Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
30. jan 2009

Livka, akože na námestí? Rodinný dom? Ja som celý čas bola v tom, že máte chalupu v nejakej zapadnutej oravskej dedinke - kde sa zastavil čas. Však objasni čo a ako. Inak po novom máme doma Haemophilus influenzae - v nose môjho syna. Mne sa zase ozýva hrdlo a Hanke zase začína tiecť oko. Ja netuším, kedy toto nabere konca. Ja mám iba sestru, mladšiu o 2,5 roka - slobodnú bezdetnú s frajerom. Manžel má o rok mladšieho brata (slobodný bezdetný s frajerkou), o 2,5 roka mladšiu sestru (na papieri vydatá v Nemecku, bezdetná) a o 10 rokov mladšieho brata (slobodný bezdetný s frajerkou). Takže potenciál tu je, iba ho prebudiť.

livia76
30. jan 2009

😢 jaj to mi je ľúto, stále vás čosi obchádza-dúfam že čoskoro vyzdraviete 😉 My máme potenciál ešte vo švagrovi-má 36 je bezdetný,rozvedený a má super frajerku 🙂 tak dúfam, že sa niečo zadaríí 😵 -bývame v jednom paneláku, tak to máme k sebe blízko-len máme zatiaľ spoločné len priezviská 😀 keďže nemajú deťúrence, majú úplne iné zaujmy 😉
..no a s tým domom-mamina bývala v paneláku, a manželík sa rozhodol, že chodiť na Oravu do paneláku je trapošina 😀 😀 , tak byt predala, spoločne sme kúpili starší dom v tichom centre Tvrdošína ona má samostatný byt dole, my svoj hore 😵 -Na jar ideme dať do poriadku záhradu, nech si je kde posedieť 😉 -takto sa splnil sen mojej mamine, že konečne býva v dome, a my tam teraz chodíme stále, pretože máme tiež svoje súkromie-takže tak 😀 😀 bbbrrruuuu nocku 😵

katarinka1107
31. jan 2009

ahojte maminy.Tak to ubytko je pekne.Ja som sondovala aj ine kôli dovolenke ale toto sa mi paci aj cenovo. Asi som pozerala slobo.Pekny vecer a vikend 🙂

zuzu13
1. feb 2009

prvaaaaaaaaaaaa
...breee raaanko...
hlasim chore obe deti...Lucka chrci, ma poriadny kasel, v noci mala aj trochu zvysenu teplotu...Viktor kasle...tak uz mam plan aj na zajtra...doobeda s detmi k dr...a potom tyzden volna v praci 😀
kati, ja som pozerala cenovo vyhodne ponuky a hlavne nech to je od mesta dalej...inak na tej stranke je neskutocne mnozstvo...ja som prisla len po 10 str... 😅

zuzu13
2. feb 2009

halo...kde ste kto???
boli sme u dr. Viktor len zapalene hrdlo, kasel, sople...zato Lucka...laryngitida...od 3,30 sme hore co mala taky zachvat kasla...teploty...ale uz spinka...kazdu chvilku sa na nu chodim pozerat... ☹

mimakro
2. feb 2009

Zuz, to mi je ľúto. Dúfam, že sa rýchlo z toho dostanete. Nie ako my ☹ Také stretko by bodlo, v nejaký septembrový víkend. Predpokladám, že cez prázdniny a dovolenky to bude obsadené. Okrem 27.9. môžeme hocikedy. Vtedy má svokra oslavu 50.

zuzu13
2. feb 2009

no ved uvidime...ako bude...ja by som bola aj za nejaky maj...jun... 😎

mimakro
2. feb 2009

môže byť aj taký termín. Len aby nepršalo.

katarinka1107
2. feb 2009

ahojte maminky.Je mi luto Lucinky, dufam, ze sa rychlo vyzdraviete Zuzu.Teda ak by som sa mohla vtierknut, tak stretko je fajn.My sme zatial zdravucki , ale nevieme ako dlho.Ked som sa sem po veeelkek kope dostala ,tak odchadzam ,lebo prisla Barunka. Tak sa tu "uvidime"neskor 🙂

zuzu13
3. feb 2009

ahojte, tak noc sme mali celkom dobru....tak verim, ze to najhorsie je naozaj za nami 😉
katka, ze vtierknut...si smiesna...ved jasne ze aj vy...ved to by bolo pre vsetky novembrovky 😀

mimakro
3. feb 2009

Zuz, som rada, že už sa to zlepšuje. Človek si hneď vydýchne. Aj u nás je to už lepšie. Kati, o žiadnom vtieraní nemôže byť ani reč. Mali by sme dohodnúť nejaký termín a prípadný záujem. Cez posledný májový víkend nemôžem - oslavujeme manželovu 30. Inak bez problémov. Pokiaľ nebudú decká choré - ale to sa nedá plánovať.

zuzu13
3. feb 2009

no jasne...terminy mozme dat... 🙂

katarinka1107
3. feb 2009

Jeeej tesime sa.A dufam , ze deticky sa rychlo uzdravia.Vsade to zuri, ta hnusna choroba 😢 .My musime dufat, ze nas to obide, lebo dostat do Jurka nejaky sirup je fuska.A to davame cez striekacku a vselijako ho oblbujeme. Nastastie nebyva casto chory.Aj ked je teraz zachripnuty ale hadam len z toho co vykrikuje.Minulu zimu mal laryngitidu tak dufam , ze vydrzime. 🙂

zuzu13
3. feb 2009

katka, bacily rovno strielaj...nech ani dalej nejdu 😀
Lucka sa dnes rozhodla nespat cez obed 😀 a to ma 3 x denne 10 kv. fenistilu...to by uspalo aj mna... 😀 😀 😀 a k tomu to pocasie...u nas prsi...tma ako v rohu...
pustila si S tebou mne bavi svet...tak pozerame

zuzu13
3. feb 2009

mimakro...ste kocky s Hankou 😉

katarinka1107
3. feb 2009

no myslim , ze my by sme nepotrebovali ani kvapky fenis. aby sme zaspali.Niektore deti maju proste opacne ucinkovanie 🙂 .Barborka niekedy mavala na zachvaty kasla ditiaden a vobec to nou ani nelomilo.Proste mi lekarka vysvetlila, ze na niektore deti to ma opacny ucinok 😀 .Tak ja mam deti take 😀 .Ale dufam ,ze Vam to aspon pomaha. 🙂

mimakro
3. feb 2009

Tak Hanke pred anestézou dali diazepam, vraj na ukľudnenie. U nej to bolo na povzbudenie. Ani náladovka pred zákrokom na ňu nezaberala. Pomaly by z postieľky vyskočila. Fenistil sme raz brali aj my, ale utlmujúci účinok mal na ňu iba prvý deň. Zuz, dík. Ešte sa tak zbaviť toho podbradku a bolo by to ideálne 😉

zuzu13
3. feb 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
no ja kym sa zbavim toho coho sa zbavit mam... 😀 😀 😀

zuzu13
4. feb 2009

dobreee raaaanko

livia76
4. feb 2009

dobré ránko 😉 dúfam, že už ste pomaly všetci zdraví 🙂 poobede ideme na Oravu-idem si trošku zamakať 😵 😵 . Kukla som po dlhšej dobe vaše albumčeky-moooc pekné fotky- deťúrence rastú odušu 😀 😀 a my sme stále krajšie a krajšie 😵 no nie ?? Stretko by bolo supeeer-Zuzu-kde chodíš na tie stránky? no paráda si fakt zbehlá-šikovná 😉 -už len to zoorganizovať. Máj bude u nás asi dovolenkový, tak aj mne by sa páčil jún 😕
Kati-ste pekná rodinka 😵

katarinka1107
4. feb 2009

dobry den damy.Dakujem livi 🙂Moc sa teda nenerob, halvne sa pokochaj na okoli.Zuzu ako pokracujete?mimakro a co robili Hanke ak sa mozem spytat? My sme boli po slabsou anestezou s Jurkom , lebo mu nemohli "namerat " uska a ked mal 7mes, sme boli na kramaroch a tam to potom konecne namerali a sme v poriadku 🙂 Ale bola fuska do neho dostat oblbovaci sirup, asi preto neznasa ani teraz take vecicky 🙂 😝 .Zeby si to pamätal? 🙂 Jurko prave zaspal, tak pozeram, co mate nove. 🙂

zuzu13
4. feb 2009

livia, stranky si "vygooglujem"...netrapim sa hladanim 😀 😀 😀 a setri sa 😀 nie ze sa narobis 😀
Lucke je uz lepsie, nemala telotu, rano mala sice zachvatik kasla...ale cez den pohoda...

mimakro
5. feb 2009

Zuz, som netušila, že ten s tým žlčníkom to bolo až také vážne. Dokedy musíš diétovať a čo Ti vlastne bolo? Kati, Hanka má albinizmus. Boli sme na Kramároch na očnej klinike na očnom vyšetrení. Museli jej ho robiť v anestéze, aby si poriadne prezreli očné pozadie a pomerali, čo si ona inak nedá. Ešte nespolupracuje, tých všelijakých prístrojov sa bojí. Všade je ostré svetlo a to jej vadí. Keď jej tam mali kvapnúť niečo do oka, tak ju museli dve sestričky držať a tretia kvapkala. Teraz sa to o čosi zlepšilo. Ako mala tú očnú infekciu, tak si dala aj do oka pozrieť, aj si ju setrička mohla na kolená zobrať a doktorka ju mohla takým prístrojom prezrieť. Ale asi zato, že aj Ondrejkovi to robili. Normálne rozmýšľam, že ho najbližšie zoberieme do BA. V apríli máme ísť na kontrolu. Hanka na neho veľmi dá, čo on, chce aj ona. Čo jej povie, to ona spraví. Minule sa čosi Ondrejko doťahoval s manželom a zrazu mu zahlásil: "Však počkaj tatino. Ja poviem Hanke a ona Ti dá." Akože ho ubije. Lebo majú takú zábavu, že keď sedí pri počítači, tak ho chodia buchnátovať. On sa akože nahnevá a potom sa naháňajú po celom dome a bláznia. Takže chata v júni? U nás môže byť. Nejaký víkend - od piatku do nedele? Livka, ako s cvičením? Ešte Ťa tá vacu - vec nezničila? Musíš to doraziť prácou na dome 😀 😀 😀

zuzu13
5. feb 2009

mimakro..nakoniec to nebol zlcnik...ale ztukovatela pecen... 🙂 a dietku? no mala by som stale...zatial to ide...len musim riadne posilovat, lebo za 2 tyzdne dietovanie mam ovisnute aj to co ovisnute uz bolo 3 roky...no vyzeram hrozne...a to su dole len 4 kg.
chata...jasne...predlzeny vikend...inak by sa nam neoplatilo... 😀
liv...ozaj...ako ? chval sa:D

katarinka1107
5. feb 2009

ahojte maminy.Tak predlzeny vikend je fajn.A teda mas ozaj pomocnika Ondrejka Mimi.Nasa Bara je na Jurka ako mama hlavne vtedy, ked potrebujem vybehnut do obchodu a necham ich osamote.Vtedy zazivam to krasne spolunazivanie a surodenecku lasku 🙂 Inak je to obcas ako velky boj.Ale viem, ze sa lubia.Barka sa boji o Jurka , ked place, ze sa mu nieco sniva , alebo mal "vetriky".a zas Jurko ju hlada ked je v skole alebo u babiny.Teraz mam pauzu, lebo "otravuje "tatina.je tu zamracene, ale neprsi, tak vybehneme na pesaka za barou na tanecny.Bude maskarny u nas tak dievky budu vystupovat.No a my sa ideme aspon prevetrat 🙂 Inak Zuz aj ked to nebol zlcnik, bolesti nezavidim .Tie su hrozne 😝 .To by som aj dobrovolne drzala dietu po takom zachvate 😀

zuzu13
5. feb 2009

kati, ja ju drzim dobrovolne...nerada by som znova prezivala tyzden v bolestiach...
co sa tyka tej lasky ...surodeneckej...je to aj u nas...ked su sami, max. zodpovednost...ale ked je niekto doma...sodoma-gomora cecilko... 😀 😀 😀
dala som nove foto....ako si lucka vychutnava lieky 😀 😀 😀

katarinka1107
5. feb 2009

idem sa "kuknut" a to ti verim , ze ju drzis tu hladovku dobrovolne.Stacilo mi asi 3krat, a uz nikdy 😝 😝 😝 .Na tanecnom bolo fajn, Jurko sa vytancoval a teraz majstruje 😀 Hracky su po celej obyvacke a neda sa ani chodit.Aspon mam tu chvilku pokoj 😀 .Fotky su paradne. Ako vzdy 🙂

kiwuska
5. feb 2009

ahojte, zial ja nebudem partacka na chudnutie, pockam az do juna a po skonceni skoly skusim nejake cvicenie 🙂 idem si mrknut nove fotky a chystat papanie chlapcom

zuzu13
5. feb 2009

ahoj kiwuska...z coho ty chces schudnut??? 😅
a co stretko???pridas sa s chlapcami a mangelom???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre