Nové maminky z Nitry

solnicka_nr
1. dec 2011

ťažko sa zapája do už rozbehnutých diskusii, tak som sa rozohodla založiť novú....
dúfam že s Davidkom nájdeme nejaké nové kamoššky a kamoššov 🙂

solnicka_nr
autor
1. dec 2011

Najde sa niekto na pokec alebo aj kocikovanie z Nitry???

katustek
2. dec 2011

Ale ahoj Soni 🙂 no to že tu teba nájdem som nečakala ako sa máš? Malý je svetový strašne zlatučký 😵 A inak gratulujem 😉

solnicka_nr
autor
2. dec 2011

Ahooooooooj 🙂 ja kukam ze aka Katka... 🙂 Dakujem! Mame sa super len teraz trosku problem s kojenim... a vy ako? kde teraz byvate?

jajuska1411
2. dec 2011

@solnicka_nr ahoj aj ja som z nr a tiez mam davidka 😀

solnicka_nr
autor
2. dec 2011

No to je tusim teraz oblubene meno 🙂 a kolko ma maly?

tosijo
2. dec 2011

ahojte, aj ja by som rada našla kamošku na kočíkovanie alebo na rozprávanie, stretávanie sa.. Prisťahovali sme sa do NR a nemám tu známych a ani malý kamarátov. Má 13 mesiacov, radi sa s vami budeme stretávať u vás, u nás, v parku...

solnicka_nr
autor
2. dec 2011

tosijo a kde byvas? my na klokocine a tu tiez nemam vela kamossiek a hlavne nie s detmi... 🙂

katustek
5. dec 2011

@solnicka_nr na chrenovej bývame stále no teda 4 roky 🙂 určite chodievaš okolo mamine som videla na foto 😉 Pravdupovedic ani ja nemám s kým chodiť kočíkovať, teda ak je čas lebo mám rozlietaný celý den za Filipka ... Ráno zaniesť do školy cez obed pre naho zas do školy a poobede on moc so mnou chodiť von nechce lenivec je po otcovi 😀

zuzuzaa
5. dec 2011

Tiež som z Klokočiny a mám skoro 10mesačného chrústa 🙂

solnicka_nr
autor
5. dec 2011

Jeeeeej a odkial presne?? 🙂 kam sa chodíš prechádzať? Mne to tu príde také že nikde sa nedá...
Chodievam s tetou do ku hale tam malého odparkujem keď spinká dáme kávu a ideme ďalej...je to celkoom fajn v tomto počasí...

solnicka_nr
autor
5. dec 2011

@katustek to chodí do školy dva krát denne? budem na chrenovej asi budúci týždeň od pondelka do stredy tak môžme ísť von na chvíľku...... 🙂

zuzuzaa
5. dec 2011

@solnicka_nr ja bývam hore na Hôrke, takže sa prechádzam len tak po okolí, pomedzi paneláky, poprípade na Šúdol vybehnem. No veď to, že je teraz také blbé počasie, takže ani nechodíme von na veľmi dlho.

katustek
6. dec 2011

@solnicka_nr ale nie dva x denne sme sa nepochopili ale to je jedno 😀 To by bolo super, aspoň by sme pokecali po 100 rokoch 🙂 Veď sa ešte dohodneme... A malinký ako dobručký je? Lebo náš Lukáš bol do 3 mesiacov čert to sa s Fiťom ani porovnať nedalo ale už je to teraz celkom v poho . Teraz zas vystrája a všetko pchá do úst 😠

solnicka_nr
autor
21. dec 2011

@zuzuzaa Ja mam z klokociny nervy......nepoznam to tu a vsade same schody.....a same auta...... :(

solnicka_nr
autor
21. dec 2011

@katustek No co uz ste zdravi??? 🙂 asi to nechame po novom roku.......ale urcite vas chcem vidiet...... .)

slavkav
22. dec 2011

ahojte, aj ja sa k vam rada pridam 🙂 byvame tu od leta, skoro nikoho zatial nepoznam 🙂 mam 5r dievcatko a 10m chlapceka. a byvame na Chrenovej

katustek
26. dec 2011

@solnicka_nr Ahoj, no hej už sme zdravý " konečne " . Jasné necháme to po novom roku. 😉 A mimochodom Šťastné a Veselé 🙂

andrea12737
29. dec 2011

Ahojte maminky 🙂 Ja teda nebyvam priamo v Nr, ale v Luziankach. Teraz je sice blbe pocasie, ale ked sa vonku trosku vycasi a otepli, budem chodit s detmi castejsie do mesta. Kedze som tu len dva tyzdne, rada by som sa s nejakymi maminami zoznamila. Mam 5rocneho chlapca a 2rocnu dievku 😉
A uz ked vam sem pisem, viete mi odporucit nejakeho pediatra, prip. imunologa? 😅 🙂

viera77
4. jan 2012

ahojte, ja som z Paroviec, presnejsie povedane, park je moj sused, mam ho len cez cestu. S mojou teraz 9-mesacnou slecnou sme sa v nom skoro kazducky den az do zimy kocikovali, ved kopec ludi, deti, zvieratka, takze mala sa na co divat. Teraz je tam velmi pusto, skoro ani noha, kde -tu bezdomovec, tak tam ani nechodime. Teraz len po meste, na pesiu a tak....aby sa mala slecna opat na co divat. Ale uz sa tesim na jar a leto v parku, malá verim, ze uz bude chodit, mame uz aj odrazadielko a teda tiez by som rada uvitala nejaku/e super maminu/ny na stretka a spolocne blaznenie sa nasich deti 🙂 🙂 🙂

viera77
4. jan 2012

@andrea12737 ahoj, mame dr.Jakubickovu na odporucenie viacerych s nou spokojnych maminiek a podla mna je fakt superova! Len uz neviem, ci prijima aj vacsie deti, lebo zatial novorodencov berie automaticky. A dobreho imunologa? Ja mam dr. Banovsku, som s nou velmi spokojna, ale netusim, ci berie aj deti......staci jej zavolat a dozvies sa 😉 .

jajuska1411
5. jan 2012

@solnicka_nr aj ja som z klokociny z cermansekj strany maly ma bude mat 14 mesiacov

solnicka_nr
autor
5. jan 2012

@jajuska1411 a kam chodievate na prechadzky? ja chodievam tiez radsej na tu stranu aj ked som uplne zdola z druhej.
Tam som chodila do skoly a aspon trosku to tam poznam...

solnicka_nr
autor
5. jan 2012

@andrea12737
@viera77
Aj my sme chodili do parku ked bolo teplo este ale teraz sa mi nechce stale maleho davat do auta a chodit tam lebo sak to trva kym sa poobliekame a vytrepeme von....... 🙂 ale na jar to uz bude hadam lepsie...

jajuska1411
5. jan 2012

@solnicka_nr vacsinou do kauflandu spojim prechadzku s nakupom alebo tam okolo kostola do tych obchodov popozerat a tak ja som zo skultetyho a ty

viera77
5. jan 2012

@solnicka_nr ved jasne, nam ta priprava teraz v zime na prechadzku trva nekonecne dlho, kym dopapame, potom cakame ci sa nepokakame, ak nie, aj tak prebalime, poobliekame, potom oblecieme maminu a ked uz hotova idem malej obliect vetrovku a dat ciapku, ci prave v tom momente prave nesrakotuje !? Veru, na porazenie....tohto roku teda zimu nenavidiiiiiiim 😝

solnicka_nr
autor
6. jan 2012

@jajuska1411
Ja som z chrenovej 🙂 ale teraz byvame na Benkovej dole...stale si neviem zvyknut...
Ja chodim tak krizom krazom....sak sa mozno niekedy aj stretneme 🙂

solnicka_nr
autor
6. jan 2012

@viera77
Nooo mne to nastastie nerobi pred prechadzkami ale na Stedry den sme isli do kostola a ked sme uz boli polka ludi vonku - my sme sa uz len obliect isli tak nakomplet sme sa museli prezliekat... 🙂 to bola sranda!!!

milkab
7. jan 2012

Ahojte mamičky. My sme z Alexyho a nas Vilko ma 8 mesiacov. S obliekanim su to tiez galeje. Placeme a placeme, ale ved ktore dieta sa lubi obliekat, vsak? No a v kociku vydrzime tak 20 min. a potom rev na celu ulicu. A tak straaasne by som kocikovala, aj hodiny, ale co robit? Kupili sme sane, tak hadam tam plakat nebude, len ten sneh nam akosi chyba🙂))

viera77
10. jan 2012

@solnicka_nr jeeeej v kostole? To musel byt ale bohovsky zazitok 🙂 🙂 🙂 Tieto Vianoce sme mali rotavirusovikove a teda tolko prezliekania, prania.....tatko uz musel behat u svokry cely den v pyzamovych nohaviciach a uz mu skoro hrozili len spodare.....vsetko bud prave prane alebo prave vyprane 🙂 Stacilo nam malu len posadit na nohy a uz sme boli vonavo oznackovani aj my...no mame paradny zazitok 🙂
@milkab ahoj, na to normalne obliekanie typu teraz pekne sed a podaj rucku, drz ju, teraz podrz nozicku, druhu a sup hotovo si asi musime este pockat...jaaaaj, aby to uz bolo 🙂 A mozno mi to bude potom aj chybat, ktovie. Inak, malu beriem von ked ide spinkat, vtedy len spi a spi a vacsinou sa zobudi az pri prichode domov, takze nestiha vystrajat. A ked este ideme podvecer von a nechcem aby spala, tak ju berieme na miesta kde to zije....napr. pesia, to len pozera a pozera a tiez nema cas vyvadzat 🙂 A ked uz aj chce vystrajat, tak ju umlcime tymi kukuricnymi alebo psenovymi chrumkami. Po tych rotavirusoch nam ich odporucila doktorka a mala nam ostala na nich zavisla....rozhodne v kociku zaberu 🙂

solnicka_nr
autor
10. jan 2012

@viera77 Nooooo to bolo........to ste teda mali pekne sviatky ale ved to aby ste nezabudli ze mala je sef!!! a neockovali ste proti rotavirusom? my uz mame kupenu vakcinu........tak hadam nas to obide aj ked viem ze to nie je proti vsetkym kmenom........
My mame riedke stale lebo este len kojime....takze ked sa pokaka trosku viac a nejdeme hned prebalit tak aspon bodynko zafarbime.......ved mama rada prepiera...... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre