ale vola sa to ZERBO 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre