Novembrové bábätká 2006. Pridajte sa

tinka26
9. nov 2006

Tak tému novembrové bábätka už máme,už len bábätka chýbajú 😀

mimakro
14. apr 2007

Nás čaká očkovanie 26.4. Dúfam, lebo Hanka bola dva dni chorá (teplota a soplík), neviem, či sa termín očkovania neposunie. Po tom prvom, bola dosť nervózna a plačlivá, preventívne som jej dala jednu dávku Panadol Baby sirupu a ukľudnila sa. Ale nožička ju bolela aj na druhý deň. Ja iba dojčím a budem do pol roka, príkrmy až potom. Prvý menzes po pôrode som mala 17.1.(rodila som 23.11.) a odvtedy nič, lebo beriem Cerazette.

tinka26
autor
15. apr 2007

Aj nám sa očkovanie odložilo,lebo Samko kašle a soplí,mali by ho očkovať 26.4.Prvé očkovanie znášal celkom dobre,tak som zvedavá ako to bude teraz.Zajtra s ním idem na kontrolu na urologiu a ja k mojej lekárke na odber krvi.V utorok s ním idem na krčné na kontrolu a so starším synom na traumatologiu na kontrolu,V stredu s Marekom na krčné na kontorlu a so Samkom na gastro na kontrolu,vo štvrtok s Marekom na alergologiu na kontrolu a v piatok ja na alergologiu.Takže celý týždeň mám pestrý 😠

mimakro
15. apr 2007

Tak to sa nachodíte ☹ My lekárov veľmi nenavštevujeme, ale aj tých párkrát, čo sme boli, mi bohato stačilo. Máme však jednu výhodu. Svokra bola dlhodobým zamestnancom nemocnice (zdravotná sestra), tak vždy dopredu zavolá a nemusíme dlho čakať. Niekde totiž neberú ohľad na to, či si tam s bábom, alebo nie.

zuzu13
16. apr 2007

ahojte
ako sa tu máte? my sa máme OK Lucka sedí, ciká do šerblíka, papá, reční...no jednoducho paráda...celý deň sme von, o 18,30 Lucku kúpem, papá a
ide haji tak sem moc nechodím...
pozdravujem vás všetky aj mimčá, pardón slečny a mládencov a prajem pekný deň

newyorkgirl
16. apr 2007

ahojte, my sme sa uz dlho neozvali, boli sme na vychode, ale uz sme spat, len mame ocko akesi slzave, tak sme dneska vyfasovali kvapky a ak to neprejde budu preplachovat kanalik,tak duuufam, ze to prejde samo, vazime 6 950g a ideme na prve prikrmy, lebo uz kojime len polovicne 🙂

maryja
16. apr 2007

Ahojte, dneska som bola s nozickami na sone, uz nemusime chodit - bolo to od narodenia dobre aj to tak ostalo. Ja ju sice nasiroko vobec nebalila, teda raz som skusila, malej sa to nepacilo, tak som ju netrapila.
zuzu - jak to robis, ze Ti uz cika do nocnika? Ja ju tak raz skusam kazdy den posadit - ale este ani raz tam necurala. Nuz snad bude niekedy nejaka premiera. A to mam vysledovane, ze cura, ked ju rozbalim, ale do nocnika ani nahodou.
inak kojimw krasne stale - akokeby sa pocet kojeni znizil - na 6 -7. Ale je den, ze papa i 10 krat. Nuz este jej nedavam ani cajik, ale cez leto asi budem davat - urcite nesladeny. V noci spinkava krasne - od pol deviatej vecera do sieste, ci siedmej rana. A naucila sa spavat i cez den. Jak mi prve mesiace nechcela cez den spat, tak teraz i dopoludnia si schrupne na hodinku a popoludni aj tri hodiny obcas.
Vozite deticky uz v sportaciku? Nas sa da sklopit skoro do lezata, tak uz obcas vyjdem i s nim - dufam ze to nevadi jej chrbatiku...
Na druhom ockovani sme zatial neboli, mali sme ist vo stvrtok, ale este mala sopliky, tak pojdem asi teraz vo stvrtok.
😀 😀

maryja
16. apr 2007

a este mam otazku - ako obliekate deticky ked idete vonku - ked je tak krasne vonku. 😀

zuzu13
16. apr 2007

ahojte
maryja nerobím nič, len ju posadím a hovorím jej že kde sedí, čo sa tam robí....a funguje to 😀 s obliekaním je to u nás takto.: bodu s dlhým rukávom a na to tričko+nohavice a ideme. Zakryjem dekou ale len keď je chladnejšie/večer al. ráno/
Lucia sedí normálne v kočíku a aj keď jej dám polohu na sedenie aj tak sa neopre 😀
NY tak prajem dobrú chuť 😀 😀 😀 k príkrmom

lucna
16. apr 2007

my tiež nie sme ešte takí šikovní, aby sme nočníčkovali. Príkrmy nám vôbec nechutia- zdvíha sa mu žalúdok, tak kojíme veselo ďalej a skúsime to neskôr. Na druhé očkovanie máme ísť 23.4, tak uvidíme, lebo tiež nás trápia soplíky,spotili sme sa trochu vonku, aj keď sme boli naľahko.papa

lucna
16. apr 2007

mimakro, aké máš skúsenosti s cerazette?mám ich doma, ale neviem sa odhodlať začať brať.Ď

newyorkgirl
16. apr 2007

maryja, my na dupacky dame len lahky svetrik, na hlavicku taku satku do cipa, co ide aj na uska, ale vzadu ma otvor, jej sa strasne poti hlava totiz, ked spinka a uz len deku na vrch, my sme chodili dost nalahko stale, tak sme otuzili asi, niektore baby aj s vacsimi mali este fusak a my uz len deku 😀

lucna, ja beriem cerazette 4 mes. a uplne v poho akurat som 1x dostala menzes asi po 2 tyzdnoch v 1 mesiaci a teraz zasa take spinenie ako menzes, v tom 4tom mesiaci, ale idem vysadit, bo ma akosi bolievala casto hlava a zaludok a to moze byt ako vedl. ucinky, inak neviem z coho, ale v poho celkom, ja nechcem byt tehu znova 😀 zatial teda

mimakro
16. apr 2007

Odkedy ho beriem, nemala som menzes (iba asi dva týždne od začiatku užívania ako newyorkgirl), iba v dobe, keď by som mala dostať, mám také bolesti v podbrušku (ako keď máš dostať ). Inak v pohode. Predtým som brala Exluton. Pokiaľ som dojčila aspoň trikrát za deň, bolo to v poho. Keď mal Ondrík rok, tak som ho odstavila. Ku koncu som dojčila iba večer a začala som krvácať tak, že som mala menzes asi každých 21 dní. Keď sa mi mlieko úplne stratilo, krvácala som po 6 dní tri dni pauza a zase 6 dní. To trvalo asi mesiac - trpezlivo som čakala, či sa to upraví. Ale neupravilo, tak som ich vysadila. Ale pokiaľ som riadne dojčila, nemala som žiadne komplikácie ani menzes, a to bolo super.
Hanka ešte nesedí, ani sa nechystá. Keď ju dám, hneď dá ruky do pusy a stratí rovnováhu. Ondrík v tomto veku už sedel. Ale nič nie je stratené. Ona sa radšej stavia na nohy. Sedenie ju nebaví. Ani nočník ešte neskúšame.

barbulka
17. apr 2007

ahojte, Teri tiez este nesedi, ani sa neotaca na brusko, ale mame kamarata, ktory je o 10 dni starsi a ten to tiez este nedokaze, tak hadam je to ok 😅 my sme totiz taki vacsi, uz mame 7300 g 😀

este jeden tip, kamaratka rozbieha stranku www.funky-baby.sk, maju tam bodynka so srandovnymi obrazkami, ako stvorene na leto, my uz mame ,,malu princeznu,, a celkom som prekvapena, je velmi kvalitne a nezmolkuje sa 🙂 dam foto do albumu ...

zuzu13
17. apr 2007

ahojte, každé baby je iné...malá sa prevracia v pohode...ale vy si to ešte užite 😀 pokoj...bez starosti...dnes som ju položila na manž. posteľ a za chvíľku bola na druhom konci 😅
barbulka pekne rastiete 😀

livia76
18. apr 2007

Ani my sa ešte nevime pretočiť ,ale lekárka nám povedala že máme ešte čas. Chodíme na rehabilitačné cvičenia ,lebo Lesinka ukláňa hlavičku viac na pravé pliecko,tak si pri cvičení trošku poplače . Inak je všetko v pohode máme 6500g takže priberáme pomaličky. Zuzu vy ste šikovné! Ste s Luckou vlajková loď tejto stránky. 😀 Už sa neviem dočkať ,kedy začneme prikrmovať,trošku sa oslobodím, lebo malá je závislá na mojom mliečku . majte sa 😅

tinka26
autor
18. apr 2007

Ahojte.Mi ešte nesedíme,ale už sa vieme prevaľovať.Máme zatiaľ len 6010g,lebo sme 2 mesiace nepriberali ☹ .Aj ja som brala tú antikoncepciu,ale vysadila som ju,lebo som mala silné bolesti hlavy,mám aj migrény a ešte ma aj alergia trápi.Malého už nedojčím,lebo od kedy som ho začala prikrmovať cez fľašu s nutrilonom,tak odmietal moje mliečko 😠 ,už ho začínam aj krmiť kašičkami.Zatiaľ mu chutí. 🙂 Zuzu aj mi sa tak na ľahko obliekame,a minule ked som bola v meste,jedna mamička ma zastavila a pýtala sa,že či sa nebojím,že mi prechladne 😠 ona ešte aj fusak mala a to bábo naobliekané jak v zime,tak som sa ja jej opýtala,že či sa nebojí,že jej malá bude mať potničky 🙂 Ináč tiež tu nemám veľmi času chodiť,lebo stále len po vyšetreniach chodíme,raz s jedným,raz s druhým.Ani doma si nestíham oddýchnuť. 😒 Prajem Vám krásny dník.

livia76
18. apr 2007

Tinka, keď bolo 26 stupňov naša malá bola oblečená len v krátkorukávovom bodinku a v ponožkách prekrytá plienkou. Čo koho do toho no nie! jej bolo dobre a ostatní nech si o mne myslia čo chcú. Je to moje bábo. Je lepšie keď ich mame otužilé. Praje pekný ďeň 😀

zuzu13
18. apr 2007

livia ďakujeme za pochvalu 😀 a pridávam ďalší úspech...ráno sa vykakala do nočníka a od radosti išla z kože vyskočiť a my tiež 😀 stihla som to aj natočiť na kameru, tak bude máť zdokumentované svoje úspechy... 😅

livia76
18. apr 2007

Zuzu už ,,nebláznite,, to je supeeeer fakt je šikulka, asi po mame čo? 😀 To musíte mať radost. Naša beťárka ešte ani nesedí zato rečí má za desiatich-ukecaná je po tatovi.Pa.

zuzu13
18. apr 2007

livia no neviem...po nás asi nie...my sme v jej veku nevedeli čo je to nočník 😀 aj Lucka je ukecaná...13 v piatok mi povedala prvý krát MAMA, a najkrajšie je keď jej poviem aby urobila moja,moja, tak nás bude hladkať. Je to jednoducho úžasné a ko deň čo deň dokážu spraviť niečo nové...

lucna
18. apr 2007

my tiež už sedíme a máme 7500g.Papať veľmi nechce, tak ostávame pri kojení. Na nočník som neskúšala, ale vidím, že je načase to skúsiť. Inak lozí, prevaľuje sa... máme čo robiť, aby sme ho ustrážili. 😀

nathalie111
18. apr 2007

baby,neviete mi poradit,ako postupovat pri vybavovani rodicovskej dovolenky?Materska mi pomalinky konci a neviem,na co vsetko musim pamatat... 😖 dik.

kiwuska
18. apr 2007

to zuzu: normalne som si skontrolovala, ci som v novembri 2006 ci som si to nahodou nepomylila s 2005. No co ta tvoja babulka uz dokaze 🙂 Moji chlapci su sice novembrovi, ale az 30. Tak si pozeram november aj december. Ale aj oni su sikovni. Prevracaju sa kazdy inym smerom tak ich musim nahanat. Janko sa uz taha aj na sedenie, kubko este nie. Ale na dvojicky, ktore sa narodili malicke su perfektni.

zuzu13
18. apr 2007

kiwuska tak to sú riadny chlapi...niektoré 6 mes. deti to nezvládajú 😀

mimakro
19. apr 2007

nathalie111: Treba ísť na úrad práce soc. vecí a rodiny po tlačivo. To treba vypísať a iné tlačivo treba dať potvrdiť v soc. poisťovni. A potom osobne aj prefotenou kartičkou od účtu (ak chceš peniaze na účet) a kópiou rodného listu dieťaťa tam ísť. A to je všetko. Ale keď pôjdeš po žiadosť, všetko Ti isto vysvetlia.

susane01
20. apr 2007

Ahojte,prajem pekny dnicek. Vy ale mate sikovne deticky,to moj maly sa otocil len 1x a aj to sa nacahoval za hrackou.Sediet uz sedi ale nie sam musime ho drzat. Plavanie sa mu paci a v utorok uz pjde pod vodu tak som zvedava ako to zvladne. 🙂

mimakro
21. apr 2007

Hanka sa od včera vie už pretočiť z chrbátika na bruško, naspäť jej to ešte nejde. A v sede sa hnevá, tak ju nedávam.

zuzu13
24. apr 2007

ahojte, tak máme za sebou polročnú prehliadku a druhé očkovanie. Malá pribrala za mesiac 520 g. a meria 72 cm.Otáča sa pekne, aj sa na brušku vzpiera a chytá hračky. Papáme už aj piškotky, jogurty ... Rastú nám tie babule ako z vody ... 😀

mimakro
24. apr 2007

Nás očkovanie čaká vo štvrtok. Som zvedavá na reakciu. Podľa domácej váhy, váži 8kg, iba dojčíme.

newyorkgirl
25. apr 2007

vy az teraz ockujete druhu davku kocky? dako neskoro 😒 my teda pomaly zavadzame zeleninku, niekedy nam chuti, niekedy troska protestujeme, len zemiacik nam akosi nechuti, tak ho vacsinou dame s mrkvickou, nech je to troska sladsie... zuzu tak jogurtiky a piskotky, to uz dobre idete, na to si my este pockame... este sme polo na materskom mliecku a od 6 mes. mame ist na polievocky... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre