Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
22. jan 2009

Angína je na ústupe, ale nechce to vzdať len tak ľahko. U nás je zápis do škôlky od 1.3. Miesta je dosť a detí nie je až tak veľa. Tento rok otvorili dve triedy a v každej môže byť 22 detí. Teraz je v každej 16 - rezervu majú. Neviem, kedy Hanka nastúpi. Ak by som si našla prácu, tak by ju vzali aj hneď. Do škôlky sa chodí pohrať skoro každý deň. Deti aj učiteľky ju poznajú a už tam má aj obľúbenú hračku - puzzle s macíkmi. S tou vždy začína a potom to už berie zaradom 😀 Majú tam aj takú veľkú molitanovú stavebnicu. Deti si z nej stavajú domy a hrady a Hanka im ich s radosťou búra 😀 . Kazisvet. Doma máme ďalšiu infekciu. Tentokrát očnú. To aby som sa náhodou nenudila 😒 Za tieto dva mesiace som v lekárni nechala kopec peňazí a u nás to ako v lekárni aj vyzerá. Livka, už sa mi podarilo čosi schudnúť, ale na tie šaty to ešte nestačí. Bola som aj v jednej požičovni, kde majú celkom prijateľné ceny. Ibaže nie moje čísla šiat. Teda aj by boli, ale vo väčších veľkostiach na vekovú kategóriu 45+. Posledná šanca je Nitra a ešte nejaký obchod. A ak nie, tak možno na budúci rok. 😉

zuska18
23. jan 2009

ahojte ako sa maju slniecka?

zumi99
23. jan 2009

mimakro to mate fajn, ze je dostatok miesta a Hanka sa moze zoznamit s novym buducim prostredim 🙂

mimakro
23. jan 2009

Zumi, jedna z výhod bývania na dedine. Ak by som potrebovala, zobrali by aj s plienkami a ani by nemusela mať dva roky.

zumi99
23. jan 2009

mimakro ja byvam tiez na dedine pri bratislave, no fakt sa to tu rozrasta a skolky nestihaju 😒

katarinka1107
25. jan 2009

Ahojte maminky novembrovky som tu novacik , mozem sa k Vam pripojit? Nad skolkou uz rozmyslame aj my a chstame sa na zapis.Akosi nam to rychlo ubehlo.Pred tromi rokmi sme este ani len netusili, ake krasne obdobie nas caka 🙂 😵

livia76
25. jan 2009

🙂 vitaj Katarínka,Jurko, Barborka 😉

livia76
25. jan 2009

Mima, dúfam že okále už máte v poriadku-musím zaklopať, nás choroby zatiaľ obchádzajú 😵 -dokedy 😀 😀 . Si šikulka, že sa ti darí zhadzovať kg. Musím sa pochváliť, aj ja sa držím 😵 ide to celkom ľahko 😨 Lesia mi dnes povedala,, maminka,ty si ako ropucha" 😨 a ja-prečooo?-,, no lebo máš také zelené oči ako žabka 😅 😅 "- 😀 😀 ešteže tak 😉

zuzu13
25. jan 2009

ahojky...katarinka vitaj 😉
mimakro co robis ked chudnes???ja sa tiez snazim...ale zatial to viazne...aj ked od piatku som schudla 2 kg...
ale to len kvoli tomu, ze ma bolel zlcnik a nic som nejedla len 1 rozok a 2 banany 😀 😀 😀 a dnes som vysadila antb. a je mi lepsie...klop...klop...klop...tak dufam, ze sa to nebude opakovat.... 😀 😀 😀 😀
livia tak ropucha...no pekne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mimakro
26. jan 2009

zuz, už nežerem, iba jem. Na raňajky ovsené vločky s ovocím a orechmi, obed normálny a večera zeleninový tanier a k tomu syr, alebo tak. Ale zatiaľ iba 3kg. Nemôžem kvôli chorobe cvičiť. Nerada by som to prehnala a zase musela brať nejaké antibiotiká. Livka a ako si Ty na tom? Katarinka, vitaj. Veru, ani sme sa nenazdali a riešime škôlku. U nás doma skoro aj školu, keďže Ondrejko bude mať tento rok 6 rokov. Ale je až decembrový, tak má ešte čas. Ale šikovný je dosť, naráta do sto (aj viac) a vie čítať krátke slová. Naučil sa to sám, my sme ho k tomu neviedli. Zastávam názor, že také veci majú vedieť až školáci. Inak aj som to ako päťročná vedela a anši ma tiež neučili. Žeby genetika? A ešte sa idem pochváliť, že moja spolužiačka z výšky, Monika Gullerová, získala titul mladý vedec roka. To len tak na margo. 😉

katarinka1107
26. jan 2009

vidim ,ze riesite otazku jedalnicka.To som myslela ,ze to su tu uz len vysportovane maminy ,co zabudli ze porodili.No ja si hovorim ,ziadne sladkosti a vecer cica nezer ale....A gratulujem mimakro k slavnej spoluziacke 🙂 a mimochodom ty mas tiez take terminy narodenia deti ako ja ibaze u nas su opacne dni.My to mame 29.11 a 23.12Tak si silvestrovala s prvym babätkom v porodnici.My sme tam mali Vianoce ale pohoda 🙂

zuzu13
26. jan 2009

ahojte
katarinka...vysportovane maminky???tak ja medzi ne so svojimi kg nepatrim...a aj ja som uz schudla...2 kg od piatku....mam dietu...boli ma zlcnik asi z antb...co mi nesadli...alebo zo zlosti... 😅 ...neplanujes dat foto???nech ta vidime??? 😎 😀

katarinka1107
26. jan 2009

ale ano, planujem,len co mi pride v sobotu domov manzel a prinesie notebok, tak nieco poriesim .Tu nemame ziadne foto a tam vsetky .Ale dakujem ,ze som vstupila medzi "slovenske zeny"(krv a mlieko).O tvojej diete som uz citala.Brrrr nic prijemne.A inak Papeky je moja"kamoska" vzdy sa zasmejem a vravim si co tam po diete 🙂 😎 😀 Ako vyzeram? Jedna moja kamoska mi vravi ako Zuza Sikulaova z Uraganu chichichi 😀

zuzu13
26. jan 2009

no tak to vyzeras dobre 😀

katarinka1107
26. jan 2009

dakujem ale ta kamoska bola tiez na materskej tak mozno mala skreslene videnie.chichi 😀 😀 😀 aleco hlavne ze som pekna pre Jurka ako mi povedal minule maminka si krasna.Ja natesena sa pytam aka a on ze zelena 😀 😀

livia76
26. jan 2009

🙂 ja keď zhodím aj 20 kg budem ,,slovenská žena -krv a mlieko" prsa a zadnú časť tela mám vždy vačšiu v pomere s ostatnými časťami tela 😀 😀 😀 -tak po 21dnoch zatiaľ -7kg 😉 -ale už sa to spomaľuje nejdú tak rýchlo dolu ako na začiatku.
Mima 😉 tak to ste boli dobrý ročník keď zaznamenávate takéto úspechy 😉 z mojich spolužiakov ešte nikto nieje obdivovaný architekt 😉 -my teraz zaznamenávame úspechy v rodinnom živote 🙂 svet nás počká 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

livia76
26. jan 2009

katarínka-zelená-to si ešte dopadla lepšie ako ja- vraj ropucha 🙂

zuzu13
26. jan 2009

co??????????livia ty 20 kg dolu????to mozem ja povedat....ved si stihla

livia76
26. jan 2009

😀 😀 k 20-tim sa asi nedopracujem-ale chcela by som mať tak ako v 25 pekných 50kg 😵 -to je len sen 😀 😀 😀 😀

zuzu13
26. jan 2009

jaaaaaaaaaj.....ja som v 18/tke mala 62kg...a teraz by som bola rada keby som mala 70....co som mala v 25-tke....stacilo by...
ale verim, ze to tak bude...budem sa snazit, lebo sama sa necitim dobre s tolkymi kg. na sebe 😢

livia76
26. jan 2009

🙂 Zuzi ty si vysoká, ale ja som ,,malé pivo" 🙂

zuzu13
26. jan 2009

😀 😀 😀 😀
co robia vase dietky? Lucka si prave sadla k bracekovi do izby zakryla sa jeho paplonom...a idu pozerat panelak....spala dnes 3 hodiny...chodila som ju kontrolovat ci dycha....

livia76
26. jan 2009

joj naša krpaňa už nespáva cez deň asi 3 mesiace 😒 ale má to výhodu, že chodí spinkať už okolo 20 len cez deň ma umorííííí 😵 -takže momentálne je v ríši snov

mimakro
26. jan 2009

Kurňa, to je diskusia. A ja som ju zmeškaláááááááááááá. Máme návštevu. Je tu švagriná. Dva mesiace strávila v Sustrálii, tak je plná dojmov a zážitkov. Najradšej by sa tam odsťahovala natrvalo. Ja by som bola spokojná -17kg oproti súčasnosti. Alebo aspoň spevniť telo tak, aby zo mňa nič neprevísalo. Brucho od druhého pôrodu mám v hroznom stave. Ale fotku určite nehodím. Čo si budeme kaziť chuť. Ale nejem sladkosti(iba veľmi málo a veľmi občas), snažím sa piť minimálne 2litre nesladených tekutín a rada by som aj to cvičenie. Ale mám neblahý pocit, že zase ma začína boliť to hrdlo. Hanka spáva cez deň 2-3 hodiny, večer ju ukladám o deviatej a ráno sa budí o pol siedmej.

zuzu13
27. jan 2009

mimakro...no veru...vecer to tu zilo 😀 😀 😀
livia...Lucia spava cez obed a vecer je o 19,30 v posteli...vcera zaspala o 20,45...a rano spi do 7-8hod.
stava sa sem tam, ze odmietne spat cez obed, a v rom pripade mame o 18,30 pokoj... 😀 😀 😀
mimakro...neboj...pojdu dolu kg...ked pridas pohyb...mne doniesol jezisko orbitrek tak si sem tam na nom zacvicim...ale viac ako 5 min. mi mala nedovoli....ale aj to je nieco 😀

katarinka1107
27. jan 2009

ahojte kocky.Tak vidim ,ze okrem "spoloc.trminu" este mame aj spolocne"zaujmy" -ze chudnitie.No ja neviem ako Vy ale ja mam po pobyte vonku s Jurkom obcas pocit, akoby som trenovala na olympiad 😀 .A cvicit sa chystam od 1.1.2009ze brusaky a tak ... Le brala by som nejaku "hravu formu"napr.niekedy som chodila na brusne tance.Bol to 10hod.kurz.Kazdy pondelok som s kamoskou a sestrou "natahla trikotik" a vlnila som sa ako po prehanadle 😀 ale postavu to vyformovalo.Ked ja tak rada sladke 😝 .My teraz spime a cakame Barborku zo skoly, tak mam pauzu a vychutnavam si kavicku 🙂

zuzu13
27. jan 2009

katarinka, tak brusne tance by som brala... 😀

katarinka1107
27. jan 2009

no ved aj ja .ale momentalne som sa nikam nezapisala a ani neviem co to stoji.Najblizsie su taketo akcie v TT.Ale dala by som si saunu ,masaz, bazen...Prepacte niekde som bola odbehnuta 😀 Nieco sa mi snivalo 😀 😀 😀

mimakro
27. jan 2009

Jáj moja. Že masáž a sauna... 😅 Tento víkend boli deti na prázdninách - od piatku do nedele. A čo som robila v sobotu ja? Od rána do druhej som upratovala. Potom som si konečne prečítala kúsok z knihy a večer sme si pozreli "až dva" filmy. Už z toho milióna čo máme na DVD dva odbudli 😀 Toť moja masáž a sauna 😀 Brušné tance ani iné tance u nás nehrozia. Dochádzať do mesta sa mi nechce, ani vlastne nemám kedy. Čakám už len na spásu v podobe pracovnej ponuky čoby nová kapitola v mojom živote. Tým bude kapitola "deti" viacmenej uzavretá. Ale nikdy nehovor nikdy. I keď otehotnieť prirodzenou cestou ( bez hormonálnej podpory) v mojom prípade by bol menší zázrak. PS: Tip na masáž - Hanka zoberie väčšie autíčko a jazdí mi s ním po chrbte. To je paráda 😅

zuzu13
27. jan 2009

super masaz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre