Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
28. mar 2009

Cauky,
tak my jsme se vcera vydali na cestu zpet na sever se zastavkou u dedy na CZ-D-PL hranici, no musim rict, ze uz ten nas cestovni syndrom zase zacina nabirat na obratkach. Vcera se T pred cestou pokakal, ze to mel az na brisku a na zadech a pak v aute se dvakrat poblinkal. Dneska v noci znovu blinkal a ted rano zas, jenom po hltu caje, takze to chci videt, jak se dostanemem domu... Achjo, je mi ho tak lito. Neco takoveho mela Sofinka pred dovcou taky, co? Doufam, ze T. se z toho do utery vylize, ve stredu letime do USA.

Ingi,
tak E pekne natul, kdyz ma miminkovske obdobi, dokud ji jeste uneses 😉 My to zname taky.

HAni,
gratulace k U3, tak dame k dedovi i T a pudem do kina spolu, ne? 😀

iii
28. mar 2009

dani a teraz ste u toho dedka? chudak drobizg, cim to je?

hani gratulujem k uspesnemu u3!
no mne je to jasne, ze sa elenka chce tulit, ale ona sa LEN tuli. dokonca som ju vcera pristihla, ako sa schmuskuje so zaclonou, potom s kobercom, proste so vsetkym... promiskuita v tam vcasnom veku 😀

dania
28. mar 2009

Ingi 😀 tak E nepoustej ven, ale kdyz se tuli doma, tak ok, ne? to je v rodine. Ty drobci jsou ale roztomili...

no jsme u dedy, ale dneska jsme chteli jet dal. nevim cim to je...nemam teplomer, ale myslim, ze i teplotu ma. zas nejaky vir? ale jinak v posledni dobe ma T vubec problemy s travenim, neblinka sice, ale ma casto prujem treba den dva a pak zas den dva dobry, mame podezreni na nejakou potravinovou nesnasenlivost, ale zatim neni jasne, po cem to ma.

honnig
28. mar 2009

Dani, tak dobre dojedte. At je T. uz jen lip. A co ty? Zadna nepredvidana nemoc? No snad ne.

Ingi, podle toho, co pises, tak se mame na co tesit. Kacka bez nas neusne uz ted. Bud my nebo kocarek... 😀

Diky za gratulace, jdu chrnet. Za chvili mam budicek. Mejte se.

iii
29. mar 2009

tak rodinka spi a ja planujem vyletik na poobede - to je hrozne, ale v tom poruri je vobec tazke niekam vypadnut, tu ozaj nic nie je. vymakla som ale jednu dobru polnu cesticku, ktora ide hned za letiskom - lietadla tam pristavaju par metrov od cesticky, myslim ze by sa to elenke mohlo pacit.

dani tak ako ste dosli?
hm,, a pribera timmy poriadne? (teda podla fotiek rozhodne nevyzera, ze by nejak stradal 😉 ). davas mu trebars kravske mlieko? to je dost castou pricinou.....
wow, tak za chvilku letite do usa, co vsetko uvidite?

hani ale to mas fajn, ze drobizg akceptuje kociarik. to si na tom lepsie ako ja. u nas prichadzala od uvahy iba prva moznost 😝

a chystam sa dat do poriadku balkon, rozhodla som sa zlikvidovat par nekvitnucich kuskov a namiesto toho zasadit nieco, co bude pouzitelne aj v kuchyni..... paradajky, hrasok, fazulku....e. by uz mohla aj trosku spolupracovat pri pestovani. tak drzte palce a peknu nedelu vsetkym!

dania
29. mar 2009

cauky,
tak cesta probehla relativne bez problemu, T. byl uplne vyrizeny a v podstate cestu prospal, jen se jednou poblinkal jeste. ted jsme mu nasadili heilnahrung, to papa velmi ochotne a uz neblinka, jenom ma prujem. ale nevim, jak se to do utery srovna, mam strach, ze nakonec zustaneme doma. porad ho boli brisko.
jinak diky, ze jste na nas myslely 😀

ingi,
v usa chceme proste tak cestovat, mame par mist, ktere se vazou k historii jaderneho vyzkumu a to nas oba zajima, mezitim par muzei, dolu, horkych pramenu, narodni parky a tak. chceme pekne projet nove mexico a colorado, ale v coloradu bude jeste trochu zima, takze spis nove mexico, tam je ted kolem 20 stupnu.

dania
29. mar 2009

Cauky,
tak se hlasim jeste jednou. Dneska jsem odpoledne pekla, ale byl to novy predpis a moc se to nepovedlo. Tak to asi za par dni zase vyhodim.

Ingi,
tak jaky byl vylet? My jsme dneska jeli na kolo podel more, foukalo dost, takze to byla zabiracka, teda tam dobry, ale zpatky proti vetru. No ja mam taky zjara vzdycky pestitelske ambice, ale pak to casto dopadne bidne. Ale ty mas pomocnici, tak to snad klapne.
Jinak s tim T. travenim: kravske mliko ma kazdy den, to muze byt pricina, nebo jsme premyslela ze kakao nebo cukr - glukoza - v posledni dobe ho vsichni cpou sladkostma 😠 Nebo mozna lepek? Nevis, jak se to zjistuje? Napadlo nas, ze budeme psat, co sni a jaky je "produkt" par dni nebo tydnu a pak to zkusime nejak vyhodnotit. Nebo existuje nejaky test?

iii
30. mar 2009

dobre ranko.....s tym novym casom to nie je ziadna vyhra, ze?

dani, celiakia sa zistuje vysetrenim protilatok z krvi (autoprotilatky proti tkanivovej transglutaminaze - pokial si dobre pamatam). ked su pozitivne, tak sa robi biopsia z creva. ale to je u neho dost nepravdepodobne, lepok uz dostava asi dost dlho a poriadne priberal doteraz.... skoda, ze uz nestihnete do stredy normalne nechat vysetrit stolicu na mikroby a parazity (ale odobrat to mozes nechat ajtak). alebo ma zasa nejaku miestnu virozu, z nasej spielgruppe to ma zasa polovica deti.

ja som tiez piekla tvarohovy kolac - no nic moc, nemozem tu zohnat ten klasicky hrudkovity tvaroh, aky maju na slovensku. neviete poradit? vsetky tvarohy su hladke.

honnig
30. mar 2009

Hezke slunickove dopoledne,
konecne jsem se rozhodla, ze jdeme ven a mimco po dvouhodinovem krmeni, prebalovani a chovani usnulo, tak konecne muzu pisnout, a pak se dam do nejakych domacich praci. Je to tady jak po vybuchu.

Dani, doufam, ze je T. uz opravdu lip. To by bylo skoda rusit dovcu, ktera zni mimochodem velice lakave 😉 (chybi zde slintajici smajlik)

Ingi, taky jsem rada, ze se Kacce libi v kocarku. Doma by me to furt nebavilo, hlavne bych si hledala porad nejakou praci.
Tvaroh je zde taky jen hladky a na Morave hrudkovity jsme sehnali jen od jedne firmy. Skoda, ze byl asi za 2 dny horky. 😒

Jinak my jsme vikend stravili klasicky - dopoledne a odpoledne prochazka v okoli a vecer chovani. Ale vcera zabraly cipky Carum Carvi asi behem 3 minut. Jako zazrak 😅 Akorat se mi zda, ze ma nekdy paleni zahy, trochu reflux a na to nic neni. Tak se nam to pekne strida.

iii
31. mar 2009

hani, mne to cele pride ako jeden velky time-management...teda aspon prvy rok. kedy drobca nakrmit, aby v okamihu xy nereval od hladu a kedy ho uspat, aby v okamihu xy nereval od unavy a zaroven neprespal dolezity moment. bohuzial to vacsinou nevyslo.

v sobotu rano odchadzame do toskanska, tak robim este nejake reiseplannung, naplanovala som par krasnych vyletikov, tak snad bude e. spolupracovat a necha sa nosit par hodin v satke. teraz je to akurat taky blby vek, ze este sama ziadnu rozumnu vzdialenost neurazi a zaroven sa uz nenecha bezvladne nosit kamkolvek a kedykolek, ako ked bola mensia.

dani tak vyrazate zajtra? dufam ze to nebudete musiet rusit....

dania
31. mar 2009

Ingi,
ja prave strojim na cestu. Vyrazime odpoledne, ted balim a pripravuju nejake materialy z internetu a pak do prace. Pak vecer jedem do Amstru a zitra letime. T. uz vypada lip, uz jen prujem (trochu hustsi nez uplne tekuty) a hlavne neblinka a nema teplotu. My kocarek taky neberem, jen satek, tak snad to nejak zvladnem!
Tak vam preju krasny vylet, to jsem nejak prosvihla, ze nekam jedete 🙂

Hani,
tak at se vsechno jenom lepsi, uzivejte jaro a za par dni opet navidenou a napisanou 🙂

honnig
31. mar 2009

Ingi, mas pravdu, malokdy to vyjde. Vsechno taky prizpusobuju miminku. Kazdy den ma trochu jiny, ale neda se nic delat. Navic s lahvickou je to rychlovka, pak odbrknout a frcime dal. Ted uz po jidle trochu kouka a vyzaduje vic spolecnost.
Nekde jsem cetla, ze miminko v tomto veku potrebuje pravidelnost...ale jak ji docilit, kdyz samo nespolupracuje, to nevim. Na jidlo uz ji nebudim a budit nebudu, ma celkem spotrebu, tak at si sama rekne 😀 . Ze zacatku jsem musela a stejne to nepomohlo, mela svuj harmonogram, ktery nikomu nerekla a ten si dodrzovala... Harmonogram se ji s 2. mesicem trochu zmenil a zvysila si krmne davky, ale zase jich ma jen 5 🙂...no jo, nekdy 6 😀 😀

Jeste k bylinkam - my balkon nemame, coz mi dost chybi, tak jsem si aktivne dala pred dum na zahradku aspon kyticky a asi polovinu mi jich vyhrabaly sousedovic kocky, potvory. Takze rozhodne nic jineho nez okrasnou kvetenu na te zahradce pestovat nebudu, buh vi, co tam vsechno delaji 😠 A za domem mame zahradu, ale ta nejdriv potrebuje dat do poradku, pak tam bude pekny travnicek a posezeni. A muj pomocnik teprve musi vyrust. To uz jsi s E. o kus dal a taky si myslim, ze by ji to mohlo bavit.

Dani, pekne si to uzijte, pohodovou cestu, az se vratite, tak se ozveme. 😉

iii
1. apr 2009

dobre ranko, tak danka uz leti.....tak nech sa vam vylet vydari! kedyze sa vrati paula?

hanka e. nabehla na pravidelny rezim az okolo 3-4 mesiaca. bolo to potom celkom prijemne aj pre mna, lebo aspon zhruba som mohla nieco naplanovat.
inak k tej zahradke, byvame v mehrfamilienhaus so zahradkou s pieskoviskom za domom - pred dvoma tyzdnami som nechala prenajimatelovi odkaz na odkazovaci, ze by bolo mozno z hygienickych dovodov fajn vymenit piesok a opravit lavicku. neozval sa nazad, tak som to neriesila - no a vcera som myslela ze odpadnem, ked sme sa vratili domov s cakalo nas uplne vynovene pieskovisko. to je dalsie NIE kupe vlastneho domu, taketo sluzby by som rozhodne nemala, vsetko by som to musela zahlovat sama.

honnig
1. apr 2009

Hmmm, tak to ja bych zaukolovala naseho dedu a urcite by to taky pro nas udelal. Sice to trva chvilku dele, ale dockame se. On nam vlastne dela spravce domu 😀 I postu nam vyzvedava. Ja bych zase nechtela bydlet jenom v byte, prece jen zahrada nebo dvorek...az na ten balkon, ze neni.
Jinak celkem se mi nas domek libi, je skoro v centru mesta, ale prece jenom v klidne ulici, takze si nestezuju. Piskoviste nejake udelame. My jsme s brachou doma taky meli a pekne jsme se vzdycky vyradili. Ale segra to mela lepsi, nasi spravuji dum, tak na pisku i sankovala, jake byly doma hromady... 🙂
S rezimem pro K. nespecham. Stejne si myslim, ze to moc neovlivnim a nez aby byla mrzuta.Staci, ze krici, jak se probudi, ze chce jidlo ted hned... 😅

paula
1. apr 2009

ahoj holky, tak jsem zpatky, ale zatim nestiham. Brzy se zase ozvu, jsem zvedava na novinky.

iii
2. apr 2009

pauli vitaj, tak rozpravaj, prehanaj......som strasne zvedava na zazitky 🙂

hani no domcekom by som rozhodne nepohrdla, je to samozrejme lepsia alternativa ako byt, pre deti este o to viac. ale momentalne mi ta investicia - aj financna aj casova - pride tak obrovska (a hlavne nie jednorazova - dalsie palky na zariadenie, udrzbu), ze sme sa tejto moznosti zatial vzdali a radsej si budeme uzivat flexibility a cestovat. mojim snom bolo vzdy vziat si nejakeho bohateho bauera s velkou farmou - no to nevyslo 😀

saska.t
2. apr 2009

Ca ute kocky, prisla som sem kuk kedze tiez zijem v nemecku v Bremen a tiez mam malu mrsku, je niekto z mojho okolia alebo blizkosti Hamburg, Hannover ... 😉

honnig
2. apr 2009

Ingi, kdyby Frank se svym tatinkem nemeli dum, tak bysme byli nejspis taky v bytovce. Tak mame svuj byt v domku v patre a v prizemi bydli tchan. 🙂 Na druhou stranu mas pravdu, kolem domu musis porad behat a v bytovce ti vsechno zaridi spravce. A cestovani je super, kdyz to jde.
U nas to s nekterymi vecmi dopada tak, ze dokud nejsou uplne rozbite, proste funguji a oprava se vyresi v budoucnu 😠
Frank by chtel postavit novy dum, ale to je otazka hodne vzdalene budoucnosti a samo, ze i penez.
Ale bauera a farmu bych nechtela. My doma meli nejake slepicky, kraliky, prasatka, babicka pak kravicky a ovecky.....hrozna drina....radeji nevzpominat. Pravda, bohaty bauer by na mel lidi. My byli chudi, tak jsme makali sami 😀

Jinak u nas dnes byl hodne slunecny den, a kdyz K. zjistila, ze se mi nechce na prochazku a radeji bych po jejim obede zalehla, tak spustila krik....Co maminka udelala, zvedla se z postele nalozila dite do kocarku a 3 hodiny vozila v parku... 😅 Ted konecne spinka klidne v kosiku a ja jdu taky. Za chvili bude mit druhou veceri.

Sasko, vitej. Jakpak se jmenujes (asi to tusim)? Ja bydlim s rodinkou v Delmenhorstu, coz je od Brem co by kamenem dohodil a zbytek dosel pesky... 🙂 A jsou zde na severu jeste dve holciny. Jedna primo v Bremen a druha u more.
Jak se ti zde libi? A jak jsi v Nemecku dlouho?

zuzanasaw
2. apr 2009

Ahojte,

vyletnikom krasny pobyt a navratilcom skoru regeneraciu 😉

Sasko, ja som tiez zo severu - Salzwedel - asi hodku od Magdeburgu.

saska.t
2. apr 2009

Ahojky,

honnig - jasne som Sasa (Alexandra) a dakujem za privitanie 😀 Delmenhorst poznam kusok od nas 😀 V nemecku som 4 rok a momentalne som od Brem prestahovana 20 km Sottrum, sme si s manzom (cech) nasli domcek aby mala nasa mala a psici zahradu, ale v Bremach som skoro denne 😀

zuzi- Salzwedel nepoznam a Magdeburg mam tak 3 hodky 😀 ale casto sme tam chodili na dostihy 😉

kolko ste vy v nemecku a muzi nasa narodnost alebo nemci? 😉 honnig podla mena sudim ze manza je nemec 😀

iii
3. apr 2009

dobre ranko,
vitam sasu, tu je link na tabulku, kde najdes, kto kde sme:
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

hanka no bauera som myslela samozrejme aj s personalom... 😀

tak my zajtra rano vyrazame do talianska, prave pozeram ze je teraz v siene 23 stupnov, idoska. tak uz len dufat, ze elenka nebude kvicat v aute. majte sa krasne zatial a do skoreho pisania!

zuzanasaw
3. apr 2009

Ingusik, ja vas cestovatelky obdivujem. Cestovanie je fajn, ale aby som 1,5 rocneho prcka nalozila do auta a precestovala s nim pol Europy 😕 😕 😕 Ja mam strach uz len pred cestou na Sk 😖 V lete sa asi 1.x odvazime autom vsetci styria. Jezisi, uz teraz mi z toho lezu zimomriavky na chrbat... 😒

Sasi, skoda, tak to mame od seba dost daleko... ☹ Mame priblizne rovnakych prckov. Kedy presne sa Elka narodila?

saska.t
3. apr 2009

Ingus - dakujem urobim kuk 😀

zuzi - elli je 11.7 narodena 😀 , juj tiez ma mrzi ze ste vsetci dost daleko lebo taky pravy babsky pokec mi uz naozaj chyba.
Odkial vlastne na SK povodne si? 😉

skurinka
3. apr 2009

ahoj holky ,tak ja taky bydlim v nemecku-Wiesbaden je tady nektera? 🙂

skurinka
3. apr 2009

tak se tady nenajde zadna maminka ☹

rpinguin
3. apr 2009

zenule zdravim vas,
len nakukujem, este som nedocitala. Do Nemecka prideme v nedelu, je tu kosa, ale dnes a vcera prsalo, takze lyzovacka na prd ☹. Inac potraviny su tu hrozne drahe, kilo bananov 3€ a Maxik zje denne 2ks. Lyzovacka ok, ale ja som aj tak Alpsky fan, takze ma to tu az tak nenadchyna.

Zbadala som novu clenku, takze vitame. Akosi je vas tam na severe uz moc.

Dani, som ani nevedela, ze sa chystate do USA, tak si to uzite, ak som ta neperepasla a Ingi vy v Toskansku tiez.
Majte sa krasne, ozvem sa zasa z domu, ppaaaaaaaaa

rpinguin
3. apr 2009

aha, skurinku som prehliadla, ta je z WI, cize o nieco juznejsie, tak vitaj aj ty medzi nami 🙂

rpinguin
3. apr 2009

ozi, a neviete, ci uz Janka (jabera) vlastne porodila?
Skurinka, niekedy trva, kym niektora z nas nieco napise, takze nehadz flintu do zita a neodchadzaj a sem tam nakukuj a reaguj 😉

Dani a Ingi, na ako dlho idete vlastne? A Pauli, tiez vitaj spät a napis news z Dalekeho Vychodu 😵

honnig
3. apr 2009

Skurinka, vitej. Koukni se taky na tabulku, tam je vsechno... 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

Zuzi, promin, ja okoli Madgeburgu povazuju za stred Nemecka 😀 , do Cech daleko a zpatky domu taky 😀 😀 Tak si to neber osobne.

Ingi, pekne si to uzijte, hlavne, at vam vyjde pocasi.

Reni, tak te v nedeli privitame. Skoda, ze nejsi ze Svedska nadsena. Ja bych tam jela, ale spis v lete. Tak snad nekdy.

Jinak u nas nic noveho. Kacka vyzaduje spolecnost, takze bud jsme venku v kocarku nebo chovam. Mejte se, pekny vikendik.

honnig
3. apr 2009

Sasi, jasan, ze je manzel Nemec 😀 😀 A ja jsem v Nemecku od zari.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre