Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
10. nov 2007

ahojte
zuzi3 super...vitaj v klube...oslávencovi dodatočne všetko naj... 😀

zuzu13
10. nov 2007

jej žienky asi oslavujete... 😀

zuzi3
11. nov 2007

maminky, dakujem velmi pekne za blahoželanie 😉

zuzi3
11. nov 2007

baby, chcem sa spýtať ako spia v noci tie vaše detúrence. Môj sa budí často, teraz ho týžden nekojím, odstavila som ho, lebo som ho kojila v noci bežne 15 krát, cicu držal v ustach min. 15 min. nedaj boh aby som mu ju zobrala z ust skôr, vresky na celu bytovku a o pol hod. to isté, ☹ nevyspal sa ani on ani ja, no teraz sa tiež budí, ale už bo beriem na ruky len 2 krát a ked mrní tak mu dám cumel. Možno ho trápia zubky. Máte nejaké skusenosti s čajmi na dobru noc, alebo sirupmi, moc tomu neverím ale ktovie, možno na tom niečo je.

anndrea
11. nov 2007

Ahoj zuzi, moja mala tiez zle spinka, tak jej davam caj s medovkou na celkove upokojenie znacky HIPP

anndrea
11. nov 2007

Novembrovcatka kde ste? Co vsetci oslavujete narodeninky? 😵

mimakro
12. nov 2007

Keď Hanke nejdú práve zuby (tá najakútnejšia fáza), tak sa zobudí iba raz, dostane cucnúť a spí ďalej. Ale keď to začne, tak si užívame. Na spanie máva cumlík a potrebuje držať v ruke plienku. Kvôli častému dojčeniu v noci som tiež musela Ondrejka odstaviť. Cez deň si ani nespomenul a v noci bol ako pijavica. A vo dne zo mňa mátoha. Našťastie s odstavením nebol žiaden problém(ani u mňa ani u neho), plynule sme prešli na Nutrilon a v noci pil iba čaj alebo vodu. My budeme oslavovať v sobotu 24.11. Ako ste zvládli očkovanie?

lucna
12. nov 2007

Aje po oslavách.Teraz neviem, kde budeme garážovať nákledné auto a motorku 😀 . Bolo super, potešil nás aj sniežik 🙂a tata opica .
Dnes máme za sebou aj očkovanie. Dúfam, že nebude reakcia. Váha nám ukázala 10,5 kg a 78 cm.

zuzi3
12. nov 2007

My sme očkovanie znášali velmi dobre, teraz s tou novou vakcinou, predtým ked boli tie staré, malá mavála hrozne príznaky, horučky, opuch, bolesti. Teraz pri malom som ani nevdela že mu pichali.
My máme 11,3 kg a 83 cm.
Maly je akisi mrzuty, trochu chrípe, tak som hned nasadila kalciový sirup, olejove obklady na hrdielko a vincentku máme na radiatoroch, už raz chrípal a potom to prešlo do takého pískania, tak sa toho velmi bojím, vtedy mi nevedeli stanoviť na pohotovosti diagnozu, mal chytene priedušky aj pluca, ale mne sa zdalo že mal laryngitídu, hned po čipkach mu to prešlo. Baby ja ked vidím, že na malu a na malého niečo ide, mne je až do plaču, malá býva často chorá a nosi to domov, malý je od 4 meisaca pravidelne soplavi, len cez leto bol pokoj a teraz od oktobra je stále taký akoby mu niečo bolo. Už 2-krát mal antibiotika. Chcem isť na imunoalergiu, lebo obe deti maju atopicky ekzem a malý má aj reflux.

zuzu13
12. nov 2007

ahojte...tak sa nám trochu téma rozrástla o príspevky...konečne 😀 😀 😀
my sme dodatočne oslavovali v nedeľu a od dnes už zase pracujem....takže sa sem tam prihlásim z práce...

mimakro
12. nov 2007

Tak ja dúfam, že to naše očkovanie dobre dopadne. Po tých predchádzajúcich bola vždy v ten deň nesvoja, ale po Panadole sa to ukľudnilo. Ondrejovi sme vakcínu kupovali (InfanrixHib) a bol absolútne bez príznakov. Teraz sme vlastne ušetrili. Chcete dať deti zaočkovať aj proti niečomu inému? Ja až po troch rokoch. Ondrejka čaká hepatitída A a pneumokoky. Na odporúčanie lekárky, lebo v škôlkarskom kolektíve sa dá chytiť všeličo. No uvidíme. A máte riadnych valibukov. Len tak ďalej a nech sú všetci zdraví.

lucna
13. nov 2007

Tešili sme sa, že nebude žiadna reakcia, ale ráno sa Danko zobudil s teplotou 38,5. ☹ Ale malo to svoju výhodu, konečne spal bez zobudenia do rána 😅 . No na nálade mu to neuberá. Hrá sa akoby nič. Ja keď mám teplotu, tak som ako lekvár.

katrin
13. nov 2007

ahojte, vidím, že riešite očkovanie... My sme požiadnom očkovaní nemali ani jednu reakciu... Ani po hexavakcínach, ani po prevenare(pneumokoky) . Naši chalani sú precitlivení len kvôli zubom 😔 Inak, ročná kontrola: Miško 10000gr/77cm, Maťko 9645gr/77cm, obidvaja 3 zuby (teraz už každý 4)... Akurát sa nevieme naučiť spávať celú noc... som niekedy aj 20-krát za noc hore, čo stále dudle, piť, jesť.... ☹

zuzi3
13. nov 2007

ahojte, chcem sa spýtať ako to je s tým očkovaním proti pneumokokom, lebo malý býva chorí hlavne od malej zo škôlky, čitala som vraj existuju 2 druhy očkovania, jedno stojí okol 500 Sk a druhe - každá dávka okolo 3 tis. a vraj ich je treba vela. Babenky, budte také dobre a napíšte mi o tom vaic, ako to je. 😉 Dakujem pekne

zuzi3
13. nov 2007

a ešte sa chcem spýtať či nemáte niektorá skusenosť s laryngitídou, malý ju mal pred mesiacom, no po rektodelte prešla a teraz trošku ťažšie dýcha, tak sa chcem spýtať, ako jej predchádzať. Zvlhčujem vzduch, na radiatoroch mám vincentku a dávam mu olejové obklady a kalciový sirup. Ak máte s tým skusenosť, prosím poradte!

mimakro
13. nov 2007

Ja som práve kúpila prevenar pre Ondrejka. O mesiac bude mať 4 roky a vtedy treba už len jednu dávku. Zaplatila som 2685 korún. Druhé očkovanie je Pneumo 23 a je pre deti od 2 alebo 3 rokov. Sú indikácie, kedy prevenar neplatíš, resp. sa dopláca 83 korún. To Ti určite poradia v Ľubkovej zdravotnej poisťovni, alebo jeho pediater. S laryngitídou sme našťastie skúsenosť nemali, ale mala ju kamoškina dcéra. Môžem sa na to popýtať. Myslím, že to čo robíš, je dobré. Malí boli teraz chorí(zachrípnuté hrdlo) a lekárka nám odporučila presne to, čo robíš. Problém je však v tom, že doma nemáme radiátory(máme podlahové vykurovanie), tak sme sa len naparovali nad slanou vodou.
Na očnom to dopadlo tak, že Hanka dioptrie zatiaľ nepotrebuje (a to som čakala, že bude mať vysoké), ale Ondrejko áno (astigmatizmus +1 na oboch očiach). Mohol po mne zdediť radšej niečo iné. 😖

katrin
13. nov 2007

zuzi3, pneumokoky sa očkujú očkovacou dávkou Prevenar, očkovanie je rozdelené na 3-krát, doktorka ti povie presne v akých intervaloch. Nám to preplatila poisťovaňa, nakoľko sa malí narodili v 32tt, nárok na preplatenie máš, pokiaľ sa ti dieťa narodilo tuším do 35tt. Jedna dávka stojí cca 3tis Sk

Mimakro, aj u nás v rodine je astigamtizmus, moja mama aj ja ho máme. Myslím, že jedno z mojich detí to asi zdedí.. 😒 Malý to má bezprostredne po tebe alebo po manželovi?

zuzi3
13. nov 2007

dík moc za informácie
A mimakro prečo si šla ku očnej s malou? Zdalo sa ti že dobre nevidí? A to už v tomto veku zistili prístojom či ako že dobre vidí? Malemu zachádza jedno očko, tak tam tiež chcem ísť, no ale neviem si prestaviť, že mu budem prelepovať jedno už teraz, to by boli asi vresky, však uvidím, u nás nemá nik okuliare ani neškuli v celej aj vzdialenej rodine, pripisujem to ťažšiemu pôrodu.

mimakro
14. nov 2007

Hanka má albinizmus(žiaden pigment vo vláskoch, v pokožke a v sietnici, viď. album). U ľudí s albinizmom je bežné, že majú nystagmus(myká im očami, plávajú zprava doľava, pretože nevidia zorné pole ako jeden obraz, ale ako množstvo častí a snažia sa nájsť tú najlepšiu) a nejakú refrakčnú chybu(krátko, ďalekozrakosť). Hanka práve začína chodiť a stále máme pocit, že nožičkami hľadá pevnú zem, akoby sa jej zdalo, že dlážka je krivá. Mysleli sme, že bude nejaké dioptrie potrebovať. Lekárka jej aj namerala +2, ale asi to netreba korigovať. Budeme každé tri mesiace chodiť na premeranie, aby sa prípadná chyba včas podchytila. Ondrejkovi začalo zabiehať pravé oko, keď mal asi pol roka. Na očnom sme boli už vtedy. Namerali mu +1 a očná povedala, že to zabiehanie nie je na liečbu, vekom sa to upraví. Aj sa tak stalo, ale na kontrolu sme chodili každý rok. Teraz sme zmenili lekárku. Od minulého piatku som im obom kvapkala atropín, aby sa im rozšíríli zrenice a aby sa lepšie meralo. Ondrej má +1 a cylinder s osou 90° na oboch očiach. Zdedil ho po mne. Ja mám na každom oku inú os (vraj je to atypické) a pravé oko sa javí ako tupozraké. Nevidím nanň na 100%, aj keď tam mám iba -2 dioptriu. Ale pri tej chybe mám byť vraj rada, že je to aspoň takto namerané. Môj dedko bol silne krátkozraký a keď mal asi 45 rokov oslepol úplne. Môj otec je ďalekozraký a hypopigmentovaný(to je iba krôčik k albinizmu). Radšej mohli deti po mne podediť niečo iné ☹ . Dúfam, že aspoň atopický ekzém ich obíde. Zuzi, neverila by si, ako rýchlo si deti dokážu na okuliare zvyknúť. V každom prípade radšej to treba poriadne vyšetriť. Niektoré deti škúlia preto, lebo to oko majú slabšie. Niekedy treba iba cvičiť(prekrytie zdravého oka) a inokedy zasa operovať. Len si nájdi dobrého doktora, aby sa nič nezanedbalo a očko náhodou nezostalo tupozraké. To už potom nikto nevráti.

zuzi3
14. nov 2007

Dakujem mimakro za rady velmi pekne, si zlatá. No je mi luto že to máte s tými očičkami také, ale uvidíš že bude dobre. Aj tak im obom namerali velmi malo, ved detičky so zachádzajucim očkom mávaju aj 7.
Preto chcem isť čím skôr s malým aby som niečo nezanedbala a neostal tupozraky, radšej sa trošku potrápime teraz. U nás v Žiline je aj lekárka, ktorá sa špecializuje priamo na tieto škulave detičky, tak tam chcem isť, na zemi najde aj tu najmenšiu špinku, ale to može vidieť tým zdravým očkom. Však uvidím.
Malý stále ťažšie dýcha, bola som u lekára a povedal že priedušky ma čisté, ale hrtan je troškku chytený, tak sa bojím, velmi ho sledujem a trápim sa ked mu niečo je, ja viem že si to nemôžem tak pripúšťať, ale som taka. Niekedy sa idem zblázniť. ☹

lucna
14. nov 2007

Dankovi tiež semtam zabieha ľavé očko, ale lekárka vravela, že sa to ešte upraví, tak dúfam,. Aj mne museli ako malej očko prelepovať a potom sa to samo upravilo.
Tak len sa držte.
Mimakro, to musíš asi dávať na Hanku väščí pozor, ked ste na slniečku, však.Na druhej strane máš VZÁCNE DIEŤATKO, s kráskymi vláskami 🙂

mimakro
15. nov 2007

Na začiatku, keď sme sa dozvedeli, že Hanka má albinizmus, mi nebolo všetko jedno. A potom som si povedala, že sa stávajú aj horšie veci a biele tigre sú tiež vzácne 😀 Čaká nás ešte kožné vyšetrenie, abysa zistilo množstvo vitamínu D a správne sa dávkoval Vigantol. Po očkovaní Hanka revala ako tur, ledva zaspala. Preventívne som jej dala Nurofen. Váži 10175g a meria 75cm. Malá guľa. Mňa začína otravovať alergia. Aj teraz ledva hľadím na monitor a vreckovky míňam jedna radosť. Začína nám riadna zima, tak sa všetci držte.

zuzi3
15. nov 2007

ahoj lucna, pozerala som tvoj album a prene tak isto malému zabieha lavé očko tak ako tvojmu Dankovi. Som zvedavá čo mi povedia. A merali mu aj zrak?

lucna
15. nov 2007

zuzi3,nie nemerali, lebo vraj sa s tým teraz aj tak nič nerobí, radia počkať, či sa očko posilní, alebo nie.Mala som ten istý problém a zrak mám chvalabohu v poriadku. Dúfam, že naše detičky budú mať očká v poriadku.papa 🙂

zuzi3
15. nov 2007

aj ja dufam, dík 🙂

mimakro
16. nov 2007

Fotky som si pozrela aj ja. Keď mal Ondrejko rok, tak to zabiehanie vôbec nebolo vidno, Dankovi to vidno oveľa viac. A chodili sme každý rok k očnému. Asi čo lekár, to názor. Oči sa dajú premerať aj oveľa menším deťom, Hanke prvýkrát ako 5 mesačnej. Možno sa to naozaj samo upraví, ale ostražitosť je namieste. 😉

livia76
19. nov 2007

Gratulujeme všetkým NOVEMBROVYM babatkam k prvému rôčku života. Lesinka a Lívia. 😀 😀 😀

mimakro
19. nov 2007

Zuzi3. Vyzvedala som od kamošky, ako ďalej po laryngitíde. V podstate robila to, čo Ty. Malej nakúpila roláky, alebo jej uväzovala šatku, dával jej piť iba teplé tekutiny. Zvlhčovala vzduch, najmä slanou vodou. Vraj detičky, čo ju raz mali, mávajú ju potom často.Nech to nie je váš prípad! Livia a Lesinka, ďakujeme za blahoželanie. My sa už pomaly chytáme na oslavu. Kedy to očakávate vy?

zuzi3
19. nov 2007

Dík mimakro, za ochotu. Malý ešte záchvat nemal len kašel a ťažšie dýchanie, dnes som bola u lekára a myslela som, že ťažko dýcha z toho hrtana, ale ten zapálený ani tak nebol, len sople má, tak neviem. My sme to mali minulý mesiac a teraz opäť, tak uvidím ako to bude dalej.
A vy sa držíte? Ste zdravučkí?
Dakujem pekne Lesinka a Livia. 🙂

danciacik
20. nov 2007

kočky asi čakám bábo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre