Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

nelika666
7. sep 2007

zuzu mozno je to tym ze ja som mixovala a mixujem vsetko dohromady - polievku klasicku v tekutom stave som nedavala ani raz - ale zato toho mixovaneho mi spapa aj 240ml - co je do velkeho aventackeho poharika 😝

nelika666
7. sep 2007

katrin s dvomi je tazko nabehnut na nejaky ten rezim.. my sme mali rezim prakticky od toho 3.mesiaca.. aj teraz mi spava kazdy den v rovnakom case.. o pol 11 a o pol 4 vzdy po hodine - hodine a pol

nelika666
7. sep 2007

zuzu nase kocky uz zajtra oslavuju 10.mesacie.. ale to zbehlo nie?

katrin
7. sep 2007

Nelika no režim velmi neriešim, skôr si myslím, že sú hladní a to stále, takže preto sa tolko vypytujem,,, Inak, do ovocných presnídavok dán keksy al. piskoty, to ich dost zasyti

zuzu13
7. sep 2007

utieklo to...ešte 2 mesiace a máme rok 😀

nelika666
7. sep 2007

ja som skusala davat keksiky (sunarky, nestle) a potom mi mala v jednej dobe dost casto zvracala tak som prestala davat a davam namiesto toho kukuricne sulance 😝 tie ma rada

zuzu13
7. sep 2007

neli tie kukuričné "hadíky" má aj Lucka rada...a sem tam spapá piškotu...

nelika666
7. sep 2007

mozeme odpocitavat 😀

zuzu13
7. sep 2007

😀 😀 😀
idem sa venovať Lucke..poobede keď bude spinkať/okolo 14,00-15,00/ som tu ako na koni...pokiaľ sem nezasadne synátor...
tak sa zatiaľ majte ...pááá

nelika666
7. sep 2007

😀 pa.. aj ja idem.. vyvesat pradlo

danciacik
7. sep 2007

Ahojte.
Zuzu tá medovka to je čajík alebo sirupček alebo čo? 😕
Katrin naša mala je v noci asi každú pol hodinu hore.
Náš jedálniček teda okrem toho, že pije v noci mlieko vyzerá asi takto.
Ráno 5.30 - mlieko
8.00 - chlebík s masielkom a občas aj so šunkou
- spánok
10.00 - jogurt
12.00 - polievka a druhý chod - občas len ten druhý chod
14.30 - ovocie
17.00 - krupica alebo nejaká kaša
19.00 - mlieko

Ona je strašný hladoš preto papá strašne často. 😀

zuzu13
7. sep 2007

danciacik je to bylina...dostať aj v obchode čaj z medovky ale aj v lekárni...ja mám v kvetináči 😀 čerstvú

danciacik
7. sep 2007

Zuzu ja viem, že je to bylina 😀 . Len ma zaujíma či to nedostať ako sirupček alebo niečo podobné lebo Larka veľa čaju nevypije 😝

mimakro
7. sep 2007

Zuzu, blahoželáme Lucke k prvým krokom. Je to šikovná baba, len nech jej to vydrží. Čochvíľa Ti bude doma pomáhať. Dámska dovolenka sa už kráti, dom je vyupratovaný, v nedeľu prídu, takže začíname odznova. Náš jedálniček nemá presné časové ohraničenie, ale zhruba takto:
-po prebudení ju nadojčím, potom ju prebalím, oblečiem, nasledujú raňajky
-mliečna kaša sunarka dobré ráno, alebo chlieb s maslom(chlieb striedam raz grahamový, raz zemiakový a aj maslo raz žltá flóra, raz obyč.
-desiata je dojčenie, potom ide spať
-obed tvorí iba jeden chod, každý deň niečo iné-zemiaky, ryža(hnedú striedam s bielou, cestoviny(striedam špaldové, grahamové a semolinové, všetko bezvaječné), ku tomu je mäso (kura, morka, králik) a aspoň dva druhy zeleniny, olej (slnečnicový, alebo olivový, alebo dávam ľanové semienka, teda ľanový). Vždy v stredu máme namiesto mäsa vaječný žĺtok (zemiaky+cukina+žĺtok+olej, alebo zemiaky+krúpy+žĺtok+mrkva+olej). Robievam aj bolonskú omáčku s cestovinami (domáca paradajková šťava, alebo olúpané paradajky, mrkva, petržlen, mäso, pór, cestoviny, olej)
-olovrant býva ovocie s obilninou (pšeno, pohánka, amarantové perličky). Piškóty a kekse jej v ovocí nechutia, tak občas ich má potom. Alebo mrkva a ovocie. Mám narobený domáci ovocný pretlak (hrušky+jablká+broskyne bez cukru) a k tomu dávam banán. Potom zvykne spať, dakedy aj predtým, všetko zaleje mojim mliekom.
-večera býva dakedy pred, dakedy po kúpaní, závisí od toho, kedy jedla predtým. Najčastejšie dávam mliečne kaše ryžovú s banánom, alebo Nutrilon jablčnú. Pred spaním je dojčenie a v noci je aj 2-3x hore.
Jogurty ešte nadávam, až od roka. U Ondrejka som začala s bielym probiotickým, ale viac mu chutilo plnotučné acidko, čo zbožňuje doteraz. Žiadne pribináčiky, tvarohy, smotanové krémy, krupicu, šunky, tavené a tvrdé syry, kravské mlieko nedávam. Na to má ešte čas. Zjavne nehladuje, nemá žiadne vyrážky a pod. Včera sme boli v poradni, vážila 9700g. Za dve ruky už chodí, ale nie je to nič slávne, tak to neriešim. Aj to raz príde. Sama sa posadí, v postieľke postaví, vylezie na schod. A najviac sa plazí, na tom sa baví celá rodina.
Uvažujete niektorá o zaočkovaní proti pneumokokovi a hepatitíde A. Ja som sa o tom bavila s doktorkou. U syna mi to odporučila, takže začneme s hepatitídou, u Hanky ešte počkám. Hádam ju nič zlé nepostretne.

mimakro
7. sep 2007

A ešte mi napadlo, že na spanie sú aj čaje. Napr. Leros Sladké sny, od ukončeného šiesteho mesiaca a niečo podobné má aj Megafyt. Obsahujú aj už spomínanú medovku.

danciacik
8. sep 2007

Mimakro nám čajíky nepomáhajú lebo Larka ich neľúbi. 😒

mimakro
8. sep 2007

Hanka má tiež radšej vodu, ale skúšame aj čaj. Keď je chladno, lepší je teplý čaj, ako teplá voda. Včera som jej dala čaj na sladké sny. Nepomohlo. Ale celkom jej chutil. Ako to vyzerá s druhým bábo? Ja že ešte len uvažujete a vy ste takí šikovní 😀 Držím vám palce a veľmi vám to prajem. Nech všetko dobre dopadne.

nelika666
8. sep 2007

danciacik.. LArka nechce spat kvoli zubkom? existuju homeopatika - cipky viburcol.. su aj na teploty ale aj na ukludnenie.. a u nas na zubky zaberaju aj homeopatika - chamomilla vulgaris ch9 - 3x5granuliek rozpustit v lyzicke vody (umelohmotnej) 😉

danciacik
8. sep 2007

Nelika ďakujem za radu, ten viburcol skúsim, najprv však ideme v stredu ku doktorke tak sa opýtam aj jej a chamomillu vulgaris dávam nie 9 ale 15 a zatiaľ nepomála.
Mimakro, jej chutia určité druhy čaju ale denne vypije max. 1 dcl.
No s tým druhým bábom to zatiaľ nijak nevyzerá. Minulý týždeň sme sa posnažili tento štvrtok som robila test a nič. No manžel tvrdí, že som ho robila skoro. Tak čakáme ďalej.

danciacik
8. sep 2007

Zuzu a Nelika gratulujem dievčatám ku 10 mesiacom. Tak nech pekne rastú ďalej. 😀

nelika666
8. sep 2007

danciacik.. mne test ukazal tehu az na 10.den meskania MS
dakujem za gratulaciu..

a aj my prajeme vsetko naj k 10.mesiacikom Lucke od Zuzu a Nikolke od NYgirl 😉

zuzu13
8. sep 2007

ahojte
ďakujeme...malú dnes trápia od 14,00 teploty, boli sme na pohotovosti, lebo nezabrali ani čipky...zaspala s teplotou 40,1 st....takže takto oslavujeme... ☹
aj my prajeme všetkým oslávencom len to naj...a hlavne zdravíčko 😀

nelika666
8. sep 2007

ma nejaku virozu? ci zubky? skore uzdravenie prajeme

zuzu13
8. sep 2007

nelika ďakujeme, neviem čo jej je...doktorka nám nedala antb. len diazepan, proti krčom...a v pondelok mám ísť k našej dr.

nathalie111
8. sep 2007

zuz,my sme takto oslavovali 9 mesiacikov.. ☹ tiez vysoke teploty,skoro 41 ,aj na pohotovosti sme dvakrat boli,nakoniec nam po 3 dnoch predpisali atb..robili jej rozbor krvicky-test CRP,mala nejaku virozu... 😖
a tiez nam nezaberali cipky,museli sme robit zabaly...teploty som si zapisovala,tak sme to zistili az neskor..zaberal sirup Panadol...a neskor sme zistili,ze aj cipky Panadol v pohode...ale Paralen vobec.. 😖 😠 ten nam znizil teplotu tak max.o pol stupna a po chvili isla hore... 😒
a aby nebolo malo,tak sa po poklese teploty vyhadzala...a nebolo jasne,ci alergia na atb alebo od teploty..tak sme chodili na kontroly kazdy den....ale uz je to nstastie za nami....a dufam,ze tak coskoro nas to nechyti....

Lucke prajeme skore uzdravenie a maminke vela trpezlivosti.... 😅

tinka26
autor
8. sep 2007

Ahojte mamičky 🙂 Zuzu Lucke prajem skoré vyzdravenie.Ináč som čítala historiu a máme skoro podobný jedálniček ako má Lucka 🙂 Samko mi konečne začal papkať všetko zaradom,čo som rada,lebo konečne mi aj pribral má 7820gr(mohlo to byť aj viac,keby mi 3 mesiace nestál na váhe 😠 ) Prajem Vám príjemný večer 🙂

zuzu13
9. sep 2007

tak teplota neklesá...39,5-40,2st...malá už spinká, v noci jej skúsim dať nurofen sirup, lebo panadol. čipky zaberajú na hodinku a potom čakáme 5 hodín, kým môžme dať ďalšiu...ráno idem k našej doktorke, tak uvidíme...

danciacik
9. sep 2007

Zuzu držíme palčeky nech teploty ust)pia. Mne povedali, že nurofen je všeobecne lepší pre detičky. Tak sa držte a daj vedieť.

zuzu13
9. sep 2007

danciacik ďakujeme... 😉

lucna
9. sep 2007

Ahojte, zdravím všetky mamičky a detičky. Dlho sme sa neozvali, lebo sme prázdninovali mesiac u babky na dedine. TAkže naše nové slová sú-gaga,hav, kikirikí....
na margo jedálnička dodávam, že my papáme chlebík s maslom, ovocie sme vyskúšali vždy to, ktoré práve dozrelo-jahody,marhule,ríbezle, maliny,černice,hrozno,jablká,hrušky a všetko pekne zo stromu alebo kríku. Ak sme nedali, bola samoobsluha 😀 . reakciu nemal žiadnu, tak dúfam, že to bude OK. Ale najlepšie sú paradajky.Nesmie ich ani vidieť, lebo keď mu nedám spustí sirénu.
Zajtra ideme na poradňu, tak som zvedavá, ako podrástol.Inak, už 2 týždne chodííííííme. 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre