Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
16. apr 2009

liv, tesim sa s tebou, a malej posielam vela sil na prekonanie choroby 😉

katarinka1107
17. apr 2009

zdravim mamulky 🙂 Tak dnes mame u nas po krasnom pocasi , nepekne, zamracilo sa , ochladilo sa a dufam , ze to rychlo prejde. Prajem pekny dnik a detickam nech su zdravucke vsetky 😉 🙂

newyorkgirl
17. apr 2009

ahojteee, troska soms a tu zacitala, vy tu mate ine miery, my sme taki prckovia ze 90cm a 12,5kg, ked nasa tanecnica to vybeha furt, tak uz neviem, cim ju vykrmit, aby pribrala, my sme sviatkovali na vychode u svokrovcov a o tyzden letime za tatinkom do anglickaaaa 🙂

livia76
17. apr 2009

😉 po chorobe máme aj my z 13kg 12,3 😒

mimakro
17. apr 2009

dlho som sa neozvala ☹ nestíhačky. Ondrejko je na ribomunile ☹ , má málo gamaglobulínov. Hanka je v poho. Na spánok plienky má, cez deň ich nenosí od 20 mesiacov. Nočník sme zrušili pred mesiacom. Livi, Ondrejko mal gingivostomatitídu ako ročný.Strašne vtedy vychudol, nechcel nič jesť. Zabral mu Zinnat a potieranie aft tantum verde. V robote v poho. Tento týždeň prebrali štafetu hemofily a pneumokoky. Minulý týždeň to boli hlavne streptokoky. A tak stále dokola. Už len čakám, kedy nabehnú salmonely.

zuzi3
17. apr 2009

Mimakro, tak to máš teda zaujímavu prácu. To vy zisťujete z výterov alebo z krvy tie "bacili"? či ako? A čo to znamená že Ondrejko má malo gamaglobulínov? No vidíš a ja rozmýšlam ked vidím v karte maleho tie latinske názvy čo to znamena a ty to všetko ovládaš 😉 Lubko mal málo železa tak užívame Aktiferin s acidom folum a ešte mal v krvi zvýšene hepatálne testy, to som ani nevedela, len doktor sa ma pýtal či malý má rad hranolky, ja že ani moc nie a dalej sa tým nezaoberal a potom som pozerala v karte a mal to tam dosť zvýšene, no teraz neviem presne, aký to malo názov (myslím že ALT alebo AST). No náš dotor má všetko "na háku", dieťa pošle niekde až ked "horí" 😖
Livia, aj malý mal teraz nedávano hnisavu aftu, ale len jednu, aj malá to máva a nám najlepšie zaberá Mundisal gel, je aj pre dospelých, trochu to štípe, ale nám rýchlo afty po tom prechádzali.
A k tým plienkam, Lubko sa začal pýtať neskoro, tesne po vianociach, ráno vstal a už sa pýtal a nepocikal sa a od toho dna nemáme plienku ani na noc, malý vydrží, aj ked na napije na noc vela čaju.

mimakro
18. apr 2009

Aj z krvi, aj z výterov, aj z materiálu (moč, stolica a pod.). Gamaglobulíny majú nejakú úlohu (neviem akú) v imunitnom systéme, ak je ich málo, je imunita oslabená. Ribomunyl obsahuje určité časti vybraných druhov baktérií a hádam mu pomôže. Zvýšené hepatálne testy by som rozhodne nebrala na ľahkú váhu. Ak lekár nemá záujem to riešiť, skôr by som sa obrátila na nejakého internistu, alebo by som si aspoň na nete vyhľadala, čo to môže znamenať. Môže to byť dôsledok nejakej liečby, alebo aj nepoznanej infekcie alebo hocičoho iného. Malé dieťa by ALT a AST malo mať v poriadku. Sú to pečeňové enzýmy. Prečo je Ľubko anemický? To Ti nepovedal? Inak je super, že máte také šikovné detičky. Lucka jednoznačne vedie, určite pozná všetky čísla a písmená 🙂 . Je to taký malý mudrc. 😎

livia76
18. apr 2009

😉 Mima, salmonesky prídu čo nevidieť 😒 😵 😵 😵 -aspon sa nenudíš 😀
Nám dali na afty herpesín antibiotiká a pár ,,vodičiek na potieranie ☹ už máme ,,len" 6-7 ložísk tak Lesinka začína pomaly papať 😅 - malo to jeden kladný účinok-zbavili sme sa cumlíka pri zaspávaní 😕 už ho malá nechce ani vidieť 😉 Prajem vám peknú nedeľuuu 😀

katarinka1107
19. apr 2009

ahojteeeee 🙂 😉 . prajeme peknu nedelu. mimi , zaujimava praca, pekne aj rozpravas o nej, asi ta aj bavi. Inak Leszlke prajeme rychle uzdravenie, . pekne pocasie, hura ideme von. Teda najprv spinkat huraaaa 😝

mimakro
19. apr 2009

Veru baví. Mala som šťastie, že som takú našla.

zuzu13
23. apr 2009

ahojte....tak od dnes mame Lucku oficialne prijatu do skolky...takze uz je velka skolkarka 😀 😀 😀 a stoji pred skrinou a rozmysla co si v septembri oblecie 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka1107
23. apr 2009

ahojte 🙂 No Lucka nenechava nic na nahodu zuzka 😀 Darmo , je to baba. 😀

zuzu13
23. apr 2009

kati, to je fakt.... 😀 😀 😀

livia76
23. apr 2009

😉 juuuj Zuzu tak to Lucke gratulujeme, my sme žiaľ kladnú odpoveď zo škôlky nedostali- nedostatok miesta, nesplňame požiadavku- vek 3 roky k 1.9. 2009 😒 no nejak si poradíme 😀
Klop klop chorobu sme prekonali 😕 aby nám nebolo ľúto, momentálne harmančekom obkladáme očko- malá má na ňom ,,jačmeň " ale je hrdinka- vraj nebolí 😉
Opať sme na Orave-idú nám zajtra vyrovnávať terén budúcej záhrady- tak som prišla robiť ,,stavebný dozor" 😀 😀 😀 😀 😀

katarinka1107
24. apr 2009

livi, ty si akcna mamina 😀 inak do skolky pre toto nevzali aj nas, ale sme prvi v poradovniku, takze mozno sa este niekto odhlasi a v novembri mozme mat skolkara. Boze ako to rychlo ubehlo, ze? ☹

zuzu13
24. apr 2009

ani my nesplname...ale 😅 ....
inak je to riadna hovadina, ze dovrsene 3 roky....nech zakazu zenam rodit po septembri...by ma zaujimalo aka je vekova struktura panov mudrych co takyto vyplod zo seba dostali....predpokladam, ze uz maju odrastene deti...a sice keby aj nemali...oni s ich postavenim a platmi ich predsa dostanu vsade 😀 😀 😀
liv, takze pracovny vikendik...hmm...hned by som isla 😀

mimakro
26. apr 2009

Všetkým budúcim škôlkarom prajem pohodový nástup do škôlky-minimálne taký, ako bol ten náš. My už teraz riešime dovolenkové obdobie a prázdniny. Deti budú pravdepodobne chodiť do škôlky do mesta. V septembri budeme mať možno škôlkara. Ondrejko bude mať 6 rokov až 29.12., ale učiteľka ho odporúča do školy (vie čítať aj počítať). V stredu ideme do poradne.

katarinka1107
26. apr 2009

ahojte maminky 🙂 😉 Peknu nedelu prajem. Mimi dala by si uz Ondejka do skoly? je pravda, ze je sikovny, ale si zober, ze tamm moze mat spoluziaka aj o rok starsieho. Ved uvidite na poradni, prave preto tam asi idete. Teda to bola moja otazka len.

mimakro
27. apr 2009

No, nie je moja iniciatíva, aby Ondrejko išiel už teraz do školy. Skôr sme premýšľali o špeciálnej triede, ale až na budúci školský rok. Ondrejkove učiteľky v škôlke sú však iného názoru. Vraj si Ondrejko viac rozumie s deťmi, čo idú do školy už teraz v septembri. Že medzi ním a jeho skutočnými rovesníkmi je veľmi veľký rozdiel. Že už mu v škôlke po vedomostnej stránke nemajú čo ponúknuť. Dokonca spravil testy škôlskej zrelosti. Od tej špeciálnej triedy ma skôr odhovárajú, lebo nie je náväznosť na štýl účenia na strednej škole. Tak som si povedala, že pôjdeme na pohovor so psychologičkou, čo ona povie. A podľa toho sa zariadime. Veru, nemyslela som, že by sme tento rok mali kupovať školskú tašku. Hanka je v tomto ohľade úplne opačný extrém. Ondrejko v jej veku už poznal čísla do 10 a vedel aj do 10 narátať. Hanka ešte ani nerozpráva. No čo už s ňou. A dnes som zasadila kalerábiky, tak nech im teraz dobre poprsí, aby sme ich už čím skôr mohli papať.

livia76
27. apr 2009

😉 mima, plne s tebou súhlasím, treba vedieť názor psychologičky a uvidíte 😉 Nám lekárka na pohotovosti povedala, že Lesinka je rozumovo vyspelá ako 5 ročné dieťa 😀 😀 😀, /čož je podľa mňa prehnanééé / ,ked sa predvádzala, že pozná tvary, farby, pesničky,čísla, písmená 😕 /-mne to tak nepripadá / nemám s kým porovnávať 😅 -vraj ju máme dať do špeciálnej škôlky 😝 , lebo sa bude s rovesníkmi nudiť 😕 Chudatenko naše čo by nevedela, keď vyrastá s dospelými a sama sa pýta- tak odpovedáme a ona si to zapamatá na prvý krát 😵 myslím,že keď príde čas ísť do školy, rovesníci sa vyrovnajú, a je jedno , kedy sa čo naučili- ani ja by som nebola nadšená, aby šla skôr do školy, ale asi nemáme právo ich ,,brzdiť " vo vývoji 😵 Myslím, že aj Ondrejkove učiteľky majú za sebou nejakú tú prax, a myslia to dobre 😅 no nieeee 😵 😵

katarinka1107
28. apr 2009

mimi ja som to nemyslela zle. Len sme sa asi nepochopili. No blahozelam , mate sikovne dieta. Nas Jurko tiez nevie ratat, do 10 ako pises o hanicke, zato melie tou pusou stael, ale co kazde je ine , hlavne ze su zdrave . pekny den mamulky 🙂 a Lesulka ze je sikovna? ako vravis livi, vyrasta medzi dospelymi, my sme to tak mali s Barou

livia76
28. apr 2009

🙂 juj Katuška , veru, hlavne nech sú zdravé a šťastné 😵 , my sme chorý raz do roka, a trpím s malou 😔 jak pes 😔 čo už tí, ktorí majú fakt vážne problémy 😕
Mimuš, dnes som kupovala majonézu a spomenula som si na ti očakávané ,, salmonelky"-teda tým pádom na teba,a tvoju robortku 😀 😀 dobrééé asociácie 😀 😀 😀 čooo 😵

katarinka1107
29. apr 2009

ahojte mamulky 🙂 🙂 🙂 Teda tej salmonikovej sezony sa desim aj jaA livi my nezvykneme byvat tiez casto chori, len sa nam teraz objavili suche miesta, tak neviem . Ale si aj horsie diagnozy, pekny den 😉 🙂

livia76
30. apr 2009

😵 maminečky aj deťúrence 😀 😀 prajeme vám pekný predĺžený víkendík 😵. Našou najdôležitejšou prácou s Lesinkou je 2x denne polievať záhradu- do tej 😒 😒 sucheeeej zeme 😒 😒 som krkolomne vysadila trávu 😝 a nie a nie zapršať 😝 Krpatá len otvorí ráno oči a už sa pýta či v noci pršalo 😀 tak sa teší, že musíme ísť polievať 😉 😉 strašne je dôležitá 😀 😀 , len ja si už ruky necítim 3 dni, ako ich mám napuchnuté, z rozbíjania tej suchariny pred sadením- že Orava 😀 😀 púšť to je 😵

katarinka1107
1. máj 2009

pekny 1. maj 🙂 🙂 🙂 🙂 damy. Nezabudnite sa nechat pobozkat pod rozkvitnutou ceresnou 😀 .LIvi a slesulka, ste velmi sikovne babulky 😉

mimakro
1. máj 2009

Moja práca si už vybrala prvú daň-mám stafylokoka v hrdle a musím brať augmentin. Som tajne dúfala, že to pôjde aj bez neho, ale nejde ☹ A horšie je, že takmer nemám hlas. Tak máme tichú domácnosť 😀 Manžel je na stavbe (stavia svojmu bratovi dom), decká sú u svokrovcov a ja mám celý dom iba pre seba. Konečne som doupratovala, aj polievku som navarila, aj som požehlila. Práčka perie a rada by som napiekla dukátové buchtičky. Deň práce oslavujem prácou. Veru vonku je veľmi sucho. Napolievame sa aj my - aj trávu, aj záhradu.

zuzu13
1. máj 2009

ahojte, tak my sme dnes boli aj v sprievode{v hore 😀 }...sice bol rodinny a mavatka boli zo suchej travy...ale manifestovalo sa 😀 😀 😀 😀 😀 , nakoniec sme skoncili s mavatkami v potoku a riadne sme sa vyoblievali 😀 😀 😀 ...no a medzitym sme prekonali aj suskovu rodinnu vojnu...no a vzhladom na to, ze Lucka nespala cez obed....za chvilku ideme haji... 😀 😀 😀

no a bozkavanie pod ceresnou?...jasne....musi byt....takze sme sa cela rodina bozkavali a ludia okolo sa na nas pozerali ako na dementov... 😀 😀 😀 😀 😀

mimakro len sa liec a oddychuj....ja som uz dnes prvy den nezamestnana a znovu na materskej....takze idem hladat nejaku pracu 🙂

pekny piatocek 😉

mimakro
2. máj 2009

Zuz, to mi je ľúto, že si bez práce. Na druhej strane si zase môžeš Lucku užiť. Mne našťastie vyhadzov nehrozí. Roboty je dosť, v niektoré dni sa nestíham ani napiť. Dodávateľov je dostatok, ľudské choroby krízu nepoznajú 😀 . My sme sa pod čerešňou nebozkávali, lebo sú už všetky dávno odkvitnuté. A ani sa veľmi kvôli chorobe bozkávať nemôžeme. V pondelok ideme navštíviť naše hlavné mesto - Hanka ide na očné na kontrolu. Pohovor u psychologičky dopadol tak, že Ondrejko pre školu zrelý je. Isté nedostatky má, ale nie sú prekážkou pre zápis. Keď som jej povedala, že sa sám naučil čísla a čítať, tak nám odporučila ešte inteligenčné testy. lebo by mohol byť nadaným dieťaťom a do školy by mohol ísť, ale so špeciálny učebným plánom. Načo by sa učil čítať, keď to už vie? Mal by ich mať veľmi dobrý učiteľ (zhodou okolností kamoškin manžel), tak s ním ešte hodím reč. Najradšej by som bola, keby tie naše detváky boli úplne obyčajné. Hanka však bude potrebovať špeciálny prístup kvôli zrakovému postihu, Ondrejko zase kvôli rozvoju jeho intelektu. Ako to tak sledujem, Lucka s Lesinkou pôjdu tiež skôr do školy. 🙂

zuzu13
2. máj 2009

mimakro, to je pravda....ved som povedala, ze sa vcelku aj tesim, ze si viac uzijem deti....
a o robotu nemam strach....ak si nenajdem na stalo, tak brigadu urcite nejaku zmaknem 🙂
a blahozelam k uspesnemu psychopohovoru...Ondrejko je sikulka...no a Lucka skor do skoly? neviem...mozno...casu je este dost....brat isiel v 5 rokoch...tak mozno pojde aj lucka 😀

mimakro
3. máj 2009

Lucka už v štyroch, na to dám krk 😉 😀 . A držím palce, aby sa Ti podarilo nájsť nejakú dobrú prácu. Už hľadáš, alebo si chceš ešte užiť rodičovskej "dovolenky"?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre