Nemecko slovenské rodinky v okolí?

patylety
16. feb 2011

Ahojte dlho sme zili v nemecku mam dve male dcerky a chodime teraz do slovenskej skolky, manzel je nemec takze deti nemcinu nestratia ale co
by sme radi: kamaratku alebo znamych ktori su tiez rodinka ktora doma len po nemecky, pre deti kamaratky a kamaratov ktori by s nim rozpravali nemecky a hrali sa nemecky....piesne a vsetko co k tomu patri..

lenuscha
1. mar 2011

Ahojte, mam 9mesacnu dcerku s ktorou komunikujem len po nemecky, manzel po slovensky. Takisto hladame kamaratov na hranie. Pesnicky, basnicky - knizky, CD vsetko mame - chyba nam len maly partak 😉 Byvame v Petržalke

drobulka
21. mar 2011

Ahojte ... no nam sa ma este len narodit dcerka a priatel je tiez nemec ale budueme zit v nemecku ....

bika
30. mar 2012

Ahojte, bývame v Žiline a naše decká sa snažím učiť po nemecky (s manželom sme obaja slováci), tak je to trochu ťažšie a všade prevažuje slovenčina. Napadlo mi,, či nie je v ZA alebo v okolí niekto s nemecky hovoriacimi deckami - na občasné stretnutie sa pri hraní - aby deti videli, že aj iné deti hovoria po nemecky... 🙂

klarikag
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drobulka
28. aug 2012

Zijeme v Drazdanoch ale buduci tyzen sme v ziline aj my tak mozem nejaky kontakt vytvorit aj s kamaratkou co zije v ziline a ma tiez deti hovoriace nemecky

bika
1. feb 2013

Ahoj Drobulka, poslala som ti poštu. Bika

tina5174
18. júl 2013

My zijeme v Eisenbergu,sme obaja Slovaci,manžel vie plynle po Nemecky ja mam este problemy,ale od septembra zacinam jazykovy kurz,syncek mi nastupuje do Nemeckej skoly ako prvacik,takze dufam ze to zvladne.Je nas tu viacej Slovakov 😀

zuzana030
8. sep 2013

@tina5174 ja už niekoľko rokov naberám odvahu odísť do nemecka, mm tam pracuje, my sme na SK, dcéra je na strednej už, to by bolo o.k, ale malá je školkarka - 4r., a nemčinu máličko ovládam, len zo školy 8 r. a tom už zabudlaaaaa...:(
bojím sa toho jazyka, školky a školy po nemecky...to je jediné, z čoho mám stopku
a pritom som doma bez práce 😢 😢 😢 z čoho šaliem

salsa173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
juliaduranova
8. apr 2022

@bika Ahoj, no túto správu som dnes našla. My sme sa pred pár týždňami presťahovali na Slovensko. Môj muž je Američan, ale vyše 20 rokov sme žili v Bavorsku. Zaujímalo by ma: Podarilo sa ti vtedy niekoho nájsť? Ja teraz pre nášho 5-ročného chlapca hľadám kamoša na hranie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre