Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzkaprofant
9. júl 2012

@lllinda pokial zijete v nemecku dlhodobo tak by bolo spravne keby ste auto mali nahlasene v nemecku , vela slovakov chce usetrit 😠 a preto neprepisujem na nemecke znacky ale keby vas stopli policajti by bol troska pruser, co poznam vsetci poprepisovali auta na rodicov a pod aby nemuseli platit v nemecku a tym padom mozu jazdit bez strachu lebo povedia ze to maju pozicane,ale ked pouzivas auto na prepravu do prace a na kazdodene pouzivanie a zijes v nemecku tak by bolo pekne si ho nahlasit na nemecke znacky 😉

evulik22
9. júl 2012

rpinguin @, prosim ta, odkial ste zohnali stahovakov? je nejaka stranka na internete? Aj ja hladam z Wien do Franfurktu, zije niekto vo Franfurkte, my sa tam od augusta stahujeme. 🙂

rpinguin
9. júl 2012

@oli1104 jeeej Oli, vitaj, teba som strasne dlho necitala a ze Miso uz do skolky? Neskutocne, ved len nedavno sa Kathy narodila. Inac super, ze to mas uz ako-tak s tou boreliozou 😵

@lllinda to ty si ta z Thüringenu kdesi s nejakym sportovym muzom? Akosi uz nespoznavam ludi, ktori uz dlhsie nic nepisali 😲 Inac dajte si radsej nemecke znacky a mate klud. Ono mozes na svk behat, ale podla spravnosti treba zpaltit nemecke dane. Ono vam to moze prejst urcitu dobu, ale nemusi, staci, ked sa vam do toho zacne niekto rypat.

@evulik22 vygooglili sme stahovakov, musis pozerat nieco viedenske, ti vam musia ponuky porobit. A vo Frankfurte boli alebo su nejake baby, ale sem momentalne nikto odtial nepise.

lllinda
9. júl 2012

@zuzkaprofant no teoreticky ho vlastne tam moc nepouzivame..lebo vsetko mame kusok od domu..takze max ked ideme raz za mesiac niekam na vylet a dvakrat do roka domov na SR... a pozerala som tie nemecke poplatky a to su fakt palky :-/ nie som z toho teda moc nadsena.... 😠 ale dakujem za radu....

lllinda
9. júl 2012

@rpinguin ano ano to som ja 😀 ale vies coho sa hlavne bojim ze prideme na Sr uvidia nemecke znacky a prinajlepsom nam ho vykradnu alebo dokonca ukradnu :-/
a chceme za rok nove kupovat tak az to nove asi dame na nemecke znacky.. teraz na rok to prepisovat sa m izda zbytocne..... 😉

yanni
10. júl 2012

@lllinda neprepisuj. a hlavne, ked planujete kupit nove. a keby vas, hlavne zo susedov, niekto bonzol, tak pokutu hned nedostanete, väcsinou tu najskor upozornia. Ale ked vas nachytaju druhykrat, tak to moze byt uz riadna pokuta. To sa stava aj necudzincom. napr. ked sa prestahujes do ineho okresu a neprehlasis. Ak mas smolu, tak ti pride uz aj o mesiac "krasna" posta (vsak Renci @rpinguin ? 😀 😀 😀 ) Moj chlap sa "na komplet" stahoval do Michova pred 2 rokmi a behal cely cas na znackach z povodneho okresu a mal stastie, ze si to nik nevsimol. Nedavno sa stahoval do dalsieho okresu, tak este stale streckuje, ze ved ho este nik nepozna. No len aby. Hlavna vec, ze kazdy den hovori ako ide prehlasovat auto 😀 😀 😀 No chlapi, zabit je ich malo 😕 😕

rpinguin
10. júl 2012

@yanni no veru, ale nastastie to bolo len nejakych 10€. Fakt nechapem, ako nas vyspionovali, ze behame este na mannheimskych, sme si mysleli, ze mame nejaky pol rok na to cas, ale prd, nejaky mesiac je cas na prepisanie ☹ Nas tu tiez nikto nepoznal a posta prisla, nechaaaaapem 😲

@lllinda tak ked chcete kupovat nove, tak by som to asi tiez riskla, my mame tiez nemecke znacky, na svk sa nam este nic nestalo. Ale tak zasa nemame R Klasse alebo Q7 😀 😀 😀

yanni
10. júl 2012

@rpinguin Renci to bola urcite nejaka Politessa, co chodila denno denne okolo vasko domu 😠

A ze vraj Kuh 7- Ja by som sa bala aj s Q5 😀 😀 😀 😀 😀

iii
10. júl 2012

ahojte, ja len tak narychlo, @yanni katka, tvoj chlap? 😀 what do i miss?

rpinguin
10. júl 2012

@iii no zatajila nam to tu, ale prezradila sa 😀

iii
10. júl 2012

@rpinguin renci, aha, pristahoval sa, ale uz sa aj zasa stahuje prec do ineho okresu? ale ked K. pise, ze kazdy den vravi..., tak to bude asi vazne, ze? 😀 😀 aj napriek tomu, ze nebyvaju v tom istom okrese, heh! 😀

yanni
10. júl 2012

@iii Ingi ja stara tajnostkarka 😉 Ze vazne, a myslis, ze so mnou sa da nieco vazne? Ved ja vazna ani neviem byt. 😀 Ale takto medzi nami zenulami, ja sa viem vazne dorabat 😀 😀 😀 😀 Nie vazne, tak hej "vazne" 😀
No tak ten druhy ci uz treti!!!! okres je dom od domu vzdialenost tak 13 km 😀 😀 😀 Ale uz iny okres 😀

lllinda
10. júl 2012

@rpinguin noooo tak to nemame ani my 😉 ale kamosovi sa stalo ze hned ako prisiel na vikend pozret na slvoensko rodicov tak mu hned vykradli auto :-/ takze tak..... slovaci sa nezapru.... asi myslia ze nemci maju toho v aute viac ako my 😀

@yanni takze nakoniec sa moj muz rozhodol ze ho prepise teraz zatial na mamu... a ked za rok kupime nove tak to uz da na nemcke znacky... som zvedava ako to nakoniec vypali.... 😠

zuzkaprofant
10. júl 2012

@lllinda tu kde zijem ja su slovaci co su tu10 rokov a maju sk znacky,neodvadzaju dane poriadne robia nacierno, oblbuju vsetko co sa da a do dnes im na to neprisli:(

idul
10. júl 2012

AHojte, niektora z vas z okolia Trieru? 🙂

misha1104
11. júl 2012

@miahogo ahoj tam je dost slovakov svagrina mi byva v gunzachu neviem ci to poznas...a kamosku mam v mod...

deina
11. júl 2012

My tiez nemame prepisane auto, vyuzivame ho vlastne len na cestu na SR a spat, inak mame vsetko v dosahu bud peso alebo U-bahnom... snad nas nikto nenabonzuje. My sa chceme o rok, max 2 roky, na SR vratit, tak najma preto neprepisujeme (tu prepisat a potom zase tam).

kleopatris
11. júl 2012

babulky z Mnichova 🙂 nejaky dobry tip na friseura a masaze? na nete hladam a furt nejake blbe recenzie tak neviem kam ist 😀
@evulik22 kukni siet Confern 😉 nas stahovali z Viedne do Mnichova a skoro stopercentna spokojnost 😉

verule80
12. júl 2012

Ahoj holky, omlouvam se, ze vas sem tak lezu, ale prisla jsem tak trochu na vyzvedy 🙂 Manzel dostal pracovni nabidku v Nemecku a tak o tom trochu uvazujem, protoze je to financne zajimave.

Misto je nejaka vetsi vesnice mezi Frankfurtem a Manheimennem, jmeno si ted nepamatuji. Kolik tak treba stoji pronajem bytu zde? Rekneme 2+1? A co jidlo, je to drazsi?

Taky by me zajimalo, jak to delate s detma .Ta nase starsi bude mit 4 roky a uz ma rok skolky za sebou a nechce se me ji moc nechavat doma. Trvalo nam dlouho si na skolku zvyknout. Jen si teda neumim predstavit, ze by sla do nejake nemecke skolky, kde by nikomu nic nerozumela. Asi by se ji tam i hodne nelibilo z toho duvodu.

Moc dekuji za rady

kmk11
12. júl 2012

@verule80 pozri si na internete ceny bytov http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohne...
to sa vobec neda povedat takto pausalne - to co zaplatis niekde v Mnichove, tak inde by si si za to mohla prenajat i tri byty 😀
co sa skolky tyka ... tam ti neporadim, ale deti si nakoniec zvyknu na vsetko a ovela rychlejsie, nez my dospeli 😉
@lllinda uz 10 rokov jazdim na Sk na nemeckych znackach a pevne verim, ze aj nadalej sa nam nic nestane ... ja som si ten svoj sok uzila kedysi davnejsie, ze Katka @yanni 😉

kmk11
12. júl 2012

inak dievcata, co byvate v Mnichove a mate deti - odporucam na leto, ak ste v tom case tu http://www.mini-muenchen.info/ 🙂

deina
12. júl 2012

@kmk11, no ze nas to akurat obide, skoda. 😅

@verule80, vies co, ani s detmi sa to neda nejako zovseobecnit... nikdy s nimi nevies, co cakat. Nas starsi mal takmer 3 roky, ked sme sa sem stahovali, nechodil este do skolky, zacal s nou v septembri. Stahovanie zvladal velmi tazko, dodnes si celkom nezvykol, ale skolku zvladol prekvapujuco dobre. Aj ked teraz uz posledne tyzdne vymysla, ze tam chodit nechce... Ale teraz ma opat nejake blbe obdobie a nepaci sa mu nic.

rpinguin
12. júl 2012

@kmk11 zena, potrebujem radu, ty ako odbornik na drevene blbosti a prirodu (vid FB 😀 ) hladam nejaky stoja pekny a dreveny na bizuteriu. Doteraz som bola len na zlato, kedze to som menila tak raz za 2 mesiace, ale teraz som toho tolko ponachadzala, ze mi je to luto vyhodit a chcela by som to zacat aj nosit a dopasovat k outfitom. zatial som to ovesala na vesiak 😀 a nausnice mam este stale v plechovici. Nepoznas nejaky online shop, som hladala vsetko mozne, ale nic nenachadzam. Nieco v takomto style.
http://nabytok.bazos.sk/inzerat/16598704/Stojan...

rpinguin
12. júl 2012

@verule80 akoze tie deti beriete aj so sebou, ked hladate 2+1? 😀 😀 😀 A neboj, decka si zvyknu lepsie nez ty. Mne sice moj maly dnes povedal, ze chce ist do starej skolky, ale to on ma len take reci, na ktore moc nedam. Prisli sme z Mannheimu do DDR. Fakt si pokukaj na tom scoute tie byty a urobis si mienku o cenach. Drzim palce!

mooc
12. júl 2012

@kmk11 kati, nieco podobne je u nas kazdy rok kinderspielstadt.. 😉

mooc
12. júl 2012

@rpinguin uuuu reni, take (podla mna ovela krajsie) som videla naposledy na miestnom kunsktmarkt-e 😉 online neporadim.. ja najradsej nenosim nic a tak nemam tvoje problemy..

kmk11
12. júl 2012

@rpinguin mam ti taky vyrobit? 😀 😀 😀
@deina my stihneme mozno posledny den - inak keby si chcela ist s nami v niektoru nedelu nakrmit zvieratka na nasu detsku farmu, je to vtedy pre verejnost zavrete, sme tam sami (video je na FB) - tak daj vediet 😉

@mooc Reni, oni su tusim putovni, v Mnichove su iba kazde dva roky 🙂

rpinguin
12. júl 2012

@kmk11 mi nevrav, ze by si to vedela? 😲 To by bolo uplne idealne 😵 , kedze na nete sa mi zda vsetko na malo retazi, ale zasa aby to vyzeralo elegantne a nebol strom na pol komody 😀

atinkaa
12. júl 2012

ahoj kocky rada by som sa pridala do debaty a zdravim vsetky. btw. dederoniek je kolko z vas? 😅 😉

rpinguin
12. júl 2012

@atinkaa ze dederoniek 😀 ja som teda jedna z nich uz 9 mesiacov, panecku to ale leti, sa mi zdalo, ze sme nedavno sme prisli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre