Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

danii
6. jan 2007

no proste kecalka 😀
my zatial zaciname len take tie prve "eee" a podobne... uz sa tesim na ostatne slovicka a hatlaninky 😀

zuzu13
6. jan 2007

tak to sa teš a hlavne chystaj kameru, lebo to už v živote nezažiješ. U nás je foťák a kamera non stop v provoze... 😀

miselinik
6. jan 2007

mám takú otázku - koľko Vám spapajú bábetká pri kŕmení tak normálne. Moja malá sa mi zdá, že papá málo. 😒

zuzu13
6. jan 2007

miselinik, mimčá majú spapať cca 100 ml na 1 kg svojej váhy

miselinik
6. jan 2007

ja som počula, že 150 ml na kg váhy tak preto sa pýtam. Malá mi totiž len niekedy spapá aj 120 ml ale zatiaľ len 100 ml a to každé 3 hodinky.

nelika666
7. jan 2007

no mne tami nevypije viac ako 75ml obcas sa stane ze vypije 90ml ale to fakt len zoparkrat a papa kazde 3hodinky cez den a staci jej to - pribera tak som spokojna 😅

newyorkgirl
7. jan 2007

nasa tiez vypije podla nalady medzi 80 a 120 kazde 3 hodky a v poho 🙂

nelika666
7. jan 2007

new - uz som si myslela ze len tami tak malo papa 😅

danii
7. jan 2007

vy uz nekojite?

nelika666
8. jan 2007

danii my nie ☹

zuzu13
8. jan 2007

baby to je denná dávka. Lucia by mala vypiť denne cca 600 ml ale vypije okolo 700-800ml + čaj.Porátajte si dennú dávku a uvidíte. Oni najlepšie vedia koľko potrebujú 😀

Oslávenkyniam Lucke, Tamarke a Nikolke prajem všetko naj... k 2 mesiacom 😀

newyorkgirl
8. jan 2007

aj my Tamarke a Lucke blahozelame k 2 mesiacom 😉 ani nemozem uverit ako to beziiiiii...

danii, my kojime, resp. odstriekavam je mliecko a davam do flase, tak viem, kolko vypije a ona ma lepsiu disciplinu, lebo na cicku vzdy zaspi a nenapapa sa tak dosyta 😒

miselinik
8. jan 2007

Aj ja som zo začiatku odstriekavala mliečko pre malú do fľašky, ale mala som už tak málo mliečka ( strácalo sa mi ), že doktorka povedala aby som sa už netrápila a stačilo keď som jej dávala svoje mliečko do 6 týždňov.
Baby aj vaše bábetká tažko dýchajú po napapaní a chrápu keď spinkajú? My ťažko dýchame, ale doktorka malú počúvla a povedala, že má pľúcka a priedušky čisté a nepočuje nič nezvyčajné. Podľa nej je malá zdravá a to jej tlačí po napapaní bránica, ale ja neviem. A keď zaspinká tak chrápe jedna radosť.
😀

newyorkgirl
8. jan 2007

nasa tiez niekedy tak "funiii" ale to ma vacsinou susniky v nose, tak jej ich vycistim a je to... 🙂

miselinik
8. jan 2007

no u nás to susniky niesú. noštek jej kontrolujem každú chvíľu, lebo som si tiež myslele, že je to plný noštek 🙂

danciacik
8. jan 2007

Ahojte kočky. Takže väčšina z vás už nekojí? Nás sa ešte našťastie darí. Len tá kolika nám neustupuje. Zajtra ideme k ortopédovi s nožkami tak som zvedavá.

nelika666
8. jan 2007

aj my gratulujeme k dvom mesiacikom 😀

danii
8. jan 2007

ja kojim a pevne dufam ze este nejaky ten cas aj budem.... 🙂
mala tiez funi,vydava rozne zvuky, ale to je ciastocne aj soplikom ktory ma 😖
danciacik, drzim palceky aby to bolo dobre 😉 ako sa vam prejavuje ta kolika? vela place a kope nozickami, alebo ako si prisla na to ze ma prave koliku? 😕

danciacik
9. jan 2007

Danii, áno malá veľa plače, kope nožičkami a občas jej počuť bublanie v črievkach a krčí sa a nie je jej dobre ani na rukách ani v postielke. Dobre jej je iba keď ju rozbalím (tak, že nie je naširoko) a nechám ju pokopkať si - vtedy je kľudná. Ale už by som bola rada keby ju to konečne prešlo, lebo včera som už plakala s ňou keď od bolesti nemohla zaspať. 😢
Inak ako sa darí kočky? 😉

danii
9. jan 2007

danciacik, to ti verim. tiez mam niekedy na male ked tak strasne placka ked nemoze zaspat a ja uz neviem ako ju utisit.....
ale dufam, ze je uz lepsie 😉 davas jej nieco na to, robis s nou masaz bruska? vraj to pomaha..... 😉

danciacik
10. jan 2007

masírujem jej bruško, dávam kvapky proti kolike, cvičíme spolu a stále nič. 😒 Dnes je to dosť zlé.

maryja
10. jan 2007

Danciacik - skusala si pit aspon dve salky denne fenikloveho caju? Moja malicka sa moze po nom dobre vyprckat. Ja ho pijem i viac. Pomaha to i mne a cez mliecko i Terezke. Sice obcas jej tiez v brusku bubla, tak pocvicim s nozickami, a ona sa vyprcka. Ja zatial neviem poznat kedy mi place od bolesti, a kedy preto ze je nevyspana, alebo chce mna, kedy je moc pocurana a kedy je hladna a kedy to na mna len hraje...

danciacik
10. jan 2007

Maryja - fenyklový čajík nepijem, ale dávam ho piť Larke. Ja papám zapraženú feniklovú polievku ale ani to nám nepomáha. Jej plač už viem rozlíšiť a viem aj rozoznať kedy si vymýšľa a kedy ju naozaj niečo bolí.

newyorkgirl
10. jan 2007

babule, tak vy este balite nasiroko? ja som to od narodenia dost zanedbavala a ani teraz nebalim, doktor povedal, ze klbiky ma dobre a mala by sice nosit postolky aspon, tak sa bojim, ze mi vynada potom vo februari na kontrole ☹

nelika666
10. jan 2007

nam na kontrole povedal ze uz balit nemusime.. takze nebalime a tami je normalne veselsia ze sa moze hybat ako chce 😀

barbulka
10. jan 2007

my sme boli na kontrole v 2 tyzdnoch a uz vtedy nam povedali, ze nemusime balit nasiroko a niekto tu na fore pisal, ze 90% deti je zdravych, ze to je len ,,pre istotu,, 😵

newyorkgirl
10. jan 2007

jeeej, tak ste ma potesili, aj nam povedal, ze sme OK, len ze mozeme este davat postolky do dalsej kontroly koncom februara no a ja jej ich nedavam, bo vidim, ze sa jej tak lepsie hybe 🙂

nelika666
10. jan 2007

ja davam iba na noc 😅

adetka
10. jan 2007

mozno som prilis opatrna... ale sestra v ambulancii rizikovych novorodencov na Antolskej... boli sme tam kvoli kontrole novorodeneckej zltacky... mi povedala, ze mam nasiroko balit do konca tretieho mesiaca, aj ked mi povedia, ze uz nemusim... vraj je dcera potom musela nosit nejake kozene pasy cely rok... a na problemy prisli, ked mala pol druha roka...

miselinik
10. jan 2007

aj my len na noc a sme v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre