Nové snažilky z Bratislavy a okolia. Pridajte sa

tea333
7. júl 2009

Rada by som zacala novu temu, lebo skoro vsetky temy tykajuce sa novych snaziliek spinkaju a nejake tie snazilky z ba a okolia si tiez zasluzia pozornost..
Snad sa ku mne coskoro niekto prida,aby sme mohli zdielat || na testikoch aj tie menej vydarene pokusy...

barushkaaam
26. nov 2011

Ahojte baby dlhsi cas som tu nebola. Prvy kyret po potrate doktori odflakli, tak som musela ist na druhy...tak teraz cakame, kym nabehne mrcha a asi pojdeme na to znova....tak dufam, ze sa tentoraz zadari a dotiahneme to do uspesneho konca...

zelovocka
28. nov 2011

@barushkaaam vitaj späť a držím palce! 🙂 (doktori by si zaslúžili za ten odfláknutý kyret... 😠 ☹ ) už ťa čakajú len pekné chvíle, ver tomu. dúfam, že sa cítiš trošku lepšie.

barushkaaam
28. nov 2011

@zelovocka no po fyzickej stranke sa uz citim ok..po tom druhom kyrete som prestala krvacat dve hodiny po operacii a doteraz vsetko bez problemov, tuk tuk na drevo. So psychickou strankou je to uz horsie....ale tak snad sa teraz tiez skoro zadari a uz bude babenko zdrave (lebo podla histologie z tej kyretaze som potratila kvoli tomu, ze dnuka v embryu bol zapal, ani nechapem z coho ☹ vsak som si na seba davala pozor ☹

cristinna
28. nov 2011

Ahojte 🙂 az teraz som si vsimla tuto temu, tiez sa pridavam k vam snazilkam 🙂 Som z BA-Lamac. My skusame uz od septembra, takze nabiehame na 4 cyklus, snad zadari, lebo predosly treti sme odflakli :DDDD

zelovocka
28. nov 2011

@barushkaaam to už teraz nerieš, barush. tvoja vina to určite NIE JE! proste matka príroda to tak niekedy zariadi, že pri "výrobe" detičiek niečo nevýjde a my potom trpíme ☹ skús si viacej dopriavať veci čo máš rada, hýčkaj sa, rob si radosť, aby si to lepšie prekonala aj po psychickej stránke. držkaj sa a bude dobreee 😉

zelovocka
28. nov 2011

@cristinna vitaj u nás a neflákaj sa 😀

lin123
28. nov 2011

ahojte, pridavam sa. Som z BA. Snazime sa 6 mesiacov a stale nic... Zacinam novy cyklus..tak uvidime, ci sa podari. 🙂

cristinna
29. nov 2011

@zelovocka
Dakujem 😀 no tento mesiac december sa budeme veeelmi snazit ale aj tak si hovorim, ze casu dost do roka ( september 2012) 🙂 hlavne byt v klude, ako si pisala aj Barushke.

cristinna
29. nov 2011

@lin123
Tiez zacinam novy cyklus...tak snad nam to vyjde pred Vianocami 🙂 Drzim palce

zelovocka
29. nov 2011

@cristinna kooonecne jedna uvolnena snazilka, co ma casu dost 😀 mam pocit, ze vsetky sa tu nahanaju, stresuju... nie ze by som to nechapala, ja som taka ista - my sice zaciname az buduci rok, ale uz teraz stresujem a uz sa vidim, ako budem nervacit, ked sa do dvoch mesiacov nezadari 😝 😀 tak ale zivot ma uci trpezlivosti, ta sa mi zide. kazdopadne si moj priklad ziarivy, ako na to 😉

lin123
29. nov 2011

@cristinna drzim palceky aj ja. Bolo by to krasne zacat novy rok s bruškom. 🙂

cristinna
29. nov 2011

@zelovocka

Dakujeeem 🙂 Ano, suhlasim s tebou, ze ako citam prispevky aj na inych forach, tak mam pocit, ze chcu hned a moc sa strazia, co podla mojho nazoru nie je moc dobre...stres skodi.. :(
Ja ratam s tym, ze to bude trvat...uvidim tento nasledujuci mesiac a proste ak sa nezadari, tak aspon sa mam na co tesit na Vianoce. Ze si vychutnam tie dobroty :DD a nebude mi zle. :DD

cristinna
29. nov 2011

@lin123
Dakujem, veru bolo by krasne zacat novy rok s bruskom a pevne verim ze aj u teba sa zadari...hlavne klidek a este raz klidek 🙂

zelovocka
30. nov 2011

@cristinna vidis, toto ma nenapadlo, ale je to perfektny postreh: neoplati sa otehotniet akurat pred Vianocami, lebo by sme si velmi pravdepodobne nevychutnali kapustnicku, kolace a vsetku tu kopu jedla 😀

barushkaaam
30. nov 2011

@zelovocka uz je to lepsie....uz som vo fazi, kedy som sa zmierila s tym, ze babo nebolo v poriadku, preto sa stalo. co sa stalo..nechcem aby to vyznelo odomna hnusne, aj uznat, ze lepsie ze to tehu skoncilo v 5 tt, ako ovela neskor. Pri tej druhej kyretazi tam so mnou v nemocke bola mamicka, co jej umrelo babo v 23 tt...a to uz je iny zaber na psychiku....

barushkaaam
30. nov 2011

@zelovocka ja sa zase uz taaaak tesim na vianocne kolaciky....boze uz sa vidim po vianociach aka budem tucna 😀 😀 😀

zelovocka
30. nov 2011

@barushkaaam vôbec to nevyznieva hnusne, ja by som mala presne rovnaký postoj - ak je plodík poskodený, tak príroda si to vyriesi sama a nemá zmysel sa preto donekonecna obvinovat. proste bolo by to trapenie, riziko, a takto bude casom nove babatko a zdravucke 🙂 a nebudes tucna, neveriiim 😀 ved na fotke vyzeras super stihlunka baba, zopar zakuskov a dobra papanica z teba gulu neurobia 😀

sasa1983
30. nov 2011

ahojte dievčatá, ja sa pridávam, som tiež z BA. V lete sme sa snažilkovali, ale na jeseň som si nechala spraviť kultiváciu z pošvy s pozit. nálezom na ureaplazmu, tak sme obaja s priateľom užívali atb a potom kontrola, ja negat, on ide na vyšetrenie až 14/12/2011, tak ak to bude negat, snažilkovať sa budeme okolo vianoc..S.

barushkaaam
30. nov 2011

@zelovocka aj ja som si tak povedala, ze lepsie co sa stalo, ako keby sa mi mali narodit postihnute dietatko ☹

inak dneska som na fb videla fotku vanilkovych rohlickou, boooooze ako by som si dalaaaaa 🙂 cez vianoce budeme u nasich a asi 26 alebo 27 odchadzame k rodicom priatela na Sumavu, moja skoro svokra pecie uuuuuplne uzasne, hotove nebo v ustach, tak si asi neviem predstavit moju vahu potom. Vy zostavate v BA?

inak rozmyslame, ci s miminkom trosku nepockat...ja mam teraz skuskove za chvilku, diplomovku mam odovzdat 30.4. a este sa ucit na statnice....to bude riadny stres, tak aby to neublizilo mimi....este nie sme rozhodnuty, len nad tym tak uvazujeme.....

zelovocka
30. nov 2011

@barushkaaam ano my ostávame v BA, ale vieš ako - aj mimo mesta pôjdeme navštíviť rodičov a iných príbuzných, kamarátov... 🙂 nič sa neboj o váhu, robte si dlhé romantické prechádzky, veď na Šumave je určite krásne (tam som ešte nebola 😅 ) to vychodíš 😉

jasné, kliďánko si dajte "pauzičku", resp. nesnažilkujte nejako urputne cielene 😉 ono to mimi príde, keď bude cítiť, že si v pohodičke a už máš všetok stres za sebou. asi si to tak lepšie vychutnáš, budeš toho mať dosť aj bez ranných nevoľností 🙂

a z čoho robíš diplomku, ak sa smiem opýtať?

zelovocka
30. nov 2011

@sasa1983 ahojky, čo je to tá ureoplazma, prosím ťa? mala si nejaké problémy pred vyšetkom, či to len tak náhodou ti zistili? 😒

barushkaaam
30. nov 2011

@zelovocka ja si tiez myslim,ze zlata stredna cesta bude najlepsia...budem robit skolu, ale to robenie baba nebudeme nejako znasilnovat....ked pride teraz budeme veeeelmi radi a ked nie pride po svatbe (ta bude na buduci rok) akurat sa nevieme dohodnut, ze kedy ja nechcem kvoli tym strasnym horucavam v lete, ale skor na jar, alebo na jesen...
tema mojej diplomovej prace je "Soucasne ekonomicke problemy a konkurenceschopnost Vietnamu''. Dobre, co? 😀 studujem verejnu spravu a medzinarodne vztahy....to len preto take tema...😀

zelovocka
30. nov 2011

@barushkaaam paaani, to znie komplikovane 😀 ale asi ťa to baví, to je podstatné 🙂 jéjda, takže svadbička 😉 tak toho máte na pláne ozaj dosť zatiaľ aj bez bába 😅

barushkaaam
30. nov 2011

@zelovocka no ako kedy, su predmety ktore ma bavia a su predmety, ktore rada uz nikdy neuvidim po zvladnutej skuske...ja som mala povodne vybrate ine temy, ale uz boli zabrane....ale zas na druhu stranu si hovorim, ze aspon som originalna 😀 ja totiz vzdy musim vycnievat z radu 😀
ved preto preto hovorim, ze najlepsie to bude nechat na osude.....budem sa teraz venovat najprv dokonceniu skoly a potom svatbicke a urcite potom niekedy zrazu zistim, ze jeeee vsak mrcha nedosla 😀 proste nechcem to nijako surit....ked otehotniem hned v januari (skor nemozeme, este mame 5 tyzdnovy zakaz), tak budeme veeeelmo radi a ked nie tak za niekolko mesiacov sa to isto podari....hlavne na ''to'' nemysliet a zapratat si hlavu niecim inym 🙂

sasa1983
30. nov 2011

zelovocka ahoj. Nie nemala som žiadne ťažkosti, len viem, že zo žien, ktoré nemôžu otehotnieť sú chlamydie, mykoplazmy a ureaplazmy častou príčinou neplodnosti, chcela som to mať vylúčené. Ureaplazmy sú najmenšie mikroorganizmy, sú aj pohlavne prenosné (ale aj v bazénoch, saunách, vírivkách..), má ich cca 30-40% sexuálne aktívnej populácie. Ťažkosti spôsobovať nemusia, až v chronickejších štádiách. Veľa báb ani nevie, či ich má, a aj tak otehotnejú. Len niektoré nie...Saša

zelovocka
30. nov 2011

@sasa1983 tak ti držím palce, aby ste obaja už boli stále ok a želám príjemné vianočné snažilkovanie 🙂 tuším si aj ja dám spraviť tieto vyšet., nech mám istotu. a to si na vlastnú žiadosť tak chcela, či v rámci preventívky? teda čo mám povedať mojej gyn.? 😅 asi trošku zaklamem, že sa už snažíme, nech sa posnaží aj doktorka 😀 chcela by som tieto stery na kultivačku a HP, tak snáááď... 😕

sasa1983
1. dec 2011

@zelovocka ahoj, chcela som na vlastnú žiadosť. A vy sa ako dlho snažíte?

zelovocka
1. dec 2011

@sasa1983 práveže sa ideme až od januára, možno februára, lebo neviem, či bude drahý doma cez moju ovu 😅 aj si niečo platila/doplácala za to? ja nechodím do súkr. centra, normálne ku "štátnej" gyn.

sasa1983
2. dec 2011

@zelovocka Ahoj, ja som doktorka, tak som neplatila, lebo je to moja známa. Ale myslím, že je to zadarmo.. Neviem.

zelovocka
2. dec 2011

@sasa1983 no každopádne ja skúsim o tieto vyšet. požiadať, snáď mi ho moja gyn. spraví. je jedno, v ktorom dni cyklu budem? a ďakujem, lebo vďaka tebe som si spomenula, že som chcela takéto vyšetko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre