• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

2. januára 2013 
ahojte
u nás sviatky prebehli v kľude :wink: malá sa tešila z darčeko ale hlavne zo spoločnej večere...tak si to vychutnávala ako keby rok nepapala :grinning:
silvestrujeme doma, lebo manžel ide ráno o 3,40 do práce, takže budeme spať...ja pri telke so synom a mangel v spálni s LUckou :grinning:
prajem pekný dníček a hlavné šťasté vkročenie do nového roku :wink:
31. dec 2007 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzu ja som na tom so Silvestrom podobne - ale s tým, že moj manžel bude tráviť Silvestra v neďalekej dedine, kde máme taký domček a máme tam dvoch psov - tak o polnoci treba dať na nich pozor a ja budem doma spinkať s Larkou.
Prajeme Vám pekného Silvestra a šťastný Nový rok. :wink:
31. dec 2007 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
My budeme doma. Dúfam, že nám vyjde Silvester iba vo dvojici a detičky budú pekne spať :grinning:
31. dec 2007 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Všetko krásne v novom roku, dobrých ľudí popri boku. Veľa šťastia, veľa zdravia, nech sa všetky plány zdaria. Nám sa aspoň tie včerajšie zdarili, potiahli sme do druhej :wink: :grinning:
1. jan 2008 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Fujavicu šťastia, víchricu pohody, závej radosti, len malú vločku všedných starostí a hlavne lavínu zdravia a lásky v Novom roku prajeme my :grinning:
1. jan 2008 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pripájam sa a želám, aby v novom roku boli všetky dni vysnívané, deti zdravé,manželia počúvali a.......
My sme boli na Silvestra tiež doma, Danko skoro vydržal do ponoci, ale aj tak ho zobudil ohňostroj, takže nový rok vítal spevom :frowning2:
4. jan 2008 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte mamičky aj detičky, konečne sme spať z Oravy tak vám chcem všetkým popriať veľa radosti, zdravia a spokojnosti v roku 2008 :sweat_smile:
5. jan 2008 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kde ste všetky? Sánkujete sa? U nás konečne napadol sneh. Na nový rok sme sa zobudili do bielej krajiny, ale 3 králi nám podarovali rozprávkový svet. Je tak nádherne, že sme vonku s Dankom aj potme. Sánkujeme sa, staviame snehuliakov. Hoci na západe a strede Slovenska to podľa správ nevyzerá ružovo. Vám miesto saní treba asi korčule :wink:
7. jan 2008 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kočky. No aj my sa už sánkujeme vo veľkom. Ale vždy musíme čakať kým manžel príde z práce lebo ja sama nevládzem. No Silvester nebol taký ako som myslela - bol ovela lepší. O 23:30 prišiel manžel naspäť domov, ukecal moju svokru, aby nám postrážila malú lebo tá spala ako drievko a my sme išli tancovať - takže super.
8. jan 2008 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danciacik len sa pekne šatri-tada to mimi v brušku. My sme sa sánkovali len na Orave-tam sánočky aj ostali,veď načo by mi boli teraz v BA,tu teraz skôr korčule haha :grinning: . Lesinke sa tlačia stoličky tak máme mrzuté obdobie ale sme zdraví tak sa teším,že malá ešte nemusela brať žiadne lieky. Snáď nám to vydrží :dizzy_face:
8. jan 2008 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Stoličky? Máte doma málo? :grinning: Hanka ešte nemá, jej liezli zuby naopak. Najskôr druhé dolné rezáky a horné až potom. Momentálne má opatrovateľskú náladu. Pod stromček dostala piknik súpravu-tanieriky, mištičky, lyžičky a poháriky. Chodí s nimi po dome, najskôr v nich akože varí a potom každého kŕmi. My sme sane ani nevytiahli. Nebolo treba. :frowning2: Von veľmi nechodíme, iba zaviesť a doviesť Ondrejka do a zo škôlky. Hanke sa tesne pred Vianocami zapálilo očko. Našťastie kvapky rýchlo zabrali a zvládli sme to aj bez teplôt. Ibaže jej dosť často slzí. V kočíku byť nechce, iba v nosiči na chrbte. Aj dnes fučalo. A nerobí jej to dobre. :unamused:
9. jan 2008 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ej žienky ,akosi nám tu viazne komunikácia. Kde ste všetky? :frowning2: Pár dní sa na tejto stránke nedalo existovať ,otvárala sa strašne pomaly,ale už je to O.K. tak šup-šup-novembrovky-píšte, čo je u vás nové. :dizzy_face: U nás paradoxne nič haha :sweat_smile: nudaaaa a stereotip :grinning:
12. jan 2008 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kočky. No fakt to tu bolo o život. Nemala som nervy čakať kým mi to tu nabehne. Inak vládne chaoz keďže je daňové obdobie takže som si namontovala vrtuľu a makám.
Larke ide naraz asi 5 zúbkov takže tiež nemáme najlepšie obdobie, ale zatiaľ sa dá. Viac ma trápi jej dupka lebo sa jej škaredo zapálila a vyhodili sa jej vyrážky a ona nechce ísť na nočník.
13. jan 2008 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, kde ste všetci? ja som tiež nemala nervy tak dlho čakať, kým to nabehne, ale, ako vidim, je to OK. Chcem sa spýtam mamičiek, ktoré už prestali kojiť, aké mlieko teraz dávate? Ja by som chcela popri kojení pomaly pridávať iné mlieko, lebo plánujem do jari-leta prestať kojiť.skúsila som nutrilon, ale ked ho Danko ochutnal, šmaril fľašu na zem a pravdupovediac ani mne nechutil :stuck_out_tongue_closed_eyes: . V noci je to brutal. Dožaduje sa ciciny aj 4x, ak nedám, robí taký cirkus, že sa bojím, aby ba mňa susedia nezavolali sociálku, že ho týram :confounded: :grinning: :grinning: .aj nám idú, ako Larke, dalšie zuby. už ich máme 12 a dasná opuchnuté, tak čakám, ktorý další vykukne.
16. jan 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
no veru MK bol ak slimák, takže nervičky, nervičky :grinning:
danciacik, veru šetri sa...ešte sa naskáčeš :grinning: :wink:
dnes nás očkovali, Lucka ani nemukla, takže pohodička, čo sa týka zúbkov, máme 16 ks...a tlačia sa posledné 4 stoličky...papáme všetko, aj to čo by sme nemali :sweat_smile:
17. jan 2008 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucka je teda ,,šelma zubatá" :slight_smile: naša Lesinka má zúbkov len 7 , a aj to sme 5 mesiacov čakali na ten 7 haha takže ktohovie,kedy budú ďalšie?Na očkovanie ideme až o mesiac :dizzy_face:
17. jan 2008 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
šelma je a poriadna...už sa začína prejavovať obdobie "vzdoru" takže skúša čo vydržíme :grinning: :grinning: :grinning:
17. jan 2008 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nás očkovanie čaká tiež až o mesiac. momentálne odmieta Danko jesť - boduje iba tekutá strava. nehce žuvať, také maá navreté ďasná. - prosím radu o mlieko. Dávate aj Kravské??Ď.
U nás je trucovanie na dennom programe, potom ked ho prejde zlosť,príde sa pomojkať
17. jan 2008 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lucna-kravské mlieko máme zakazané do 3 rokov,lebo máme v rodine alergiu na laktozu.takže používam len smotanu/to mi kázala Dr,/ do varenia. Inak pijeme len sunar. Aj u nás teraz bodujú polievky-žeby tiež kôli ďasienkam? :grinning:
17. jan 2008 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nutrilon ani u nás neuspel. Najskôr som jej ponúkla banánový sunar a teraz ho striedam aj s obyčajným, určený je od 12. mesiaca. kravské mlieko nedávam(veľmi mu nefandím), za deň zje jeden jogurt(pol ovocného zmiešaného s polkou bieleho-activia). Ešte nejedáva všatko, ale zato stále :grinning: . Hlavne kukuričné chrumky-nesolené. Ale hlavne jej chutí to, čo mám na tanieri, aj keď by ona mala jesť to isté zo svojej misky. Zubov má osem. Nehovorí nič, ale už konečne začína opakovať - aká je veľká, ako sa má a pod. Postaví komín z kociek, varí v miske a potom každého kŕmi. Obdobie vzdoru máme tak od 10. mesiacov. Keď nie je po jej vôli, buchne sa o zem, tresne dvierkami, alebo hodí o zem aspoň to, čo práve drží v ruke. Na nočník sa posadí iba hneď po prebudení a vtedy sa aj vyciká. Počas dňa nechce, to by som ju tam musela priviazať. Tak ju nenútim, jej čas raz príde. Neviem, kedy nás čaká očkovanie, ale zaujímavá bude jej hmotnosť. Teraz má viac ako 11kg, ale meria iba 75cm.
17. jan 2008 o 18:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem, skúsime teda sunar, ale neviem, neviem.Teraz sa tak natiahol, tak som zvedavá, ako dopadne váženie a meranie, lebo sa týmpádom zdá chudší. všetko mu je zrazu krátke aj topánky sme museli kupovať znova nové :sweat_smile: . má aj nový image, lebo som vzala do rúk strojček a vystrihala hlavu - už len žltá hviezda a tetovanie...... :grinning: :grinning: :grinning: , nie, náhodou mu to pristane.....nožníc (aj u kaderníčky) :confounded: sa strašne bojí, tak som to vyriešila po svojom.
17. jan 2008 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som Hanku strihala pred troma mesiacmi. Narodila sa s ježkom na hlave a nevypadol jej ani vlások. Nárastla jej dlhá ofina a mala ju ako páperie. Tak som vzala strojček a skrátila jej ju. Teraz má super husté vlasy. S iným mliekom ako svojim ti budeš mať ťažké, lebo Danko si vždy vyberie to Tvoje. Ja by som mu nateraz nedala žiadne, iné bude piť(ak vôbec), až keď mu ty nedáš. Čo keď sa mu teraz všetky sprotivia a potom ich bude odmietať? Hanka si musela navyknúť na umelé, lebo ja som o svoje prišla. :frowning2: Teraz sa v noci zobudí iba ak jej vypadne cumeľ. A ešte je dobré aj francúzske mlieko. Aj cena. 800g nutrilonu stojí takmer 500korún. Hrôza. Kde sú tie časy, keď som ho kupovala po 320?
18. jan 2008 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak čo, novembrovky? Kde sme?
23. jan 2008 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No veru, kde všetky ste? Isto máte každý den niečo nové. :wink: Píšte aké su deturence, kolko krát spávaju a tak.
23. jan 2008 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ej veru je tu zúfalo,,mrtvo,, :cry:
23. jan 2008 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Naša malá má zaujímavé obdobie je veľká srandistka/ po tatovi/ niečo si vypýta a potom krúti hlavou,že to nechce a strašne sa rehoce, že nás prelstila. Je s ňou zábava. Pekne sa rozrozprávala,tak ju na prechádzkach baví vykrikovať po ľuďoch -teta,ujo babo,auto :grinning: .
23. jan 2008 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No livia super, že už takto "kecáte". Lubinkovi sa moc nechce, skôr ma vždy zavolá a ukáže mi čo chce, najčastejšie to je jedlo. :wink:
No tento týžden sa mu už začína rozviazovať jazyk, ale u nás je najčastejšia veta: "Lubo, prečo si to urobil?" A on povie: "ta", akože tak, tak teraz na všetko čo mu poviem povie ta. Ale celý den hovorí "mama" a tále chodí za mnou a stahuje mi nohavice, však je chlap :wink:
Ale je velmi nezbedný, asi pred hodinkou som vysávala kilo muky, doniesol mi ju do obyvačky a kým som skričla tak bola všade, ale najhoršie je že všetko je, strašne ma rád telové mlieka a vonave. No a v ustách mal už hádam všetko aj mydlo, teraz kaká pár krát za den, asi tie stoličky sa tisnu.
Ozaj už máte stoličky? Myslim tie v pusinke našich ratolesti. :slight_smile:
24. jan 2008 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zuzi, stoličku máme jednu a tlačí sa dalšia -takže ,,zábava" :wink: Od prvých narodenín sme Lesinku posadili na nočník a odvtedy ako zázrakom do plienky nekaká len do šerblíka tak máme radosť.Také šintroviny ako Lubka ju zatial nenapadli haha uvidíme dokedy... :grinning:
24. jan 2008 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak to gratulujem s tým cikaním do nočníka. Lesinka je šikulka. :wink:
24. jan 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jéj baby. Vy máte šikovníkov. Nočník je u nás len rekvizita. Vyciká sa do neho iba hneď po prebudení, inak nemá záujem. Aj keď ju posadím, po sekunde vstane a krúti hlavou, že nebude. A o minútu je pocikaná, alebo pokakaná. Nehovorí nič, iba mam-mam, keď chce jesť, a to je stále :grinning:. Inak je šikovná najmä v robení neporiadku. Všetky skrinky a zásuvky, ktoré vie otvoriť aj poctivo otvára a vyberá z nich. Mali by ju zamestnať v Ikei ako tester nábytkových kovaní :wink: . U nás sa bežne stane, že v detskej pri skrini sú vyhádzané punčochy a pyžamá, zo skrinky kocky a z poličiek Ondrejkove autíčka. U nás v spálni poodsúva dvere na šatníku a vyhádže aspoň manželove ponožky. V kúpeľni povyberá špinavú bielizeň z koša. Dačo povešia na seba a príde sa mi ukázať, čo si obliekla(naposledy mala na krku manželove slipy :grinning: ), dačo nahádže do sprchovacieho kúta a potom sa v tom vyváľa. V predsieni vyberá topánky z botníka a v kuchyni, čo jej príde pod ruku. Minule začala vykladať smetný kôš a najhoršie je, že občas z neho niečo skončí v jej ústach. Mydlá, telové mlieko, sprcháče-to všetko musí z jej dosahu. Degustuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Do potravinovej skrinky sa našťastie nedostane, lebo nedočiahne. Inak by sme vysávali nielen múku. Takže keď chcem navariť, viete si predstaviť, ako vyzerajú zvyšné miestnosti. My totižto doma nemáme dvere, pretože švagor zdúchol do Anglicka a nestihol ich dorobiť. Zárubne osadil, ibaže kupované dvere už na ne nepasujú. No sranda. A včera bola na návšteve svokra. Mala som z nej pocit, že celý čas si hryzie do jazyka, lebo ona, keď boli deti malé, denne dvakrát vysávala koberce :confounded: . Hanka väčšinou spí dvakrát denne. Ráno skoro vstáva, lebo Ondrejka vodíme do škôlky. Však aj teraz je už ospalá. Našťastie ju dám do postieľky a zaspí sama. Večer chodí o deviatej-pol desiatej. Prespí celú noc, niekedy sa zobudí, dám jej cumeľ a spí ďalej. Nepýta jesť ani piť. A zuby sa tlačia, ale ešte to potrvá. Fíha, som sa nejako rozpísala. V záhrade mi rastú snežienky, pár dní a budú kvitnúť. :slight_smile:
25. jan 2008 o 09:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok