Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
28. aug 2008

Moja kamoška žije vo Viedni, koncom februára čaká bábätko. Oni majú materskú presne tak, ako navrhuje Radičová. Akurát, že ak ona zostane doma iba 18 mesiacov, tak dostane 800 eur a ak 3 roky, tak 400 eur mesačne. Čo je obrovský rozdiel v porovnaní s tým našim, keď my budeme mať asi 130 eur. Už teraz tam potraviny vyjdu rovnako ako tu, o oblečení a kozmetike nehovoriac. Že sú tam drahé služby? To ju netrápi. Vlasy si chodí dať strihať na Slovensko, ostatné nevyužíva. Ešte aj platby za byt ju vyjdú lacnejšie ako tu. Asi sa presťahujeme do Viedne 😉 Som zvedavá, čo bude v roku 2010. Už teraz, keď bude príspevok pri narodení na 2. aj 3. dieťa, manželovi očká svietia, že však majme tretie, budú prachy (akoby ma tých 25 tis. vytrhlo 😀 ) a keď aj ten rodičovský zvýšia, už bude celkom pobláznený. Inak ten súbeh materskej a rodičovského príspevku by bol spravodlivý. Aspoň by cigoši nevyskakovali.

livia76
28. aug 2008

😵 😵

mimakro
30. aug 2008

livka, u vás taky tak? Však u vás je na rade ešte len druhé. Žeby čoskoro? 😉

zuzu13
30. aug 2008

mimakro, ja som dostala tiež od mangela info, že "super, v 2010?to budeš práve na MD 😀
asi mu spravím mašľu na .... 😖

livia76
31. aug 2008

Aleee Mimakro, my sme už asi s potomkami asi skončili 😉 ale keby nechám si to na 2010 😀 😀 😀 -zuzu-s tou mašľou- neblááázni 😅 😅 😅

mimakro
1. sep 2008

Ach tí chlapi. Oni si to všetko tak jednoducho predstavujú. Livka, prečo už nie ďalšie? Zuz, však ani Ty nemáš všetko stratené. Moje dve tety malí tretie tesne pre 4(nejak v 38, alebo tak) a v poho. 😉

livia76
1. sep 2008

😉 viem, že mať len jedno dieťa nieje najšťastnejšie riešenie-poznám to z vlastnej skúsenosti-som jedináčik ☹ ale v tomto sa akosi z manželom zhodneme že sme šťastní a vďační aspon za jedno zdravé bábo. Manželík má 21 ročnú dcéru /LUCKU/a ja ju mám tiež ako za svoju-no uvidíme,čo život prinesie-najskôr tak vnúča od Lucky 😀 😀 😀 . Dušan má toho roku už 49 rokov a badám,že má niekedy dosť toho nášho šidla-no možno zmeníme názor 😉 Škoda ,že som nemala 1. tak v 25-to by sme stihli aj 3 😀 😀 😀 😀 -detí nikdy nieje dosť 😵

kiwuska
1. sep 2008

ahojte, precitala som nejaku stranku dozadu, aby som bola v obraze. my mame s nocnikom uplnu zabavu. pomaly si chlapci nan zvykaju. kubko trosku lepsie ako janko. vycika, sa zatliekska si, ked sme tam my, tak tieskame tiez, potom nam nocnika donesie, ze paci, 😅
vcera bola u nas mamina a janko behal bez plienok, ked pri nej stal, ocikal ju a samozrejme aj seba. mama ho v vzala na ruky, ze ho umyje, a on este zhora sihol cikat na kubka, ktory chcel asistovat v kupelni. 😀
... a k poslednej teme sa nepripajam 😀

mimakro
3. sep 2008

Tak to musela byť zábava 😀 To nevieš, či sa máš smiať, či hnevať. Keď sa Hanka ešte len učila na nočník, tak sa vykakala do detskej izby na podlahu. Ja som práve vtedy telefonovala. Ondrejko mi došiel oznámiť, čo Hanka spravila a vzápätí sa došla aj ona pochváliť. S hovienkom rozmliaždeným v ruke a hneď si tie ruky utrela o tričko a o kolená. 😕 Teraz sa na tom už iba dobre bavíme. Kiwuska, tretie nebude? 😉 Livia, Tebe rozumiem. Aj u nás je jedným z argumentov proti tretiemu potomkovi vek. A najmä môj. Sme to včera rozoberali, že ak by sme aj tretie mali mať , tak max. do 35. Tak mám ešte 5 rokov na rozmyslenie 😀

mimakro
12. sep 2008

V pondelok sme boli s Hankou na očnom na kontrole. 6.10. sa ideme ubytovať na očnú kliniku na Kramáre. Na druhý deň jej idú v narkóze robiť dôkladné očné vyšetrenie a na základe výsledkov rozhodnú, či ju budú operovať. Dúfam, že to dobre dopadne.

zuzu13
12. sep 2008

ahojte
mimakro držím palce, nech to všetko dobre dopadne 😉
no a čo sa týka 3 dieťaťa...no comment...nakoľko už druhé bolo dosť neskoro 😅 /mangel 41r, ja 31/ ale sme radi, že ju máme 😀 , neviem si predstaviť čo by sme robili, keby sme ju nemali...kolotoč-práca, domov...takto máme aspoň potešenie

kiwuska
12. sep 2008

mimakro, najradsj by som bola, keby hanke nebolo treba ocka operovat, ale ak to bude potrebne, budem silno drzat palce nech t dobre dopadne a aby hanickine ocka co najlepsie videli

mimakro
13. sep 2008

Operovať by jej mali strabizmus (škúlenie). Ale iba ak sa nepotvrdí makulárna hypoplázia. To znamená, že tým, že nemá pigment, tak má nedostatočne vyvinuté miesto najostrejšieho videnia. Preto pri prezeraní premetov nakláňa hlavičku nabok, akoby sa snažila prehliadnuť si tú vec okrajom zorného poľa. Ak by sa hypoplázia potvrdila, operovať ju nebudú, pretože to "plávanie" očí paradoxne potrebuje, aby si vyhľadala miesto, ktorým vidí. Ona sa nikdy priamo do očí nepozerá. Už sme si akotak zvykli. Ale vonku jej práve toto robí problém. Snaží sa koncentrovať na jednu vec a ostatné je uniká. Takže neustále padá, o hocičo sa potkne.

kiwuska
15. sep 2008

mimakro, je mi to luto,, ale je krasnucka

mimakro
18. sep 2008

Napriek jej postihnutiu má neuveriteľnú odvahu. Raz sa osmelí a potom stráca akékoľvek zábrany. A vymýšľa viac ako chlapčisko. Doma vylezie na radiátor ( v kúpeľni máme taký rebríkový), poličky používa ako rebrík. Sama vyelzie na šmykľavku, aj sa z nej sama spustí. Je to výmyseľník veľký. A preto, že nevníma širšie okolie a sústreďuje sa iba na konkrétny predmet, dokonale ho preskúma. Tak na príklad konzistenciu jogurtu, krému na nohy, či tekutého prášku. Však mama poutiera. V dome bývame ani nie tri roky, ale naše steny vyzerajú ako po 10 rokoch. Mať dvoch takých, ako je ona, tak som už šedivá. Kiwuska, mať dvojčatá musí byť super, Ale asi máš aj dvakrát toľko upratovania a zvýšenej pozornosti. Aj si občas oddýchneš?

kiwuska
18. sep 2008

mimakro, je s nimi kopec zabavy, to fakt a teraz su strasne zlatucki, ked zacinaju rozpravat. Aj hanke sa rozvazuje jazycek? Pri dvojickach je svanda sledovat ako si zacali uvedomovat jeden druheho, ked sa spytam, ktory je janko? janicko si ukaze na seba a kubko na neho a naopak. V tomto su dvojky asi ine. To sledovanie dvoch navonok rovnakych ale povahovo inych cloviecikov.
A s poriadkom som to vzdala. prave minuly tyzden som zredukovala hracky, lebo ich len vytiahli a vobec sa nehrali, Boli sme vsak u mojej starkej a kupila som auticko, v tom krik, lebo chceli dve a babina kupila druhe. tak zase hracky.... a od pondelka mi zacina skola. chvalabohu posledny rocnik, tak to nejako dobojujeme.

livia76
20. sep 2008

🙂 no Mimakro, nemocnicu nezávidím 😉 Ale ak majú pomocť tak treba 😉 budeme držať palce-ak by si niečo potrebovala kludne sa ozvi 🙂 ak práve nebudeme na Orave, ale doma v BA rada pomožem,ak by ste potrebovali niečo priniesť... Kiwuška tí vaši drobci-to musí byt niekedy kopec zábavy-ja mám niekedy dost toho nášho šidla-joooj a keby boli dve, no neviem 😵 😵 . Máme nafigu počasie-práve máme v Dúbravke hody a to som sa tešila, že vrámci prechádzky pojdeme na burčiak 😀 😀 . Manželík s malou majú záchvat 😅 😅 poobliekali sa a ,,cvičia" na balkone-skáču,chodia ako kačičky-no totálne im hrabká 😀 😀 😀

kiwuska
21. sep 2008

livia, boli ste na hodoch? a dobry burciak nie je zly. dala by som si poharik.
aj nasi by najradsej robili somarinky ale potom sa tak rozsantia, ze nevedia prestat 🙂

zuzu13
22. sep 2008

ahojte
mimakro, držím palce a Hanke posielam božtek na noštek 😉
kiwuska máš veselo 🙂
livia 😀 ten záchcat je super 😀

mimakro
24. sep 2008

Livia, ďakujem za ponuku pomoci. Možno ju aj využijem, mohli by ste nás prísť pozrieť. Netuším, ako sa nabalíme. V jednej taške budú len plyšáky na zaspávanie 😀 Len aby dovtedy neochorela. Ja amnžel máme momentálne nádchu. Deti mali pred dvoma týždňami. V piatok ideme na krv, chúďa, zase jej budú stláčať ručičku. Raz sme to už absolvovali ☹ Kiwuska, ona nerozpráva. Iba také slabiky dapa, papa, mapa a umyť zuby je jaja. Ale nepomenuváva veci, to si len sama pre seba hundra. Keď hrá hudba nôti a potom samozrejme napodobňuje zvuk motora, lebo s Ondrejkom sú pretekári. V škôlke z nej bude bitkár. Deťom iba kazí hru, nemá problém pošticovať, alebo kopnúť. Snáď ju v tom učiteľky usmernia, lebo ja jej môžem vysvetľovať donemoty. Má ma v paži. V tú chvíľu sa tvári previnilo, o pár minút to robí zas. Potvora. Baby, asi sa mi rysuje robota a neviem sa rozhodnúť. Myslím, že by to bolo nefér voči Hanke. S Ondrejkom som bola doma skoro 4 roky. Ale zase je to príležitosť, ktorá sa len tak ľahko nenaskytne a aj koruny (euráče) navyše by sa zišli. Možno by som aj u nás v dedine našla nejakú tetu na opatrovanie. Do škôlky ju tiež môžem dať, ale bojím sa, že bude často chorá. predsa len je ešte malá. A potom mi nevyhovuje strava - lángoše, placky, dolky, knedle, čevabčiči a pod. Takýto typ jedál pre malé deti nie je vhodný.

zuzu13
24. sep 2008

mimakro, nemyslím si že by to bolo nefér...dnes je bohužiaľ taká doba... mala by si to využiť...a k Hanke? no skús opatrovateľku, ja mám s Luckou na striedačku maminu s manželom...ale do škôlky by som ju dala až od 3 roka...toť môj názor...
euráče sa hodia 😉

kiwuska
24. sep 2008

mimakro, je to urcite tazke rozhodnutie, nada sa s nimi dohodnut na nejaky skrateny uvazok? a ta vasa dedina nie je niekde smerom na Duchonku? tam to trochu poznam..

livia76
24. sep 2008

🙂 Mimakro, napíšem ti t.č, do pošty-fakt sa ozvite ak budeš niečo potrebovať 😉 No-a s tou tvojou robotkou by som to skúsila-tada ak nájdeš dobrú opatrovateĺku- dobré prílržitosti sa veru vyskytujú málokedy 😅 -či to bude fungovať zistíš až keď vyskúšaš 😵 -toď môj skromný názor-Hanka je bojovníčka- nemyslím,že by ju to malo nejak ,,poznačiť" 😀 -však aj u ZUZU to funguje-nie? Nás čaká príjemný týždeň v tepľúčku /- dúfam že tentokrát nás tam nečaká niečo také ako minule/ 😢 Lesinka je od toho pádu ostražitá. 😵

zuzu13
25. sep 2008

livia, dovolenka???jáj...dala by som si povedať 😀
tak si oddýchnite a hlavne žiadne úrazy 😉

mimakro
25. sep 2008

Baby, zajtra sa idem pozhovárať s vedením labáku o pracovných príležitostiach. Možno aj nič z toho nebude. Pre Hanku by som aj ja skôr nejakú opatrovateľku. Dnes sme mali v škôlke rodičko. Deti boli v inej triede, tak som dala aj ju, že nech z toho aj niečo má. Asi po trištvrte hodiny sa učiteľke pocikala a poďalších 15 minútach spustila nárek a hľadala ma. Mám kamošku na ulici, čo je na materskej. Hádam by sa sňou dalo dohodnúť a možno by sa aj v dedine našla nejaká pani. Kiwuska, bývame smerom na Nitru. Ale babky mám z Prašíc a to je dedina pre Duchonku. Tak aj ja to tam "trochu" poznám 😉 Zuz, veď to si aj ja hovorím. Príležitosť treba chytiť za pačesy. Stále som snívala o takej práci, akú som mala v Rimavskej Sobote. A teraz je šanca, že sa zase k takej môžem dostať. Ako píše Lívia, ak budú mať miesto, tak skúsim, uvidím. Aj keď najradšej by som bola, keby som materskú dokončila. Zajtra Vám dám vedieť.

zuzu13
26. sep 2008

mimakro, viem o čom hovoríš...ja som v práci už rok...malá mala 10 mes. nebolo to ľahké, stále ma to mrzí, že si ju nevychutnám...ale mám možnosť robiť to čo som vždy chcela robiť...a ďaľšiu možnosť už možno nebudem mať...takže "keď sa štát o nás takto stará"...bohužiaľ deti musia ísť "bokom" ☹ 😒 😨

mimakro
26. sep 2008

Veď to. No tak dnes som tam volala, v januári by mali upravovať stavy. Dúfam, že aj na mňa vystane 😀 Aj Hanka už bude o čosi staršia a do tretích narodenín bude zase bližšie.

zuzu13
29. sep 2008

😀 presne tak 😀

lucna
3. okt 2008

Ahojte kočky. pozdravujem všeky aj s dedičkami. Dávno som sa neozvala ☹ , ja viem, ale poctivo som si prečítala všekty príspevky. 😀 My to máme tiež hektické. zo dňa na deň som nastúpila do práce - tentokrát už na 100% úväzok. Hoci som už pracovala rok, ale max. 4 hodiny. Teraz ráno odídem do práce ,a aj tak okolo 13.30 som doma, takže ani Dankovi nechýbam. Ked prídem, tak akurát spí a ked vstane, mama je doma 😀 . Je s ním manžel alebo príde kamoška. Veru, taký luxus si nemôžeme dovoliť, aby sme "vyvaľovali šunky" za 130 eur 😎 Takže Mimakro, ja by som tú prácu na tvojom mieste brala. Prvý mesiac bude ťažký, ale potom si Hanka snáď zvykne 😉 Držím palce 😉

livia76
5. okt 2008

😉 tak tentokrát to bolo bez úrazu 😀 😀 😀 chvalabohuuu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre