Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
11. dec 2007

Hanke stačí grahamový rožok s maslom, alebo bez. Ochutnala aj moju ovsenú kašu a chutila jej. Jana20. Také silácke raňajky typu vajíčka, párok a pod. nemávame. Ešte tak môj manžel. 😀 Lucna, čo dávaš Ty? Už sa mu to objedlo? Je vyberavý? U nás sa šrotuje zaradom všetko. Klop, klop. Môže sa to rýchlo zmeniť. 😒 😠

livia76
11. dec 2007

Jéj dievčatá,to vám závidím,že vám detičky tak pekne papajú. Naša Lesinka ochutná všetko,čo jeme my,ale len pár lyžičiek. Potom sa dotlačí len svojou stravou/ polievočky,ryža, masko, zemiačik, zeleninka,alebo kupovaný príkrm/, z ovocia najviac ľúbi jablko,zo zeleninky rajčinku. Na raňajky stále len mliečko,alebo jogurtíky.Chlebík ráno nechce. 😖 Ozaj aké majú vaše ratolesti teraz ,,miery"? Naša je taký chrústik 9,5 kg a 78 cm. 😀

mimakro
12. dec 2007

Chrústik? Hanku som merala pri našom nalepenom metri, mala 76cm. A vážená bola 15.11. To mala 10175g(tuším). Ako sa rozchodila, tak sa jej vyštíhlili stehienka. Ale bruško jej zostalo 😀 . A čo sa stravy týka, budem rada, ak jej to jedlo preňu bude čo najdlhšie chutiť. Som prekvapená, že jej stále chutia kupované kaše. Ondreja to opustilo v 10. mesiaci.

zuzu13
12. dec 2007

ahojte, tak my máme cca 11 kg a 80 cm...a raňajky? no sú silácke...párok, praženica, chlebík vo vajci, ale najradšej maá chlebík, paradajku, papriku, uhorku...a vianočku s maslom a makový závin 😀

livia76
12. dec 2007

Mimakro, tá ,,vaňová" fotka je nááádherná 😵

mimakro
12. dec 2007

Livia, ďaka za pochvalu. Podarilo sa mi tam zamaskovať všetky zvyšné faldíky 😀 Zuzu, vianočka s maslom môže byť. Ale kupujem ju iba občas na sobotu.

mimakro
17. dec 2007

Baby, kde ste? Zháňate darčeky? 😉

livia76
17. dec 2007

Ej veru ešte čo-to zohnať treba. Takto pred rokom som mala nakúponé ešte pred pôrodnicou a teraz opať na poslednú chvíľu 😀

lucna
17. dec 2007

Danko papa mlieko, potom chlebik s maslom, trocha šunky,syr a zelenina .- paradajka, paprika, redkvička... No teraz štrajkuje a chutí mu varené vajíčko. Najnovšie som vyskúšala kuraciu párku. To bolo radosti, keď mohol sám s vidličkou jesť. 😀 Ja potom do neho dotlačím chlieb a zeleninku si tiež sám napichne.

mimakro
17. dec 2007

Už dva dni nekojím ☹ Hanka už nechcela ťahať, iba dudlíkovala. Naostatok, už ani nebolo čo. Samostatné jedenie si tiež vydobíja. V polovičke jedenia začne krútiť hlavou, že už nechce, ale keď jej dám lyžicu do ruky, tak bez problémov doje zvyšok. Samozrejme, že jej pomáham. Inak by sa asi veľmi nenajedla. My už máme darčeky pokúpené, teda veľkú väčšinu. Zajtra musím s Hankou na kožné, tak ešte niečo dokúpim. Mamina je Eva, ešte niečo k meninám.

zuzi3
17. dec 2007

Ja som bola na kožnom minulý týžden, kôli ekzemu, malej sa zhoršil asi po mandarinkách a malý ho má na ličku ale nevidno ho, ked mu to natieram je to v poriadku, no zlé je že atopický ekzem je porucha imunity a ja sa čudujem že prečo su stále taký chorý.
Mimakro, zajtra daj vedieť ako na kožnom s Hankou.

mimakro
18. dec 2007

Na kožné som išla najmä preto, aby som sa dozvedela, ako je na tom s D vitamínom. Nič nové som sa nedozvedela. Iba to, že nesmie na slnko a má používať faktor 50+. Kožná mi ešte pozisťuje, ako a kde by sa dala stanoviť hladina D vit. a kde sa dá kúpiť oblečenie s UV filtrom pre deti. Ale aspoň som sa dala aj ja vyšetriť. Tiež mám atopický ekzém (od narodenia). Od januára začneme s testovaním. Potešila ma, že všetky alergo testy môže spraviť aj ona. Zuzi, na imunitu je dobrý imunoglukán. Dostať to ako sirup a stojí asi 170 korún. Balenie vydrží asi mesiac. Inak dostala som takú tabuľku, kde sú vypísané skrížené reakcie pri rôzných alergiách. Napr. pri alergii na brezu sa vyskytuje alergia na mandarinky, samozrejme s rovnakými príznakmi. Čo majú deti na ekzém? Berú aj antihistaminiká? Mne zatiaľ zaberá homeopatikum Rhinalergy. Ekzém mám stále, ale nesvrbia ma oči, ani toľko nekýcham.

zuzi3
19. dec 2007

Imunoglukán som kupila malej, uživa ho asi len mesiac, do škôlky teraz nechodi, malému ho dať nemôžem lebo je od troch rokov. Na imunoalergii sme neboli, doktor nás tak akosi nechce poslať, tak neviem či a aku alergiu má, zatial som nespozorovala že by sa jej to po nejakom jedle zhoršilo, len teraz odrazu z ničoho nič ho mala na brušku, ale doktorka sa pýtala či nejedla mandarinky, ja že ano, tak povedala že to má z toho, ale jedla ich aj včera a nič jej nebolo, mne sa zdá že to má z oblečenia, teraz v zime nosi pančušky, tak sa jej to trošku zhoršilo aj ked jej dám niečo z polyesteru tak sa jej to zhorší, celé leto nemala nič, oná ho nemá na tvári, tu má čistú ako lalia, len na stehnách a rukách a vôbec ho nemá na zhyboch ako obvykle býva, tak ja sama neviem.
Malú po kupani natieram Balmadolom olejom, potom jej dávam borchladivý krem, je to čistý krem na premastenie bez chemie, a niekedy jej dám aj hormonálnu masť, ale to iba ako to ma moc zlé, ale tej sa snažím vyhýbať, nemôžem ju častejšie kupať ani sprchovať a malému dávam na tváričku len ten borchladivý krem, on má celé telo zatial (klop-klop) čisté.

livia76
19. dec 2007

Mimakro,Zuzi3 je mi smutno, keď čítam vaše príspevky. Manželova dcéra Lucka mala ekzém od malilinka a dosť rozsiahly tak viem,aké je to nepríjemné. Až teraz keď má 20 rokov, sa prišlo na to, že má alergiu na lepok a laktozu,bože čo sme si my prežili ale teraz,keď sa zistila príčina a drží dietku má kožu čistú. Bolo asi chybou,že sa dovtedy liečil ekzém a nehladala sa príčina,teda okrem toho,že sa vedelo že je alergická na kopec iných vecí 😢 .Teraz musím zaklopať -je to O.K. Tak držím palce, nech sa vám to polepší 😵

zuzu13
19. dec 2007

ahojte...je to strašné čítať aké máte starosti, nieto ešte zažiť...prajem vám veľa síl 😉 detičkám posielam božtek na noštek 😉

mimakro
19. dec 2007

Zuzi3, mne nič okrem kortikoidov nezaberá. Aj ja mám podozrenie na potravinovú alergiu(bielkovina kravského mlieka, nejaká skrížená na citrusy a nesmiem umelé sladidlá v džúsoch a pod). Nuž, niekto má šťastie. Mňa mama nekojila, skoro od narodenia som bola na kravskom mlieku. Od jedného mesiaca mám ekzém ☹ Preto som robila všetko,a by som mohla deti kojiť, aby mali hypoalergénnu stravu. Aj keď ma zato veľa ľudí kritizovalo. Oni nevedia, čo to je, mať ekzém, svrbenie očí, neustále kýchanie(a pod. nepríjemnosti). Ja sa nechcem napchávať antihistaminikami, ani donekonečna natierať kortikosteroidmi. Ondrejko mal ekzém dvakrát na hornom viečku, iba na kúsku, našťastie. Obmedzila som mu mlieko a ustálilo sa to. Hanka zatiaľ nemá nič. Livka, Zuzu ďakujeme. 🙂

zuzi3
20. dec 2007

Vdaka baby! 😉
Dufam, že Hanke sa ani neobjavi a Ondrejkovi už zmizol. V našej rodine nie su žiadne alergie, no aj tak som malú kojila rok a pol a malého rok a najhoršie bolo ked svokra, ked chovali kravu, prevarila malej mlieko a dala jej ho, ked mala 4 mesiace, ešte že ho nechcela, skoro som z kože vyskočila, lebo tá ich krava mala rakovinu.
Tiež sa snažím, aby deti mali primeranu stravu ich veku a tiež som bola z manželovej stravny kritizovaná, no ale dať 8 mesačnemu dieťaťu udenu slaninu, to som veru skákala ako pero z gauča, nech si myslia čo chcu, potom si to vždy odnesiem aj tak ja, ked im je zle, alebo ich boli bruško.
Ale teraz sa už väčšinou pýtaju či môže malý to alebo to, už si tak nedovolia mu dať hocičo.
Idu sviatky, rozčulovať sa nejdem, ešte že bývame sami, urobím si ako chcem. 🙂

No novembrovky, čo?
Makáte, pečiete, balite ježiškov, čo? Už máte všetko?

livia76
20. dec 2007

Uf, dnes som zabalila 34 vianočných balíčkov 😝 a mám dosť.Na Štedrý deň nás tu bude kopa /svokrovci, moja mamina, švagor, mangel, Lesi,ja/ ale už mi chýba len kapor a ešte ma čaká výzdoba stromčeka a sviatky môžu začať.So starým rokom sa rozlúčime na Orave tak sa teškáám 😅 Tak dievčatá- prajem veľa ,,zdaru,, v tomto zhone 😵

zuzi3
20. dec 2007

34? 😲
A zmestíte ich všetky pod stromček? 😉
Ja som tiež dnes balila, máme ich 13 ale to rátam aj pre mojich rodičov a brata. V nedelu sa chystám vyzdobiť stromček ked budu deti spať, aby ho ráno našli, len neviem či mi to vyjde, lebo malá chodi spávať okolo jedenástej.
A vy maminy keby budete chystať stromčeky?
Livia, ty si z Oravy alebo manžel? A odkial presne? Môj muž je zo Žaškova.

mimakro
21. dec 2007

Tak ja netuším, koľko darčekov mám, ale ani 13 ich nebude. My si kupujeme len také pozornosti. Tentokrát od svokrovcov dostaneme spotrebiče do kuchyne, tak pre nás to bude bohatá nádielka. Najhoršie je, že Ondrejko si veľmi praje lokomotívu Tomáš. Ja som tajne dúfala, že na to zabudne, ale on všade rozpráva, že ju dostane. Tak hybaj zháňať lokomotívu! Nemám rada, keď sa robí niečo na poslednú chvíľu. Ja mám už napečené (svokra zásobila 😀 ). V nedeľu si k nej ideme po kapustnicu pre manžela, lebo ja to nemám rada. U nás doma býva hubová omáčka. Aj šalát mu spraví, lebo ja s deťmi jedávam zemiaky. Filé je už pár týždňov v mrazničke. Stromček robievame až na štedrý deň. U svokrovcov sme bývali skoro dva roky (od Ondrejkových 3 mesiacov), tak som si užila kdečo. Ale už dva roky sme sami a je to super. Veľakrát mi všetci "dobre radia", ale ja si aj tak spravím po svojom a nakoniec sú všetci spokojní. Práve mi volal manžel, že 23.2.ideme na ples. Srandista. Ja nemám čo na seba, však kilečká po deťoch, nie? Vo väčšine obchodov je výber oblečenia po veľkosť 38, niekedy 40(ibaže môj horný obvod ukazuje trošku iné čísla 😉 , no paráda iba pre manžela 😀 ) Baby, užite si ešte toho predvianočného zhonu a na Vianoce si dobre oddýchnite.

livia76
21. dec 2007

Zuzi3 ja som z Oravy z Tvrdošína.Prišla som do BA študovať a ostala som. Ale už si tam staviame domček,zatiaľ len na leto ale na staré kolená sa tam chceme nasťahovať nastálo 😉 Všetkým vám prajem krásne sviatky, hlavne zdravíčko ,šťastie a kopec lásky a všetko robiť z úsmevom aj keď nás niekto vytočí-no nie? 😀 😀

mimakro
21. dec 2007

Na Orave dobre, na Orave zdravo 😀

zuzi3
21. dec 2007

Aj ja prajem všetkým maminkám krásne Vianoce, plné lásky a pokoja a hlavne vela, vela zdravíčka pre všetkých 🙂
Livia, svokrin brat býva v Tvrdošíne, už sa tam tak dlho chystáme.

mimakro
24. dec 2007

Všetkým novembrovým mamičkám a ich detičkám (oteckom, babkám, dedkom....) prajeme krásne a požehnané Vianoce 🙂

zuzu13
24. dec 2007

V izbičke, za oknom niečo sa chystá,
stromček už svieti, radosť je istá.
Do tichej noci vtáčiky spievajú,
pokojné Vianoce všetkým želajú
Zuzu 13 s rodinou 😉

lucna
24. dec 2007

posielam Vám anjela, aby Vás chránil, posielam lásku, ktorej veríte, posielam plamienok , nech v srdci blikoce a prajem všetkým tie najkrajšie Vianoce 😀

danciacik
29. dec 2007

Ahojte novembrové mamičky. Tak aké ste mali Vianoce? Ako ste sviatkovali?

mimakro
30. dec 2007

U nás dosť hektické. Švagor nám zabudovával nejaké spotrebiče do kuchyne a konečne máme šatník v spálni kompletný. Za pár dní sa veracia späť do UK, tak to chcel rýchlo porobiť. Tá spúšť, čo bola doma...Ale už je to uděláno, už je to hotovo. Včera mal Ondrejko narodeniny, tak sme aj pooslavovali. A pribrala som ☹ Však svokra piekla asi 20 druhov koláčikov, no a nedaj si, keď sa tak pekne na mňa usmievali 😀 Vraj je teraz dosť chorôb. Hanka má asi 2 mesiace sople, ale inak nič. Teda zatiaľ. A vy? Ste zdraví? Danciacik ako druhé tehu?

danciacik
30. dec 2007

ahoj mimakro. No zatiaľ sme zdraví, všetko je ok, sviatky ako zo škatuľky a malá šťastná ako blcha lebo dostala aj kočiarik aj koníka hojdacieho a okrem toho spústu ostatných vecí aj užitočných aj nie.
Druhé tehu je ako tak ok, len som stále hladná a keď sa hneď nenajem tak mi je ťažko no a dnes ráno som si prvýkrát od začiatku tehu pokecala so záchodom

zuzi3
30. dec 2007

Ahojte, my sme sviatkovali vcelku dobre len deti boli chore, no malá mala len pár dni spoplik, ale malému sa znova rozbehla ta hnusná laryngitída, dlho chrípal a teraz to vyvrcholilo, ešte stále chrípe. ☹ Teraz som zase pre zmenu chorá ja a manžel.
A kde budete silvestrovať?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre