Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
5. mar 2009

zuzu a na aku operáciu ide? ono tieto menšie deti to tak neberu a vela veci si nepamätaju, tí starší to beru horšie, moja 6 ročná dcera by veru inak vystrájala už len preto, lebo by si videla ihlu v ruke, lubko rýchlo zabudol a nebojí sa lekárov, čoho som sa obávala 🙂

mimakro
8. mar 2009

Aj Ondrejka ako 3-ročného operovali. Po narkóze mu bolo najhoršie, stále plakal. Potom zaspal a večer už lietal po nemocničnej chodbe.

katarinka1107
8. mar 2009

peknu nedelu Vam 🙂 mim , ako vikendujes po pracovnom tyzdni?zuzky co mate nove? chlapci po operaci a pred operaciou v poriadku? Nam tato odisiel do prace tak sa chystyme trosku von 🙂

zuzu13
8. mar 2009

ahojte....

prajem vsetkym krasne MDZ... 😉

no syn je v pohode...on to nejako berie ako ze to tak ma byt...len ja som z toho na prasky.... ☹
no uvidime...
ozaj mimakro...ako "vikendujes"???

livia76
8. mar 2009

😉 Zdravím, všetko naj k MDŽ 😵
Zuzu-synátorovi budeme držať palce 😉
Mima- ešte žijeeeš? 😵
Naš tatino akosi od rána pokašliaval, tak sme sa s Lesiou radšej pobrali z domu 😀 nerada by som aby malá v strede plav. kurzu ochorela 😕 -mooc ju to tam baví. Bratislavská klasika- boli sme v Zoo asi s ďalšími- až 5 ľuďmi 😀 😀 😀 bola dosť zima-tak nikde nikoho 😅
Dietka pokračuje, ešte necelých 30 dní mám pred sebou, po 60 dňoch hlásim - 14kg 😝 😉 -len neviem, komu mám darovať tú prebytočnú kožu, čo mám na bruchu,, 😲 -nevykupuje to niekde niekto?" tá sa už tuším nikdy nestiahne naspať 🙄 😀 😀 😀 .
Mima-prajem pekný pracovný týždeň-teda aj tebe Zuzu 😉 pá

zuzu13
9. mar 2009

liv...super...ja mám po 2 mes. -6 kg...a tá koža na bruchu....no za 35.000Sk...ju odrežú ....kamoška tak bola pred Vianocami.... 😒 no čo už...

mimakro...čo je???plná zážitkov z práce, tak na nás aj zabudla 😅 😉

katarinka1107
9. mar 2009

liv a zuz, blahozelam , Teda to je krasa ja sa radsej este nevazim , stacilo mi , ze som natiahla rifle to iste cislovanie ako pred polrokom 😝 Ale brucho? Zacinam znova telesnu aktivitu. Mali sme doma tata tak sa mi asni od piatka cvicit nechcelo 😝 Ale dnes idem zas na to . Kozu nevykupuju na kabelky a topanky 😀 😀 😀 Ti by sa nam zislo teda co? My sme boli s Jurkom u lekara s cikulkou, mal 1x zapal a vraj ma vrodenu zuz. predkozku, tak uvidime , ci to pojde pod noz alebo pockame. Mali sme pohotovostnu sobotu, lebo nechcel cikat a dnes sme sa boli zas ukazat 😔 Ale su aj horsie veci na svete, tak sme pospali teraz a pojdeme sa "povozit" po vonku 🙂 aspon

livia76
9. mar 2009

Katarínka, dufam ,že sa to porieši bez noža- 😕 aj známi mali taký problém-ale asi to nebolo až také vážne, nakoniec si poradili bez zásahu lekárov 😵

katarinka1107
9. mar 2009

myslim aj ja, ze su aj horsie pripady a sme zdravi v ramci normy 🙂

mimakro
10. mar 2009

Baby, jasné, že žijem. A nezabudla som na vás. Ale nestíham si sadnúť k netu a písať. Ráno vstávam o 5:15. Obriadim seba (akože rýchly make-up 😖 ), káva a raňajky (len vločky s mliekom). Potom budím deti - granko a sunar + obliekanie, umývanie, cikanie a pod. Niekedy stihnem upratať postele. O pol siedmej už stepujeme pred škôlkou. Predtým idem niekedy nakúpiť (chlieb je u nás väčšinou iba ráno). Deti rýchlo v škôlke prezlečiem, prezujem a fičím do práce. Tam prídem asi tak 6:50. Odchádzam o 15:35. Aby som do štvrtej stihla škôlku. Doma rýchlo upratať a do piatej sa snažím stihnúť navariť-to prichádza manžel. Potom umývam riad, upratujem čosi (alebo žehlím, periem a tak). Pomedzi to sú deti x-krát hladné a smädné, treba riešiť ich spory - nenudím sa. Večer kúpem deti, zase granko, sunar a idú spať. O ôsmej sú už v posteli. Ja sa potom učím. Sobotu sme upratovali, oprala som 4 práčky, varila som , niečo som požehlila. V nedeľu som zase varila a poobede sme boli u svokrovcov a stihla som aj návštevu u kamošky. Takže asi tak. V práci je dobre. Zajtra by som už sama mala odčítavať výtery z hrdla a nosa. Uvidím, pôjde mi to asi veľmi pomaly. Nie som si ešte taká istá. Ešte som to nestihla všetko dostať do oka. Livi, blahoželám ku strateným kilečkám. Bodaj by sa už nikdy na Teba nenalepili. Musíš byť už ako prútik, tak hoď foto. Prebytočná kožka ide na nervy aj mne. Mala by som posilňovať, ale nemám kedy. Hádam aj k tomu raz dôjde. Ja som zatiaľ -5kg. Teraz už veľmi nediétujem, ale sa ani neprejedám. Katarinka, môj Ondrejko bol na obriezke. Tiež mal zúženú prekožku, robili mu to ako 3-ročnému(aj jeden mesiac). Znášal to vcelku dobre. Najhoršie boli preväzy v nemocnici, bál sa lekárov. Mne si to dal previazať.

katarinka1107
10. mar 2009

jeeej mim a z coho by si chcela priberat? ved v tom Tvojom nabitom programe tam asi ani nie je miesto na papanie 😝 😝 . Tak sa drz a pekne"vytieraj" Si sikulka, No a ked budes mat cas , tak mi napis kolko ste boli v nemocke a ci mal caste zapaly, alebo sa rozhodol lekar, ze je cas. Pekny vecer damy 🙂

livia76
10. mar 2009

😀 jééj Mima ahoooj 😵 máš to pekne nabité 😉 držím palce, vypadá to ,že si spokojná 😵 chvala-Bohu 😅 Zachvíľku nebude vidieť teba, pri takom tempe máš o mesiac 5o kg 😉
Práve robím tortu pre moju ,,nevlastnú" dcérenku-zajtra má 22 😕 bože nedávno mala 13 ☹ letííí to. Najskôr som musela hľadať vhodné recepty na nete-ona má totiž celiakiu a aj alergiu na laktozu-tak vyslovene ,,kúzlim" z čoho možem 😉 Teraz sa idem pohrať s marcipánovou výzdobičkou- to ma baví 😝
So škôlkou od septembra bude sakraaa problém- je 50 detí, berú 20 a uprednostnujú tých, ktorý v sep. dosiahnu vek 3 roky-takže šanca mimimmimimááálna 🙄 -a to vo všetkých 3 školkach v okolí 😢
Dobrú nocku dievčatá 😵

zuzi3
11. mar 2009

Livia ako dopadla torta? teda skôr figurky? si kupuješ marcipán, či si ho robíš sama? nezávidim ti vykuzliť niečo bez muky a mlieka ale snád niečo vymyslíš, plnku by si mohla dať aj vajcovu s maslom ale korpusy netusím čo za náhradu muky. Ja som sa dnes konečne dostala k prepušťacej spráce z nemocnice, už je 8 dni po operácii a správa nikde, len sa vyhovarali jeden na druheho, každí den tvrdili, že to len pošta má niekde a nakoniec som tam šla a spáva tam bola, lebo neviem aké stehy dali malemu či tie vstrebávacie alebo vyberacie, ešte ich tam má, tak zajtra bežim klekárovi ako čo.
Katarínka, so mnou tam ležalo vela mám čo ich deťom robili obriezku, lebo maminy to nepreťahovali a potom sa to tak zúžilo že museli isť pod nôž, pokial viem čaká sa do troch rokov. Lubko to má v poriadku aj ked mu to náš pediater sem tam uvolnoval.

katarinka1107
11. mar 2009

zuzi3 ja som mu to snazila prtahovat hned ako mi kazala pediatricka, ale neslo. Nas uri povedal, ze je to vrodene, tak pojdeme potom na "to" ani teraz mu s tym nijake drastaky nerobil. Ale ked to videl uz on som kludnejsia

zuzu13
11. mar 2009

ahojte, tak sme zvladli monitor....dufam, ze aj vysledky budu OK...ale Vitko je spokojny so svojim vykonom, tak verim, ze je to dobre...

Lucka spala hodinu...a prave pozera panelak...nejako sa jej dnes nechce spat....zato ja by som spala ......az by som plakala....

a ideme haji....ci sa to slecne paci a ci nie

my sme "pretahovali" tiez...a nakonic sme sa neobisli bez rezania...

livia, to ste na tom dobre...u nas v prvy den zapisu bolo nahlasenych 17 deti....a mozu zobrat 5....a tiez plati podmienka...3 roky, zamestnani obaja rodicia.....tak dufam.... 😅

zuzu13
13. mar 2009

krásne snehobiele ránko....13-teho piatoček 😀 😀 😀
u nás sneží...zatial máme cca 10 cm...a stále padá 😅

katarinka1107
13. mar 2009

no pekne zuzka 😉 Ja uz cakam jar 😀 Inak pekny den 🙂

mimakro
13. mar 2009

Kati, Ondrejko bol na trojročnej prehliadke a nešlo mu to pretiahnuť. Pediatrička nás odoslala na urológiu, urológ skonštatoval zápal a hneď nás aj objednali na zákrok. Robili mu to o mesiac, v nemocnici bol s ním manžel. Hanka mala vtedy necelé tri mesiace, tak sa mi nedalo. V nemocnici boli tri alebo štyri dni. V prvý deň ho prijali, na druhý deň bol zákrok, a potom tam bol ešte deň, alebo dva. Doma sa mu začal zlepovať koniec uretry, ale framykoinom sa to premasťovalo a nakoniec sa mu to už nezlepovalo. Už si nepamätám, ako dlho sa mu to hojilo. Má na to obdobie takú spomienku, že mal pokazený pipíš a v nemocnici mu ho museli opraviť 😀

katarinka1107
13. mar 2009

mimi si zlata, baulky ako sa pekne podporujeme, 🙂 Ja sa ani uz moc nebojim ako nas videl uri. Skor som sa bala, ked sme este nic nestiahli a niektore rocne deticky uz mali hore - dole za sebou. No bola som na stranke o stahovani predkozky a tam sme sa s jednou maminou tiez "ukludnili" a ako som pisala, stavaju sa aj horsie veci. Dufam , ze to Jurasek dobre zvladne 🙂 a ved vy ste to pekne prekonali 🙂 Pekny vecer . Inak mim klobuk dolu aj zuzu ako vsetko stihate. Livi, co torticka?

livia76
14. mar 2009

😒 Hlásim sa ☹ Lesula nám od tatinka predsa len ochorela-uvidíme, ako sa to do pondelka vyvinie 🤐 po 9 mesiacoch bez choroby už bolo asi ,, načase ,,😒 😒 -čo je to oproti vám -však Kati 😨
Tortička sa vydarila- vraj bola aj dobrá 😵 tak som snáď spravila radosť- teda aspoň Lucka mi to tvrdila 😵 niekedy pridám k foto 😉
Prajem peknú nedeľuuu 😵

zuzi3
16. mar 2009

No livia tak sa rýchlo vyliečte 🙂 Malemu sa jeden steh zapálil, tam kde už mal šitie ukončene, vo štvtok sme boli na urobogii na kontrole a mal to len trošičku červene a teraz to má zapálene a má tam taku hrčku hnisu, vyzerá to prense ako keby tam mal vyrážku a vnutri ma hnis, to mu asi robí ten steh a ževraj vstrebatelne ☹ , riadne dlho sa mu vstrebávaju, vo štvrtok sme mali isť na kontrolu ale idem zajtra radšej s ním, ked mu to hnisá, no uvidím čo mu s tým budu robiť, doteraz bol v pohode a nechal si kludne ranu pozrieť, teraz už nechce, to budu vresky!!!!

zuzu13
16. mar 2009

ahojte
livia, skore vyliecenie 😉
zuzi3 no so vstrebatelnymi stehmi mam skusenost....6 tyz. po porode, ked som isla na kontrolu, tak mi dr. vybrala 4 stehy po cisarskom, ktore sa mi nevstrebali...tak nic moc... 😒 drzim palce, nech je uz OK 😉

katarinka1107
16. mar 2009

dobry vecer mamulky 🙂 zuzi3 ja tiez zelam skore uzdravenie a aj livuskinej malickej. Teda sa malickemu ani necudujem , ze si to neda pozriet. Zuzu13 ty si mala po sekcii vstrebatelne stehy? Mne dali normalne po oboch detoch, lebo mi ich vyberali.Ja som myslela , ze na brusne rany celkovo davaju len take, co sa daju vybrat. 😅

zuzu13
16. mar 2009

kati, pri prvom som mala normalen...a pri druhom mi dali vstrebatelne...ale asi nie vsetky 😀 😀 😀 😀

katarinka1107
16. mar 2009

😀 😀 😀 😀 jaaaj 🙂

livia76
17. mar 2009

Zuzi3- dúfam že drobec sa má lepšie- aj ja som mala po cisárskom jeden steh zapálený-doma som si na to dávala repíkový studený obklad 😒 pomohlo 😉 Mimochodom 2 týždne po pôrode som si sama vytiahla 1/2stehu, čo tam zabudol lekár 😕 a ja som si myslela, že je to nejaký chlpok 😀 😀 -až kým som ho nepotiahla 😀 😀 😀
Vypadá to, že chorobu máme za sebou-naštastie len nádcha bez teplôt- neboli sme ani u Dr., homeopatiká a skorocelový sirup zabrali 😵 tak sa teškám.

zuzi3
17. mar 2009

Livka, no tak to ste tu chorobu ozaj super zvládli, som rada že ste už v pohode, dnes som bola s Lubkom na urologii a doktor mu to skušal vypučať a povedal že to je v poriadaku, len že sa horšie ten steh vstrebáva, tak to môže mať trošku zapálene, ale baby, čo sa nám stalo dnes ☹ ☹ ☹ , malý vbehol do kupelne a zamkol sa tam, upozornujem že bývame v byte a v kupelni nemáme okno, tak som najprv začala že nech odomkne ale ten zistil že je zamknuté a vrieskal do sveta, potom sa tam snažil dať klučik a ten sa mu tak spriečil, baby, ja ked som videla ako reve tak som volala mužovi a rodičom, lenže on začal od plakania vracať a vracal najpr do vane a potom aj na zem a pri tom vrieskal, chuda ja som nevedela že čo robiť, a najhoršie bolo že ja som sa bála že on si lahne a bude vracať, lebo to sa nám stáva, že začne vracať ked spinká alebo ked je v autosedačke viac naklonený do lahu a začne vracať, tak sa začne hned dusiť, toho som sa najviac bála, potom už mu asi bolo ozaj zle, lebo si sadol a vracal na zem a on je háklivy na to ked vidí na sebe špinu tak som videla cez klučovu dierku ako sa postavil a umyl si ruky mydlom a aj klučik umyl, lebo bol ovrackaný a potom ho aj utrel, medzi tým prišli rodičia a ocino zospodu vyhol dvere a povedali sme malemu nech nám cez tu medzierku podá klučik a ale jemu sa tak triasli ručičky že mu padal ale potom nám ho podal a otvorili sme ho, chúdatko ešte ho triaslo dlho, no povedzte, taketo stresy mi treba, a to klučik schovávame, len ja som ho tam v ten den nechala, lebo som sa sprchovala, aj mna klepalo ešte dlho, chvála bohu že sme to prekonali, no čo nás čaká v buducnosti neviem, ked už teraz je taký šinter 🙂

katarinka1107
17. mar 2009

zuzka, bolo mi na nic ked som to len citala.A inak pekny vecer. Livi teda aspon dobre mate po chorobe . Ale teda normalne schovam klucik aj ja .Sice si nezamyka, ale istota je istota. No si vyklepana asi este teraz

livia76
17. mar 2009

Jééj Zuzi-až ma zamrazilo, keď som to čítala 😨 chudatenko-museli ste sa báť obaja ☹ ešte že ste dobre dopadli. naši známi majú na konci kľúčov vyrezané také ryhy ako sú na hlavičke šrobikov, tak sa dajú dvere otvoriť z druhej strany skrutkovačom-asi budem zajtra tráviť čas ryhovaním tých našich, nech nedopadneme ako vy 😅

katarinka1107
18. mar 2009

livi, aka si kraaaasna aj ta torta ,.Ale ty ze -15kg. No gratulujem 🙂 🙂 No to je pekne cez leto ti nikde nic nebude vysiet a precnievat. 🙂 Inak dobry den mamulky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre