Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzkaprofant
28. nov 2008

ja lezkam poctivo od zaciatku tehu a ty kde robis ze tak neskoro si doma?

verohit
autor
28. nov 2008

ahojte zenule, vsetky vas zdravim a prajem krasny vikend 😉 u nas sa zacina az zajtra vecer (manzel pracuje aj soboty)...

Hani
myslim si ze je dobre ze si na dotycnej stranke vyjadrila svoj nazor, ktory je naozaj ten spravny!! snad tie damy trochu osvieti 😠 a ked ta budu ingorovat tak su zadubene a inak ved mas nas 😎 😉

Lubi
Sofinke prajeme z celeho srdiecka vsetko najlepsie k 1.rociku 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 a prajeme krasnu oslavu... potom poreferuj 😉

pepa
Ahoojjj, srdecne ta vitame a gratulujem k tehu... 😵 😵 😵 😵 hlavne nech sa drobcek vyvija ako ma... a na pocitanie tyzdnov sa vykasli a uzivaj tehu.... 🙂 😉 vnimanie pohybov je velmi individualne ja som napr. citila uz v 15.tt 😅 a mam kamosku ktora az v 25.tt takze sa fakt uvolni a skumaj a vnimaj kedy ich ucitis 😵
a ked uz tie tydzne ratas, tak od prveho dna poslednej menstruacie 10 mesiacov 😉 ... lebo ziaden lekar nevie presne kedy doslo k oplodneniu... a vyvojovo to bude kazdu lek. navstevu ine 😉 dolezite je ze vsetko ide podla planu 😉
hm, sila bavorsko sa rozrasta 😀 (my byvame v Regensburgu).. 😎

takze este raz vsetkym krasny vecer!! 🙂

dania
28. nov 2008

Dobry vecer babule,

Tak Timmy ma porad soplik a Nic pro zmenu zanet ucha, je na atb, chudacek. Teplotu mel taky radnou jen tak na omak, ale zmerit se nenechal.

Dneska jsme museli oba do prace, ale nase babysitter Jenny mela naplanovanou navstevu sestry 50 km odsud, takze navrhla, ze T. vezme s sebou, jela autem. Holky, ja jsem mela cely den tak stazeny zaludek, jeste ze jsem mela dneska jenom vicemene rutinni praci, vubec jsem nemohla myslet na nic jineho... Ja mam blby pocit, kdyz nekam T. jede s Nicem, natoz pak s Jenny. Jinak Jenny je normalni zodpovedna zenska, navic mela v aute jeste svoje dva drobce, ale ja jsem proste hysterka. Nebo uz jsem toho na silnicich videla vic, nez bych chtela. Priste se tomu stresu asi budu snazit vyhnout, to si radsi vezmu dovolenou a zustanu doma. V praci se me kolega ptal, co sem nervni, tak jsem mu to rekla, a on mi zacal vypravet o tom, ze jeho syn si chce koupit motorku... taky dobry...

Pepi,
vitej v nasem babinci 🙂 Gratuluju k tehu a drzim palecky, at vse probehne bezproblemove a muzes si je krasne vychutnavat. Neboj se, pohybu a kopani si jeste uzijes 😀 Co ze to delas za praci?

Hani,
to s tim nechavanim deti doma nechapu, podle me je to nejaka provokace, to prece zadna mama nemuze udelat! 😠 grrrrrrrrrrr!
Jo a byli jsme nakupovat v IKEA vcera, dovezli jsme nabytek a ja jsem ho dneska vecer po praci montovala. Je to superrr! Nic nema IKEA rad a jede tam vzdycky jen s nejvetsim sebezaprenim, ale nastesti se mu libi ty vyrobky. Proste to jen nerad nakupuje a montuje. ALe ja montuju rada, to je takovy prijemny pocit, kdyz se clovek na tom nabytku taky nejak podili, to se s nim tak pekne seznami a kdyz je to hotove, uz neni cizi a patri do rodiny... Sem blba, co 😀?

Zuzi,
to s tim, jestli nekde nechavame cislo na blizke, kdyby se s nami neco stalo: tak ja teda ne. Ale ja uz jsem zase v tehle souvislosti kolikrat uvazovala, ze kdyby se mi v Nemecku neco fatalniho stalo, tak ani nevim, jak by se to dozvedela moje mamka. Ta neumi zadnym cizim jazykem ani slovo, krome rustiny teda, ani Nic by ji nemohl zavolat, proste sila, asi pres ambasadu by se to muselo resit. Ale to uz by nebyla moje starost 🙂

Oli,
mne taky takhle T. nekdy u hrani vytuhne, to je ale roztomile, vid? 😵

Verco,
jedem na tu Korsiku pristi patek na noc. Na dva tydny. Juhuuuuuuu! Ale do te doby bude jeste extra-hustej pracovni tyden. Ja nejsem vubec priznivec fast-foodu, takze ani nevim, ma MacCaffee neco spolecneho s MacDonald's? Ale je fajn, ze mate rodinny business, taky si kolikrat rikam, ze by bylo fajn, zalozit si firmu. Ale je to rehole, vid? Takhle jsme sice jenom zamestnanci, ale free 🙂 V Cechach jsem se chystala podnikat, ale tam mi to pripadalo jednodussi, jednak jsem se lip vyznala (predpisy, urady, dane), jednak tady prece jenom mam jazykovou barieru porad jeste. Tak Veru, at vam to klapne s tim bydlenim.

Lubi,
dej pusinku Sofince, uz je to velka princezna 🙂 Uzili jste si pekne oslavu? JAky jsi pekla dortik, zase TEN dobry? Budete na Vanoce v Bremach?

dania
28. nov 2008

Hanule,
mate krasne nove fotecky, vsimla jsem si na uvodni strance. 🙂 Dominicek je slunicko.

zuzanasaw
28. nov 2008

Dievcence, potrebudem dobre mienenu a hlavne rychlu radu!

Ani neviem, ako by som to opisala - ide o akokeby az zchrastavenu bradavku. Vlastne ani nie tak bradavku ako samotny dvorec. Najprv to bolo trosku, dokoncna na oboch dvorcoch, ale jeden sa vystrabil a ten druhy len zhorsil. Davam na to Calcium Pantotenat, co je vseobecne na porusenu kozu (mala som pohotovostne na tieto ucely uz pri Emke, aj ked nastastie vobec netrebalo), ale jaksi to na tom jednom ani nepomohlo. Je to ale uz takmer v stadiu mokvania a cim dalej horsie. Vycitala som akurat, ze "zla poloha pri dojceni", ale u 5mes dietata? Doteraz bola dobra?

CO NA TO? Ja ani neviem, ako to v lekarni vysvetlit... ☹

Inak Niki papa kazdu chvilku, cez den nevydrzi nikdy viac ako dve hod. bez papkania a v noci, to uz ani nepamatam, kedy som spala v kuse viac ako 1,5 hod. Trva to uz ale vyse mesiaca, takze ziadny rastovy sprint, len vecny hlad. A tak sme dnes prvykrat vyskusali kasicku. Ten to papal akokeby uz mesiac papal lyzickou - ziadne vypluvanie, len ladoval a ladoval a pekne prehltal 🙂 Milo ma to prekvapilo 😉

verohit
autor
29. nov 2008

Zuzisaw
a co takto si to nechat omrknut u lekara? aby tam nebol nejaky zly zapal?!ked pises ze je to uz v mokvavom stadiu... a co keby si si nasadila klobucik aby sa bradavka aj napriek kojeniu ukludnila... raz som mala aj taky pupacik na dvorci ale nic zvalstne.. doky mi povedala ze je to len podrazdene ale mala som to tiez nejake dva mesiace.. a pri kojeni ma Niky dvorec v ustockach?? lebo tak to ma fungovat.. a hlavne by mala bradavka dychat tak ked ju riadne nababres aby sa tam nevytvaralo este väcsie lozisko... a ked chces ist do lekarne tak povedz ze mas entzündete Brustwarze resp. Vorhof ob was gibt´s (Salbe oder was) ja osobne by som ale radsej isla k lekarovi.. 😉

a co sa tyka toho casteho papanicka.. to je dobre ze Nikymu tak chuti, ved mas z neho statneho chlapaka.. vazi to co moja skoro rocna 😎 😵 a vyvojovy sprint od tychto obdobi trvaju dlho dokonca 6-7 tyzdnov potom su 2-3tyzdne klud a potom zase podla mojej mudrej knizky (u nas je to naozaj tak) 😝 😝 😝

daj vediet co si vymyslela a drzim palce...

zuzanasaw
29. nov 2008

Hej, Niki ma cely dvorec v pusinke. To prisla skontrolovat hned laktacna sestra v porodnici. Papa tak ako doteraz, kym nebol problem a papala tak i Emka a nic. Zacala som akurat obcas v noci kojit total po leziacky - davas prsnik ten horny, nie ten na ktorom boku lezis, tak mozno preto.
Ked bradavku namastim, beham doma s holym prsom 😵
Dik za rady, moja 😉

rpinguin
29. nov 2008

cavky kocky,
ja uz ani neviem, cim mam prispievat, akosi ma nic nenapada 😲

Zuzi, neporadim, nemala som s prsami nikdy problem (tuk tuk), ale asi by som isla tiez k Dr., skor ale k zenskej ako ku vseobecnej. Ja som na tych vseobecnych akasi alergicka.
Vcera som bola u ortopeda, po tom, co mi moja vseobecna na chrbat predpisala mast na mazanie, ktorou ako kojaca zenska mozem tak mazat neviem co 😠 . Budem k nej chodit akurat po "Überweisungen", no to moze byt akurat dobra. No a u ortopeda som dostala predpisanu Krankengymnastik a aj Heißluft, tak uvidime.Vsetci fyzioterapeuti maju akosi plno, tak musim poctivo hladat dalej.
No Maxik papa stale ako divi, Zuzi, to vstavanie poznam, ale aj tak som bola "hart" a nedostal nic ine jest, az kym dovrsil tych 6 mesiacov, kvoli tym vselijakym alergiam, co mame s muzom.
No ci to k niecomu bolo, uvidime. Uz aj teraz ma na licku uplne suchu kozu, ze dostal Eosin na to, cely cerveny bol chudak, ale uz mu to nemazem, dala som mu Linolu na to a uvidime. Uz len nejaky atopicky exem by mi ku stastiu chybal.
Noci sa nam zlepsili, mame uz len kazde 2,5h posledne 3 dni. Dovtedy kazdu 1,5 a to bude mat uz 9 mesiacov buduci strvtok.

Verus, ja som velky fan McCafe. Je to super, ono to s tym normalnym pravym "mekacom" nema nic spolocne. To jedlo u nich priam neznasam, Burger King je aj tak 3x do roka lepsi 😀 .
No ale to McCafe, to je akoby kaviarnicka, maju tam pekne ine sedanie, dobre kavicky a havne super kolaciky, takze drzim palce, nech sa vam ta prestavba podari. Hned by som prisla na Kaffee+Kuchen, keby to bolo za rohom.

Lubi, dodatocne Sofinke vsetko naj naj. A ako s tym chodenim? Rozchodila sa ti uz nakoniec? Urcite, ono to pride asi jednym supom.

Hani Gem., ja som si precitala tu diskusiu. Tak 15-20 min. by mi bolo fakt vela, aby som nechala Maxika sameho. Ja len tak na chvilu, ked idem do schranky alebo dole vyvesit pradlo a to mam vsetko pootvarane, aby som ho pocula. Ono su tie vycitky svedomia potom asi najhorsie, keby sa malo nieco stat.

Hani, aj ja som skukla Dominika, teda ten ale rastie. Zlatucky je a tiez dobry ksichtik, urcite struha dobre grimasy. Ja som sa na tych malickych vedela dobre zasmiat. Ked su uz väcsi, tak je uz tych grimas pomenej.

Dani, tak ty si fak namakana s tym tvojim domacim kutilstvom. Ale ono je to asi tak, ze ked muz nema cas a zena to chce mat rychlo na poriadku, tak zvladne potom aj nemozne, len aby bolo uz vsekto na poriadku, ze?
Neboj, Timmy je v dobrych rukach, ved keby nebol, tak by si si tu Jenny nenasla.

A vitam tiez Pepi a gratulujem k tehu. Mame zasa dve nove tehulky, je sranda, ze vzdy je niekto tehotny.

Hadam som nikoho nezabudla, tak vam prajem vsetkym pekny vikend.
My mame vikend navstev, dnes k Cechom a zajtra k Slovakom. Normalne som spolocensky vytazena 😀 , ale co mam doma sediet a tocit sa okolo Maxika stale? Ja musim mat kazdy den action. 😵

dania
29. nov 2008

Zuzi,
kdyz to mas takovy spatny, tak bych asi taky zkusila lekare. Ja nic lepsiho neporadim, ja jsem mela rozbolavela prsa jenom ze zacatku, a to spise bradavky, ale pak si zvykly. Nepomohly mi tenkrat vubec zadne masticky, jenom se mi osvedcilo nechat luftovat bez podprsenky, dat na sebe jen nejake mekkounke tricko, v noci taky odhalit, at to muze osychat (to se bude urcite i manzovi libit 😀), navic nekdo doporucuje potrit kapickou mlicka, to nemuze byt urcite na skodu, i kdyby to nepomohlo. Nebo me napadla hebamme, ta moje by mi urcite poradila i ted, kdybych mela problem, ale tys asi hebamme nemela se slovenskou pojistkou, vid?
Mozna ze za to muze ta nova technika nocniho kojeni, jak rikas. My jsme asi po prvnim mesici nocniho vstavani a kojeni v polosedu vynalezli takovou polohu, ze ja jsem lezela, Timmy na me (hlavickou na ruce u prsa, ze ktereho kojim, pod tou rukou ten kojici polstar, telickem lezi Timmy na me), u toho jsem mohla klidne pokracovat ve spani a Timmy se napil a usnul taky, potom jsem ho jednoduse odsunula na stranu. A takhle jsem v noci kojila kazde 2-3 hodiny v podstate skoro do roka bez nejakych vstavacich nervu. TEd ho tak uz jenom uspavam a rano budim.

Ale je dobre, zes zavedla tu kasicku, to muzes vzdycky aspon jedno kojeni vynechat a odpocinout si, jenom tam je ten problem poptavka-nabidka, aby zas potom nebylo toho mlicka malo. Ale vzdyt uz ma na to prikrmovani Niki uz i dobry vek, kor kdyz je to takovy hladovec. Vy se taky uplne vyhnete flasce, vid? Z mlicka rovnou na lzickovani. Sikulky.

Renco, uzivej navstevy.

Ja jsem ted po obede uspala T., N. dneska marodi, takze zadna velka zabava. Ven se mi nechce brutalne, prsi tam, ale musime odpoledne, nebudeme tady prece cely den sedet. Ale planuju zajet do Bremerhavenu jen tak pokoukat do obchodu.
Pekny vikend vsem 🙂

dania
29. nov 2008

A jakpak je to s Paulou, jestlipak uz jsou prestehovany?

pepa5
29. nov 2008

Zuzu tak to je super ked mozes oddychovat bude dobre babetko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja robim v jednom velkom domceku staram sa o domacnost a chodim az na 10 do prace na 5 hodin
niekedy chodim neskor a piatky az na 12 tu 😝

verohit- dakujem za privitanie ste zlatunke babenky clovek sa tu pri vas aj dost nauci... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a mas asi pravdu necham to tak ved to pride samo ked ma bude chciet poriadne kopnut tak kopne 😀 😀 😀 😀

ja neviem preco ale posledne 2 dni ma pobolieva na pravej strane dole ako keby vajecnik, a tak skor pri pohybe abo ked sa zohnem napr.ked si obliekam nohavice....tak sa uz aj tesim v pondelok k dokimu a dufam ze je s malinkym vsetko v poriadku...
babenky ja som este len 3 kila pribrala...ale aj papam len menej a casto a najviac ovocie momentalne mamdarinky 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
ja neviem niejako mi nechuti ale koli malinkemu papenkam...

Dania-dakujem aj tebe a myslim ze je to uplne prirodzene ze sa o malinkeho bojis ked nieje s tebou ale mamicky si musia aj trosku oddychnut
😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

rpinguin- je to super ze tu niesu len tehulky ale aj maminky take ako vy co nem budu vediet stale poradit a to nielen v tehotenstve ale aj potom s drobcami...

babenky a ako vianocna vyzdoba hotova? 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎 😎

kackabrcka
30. nov 2008

ahojte kocky 🤐 tak som vas rada nasla vdaka pepa5 😀

ja zijem v nemecku asi pol roka caka ma tu svadba v januari a v maji babatenko 🙂

je tu nejaka kocka zo SR co je tu vydata a nie davno porodila babinko? rada pokecam 😵

- pepa5 gratulujem k babinku, ja som tiez tehulka termin mam 8.5.

krasnu nedelu VAM zelam 🙂
kata

mausi
30. nov 2008

Ahoj kocky !
Uzivate nedele ? Dlouho jsem tu nebyla a ted zas jen na skok. Chci privitat nove tvare i tady od nas z Jihu. 😉
Mam tu na navsteve tchanovce, slavi se 40.let vyroci svatby, takze dneska bude svatecni vecericka ! Mnam. 😵

Jinak musim letet na kopec se sankama, cela rodinka uz me tam ocekava, chtela jsem jen rychle nakouknout a pozdravit.

Snad jen na okraj: Hanko, V. je proti nestovicim take ockovany, mozna nas to ockovani zchranilo v dobe porodu Rebeccy, protoze zrovna nestovice radily ve skolicce, ale jinak uz bych to podruhe ockovat nenechala. Jednak ta vakcina pry nezajistuje ochranu na cely zivot, ale jen na par let (nevim, jestli je to tak), a za druhe, ta ochrana neni 100%, takze se nestovice, i kdyz jen ve slabe forme, mohou stejne objevit. Potiz pak nastava v tom, ze nejdou dost dobre rozeznat, diagnoza je strasne obtizna. A clovek prece potrebuje vedet, jestli nestovice prodelal nebo ne. V. mel v te dobe par pupinku a ja netusim, jestli to nestovice byly nebo nebyly. A dneska uz mi to nikdo nerekne. Myslim, ze pokud jinak neni zadne velke riziko, jako bylo u nas (Rebecca-novorozenatko), myslim, ze je pro male dite lepsi tu nemoc prodelat. Tot ale jen muj nazor.

Zatim pa, kocky ! Krasnou a slunecnou nedeli. 😉

dania
30. nov 2008

Ahoj devuchy,

Vendi,
tak jak jste sankovali? To musela byt krasa. Rebecka uz taky sankovala?

My dneska odpocivame, jenom byla prochazka, jinak jsme pekne v teple, chlapi marodny. Ja se hrabu ve fotkach a vybiram obrazky na vanocni darky: fotoknihy, fotokalendare, apod. Uz jsem si dlouho neudelala cas a tak mam radost, ze jsem se k tomu dneska konecne dostala.

Pekny vecer do vsech koutu Nemecka 🙂

iii
1. dec 2008

dobre ranko, tak nam bolo dopriate (dopriane) stravit spolu aspon vcerajsiu nedelu, nadherne sme si ju uzili, boli sme vo velkom sauna-sole parku a potom na vianocnych trhoch...

pozeram ze riesite ikeu - u nas sa minuly tyzden tiez niesol v znameni ikeackych skriniek, ja tomu hovorim iq test ikea - montovanie podla planu, znova som prepadla, jeden diel skrinky je akoby naopak (neopracovanou stranou dopredu), ale uz sa mi to nechcelo cele prerabat. tak mame doma aspon origos kusok 😉 a nehovorim o tom, ze montovanie s elenkou trva asi 5krat dlhsie, lebo...... mi berie planik, uteka s nim, roztrha ho, namoci v zachode, potom hodi do kosa, z kosa vytiahne spinavu plienku, donesie mi ju miesto planiku, donesie medvedika, snazi sa mu dat tu spinavu plienku, potom mu da svoju ciapku, medveda aj s plienkou a ciapkou nakoniec hodi do nadobky z naradim, potom vezme klieste a hodi ich do zachoda.....atd

veronika tie kiahne som nakoniec nedala ockovat, je to presne ako pise vendula... ked je dieta zdrave, tak to nie je ochorenie ktore by bolo nebezpecne (resp.1 z miliona bude mat furt nejake komplikacie)

zuzi ja by som na ten dvorec nic nedavala, nech to dycha radsej....a pokial mas moznost, tak by som to ukazala urcite nejakej stillberaterin (ma s tym urcite viacej skusenosti a poradi lepsie ako gyndos)...vela porodnic ma stillcaffe, ktore vedu poradkyne a mozes sa tam zastavit a spytat sa, ukazat...a nebudes musiet pritom riesit problem so svojou poistkou

vitam nove tvare a prajem vela stastia a hlavne trpezlivosti do tehotenstva... 😉

dakujem za nazory ohladne kecupu......v sobotu som este zavarila par flasticiek domaceho, to ale v podstate nema s kecupom nic spolocne. kupovaneho sa ale asi budeme musiet vzdat vsetci, lebo nie je mozne ho jest a nedat ochutnat elenke, ta ma vycibreny cuch na to, co mam na tanieri ja a nema ona.....no je uz sucastou rodiny, nic sa s tym neda robit 😉

hanka (hanulee) fotky nadherne, dominik uz ma take chlapcenske crty, je naozaj krasny. ako sa vam inak dari?

dani s tym strachom posadit tima k niekomu do auta ta velmi dobre chapem.....

mausi
1. dec 2008

Ahoj holky !
Jak se vsem dari ? Ja zas jen na skok, za chvili razime s tchanovcema do mesta vyzvednout Rebecciny fotky. Nechala jsem ji vyfotit v jednom detskem krame v ramci takove velke vanocni akce a jsem na ty obrazky moc zvedava.
Dani, koukam, ze i u vas jsou fotky vdecny darek.

Zitra mame dalsi sezeni u osteopatky, tak jsem moc zvedava. V posleni dobe vsechno dobre fungovalo, ale ted uz zase cekame na nadilku do plinky celou vecnost. Ted uz to ovsem je trochu komplikovanejsi, protoze R. uz dostava kasi a tim padem by to uz opravdu melo prijit. Dneska je to paty den. 😒

Valentin dostal jerab na dalkove ovladani, tak mame doma o zabavu postarano. Slysim, jak to tam v obyvaku zije. 😀

Jinak ja uz se strasne tesim, az zacne sezona, je tady nejak mrtvo, uz mi ti turisti zase nejak chybi. 🙂

Dani, Rebecca zatim sankovani stastne prospinka v kocarku pod sjezdovkou. 😉 Uz jsem ji ale zkousela dat do krosny. Jeste tak mesic a pujde to. Chci, aby hlavicka byla jeste trochu stabilnejsi. Kdyz ma navleceny Schneeanzug, uz tu krosnu docela zaplni.

Holky, ja bezim, zatim pa a piste piste. 😉

mausi
1. dec 2008

Ingi, Valentin je taky takovy monter..... 😀 Taky u vseho asistuje a prace pak trva o pul dne dyl. Ale jeho to tak silene bavi, ze ho manzel vzdycky necha pracovat. Nadavno s nim vymenoval zimni gumy na autech. 😀 Vypadalo to, ze manzel v podstate nic nedela a vsechno ma na starosti Valentin. Aspon se mrnous tak choval. 😀

zuzanasaw
1. dec 2008

@iii,
nakoniec som s tym k doky nesla (snad uz nebude treba). Vcera sme sa uz dopracovali k modrym krvym opodliatinam. Zacali sme klobucikovat, ale NIki to uspesne bojkotoval. A tak som to zacala omyvat harmancekovym cajom, nehc sa to susi a potierat cistym vcelym medom. Dnes som na to dala aj na doporucenie kamosky olivovy olej a ono je to odvcera evidentne lepsie. Neviem, co nakoniec zabralo, ale snad to bude uz len lepsie.

Inak ta tvoj Elenka, to je asi riadne sidlo. Pripoomina mi to Valentinka 🙂

A este perlicka - zase som sa raz dobre nasr... - Ked som po porode hladala odsavacku, na Sk som Avent-ku nasla za 2300.- Skk (preto som ju aj nekupila!) Tu je za 48E, resp. 55E podla zostavy, ci s flaskami alebo poharikmi na mrazenie!!! 😎
No povedzte mi, aki su to podnikatelia na Sk, co len rychlo zbohatnut a zodrat ostanych by chceli! O cenach plienok ani nehovorim...

Nase kiahne su snad uz na ustupe - ak nemiznu, minimalne nepribudaju. Teploty mala Emka len na druhy den po vypuknuti, potom uz nie, tak dnes naklusala do skolky a ucitelka ju len s usmevom vitala, ze "Emma, Windpocken?" U nas na SK to len cista izolacia, ziadny chlad, klud... A pritom ma fakt to obdobie najlepsieho "rozosievania" uz za sebou pred vypuknutim prvych priznakov... 😒

@mausi,
kolko tej kasicky Rebecca spapka? to papate na veceru? Lyzickou ci redsiu do flase?

geminis
1. dec 2008

Ahoj holky,

jen na skok a jak víte, přes víkend nestíhám a tak mi pak zbývá pracovní týden, hlavně tedy večery, na dočítání.

V úvodu rovněž přivítám nováčky!!! Je prima být už za mazáka 🙂

Tak jen ve zkratce, co jsem si zapamatovala.

Ohledně těch houpacích kohoutů a sobíka (z IKEA), tak bych řekla, že holky začaly bavit asi tak v 18 měsících. Proto jsme taky museli kopit toho sobíka, protože manžel měl kohouty jen jedny! 🙂 A baví je houpat se dodnes.

Ta diskuse s necháváním dětí o samotě byla na regionech v prostějově (tam jsem chodila, protože je to mé rodné msto). Píšu chodila, protože už tam asi chodit nebudu. Nepředpokládám, že tato věc byla nadhozena záměrně, spíš jen okrajově a zavrtala jsem do toho já. A holky to nepochopily, stále si myslí, že jsem divná, protože čekat třeba až příjde domů manžel večer, to by nebylo nic uděláno. Proboha, a co mají říkat maminky, co jsou na děti do rána do večera i v noci samy, bez muže...

Před tím jsem byla v šoku, čím tam ty své drobečky, kterým ještě ani není rok, krmí, včetně šunky a na snídani kinder řezy...takže mě tam vedou asi jako potížistku a tiše ignorují. Tak proč tam psát...takže dojde na Tvá slova, verohit, za která děkuji, že mám vás!!!

Neštovice jsme dali naočkovat, protože nám to dr. zde doporučila. Ona je to vakcína nová, takže se zatím jen odhaduje, jak dlouho bude chránit. Někteří doktoři to vidí asi na 7 let, ale za těch sedm let můžou být dál a tak se pak dá udělat kontrolní test z krve, kolik těch protilátek tam je a případně naočkovat posilující vakcínu. TAk nevím, uvidím. Ale asi bych nenechala holky záměrně nakazit, jak někdo dělá, že vyrazí na návštěvu k těm, kde je mají. Nikde ani není jistota, že se dítě nakazí...

Včera večer jsme s manželem nainstalovali adventní kalendáře z NKD a dnes nás ještě čeká, se zpožděním, obrovitánský z Tchibo. Koupila jsem ho v pátek, v katalogu byl za 29,90EUR a na prodejně jen za 16EUR, tak jsem neváhala ani chviličku. Je ale šíleně obrovský, širší než dveře, a tak maturuju, kam s ním.

Už holky pečete?? Mě ta mánie ještě nedostihla, ale všude čtu, jak už se peče...a co budete péct, jestli se můžu zeptat? A hlavně budete péct něco extra pro prcky??

Ve středu si jdeme do našeho místního fotoateliéru pro vánoční přání. Nechali jsme je udělat s fotkou holek.

Tak já zase poběžím...večer vás snad podočítám. Krásný čas advenní. Včera jsem si zapálila první svíčku na mém skandinávském věnci! Ale manžel ho nemohl napasovat na náš stoleček, tak byl na konferenčním stolku. Taky zbývá vymyslet, kam s ním na štědrý den.

Pa pa!

fabienamata
1. dec 2008

Ahojte babule,tak som odprevadila navstevu, a upratala poprala pozehlila.Bola to pre mna prijemna zmena, a aj to ze mi Sophi postrazili.
Ja som piekla krtkovu tortu,a este jednu sme mali z obchodu,ale ta nebola taka chutna,no a sme samozrejme vytiahli raclett,moja srdcovka a tam sme piekli vsetko mozne, aj ananas ,banany a dobre namarinadovane masko.
No Sophi sa nechcela fotit,podarila sa mi AZ jedna normalna fotka, vzdy mi usla zo zaberu alebo sa vrhla na sviecku a stvornozkovala s nou ako triskac. Este ze nebola zapalena.
Este sama nechodi a ale za jednu ruku s malou pomocou ano.
Tu u nas su vianocne trhy v plnom prude,tak to zboznujem.Chodim tam ako vo sne, tak vsetko krasne vysvietene, krajsie ako minuly rok,aj trhy su vacsie.

Hani ,co sa vsetko dava papat drobcom,som aj ja v nemom uzase
😖
Ze detska sunkova salama.Zbytocna zataz pre traviaci system.Ale ich vec, a ich deti!
Ja som zvykla piect na vianoce medovnicky a potom do pol noci zdobila a vymyslala rozne motivy Bolo to tradicne vypekanie, a ja tu vonu milujem. .Minuly rok som nepiekla ,mala som co robit sama so sebou a malou 🙂
Asi ako teraz Lenka,vidim ,ze sa este neozvala.
Zuzi dufam ze uz nemas tie problemy s prsiami.Ja som si bradavku na koniec kojenia potrela vzdy kvapkou mliecka a nechala zaschnut,odporuca sa to.I ked ty to mas asi v dost pokrocilom stadiu ,ked mas chrasty aj.
Je maly dobre prisaty...?, musi mat bradavku aj s dvorcom v puse.

Dani ,na stedry vecer sme tu.A ak bude slusne pocasie ,tak vyrazime medzi sviatkami na slov.
Ty si kutil teda,ale ja som pri pokladani laminatovej podlahy asistovala a nie je to tazke.Asi vrtanie ukoncovacich list robil Nick,alebo si si aj na to trufla. 😕
Ozaj aky jogurt davate detickam.Okolo 1 roka sa moze jogurtik,ze?
Ja som jej dala dnes klasicku activiu jablckovu,snad som nic nepokazila.

Vendi,chybaju mi tu nejake Valentinkove mudre vyhlasenia..

🙂
A kto sa chysta na lyzovacku??

mausi
1. dec 2008

Ahoj holciny !

Zuzi saw, Rebecca sni kase tak ze 150 ml vody a delam ji to tuzsi, na lzicku. Do lahvikcy vubec ne. 😉 Mame to vzdycky vecer, zbytek dne kojim.

Hani, ja nepecu, ale koupila jsem kvuli Valentinkovi hotove testo a chtela bych ho nechat vykrajovat obrazky. Jinak jsem si poridila u Schleckera takovou kucharku, respektive pekarku pod nazvem Weihnachtsbäckerei fuer Kinder, ale pro deti je tam jen tolik, ze jsou tam namalovane u receptu vselijake obrazky. Jinak jsou to dost slozite recepty, co by dite nezvladlo, leda tak to pak snist. 🙂

Zato ta vanocni dilnicka od Tchiba je vyborna, to Valentina strasne bavi. Mam na mysli ty razitka a derovacky.

Zatim pa pa a nezapomente si pri veceri zapalit jednu svicku na venci !!!! 😉

mausi
1. dec 2008

Lubi, ja zas neco z Valentinkova repertoaru prihodim, neboj..... 😉

zuzanasaw
1. dec 2008

Ad vianocne pecenie - ja mam perniky uz dva tyzdne a cakaju na mikulasskych adresatov 😀

Ad kasicky - my kasickujeme uz tiez stvrty den. Zo zaciatku asi dve lyzicky dokopy a teraz to tiez robim asi z 120-150ml vody a len tak pleskne ako sa to v tej malej puse strati 😵 Davam Alete od nestle. Co davas ty, Vendi?
Inak po zbytok dna tiez len kojim. Vcera sa Niki prvykrat zobudil 0:30. To uz je pokrok!!!

Ad moje chrasticky - obmyvam to harmancekom, vcera som sla spat lepkava od praveho vcelieho medu a od dnesneho rana mastim na radu kamosky olivovym olejom. Plus klobucik, ktory sa Nikimu vobec nepaci. Tazko povedat, co z toho zabralo, ale je to evidentne lepsie. Tak snad tu uz nebude horsie... Dik za vsetky rady!

Ju a Nikimu sa objavil na cielku maly cerveny fliacik. Zeby kiahne? 😉
Ono by to bolo asi najlepsie, aby si to odbil teraz a mal by pokoj neskor, ked si to bude vediet rozskriabat...

geminis
1. dec 2008

Hezký večer,

fabienamata --
neboj, jogurtík se může dávat už asi od 7 nebo 8 měsíce, jen s tvarohem se čeká až do roka. Ale holky zatím samotný tvaroh ještě neměly, jen jim zde kupuji jakési kleine mahlzeit, je to tvarohový krém.

zuzanasaw --
vím, že tady to asi neseženeš, ale mě po každém kojení doporučovaly prso umýt a hlavně na noc natřít genciánkou (fialkou).

Co se flíčku týče, naší Zuzance se taky na čelíčku pár týdnů po porodu udělal flíček, shluk cévek. Nakonec z toho měla velkou červenou tečku jak indická princezna. Na přesný název, jak se tomu říká, si nevzpomenu, ale má to do pár let vymizet a opravdu to už má bledší...

mausi --
pro nás jsou ta vykrajovátka a tiskátka asi ještě moc, to bychom nevěděly co s tím, ale moc se mi líbí ten vyplétací medvídek či co (holz-fadelbar). Tak nad tím uvažuju, za 9,90EUR.

Jo a obrovský mikuláš z Tchiba už holkám visí v pokojíku na dveřích. Manžel ho tam dostal a holky jsou z něho celé u vytržení!

Já si na ježíška v Tchibu koupila domácí úbor. Ať furt neběhám jen ve vytahaných teplácích 🙂 Tady se prý na to potrpí...

Tak já zase poběžím! Hezký večer!
PS. mausi, svíčky na adventním věnci se snad zapalují v neděli, ne? na advent...

iii
2. dec 2008

dobre ranko, dnes ideme na ockovanie, uz teraz ma oblieva studeny pot....krpec tam stale vresti uz len pri pohlade pediatra....

hani gem......no ano, niekedy je to neuveritelne, co sa clovek docita. akurat ma zaujala ta sunka.....dusenu sunku davam elenke bez obmedzenia snad od 11 mesiacov, omyjem ju, aby tam nebolo vela soli.....? preco si myslis, ze to nie je vhodne?
inak, heh, jedna prihoda, kamaratka mi vcera rozpravala.....nasa znama riesi u svojho trojrocneho syna problemy s poruchami spanku, hyperaktivitou, agresivitou.....no a minule kamoska zistila, ze ta krava dava svojmu synatorovi pit kavu! proste chce, tak mu naleje 😖
no nic, to len tak na okraj......sama nie je intelektovo velmi stedro vybavena, nevie co je kofein, kamoska jej to vysvetlovala, ale dotycna to proste nevedela pochopit......chudak chlapec.

ad pecenie - ja som zacala a skoncila pri medvedich tlapkach 😉 rada peciem, ale u nas to nema velmi kto jest, tak sa venujem radsej niecomu uzitocnejsiemu. skusim ale spravit aspon vianocnu ikebanu na stol.
neviem ani ci kupime stromcek, to bude asi koniec, elenka po nm bude liezt, trhat ihlicie, ochutnavat mjazgu....uz to vidim

ah, drobec je hore, pekny den vsetkym!

zuzisaw....chces kupit tu aventku? mam, nepotrebujem

fabienamata
2. dec 2008

Ingrid ako dopadlo ockovanie,nas to caka zajtra. ☹ ☹
Dnes nasa slecna spravila prve samostatne krocky ...Drzala som ju za ruku a pomaly pustila, zbadala to... zastala ....a potom pokracovala sama. Bolo to zaujimave ten jej sibalsky pohlad ked zastala a potom pokracovala.
Tak uz sme velke slecny ked chodime,a uz sa mozme aj s Timmym prechadzat,ze? Dani
😉 😉 😉

fabienamata
2. dec 2008

Verohit, Mimi je hotovy plavec.Ja by som to potapenie asi nechala na tatinka.Nech ju on ponori 😲
Sophi ma vodu velmi rada ,ale ako asi vsetky deti, v kupelni vyrobi hotove klzisko.
Ale na plavarni sme este stale neboli ☹ je to stale len v plane.

Lenka sa nikomu neozvala??

geminis
2. dec 2008

Hezké odpoledne všem,

holky stále ne a ne spát...tak akorát dopeču mandlovo-skořicovou bábovku a šmitec.

iii --
k Tvému dotazu - šunka se dětem do 3 let nedoporučuje kvůli dusitanové solicí směsi. To, že je např. obsažena v příkrmech od 10. měsíce ještě neznamená, že jde o stejnou šunku. Tato šunka dusitanovou směs obsahovat nebude, skleničky jsou dost hlídané.

A s tou kávou, já nemám slov..pak se asi diví, že je prcek hyperaktivní a bůh ví co ještě.

Tak jsem dnes dopoledne holkám v REWE koupila ty Tchibo navlékací medvídky. Neodolala jsem. Je na nich sice pro děti od 3 let, ale uvidíme. Chtěla jsem i toho velkého psa na zem, jako podložku, ale toho u nás neměli. Asi bych musela pro něj do Kleve.

Tak se mějte prima a ať je vaše nálada a nálada prcků lepší než to počasí uplakané, co zde máme aspoň my tady.

mausi
2. dec 2008

Cau holky !

My jsme se prave vratili z druheho osteopatickeho sezeni a pani byla moc spokojena s vysetrenim. Za 14 dni budeme mit jeste jeden termin a pak snad uz bude fajn, uvidime ! Asi na to mam spatny vliv i ja, jednak, ze se pomerne dost stresuju a misto, abych si predstavovala, jak se R. dneska pekne vykaka, predstavuju si, jak to bude sileny, az se nevykaka a ja v noci pojedu na pohotovost, atd. To je chyba a Rebeccu tim negativne ovlivnuju. No a dalsi problem je taky moje spatna strava: prilis moc cokolady a sladkeho, taky si dam jeden salek kavy denne, i kdyz opravdu malinko a slabou, vetsinou kapucino, ale i tak. Tak musim zapracovat a trochu to omezit.

Ingrid, s tim kofeinem to snad ani neni pravda ! Ta zenstina spadla z marsu ??????? A to je nekdo tady v Nemecku ?

Hanko, jo, svicky se zapalujou v adventni nedeli, respektive v nedeli vzdycky pribude jedna dalsi, ale podle me ten pocet pak zustane cely tyden a aspon jak ja tu tradici znam, ten urcity pocet svicek se pak proste muze v tom nasledujicim tydnu zapalovat treba kazdy vecer. Myslim, ze to neni tak, ze by ty svicky smely horet jen v nedeli. Tak jsem to myslela. 😉

S tou sunkou je to pro me nova informace. Ja se bohuzel musim priznat, ze na tohle tolik nedbam. Sice se na jednu stranu snazim kupovat dost veci BIO, ale na drunou stranu uz dlouho davam Valentinkovi uplne normalni, i kdyz mene korenenou, stravu. Nase smula tak trochu je, ze rodina meho manzela si hodne libuje v salamech, takze jsou u vecere porad na stole. Ja se sice snazim V. davat spis ten mekky, malo uzeny, ale jemu bohuzel zrovna ty nejuzenejsi chutnaji nejvic. 😖 Snad si ted spatnou reputaci trochu vylepsim tim, ze dbame aspon na dostatecny prisun vitaminu a taky pravidelne a hodne jime ryby.

Tak zatim pa ! 😉

mausi
2. dec 2008

No, ted jsem si to po sobe precetla.... na jednu stranu pisu, jak mam rada kafe a jak ho vlastne i ted v dobe kojeni nevynechavam a hned za to pisu o tom, jak ta zenska, co nevi, co je kofein, je nemozna.... 😀 No jo.... ja vim, ze ani v dobe kojeni ta kava neni nejlepsi, ale v mnozstvi, co skonzumuju ja, myslim neni problem..... Kdybych nekojla, automat na kavco by se u nas nezastavil...... kdysi jsme to tu uz s dalsima kafarkama diskutovaly..... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre