Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
24. aug 2007

Tak to naše sa len plazí ako Meresjev, ale bohužiaľ 😀 aj tak sa dostane kam chce. Sama sa posadí a pokúša sa vytiahnuť do stoja. A riadne sa rozjedla. Tak ako jej predtým nechutilo, tak jej teraz chutí až príliš. Jedla by s každým. Hneď je pri stole a pa-pa-pa (papať). Veď aj váži 10kg. Inak je celkom kľudná a dobručká. Z hračiek má najradšej varešky, misky, sitká a plastové fľaše 😀 Ďakujeme za prianie a aj my sa pripájame k prianiu všetkého najlepšieho k meninám, alebo narodeninám ostatných novembrových bábätiek(?)

tinka26
autor
25. aug 2007

Zuzu presne tak obaja mi už cez hlavu prerastajú 😀 Dakujeeem za prianie,odovzdám Samkovi 🙂 Marek ked sa včera dozvedel,že Samko má meniny,tak už aj on chce mať meniny,a aj s ním v novembri narodeniny,lebo on do apríla nevydrží 🙂 že škoda že sa Samko nevolá 🙂

Mimakro tak to Hanka je dobrá buchtička,som si akurát jej fotky pozerala,je zlatučká 🙂 No náš Samko iný nebude,aj lekárka na gastre mi to povedala,že on bude také malé neposedné šidielko,ako aj Marek,ved on aj teraz je malý a chudý a na druhý rok ide do školy,tak som zvedavá kto mu bude tašku nosiť. 🙂

mimakro
1. sep 2007

O hmotnosť dieťaťa nejde, pokiaľ sa správne stravuje a dostatočne pohybuje. Hanka je taký pohodlňák, zato ju kŕmim najmä zeleninou 😝 .

danciacik
5. sep 2007

Ahojte kočky. Ako sa tu mávate?
My sme sa v nedeľu vrátili z dovolenky. Takže sa máme super. Larka už chodí za jednu rúčku a je strašne zlatá.
Rozmýšľame či by sa jej už nehodil súrodenec. 😀

mimakro
5. sep 2007

Sa nám schladilo. My máme dámsku jazdu, až do nedele. Chlapská polovica rodiny odcestovala na dovolenku k švagrinej do Nemecka. Zajtra sa chceme ísť do poradne odvážiť. Danciacik a kde ste boli na dovolenke? Držím palce na toho druhého súrodenca 😀

danciacik
5. sep 2007

Nebolo to nič veľké. Bola som s malou u jej krstných v Bardejovskej Novej Vsi. Boli sme si tam oddýchnuť. A na víkend za nami prišiel manžel. A čo sa týka toho druhého súrodenca - dám vedieť o dva týždne. 😀 Takže si užívate. My ideme ku doktorke až 12.9.

zuzu13
5. sep 2007

ahojte, danciacik, tak ste sa rozbehli 😀 s tými detičkami 😀 len nech vám to vyjde... 😀
my sme už dnes chodili sami...malá sa rozbehla a bolo 😀 ale ešte si nie je celkom istá, takže pár krôčkov a stojíme/ležíme 😀 /
mimakro...užívaš si dámsku "dovolenku"??? 😀
malá už spinká, takže idem čosi počítať a pôjdem haji... 😀

danciacik
6. sep 2007

Zuzu Lucka je veľmi šikovná. Aj naša by už mohla lebo už ma kríže bolia 😝 .
Ja som zase nevyspatá - už tretí mesiac mala poriadne nespí. 😖 Dávam jej aj sirupček Junior Relax a nič z toho.

zuzu13
6. sep 2007

danciacik, čo vás trápia zúbky, keď nespíte???

danciacik
6. sep 2007

no neviem asi ano ale zdá sa mi to už nejak dlho

zuzu13
6. sep 2007

no...poznám aj také detičky, ktoré trápili zúbky od 6 mes. a prvý vyšiel v 1 roku... 😅

danciacik
7. sep 2007

no lenže nám zúbky lezú - už máme 5 len ten spánok nie a nie sa upraviť. ☹

zuzu13
7. sep 2007

danciacik, medovku si neskúšala??? 😀

katrin
7. sep 2007

ahojte baby, dlho som sem nepísala, resp. asi ani skoro vôbec 😀
chcela by som vedieť, ako vyzerajú jedálničky vašich detí.. Ja furt neviem, čo by som chalošom tak dala jesť... Napríklad ma zaujíma, či môžu rožky, chlieb, maslo, džem, šunku....?

katrin
7. sep 2007

ešte ma zaujíma, ak dávate jogurty, tak konkrétne aké? 😕

zuzu13
7. sep 2007

katrin, môžu 😀

katrin
7. sep 2007

Danciacik, na zuby sa mi osvedčili homeopatiká Viburcol čapíky...

katrin
7. sep 2007

zuzu, napíš mi prosím, čo tri malá je.. Resp. ako vyzerá jedálniček...

zuzu13
7. sep 2007

už to máš v IP 😉

katrin
7. sep 2007

Ak maslo, tak aké? klasická štvrťka masla alebo niečo ako Rama? Rožky aké? celozrnné, obyčajné biele alebo aké? ja si pripadám ako blb, aby som niečo nezkazila... Inak, sme na UM od začiatku, takže s príkrmami sme začali od 5-mes.

katrin
7. sep 2007

zuzu, dík... len ešte máme len jeden zub na dve deti 😀 , takže mixovať??? resp. roztlačiť?

zuzu13
7. sep 2007

budíček 6,30 - 150 ml mlieka
9,00 jogurt
11,30 polievka + druhé jedlo
14,30 ovocie
17,00 pečivo s niečim podľa chuti 😅 alebo krupica/hustá v tanieri/
19,00 mlieko /cca 150 ml al. nič/

zuzu13
7. sep 2007

katrin, ja som nemixovala vôbec...len som to roztlačila vidličkou

katrin
7. sep 2007

zuzu, jogurt aký? krupica s mliekom?????? alebo s dojčenským mliekom...?

katrin
7. sep 2007

Zuzu, my sme ale mínus dva mesiace, čiže teraz máme skoro 8, takže som musela mixovať, pretože inak mi to nechceli.. Ešte bol aj brutus ich obidvoch naučiť na lyžičku v piatich mesiacoch 😝

zuzu13
7. sep 2007

jogurty smotanové-jahoda, višňa, čokoláda, vanilka...skoro všetky okrem orieškového, kupujem activiu bielu sladkú, zvolenský smotanový, sabi...tie su najlepšie/aspoň pre nás/
krupicu robím normálnu s obyč. plnotučným mliekom, lebo inú kašu ani nechcela.

katrin
7. sep 2007

Zuzu, tie Sabi jogurty mi aj doktorka odporučila, ale jednak som o takých ani len nepočula, ani neviem ako vyzerajú... 😕 Čokoláda??? to môžu??? Jahody mi doktorka povedala, že najskôr bud. leto... 🤐

zuzu13
7. sep 2007

katrin, ten jedálniček v IP, to sú jedlá ktorými som začínala...takže si vyber podľa toho čo papajú 😀
viem, čítala som, keď ste sa bavili o tom ako nakrmiť dvojčatá 😀

zuzu13
7. sep 2007

no u nás ich dostať len v potravinách Koruna, neviem či také máte...malá jahody papala už v lete zo záhradky, takže som sa nebála dať jogurt, no a čokoládový? dala som ... 😅

katrin
7. sep 2007

Zuzu, ďakujem ti pekne... niečo z toho vyskúšam... Aj keď zeleninu už všetku jedia, aj ovocie (marhule, broskyne, nektarinky, jablko), ale napríklad ako dávaš malej špagety?? 😕 pokrájaš, resp. popučíš, alebo ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre