Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

maryja
9. dec 2006

mi uz tyzden nedokrmujeme, od minulej nedele, predtym tak 3 krat za den. Problem mame ten, ze od nedele sme nekakali, vcera som si vsimla, ze to brusko ma nejake nafuknute. Tak ja neviem, ci mam malo mliecka, alebo ja neviem, preco mi uz tyzden nekakala. Co mam s nou robit? Vetry ma, papat jej tiez chuti, v noci pospi i 3 hodiny, cez den ju i 5 hodin na striedacku prikladam, kym sa unavi a zaspi...

bellasandra
9. dec 2006

Dani, mne tiez zaspi po kojení, no zacnem ju obliekat, reve ako tur 😀 ale ked ju dám do kocíka a uz sa pohneme, tak je ticho a zaspinka mi. 😀 A vonku mi spí aj 3 hodiny v kuse..to by doma nevydrzala 🙂

barbulka
9. dec 2006

maryja, niektore deti vraj vedia spracovat materske mliecko tak, ze nemusia kakat, ale zase ked ma nafuknute brusko ... skusila si jej ho pomasirovat ? jeee, prave som si vsimla, ze mate tiez Terezku a su aj skoro rovnako stare 😀

kocky neviete mi poradit, nasej malej sa nepaci v kociku 😖 nakrmim ju, obleciem, vsetko je ok, ale akonahle sa pohneme od domu, zacne plakat ...

danii
9. dec 2006

barbulka, to je ten horsi pripad..... ☹ ja zasa dufam, ze ked ju dam do kocika, zaspi 🙂 no zajtra uvidime 😅

danii
9. dec 2006

baby a este jedna asi tiez hlupa otazka. ale kedy vase deticky prebalujete? pred kojenim alebo po kojeni?
v porodnici mi hovorili pred a pediatricka ze po.... ked ju ale prebalim po kojeni, ked viem za je pokakana, uplne ozije a nemozem ju skoro hodinu uspat....
a po kojeni ich nechavate odgrgnut na ramene? ja ju nosim dost dlho, ale odgrgne si len na boku..... ale bojim sa 😖

bellasandra
9. dec 2006

Ja ju prebalujem pred papanim,lebo po kojeni mi spinká 🙂 a moja si niekedy ani neodgrgne..tak ju vzdy dam lazkat na bok 🙂

danii
9. dec 2006

bellasandra - dakujem! tesim sa, lebo je to uplne presne ako my 🙂 🙂
tiez lezkame na boku.
niekedy ked viem ze sa pocas kojenia pokaka musim ju prebalit, ale potom su to tazko vydrete hodiny kym zaspi..... 😖

barbulka
9. dec 2006

ja tiez prebalujem pred papanim, lebo keby som to robila po, tak by grckala a tiez ako pise danii, asi by tak skoro nezaspala 😝

danii
10. dec 2006

barbulka, potesila som sa. najma pre to, ze aj ked este nemam nejaku extra prax, robim to ako vy 😉 cize - podla toho, co babatku vyhovuje.
len najhorsie je, ked viem ze sa pokaka pocas kojenia a proste ju prebalit musim.... potom su to galeje uspat ju.... a tiez mi grcka ked ju potom prebalujem.... 😖

barbulka
10. dec 2006

no, ta nasa mala pri kojeni vacsinou len prdka, tak radsej nestudujem ci aj kakala. asi som zla mama, ale si myslim, ked neplace a spokojne spinka, ze asi tam nema nalozene 🙄 lebo zase ona, ked ma nalozene a nepaci sa jej to, tak vie pekne nahlas kricat 😀

danii
10. dec 2006

barbulka 😀 asi to tak bude. ked sa babatku nieco nepaci, da vediet.... 😉 asi to aj ja prestanem studovat 😀 a ked aj bude, ozve sa. snad.... 😅

bellasandra
10. dec 2006

moja tiez pri kojení prdká, ale tak tiez ju nechám az kým neplace,alebo ked viem ze som ju dlhsie neprebalila... 😉 a v pohode... 🙂

maryja
11. dec 2006

No ta moja Terezka stale nekaka, volala som mojmu znamemu detskemu lekarovi a ubezpecil ma, ze pokial prdka, tak to nie je problem, presne jak si mi barbulka pisala, ze to mliecko sa vsekto spotrebuje. Tak som zvedava, co mi vo stvrtok povedia v poradni, kde pojdeme na prevazenie. Spala tuto noc od pol deviatej do jednej, potom zas od druhej do siestej, a od siedmej stale zas spi. Tak ja spala s nou, len mne vzdy chvilu trva, kym zaspim. Dnes mi manzel siel uz do prace, tak dufam, ze vsetko zvladnem 😀

zuzu13
11. dec 2006

maryja, tak si sa vyspinkala do ružova...? 😀

barbulka
11. dec 2006

dnes bola asi dobra noc, nasa mala spala od druhej az do osmej, to sme sa paraaadne aj s manzelom vyspali 😀

zuzu13
11. dec 2006

asi sa im lepšie spinká keď sa vonku ochladilo 😀

dea
11. dec 2006

ahojte dlho som tu nebola,no ja tiez zasadne prebalujem po kojeni alebo dokrmovani, pretoze stale pocas papkania pekne nalozi do plienky 😀

maryja
11. dec 2006

vyspinkala, konecne po dlhom case. Asi sa pustim do zehlenia. Naposledy som nieco take stihla pred porodom. 😀 . Teraz som malu nakojila a zda sa, ze zas zaspinkala.

zuzu13
11. dec 2006

ahojte, vidím, že ste zaneprázdnené. U nás je pohoda 😀 , ale hlavne vďaka manželovi a synovi. Maximálna pomoc 😀 . Dúfam, že aj Lucku sa nám podarí takto vychovať 😅

danii
11. dec 2006

to vam babatka tak dlho spinkaju?
to moje dietatko dnes tak 4-5 hodin.... uz som bola zufala, ze je stale hore. tak sme ju o 7pm okupali a spi doteraz. ale ani nechcem vediet co ma caka v noci.... 😖
proste ju nedokazem uspat. a vidim ze je strasne unavena.....
ako to riesite vy?

newyorkgirl
12. dec 2006

ahojte kocky! tak uz mame mesiacik, aj my gratulujeme ostatnym kolegynkam, co uz oslavili s nami 🙂
my prebalujeme pred papanim ale niekedy aj po, ale to iba ak pocujem divne zvuky pri krmeni 😝
danii, nas bubulik tiez toho vela nenaspi, hlavne cez den,vacsinou spi len v kociku vonku na prechadzke take 2-3 hodky, v noci buva ale dobre, ma tak prvy spanok po kupkani 4 hodky, ale potom uz sa budi po 3, 2,5 alebo aj 2 podla toho, ako sa napapa samozrejme, vacsinou jej mliecko odstriekam a dam z flasky, lebo tak je sytejsia a dlhsie vydrzi, co sa mi v noci nechce, preto sa budi castejsie...

mam na vas holky otazku, nemate nikto potnicky? a co s nimi robite? lebo nasa mala ich ma na lickach a akosi sa toho neviem zbavit, ona sa vzdy spoti hrozne pri papani, aj jej ich umyvam vodickou, ale stale to nemizne ☹

miselinik
12. dec 2006

newyorkgirl mi sme mávali tiež potničky a natierala som ich septonexom. Ale pozor ak ich má blízko očičiek a ústočiek tam som ich nenatierala. Ak ich má aj niekde inde po telíčku tak si nastriekaj septonex na vatičku alebo gázu ( musí byť sterilná ) a tlakom ich pretri. Nevadí ak ich rozpučíš. Ak nemáš septonex tak niečo iné čo vysušuje pokožku a je dezinfekčné.

maryja
12. dec 2006

No nasa sa vcera vecer na radost mamicky vecer po kupani a papani konecne po 9 dnoch vykakala. Potom od pol jedenastej spala do 4,15 - uplne rekord. Potom ju az o siestej manzel zobral do obyvacky, kde ju ukecal a spala do pol desiatej... A cez den tiez spi... som ju akurat dvakrat po hodine a pol kojila. Tak som zvedava, jak bude spat v noci.
Vy davate miminkam oba prsniky pri jednom kojeni? Alebo len jeden?

barbulka
12. dec 2006

V mudrych knihach pisu, ze treba kojit max pol hodinu a 10-15 minut z kazdeho prsnika a nam sa to aj tak dari 🙂 Vraj sa tak neznicia bradavky ... Ale svagrina koji pol hodku z jedneho a tiez su obidve s malou v pohode, mala je dost napapana a svagrina nema problemy s bradavkami 😵

danii
12. dec 2006

no praveze v mojich mudrych knihach sa piseze treba nechat babatko papat z jedneho prsnika, aby sa dostalo aj k zadnemu mliecku, ktore je vyzivnejsie. a ked papa chvilu z jedneho a potom z druheho, vypije len to predne a k vyzivnejsiemu zadnemu sa ani nedostane....

danii
12. dec 2006

aha a dnes mi krasne spinkala! 🙂 tesim sa 😵 predtym mala asi tazsie spankove obdobie.... 😀
uvidime, snad uz bude dobre

barbulka
12. dec 2006

danii,ved to ano, ale vraj sa k nemu dostane uz za 3-4 minuty papania, tak to aspon povedali kamoske v porodnici na Kramaroch 🙂 a ak ma zltu kakanicu,tak ho pije urcite 😀

susane01
13. dec 2006

ahojte, prajem vam dobre ranko a krasny dnicek. no kojim maleho vzdy lan z jedneho prsnika a vydrzi tak 2-3h. dnes ideme na ocne,ledo mu tecu ocka uz od narodenia.dnes budeme mat vysledky co mu robili vyter.uvidim co tam bude ale vidim to tak ze mu budu musiet robit prelach ocnych kanalikov. ☹

dea
13. dec 2006

ahojte moja mala spala vcera od 22.00 do 03.00. potom sme zaspinkali az o 4.45 ale spali do 07.00 a teraz spinkame zase 😎

dufam ze nam to uz tak zostane 😉

barbulka
13. dec 2006

preplach ocnych kanalikov ? chudatko, sak to musi strasne boliet. budem drzat palce aby to bolo nieco ine a dalo sa vyliecit iba vytieranim ociciek nejakymi kvapkami alebo mastickou 🙂

no, nasa mala vcera vecer tiez strajkovala, od osmej az do pol noci, ale potom spala az do siestej 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre