Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzi3
15. dec 2009

Ahojte maminy, my sme stále chorý od septembra, včera príšli výsledky, tak má potvrdenu neznášanlivosť kravskeho mlieka, on je mliečny, tak si viete predstaviť čo nás čaká, žiadne čokolády, dobošky.........
Kedže stále kašle už niekolko mesiacov nás dokotrka poslala na imunoalergologiu a ešte sme včera boli na rontgene pluc a dutin a dnes bol muž pre výsledy tak má malý silny obojstranný zápal dutín, ja len dufam že ked už prišla lekárka na píšinu že sa mu to už vylieči, baby držte nám palce, ja neviem prečo sa nás stále nejake choroby držia........ ☹

livia76
15. dec 2009

zuzi, jasné že ho teraz preliečia, neboj 😉 Určite ťa informovali, že sa dajú kúpiť bezlaktozové výrobky, malý ani nezbadá, že sú iné-len finančne vás to trošku zaťaží. Manželoav dcéra Lucka má tiež neznášanlivosť na laktozu a aj má aj cieliakiu prišli jej na to až v 21 ROKOCH- celých 20 rokov bola chorľavá a teraz klop klop je to v pohode, keď dodržiava dietku. Tak buď rada, že to odhalili teraz. Je to len sila zvyku-uvidíš, že sa to dá zvládnuť-chvalabohu, že Lubko nemá niečo vážnejšie-držíme palce 😵

zuzu13
15. dec 2009

zuzi3 pre boha...to nie je mozne...je mi to luto, a prajem skore vyliecenie...a ta alergia? neboj...urcite mu zachuti aj ine ako prave mliecne...drzim palce a posielam boztek na nostek... 😉

katarinka1107
15. dec 2009

zuzka, je to pre teba asi sok, ale ako Livi pise, dobre , ze na to dosli teraz, dobre to vsetko dopadne,drzim palce, Uf presne , ked je taky mlieckovy , bude to fuska, ale mamina si bombova, ty to zvladnes. Drzim palec. ZUkaaaaaa Lucka tvoja mala meninyy, vsetko naj vela zdravicka, aj ked takto enskor, ale cely cas som ymslela na to a pozri hlava deravaa 😀 Mimi, Hanka je teda skolkarka ako sa patri 😀 skolacik je tiez sikovny a tatino ide do Sarajeva, hmm ostanes sama , snad vam to rychlo utecie,ja viem ake to je 😒pekny den 😉

zuzi3
15. dec 2009

Dakujem vám velmi pekne za povzbudive slova 🙂
A tiež sice oneskorene ale o to srdečnejšie prajeme Lucke všetko len to najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂
ja makám už druhý týžden upratujem do noci, robím take riadne upratovanie a tento týdžen chcem ešte piecť, uvidím ako budem stíhať.......

mimakro
15. dec 2009

No, manžel ide na pol roka. Našťastie. Pôvodne mal ísť na Cyprus a to je na rok. Veru, keď si predstavím, že budem mať na starrosti celý dom a záhradu... Zuzi, je mi ľúto, že máte takéto problémy. Na plné dutiny je dobrý Sinupret a morská soľ. Ale dosť často majú detičky aj pneumokoka. A s tým mliečkom - to si ani neviem predstaviť. naši scucnú skoro liter denne. A k tomu aj jogurty. Neskúšali ste sójové mlieko? Švagriná mi z Nemecka nosí Alpro Soja mlieko aj jogurty. Sú veľmi chutné. Mlieko je aj biele aj s rôznymi príchuťami. Obsahuje vápnik a samozrejme žiadnu laktózu. Držím palce, aby ste to zvládli. Hanka zatiaľ chorá nebola, antibiotiká brala asi iba raz, alebo dvakrát. Aj to len preto, že bol vtedy chorý aj Ondrejko a popri ňom bola trošku aj ona, tak jej ich doktorka predpísala. Naposledy takto pred rokom. Ale u nás sú zase iné veci a na tie antibiotiká nezaberú 😒

zuzu13
16. dec 2009

ahojte
dakujem za gratulacie 😉
mimakro pol roka???uff...tak nech vam to rychlo ujde 🙂

zuzi3
16. dec 2009

Mimi, sojovie mlieko mu robím, sa hneva niekedy ked chce čokoládku ako ma malá alebo ked chce syr alebo syrokrem ale nejak si zvykneme. Baby neviete či nemaju aj napr. v Tescu nejake bezláktozove výrobky?
Sinupret sme užívali ešte na začiatku choroby ale kedže to už trvá 4 mesiac tak mu doktorka nasadila Augumentin duo, uvidíme čo to s ním urobí, má od septembra už tretie antibiotika, len som rada že zistili že su to tie dutiny lebo predtým nik nevedel z čoho tak kašle a nemôže dýchať.
U nas teraz sneži a riadne mrzne, uvidíme ako bude na Vianoce.
Vaše deti sa tešia? Naši sa už nevedia dočkať vianoc. Co ste im kupili pod stromček?

livia76
16. dec 2009

zuzi majú aj v Tescu, aj v Bile tam nakupuje naša Lucka bezlaktozove syry, mlieko,jogurty, keksíky 😉 Vraj vo večších Bilách majú vačší výber ako v Tescu.
u nás pod stromčekom klasika hlavne knižky-to musí byť 😀 😀 😀 inak by to neprežila, v tescu som nakúpila tie ich ,,TESCO-kreatívne sady" po 2-3 eurá rôzne aktivity-plastelinkovanie, kreslenie, vystrihovačky 😀 to malú baví. No a jasné že ďalšia bábika do zbierky 😀 😀 😀
Mima, budeš mať toho na pleciach teda fakt dosť držím palce 😉

mimakro
17. dec 2009

Zuzi, skús pozrieť aj v nejakom obchode so zdravou stravou. Dá sa tam všeličo nájsť. A pri augmentine pozor na kandidózu a hnačky. Radšej k tomu nejakého laktobacila 😉 . Ondrejko dostane koľajnice k Tomášovej dráhe, Hanka žehličku. Od svokrovcov Lego City a Hanka dom aj s bábikami. Naši sú nadlho jediné vnúčence z oboch strán a majú veľmi veľa hračiek aj knižiek. My im vždy kúpime len drobnosť, lebo aj tak dostanú od ostatných. Fakt sa im ťažko kupuje. Ale momentálne hrá prím laptop a Play-Doh plastelína.

katarinka1107
20. dec 2009

🙂 😉 🙂 peknu nedelu prajem , u nas je sneeeeeeh 😀 😀 😀

livia76
20. dec 2009

🙂 🙂 🙂 aj ja sa pridávam-peknú nedeľu 🙂 a sneh je aj v Ba-v Dúbravke-v centre neviem, to býva rozdiel aj 3-4°C 😉 -aspoň vymrznú tie hnusné BACILE 😀 😀 😀

katarinka1107
20. dec 2009

presne livi, my mse boli vonku doobeda a naobed Jurko zalomil a spal 2,5hodiny skoro, teraz ideme zas von a Jurko sa tesii , Barka to uz tak nepreziva akoze , ale ja sa tesim ,akurat nerada jazdim ked je sneh , ale mame doma tatu , tak nie je problem 😀 😝

zuzi3
20. dec 2009

Ahojte, u nás dnes je riadna zima, cez obed tu bolo minus 12 stupnov, teraz podvečer minus 16 stupnov, my sme boli v žiline na nakup a inak sme doma, a pravdupovediac sme velmi dlho neboli vonku na prechádzke asi aj 2 mesiace, kedže malý strašne kašle, stači že vyjde do bytu hore schodmi a ide sa zadusiť a napína ho, tak si nemôžem dovoliť isť s ním vonku na prechádzku, do obchodu chodíme autom. Tak rada by som s nim išla von, doma je deťom dlho ale čo narobím, musí sa riadne preliečiť.
Vaše deťičky sa tešia? Naši už rátaju dni kedy budu vianoce a nevedia sa dočkať a ja sa teším s nimi.......

katarinka1107
20. dec 2009

presne zuzka 😀 ja by som uz najradsej postavila streomcek, len Jurko je este maly a neviem kolko by vydrzal, ako on len chodi okolo a pozera , co tam je a chce to premiestnit, ci anjelika, ci gulicku, tak mame cas 23 😀 😀 veru sme teraz sli z Hc , Jurko a Barka sa sankovali s tatinom a u nas -10a teraz asi viac brr. Juuj zuka to je pre Luboska dlho ani sa necudujem , dufam , ze to prejde a bude lepsie. Pekny vecer 😉

zuzu13
21. dec 2009

ahojte,
ja mam dnes volno, vikendovala som v praci...a uz len zajtra a potom volnoooo...28.12. do prace a zase volno...jupiii...
prave sme ozdobili stromcek, cely byt je z neho vonavy...zabalila som darceky, trosku sme poriadili...a na ostatne kaslem...nie som otrok... 😀
aj u nas riadne mrzlo...vcera rano ked som isla do roboty bolo -13 a vecer z prace bolo - 18...brrr...dnes je celkom fajn...-5 a hlavne nefuci vetrisko...
prajem krasny dnicek 😉

katarinka1107
22. dec 2009

ahooj, ja prajem pekny dnicek tiez 🙂 🙂

livia76
22. dec 2009

😉 Ja som práve dopiekla medovníčky, pomaly balíme vo štvrtok ráno ideme na Oravu-dúfam,že opäť nezačne mrznúť 😉 nech docestujeme v poriadku 😵
Všetkým vám prajem krásne, pohodové sviatky 😵 😵 😵

mimakro
23. dec 2009

Prajem vám všetkým pokojné a požehnané Vianoce. Ja som celé sviatky v práci - baktérie Vianoce nemajú. Po sviatkoch som mala mať 2 dni dovolenky, ale šéfka si zlomila členok. Bola na gyn. operácii a ona hrdinka išla po narkóze sama na WC a tam odpadla. A zlomila si pritom členok. Má 53 rokov a stále si myslí, že je mladica. Takže sme tu iba dve VŠ a asi na dosť dlho, lebo jej to vraj majú skrutkovať. Takže makám, makám, makám. Ale vy si dobré oddýchnite.

katarinka1107
23. dec 2009

Ahoj mamulky prajem krasne vianoce a vela zdravicka ,vela pohody a oddychu 😉 😉

zuzu13
24. dec 2009

Krásne Vianoce s vločkami šťastia,
zabalené kúzlom lásky,
prikryté perinkou splnených snov
a plamienky pohody a pokoja
Vám žela zuzu13 s rodinou

😵 😵 😵

zuzu13
30. dec 2009

haloooo
co sa deje??? zasnezilo vas??? ved je tu za chvilklu silvester...a od vianoc tu nebola ani noha... 😀
Lucka si dnes uzila snehu cestou k dr. .... a dalsie dni ide oddychovat v posteli...ma antb. takze papucova kultura...
pekny den.... 😀

katarinka1107
30. dec 2009

pekny den , Zuzka nas zasnezilo na chvilku a teraz sa to topi 😠 😠 Chuda Lucka, takze marod a silvester v posteli , . Veru o chvilku novy rok sa bojim , ale nech je aspon taky ako tento . 😉 Dufam ze ste vsetky pekne sviatky prezili 🙂

livia76
30. dec 2009

🙂 Aj my sa hlásime, žijeme 😀 😀 😀 ja som po 6 rokoch na antibiotikách 🙂 ,ale už ok 🙂 len neviem či malá nebude nasledovať a nedopadne ako Lucka 😉 začína pokašliavať 😉 uvidíme.
Všetkých vás pozdravujeme a prajeme super oslavu konca roka.
PS: milé maminečky ďakujem za pekné chvíle strávené pri počítači vďaka vám, dúfam že aj v r.2010 čo to popíšete, aby som sa mohla každodenne tešiť na ,,otváranie Modrého koníka "už sa to stalo neodmysliteľným rituálom môjho dňa.
Všetkým vám a vašim rodinkám prajem hlavne dobré zdravie a samé pekné chvíle prežité so svojimi najbližšími. 😵

katarinka1107
31. dec 2009

halo halo, Livi rychlo sa vyzdrav, lesulku nech to veeeelkym oblukom obide. ja tiez prajem peknu zabavu silvestrovsku a dobry rok210 a ako napisala Livi, tiez sa konik stal takym ritualom a tesim sa na vas a vase deticky co mate nove 😉 🙂 😉 🙂

zuzu13
31. dec 2009

Želajme si v novom roku,
dobrých ľudí vždy po boku.
Zdravia, lásky plný dom
a spokojný život v ňom.

krasny Silvester a uspesne vykrocenie do Noveho roku prajeme my...

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

chorobkam skore vyliecenie...Lucka je uz OK...teda bez teplot...beha tu ako besniak...xixixi.... 😅

livia76
31. dec 2009

😉 😉 🙂

zuzi3
1. jan 2010

Maminky, všetko dobre v Novom roku, nech sa vám dari, nech detičky posluchaju a hlavne nech su zdravučke 🙂
Ja som tiež chorá ale to som takmer stále od maleho ale dnes ma to chytilo riadne. Lubko znova kašle, ten to asi chytil odo mna, ale snád nám to rýchlo prejde 😉

livia76
1. jan 2010

zuzi3 prajeme skoré uzdravenie 😵

zuzi3
1. jan 2010

Dakujem Livi, tebe je už lepšie???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre