Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kleopatris
25. máj 2012

@ivanajelinek jeee ivi, vy snazilkujete? 😵

kmk11
25. máj 2012

@iii no ohladne vcelarstva to vyzera tak, ze novacikov beru zasa az od marca 2013 (teda tam, kde som sa mienila prihlasit), takze musim teraz cakat 😉
@yanni a je to i sport... ked trielis ako o dusu pred rozbesnenym vcelim narodom 😀

zuzkaprofant
25. máj 2012

moj kiko ma asi raz za rok krup syndrom raz nam modral ale cipok pomohol ja som kupila domov zvlhcovac vzduchu a to pustam priebezne doma a pomaha si myslim , to zapnem v izbe v ktorej je , on sa mi tam hra nemusim mu nic drzat pri ustach 😀 cipky mam doma stale v chladnicke a beriem ked ideme niekam na dovolenku pre istotu dobre je vetrat stale byt a nemat doma suchy vzduch

@mexico_16 neviem ci ti bude poistovna preplacat to mliecko moj maly pije a nic nam nepreplaca ja aj moj muz sme alergici ale vo viem keby mas dieta co nemoze byt mliecko akoby kravske ale to bez laktozy tak to preplaca poistovna

zuzanasaw
30. máj 2012

Reni, hej, je to uplna nahoda, ze som na kona zavitala, inak sem uz vobec nechodim 😵

Inhalator sa da pouzivat aj s takou nasadkou do pusy, nemusi to byt bezpodmienecne maska, to si neviem u Dominika predstavit. Ale on ochotne dycha cez tu nasadku, my pocitame a on medzitym pozera rozpravku. A pekne sa rozculuje, ked prestaneme pocitat, ked si myslime, ze aj tak nevnima. Ale aspon sa uci pocitat 😀

Emka este nie je v skole, asi sme sa nepochopili - ona ide az v septembri tohto roku. Zatial chodi len na ABC kurz, decka sa tam stretavaju navzajom, vsetci prvaci, aj s ucitelkami a spolocne sa hraju, cim sa spoznavaju. Celkom dobra vec. A zatial sa tam vzdy Emka tesi, tak dufam, ze jej to tak zostane aj od septembra 😉 Hort maju, ale nie priamo v skole, niekde pobliz, a ci to ma kazdy skola, to netusim.

A domcek ideme teraz stavat samostatne stojaci, uz nechcem mat so susedmi nic spolocne - ak sa vypalime, nech aspon vieme, ze sme si to sami 😒 A ten stary sme zburali tak, ze sme si pozicali dva bagre a donekonecna objednavali dalsie prazdne kontajnery, ktore boli hned plne. Styria ludia za 4 dni a nie je ani stopy. Za par tyzdnov sa chystame este na scheunu, kedze uz mame prax, tak vyuzijeme demolacny potencial 😀

markuza77
31. máj 2012

Ahoj, hledam maminku-kamaradku na spolecne prochazky Freiberg,Drazdany... Najde se tu nekdo? 🙂 Ozvete se,budu se tesit! 🙂

nurili
31. máj 2012

Babenky, nemate skusenosti s nemeckou internet.firmou www.kinderwagen.com? Nasla som si tam kociar ktory by som si chcela objednat a ked ze zijem vo Svajci tak neviem ci su spolahlivy.....Kazda skusenost pomoze. Dakovaaaam..... 😉 😉 😉

acornika
2. jún 2012

Ahojky, můžu se k vám přidat 🙂 S rodinkou se budeme stěhovat do Mnichova - nejspíš Hallbergmoos a tak bych ráda v Mnichově našla nějakou maminku s dětičkama. Mám 4 letou holčičku Jasmínku. Prosím maminky ozvěte se, budeme se těšit 🙂

zuzkatko
3. jún 2012

Ahojte baby prepáčte že sa Vám sem vtieram potrebujem radu od Vás ktoré žijete v nemecku ja v nemecku nežijem ale zomrela mi tam mamina ☹ chceli sme ju dať previesť domov na slovensko a tu ju pochovať ale čo som na nete vyčítala stálo by nás to cca 10 000 eur a to fakt nemám tak sme uvažovali dať ju tam spopolniť a isť preňu neviete kolko by ma to vyšlo? nemôžem sa toho na nete dopátrať aké su v nemecku ceny vopred Vám dakujem za odpoved
ešte raz sorry že Vás tu otravujem s tak nepríjemnou témou 😔

yanni
3. jún 2012

@zuzkatko to mi je luto a uprimnu sustrast ale tak to bude problem. V DE je taky zakon, ze ked sa da telo spopolnit, tak vam urnu domov nedaju. Bud im das kontakt na cintorin alebo to niekde uskladnia. Ale urnu ti do ruky nedaju. Preto vela nemcov, ktori chcu mat urnu doma, chodi spopolnovat napr. do holandska.

zuzkatko
3. jún 2012

@yanni uf tak to si ma neotešila tak keby ju dám spopolniť a dám adresu na cintorín k nám na slovensko tak mi ju pošlú?

rpinguin
3. jún 2012

zeny pekarky....Evka, Zuzka a spol. kde objednavate a nete tie serepeticky ako vselijake silikonove formicky, utvary a kadeco ine. Nejake overene a dobre stranky by som potrebovala.....nebojte, nie pre mna 😀 😀 😀este som sa doma nezblaznila 😀

rpinguin
3. jún 2012

jeej Evi, si zlatko, diky, teraz uz najst kdesi nejaku silikonovu babiku, ci take cosi 🙂

evinkaaa
3. jún 2012

@rpinguin - renca, nemas zaco. To chces ako silikonovu formu babiku- na kolac? Akoze v nej piect cesto?

rpinguin
3. jún 2012

@evinkaaa no ja urcite 😀 😀 😀 nejaka babika to ma byt a potom trebars ta hmita marcipanova, co sa do nej da (aspon si myslim) by sa mala vyklopit na tortu.

rpinguin
3. jún 2012

http://www.torten-kram.eu/epages/62737572.sf/de... nieco taketo, ale aby tam nebolo to baby s ritou vystavenou 😀 😀 😀

evinkaaa
3. jún 2012

@rpinguin - no ved viem, ze nie pre teba 😀 To by mi ani vo sne na um nezislo 😀 .
Aha, takze nie na pecenie, ale myslis malicku silikonovu formu s babatkom. No, vies co, takato silikonova formicka - babatko, je najcastejsie v tejto polohe. Este je, ze ma nieco oblecenie (ale to som len raz zazrela), alebo ako anjelik, ale tato "poza" je najcastejsia 😀

rpinguin
3. jún 2012

@evinkaaa nasla som: http://tortenwelt-shop.com/de/FIM-Silikonform-S... ty inac ale to su ine palky, normalne som rada, ze to nie je moje hobby 😀

kmk11
4. jún 2012

@zuzkatko Zuzi, uprimnu sustrast, ale na to spopolnenie potrebujes tiez truhlu, a to su tu veci okolo toho tiez dost drahe 😒 tu je prehlad cien za jednotlive sluzby okolo pohrebov/spopolneni http://www.bestattungen.de/ratgeber/bestattungs...

zuzkatko
5. jún 2012

@kmk11 ďakujem len dúfam že mi ju tam už nepochovali lebo vraj ju našli už na začiatku februara a ešte musíme čakať na DNA testy a potom môžme začať vybavovať viem že u nás podla zákona čakajú 3 mes.a ked nikto neidentifikuje alebo sa neprihlási k nebohému tak pochováva mesto ako je to v nemecku neviem

yanni
5. jún 2012

@zuzkatko to mi nepovedz, ze si nemala od februara kontakt s mamou. Ja keby sa mi nasi co len par dni neozyvali, ta by som uz po nich patrala.

kmk11
5. jún 2012

@zuzkatko to ti neviem povedat , ale to ti povedia snad tam, odkial si obdrzala informaciu o umrti ...
@yanni Katka, su i rodiny, kde kontakt nie je vobec ziadny ... alebo mozno i patrala, len nenapisala cely pribeh
- inak ako sa mas?

yanni
5. jún 2012

inak babule, krasny slnecny pozdrav od strasne slaneho mora 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Tu je len Kaiserwetter 😎

yanni
5. jún 2012

@kmk11 no to hej. Su aj take.

Juuuuuuuuuuuuj fajn s mam. Tolles Wetter, super Leute, co mi viac treba ku stastiu 😀

kmk11
5. jún 2012

@yanni a co ti spadla solnicka do mora??? 😀 uzivaj si dovci 😉 ani sa sem nevracaj, iba prsi, no dobre, obcas svieti i Oskar 😎

yanni
5. jún 2012

ze solnicka, cela solna jaskyna 😀 JUUUUUUJ este takmer 3 tyzdne, aj ja su zblaznim. TAZKO SA BUDE ZVYKAT NA do nemecke pocasie 😕

kmk11
5. jún 2012

@yanni to si teraz tam, kde si sa chystala na AJ ? 🙂 nuz ale za tri tyzdne dufam, ze i tu bude supeeer pocasie... pre istotu nabal do kufra (do zasoby 😀 ) a uziiiiivaj si, dievca .... oj, hned by som sla i ja - ale teple dovolenky si nechavam na zimu 😉 zistila som, ze mi to viac vyhovuje 😎 moje stare kosti...ved vies 😉

yanni
5. jún 2012

@kmk11 v zime by clovek musel ist dalej, tu je v zime sice relativne teolo ale pre nas by voda bola strasne studena. A kedze mne sa daleko lietat nechce, tak som 4 tyzdne tu. Ale zase v Hochsommer by som ani ja nwsla do teplych krajin.

Hj mam tu AJ. Ale skor sa tu asi naucim po maltezsky 😀

kmk11
5. jún 2012

@yanni nejako mi blbne kon ... ale zelam ti krasne dni, ci uz ma nabuduce oslovis maltezsky alebo anglicky 😎 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre