Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
8. feb 2008

Vy sa máte, ked môžete cez den vypadnuť z domu aj ked pracovne, ale mne už pomaly doma "zašibáva" ☹ Už som doma 6 rok, muž je do noci v práci a mamina tiež robí a nemám komu nechať deti, tak nemôžem ani na chvílu vypadnuť, stačilo by mi aspon na polhodinky za týžden. Neustále doma a dookola robím to iste, aj ked sa teším každemu dnu, ked sú deti zdravé, ale ked su zlý alebo chorý a to su dosť často, tak už mávam toho dosť.
Baby, vy chodievate von bez manžela alebo niekam bez deti?

lucna
9. feb 2008

Ked je manžel doma, vezme si syna aj na celý deň a ja mám čas pre seba, alebo pre kamošky-ale aj tie majú deti, 😀 😀 😀 .Rodčov mám mladých, tak pracujú a svokrovcom by som nedala ani psa... 😒 aj vodná krytnačka sa u nich utopila, ked ju dostali na stráženie na 2 týždne 🙄 . Ešteže mám takého dobrého manžela 😀 😀 . Ten len povie, že nech malého pekne oblečiem, a už idú "za ženami" 😀 😀 😀
Ale zas to nie je tak často, lebo ked je doma tak sme radšej celý deň všetci spolu.

livia76
9. feb 2008

Konečne mám internet aj na orave tak sa teškám. Zajtra sa vraciame do BA tak opať balím /ak tu prídeme bývať tak až za 10 rokov na dôchodok haha ale budeme to tu mať peknučké/ K vašej dnešnej téme= po 14 mesiacoch som sa s kamoškami vybrala na ,,žurku!,, prišla som domov, malá behala po manželskej posteli a mangel pri nej drichmal haha ani nevedel že je hore. Ale mne padol ten výjazd ako balzam na dušu. okrem toho sem tam sama vypadnem na nákup, alebo záhradu. 😵

mimakro
12. feb 2008

Zuzi3, aspoň viem, že nie som sama, ktorej to doma lezie na city. Ja som doma piaty rok. Ešte rok a konečne končím(ak sa nepošťastí 😀 ). Všetci nás tlačia do tretiho dieťaťa, ibaže nechápu, že ja mám toho akurát dosť. Ešte aj moja sestra hovorí, že ako mi je na materskej dobre. Nó, ohromne. Keby bola mojou jedinou starosťou Hanka, tak by to bolo v poho, ale okrem nej je to ďalších 1000 vecí. Je rozdiel, keď bývate na činžiaku, alebo v dome (s rozlohou takmer 140m2). O záhradách ani nehovorím. Za kamoškami do mesta nechodím, lebo tam žiadne nemám. Jedna kamoška býva vo Viedni a druhá v Martine. Občas zájdem aj do dediny za jednou. Manžel mi aj niekedy povie, že "Choď". Ibaže to by som musela mať doma navarené a napísať mu zoznam, ako a čo dať jesť a piť malej a čo s Ondrejkom. Tak radšej sedím doma, pretože toho pripravovania vecí, chystania a balenia mám až nadmieru. Moji rodičia aj svokrovci pracujú, svokra sa ešte k tomu stará o svoju nevládnu mamu. Moja sestra má furt nejakého frajera (večne zamilovaná 😎 ) a súrodenci môjho manžela sú v zahraničí, ten najmladší tento rok marturuje a popri tom stíha frajerku a robotu (je kuchár). Keby som si našla prácu s platom môjho manžela, tak mením a ani by necekol. Ibaže kto dá žene po materskej s dvoma deťmi prácu za 32tis? Budem rada ak budem mať 12 a budem môcť natierať misky kdesi v labáku. No čo, bez detí by som žiť nechcela, tak sa stým budem musieť zmieriť. 😖

kiwuska
13. feb 2008

dobre ranko, som sem trosku nakukla, lebo nasi chlapci su tiez novembrovi, ale az tridsiateho. Kedze su dvojky a trosku skor narodeni, som myslela, ze bude lepsie v decembrovkach. Nastastie vsetko velmi rychlo dohnali, a dr hovoria, ze v niecom aj predbehli. Su to take zihadielka vesele. Oci treba mat okolo celej hlavy 😀
Inac mne robota este nehrozi, ak sa podari, tak za rok a pol koncim skolu. a potom snad deti do skolky a ja do prace 🙂

mimakro
13. feb 2008

Jéj škola. Kde už to je? Čo študuješ?

kiwuska
14. feb 2008

psychologiu, este tri semestre hadam to uz dobojujem. 🙂 Ty si mala nieco okolo chemie? doost tazke

livia76
14. feb 2008

Milé maminy a ratolesti, prajeme vám s Lesinkou krásneho Valentína 😀

lucna
14. feb 2008

pripája sa aj Danko s mamkou 😉

mimakro
15. feb 2008

Nie, ja som mikrobiológ. Prvé tri roky sme mali aj chémiu, ale oveľa viac bolo biológie. Pre mňa to nebolo ťažké. Ja by som skôr nezvládla tú psychológiu. K tomu som nemala vzťah, už keď sme to mali na Nauke o spoločnosti. Dodatočne aj my prajeme veľa lásky a nielen na Valentína. Dúfam, že ste si ho užili, ako sa patrí 😉

lucna
19. feb 2008

ahojte, ešte oslavujete, že vás niet? Chcela by som sa spýtať, či detičkám už umývate zúbky, a akú pastu používajú. Danko zatiaľ trénuje iba nasucho 🙂

livia76
19. feb 2008

Pastu používame tak obdeň. Lesii sa to náramne páči tá si zuby,, umýva" už pár mesiacov 😀

mimakro
20. feb 2008

My iba občas. Baví ju to, iba keď si aj Ondrejko umýva. Ale občas jej dám kefku do ruky a chvíľu si ich "drhne".

kiwuska
20. feb 2008

my tiez umyvame, ale to im iba namocim kefky do vody a hlavne cucaju tu vodicku. 🙂 hlavne ich to bavi. 😀

livia76
22. feb 2008

jaaj žienky veď nám tá naša stránka ,,zapadne prachom"-čo robkáte 😉 Už nech sa nám zjarí- pôjdem sa s malou hrabkať do záhrady -to bude zábavka- 😀 Prajem slnečný víkend 😀

mimakro
23. feb 2008

U nás slnečný víkend nie je ani zďaleka ☹ . Ale zato je teplo. Už premýšľam, že čosi pichnem do zeme-cibuľu, hrášok, špenát a tak. Na terase nám vykvitli snežienky, ochvíľu bude aj zlatý dážď. Detváky a manžel odišli k svokrovcom a ja môžem nerušene lietať po dome-upratať, navariť, prať. Ešte vyžehliť košeľu, keďže dnes je deň D a my s po šiestich rokoch ideme plesať. Deti o tom ešte nevedia 😀 Ondrejko má trošku nádchu, tak čakám, kedy nabehne Hanka. Už má niekto za sebou očkovanie? Pochváľte sa, ako ste dopadli? Vaše miery?

livia76
23. feb 2008

mimakro- pekne sa dnes zabavte 😀

zuzu13
23. feb 2008

ahojte
mimakro, tak pekné plesanie...
očkovanie máme už za sebou...pred mesiacom...no a miery??hmm...vtedy nejakých 11 kg a 82cm???tuším 😅

anndrea
23. feb 2008

My Vas chceme len pozdravit a zazelat krasny zbytok vikendu 😵 Ockovanie nas este len caka, tak dufam ze sa vyhneme teplotam ako minule 😔

zuzu13
23. feb 2008

anndrea, toto očkovani eje bez "následkov"...nás očkovali do ramienka a dr. povedala, že je toto je bezproblémové očkovanie...detičky sú ok...zvládnete to v pohode...neboj ...najbližšie očkovanie bude až v 2. roku... 😀

mimakro
26. feb 2008

Ples dopadol na jednotku. Super zorganizovaný, všetci sa bavili. Dokonca aj môj manžel tancoval a nielen iba jedno sľúbené kolo. No paráda. A deti? Ani nevedeli, že sme boli preč. Doteraz tomu nemôžem uveriť 😀 Zuzu, aké očkovanie je v druhom roku? Lebo predtým bolo až v treťom (čierny kašeľ, záškrt, tetanus).

lucna
26. feb 2008

nás očkovanie ešte len čaká a dnes sa chystáme na poradňu, tak uvidíme, či budeme očkovaní, lebo sa Danko nejak vyhádzal a potrebujeme zistiť z čoho 😖 ......Máme už 15 zubov. 😀
Mimakro, koľko črievičiek si pretancovala??? 😀

zuzu13
26. feb 2008

ahojte
mimakro, tak si si oddýchla na "tancovačke" 😀
to očkovanie je medzi 2-3 rokom...http://www.edusan.sk/pacient/ockovanie/deti.htm
lucna, Danko je už teda šelma zubatá 😀 😀 😀 Lucka má stále 16 zubov...za posledné 3 mes. žiadny zubadlový prírastok 😀
my už do poradne nechodíme...ročnou prehl. a očkovaním sa to skončilo...ale raz za 2 mes. si ju idem dať prevážiť, takže mi ju vždy dr. "omrkne" 😀 😀 😀

mimakro
28. feb 2008

Lucna, iba jedny, aj tie mi požičala mama 😀 Keď všetko, čo mali v obchode, boli vysoké "štekle". Čo bolo nízke, bolo zase športovo-elegantné. Aspoň som ušetrila 😉 . Hanka má zubov osem, ale dve horné stoličky jej idú práve teraz-soplíme a kakáme jedna báseň ☹ Na poradni všetko OK. Váži 11400g. Merala som ju doma-78cm. Malá guľa 😀 Našťastie sa jej trošku znížil apetít, však tá by zjedla aj nás. Lucna, aj náš Ondrej mal často vyrážky - okolo pupka. Dokonca kvôli nim istú dobu užíval Aerius sirup (antihistaminiká). Ale nikam to neviedlo, tak som mu ho prestala dávať a vyrážky potom zmizli. A to som dávala veľký pozor na to, čo zje 😝

mimakro
28. feb 2008

Zuz, pozrela som ten link. U nás je zaužívané, že sa chodí, keď majú deti okolo tretieho roku, možno u vás je to skôr. U Lucky by som sa ani nečudovala, tá je šikulka vo všetkom, tak prečo by nie aj v očkovaní 😉 Okrem vyrážok ste všetcí zdraví? Vraj sa zase vracajú chrípky. 😒

livia76
28. feb 2008

Nás budú očkovať 12.3 od ročnej prehliadky sme u Dr. neboli-chvalabohu 🙂 ,takže ani neviem kolko Lesinka váži. Oblečenie nosí č 80-86. Mimakro teším sa že si sa na plese dobre zabavila. My sme 21 júna pozvaní na svadbu tak sa teškám- učíme sa s malou tancovať haha. aspon mám dôvod trošku zredukovať svoju váhu 😀 😀 😀

lucna
28. feb 2008

miery nevieme, iba sme šli na kožné a tam nám povedali, že to môže byť z čistoty - vraj cigáni to nemajú iba bieli. A šarapatu asi urobilo aj vajíčko a čokoláda, tak to má Danko teraz zakázané. Vyfasovali sme mastičku a olej do kúpeľa.
Danko sa riadne vytiahol, tak ho odmerám nejak doma, dúfam, že postojí 😀 Tak ...má 83 cm, ale váhu nemám, takže najbližšie u lekárky ho odvážime. Očkovanie možno u nás nebude možné, lebo vraj, ak je alergický na vajíčko, nesmie sa očkovať 😒

zuzu13
28. feb 2008

mimakro, neviem...dr. povedala že v 2.r.....veď oni vedia čo majú robiť... 😀
chrípku ani nespomínaj...nech len ide preč... 😠
lucna Danielko je chlapina 😉
čo sa oblečenia týka, tak niektoré veci nosí veci na 2-3 roky... 😅 no čo už....hlavne nech sú zdraví 🙂
dnes sa doučila spievať kukulenka, kde si bola a haju haju hajušky...taká je zlatá...keď dospieva ešte si aj zatlieska 😀 😀 😀 a každému sa zdraví "dobý den"... 😀 😀 😀
mimakro, čo sa apetítu týka, Lucka už tiež nie je taký papkáč ako bola...ale najesť sa vie 😀 papá už sama, všetko dokonca aj polievku, bez toho aby sa pooblievala...takže už môže ísť aj do škôlky 😅

mimakro
2. mar 2008

Zuz, aj do školy 😀

mimakro
2. mar 2008

Lucna, očkovaný nemôže byť preto, lebo niektoré očkovacie látky sa vyrábajú tak, že vírusy sa kultivujú v žĺtkovom vaku kuracích embryí. A niečo z materiálu vajíčka sa môže dostať do samotnej vakcíny a mohlo by to u neho vyvolať silnú alergickú reakciu. Modernejšie vakcíny sa vyrábajú rekombinantne (produkujú ich baktérie a potom sa ešte ďalej upravujú). Našťastie nám sa alergie na potraviny vyhýbajú(Hanka čokoládu ešte nejedla a vajíčko má iba občas), aspoň zatiaľ. Ale víkend sme mali rušný. V piatok podvečer začal Ondrejko zvracať(ja som toľko nezvracala za celý život, čo on vtedy), až ráno skončil na pohotovosti. Injekcia mu zabrala a teraz už len dietuje. Hanka má pre istotu veľmi riedku stolicu. Nie častú(kaká 2x za deň, u nej je to norma), iba veľmi riedku. Dnes v noci bola od pazúch po kolená, tak sme sa o tretej ráno sprchovali a prezliekali, potom chcela spať iba s nami v posteli a hoci ona sa vyspinkala do ružova, ja absolútne nie 😎 . Našťastie, obaja nemali teplotu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre