Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
8. apr 2008

Recept predpísaný, vakcína objednaná. Vo štvrtok sa ide na to. Hanka o tom ešte nevie 😉

lucna
8. apr 2008

tak Hanke držíme palce 😉 , My sa pôjdeme spýtať najskôr tak o mesiac, lebo len teraz bol očkovaný . Ozaj ,akosi som sa zabudla opýtať doktorky, kedy je dalšia poradňa..... na 18 mesiacov?

mimakro
8. apr 2008

Tak u nás je najbližšie až v troch rokoch. Jednoducho "poradňa" už nie je. Ale určite tam pôjdeme skôr ako na trojročné očkovanie 😒 Alebo že by motyka vystrelila a Hanka by nebola dovtedy chorá?

ellinka
9. apr 2008

ahojte je tu niekto??? 🙂

kiwuska
9. apr 2008

trosku som sem zabludila, na stranku nasich rovesnikov. lebo vacsinou sa nachadzam u dvojiciek a v decembrockach. Najprv sa mi zdalo, ze 30. november je predsa len blizsie k decembru a zvlast ked mam dvojicky a narodili sa drobucki. Nastasti vsetko dohnali a su z nich riadni nezbednici. chvalabohu. mimakro, aj ked nepisem v tejto teme, sledujem ako sa ma hanicka. nejako mi z tychto deti prirastla k srdcu. je krasna a moc jej drzim palce, aby v zivote stretala len dobrych ludi.

ellinka
9. apr 2008

ahoj Kiwuska...ty si rodila 30.11.?

kiwuska
9. apr 2008

ano. sice termin bol 20 december ale pri dvojkach to bolo uz OK.

ellinka
9. apr 2008

ja som tiež rodila 30.11.....strašne dlho som tu nebola.....ja som mala termín na vianoce....

kiwuska
9. apr 2008

a kde ?

ellinka
9. apr 2008

v Ružinove....

kiwuska
9. apr 2008

Ja na antolskej. tak oslavujeme naraz. .. 😉 a pozdrav markovi od presnych rovesnikov 🙂

ellinka
9. apr 2008

🙂 to máš dvoch chalanov?..si z petržalk y alebo si tam len rodila.....asi cisárskym že?

kiwuska
9. apr 2008

Len som tam rodila, kvoli dvojickam m odpurucili antolsku ze ma najlepsie vybavenie pre nedonosene babatka. co sa casto u dvojiciek stava. a nelutujem. Kubko mal len 1700 g, Janko 2800.

ellinka
9. apr 2008

No Mareček mal 2960....ale nakonie je z neho riadny chlap....pekné mená 🙂 zahrajú sa spolu?..malého moc hračky nebavia, väčšinou len špekuleje

kiwuska
9. apr 2008

niekedz sa zahraju ale vacsinou maju radi prieskumnicke a vzskumnicke prace 😀 ako kde vzliezt, co pootvarat, povyhadzovat, rozobrat, . ale su uzasni, ked sa hladkaju, tulia jeden k druhemu, zato sa vedia aj kusat a bit. odporuju jeden druheho v co najvacsich lumpacinach. 😀 ked jeden nieco vyvadza, pozrie sa ci sa to druhemu paci, ak vidi priaznivu odozvu, s este vacsou chutou pokracuje dalej 🙂

mimakro
9. apr 2008

kiwuska, vďaka za povzbudivé slová. Zatiaľ je s očkami dobre, aj vonku sa už celkom dobre orientuje. Zaujímajú ju najmä kaluže a blato 😀. Súrodenecké huncútstva veľmi dobre poznám. Ondrejko Hnaku na všeličo nabáda a keď sa niečo stane, tak pohotovo odpovie, že to Hanka. A ona v ničom nezaostáva. Ešteže doma nemáme lustre, lebo by určite vyliezla tam. Čo bude z nej horolezec? 🙂 A keď si takéhoto šibala vynásobím dvoma, tak klobúk dolu pred Tebou, ja by som už bola v Hronovciach, alebo by sme horeli. Včera sa pokúšala rozobrať mikroténové vrecko. Aj sa jej to podarilo - asi na milión statickou elektrinou nabitých kúsov.Pol hodinu som sa snažila ich poodliepať zo zeme, z jej prstov, vlasov, no boli všade. Aj dnes som našla jeden prilepený na skrini. Nič nehovorí, na všetko len ukazuje prstom, poprípade prinesie, alebo napodobní činnosť. Sa na nej smejeme, že ani hovoriť nepotrebuje. Ondrejko naopak, hovorí aj za ňu. A ešte má aj super prenikavý hlas (po svokre). Občas sa cítim ako na štadióne.

lucna
17. apr 2008

tak... akosi je tu ticho ☹ baby, kde ste?

livia76
17. apr 2008

😀 😀 no veru - kde sme 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kiwuska
18. apr 2008

mimakro, si to viem zivo predstavit tie poprilepovane kusky mikrotenoveho vrecka. 🙂 dnes som nachystala chlapcom ranajky, nakrajany chlebik s maslo a kusok potrhanej sunky na kusy. oni si sadnu a papaju. vstavali po jednom a janicko si prekladal chlebik z taniera na kraj stola. kedze somnieco este chystala a videla som ze aj papa, tak som ho nechala. ked som sa otocila, na stole boli uz iba dva kusky a jeden z nich sa uz chystal zobrat aby poputoval za ostatnymi - pod stol . aj mi to bolo smiesne ale sme spravili nono. on to sice zopakoval, ale nie som si ista, ci nabuduce nebude pokracovat 🙂

mimakro
18. apr 2008

Včera Hanka pokreslila stenu jablkom 😀

vanila
19. apr 2008

Ahojte! Lucna.... pozeram ze aj tvoj drobec je Daniel. Mne sa to meno strasne pacilo a este moja segra je daniela tak som to dala aj po nej. Baby dnes idete aj von lebo je vselijak je teplo ale mam pocit ze sa rozprsi kazdu chvilu. My sme boli na nakupoch tatinek nakupoval a ja som snim behala po parkoviskach a okukovali sme auta aby sme vedeli povedat tatovi ake chceme 😀 😀

mimakro
19. apr 2008

Aj my by sme chceli nové auto. V podstate máme aj vybraté. Len sme nenašli sponzora 😀 V každom prípade nás výmena auta čaká o rok, najneskôr o dva. Naše Polo nám už prestáva stačiť. Dnes sme boli na výstave v Nitre. Manžel chcel pozrieť niečo ohľadom zavlažovania trávnika. Výstava sa síce volá Gardenia, ale o zavlažovacom systéme sme nechyrovali 😠 . Tak sme behli do Tesca, Hanke pozreli topánočky (škoda, že nemali jej číslo) a fičali sme domov. Ondrejko zostal na prázdninách u mojich rodičov, zajtra idú pozrieť vláčiky do Prievidze. Snáď im počasie bude priať.

lucna
22. apr 2008

vanila, u nás to s menom pre syna nebolo ľahké... Hned po pôrode sa ma spýtali ako sa bude volať, no ja som ešte stále nebola rozhodnutá, tak rozhodol pôrodník, že sa bude volať ako on - tak a bolo 😀

mimakro
23. apr 2008

U nás bolo rozhodnuté iba o mene pre chlapca. Mal to byť Matúš. V 36. týždni mi na sone doktorka povedala, že čakáme chlapca. Dievčenské meno som chcela Hanka, ale manžel nechcel. Keď som mu povedala, že čakáme chlapca, už dievčenské ani neriešil. Že však maj Hanku. A my sme naozaj Hanku mali. Keď mi po pôrode lekár povedal, že máme dievča, zostali sme ako obarení. Iné meno ako Hana v zálohe nebolo a teraz je rád, že ju máme. My sme vždy chceli klasické slovenské mená. U nás v dedine je chlapec a volá sa Kevin Kováčik a Ondrejkov spolužiak je Cassidy Kolenička. Mne to veľmi nesedí.

kiwuska
24. apr 2008

Moj manyel chcel Jana, lebo ye unich je to tradicia, ja som nechcela, lebo aj moj otec jan chcel tuto tradiciu ale moja mamina ju porusila a mam brata michala. kedze mame dvojky tak som nakoniec pristala a mame janicka a jakubka. mne sa celkom pacilo aj sebastian, ale to len skor ako meno a nie ako kombinacia s nasim priiezviskom. tak sme dali pri krste meno jan-sebastian a jakub-michal 🙂
mimakro, no Kolenicka sa mal aspon zmenit na collenicku 🙂

lucna
25. apr 2008

Aj ja som zástanca slovenských mien. Iné to je ak je priezvisko "exotické". V práci si užijem dosť Kevinov, Vanesiek a pod. Niekedy sú to fakt šialené kombinácie s priezviskom 😅 ..., ale nech si koniec koncov každý dá meno, aké sa mu páči. Ešte šialenejšie nápady má naša tmavšia ( čoskoro väčšina) menšina. Ramon,Esmeralda, Pamela.... ,k tomu si domyslite typické priezvisko ...... 😀

livia76
25. apr 2008

Mimakro-s tým Haničkiným menom-to je milý príbeh 😀 😀 . Ja som mala meno pre malú vybrané už od svojich 15 rokov. Manžel chcel Táničku ale my už máme v rodine 2. Ale zhodli sme sa na tom že sa nám páčia slovanské-a hlavne ruské mená , tak sme také dali.Teraz nedá na jej meno dopustiť-volá ju Lesinka-kvetinka , sem-tam sa stretneme s tým ,že sa ľudia s takým menom /pre dieťa /nestretli-/ 😅 😅 len kolie volaju Lasie 😀 😀 😀 chichi/ ale Lesia je v kalendári odjakživa 🙂 Lucna-presne tak, každý dáva meno,aké sa mu páči 😉 😉

vanila
26. apr 2008

Ahojte baby! dnes je ale nadherne! urcite sa chystate csetci vonku my sme boli tak na hodinu a pol neskor ked sa vyspi tak sa chystame von znovu. Mimakro.... stym autom take ake by som chcela asi nebudem mat. moj manzel je horuckovity do nakupovania aut priebehu nasho spoluzitia co sme spolu 5 rokov auto vymenil sest krat uz mi zneho niekedy sibe teraz mame vedsie auto (audi A6) koli stalemu cestovaniu na vychod, ale rodinne auto to urcite neni skor taka imidzovka pre frajerou. Pocas zivota malinkeho sme mali este jedno vedsie auto mazdu xedos 9 no ked sme smalym cestovali na vychod tak som mu stale hlavu obuchavala o strop auta ked som ho vytahovala na papanie ta audi o proti mazde je lepsia. 😉

kiwuska
26. apr 2008

my sma na vikend v tatrach uz rano sme boli s chlapcami na hrebienku, nech uz odmalicka poznaju, ze aj u nas su krasne miesta 🙂

livia76
26. apr 2008

Jéj Kiwuska-to vám úprimne závidím 🙂 Ja som doobeda manželíka s Lesinkou vyslala na prechádzku a ja som umývala okná 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre