Som v 9. týždni a ešte mi nebrali krv

reni666
22. máj 2018

Čaute, chcem sa spýtať či je to normálne ak mi na kontrole 9tt ešte stále nezobrali ani krv ani moč. Spravila len vnútorné sono a ani tehot.knižku ešte nemám.. Kedy to zvykli robiť ?

pininka
22. máj 2018

Tiez to nechapem, ale viem ze niektorym babam davali aj knizku az v 12tt. podla mna je to neskoro, nemas nic v ruke. Keby si odpadla,alebo nedajboze nieco ine ani sa nevie ze si v tom.

matrix87
22. máj 2018

krv sa vysetruje na konci 1.trimestra. a knizku tiez davaju az na konci 1.trimestra vacsinou ;)

hogen91
22. máj 2018

Ja som dostala tehotensku knizku az v 13 tt, no odbery mi spravili skor a to v 10tt

reni666
autor
22. máj 2018

@pininka to je pravda na to som ani nemyslela a ja furt všade sama chodím :O

pininka
22. máj 2018

@matrix87 tak vacsinou urcite nie. Ja som bola trikrat tehu, menila som aj doktorku a vzdy ked som prvykrat prisla a potvrdila.mi tehu, co bolo cca okolo 7tt hned mi dala knizku.

pininka
22. máj 2018

@reni666 nechapem na co vlastne cakaju, mi to pride, ze chcu cakat ci zena nahodou nepotrati aby usetrili za knizku,lebo iny dovod fakt neviem. Ak je tam akcia srdca, je jasne ze tehu si, minimalne moc by mala skontrolovat zakazdym ked si tam.

ikonica
22. máj 2018

@pininka to asi nie... mne ju vypisala sestricka na zaciatku 11 tt este predtym ako ma vysetrili... no po vysetreni som jej ju vratila, lebo som dostala zle spravy... moj doktor dava knizku az po 10tt., ked je vsetko v poriadku...

matrix87
22. máj 2018

@pininka ano, cakaju presne na to. stat sa moze hocico, hlavne na zaciatku...

pininka
22. máj 2018

@matrix87 no podla mna je to smutne ze na to cakaju. A tiez nechapem preco je medzi doktormi taky rozdiel, preco to nedavaju vsetci rovnako.

ikonica
22. máj 2018

a v prvom tehu tiez cakali az do 11tt... tam mk ju ani nestihla vypisat.... tkez som dostala zlu zpravu.... dufam ze dotretice uz dostanem knizku a uz ju budem mat az do uspesneho porodu... som si na nu nestihla ani sahnut :/aj obal co som uz mala odlozeny v kabelke som jej vratila....

matulka82
22. máj 2018

aj mne davali az v 12tt. tak to vacsinou funguje 11-12 tt.potvrdenie o tehu je mozne dat aj na ine tlacivo

ikonica
22. máj 2018

@matulka82 presne.. mne dali taku spravu lekarsku, na kde potvrdili tehu aj tt... a ze to mam zatial miesto knizky a mam to mat stale pri sebe... tak mi to sestricka hovorila....

reni666
autor
22. máj 2018

@ikonica to mi je veľmi ľúto :(

ikonica
22. máj 2018

@reni666 no nic to... bolo to po roku po prvom potrate... ale ideme dalej... do tretice vsetko dobre snad ;)

ikonica
22. máj 2018

@reni666 a kedy ides najblizsie na kontrolu?

terezia32
22. máj 2018

@reni666 určite to nie je kvoli tomu aby ušetrili na tehotenských knižkách. Ja tiež vypisujem t.knižku až na druhej poradni, keď už mám výsledky krvi. Dovtedy pacientky dostavajú správu kde je napísané, že je tehotná prip. aký tyžden je a kedy má prísť znova.
Už ti doktor ukázal akciu srdiečka na usg?
´Všetko bolo v poriadku?

rachel36a
22. máj 2018

Ja som bola tehu 7 krat a nikdy mi nedali knizku skor ako v 10-12tt, ak som sa tam vobec dostala

ruzovykvietok
22. máj 2018

Mne v predošlom tehotenstve dali knizku v 16tt, teraz v 13tt a krv mi prvykrat brali v 13tt, moč až od 21tt, každý lekár má iné postupy 🙂

ikonica
22. máj 2018

@ruzovykvietok no dost neskoro v 16 tt nie? ved tam uz si asi zmeskala nejake dolezite odbery....

janulka2811
22. máj 2018

Áno je to normalne,knižka a všetky vyšetrenia krvy,moču atď sa robia na konci 1.trimestra teda okolo 12. - 13. tt.
Aj pri prvej dcérke mi dali knižku až v 12stom tt. a
teraz to tak mám aj ja.
Takže netreba sa unahlit,knižka bude čoskoro.

ruzovykvietok
22. máj 2018

@ikonica vysetrenia mi robili akurat do knizky zapisali az neskor ...ale aj tak tehotenstvo bolo ok aj dieta je zdrave

deniky
22. máj 2018

Knižku som dostala keď som bola 10+3 a moč nosím na každú poradňu .Akurát som 25tt.

maminecka2
22. máj 2018

Skor si myslim ze to je kvoli tomu ze ked by to nedopadlo tak zene by to bolo o to viac luto ak by mala uz aj knizku- je to dalsi taky psychologicky stupienok podla mna. Aspon ja to tak vnimam. Napr. ja som najskor cakala dvojicky a zostalo len jedno, a som rada ze som to v knizke nemala, stale si to tam citat...

zuz114
23. máj 2018

Ja som tiež dostala knižku až v 13 tt a vtedy mi zobral krv na odbery aj moč. Predtým mi robil len vnútorné sono na potvrdenie tehu 😉

candii
23. máj 2018

Isla som na sono v 8tt, spravili mi sono, odvazili ma, vzali mi krv na vstupne vysetrenia. Knizku som dostala az v 12tt

reni666
autor
23. máj 2018

@ikonica budúci týždeň ale len kôli PN ináč som mala ísť až o mesiac

reni666
autor
23. máj 2018

@terezia32 áno ukázal 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre