Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
3. jan 2007

sleduj to, či sa to nezväčšuje, ale myslím že to môže byť reakcia na niečo/prášok, mlieko - ak si niečo zjedla.../

miselinik
3. jan 2007

no zväčšovať sa to nezväčšuje a nemá to ani nikde inde. Zo začiatku to bolo tvrdé a teraz je tam tekutina.

zuzu13
3. jan 2007

uvidíš čo bude, a ak chceš mať kľud, choď k lekárke 😀

miselinik
3. jan 2007

No zajtra sa mám u nej ukázať o ôsmej tak som zvedavá čo mi povie. Ale bojím sa aby to nebolo treba ísť rezať alebo niečo podobné. Dúfam, že to vyrieši nejaká mastička, alebo niečo podobné. Ale aj tak dík.

susane01
3. jan 2007

ahojte, prajem vam pekny vecer. tak ako sa tu mate. my sme dnes boli s Olinom na preplach kanalikov v ockach. 😝 chudacik tak plakal bolo mi ho velmi luto 😢 dufam ze mu to nebudu musiet robit vele krat ale este asi jeden krat to bude musiet absolvovat. ozaj neviete mi pvedat kedy sa ma zacat stahovat chapcom kozka na pipiku? mne to nikto nevie povedat. dakujem.

danii
3. jan 2007

baby, dakujem. niekedy som uz fakt zufala... 😖

maryja
4. jan 2007

miselinik - nie je ten vriedok z toho ockovania, co sa ockuje na piaty den po porode? Moja Terezka tam tiez ma taky vriedok. Vraj sa to takto ukaze po mesiaci od ockovania. A mne dnes doktorka povedala, ze s tym nemam nic robit, ani nemastit, ani sa toho nijako nechytat. Ze to zmizne po case same.

maryja
4. jan 2007

My sme dneska boli na kontrole v tyzdnoch. Mali sme 5100 g - za 3 tyzdne sme pribrali 500 g. Dufam to nie je vela. Ale som strasne rada, ze uz mam dost mliecka a ze mi pekne pribera - aj rastie.

aktak
4. jan 2007

maryja, nas maly pribral za 4 tyzdne 1000 g, som si myslela ze to neni vela, alebo ano? tych 500 sa mi zda v pohode... 😵

zuzu13
4. jan 2007

maryja nie je to veľa 500g. Lucia pribrala za necelé 3 týž, 1 kg a je v pohode 😀

nelika666
4. jan 2007

tak to len my sme taky malicky.. 😅

zuzu13
4. jan 2007

nelika hlavne že ste zdraví 😀

newyorkgirl
4. jan 2007

nelika, presne ako vravi zuzu... kazde babatko ma svoj ma svoj "meter" 😉

zuzu13
4. jan 2007

ahoj NY ako sa máte?

newyorkgirl
4. jan 2007

zuzu my celkom dobre, dneska mala buva ako najata, najskor od 10 do 12 a teraz pred chvilkou zas zalomila, to nechapem normalne to nerobi 😀 tak sa asi mam pripravit na vecer ci na noc potom sakris 😒

miselinik
4. jan 2007

Takže ten vriedok je reakcia na TBC. Už máme aj mastičku a pevne verím, že do 3 mesiacov to budeme mať zahojené.

newyorkgirl
4. jan 2007

miselinik inak mna to aj napadlo, ze to bude to TBC ockovanie ale si nepisala, kde na rucke to mala, ze na pliecko, to aj my mame take hnusne, ale uz nam to prasklo, hnis vytiekol a uz sa to hoji vyzera 🙂

miselinik
4. jan 2007

Maryja, my sme pribrali za týždeň 500g a bolo to v pohode. Teraz sa to ustálilo a priberáme tak 150 až 200 g za týždeň. Takže te to v pohode. Neboj ono sa to ustáli.

zuzu13
4. jan 2007

miselinik, TBC...ahááááá... nám to tiež riadne navrelo, tak som to natierala liehom /na pupček/, kožička vyschla, vriedok praskol, hnisu vyšlo ako zo slona. Natierala som to liehom viackrát denne aby sa tam nedostala infekcia 😅 .Včera som to ukázala Dr. a poslala nás na kalmetizáciu, tak zajtra ideme.Pritom to nemá veľké, priemer tak 4-5 mm

danii
4. jan 2007

zuz, kam vas lekarka poslala?! 😕 co to preboha kalmetizacia je?! 😕
mne este v porodnici ked malej ockovanie pichali povedali, ze tak cca za 5-6 tyzdnov sa znova vytvori vriedok/vyrazka ako reakcia na to, ze ockovacia latka zabrala. a ze s tym nemam robit nic, ani chytat, ze sa to same zahoji... zatial tam na ramienku ma taku cervenu vyrazticku, snad to nebude horsie....

zuzu13
4. jan 2007

no vidíš, nám v nemocnici povedali, že keď to začne červenať, zväčšovať sa al. hnisať, tak to máme natierať liehom. No a poslali nás na pľúcne.Malá mala asi týž. malú vyráčku a potom do rána pľuzgier ako otlak 😅

miselinik
4. jan 2007

zuzu a čo s malou budú v tej nemocnici robiť, budete tam aj ležať, alebo vás ošetria len ambulantne. ja som sa s tým nestretla tak som len zvedavá čo aj nás môže čakať.

zuzu13
4. jan 2007

to len pozrú, zmerajú z pravítkom a ak to bude presahovať hodnoty ktoré by malo mať, tak to asi budú liečiť. Moja Dr. povedala, že nám na to dá homeopatiká ak bude treba. Ale ležať do nem. nie.

danii
4. jan 2007

hmm, tak to je dobre. vsade povedia nieco ine a tak si vyber..... 😠

zuzu13
4. jan 2007

na Slovensku je to tak 😅

danii
4. jan 2007

vsak prave.... 😠
ale to tak hrozivo vyznelo, ze na plucne.....

zuzu13
4. jan 2007

nooo, ale nie je to až také zléééé 😀

barbulka
4. jan 2007

hm, nasej malej sa tam vyrobila taka hnisava hrcka a lekarka nam to kazala vytlacit a tiez natierat liehom ... dufam, ze sa jej to nezapali 😒

dnes sme boli v poradni, za 4 tyzdne sme pribrali 1300 g 😀 ale co ma lekarka nepotesila, poslala nas ku kardiologovi, vraj sa jej nepaci malej tep 😢 pevne verim, ze to nebude nic vazne ...

nelika666
4. jan 2007

barbulka drzim palce aby nebolo 😉

danii
4. jan 2007

barbulka, pevne verim ze je vsetko ok 😉 urcite je vsetko v poriadku!

baby, v pase vam to dobre pocita? lebo mne tam ten jeden mesiac svieti uz viac ako tyzden....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre