Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
5. dec 2007

Robíš chybu! Pred objektívom Ti to sluší viac. Ste krásna rodinka.

livia76
5. dec 2007

😔 😔 😵

zuzu13
5. dec 2007

livia, tak...mladice budeme stále 😀 😀 😀 ,
už si deti vyčistili topánky???Lucka s Viťom drhli o 106 a už sú pekne nachystané pri balkone 😀

livia76
5. dec 2007

Čistíme -čistíme prajem detičkám veľa dobrôtok a rodičom príjemnú ,,Mikulášsku noc" 😀

zuzu13
5. dec 2007

livia podobne...u nás už Mikuláš bol...kým som bola v práci, poumýval mi okná 😀

livia76
5. dec 2007

zuzu šťastná si to žena 🙂 .Ja si ich budúci týždeň umyjem sama 😅

zuzu13
5. dec 2007

šťastná...máš ty pravdu...chlapci pomáhajú...sú zlatí... 😀
idem ja pekne haji...prajem peknú predmikulášsku nôcku a ešte krajšie mikulášske ránko 😀 😀 😀

mimakro
5. dec 2007

Môj manžel má "firemný večierok". K nám príde Mikuláš ráno, Ondrejko má cez deň v škôlke a ja možno večer 😀 A zuzu, nemohla by si toho umývacieho Mikuláša poslať aj k nám?

danciacik
6. dec 2007

No tak ja sa opäť pridávam ja som účtovníčka-ekonómka ale pracujem vlastne na živnosť a manžel je vodič s povolania.

mimakro
7. dec 2007

Hanka mala dva dni teploty a soplí. Opäť. Keď to zrátam, tak ju to drží od začiatku októbra ☹

zuzi3
7. dec 2007

No my nie sme na tom inač, malý je zase solavy a zahlieneny, aj Marianka doteraz bola taká, ale jej už je lepšie. Akurát vracal, to z tých soplov, stekaju mu a on ich nevie vysmrkať, stále len odsávame. To je asi tým počasím a aj škôlkou v našom prípade. 😖

livia76
7. dec 2007

Hanke a Lubovi prajeme skoré uzdravenie 😅 . My sme kíchanie a pokašliavanie zahnali homeopatikami a skorocelovým sirupom/pred mesiacom/ a odvtedy mame/musím zaklopať/ pokoj. 😵 Ideme na 4 dni na Oravu ,tak dúfam,že malá neprechladne,alebo niečo nechytí od sesterničky-tá je už škôlkarka. 😉 Takže dovi-dopo v utorok. Idem dobaliť ešte posledné ,,rárohy,, a konečne do hajan 😝

mimakro
8. dec 2007

Aj u nás je na vine škôlka. A ešte k tomu aj zuby. 😀 Zuzi, aké mlieko pije Ľubko? Nemal problém si naň zvyknúť? Ja už mám svojho veľmi málo, hormóny to poriešili ☹ . Skúsila som jej dať nutrilon. Aj ho začala piť, potom zistila, že to nie je čaj, tak sa snažila poutierať si ho z jazyka 😝 Bola stobodová. Pripomínala mi Ace Venturu, keď zistil, že žena, s ktorou sa bozkával, bol chlap. Livka, prajeme vám príjemný oddych 😎

zuzi3
8. dec 2007

No vieš čo, ja som vyskušala hádam všetky druhy sušených mliek, ale nič, naťahovalo ho a nezobral ani jedno, ani keby som sa zbláznila, aj keby bol neviem ako hladný to mlieko nevypil, raz sa dokonca povaracal, ked som ho nútila, na noc pil iba čaj a potom bol v noci hladny, tak teraz pije normálne kravské, viem že by nemal, až od 3 rokov ale nemohla som si pomôcť, pije ho len na noc a cez den mu dávam kyslomliečne alebo mliečne výrobky. V noci mu už nedávam piť nič, iba ked je chorý, ani mlieko, ani čaj a spi ovela lepšie.
V noci začal malý chrípať a to je pedzvesť laryngitídy, tak čakám čo bude, nás to drží od začiatku oktobra, naprv ochorie malá potom malý a potom ja, týžden je dobre a zase.
A to mame pobede isť na oslavu, bráško ma tridsiatku, aj muž ked šiel oslavovať 30. tak sa deti ráno zobudia, a malá 39 horučky a malý 38. U nás funguje zákon schválnosti na 100%.

mimakro
8. dec 2007

Aj my sme mali taký plán, že dnes manžel oboch zoberie na Mikuláša (mali v práci) a ja budem mať 4 hodiny pre seba. Ha, to by som chcela príliš. A to mlieko pije z fľašky? U Ondrejka bol podobný problém, ale miešavala som mu ho so sójovým, tak si celkom zvykol. Čistý nutrilon ho spočiatku preháňal, aj tvaroh. Ten mohol až od dvoch rokov. Nutrilon nakoniec pil do dva aj trištvrte roku. Potom mu ktosi nalial kravské a nutrilon už nechcel. Otázka pre všetkých: jedávajú vaše ratoliestky to čo vy, alebo im ešte varíte zvlášť? Hanka má niekedy iba pre seba (ako dnes napríklad - tuniak so zeleninou) a niekedy jedáva s nami. Včera sme mali žemlovku a zjedla skoro celú moju porciu 😝

danciacik
8. dec 2007

Ahojte kočky.
Mimakro našej varím iba polievočky pretože mi polievky nepapáme každý deň ale ona áno. A druhé jedlo aj keď jej navarím a ona zbadá, že mi máme navarené niečo iné tak si možem pískať, lebo ona svoj obedík nechce ale papá mne z taniera.

zuzi3
9. dec 2007

Mimakro, ano malý pije mlieko z flaše, Marianka nikdy nemala cumel ani flašu , tu okusila prvý krát ako 2 a pol ročná, lebo som ju kojila vyše roka a pol, začala čajom a od 3 rokov pije granko.
Malému varim zvlášť iba vtedy ak varim pre nás niečo, čo ešte jemu nedávam, napr. činu, rezne, šalát, bravčové mäsko. Vtedy mu varim osobitne ale tiež chce to čo jeme my, preto jedávame ked on spi alebo je už najedený.

zuzu13
9. dec 2007

ahojte
danciacik, takže máme rovnáké povolanie aj my aj naša polovičky 😀
mimakro, varím aj aj...ale väčšinou varím pre všetkých to isté...len to nedochucujem soľou...len vegetu bez glutamanu a zeleninu.... 😀

mimakro
9. dec 2007

Keď Hanke nechcem dať to, čo jem ja, tak sa hodí o zem. Vždy musím mať po ruke niečo, čo môže. A najradšej má nesolené kukuričné chrumky. Keď otvorím potravinovú skriňu, hneď je pri nej a už ich aj berie. Obed jej nedelím na polievku a druhý chod. A občas siahnem po kupovanom príkrme, keď sa mi nechce variť. Alebo jej chcem dať teľacie, či jahňacie. Lacnejšie, ako 600 korún za kilo teľacieho karé, som nenašla. 😒

zuzu13
9. dec 2007

mimakro, tak to lacnejšie ani nie je... ☹ Lucia je zatiaľ v pohode...nevynucuje si svoje aj keď má svoje chvíľky...dá sa uhovoriť... 😅

lucna
9. dec 2007

Zdravím po dlhšom čase. Na margo povovlania a vzdelania, tak doktorát ešte nemám 😒 iba Mgr. 🙂 učím....., manžel je SBS-kár.
Čo sa týka mlieka, ešte sme žiadne ako moje nevyskúšali. Variť sa snažím tak, aby mohol aj Danko,ale ak máme chuť na niečo extra, tak varím osobitne.Vtedy však nemôžme jesť pred ním, lebo robí škandály 🙄 . Ako dopadol Mikuláš???

zuzi3
9. dec 2007

Mimakro, škoda že bývaš daleko, hovädzinu by som ti zohnala, teda väčšinou na jar a jesen sa zabíja. Svokrovci z Oravy ešte donedávna chovali kravičku ale hocikedy mi zoženu mladú hovädzinu alebo telacinu, tie zvieratá sú chované na čistom, tým myslim, že na tráve, sene a nie na rôznych zmeskách, tak aj to mäso je iné a zdravé, niekedy sme tej hovädziny už prejedený. 😉
A k tomu vynucovaniu si, aj malý sa hádže o zem ked mu niečo nedám, či je to jedlo alebo niečo iné, niekedy si dá povedať, ale ked je nervozný, tak sa pajedí pre všetko, hlavne to jedlo, on proste niečo chce a ked mu to nedám tak v momente revy a hodí sa, ale tak pomaly sa hádže do zadu aby si náhodou hlavičku neudrel. Sice teraz mal zlý týžden, tak si buchol kde sa dalo a má na nej asi tri modriny.

mimakro
10. dec 2007

Zuzi3. Všetko sa dá, keď sa chce. Všimla som si, že bývaš v okrese Žilina. Mám spolužiaka z výšky, ktorý býva v Rosine, to je predmestie Žiliny. Robí dílera farmaceutickej firmy a má na starosti náš región. A kamoškin muž pochádza z Oravy, zo Zázrivej a dosť často tam chodia. Vo februári sa tam chystajú lyžovať. Takže by donáška mäsa až k nám nebola až taká nemožná. Ale 600 korún za kilo je fakt veľa. Niežeby sme žili od výplaty po výplatu, ale za tie prachy mám kilo kuracích pŕs a ešte mi zvýši aj na dva balíky plienok 😀
Lucna, čo učíš? Mikuláš dopadol dobre. Samozrejme, že si ho užil iba Ondrejko, Hanke to bolo jedno. Vo štvrtok ráno mu horím, že choď pozrieť, či Ti niečo Mikuláš nepriniesol. On nakukol na parapet, zahlásil: Hm, sladkosti a už ho nebolo. Ani sa toho balíčka nedotkol. Normálne odpísal moju snahu. Nuž, máme čo sme chceli. U nás sladkosti nikdy prím nehrali. Najradšej má perníky, tak som mu ich kúpila mysliac si, že ho aspoň trochu poteším. Lenže pre neho je darčekom auto, alebo vláčik, či nejaké náradie. Svokra mu kúpila nejaký bager, či čo. Tak bol spokojný. Aj ja som dostala sladkosti, od mangela 😝 . Však aj on dostal 😀

lucna
10. dec 2007

Mimakro, som učiteľka na 1 st. ZŠ 😝 + trénerka plávania 😎 . Momentálne učím iba plávanie, aby som trochu vypadla z domu.
U nás Mikuláš prišiel v noci, takže keď ráno manžel prišiel z nočnej, tak sa s Dankom spolu vytešovali (manžel viac),lebo do práce Mikuláš netrafil. A TATO NA TO ÚPLNE ZABUDOL - ešteže my na včetko myslíme....

zuzi3
10. dec 2007

Mimakro ja nie som zo Ziliny ale z Belej, je to pár kilákov od Terchovej a do Zázrivej máme kusok, aj tam často zabíjaju býka, kravu, len treba si byť istá či je to ozaj mladé, lebo často aj klamu, že je to ročný býk a je to 4 ročna kravička, preto ked to mäso kupujem ja tak viem že je mladé. Ked budem mať môžnosť zohnhať, dám ti vedieť.
My sme boli na Mikuláša v Žiline, no ked prišiel Mikuláš s čertom, malý mi zaspal na rukách a večer si našli deti baličky, potom aj u starkej a aj svokra im doniesla, tak mali asi po 6 baličkov, ja som dostala od muža parfem, ale sladkosti žiadne, tak chodím deťom ujedať aby sa neprejedli sladkostí 😉

zuzu13
10. dec 2007

ahojte,
zuzi3, v Belej som si vždz kupovala korbáče...mňááám...
u nás bol Mikuláš v noci 😀 a nechal sladkosti a ovocie...Lucka sa vytešovala z mandarínok a z lentiliek 😀 viď foto 😀
ja som kupovala domácu hovädzinu v piatok, domáce je domáce... 😀

lucna
10. dec 2007

Danko ešte hovädzinu neochutnal, väčšinou kuracie, chudé bravčové a králičie - domáce. Asi je na čase, aby to skúsil 😀

mimakro
10. dec 2007

Hanka mala hovädzie iba raz. Nemala s tým žiaden problém. Aj rybka jej chutí. Zatiaľ iba losos a tuniak. Neďaleko Topoľčian je taká rybia farma a dá sa tam uloviť pstruh. Alebo ulovia oni a predajú. Alebo pripravia. Je to také údeno-pečené. Perfektné. Na jar tam zájdeme na čerstvých pstruhov. Zuzi3, beriem Ťa za slovo. Zaujíma ma najmä teľacie, hovädzie viem zohnať aj tu. A korbáče poznám priamo zo Zázrivej. Spomínaná kamoška mi doniesla za vrecko, boli úplne čerstvé. Dlho sa na tanieri neohriali 🙂 Lucna, tak už viem, kde berieš tú super postavu. Aj ja mám spolužiačku, čo toto vyštudovala-učiteľstvo 1. stupeň. Ale nevenuje sa tomu. Robí v zahraničí, kvôli prachom samozrejme.

lucna
11. dec 2007

Čo raňajkujú vaše detičky? mne už dochádza fantázia ☹

jana20
11. dec 2007

ahojte..
lucna- ja malemu davam na ranajky..skvarelinku,parku,syrcekovy chlebik...kazdy den nieco ine..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre