Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

zuzu13
4. dec 2006

ahojte, tak nás chytila choroba. Lucka má soplíky, ledva dýcha. Väčšinu dňa strávi vo zvislej polohe na rukách. Prajem všetkým hlavne zdravíčko, lebo keď ju vidím je mi do plaču ako jej je ťažko čo len sa napapať. pá

susane01
5. dec 2006

ahojte, zuzu to vam nezavidim Lucinke prajem vela zdravicka. 🙂

newyorkgirl
5. dec 2006

ahojte, ja nemam akosi casu pisat, zuzu veru sa uzdravte coskoro...
my sme boli vcera v poradni a este nemame ani mesiac a pribrali sme presne 1kg, mame 4 100g dneska ideme na vysetrenie klbikov, ale nam prsiiii, tak sa mi nechce vobec 😒

miselinik
5. dec 2006

Dneska sme boli na prvej prehliadke u doktorky a po zvážení sme pribrali 420g. Doktorka a sestrička boli veľmi prekvapené, ale po vysvetlení apetítu našej princeznej im to už nebolo podozrivé. Doktorka mi nechcela zo začiatku ani uveriť, že ju len kojím a nedokrmujem. Dostali sme aj homeopatický sprejček do nošteka, pretože máme soplíky. Ináč sme zdravé a doktorka nás pochválila. uvidíme nabudúce. No ale poviem vám bol to záber, pretože Saška plakala. Bolo tam chladnejšie a to jej veľmi vadilo. Doma máme to isté pri kúpaní.

nelika666
5. dec 2006

ahojte..
my sa mame dobre - mali sme sa ist prevazit tento tyzden ale pani doktorka ma dovolenku tak pojdeme buduci tyzden
mna akosi boli hrdlo tak dufam ze mala sa nenakazi odomna

zuzu prajem skore uzdravenie
new vonku je fakt hrozne aj ja som mala v plane prechadzku ale som si to hned rozmyslela
miselinikmy nastastie kupanie mame radi ale si mala vidiet ten plac ked ju krstili 😀

tinka26
autor
5. dec 2006

Dobrý večer mamičky.Aj my sme chorý. ☹ Mne sa zhoršil ekzém,zase mám migrény,hrdlo zapálené,je mi nanič.Moj 4 ročný syn ma zhoršenú astmu,ešte aj rúčku čo mal zlomenú nemá úplne doliečenú.A náš Samka začína kýchať a sopliť,aj mliečka pije pomenej ☹ Zuzu čítam,že aj Vy ste choručký,tak Vám prajem skoré uzdravenie.My do poradne ideme až o 2 týždne,tak uvidíme koľko sme pribrali 🙂

zuzu13
6. dec 2006

Ahoj tinka
malá má kvapky do nošteka nasivin pre miminká, fenistil a homeopatiká. Je už trošku lepšie. Skús Samkovi aj ty kúpiť kvapky a hlavne odsávať soplík. Skoré uzdravenie 😎

zuzu13
6. dec 2006

Tinka keď ti nechce papať, tak skús čajík. 😀

nelika666
6. dec 2006

vypukla epidemia ako pozeram - no dufam ze to skoro prejde 😠

zuzu13
6. dec 2006

aj ja dúfam že to prejde, keby chcelo mrznúť, aspoň by bacily pomrzli 😅

vanduska
6. dec 2006

ahojte mamicky, chcela by som sa Vas opytat, kolko mililitrov (cca.) mliecka Vam vypiju Vase babätka pri jednom kojeni?

miselinik
6. dec 2006

Ahoj Vanduška, dcérka te taká stará ako tvoj syn, ale koľko vypije mliečka to neviem. Prečo sa pýtaš? Nezdá sa ti ako tvoj synček priberá? Koľko vypije sa dá zistiť len ak dieťatko odvážiš pred a po kojení. Pri odchode z pôrodnice malá vypila asi 50 ml, ale teraz je to viac. Viem to z váženia v utorok, keď sme pribrali za 4 dni 400g. V nemocnici mi vraveli, že malá bude len chudnúť alebo len pomaličky priberať a že mám slabé mlieko. Pokiaľ viem ale slabé a silné mlieko neexistuje. Sestričky mi radili ju aj prikrmovať. No dobre, že som ich nepočúvala. Zo začiatku som doma kojila aj hodinku a teraz to zvládame za pol hodinku a možno niekedy za trošku viac. Malá je spokojná a spinká mi 3 aj 4 hodinky a v noci aj 5.

danii
6. dec 2006

ahojte!
tak sa teda pridavam k vam 😀 najskor som patrila do decembroviek, ale akosi to inak vyslo..... 😵
nasa karolinka sa narodila 29/11, je krasna a zdravucka 🙂

danciacik
6. dec 2006

Ahojte.
Prišla som sem nakuknúť, ale mám málo času. Lara ma koliku - veľmi nás trápi bruško a ani kvapky nezaberajú a okrem toho sa jej v pusinke vyhodila plieseň takže ju bolí keď papá ☹

zuzu13
6. dec 2006

danii vitaj a gratulujem

vanduška Lucka vypila po príchode z nemocnice cca 60-80 ml každé 3 hodinky

miselinik, slabé mliečko existuje. Mám ho. Malá vypije 120 a za hodinku plače od hladu. Všetko vyciká. No a keď jej dám Bebu stačí 100 ml a je spokojná aj 3-4 hodiny a v noci spí 6-7 hodín vkuse. Niečo na tom slabom mlieku pravdy bude... ☹

dančiačik nech vám to rýchlo prejde 😉

newyorkgirl
6. dec 2006

ajojte, my sme mali hrozne uplakany den vcera a v noci sme vseeetko vyvratili, co sme zjedli, tak neviem, dneska uz lepsie, aspon ze nie sme chorucki ako pisete, hlavne sa rychlo uzdravte vsetci 😖

zuzu13
6. dec 2006

ďakujeme budeme sa snažiť rýchlo sa uzdraviť 😀

tessa
6. dec 2006

NYG,
nemava mala castejsie to vracanie?? No lebo spolu s tym placom to signalizuje reflux...

...sorry, ze som sa k vam priplietla, to len reakcia,ked som si vas precitala 🙂

vanduska
6. dec 2006

dakujem miselinik, dakujem zuzu.
Pytam sa preto, lebo maly vobec nepribera. Jeho porodna vaha bola 4100 g. V porodnici schudol, dostal zltacku a nasledne opat pribral. presne pred tyzdnom nas prepustili z porodnice s vahou 3810 g, no a dnes v poradni mal len 3710 g. Mam pocit, ze pije dost, pretoze v noci mi spinka aj 6 hodin v kuse, ale lekarka povedala, ze mu moje mlieko nestaci. Tak ho musim prikrmovat. Dnes sme s prikrmovanim zacali. O tyzden mame ist na prevazenie. uz som si dnes aj kvoli tomu poplakala. Biedacik, vobec sa mi cely ten cas nezdalo, ze by nemal dost mliecka. Uvidime, ci teraz pojdeme s vahou hore.

danii
6. dec 2006

zuzu dakujem 😉
chcela som sa opytat, ja este zatial neskusena, len sa ucim, snazim rozpoznavat co a ako..... ze ako viete, kolko vase babatko vypije mliecka? ako sa to da odmerat?
ja sa nestazujem, mam mliecka na rozdavanie, medzi kojenim aj dost odsajem. len neviem, kolko mala spapa....

tessa
6. dec 2006

danii,
mala spapa tolko, kolko potrebuje... 🙂 Kolko si zvyknes odsat este po papani?

danii
6. dec 2006

tessa, tych 60-80 ml.....
ale je to otrava... 😖 esteze mam elektricku odsavacku....

tessa
6. dec 2006

danii,
to si dobra, tak potom malicka musi mat dostatok mliecka a keby jej aj bolo malo, ona si urcite vypyta zase 🙂

danii
6. dec 2006

to urcite ano 😀
napr. aby ste boli v obraze aka som produktivna, tak teraz som z jedneho prsnika odsala 125 ml..... normalne som bola v soku!!! 😕 😕 a ja ze co ma to tak taha k zemi..... 😀 😀 to druhe som velmi neodsavala, aby mala mala ked sa za chvilu zobudi co papat 🙂 😅

nelika666
7. dec 2006

danii vitaj 😉

Tami kojim z jedneho prsnika aj 20 minut - samozrejme keby som ju nechala tak je schopna byt na prsniku nacapena aj 40 minut ale aj tak ju musim dokrmovat lebo jej to nestaci - najprv vypila aj 90ml beby hned po kojeni ale teraz je to uz "len" 40-60 kedy-ako
inak netusim kolko mliecka spapa - papame kazde 3hodinky niekedy aj kazde 2 ale nemam ju na com prevazit aby som vedela kolko zjedla 😠

vanduska
7. dec 2006

Nelika a preco dokrmujes bebou? Odporucila ti to lekarka? Mne je maly prisaty na jednom prsniku tiez cca. 20 minut, niekedy by tam bol aj hodiny a pritom mi stale zaspi, myslela som si, ze pije dost, ale zjavne nie a tiez ho musim dokrmovat. Hned po kojeni mi vypije cca. 40-60 ml beby

zuzu13
7. dec 2006

baby neupozornili vás v nemocnici, že pokiaľ bábo nakrmíte vlastným mliečkom min. hodinku by nemalo dostať umelú stravu??? 😲

nelika666
7. dec 2006

ano lekarka - my dokrmujeme od zaciatku - este v porodnici mi odporucali bebu

zuzu13
7. dec 2006

ahoj nelika ako sa máte?

nelika666
7. dec 2006

zuzu neupozornili - stale mi doniesli bebu ked som este kojila a hned po kojeni mi kazali dat - ja som sa to dozvedela az po 2tyzdnoch ale mala nevydrzi po kojeni 20min nejest a cakat na bebu 😒

my dobre a vy ako? choroba presla?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre